Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Rájöttem, hogy nem is látam az Avatart normálisan, csak részleteket belőle.

Én is rosszul vagyok ettől a szeressünk mindent és mindenkit, mentsük meg a Földet!

Eddigi tapsztalataim alapján, akik ezt szajkozzák a legfaramucibb alakok. Én bevallom é, aki ismert az tudja, hogy mit szeretek és mit nem, de ez nem akadályoz meg abban, hogy igyekezzek emberséges lenni embertársaimmal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap elvoltunk felfedezni a téli Veszprémet. Magyarul, csavarogtunk egyet húgommal és haverommal, mivel egyikünk sem mozdult már ki egy ideje, végre nulla fok felé emelkedett a hőmérséklet és nagyjából befejezték a város felújítását is. Szó mi szó, szép lett. Ugyan a növények még nem "nőttek ki" a parkosított részeken, de szerintem mikor tavasszal ezt is befejezik, Veszprém baromi szép lesz. Végre vannak parkjaink (régen csak a Betekints völgy volt, de hát az úgy nézett ki, hogy jó érzésű ember nem igazán ment le), bezöldül a város, lehet majd hová kijárni. Nagyon jól megcsinálták. Már csak a szórakozóhelyekre kéne valami figyelmet fordítani, mert estébe nyúló csavargásunk alatt rá kellett döbbennünk, hogy egyetlen valamire való csendes iszogatóhely van (igaz, most azt is felújították és nagyon hangulatos lett), és este tíz után már csak egy helyen lehet ételt venni (meg van a McDöglesz, de ott nem ételt árulnak). Az meg addigra zsúfolásig megtelik, ami nem csoda, egyedül van és akkora pizzákat mérnek, mint egy hajókormány-kerék :D

Szóval, ezt így elnézve és utána olvasva a tegnapi eszmecserének, szerintem mindenféle szirupos mozgalmak nélkül sem haladunk olyan rossz úton. ha Veszprém, amit bár a Bakony vesz körül, magában a városban zöld terület egy szem, annyi nem volt (ami mégis, az elhanyagolt, elgazosodott, elszemetesedett volt) ilyen szépen megújult, akkor kérem, van még remény.

 

Ami a mozgalmat illeti. Hát engem az avatar fórumról pont ez a szirupos, gyerekes és nevetséges, mentsük meg a világot és szeressük egymást gyerekek szemlélet riasztott el nagyon gyorsan (amiben már csak az a vicc, hogy a filmben a na'vik sem voltak ilyenek...). :roll: Ha olyan világban élnénk, mint amilyet ők szeretnének, én emigrálok az Acheronra. Mert ahogy Johner mondta az Alien Resurrectionban: "Még a dögök között is szívesebben vagyok, mint a Földön."

 

 

Megnézném a várost így felújítva. Utoljára 1991-ben katonakoromban voltam ott. Veszprém emlegetése mindíg kellemes katonaélményeket ébreszt bennem. Nem volt gáz a porral? Tegnap hallottam a rádióban, hogy nagy a por koncentrációja és elrendelték a szmogriadót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaj, kicsit övön aluli volt most 4 oldalt visszaolvasni, de remélem, hogy mindenre reagálni tudok, amire szeretnék.

Köszi mindenkinek a gratulációt, remélem, a mostani hétvége is sikeres volt, és mindenből átmentem. Elvileg két tárgyam van még. Ody, pihenni is fogok, majd két hét múlva végzek, és utána lesz egy kis időm másra is :) Bár h*lyeségeket beszélek, időm mindig van ide feljönni, és a többi :D Igazából nem annyira vészes a helyzet, mint ahogy kinéz, mert pl. éjszakázni sose tudtam tanulás miatt, szóval alvás mindig volt elég, max. nem néztem annyi filmet és nem olvastam, mint előtte. Meg nem lógattam a lábam csak úgy, mert nem volt jobb dolgom :D

Krande, gratula a kutyához, biztos jó dolga lesz Nálad :)

 

A makroökonomiát, ha van olyan szidta nagyon.

