Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Ma reggel kaptam ilyen nyugdíjas levelet, amiben tájékoztatnak a dolgokról.

Megkérdeztem haverokat, hogy ők mit fognak csinálni, és ők se fognak semmit, azaz nem maradnak a magánba, hisz akkor kevesebb lesz a nyugdíjuk.

A közgázos embereket kérdezem, hogy akkor miért is jobb maradni? Egyáltalán miért van ilyen lehetőség, ha csak sz*pni fog az ember vele? :o

Mert nekem nem kerek ez.

Nálunk még senki nem kapott ilyen levelet, pedig mióta hangoztatják. A neten olvastam róla. Sőt azt is, hogy félretájékoztat.

Ez egy nem kicsit összetett kérdés. Nem az a helyzet, hogy jobb maradni, hanem meg kell gondolni, mert van, akinek jobb lehet maradni. Kérdés az, hogy kinek (a nyugdíj előtt nem sokkal állóknak talán átmenni érdemesebb). Több szempontot kell figyelembe venni. A mostani felosztó-kirovó rendszer összeomlását prognosztizálják, de ki tudja, ha tesznek ellene, akkor nem omlik össze, sajnos ez hosszútávú kérdés (és inkább az előbbi a biztos). Vagyis nem lesz állami nyugdíj. Ez a fő probléma. Az is lehet, hogy 4 év múlva jön egy másik kormány, amelyik azt mondja, hogy eltörli azt a szabályt, miszerint aki maradt a magánban, az nem kaphat állami nyugdíjat. Vajon lesz ilyen? Ha lesz, azok jól járnak, akik maradnak a magánban, mert visszakapják az állami nyugdíj lehetőségét is (ami nem is biztos, hogy lesz, lásd fentebb). Aztán ott van az is, hogy ha marad kb. 15000 tag a mnyp-ban, akkor nem mennek-e hirtelen tönkre, és akkor veszett a magán meg az állami nyugdíj lehetősége is.

Ami valószínű: aki jó pár éve tag (mondjuk én 12 éve), viszonylag még fiatal és rendes fizetés után fizeti a tagdíjat, jobban járhat, ha marad (persze felelős pénztári gazdálkodás mellett), mert az évtizedek alatt felhalmozott pénzéből biztosan lesz nyugdíja (a kérdés, hogy mennyi). Államit lásd fentebb.

De persze jós legyen a talpán, aki megmondja, hogy mi lesz valójában 20-30-40 év múlva, mire mi odajutunk.

 

Noh, majd akkor lesz lefutott ügy amikor a felelős büntetve lesz, az áldozat meg kiengesztelve.

Ez egy óriási utópia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A többit amúgy nem értem, főleg a rettegés dolgot. Nem attól rettegnek az un. nemzeti réteg tagjai, hogy meg kell vennie a Panasonic plazmát

Fuss neki még egyszer, mert baromira nem erről beszéltem... Nem termékek, hanem módszerek, életszemlélet és hasonlók, kézzel kevésbé megfogható dolgok átvételétől retteg a "magyar". A Panasonicot minden nemzeti érzés nélkül megveszi, mert az menő dolog, attól lesz valaki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fuss neki még egyszer, mert baromira nem erről beszéltem... Nem termékek, hanem módszerek, életszemlélet és hasonlók, kézzel kevésbé megfogható dolgok átvételétől retteg a "magyar". A Panasonicot minden nemzeti érzés nélkül megveszi, mert az menő dolog, attól lesz valaki.

Pont a legfontosabbat hagytad ki az idézésből, méghozzá a zárójeles dolgot. :)

De pl, te milyen életszemléletre gondolsz? :) Mit nem károsított meg ott a zabolázatlan jólét ( már ahol van) ami nem a rákfenét fémjelzi? És persze ne a kispolgári dolgokat mondjad, mert az egy külön szitu. Csak hogy egy picit segítsek. Mi magyarok ugye elégé befogadó nép vagyunk, főleg turisztikai szempontból ( már amit a maffia nem sajátított ki). Tessék csak a kiscsárdákra, Zimmer Ferikre gondolni :)

De várom a további dolgokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Háhá. Győzelem!

 

Letörtünk minden ellenállást, asszimiláltuk a helyieket, kiiktattuk a zavaró elemeket.

Következő fázis elindítva.

