Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ha már matekos vagy, közgazdasági Nobel-díjat simán kaphatsz :) Csak egy jó téma kell hozzá :D
Jujjj. A biológiánál csak a közgázt utálom jobban, szóval ilyet ne mondjál nekem, hogy nekem a jövőben valami közöm legyen ehhez az embertelen tantárgyhoz :) Akkor inkább elvégzek egy bioszt, mint közgazdásat. (Azt csak itt, a zárójelben jegyzem meg, hogy gondolkodtam régebben, mert a Corvinuson csak 1 évet kéne tanulnom és megkapnám a közgazdász diplomát, mivel beszámítanak minden tantárgyat, csak magát a marketinget és vállalkozást kellene ott tanulni :D . A szakon mondják is, hogy azért ilyen rövidek a matekosok szünetei, nehogy lediplomázzanak közbe közgazdaságtanból :) )
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A közgáz legalább hasznos. Sajnos a legtöbb, amit a matematikusok fel tudtak mutatni az elmúlt 1000 évben az a következő mondat:

 

Létezik olyan "A" halmaz, (a Földön), mely valódi részhalmaza az (EMBEREK) halmazának, de nem eleme a (HASZNOS EMBEREK) halmazának, és minden egyes elemére igaz, hogy eleme a (TUDÁS) \ (HASZNOS TUDÁS) halmazok különbsége által képzett halmaznak.

 

Az "A" halmaz nevét egy ideje már a "matematikusok" névvel szokták felruházni :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem állítottam, hogy a közgazdaság nem hasznos, ha esetleg ezt értetted, akkor elnézést :)

Csak azt mondtam, én személy szerint nem szeretem se ezt se a bioszt. Valahogy nem fog ezen tantárgyaknál úgy az agyam, mint a többinél. Persze meghajlok a szakmájuk képviselői előtt, de én nem szeretném gyarapítani a sorukat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Phobos, gratulálok én is! :) Szép dolog az önkormányzattól, hogy ad ilyen támogatást, nálunk a kerületben nem tudok róla, hogy lenne ilyesmi. És terveidről meg annyit, hogy ami ma merész álom, az 20-30 év távlatában, de akár előbb is valóra válhat - mert miért ne? :D

 

Semmi baj, csak megvédtem a közgázosok becsületét :D
Nagyon helyes. :D

Én már középiskolában is tanultam, és azóta még jó pár évig és több helyen is, de aztán a legtöbbet a gyakorlatban, mivel immár 18 éve ebből élek. :) És a mai napig nagyon érdekesnek tartom, bár persze szinte semmi sem teljesen úgy van, ahogy a könyvek írták, és az emberi tényező mindig sokat ronthat vagy javíthat a közgazdasági megoldásokon, de így megtalálni a legjobbat, épp ez a szép benne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is jó volt közgázt tanulni, érettségiztem is belőle, mivel közgáz szakközépbe jártam, és elvileg folytatom is ezt az irányvonalat :D A közgáz tanárunk szerint minden érettségiző fiatalnak a két éves közgáz tárgyat be kéne iktatni az órarendjébe, mert manapság tele van sok minden a közgázon tanultakkal, és nem árt tisztában lenni alapvető közgazdasági fogalmakkal és tényekkel. Az életünk része. Egyetértettem már akkor is vele :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megmondom öszintén előszőr én is a nővérednek hittem.

Sokan így vannak vele. Egy ismerősöm mondta, hogy azért is, mert még úgy is viselkedik, mintha ő lenne az idősebb, no meg én fiatalabbnak nézek ki úgy általában. Az öcsémre meg folyton azt mondják, hogy bátyám, már olyan is volt, hogy a szomszéd mondta ezt, aki születésünk óta ismer :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan így vannak vele. Egy ismerősöm mondta, hogy azért is, mert még úgy is viselkedik, mintha ő lenne az idősebb, no meg én fiatalabbnak nézek ki úgy általában. Az öcsémre meg folyton azt mondják, hogy bátyám, már olyan is volt, hogy a szomszéd mondta ezt, aki születésünk óta ismer :)

 

Hát ez nem semmi.Különben anyámra mindenki azt mondja amit te.Nagyon jól tud beszélni az emberekkel.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi az újaknak :D

 

Pildi: Úgy legyen. Az önkormányzat pedig ilyen szempontból nagyon jó, bár ez egyértelműen a választások miatt van :D A polgármester ezzel megkedvelteti magát a fiatalokkal meg emiatt a szülőkkel és hát elég jó esélyekkel indulhat majd idén :) Ezt burkoltan, de ő mondta még tavaly :)