Van olyan, egy közgázos alaptantárgy, nálunk is lesz a 2. félévben. Szerintem jó témákkal foglalkozik.

 

Nem vagyok híve az egész Földet megmenteni próbáló, Világbéke, világ proletárjai egyesüljetek mozgalmaknak.

A saját portánkunk kell rendet tenni, sepergetni és ha minden szép és tiszta, akkor átmenni a szomszédhoz, hogy köll-é segítség. A rendrakást elöször magunkban kell kezdeni.

A hasonló mozgalmak nekem sem igazán jönnek be. A véleményem is hasonló a témában. Ha mindenki tesz valamit, akkor már előrébb járunk, és akkor feleslegesek ezek a szervezetek is. Aki meg kicsit is nyitott szemmel jár a világban, annak a figyelmét sem igazán kell felhívni a problémákra, mert anélkül is megteszi a környezetéért, stb. amit tud (ha akar, ezen van a hangsúly).

 

Egyként, csak hogy témát váltsak, megvettem a karácsonyi Figyelőt. :)

Én is megvettem még a múlt héten, valóban remek cikk a csokis (annyira, hogy a kolléganőm házi csokit kap a névnapjára, tegnap vettem meg, és ha már ott jártunk, gondoltam, magunknak is veszek egyet, mert ennyi jár a vizsgák után :D, az a levendulás tejcsoki nagyon finom :) ). Nagyon jó témájú cikkek szerepelnek az újságban, de még nem igazán volt időm elolvasni, majd vizsgák után normálisan átnézem az újságot.

 

Merem remélni, hogy mihamarább sikerül majd olyan cégeket illetve a természeti értékeket megőrző eljárásokat ajánlani, melyek bizonyítják ezeknek a mocskos olajkitermelőknek meg ércbányászoknak, hogy lám, létezik más megoldás is.

A mocskos kitermelők meg azért termelnek, mert fogyasztói igény van rá, szóval megint ott tartunk, hogy valahol mindenki felelőssége, ami történik körülöttünk.

 

Tegnap elvoltunk felfedezni a téli Veszprémet. Magyarul, csavarogtunk egyet húgommal és haverommal, mivel egyikünk sem mozdult már ki egy ideje, végre nulla fok felé emelkedett a hőmérséklet és nagyjából befejezték a város felújítását is. Szó mi szó, szép lett.

Szóval, ezt így elnézve és utána olvasva a tegnapi eszmecserének, szerintem mindenféle szirupos mozgalmak nélkül sem haladunk olyan rossz úton. ha Veszprém, amit bár a Bakony vesz körül, magában a városban zöld terület egy szem, annyi nem volt (ami mégis, az elhanyagolt, elgazosodott, elszemetesedett volt) ilyen szépen megújult, akkor kérem, van még remény.

Örülök, hogy végre befejeződnek a felújítások, és szép lett a város. Való igaz, van haladás is természetügyileg, még ha nem is beszélik agyon a médiában. Sokan sokfelé felismerték, hogy amerre haladunk, az katasztrófához fog előbb-utóbb vezetni, így igyekeznek tenni ellene.

 

A filmben egyébként a na'vik igenis gyilkoltak. Csak közben fenntartottak egy olyan egyensúlyt, amit az ember nagyon rég elfelejtett.

Na jah.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Karrde: Gratulálok a hétvégi átmenetelhez. Megpróbálom én is még pár újságosnál a Figyelőt megérdeklődni, hátha van még elfekvőben egy-két példány. Amikor Bomarr beírta hogy megjelent akkor még eszembe volt hogy megveszem, csak sok minden volt a családban aztán kiment a fejemből.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megnézném a várost így felújítva. Utoljára 1991-ben katonakoromban voltam ott. Veszprém emlegetése mindíg kellemes katonaélményeket ébreszt bennem. Nem volt gáz a porral? Tegnap hallottam a rádióban, hogy nagy a por koncentrációja és elrendelték a szmogriadót.

