Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Bezony-bezyon, az állatkertünk merem állítani, a legszebb az országban. Mondjuk nem tudom, a Gulyadomb felújításával készen vannak-e már (még év elején jártam arra, akkor már majdnem kész volt, gondolom mostanra megnyitották az új bejáratot).

Sajnos én pár éve nem jártam benn, de a szurikátákat nagyon csipázom. Meg a földi kutyákat. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bezony-bezyon, az állatkertünk merem állítani, a legszebb az országban. Mondjuk nem tudom, a Gulyadomb felújításával készen vannak-e már (még év elején jártam arra, akkor már majdnem kész volt, gondolom mostanra megnyitották az új bejáratot).

Sajnos én pár éve nem jártam benn, de a szurikátákat nagyon csipázom. Meg a földi kutyákat. :D

Azt mondják a bejárat és az összekötő alagút is készen van, bár én még nem láttam, de már vagy két hete olvastam a vehir.hu-n. Földi kutyák FTW. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bezony-bezyon, az állatkertünk merem állítani, a legszebb az országban.

Még ami egyébként erre a cimre pályázhat az a budapesti (bár nincs összehasonlitási alapom, mert a veszprémiben még nem jártam). A lentebb leirtak alapján annyiban hasonlithat a veszprémihez hogy folyamatosan bővül, fejlődik, ami azért kevés dologról mondható el a városban. És mivel a XIX. század derekán hozták létre tele van egészen mutatós műemléki épületekkel is.

 

9esp.jpg

 

qy55.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, a budapesti állatkert is gyönyörű, ráadásul sokkal nagyobb az állati népsűrűsége és építészetileg is van ott bőven látnivaló. De az egy igazi városi állatkert. A veszprémi egészen más jellegű, kevesebb állatfaj található, de a lakhatási körülményeik sokkal természetközelibbek, nagyobb terük van, ami valószínűleg azért lehetséges, mert van hely terjeszkedni a dombon, meg egyébként is, maga az állatkert két domb között a völgyben helyezkedik el. Ezért írtam, hogy vadaspark jellegű, viszont abből is az igényesebb fajta, szépen kialakított pihenőkkel, padokkal. Sajnos képet nem tudok mellékelni, mert nem én fényképeztem, a kislányom pedig csakis az állatokra fogékony, a látképre nem. :)

 

 

Mi is szembetalálkoztunk pár érdekes dologgal. :D De őt imádtam a legjobban. :D

Csak nem egy kis tintahal? :D

 

 

Örülök, hogy tetszett, és bár helyi vagyok, abszolút alá tudom támasztani, hogy mindig újul, mindig csak jobb lesz, akárhányszor arra járok. A legszebb helyen fekvő állatkert közel s távol, még az említett lakótelep ellenére is. A szurikáta nálunk is nagy kedvenc amikor ellátogatunk oda. :)

A lakótelep tulajdonképpen nem zavaró, csak látszik, hogy ott van. :D Ha nem látszana, könnyen azt hihetné az ember, hogy az erdőben sétál. :)

 

 

Ha egyszer sikerül eljutnom arrafelé, akkor én is benézek ebben az állatkertbe :)

Egyszer tényleg szervezhetnénk ott is egy talit. Az odajutásban Pestről szerintem tudnék segíteni. :)

 

 

Bezony-bezyon, az állatkertünk merem állítani, a legszebb az országban. Mondjuk nem tudom, a Gulyadomb felújításával készen vannak-e már (még év elején jártam arra, akkor már majdnem kész volt, gondolom mostanra megnyitották az új bejáratot).

Sajnos én pár éve nem jártam benn, de a szurikátákat nagyon csipázom. Meg a földi kutyákat. :D

Jól irja Merr-Sonn, készen van a fenti kapu, az alagút és a gyalogos ösvények is nagyon jól kiépítettek, tényleg ég és föld ahhoz képest, ahogy kb. 4 éve először láttuk.

