Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Köszi szépen, és igazán ráérsz vele :)

Na azt már megtudtam, hogy a Kossuth Ferenc utcán ha eljössz a SPAR -ig, akkor az út túloldalán lévő panelházak alatt van a műhelye. :) Árat még nem tudok, de ez sok mindentől függ.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Katicabogarak! Katicabogarak mindenütt!

Megőrülök már tőlük... Óránként kell összeszedni őket az ablakról..másokat is keserítenek eme pöttyös jószágok? :hmm:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ilyen helyeken ki is nyomtatják az anyagot, és aztán kötik be, ez benne van az árban. :) Az is számít h az elülső fedélre mit íratsz oda (a plusz sorokért fizetni kell).

Köszi a tudnivalókat :)

 

Karrde! Nagyon szép műbőr kötéssel, 20 A4 -es oldal 1000 Forint. Megnéztem faterom cuccát, igényes munka.

Köszi szépen, ez így nagyon szimpatikus :) Nekem kb. 80 A4-es oldalam lesz :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ökörnyál van itt is (Tüzér utcai felüljáró gyalogosjárója tele van vele) katicából összesen egy talált meg.

 

Ma nekiálltam az idei utolsó tervezett növény-átültetésnek. Kidobom mind a három mini fenyőfámat, szegények kiégtek a nyáron :( Nem értem, az egyikük már két éve megvolt és a tavalyi sokkal brutálabb nyáron csak a csúcsa égett oda, az ideit is illett volna bírnia. A két kicsit sajnálom de őket ugye eleve rettyenet állapotban szereztem úgyhogy szinte nem is lepődök meg.... a nagy cserépben amibe összeültettem őket, szinte semmi új gyökeret nem eresztettek, a törzsüknél fogva simán kiemeltem őket és a lukba pont be tudtam tenni két Spar-os krizantémot. Utóbbiak szépek, egy sötétbordó és egy sárga, akkor vettem őket amikor még "többszínű krizantém 12 cm"-ként árulták őket és a bimbókból még nem látszott hogy melyikük milyen. Nagyon remélem hogy áttelelnek :)

Kollégától kaptam két pici cserép aloe verát, az egyikben látszott hogy nem örülnek az együttlétnek, most remélem mindegyik szépen nekigyökerezik. Fura hogy mennyien keverik az agavét vele pedig teljesen más a kettő, az agavénak kevésbé húsos a levele és nem csak két irányban nő.

Szomszéd irodából pénteken hazahoztam egy sokat strapált jukkát, kollégák röhögtek hogy biztos ez lesz az ebéd. Nem, csak őt is átültettem, a szára csálé lett, de így legalább a teteje egyenesben van és a növényke nem akar folyton felborulni.

És végére hagytam a Scindapsus neont. Budapesten vettem, szerintem említettem is. Csak nagy cserépben volt, szállítás közben néhány indája le is törött, de egyelőre mindegyiket sikerült legyökereztetnem. Amilyen tempóban magára talált a szobában (Bp-n a kertészetben kint tartották sátor alatt, szeptemberben azért már nem volt szubtrópusi az idő...... túlélte.) csodálom hogy nem olyan elterjedt mint az aureus. Na, ma fogtam a nap végén a neon cserepét, hogy van egy szép lila cserepem abba milyen jól fog mutatni a legyökereztetett ág mellé még egy tő amit esetleg sikerül gyökerestül kifejtenem a cserépből..... hát nem! Eleinte azért bontottam meg a cserepet hogy könnyebben tudjak öntözéskor hozzáférni a többiek gyökeréhez. EGY MERŐ GYÖKÉRCSOMÓ. Kisgyerekek foglalkoztató könyvében van olyan feladvány hogy "melyik kiscica játszott melyik fonállal" na kb azt képzeljétek el 3D-ben. Földje alig. Elkezdtem szétbontani őket, az alján valamelyest lazult a golyó, a tetején még meg nem mozdulna. Fogtam az egészet, beletettem egy lyuk nélküli nagy cserépbe, két kannányi víz rá, hátha pár nap alatt kiázik.

Szépen el is ment a délután......

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

-1

 

Majd ha bevetitek sóval az egészet meg lerohantatjátok a tengerészgyalogosokkal légyszi Budapestet de főleg Budajenőt hagyjátok ki. Imádok itt élni.

 

 

Ja ne már. Az amerikai tengerészgyalogosok bevetése nem azt jelenti hogy Budajenőn mondjuk nekiállnak kiírtani a lakosságot, hanem azt hogy egy normálisabb rendszerrre állunk át amit úgy hivunk nyugati értékrend,. Ehhez nem kell ölni. A tálibokat persze irtjuk továbbra is de gondolom ezzel nincs gondod. Azért furcsa olvasni az írásodat mert ahogy ismerlek a te egész lényed a nyugati értékrenden alapul.. Nem gondolod hogy ezt ide be kéne hozni? 25 év volt rá hogy nyugati jólét jöjjön ittten létre.Nem sikerült. Hát akkor a haderőnek kell átvenni az uralmat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vegye át az uralmat a haderő de csak a magyarországi tálibokat irtsa és Budajenőt hagyja békén? Jó. Apámék házát lebombázták egyszer a bátor amerikaiak, ugyanis a budapestiek akkor éppen mind nácik voltak az ő tudomásuk szerint.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felix Baumgartner ugrása több kamera szemszögből. Közbe mutatva az ereszkedés magasságát is. Lélegzetelállító , ahogy a légkör összetétele fokozatosan változik.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:lol: :lol:

 

Ezek biztos mutánsok. Én szeretem a katicákat, olyan aranyosak. :)

Épp ma olvastam az újfajta katicákról, növényvédelmi okokból vitték be őket Amerikába, és hozták be Európába. Most már tudják, hogy rendesen elhibázták, mert egy jóval agresszívabb fajta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

„Olyan katicafelhők támadtak meg, míg megmásztuk a várhegyet, hogy a gyilkos méhes filmek jutottak eszünkbe. Szóval mi fejben már leforgattuk a Gyilkos katicák 4-et, és én sikítva rohantam le a hegyről" :shocked:

http://index.hu/belfold/2013/10/16/fejben_leforgattuk_a_gyilkos_katica_4-et/

 

Basszus mi is porszívózzuk őket, szúnyogháló is van, zárva is az ablak, de csak bemásznak valahogy :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felix Baumgartner ugrása több kamera szemszögből. Közbe mutatva az ereszkedés magasságát is. Lélegzetelállító , ahogy a légkör összetétele fokozatosan változik.

 

Le a kalappal, még mindig hátborzongató! :clap: Ha meglenne rá a támogatásom, kipróbálnám. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ma olvastam az újfajta katicákról, növényvédelmi okokból vitték be őket Amerikába, és hozták be Európába. Most már tudják, hogy rendesen elhibázták, mert egy jóval agresszívabb fajta.

Sose tanulunk. Gyilkos méh, nyulak... Cöcc, a legártalmatlanabb rohadékok okozzák a legrosszabb rémálmokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.