 

Kira

A Borgbolognese (némi tacsi beütéssel anyai ágról)

Csak ott maradt? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kedves önkormányzat még lóg öthavi Bursával, szerintetek keresztet vethetek rá? :angry:

Mikjor felhívtam őket kb egy hónapja közölték, hogy nincs pénz. HMMM. Pedig azt hittem, hogy fehérre festik az Overdose-t és a Győző azon fog bevonulni. :roll::cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak ott maradt? :D

Nem adta fel a piszok. :evil:

 

 

Csak nem lett egy ebed?

Fogdossuk rá. :D Amíg a húgom fel nem adja. Mondjuk nálam a kutya alapból ott indul, mint Jeff Dunhamnál, minimum negyven kiló. Ez meg jó ha lesz négy kiló :D
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma reggel kaptam ilyen nyugdíjas levelet, amiben tájékoztatnak a dolgokról.

Megkérdeztem haverokat, hogy ők mit fognak csinálni, és ők se fognak semmit, azaz nem maradnak a magánba, hisz akkor kevesebb lesz a nyugdíjuk.

A közgázos embereket kérdezem, hogy akkor miért is jobb maradni? Egyáltalán miért van ilyen lehetőség, ha csak sz*pni fog az ember vele? :o

Mert nekem nem kerek ez.

Magát a nyugdíjtörvényt itt megtalálod, hátha úgy okosabb leszel: nyugdíjtörvény A paragrafusokra kattintva megjelenik.

 

Persze a kockázatokról dönteni nem segít, de legalább a %-ok világosak. Amúgy szerintem nehéz eldönteni, melyik a biztonságosabb, még olyanoknak is, akiknek már van legalább 20 év munkaviszonya, és maradás esetén is valami résznyugdíjra jogosultak lesznek, hát még azoknak, akik fiatalok, mint Te...

A kockázat igazából annyi, hogy a majdani kormány és költségvetés milyen %-os nyugdíjat engedhet majd meg magának, és ez hogy tud viszonyulni ahhoz, amit az ember nyugdíjpénztárban tud gyűjteni. Nem attól kell félni, hogy csődbe megy-e a magyar állam - egyrészt ez nem olyan egyszerű, másrészt pedig a magánnyugdíjpénztárak is főleg államkötvénybe fektetik a rájuk bízott vagyont, így államcsőd esetén az is tiszta csőd lesz.

A legjobb a saját takarékoskodás, ha a lehetőségek engedik.

 

 

"A magyar nép egykori szociális jóléte miatt (amiért gondolom, senki nem reklamált)..."

Nem, nem amiatt, hanem mert nagy pénzt akaszthatott le magának a tisztelt elvtárs. A jólét biztosítható lehetett volna anélkül is. Ésszerű gazdálkodással is pl. De ezért nem a Pitypang köz. 18. alatt lakó Kis Pista Józsi a felelős.

Tervgazdaságban nem működik az ésszerű gazdálkodás, ahogy ezt a történelem bebizonyította. Ahogy azt is, hogy csak a magántulajdonra képesek az emberek vigyázni, a köztulajdonra nem. A régi gyárakban rengeteg pazarlás ment, gyártották, amit mondtak nekik föntről, akkor is, ha nem volt jó, ha jobb kellett volna, de az emberek megvették, mert nem volt jobb. Az volt és kész. És ez segített fenntartani mesterségesen a foglalkoztatást, akkor is, ha sokan csak a lábukat lóbálták a munkahelyükön, 2-3 kávészünettel. Na ehhez kellettek a külföldi hitelek, hogy a lehetőnél sokkal gyengébb teljesítmény mellett legyen pénz béreket fizetni, fenntartani az oktatást, az egészségügyet. És lehet, hogy közvetlenül Kis Pista nem felelős érte, de az előnyeit igenyis mindenki élvezte.

Egyébként a mai állami gazdálkodás éppen ugyanez. Minisztériumokban, képviselőknél stb. semmi nem drága, mert közpénzből van. Szerintem kell az igazi gazda, aki odafigyel a pénzére, a cégére, és az állam erre képtelen. És nem magyar sajátosság, világjelenség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Magát a nyugdíjtörvényt itt megtalálod, hátha úgy okosabb leszel: nyugdíjtörvény A paragrafusokra kattintva megjelenik.

Hű, ez elég durva nekem, de majd megpróbálom magamat átpréselni rajta. Mindenesetre köszi neked és Karrdénak is.