A földi kutyákat idén valahogy elkerültük, pedig őket is nagyon bírom. :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bomarr, a budapesti állatkert is gyönyörű, ráadásul sokkal nagyobb az állati népsűrűsége és építészetileg is van ott bőven látnivaló. De az egy igazi városi állatkert. A veszprémi egészen más jellegű, kevesebb állatfaj található, de a lakhatási körülményeik sokkal természetközelibbek, nagyobb terük van, ami valószínűleg azért lehetséges, mert van hely terjeszkedni a dombon, meg egyébként is, maga az állatkert két domb között a völgyben helyezkedik el. Ezért írtam, hogy vadaspark jellegű, viszont abből is az igényesebb fajta, szépen kialakított pihenőkkel, padokkal. Sajnos képet nem tudok mellékelni, mert nem én fényképeztem, a kislányom pedig csakis az állatokra fogékony, a látképre nem. :)

Én pont ezért szeretem az állatkertünket, mert nagyon természetközeli. Még az a lakótelep sem vészes, egyrészt, azért nincs olyan közel, másrészt, azért jó sok fa takarja már. :) Meg lenyűgöz, hogy mekkora fejlődésen ment át. Emlékszem gyerekkoromból, amikor a tigrisek, meg a többi állat is egy aprócska betonketrecbe volt zárva. Most meg tényleg, mintha vadaspark lenne, főleg a gulyadomb. De az állatkert mellett a Betekints völgyet is szépen rendbe rakták már.

Most már csak a belvárost fejezhetnék be, bár elnézve, az összkép nem fog a város javára válni... :angry:

 

Egyszer tényleg szervezhetnénk ott is egy talit. Az odajutásban Pestről szerintem tudnék segíteni.

Az nem lenne rossz. :) De csak miután visszakeresztelnek minket Veszprémre Bejrútról, és már nem lehet szilikózist kapni a főutcán...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sajnos én pár éve nem jártam benn, de a szurikátákat nagyon csipázom.

Nem rémlik, hogy eddig őket film kivételével láttam volna, szóval jöhetnek :D

 

Egyszer tényleg szervezhetnénk ott is egy talit. Az odajutásban Pestről szerintem tudnék segíteni. :)

Én is szívesen elmennék egy veszprémi talira. Ha van arra olcsó szállás, akár hétvégésre is, mert úgy volna nem rohanós :hmm:

 

Az nem lenne rossz. :) De csak miután visszakeresztelnek minket Veszprémre Bejrútról, és már nem lehet szilikózist kapni a főutcán...

Valóban nem volna hátrány, ha nem úgy nézne ki a város, mint amit bombatámadás ért. Már elég régóta tart a felújítás, szóval most már véget is érhetne...akár...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is szívesen elmennék egy veszprémi talira. Ha van arra olcsó szállás, akár hétvégésre is, mert úgy volna nem rohanós.

 

Valóban nem volna hátrány, ha nem úgy nézne ki a város, mint amit bombatámadás ért. Már elég régóta tart a felújítás, szóval most már véget is érhetne...akár...

A szállás az nálam nem lenne megoldhatatlan, legalább öt, de ha a szülőket elűzném, akár hét embert is el tudok helyezni. Szóval ez lenne a legkevesebb. :) Úgyhogy egyszer össze lehetne majd hozni.

Mi már nem reménykedünk. Ennyi idő alatt akár a várost is fel lehetett volna építeni. Az aluljáróval még sehol sem tartanak, legalábbis akárhányszor arra járok, mindig ugyanúgy néz ki. A térköveket - jó rondákat, de legalább csúszósokat, ami egy dombos városban külön előny - ugyan már majdnem végig letették (értsd: a sétálóutca feléig...), de ziher, hogy még vagy hatszor felszedik. Jelenleg úgy fest a Kossuth utca, hogy félig térkövezett, félig terep. Viszont, nagyon okosan úgy csinálták meg, hogy a csatornafedelek körül nincs lerakva a térkő, így könnyen bele lehet esni a lyukba (mert korlátot minek tennének elé).

Komolyan mondom, tragédia, ahogy itt a dolgok állnak. Ráadásul van egy bosszantó aspektusa is. Veszprémi cég felajánlotta kedvezményes áron, hogy elkészíti a kézzel faragott, egyedi térköveket, cserébe leginkább csak protekciót várt volna el. Tényleg remek, külföldi megbízásokat és az ország egyéb városaiban is dolgozó társaságról van szó, szóval semmi susmus vagy ilyesmi nem állt a háttérben, egyszerűen csak azért akarta, mert egy, veszprémi, kettő, azért egy megyeszékhely főutcájának lefedése mégis csak jól fest a rezümén.

