Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Gratulálok, Ody!

 

Egyúttal Oldie-t is megszólítanám: tőle inkább bocsánatot kérnék, tegnap egy picit túl hevesen védtem a TDK-t. :D :D

Szerintem nem kell bocsánatot kérned, azért főleg ne, hogy megvédted a kedvenc filmedet. :P Nos, talán a szavaim kiforgatása miatt lehet elnézést kérni, de szerintem ezen már tegnap éccaka túltettük magunkat. :D

 

De azért érdekes lett volna ez a vita ha pl néhány korsó sör és más egyéb tudatfokozó nedv társaságába zavartuk volna mindezt le :P Ámbátor én szerintem nem vadultam volna, ismert okok miatt. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézitek a holdfogyatkozást?

A Balaton parton néztem :D

Nem is tudtam, hogy lesz. Aztán haver felnéz, és aszongya: az előbb nem teljes Hold volt? Hová lett a fele?

Erre a másik haver: csak eltakarják a felhők.

Mire én: De úgy, hogy a felhő tökéletesen kerek, így kiegészíti a még átsütő részt egy teljes Holddá... ja és a csillagok fénye már átjuk a felhőkön.

Eztán öt percig vitáztunk azon, hogy ad1) nem volt teljes a Hold. Ad2) felhős-e az ég. A konklúzió pedig az volt, hogy vagy inni kéne még, hogy tisztán lássuk a kérdést, vagy holdfogyatkozás van :D

 

Gratula Ody.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma mutatták be a TV-ben a 25 éves "István, a király" rockopera új változatát, amelynek szereplőit A Társulat c. szavazós válogatásműsor keretében választották ki. Ez utóbbinak ugyan egy részét sem láttam, de maga a végeredmény nagyon is érdekelt, mivel ezt a rockoperát, mint zeneművet megjelenése óta nagyon-nagyon szeretem, de az eddigi színpadi megjelenítése nem nagyon tetszett. Az eredeti királydombi előadást is láttam felvételről, valamint 1990 környékén volt a Népstadionban egy Illés-k:oncert, és annak bevezetőjeként a produkciót is leadták, és egyik sem volt igazán jó. A történetet számomra jobbára a dalszövegek közvetítették, a színpadi akciók alig adtak hozzá valamit. De a zene viszont mindenért kárpótolt... :)

 

Ez az előadás egész másmilyen lett. Itt végre nem egy színpadra erőltetett zeneművet láttam, hanem egy zenés színpadi elődást, ahol a látvány végre méltó párja tudott lenne a zenének. :D Olyan dolog is kiderült a számomra, amelyet eddig nem is tudtam (de persze lehet, hogy az eredeti koncepcióban nem is szerepelt, ezt nem tudom, mert az egész alapjául szolgáló drámát (Boldizsár Miklós: Ezredforduló) nem olvastam). Mindenesetre ezek az apró utalások István, Gizella és Réka kapcsolatában nagyon jól illeszkedtek a cselekményhez, ami a régi előadásokkal szemben nem statikusan és valahogy álomszerűen, hanem teljesen dinamikusan és konkrétan támogatták a zenét.

 

Tudom, nem szép dolog összehasonlítani a mostani szereposztást a régivel, mert a régi szereplők mind profi előadók (minimum énekelni tudó színészek, de leginkább gyakorló rockzenészek) voltak. De el kell mondjam, hogy a vállalkozás ezen része elég merész, mert azért Varga Miklóst, Nagy Ferót, Vikidál Gyulát és Deák Bill Gyulát nehéz is lett volna "leénekelni" ebben a darabban. Az új szereplők nevét sajnos nem ismerem, ezért csak így tudok rájuk hivatkozni, hogy az új István és az új Koppány még elég jól énekelt, de a másik két embernek közelébe sem sikerült jutnia az eredeti előadók színvonalához. Nem voltak rosszak, csak éppen semmi különös. Az új Koppány viszont elég jól alakított összességében: zeneileg eléggé rendben volt, viszont a színpadi megjelenése sokkal jobb lett, valódi magyar főúr benyomását keltette, és nem csak afféle hőzöngő volt, mint amit Vikidál alakított. Emiatt sokkal kisebb lett a különbség a két tábor között, komolyabbnak tűnt István dilemmája, hogy vajon a helyes utat követi-e, ha a régi bevált törzsi rendszer helyett a kereszténység útját választja, annak minden velejárójával együtt.

Akik viszont egyértelműen pozitív kritikát kapnak részemről, azok a női szereplők. Gizella, Sarolt és Réka nagyon jók voltak mind énekben, mind színészi alakításban. Réka a kedvencem a műben, és nagyon örültem, hogy ismét sikerült egy nagyon szép hangú, kedves karaktert elénk varázsolni, aki kevésbé volt népies, mint anno Sebestyén Márta, de ez egyáltalán nem ártott meg a dalainak.

Gizella és Sarolt pedig még felül is múlták a régi előadókat, mindketten igazi élettel töltötték meg a karaktereiket és nagyon jó volt a hangjuk is.

Az egész előadás nagyon jól sikerült összességében, szerintem méltó volt a darab 25. évfordulójához és az Állam ünnepéhez is. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kolléganők mesélték anno ezt a Társulatos válogatást, szerintük a női indulók piszok jól énekeltek, alig lehetett dönteni, ki legyen a befutó, ezek szerintem jól sikerült közülük válogatni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kis segítségre lenne szükségem... Leginkább budapesti fórumozóktól kérdezem, hogy nem tudtok-e olyan szállást, ami közel esik a pecsához, és diákok pénztárcájához van szabva :) Ugyanis egyik barátnőmmel mennénk animeconra, 27-28-án, de nem igazán találunk megfelelő szállást. :) Előre is köszi a segítséget! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.