Mindenesetre minket ez a tényállás nem érdekel, a szándék a fontos. :) Meg nem csak ezért kell újból megválasztani, elég jó polgármester. Annyi újítás, beruházás nem volt addig itt mióta ő a polgármester. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is jó volt közgázt tanulni, érettségiztem is belőle, mivel közgáz szakközépbe jártam, és elvileg folytatom is ezt az irányvonalat :D A közgáz tanárunk szerint minden érettségiző fiatalnak a két éves közgáz tárgyat be kéne iktatni az órarendjébe, mert manapság tele van sok minden a közgázon tanultakkal, és nem árt tisztában lenni alapvető közgazdasági fogalmakkal és tényekkel. Az életünk része. Egyetértettem már akkor is vele :D

Ilyen alapon legalább ennyi ideig kellene minden érettségiző fiatalnak elektrotechnikát és elektromosság biztonságtechnikáját tanulni, mivel az elektromosság nagyságrendekkel jobban az életünk része. Arról nem is beszélve, hogy diplomás(!) emberek nem értik, hogy miért csak 50 W-os a forrasztópáka, amikor a fénycső is 40 W-os és a páka sokkal melegebb annál. Vagy miért döglik be a DVD-lejátszójuk nyáron egy egész napos DVD-zés közben, ha újságokat tesznek a tetejére, hogy ne süsse a nap... és még sorolhatnám... ;)

Egyébként is, így van ez jól, hogy nem ért mindenki mindenhez. Így legalább a közgazdászok is jól megélnek a tudásukból, meg az elektromos szakemberek is abból, hogy javítgatják/újragyártják a mások által tönkrevágott elektromos berendezéseket... :D

 

Phobos, gratula! :D Mivel dolgoztam önkormányzatnál, sikerült némi rálátást nyernem, hogy is mennek az ilyen dolgok, és mennyire nem egyszerű megnyerni egy ilyen pályázatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részben igazad van, Gyoka. Ne legyen mindenki vérprofi belőle, hadd legyen szakma, karrier annak, aki ezt választja. De némi alapszintű tudás kellene. Ahogy az áramról is tudjuk, hogy nem érdemes belenyúlni a konnektorba meg a hajszárítót sem a fürdőkádban használjuk, ugyanígy kéne tudatosítani az alapokat közgázból is. Például, hogy mivel járhat egy lakás- vagy devizahitel. Nem pedig a (mindenkori, mindenholi) kormámnyt hibáztatni amiért nem avatkozik közbe (eléggé).

Ha már itt tartunk, egy (baleseti) elsősegély-tanfolyamot is lehetne kötelező tananyaggá tenni.

Amúgy azt tudjátok, hogy ha veszettségre gyanús esettel találkoztok (például autó által elütött róka) akkor azt állampolgári kötelezettség bejelenteni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudtam, hogy ha elütjük a rókát, akkor az veszettség gyanús eset. Egészséges rókát nem lehet elütni, vagy azt nehezebb?

 

A lentiekhez pedig annyit tennék hozzá, hogy a polihisztorok ideje lejárt, mert nem elég hatékony, mindenki csinálja azt, amihez ért, de azt jól. Viszont fontos, hogy alapdolgokkal, amiket Krande és Gyoka is írt, tisztában kell lenni, a saját érdekünkben. Az alapfogú oktatásban már lehetne gazdálkodási ismerteket tanítani akár szimulációs játék keretében, amiben aztán lehetne szó akár fizikai és kémiai alapösszefüggésekről is a hétköznapi életben. Szerintem ezt a gyerekek is szeretnék. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem tudtam, hogy ha elütjük a rókát, akkor az veszettség gyanús eset. Egészséges rókát nem lehet elütni, vagy azt nehezebb?

 

A róka igen gyakori hordozója a veszettségnek. A veszettség meg rohadt fertőző egy nyavalya, és ha nem kapja meg a fertőzött egyén az oltást időben, szinte biztosan halálos. Hjah, és testnedvvel terjed, gondolom nyál, vér. Ha elüti valaki a rókát, általában megnézi a hullát, letakarítja utána az autót. Elég egy kis seb a kézen, amibe belekerül a fertőzés. A róka hullájából meg lehet állapítani a fertőzés meglétét vagy nem létét, és esetleg el lehet kerülni egy oltássorozatot. De ha valaki nem megy el, és a róka veszett volt, az kockáztatja a saját és családja, kollégái életét. Én úgy vagyok vele, inkább bejelentem a balesetet, minthogy beledögöljek. ( eredetileg állattenyésztő suliba jártam, és ott mesélte a tanár, hogy egy ember úgy fertőződött meg, hogy a róka bement a kertbe, és megrágta az öntözőcsövet, és azt a nyálas csövet fogta meg a pasi. A rókahullához kesztyűben nyúlt, és tette dupla zsákba, de a cső is nyálas volt. Szerencséje volt, mesélte a szomszédjának, aki állatorvos volt. Így menekült meg. Ha nem mondja el, belehal. viszont az egész család megkapta az oltássorozatot. )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Keresztapának fontos a család, mindig jó példával jár elő ;)
Pontosan. Ezért üzenném apámnak, hogy ilyen asszonytól meg kell szabadulni :D Küldte inkább kocsmába vagy valami. Node a halál...... Nahát, nahát! :D :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.