De nem! A kedves önkormányzatunk német céget bízott meg, ami drágább, de legalább géppel készített egyenkavicsokat készített, amik többek egybehangzó véleménye szerint is annyira illik a városhoz, mint egy nagy rakás guano. Bár az legalább valahol jelképezné Veszprém természetközeliségét. Gondolom így könnyebb volt zsebre is dolgozni...

Pedig anno, amikor ez a városújító program elindult, még zöldülésről volt szó, de jelenleg csak szürkülés van a sétáló utcán. Kicsit olyan a dolog, mint a '70-es években, amikor a megújítás jegyében a - szintén a Kossuth utca, csak akkor még út ment ott, nem sétáló volt - belváros felében eldózerolták a történelmi épületeket, és rakták a helyére a két bevásárló központot, meg a három tervezett húszemeletesből az elsőt (szerencsénkre a másik kettőre nem maradt pénz, meg közben a cocializmus is dugába dőlt). Persze nem olyan drasztikus, de érezhető a párhuzam, hogy valami újat, szépet akarnak összehozni a zsebek tömködése közben, csak aztán valami olyasmi lesz, amit jobb lenne elfelejteni. Persze ne legyen igazam...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A végeredmény - bár fiatal és naiv szemmel nézem- de úgy látom abszolút pozitív lesz, én értékelem, hogy ilyen összefogással 28 konzorciumi cég nekiesett, hogy valami olyat tegyen, amire a gengszterváltás óta nem volt példa, gondolok itt a belváros modernizálásra. Persze gondok tömkelege adódik, dehát hol nem? Én még azt mondom, jól fog elsülni. Az egész kóceráj deadline-ja valamikor októberre van meghúzva, szerintem teljesíteni tudják. Jellemzője a helyzetnek, hogy nem egy dolgot csinálnak meg, hanem többfrontos háborút vívnak, így akarnak időt nyerni. Az ideiglenes megoldások, mint ahogy az említett térkő meg kívánom, hogy legyenek a legnagyobb problémák. Egyébként figyelemre méltó, hogy -bár relatíve- a vállalkozás méretéhez képest milyen gyorsak és alkalmazkodóak voltak eddig az érintett cégek. A leglátványosabb talán a Hangvilla építése, az napról napra szemmel láthatóan halad, nem úgy mint az ominózus aluljáró, aminek most álltak neki javarészt, az őszi pezsgőbontás céljával. Azért a párhuzamban egyetértek veled, mármint hogy tudják a helyiek, milyen az efféle vállalkozás árnyoldala (talán túl jól), de én végig optimistán álltam hozzá, most már nem lehet olyan rossz.

 

A veszprémi talinak meg örömmel lennék résztvevője, roppant jó ötletnek hangzik. :)

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hangvilla, amire akkora szüksége van a városnak, mint egy időzített atombombára a főtéren. Igen, a felső tízezernek épülő szutyok az halad.

A térkő tényleg a legnagyobb problémánk lesz (miféle ideiglenes megoldás?), amikor elkezd esni és tömegesen törik nyakukat az emberek. Hát majd még mikor befagy. Na az lesz az igazi móka! Hány sík része is van annak az utcának? Mi van a lejtő végén? Á, csak a főút. Kérem, szánkót vegyenek! És életbiztosítást, ha már arra járnak.

A határidő meg jobb ha tőlem tudod, de tavaly december volt. ;) És innét nézve, még idén ősszel sem lesz itt minden tip-top készen. Meglásd, ha át is adják papíron - csak azért, hogy a komédia ne terebélyesedjen kabarévá -, vagy háromszor feltúrják még. Mellesleg, áprilisban módosították (újra) a határidőt.

Az meg, hogy hány cég esett neki, semmit sem jelent. A lényeg, hogy ennyien sem haladnak.

http://www.youtube.com/watch?v=sH_E6y6cEb4

A vicc az egészben, hogy Porga még májusban azt hajtogatta, hogy nem kell félni, nem lesz lezúzva az egész hóbelevanc, mert külön kérték a kivitelezőket, hogy ne vonuljanak fel mind egyszerre... Aha, aztán mostanra már mégis mindenki kin van...

Az indokok meg aztán túlmennek minden határon. Jaj, hát nem tudtuk, hogy pince van a föld alatt. A franc, hát a tetőre mégsem építhetnek pincélt. Talán nem ártott volna előásni a '70-es évekből a kivitelezési terveket, amin rajta voltak, mi volt ott és mi lett utána. Vagy legalább megkérdezni néhány régi figurát, akik dolgoztak itt akkor. Nem nehéz, én is ismerek ilyen embert. Mesélte is, hogy hogyan tűnt el a dózer a pincékben, majd mászott ki.