Na majd ha egyszer lesz saját lakásom, tartunk itt egy fórumtalit :)

Tegnap nem volt, mert egész nap köd meg nedves idő volt, de ma már van. Nekem is egész nap ég a szemem, meg szütyögök (eddig azt az egyet élveztem a télben, hogy nincs allergia...). Jellemző, végre nem fúj a szél, nem is harangoznak, erre egyből szmogriadó van. :pfff:

 

Karrde: gratula a vizsgához! :clap: Drukkolok a többiért is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Grat Karrde, maxi riszpekt. Én nem voltam ilyen szerencsés mikróból. De legyen elég ennyi. :D

 

Viszont egy hete nem ittam alkoholt. Akárhányszor megkívánom, veszek helyette narancslevet és tök jól elvagyok. Ez napi két doboz Hohes C-t jelent. :lol:

 

 

A hasonló mozgalmak nekem sem igazán jönnek be. A véleményem is hasonló a témában. Ha mindenki tesz valamit, akkor már előrébb járunk, és akkor feleslegesek ezek a szervezetek is. Aki meg kicsit is nyitott szemmel jár a világban, annak a figyelmét sem igazán kell felhívni a problémákra, mert anélkül is megteszi a környezetéért, stb. amit tud (ha akar, ezen van a hangsúly).
Nekem kifejezetten herótom van a faölelő nagyemberektől, akiknek még a vizeletük is zöld és környezetbarát.

De én egyre több jó példát látok. Haverjaim mindig leszólják a másikat ha az eldobálja a sörösdobozokat meg ilyesmi, mindenféle facebookos Jake Scully tagsági nélkül. Engem is ők szoktattak rá hogy kicsit jobban odafigyeljek ilyenekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A narancslevet én is szeretem, kicsit vizezve, ami hülyeségnek tűnhet, de így nem teszi próbára a gyomrom és a szomjat is jobban oltja. :)

 

Frenkie, a Figyelő hetilap, de a tavalyi utolsó számot talán még lehet kapni, és nem küldték vissza remittendában az újságosok. :)

 

Karrde, jó sűrű a januárod, de majd csak vége lesz lassan a vizsgaidőszaknak. :) Ezzel együtt a januárnak is, ami a legvacakabb hónap: hideg, sötét, hosszú.

 

Krande: a kutyus nagyon aranyos. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm a további gratulációkat mindenkinek :)

 

Nagyon kedves vagy köszönöm szépen.

Szívesen, csak el ne felejtsük addig :)

 

Na majd ha egyszer lesz saját lakásom, tartunk itt egy fórumtalit :)

Karrde: gratula a vizsgához! :clap: Drukkolok a többiért is.

Reggel megyünk, este jövünk talit nem tudunk ott tartani? Szívesen elmennék még így is akár, hogy nem keveset kell utazni. Na hátha egyszer összejön :)

Köszi, kell is még, hátravan a pszichológia meg a gazdtöri, előbbitől nem tartok, utóbbi azért húzósabb lesz. Matek tanárunk mondta, hogy ne aggódjunk a matekvizsga miatt, gazdtöriből úgyis többen buknak :D Jó kis vigasz volt. Idén csak választható volt, nem kötelező, de a válaszhatók közül ez illik legjobban hozzám, meg aztán hasznos is. Másrészről amikor megtudtuk, hogy buktatós, akkor már késő volt.

 

Grat Karrde, maxi riszpekt. Én nem voltam ilyen szerencsés mikróból. De legyen elég ennyi. :D

 

De én egyre több jó példát látok. Haverjaim mindig leszólják a másikat ha az eldobálja a sörösdobozokat meg ilyesmi, mindenféle facebookos Jake Scully tagsági nélkül. Engem is ők szoktattak rá hogy kicsit jobban odafigyeljek ilyenekre.