 

A legjobb a saját takarékoskodás

Az van már most is, folyton félreteszek. Na nem a nyugdíjas évekre, hanem a jövőre. :D Szóval azzal később se lesz gond, be tudom majd osztani a dolgokat :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont a legfontosabbat hagytad ki az idézésből, méghozzá a zárójeles dolgot. :)

De pl, te milyen életszemléletre gondolsz? :) Mit nem károsított meg ott a zabolázatlan jólét ( már ahol van) ami nem a rákfenét fémjelzi? És persze ne a kispolgári dolgokat mondjad, mert az egy külön szitu. Csak hogy egy picit segítsek. Mi magyarok ugye elégé befogadó nép vagyunk, főleg turisztikai szempontból ( már amit a maffia nem sajátított ki). Tessék csak a kiscsárdákra, Zimmer Ferikre gondolni :)

De várom a további dolgokat.

Mondjuk azt a fajta életszemléletet, hogy amit meg tudunk venni, azt ne lopjuk el. Vagy, azt, amikor nem azt nézi, mije van a másiknak, és ezen puffog, hanem törekszik arra, hogy neki is meglegyen az. Átvehetnénk azt, hogy a szelektív hulladékgyűjtőbe szelektálunk, nem mellé ömlesztünk. Átvehetnénk némi rugalmasságot. Átvehetnénk azt, hogy jogot adunk a hatóságoknak (gondolok itt első sorban a rendőrökre). Átvehetnénk a médiaformátumokat vagy hogy az istenbe nevezzem, mert a sajtószabadságon túl is többet tudnak a műsorkészítésekről, a nézőkkel való kommunikációról, mint nálunk az összes csatorna együtt véve. Átvehetnénk azt, hogy az önös érdekek mellett legalább megpróbáljunk úgy tenni, mintha tisztelnénk a másikat. Magyarul, a boltba belépve akkor is nyalja ki a hátsóm az eladó, ha rühelli a képem, és ne én legyek megtisztelve, amiért ott vásárolhatok. Ilyen és ezekhez fogható nüansznyi dolgokat kéne diszkréten átemelni. Aztán mikor megtanulunk toleránsan viselkedni, szabályokat betartani, irigykedés nélkül élni, a környezetünkre odafigyelve élni, akkor a határ a csillagos ég.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Óriási csapdákban élsz.

 

Azt hiszed, hogy a számítógéped kínai, csak azért, mert az van ráírva, hogy made in China? Lehet, hogy ott rakták össze a gépet, de a székhely, a cég, a tőke, a szervezet mind Amerikai a legtöbb esetben. Nyugat nélkül halott lennél.

 

Azt hiszed, a "Kelet" tárt karokkal vár? Milyen Kelet? A FÁK? Vagy ki? Kína, netán az orosz föderáció? Ja velük a legutóbb is megérte "összeállni". El kéne már felejteni a szájhősködést, és rájönni, hogyha fejlődni akarunk, akkor az EU-ban a helyünk, és alázatosan tanulnunk kell azoktól, akiktől van mit. És azokat az országokat nem keleten kell keresni...

 

Néha egyszerűen tátva marad a szám, hogy mennyire tudatlan vagy.

Szerkesztve: - Donát
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tervgazdaságban nem működik az ésszerű gazdálkodás, ahogy ezt a történelem bebizonyította. Ahogy azt is, hogy csak a magántulajdonra képesek az emberek vigyázni, a köztulajdonra nem. A régi gyárakban rengeteg pazarlás ment, gyártották, amit mondtak nekik föntről, akkor is, ha nem volt jó, ha jobb kellett volna, de az emberek megvették, mert nem volt jobb. Az volt és kész. És ez segített fenntartani mesterségesen a foglalkoztatást, akkor is, ha sokan csak a lábukat lóbálták a munkahelyükön, 2-3 kávészünettel. Na ehhez kellettek a külföldi hitelek, hogy a lehetőnél sokkal gyengébb teljesítmény mellett legyen pénz béreket fizetni, fenntartani az oktatást, az egészségügyet. És lehet, hogy közvetlenül Kis Pista nem felelős érte, de az előnyeit igenyis mindenki élvezte.

Egyébként a mai állami gazdálkodás éppen ugyanez. Minisztériumokban, képviselőknél stb. semmi nem drága, mert közpénzből van. Szerintem kell az igazi gazda, aki odafigyel a pénzére, a cégére, és az állam erre képtelen. És nem magyar sajátosság, világjelenség.

