Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Minden ilyet láttam már. Több oldalról tájékozódom. Érdekel a te véleményed is. De az nem a sajátod hanem ezen filmekből vett + barikád+jobbik. Inkább rajtad érzem azt hogy nem hallgatod meg a másik oldalt. És ezek a filmek nem mutatják be az ellenpéldát? Azt miért nem mutatják be hogy tanulással szorgalommal elérhetsz dolgokat?

Írod hogy aki a belét kidolgozta annak nincs kiút? Miért? Százszámra van olyan példa hogy kemény munkával ki lehet emelkedni.

Szóval azon filmek amiket te nézel tudatosan vannak összeválogatva, hogy benned ilyen gondolatokat ébresszenek. Kérdezz meg sikeres embereket, Menj ki Nyugatra láss világot egy kicsit. Van nyomor is de nem az a jellemző. Természetesen Afrikával kapcsolatban egyetértek veled azt szerintem is tudatosan tartják nyomorban, de Kina fejlődik, India szintén.

Nehogymár pár doksifilm alapján azt higgyem hogy a világ ilyen.

Ami még nem igazán tetszik hogy szakmabeliekkel vitázol. Amikor Donát, Bomarr, Pildi is leírja hogy nem úgy van hogy hogyan működik a gazdaság te akkor is kötöd az ebet a karóhoz.

Mi az, hogy nem az én véleményem?!?!?!?! Mi vagyok én, papagáj? :roll:

A Home pl tökéletesen bemutatja az ellenpéldát. Costa Rica, Lesotho csak hogy két kis állammal példázzak. Gondolom ha láttad a Home-ot tudod hogyan vitték, illetve igyekszenek virágzásnak vinni a országukat és óvni a természetet a globaltőke hatalmával szemben.

Na látod. Afrika. Ezek szerint te is pontosan tudod, hogy ott, ahová betelepültek a nagy nyugati üzemek, micsoda nyomor van. És szándékosan így is tartják őket. Kizsákmányolják őket az olajból, az ásványi anyagokból, majd parlagon hagyják őket. De ezek szerint te még ezek után is majmolod a globalizmust és most itt akkor én ezen vállalatokra gondolok, nem mint a fogalom köré gyűjthető más dolgokra( pl net).

 

Igen vannak ellenpéldák, de ez nem jelenti azt, hogy akkor minden frankó. Az majd akkor lesz ha senki se éhezik, senki se nyomorog. Amit meg a menj ki Nyugatra dolgot illeti az elég vicces, amikor nincs miből. Itthon nem tudok vidékre eljutni, nemhogy külföldre. De százezrek vannak ilyenek hazánkban. Aki teheti, persze az menjen, sok szerencsét neki. :)

 

Kína, India. Látod, Kína pl már feltételek szab a nyugatnak is. Drágítja az ásványi érceinek az exportját (friss hír a napokból). Ennyit arról, hogy melyik égtáj van hatalmon ;)

 

Szakmabeliség. Emlékeztetőül kereskedelmi-közgazdasági végzettségem van. És a működés igazságtalansága miatt vitázok ;) Manapság divatos statisztikailag, adatgörbeként kezelni a világ gazdaságát és nem az emberi oldalról. Asszem ezzel elmondtam mindent :)

 

Illetve hozzátenném, hogy nekem nem riposztom személyeskedésbe átmenni ha netalán valakivel nem egyezik a véleményem. És ezt valahogy elvárom másoktól is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért személyeskedek veled, mert te írod le azt amit leírsz. És én téged látlak azon emberek egyik példányának akik mindíg másokat okolnak a rosszért(globalizáció stb) magukat meg ártatlan báránynak állítják be. De az fontos hogy nem haragból, nincs veled semmi bajom. Sőt. Viszont úgy érzem hogy fekete-fehéren látod a világot. Gondolom azt is személyeskedésnek veszed hogy leírom hogy attól hogy otthon ülsz és szidod az egészet nem lesz jobb neked.

A múlton való kesergéssel sem.

Én is sajnálom az elesett emeberet de csak azokat akik nem tehetnek róla. Viszont Donáttól is sokat tanultam hogy az nem úgy megy hogy felemelem nyugati szintre a bért. Először nekünk kell változni és amikor a gazdaság olyan lesz akkor lesz magasabb bér. Ehhez viszont át kell vennünk a nyugati munkamorált.

Nem majmolom a globalizációt, csak belátom hogy nincs mit ellene tenni. Nem vagyok a híve én sem de ez van. Szerintem ésszerübb a szabályaihoz igazodni és az előnyeit(mert vannak) a magunk hasznára hajtani mint támadni. Úgysem érdemes ,merrt nem mi döntünk róla milyen rendszer legyen.

