Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

RIP

Nem tudom kiket érint a jövőhéten kezdődő vizsgaidőszak, de - José Luis Torrente klasszikusával - mindenkinek sok sikert kívánok.

Én már "csak" államvizsgázok januárban, de gondolom, ránk végzősökre is vonatkozik :) Köszi :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi mindenkinek! Pihenés biztosan lesz karácsonykor, mert rám fér :) Ami bosszantó, hogy a pénzügy tételsor még mindig nem teljes, lesz még módosítás! Nem tudom, miért pont idén kellett a tételsorhoz nyúlni, de kezd a vicc kategóriához hasonlítani.

Remélem, az új Hpt-t végre megszavazták, és akkor még hány olyan változás volt/van idén, ami jelentős. Évek óta ez az első év, hogy nagyon komoly pénzügyi területek változtak. Eddig mindig azon ment a para, hogy a számvitel, adózás témákban ne nyúljunk nagyon mellé, ami aprósággá vált a pü-höz képest :( Bár fél évvel ezelőtt mehettünk volna vizsgázni!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok sikert mindenkinek, akit érint a karácsonyi vizsgaidőszak. :) Aminél egyébként kevés rosszabb dolog van az egyetemi évek alatt. A nyári még akkor is sokkal jobb, ha több alternatív tevékenység versenyez több-kevesebb sikerrel az ember idejéért, mint télen, mert süt a nap, de legalábbis világos van. Nekem télen tanulni igazi kínszenvedés volt mindig.

 

MissKarrde, sajnos a sok változás mostanában nem csak a vizsgázókat sújtja, bár megértem, hogy ez ebben a helyzetben különösen bosszantó tud lenni (főleg, ha féléven múlik). Az egész gazdaság nehezen alkalmazkodik ehhez a bizonytalansághoz, illetve úgy alkalmazkodik, hogy mindent halogatnak, ami hosszú távú megítélést igényel.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát... a vizsgáztató hogyan követi a változásokat?

(Én könnyen voltam, ebből a szempontból. Járványtan előtt meg valósággal szappanoperámmá fogadtam a nemzetközi állatjárvány-nyilvántartást ami teljesen naprakész arról hogy melyik országban milyen betegség van éppen.....nem is húztam bele egyik "látványos" betegségbe sem.....)

 

Anyám férje megbetegedett, elkezdett köhögni, láz stb. Aztán a gégéjére ment, most aza van begyulladva, kapott rá antibiotikumot.És most úgy néz ki, hogy az antibió nagyon megártott a veséjének. Szombatra volt kiírva vizsgálatra, ma a főnökének sikerült megszerveznie valami közelibbet. Még nem tudom, mi van vele, de nagyon aggódok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

MissKarrde, sajnos a sok változás mostanában nem csak a vizsgázókat sújtja, bár megértem, hogy ez ebben a helyzetben különösen bosszantó tud lenni (főleg, ha féléven múlik). Az egész gazdaság nehezen alkalmazkodik ehhez a bizonytalansághoz, illetve úgy alkalmazkodik, hogy mindent halogatnak, ami hosszú távú megítélést igényel.

Sajnos tudom, hogy az életet még inkább megnehezíti :( Minket csak meghúznak az államvizsgán, aztán menetünk ismét, ha nem a hatályost mondjuk el, de a valóság ennél sokkal komolyabb és bonyolultabb.

 

Hát... a vizsgáztató hogyan követi a változásokat?

 

Anyám férje megbetegedett, elkezdett köhögni, láz stb.

Lövésem sincs azon kívül, hogy több tanár vizsgáztat, és mindegyik a maga területét tudja, nekünk pedig mindet kell tudni. Azért a múlt szombati pü felkészítő elég érdekesre sikerült, a tanár az MNB-nél csak a legfontosabbat nem mondta el (a lényeges változásról ne is beszéljünk!), a fizetési mérleg felépítését pedig enyhén szólva nagyvonalúan kezelte. Ezek után kezdek nem tartani a vizsgától (ha már most azt tudom, hogy mit szúrt el a fazon, pedig még nem is készültem igazán), kivéve a prezentációt.

Jobbulást!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Wilde:

Egy ideális világban így is működhetne, vagy én pl. kiválasztom azokat a csatornákat is akár egy csomagba, ami engem érdekel és az összes többit (amit az ő általuk kínált pack tartalmazna) elvetem.