Persze, élvezte az előnyeit mindenki, de ezt jóformán kötelezővé tették neki. A szakikat meg jól leoltották ha kifogásolták a tervgazdaságban foglaltakat. Rosszabbik esetben meg ugye gulág.

De a lényeg, hogy ezért ne magát az egyszerű magyar népet oltsuk már. :-) A nép megtette a magáét 56-ban, 2006-ban. És ott lett volna ugye az Antalli érában az a bizonyos taxis forradalom is amikor majdnem már azon voltak, hogy belelövessenek a tömegbe. Aztán meg ennek az Antallnak a beszólása " Tetszettek volna forradalmat csinálni" azon MDF-esek ellen akik valódi rendszerváltozást és reformokat akartak volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie: Óriási csapdákban élsz.

 

Azt hiszed, hogy a számítógéped kínai, csak azért, mert az van ráírva, hogy made in China? Lehet, hogy ott rakták össze a gépet, de a székhely, a cég, a tőke, a szervezet mind Amerikai a legtöbb esetben. Nyugat nélkül halott lennél.

 

Azt hiszed, a "Kelet" tárt karokkal vár? Milyen Kelet? A FÁK? Vagy ki? Kína, netán az orosz föderáció? Ja velük a legutóbb is megérte "összeállni". El kéne már felejteni a szájhősködést, és rájönni, hogyha fejlődni akarunk, akkor az EU-ban a helyünk, és alázatosan tanulnunk kell azoktól, akiktől van mit. És azokat az országokat nem keleten kell keresni...

 

Néha egyszerűen tátva marad a szám, hogy mennyire tudatlan vagy.

Panasonic japán, Samsung koreai.........De kár ilyeneken lovagolni :)

 

Szinte majdnem az összes orosz utódállam örülne a gabonánknak, buszainknak...ésatöbbi.

 

EU-tól meg tanulhatsz, egészségedre. Olyan jó, hogy nincs is tüntetés Írországban, Görögországban a megszorítások miatt amik ugye összefüggésben állnak bizonyos Eu-s programokkal.

 

Néha nekem is tátva marad a szám.....ha ásítok. De Isten mentsen, hogy Messiásként nézek az Eu-ra. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Lego meg dán, mégis magyarországon gyártják egyedül a világon a duplo készleteket :P

Viszont az is csak pár éve, és azért engedték meg, mert mi voltunk az egyetlenek széles-e világon, akik képesek voltak teljesíteni a magas minőségi elvárást. Amúgy az összes többi kategóriát (System, Technic, stb) csak és kizárólag Dániában gyártják (persze különféle alkatrészgyárak és összeszerelő üzemek más országokban is vannak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A kedves önkormányzat még lóg öthavi Bursával, szerintetek keresztet vethetek rá? :angry:

Mikjor felhívtam őket kb egy hónapja közölték, hogy nincs pénz.

Ez igen sajnálatos :( Ma közölték húgom önkormányzati melóhelyén is, hogy kijött a Közlönyben a maximálisan adható cafetéria, így elesik nettó 100.000 Ft-tól (bár utalványban) idén, ami neki nem kis érvágás tekintve, hogy mininált keres.

 

Nos.... lehet, hogy záros határidőn belül én is ezzel a helyzettel fogok szembesülni :)

Sok sikert hozzá :)

 

A legjobb a saját takarékoskodás, ha a lehetőségek engedik.

Pont ezzel van a baj. Hiába van nekem is önkéntesem is (a cég fizette pár évig, aztán csak elvették ezt a juttatást), fizettem egy darabig, de már évek óta nem tudom a minimális összeges sem befizetni :(

Egyébként meg nagyon jól leírtad az előző rendszer bajait :)

 

Ilyen és ezekhez fogható nüansznyi dolgokat kéne diszkréten átemelni. Aztán mikor megtanulunk toleránsan viselkedni, szabályokat betartani, irigykedés nélkül élni, a környezetünkre odafigyelve élni, akkor a határ a csillagos ég.

Egyetértek!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjttel Donáttal teljesen egyetértek.

 

Oldie. ne haragudj de nem reagálnék az írésaidra mert amikor olvastam nem tudtam sírjak-e vagy nevessek. Mintha egy 10 éves gyerek írta volna. Ne vedd szemnélyeskedésnek rendes srác vagy de a világ müködését baromira nem érted. Olyanokat hiszel hogy valami elképesztő. Pl Videoton viilágszinvonalú, vagy tönkretették a gyárakat. Holott a valóság az hogy egyszerúen nem tudtak gazdaságosan termelni a kapitalizmusban az elavult gépekkel és gondolkodással majd tönkrementek a gazdaság törvényszerüsége szerint.