Köszi :) Majd sikerül az is, nekem megvolt az az előnyöm, hogy középiskolában a 90-es évek valamelyik felében már tanultam, tehát az alapoknál nem kellett leragadnom, mert valami még rémlett a távolból.

Egymástól, a jó példából lehet tanulni ezeket a viselkedési normákat :) Sok ember esetén már ilyen apróságokkal is lehet tenni a környezetért, stb.

 

Én vizsgaszezonban éltem narancslén, instant takarmány.

Sajnos vagy nem, képtelen vagyok felvenni ilyen vizsgázási attitűdöket, hiába no, sose voltam normális diák :hehe:

 

Karrde, jó sűrű a januárod, de majd csak vége lesz lassan a vizsgaidőszaknak. :) Ezzel együtt a januárnak is, ami a legvacakabb hónap: hideg, sötét, hosszú.

Kicsit tényleg sűrű, de a december is a hasonlóan sűrű volt, mert amikor nem volt suli vagy vizsga és karácsonyi ajándék utáni rohanás (plusz könyv meg számológép magamnak), akkor karácsony vagy szilveszter volt :) Januárt én sem szeretem ezek miatt. Idén azért gyorsabban el fog telni, mert pik-pak itt lesz a következő vizsga :)

De ma henyélek, semmi más nem érdekel :D Különben meg 4 napja haldoklom itt valami megfázás/tüdőkiköhögés és társai tünetekkel, szóval ma ennyi jár :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Januárt én sem szeretem ezek miatt. Idén azért gyorsabban el fog telni, mert pik-pak itt lesz a következő vizsga :)

A január a legrosszabb hónap. Azt követi a június. :D

Nekem még 3 vizsgám lesz a jövő7en és kész :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is mehetne egy napon a kettő maradék, de nem mertem bevállalni.

Nekem hétfő, csütörtök és pénteken lesznek :D

Én már csináltam 2 vizsgát 1 nap (pl. idén is), az egyik reggeli órákban, a másik délutáni órákban volt. Kicsit keményebb így, de legalább egy nap le van tudva 2 is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi :) Majd sikerül az is, nekem megvolt az az előnyöm, hogy középiskolában a 90-es évek valamelyik felében már tanultam, tehát az alapoknál nem kellett leragadnom, mert valami még rémlett a távolból.

Egymástól, a jó példából lehet tanulni ezeket a viselkedési normákat :) Sok ember esetén már ilyen apróságokkal is lehet tenni a környezetért, stb.

Nekem nem is az alapokkal volt gondom, azok egy része megy józan paraszti észből. Még csak nem is a számításokkal, ami kitetette a zh nagy részét. A helyzet az volt hogy ugye adtak gyakorlatnál hetente ilyen 1-2 A4-es oldalnyi feladatlapot, és ha azokat megtudod csinálni akkor már nem lesz gond zhn. És ezt most halál komolyan mondom, a kb 100 feladatból kettőt nem tudtam otthon megcsinálni, és még két másik mellett pont ezek szerepeltek zhn. Majd felordítottam. Nem voltak nehezebbek semennyivel se, sőt, csak meg voltak a dolgok fordítva és kicsivel más képletet kellett volna alkalmazni, amit én ott helyben nem tudtam kitalálni. Hát pont nem volt elég a ketteshez. Ráadásul ez a zh az aláírásért ment, így jövőre mehetek be gyakorlatra megint, nem vehetem fel a makrot.. Áhh.

 

 

A január a legrosszabb hónap. Azt követi a június. :D

Nekem még 3 vizsgám lesz a jövő7en és kész :)

Azt mondják az okosok hogy az év legdepressziósabb napja a január 24.

 

Nekem lazulás van most januárban. Volt egy ergonómia vizsgám(nem tanultam, bementem hát ha sikerült, és írtam saját kútfőből egy hármast :D), meg most egy infó jövőhéten és annyi. Arra meg nem kell annyit tanulni, megadott 90 kérdést ami lesz vizsgán és annyi.