A kereskedelmi tv-k kivéreztetése azért még nagyon hosszú folyamat lesz (ha majd egyszer teljesül), mert sokaknak annyira lenyomták már (több éves "munkával", talán a megfelelő szellemi felkészítés hiányával) az ingerküszöbét, hogy szinte bármit befogadnak. Persze akadhatnak olyan nézők, akik esetlegesen alternatíva birtokában (ami jelenleg sajnos nincs a televíziós kínálatban) is a jelenlegi műsorokat választanák...

 

Az emberek jó részének az ingerküszöbe szerintem olyasmi ami alapból elég alacsonyan van. Mondhatnám a nyilvános kivégzések népszerűségét, de hogy ne menjünk ennyire messzire: az 1800-as évek körül például Pest egyik népszerű szórakozó helye a mai Bazilika helyén állt Hetz színház volt, ahol farkasokat, medvéket, oroszlánokat, bikákat marcangoltak szét az erre tanitott vérebek. A XIX. század végén pedig szivesen jártak az emberek európaszerte az úgynevezett freak-showkra ahol szakállas nőket, meg torzszülött embereket nézegethettek a pénzükért. Az alantas szórakozásra mindig volt és van kereslet. Előfordulhat hogy felülről ennek az igénynek a kielégítését elfojtják, de ettől még van és nincs kétségem hogy 10-20 év múlva is lesz csak akkor ezt már nem a kereskedelmi csatornák fogják kielégíteni.

Az hogy bajban vannak nem teoretikus: nem kívánom kiteregetni a munkámat meg magánbeszélgetéseket, de ha leirnám hogy kiktől hallottam hogy nyakig ér a sz*r ezeknél a csatornáknál akkor lenne csodálkozás rendesen. Persze a hanyatlást nem fogják ölbe tett kézzel nézni és vannak is nagyreményű tervek a túlélésre, de szerintem ezzel is csak az elkerülhetetlent igyekeznek elodázni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az hogy bajban vannak nem teoretikus: nem kívánom kiteregetni a munkámat meg magánbeszélgetéseket, de ha leirnám hogy kiktől hallottam hogy nyakig ér a sz*r ezeknél a csatornáknál akkor lenne csodálkozás rendesen. Persze a hanyatlást nem fogják ölbe tett kézzel nézni és vannak is nagyreményű tervek a túlélésre, de szerintem ezzel is csak az elkerülhetetlent igyekeznek elodázni.

Ezt azért lehet valamennyire sejteni, hiszen a TV2 pl. már eladósorba került az elkönyvelt veszteségek miatt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, megvettük apámmal a karácsonyfát. Nehéz választás volt, délután egytől este nyolcig csak azt válogattuk, de egyik kocsmában sem volt megfelelő fa (bár maga a fa már bent pihent reggel óta a kocsiban, mert kolléga odaadta, de alibinek azért jó volt). :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez afféle hagyomány, bár a fa előre megvétele az új elem. Eddig tényleg akkor vettük meg, amikor elmentünk. Vicces is volt kocsmáról kocsmára végighurcolni. De így, előre megvéve és elraktározva a kocsi csomagtartójában azért könnyebb volt a közlekedés. Meg nem kellett fél útról vissza forduldni, mikor észbe kaptunk, hogy valamit a kocsmában hagytunk. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ti alkoholt isztok karácsony elött? Ez komolyan felháborító. :D

 

Ma letettem a lantot, legközelebb csak január 6.-án megyek dolgozni. A főnököm hozott egy üveg Jack Danielst azt megittuk meg pár sört hozzá. Holnap is ivászat. :D Innentől csak pihenés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pénteken az utolsó tanítási napot egy hagyományos osztálykarácsonnyal zártuk, ahol mindenki megajándékozta azt, akinek a nevét húzta. Namármost az egyik drága osztálytársam végre rájött a gyengémre, és elhozta nekem a Brooks féle Baljós árnyak könyvet, ami náluk csak porosodott, de jó állapotban maradt. Most már mindenki tudja, hogy könnyű nekem ajándékot találni. :D Szavamra, az egyik legkedvesebb meglepetés volt az évben.

Nekünk most a koliszobában volt ilyen ajándékhúzás, és a szobatársam egy plüssmacit akart ewoknak beöltöztetni, csak sajnos nem talált megfelelő macit (bár véleményem szerint csak nem nézett szét eléggé - de vizsgaidőszak közepén ezért nem hibáztatom). Végülis egy nagy világítós LEGO C-3PO kulcstartót kaptam

 

 

 

Boldogat, Lemezlovas Norbi!

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.