Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

A Széchenyi tér színes szökőkút-utcarésze mellett még a tengerpart sem hiányzik annyira. Legyenmárnyár. :D

 

Az is nagyon szép, mindjárt ott a "gyereksírok" mellet. (Így nevettük el az asszonnyal a virágágyásokat.) Kár hogy a Széchenyi téren nincs egy nagy viztükrü igazi spriccelős szökökút, csak az a zuhatag és csobogó féle, na meg az említett. Nagyon megszerettem a várost. A Top 100-ban a 30. legélhetőbb, vagy utazási céllal ajánlott a NY Times szerint, megelőzve Whasingtont. Ez a nem mindegy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szűk belvároson és a Mecseken kívül én azért nem ajánlanék semmit Pécs kapcsán. ha elindulok az egyébként rémes Zsolnay-negyed felé, már az útba eső rész is elég gázos hely, pedig elvileg az még a belváros.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt, ezt nem felejtem el! :)

 

És köszi mindenkinek, aki esetleg gondolt ma rám: túl vagyok az írásbelin, szerintem jó lett. :) Szerdán szóbeli + eredmény, az már a könnyebbik rész elvileg.

Nincs mit! :)

 

Téged ismerve, a szerintem az eredmény úgy nagyjából a jeles és a *5-ös környékén lehet. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, ki mennyire követi a felsőoktatási mizériát mostanában, de kijöttek azoknak a szakoknak a minimum ponthatárai, amelyek elvileg most semmilyen támogatást nem kapnak. Azért ezen ledöbbentem, mert azokon a szakokon, ahol pl. Donáttal tanulunk, 460 pont lett az állami finanszírozás feltétele. Csak hogy legyen mihez hasonlítani: a mai pontszámítási rendszerben 400 alap és 80 többletpont szerezhető (ezekből többféle is szükséges ilyen ponthatárok mellett), ami 480 pontot jelent. Amikor én felvételiztem pénzügy-számvitel szakra, az összes suli közül a BCE nappali képzésén volt a legmagasabb a psz ponthatára, 444 pont. Ez már tényleg a nem kommentálható kategória :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, sok sikert a szóbelihez! :)

 

És hogy menyire múlik az idő...

Talán kb. 5 éve írtam, hogy a lányom a csapatával megnyerte a kerületi irodalmi/anyanyelvi vetélkedőt - akkor volt 3. osztályos. Most hétvégén meg már a középiskolai felvételit írta. :D Ő is szóbelizik majd hamarosan, február végén, március elején. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, ki mennyire követi a felsőoktatási mizériát mostanában, de kijöttek azoknak a szakoknak a minimum ponthatárai, amelyek elvileg most semmilyen támogatást nem kapnak. Azért ezen ledöbbentem, mert azokon a szakokon, ahol pl. Donáttal tanulunk, 460 pont lett az állami finanszírozás feltétele. Csak hogy legyen mihez hasonlítani: a mai pontszámítási rendszerben 400 alap és 80 többletpont szerezhető (ezekből többféle is szükséges ilyen ponthatárok mellett), ami 480 pontot jelent. Amikor én felvételiztem pénzügy-számvitel szakra, az összes suli közül a BCE nappali képzésén volt a legmagasabb a psz ponthatára, 444 pont. Ez már tényleg a nem kommentálható kategória :roll:

Remélem, hamarosan elmúlik ez az őrület, és kialakul valami olyan rendszer, ami részben önköltséges ugyan, de ami a legfontosabb: hosszabb távon fenntartható, s így kiszámítható.

Mert az még rendben volna, hogy aki nem tanul elég jól, az fizessen valami tandíjat, de az, hogy hónapról hónapra változik, melyik szaknál mennyi lesz a fizetős, és hogy melyeket támogat az állam, és melyeket nem, az sokak továbbtanulási lehetőségeit lehetetleníti el. Szerintem még mindig az lenne a legjobb megoldás, hogy az első év legyen ingyenes, kerüljön be, aki tud, tanulmányi alapon, és utána bizonyos átlag alatt fizetni kellene.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A szűk belvároson és a Mecseken kívül én azért nem ajánlanék semmit Pécs kapcsán. ha elindulok az egyébként rémes Zsolnay-negyed felé, már az útba eső rész is elég gázos hely, pedig elvileg az még a belváros.

 

Minden városnak vannak, nem túl szép és egészséges részei. A Zsolnay negyed szép lett. Busszal kell menni. A városban az a gáz hogy tele van keresztül - kasul főközlekedési utakkal, és boldog-boldogtalan átmegy a városon. Zsúfoltság, zaj, bűz, az épületek elkoszolódnak, leromlanak. Sajnos

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajna az orvosnál ültem vagy 2 órát így ma nem tudtam megnézni a Djangot, szerintem csütörtök vagy péntek lesz belőle.

Remélem nem súlyos! Gondolom influenza lehet.

 

Isten éltessen Kklónok Háborúja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remélem nem súlyos! Gondolom influenza lehet.

 

Isten éltessen Kklónok Háborúja.

 

 

Nem súlyos hálistennek. A reumatológián voltam. :D Pár hónapja bizsereg mindkét vádlim aztán megnézettem. Járnom kell párszor gyógytornára meg elektroterápiára. Hiába öregszem. :D Meszesednek az izületek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.