Neked mindig más a hibás sosem te? Te mindent megteszel meg Kis Pista is de a csúnya állam kitol veled? Hát pedig Kis Pista is felelős volt a múltért.

Azért mert nem fejlesztette magát, tökrészegen ment dolgozni(vagy ott rúgott be), selejtet csinált, 8 órából 3-at dolgozott stb. A rendszerváltáskor amikor munkanélküli lett miért nem tanult egy piacképes szakmát? Könnyebb volt neki otthon ülni sörözni várni a segélyt és szidni a kormányt.

Na nyugati ember nem ilyen. Nem az államtól várja sorsa jobbra fordulását, nem a zsidókat szidja nem a külföldet hanem dolgozik és tanul.

Már csak egy kérdés van. Mikor jössz rá erre? Meddig fogod még szidni a komcsikat, nyugatot multikat a kormányt? 70 éves korodig? Amíg te ezt csinálod addig mások felemelkednek.

Itt van pl Karrde. Tanul és nem siránkozik(pedig lenne miért) és ez nagyon tiszteletreméltó. Hogy akar tenni magáért.

Te meg nézd tovább a sorozatokat, tv-z bringázz és a végén tényleg egy kiállhatatlan öregember lesz belőled.

Ne haragudj de ezt le kellett írnom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igazolni tudod az állításaidat? Márhogy tényleg az állam miatt nyomorognak az emberek?

Vagy milyen munkára vegyük fel a tanulatlan ,nyelvet nem beszélő embereket? Szerinted az embernek nem kell saját magáért tennie?

Frenkie, te meg megszoktad vizsgálni a dolgokat több szemszögből is? Érdekel egyáltalán mások véleménye? Pl a tehetetlen embereké? Aki a belét is már kidolgozta de nincs kiút a számára? Nézel doksifilmeket, Home megvolt pl, Én nem a légvárakból alkotom meg a véleményemet. Pl új ismerősök révén érdekes infókhoz lehet jutni Ázsiai, Afrikai oldalaktól. Nagyon nem is reklámozzák őket a fejlett nyugaton, a global hatalom fő központi urainak környezetében. Ajánlom olvass, tájékozódj te is egy picit. A net csodákra képes. ;)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie, te meg megszoktad vizsgálni a dolgokat több szemszögből is? Érdekel egyáltalán mások véleménye? Pl a tehetetlen embereké? Aki a belét is már kidolgozta de nincs kiút a számára? Nézel doksifilmeket, Home megvolt pl, Én nem a légvárakból alkotom meg a véleményemet. Pl új ismerősök révén érdekes infókhoz lehet jutni Ázsiai, Afrikai oldalaktól. Nagyon nem is reklámozzák őket a fejlett nyugaton, a global hatalom fő központi urainak környezetében. Ajánlom olvass, tájékozódj te is egy picit. A net csodákra képes. ;)

 

 

Minden ilyet láttam már. Több oldalról tájékozódom. Érdekel a te véleményed is. De az nem a sajátod hanem ezen filmekből vett + barikád+jobbik. Inkább rajtad érzem azt hogy nem hallgatod meg a másik oldalt. És ezek a filmek nem mutatják be az ellenpéldát? Azt miért nem mutatják be hogy tanulással szorgalommal elérhetsz dolgokat?

Írod hogy aki a belét kidolgozta annak nincs kiút? Miért? Százszámra van olyan példa hogy kemény munkával ki lehet emelkedni.

Szóval azon filmek amiket te nézel tudatosan vannak összeválogatva, hogy benned ilyen gondolatokat ébresszenek. Kérdezz meg sikeres embereket, Menj ki Nyugatra láss világot egy kicsit. Van nyomor is de nem az a jellemző. Természetesen Afrikával kapcsolatban egyetértek veled azt szerintem is tudatosan tartják nyomorban, de Kina fejlődik, India szintén.

Nehogymár pár doksifilm alapján azt higgyem hogy a világ ilyen.

Ami még nem igazán tetszik hogy szakmabeliekkel vitázol. Amikor Donát, Bomarr, Pildi is leírja hogy nem úgy van hogy hogyan működik a gazdaság te akkor is kötöd az ebet a karóhoz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.