 

Na meg a matek se sikerült(határérték, integrálás, deriválás, függvényvizsgálat, mátrix, komplex számok egy vizsgán? nénikéjüket. emiatt ugrott a matek II és a fizika).. meg a környezetgazdaságtanból letiltottak csak azért mert késve küldtem el egy kemény nappal a beadandót..

De nem lett hármasnál rosszabb semmi se, már amit értékeltek. :)

Cserébe felveszek olyan tantárgyakat amik nem kritériumosak, és elvégzem őket előre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A júniust majd emlegetjük a maga helyén, ne fussunk ennyire előre :P

A júniusi vizsgaidőszak sokkal jobb, majd meglátod. Se karácsony, se szilveszter, se tél nincs közben, de van helyette napsütés, és a nyári szabadság ígérete, ha csak pár nap, akkor is. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A júniusi vizsgaidőszak sokkal jobb, majd meglátod. Se karácsony, se szilveszter, se tél nincs közben, de van helyette napsütés, és a nyári szabadság ígérete, ha csak pár nap, akkor is. :)

Igen-igen. Januárba hideg van, meg ünnepek, ilyenkor az ember nem szívesen tanul.

Júniusban kimegyek a hintaágyba, meg csiripelnek a madarak, meleg van éppen ezért boldogság is van, meg jó kedv, ilyenkor jó tanulni :)

 

Jaj, idén nekem már államvizsga is lesz :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:lol: Te aztán tudsz élni :D

De gondolom csak így lehet megoldani levelezőn :)

Sajnos igen, de csak részben a levelező miatt van így. Egyrészt behatároltak a vizsganapok, csak péntek (hogy a ***, de majdnem minden pénteken van vagy volt :angry: ) vagy szombat lehet vizsganap, másrészt meg ott van az szabadság és útiköltség beosztása is. Minden vizsgára külön ugrálni luxus. Elvileg pénteken mentem volna a két maradékból, de sajnos pár dolog közbejött, és azért halasztottam el az egyiket egy héttel, pedig így még egyszer fel kell utaznom.

 

A helyzet az volt hogy ugye adtak gyakorlatnál hetente ilyen 1-2 A4-es oldalnyi feladatlapot, és ha azokat megtudod csinálni akkor már nem lesz gond zhn.

 

mátrix, komplex számok

 

meg a környezetgazdaságtanból

 

Cserébe felveszek olyan tantárgyakat amik nem kritériumosak, és elvégzem őket előre.

Oké, így értem :)

Nekünk ezek a témák már nem kellettek a matekon.

Hehe, nálatok is van kgt? :hehe:

Helyes, legalább azok meglesznek :)

 

A júniusi vizsgaidőszak sokkal jobb, majd meglátod. Se karácsony, se szilveszter, se tél nincs közben, de van helyette napsütés, és a nyári szabadság ígérete, ha csak pár nap, akkor is. :)

Húgom mondta pár napja, hogy mit fogok csinálni nyáron, amikor nem lesz szabi a két ünnep között (mivel a nyárit pihenésre tartogatom), amikor lehet egy kicsit többet tanulni. Pont ezt mondtam neki, a nyári sokkal jobb lesz több szempontból is. Ráadásul nem kell fűteni, ami nálunk ugye fával megy, tehát egy csomó munkával jár, most is elvette egy rakat időm.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De lesz gazdmatek 2, akkor majd ott találkozom velük :)

Köszi szépen :) Bár éppen most olvastam egy mailt, ami szerint szerdán vállgazdból vizsgázóknál elég szubjektíven javított a tanár, én meg ma voltam belőle, szóval beparáztam, pedig totál úgy érzem, hogy átmentem belőle :para:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az radai rosseb vinné el a csajok putáját! Bezzeg olyankor tudnak mosolyogni az emberre mikor vagy kisgyerek, vagy kiskutya van nála. :evil: Máskülönben meg magasról tesznek rá. Eh. :P

A csajozás receptje: vegyél kutyát, vagy szülj gyereket :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.