Vagy nem tudják, hol futnak a csövek. Hát igen, ha az egyik bagázs lefekteti, majd a következő csapatnak úgy adja át, hogy "valahol ott vannak", ahelyett, hogy a rajzot követték volna, nem csoda, hogy gondok vannak.

És az utolsó kedvenc indokom: keményebb a talaj, mint gondoltuk. Na ne mond, Veszprémben kemény a talaj? :o Pedig azt hittem, hogy a talajvízzel lesz majd gond.

Összességében: ezt az egészet úgy ahogy van, jó magyarosan elcseszték a szervezés szintjén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A térkőnél baromi sok hely van, ahol tényleg oda van b*szva valami és kész, azért neveztem ideiglenes megoldásnak, mert tényleg az, bár elég silány módszer. Amíg nem körvonalazódik a dolog, addig hasamra csapok módszerrel odatesznek valamit két térkőtípus közé, és majd megint felszedik és leraknak mást, mint ahogy sok helyen egyébként is az utca hosszúságában.

Határidő terén az egész miskulancia van beírva őszre (persze így higgye el az ember), hisz a parkolóházat is most kezdik, legalábbis amikor még csak leírva volt a projekt, ezt hajtogatták. Aztán hogy mi lesz szeptember-októberre, azt akkor fogjuk látni. Szervezés szintjén valóban vannak szarvashibák, de azért a kivitelezés terén csak nem lesz akkora fail, elvégre magyarok dolgoznak rajta, nem bangladesiek. Ambícióban legalább nincs hiány, hozzáteszem ez ritka jellemző Magyarországon. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örüljetek ahogy videón látom ti legalább elfértek, ehhez képest Székesfehérvár belvárosában 1 méter helyed van maximum :D

Csak azért hiszed így, mert a csávó nem fordult meg a kamerával. Nagyjából ahonnan indult, ott végződött az utca lezárt szakasza. Azt csak most június közepén bontották le.

 

Merr: így akkor értem az ideiglenest. Na de látod, még amiatt is lesz itt ütvefúró. :) Az meg a másik, hogy még csak most kezdik majd meg a parkolóház és a mélygarázs építését. Hát egy aluljárót nem tudtak egy év alatt megépíteni, majd összejön két autóparkoló néhány hónap alatt? :lol:

Ambícióban sosem volt hiány magyar földön, kitartásban, szervezésben és összefogásban van inkább. Mondjuk utóbbiból is csak addig, amíg nincs valami nagy gáz (télen eső hó, olvadás után érkező árvíz :evil: ). De azért csak nem követnek el a helyiek valami ilyen méretű szarvashibát :D:

veszprem.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nálunk az EKF miatt a Kulturális Főváros megnyitóra készen kellett lennie, és mivel túl nagy személyek voltak ott hogy munkagödrök közt megnyitózzanak hát készen is lett a tér. Viszont azt előre mondták, hogy a megnyitó után megint lezárják a Széchenyi-teret és kezdik az egészet elölről. Na ez már magyar. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Belvíz és kiáradt folyók miatt legalább nem kell aggódnunk, Fort Veszprém építésénél előre gondolkoztak. :D

Az a szerencsétlen aluljáró meg most kezdett el a kész felé vánszorogni, a turistatömeg szezonjában. Miután feltúrták nagyon élethűen ábrázolta a Nyugaton a helyzet változatlan szituációját. Gödör(ök), és fél-háromnegyed évig ugyanott áll a frontszakasz. :D

Ez a kép nagyon durca, ilyesmit Oroszországban lehet látni gyakran.

Szerkesztve: - Merr-Sonn
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért hiszed így, mert a csávó nem fordult meg a kamerával. Nagyjából ahonnan indult, ott végződött az utca lezárt szakasza. Azt csak most június közepén bontották le.

 

Jah értem, így már más a fekvése a dolognak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Aki esetleg állást keres, íme a valaha volt egyik legmegkapóbb hirdetés! (Igencsak nehezen képzelhető el, hogy erre tényleg ad valaki pénzt, de én küldtem nekik egy levelet. :D ) - http://aprod.hu/i/hirdetes/keresunk-fizetett-alkoholfogyasztot-180-000-ft-ho-ID1eUWb.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.