Én azt valom hogy egy ügyes fiatal simán a maga hasznára fordítja a helyzetet.

Itt van pl Donát. Ő alkalmazkodik, megtanulta a szabályait és biztos profitálni fog belőle. Utána lehet csinálni.

A Nyugatot azért írtam hogy menj ki mert ha élőben látod talán megváltozik a véleményed.

Voltam 2007-ben egy koncerten Bécsben. Mikor leszálltunk az állomáson nem hittem el hogy ilyen is lehet egy vasútállomás. Tiszta volt, egy néger negyedóránként kiürítette a szemeteskukákat, két rendör meg ott volt. Nem volt büdös pl.

Ez nem pénz kérdése. Mi miért nem tudjuk ezt megcsinálni? Miért olyan a Keleti hogy a gyomrom fordul fel ha belépek?

Ez kis dolognak tűnik, de nagy ám.

Vagy egy kolléga volt Ausztriában és vonattal jött haza. Odajött hozzám és mondta hogy mnérföldekkel vagyunk lemaradva. A falvak tiszták, nem lopják el a bringát mindenhol biciklitároló az emberek nem nézik le a takaritőnőt(vonaton) nagyon kedvesek nyitottak stb.

Ezt hívom úgy hogy nyugati kultúra.

Ósszefoglalnám. Nagyon sajnálom a szegényeket elesetteket mondhatni komcsi vagyok ilyen szempontból. Igazságtalannak tartom én is hogy akkora bérkülönbségek vannak, hogy a rendör, mentős ,tűzoltó semmi lóvéért dolgozik, miközben életeket mentenek, míg mondjuk Bochkor egy 4 órás rádiómüsorért a 10-szeresét kapja.

De nem tudok változtatni rajta.

A globalizációt meg el kell fogadni és örülnünk kell annak hogy behozzák a technológiájukat és valami munkamorált.(pl Audi)

 

És remélem nincs harag. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A véleményeimben sose mondtam, hogy mindenért csak és kizárólag más keze van. De már kicsit úgy látom keverednek a dolgok a fogalmak körül. :) Egyik síkról ugrunk a másikra.

 

A lényeg, hogy nem haragszom, csak ne állítsuk be azokat debilnek akik kritizálják az árnyoldalakat. Nem is lenne itt semmi változás ha egyesek úgymond ne csapnának oda az asztalra, hogy most már elég. :) Én örülök annak, hogy összejött egy remek társaság, illetve szépen gyűlünk a Facebookon, akik normális hangnemben, tájékozódva más szervezetektől, ( Etiópok nagy élharcosok :) ) tenni akarnak hogy ne legyenek árnyoldalak. :) Mondjuk ott is megkaptam pont ma a magamét, hogy kisebbségi komplexusom van :D és nem merek nagy dolgokat bevállalni, de én már csak ilyen vagyok, hogy ésszerű keretek közt gondolkodok. Amit meg tudok tenni azt megteszem, amit nem, azt meg elvitte a fene. :)

 

Nah, mára ennyi tellett tőlem, fogalmazás már úgysem megy :D

 

Kérdés? Óhaj, sóhaj? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A véleményeimben sose mondtam, hogy mindenért csak és kizárólag más keze van. De már kicsit úgy látom keverednek a dolgok a fogalmak körül. :) Egyik síkról ugrunk a másikra.

 

A lényeg, hogy nem haragszom, csak ne állítsuk be azokat debilnek akik kritizálják az árnyoldalakat. Nem is lenne itt semmi változás ha egyesek úgymond ne csapnának oda az asztalra, hogy most már elég. :) Én örülök annak, hogy összejött egy remek társaság, illetve szépen gyűlünk a Facebookon, akik normális hangnemben, tájékozódva más szervezetektől, ( Etiópok nagy élharcosok :) ) tenni akarnak hogy ne legyenek árnyoldalak. :) Mondjuk ott is megkaptam pont ma a magamét, hogy kisebbségi komplexusom van :D és nem merek nagy dolgokat bevállalni, de én már csak ilyen vagyok, hogy ésszerű keretek közt gondolkodok. Amit meg tudok tenni azt megteszem, amit nem, azt meg elvitte a fene. :)

 

Nah, mára ennyi tellett tőlem, fogalmazás már úgysem megy :D

 

Kérdés? Óhaj, sóhaj? :D

 

Ámen. :D Legyen ennyi. A téma úgyis elő fog még jönni valamikor. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van pl Karrde. Tanul és nem siránkozik(pedig lenne miért) és ez nagyon tiszteletreméltó. Hogy akar tenni magáért.

Köszi :oops:

 

Apropó Kardee, hogy mennek avizsgák? Szobatársam itt szidja a köz gáz levelezőt.

Egy jó tanács legszebb jegy akettes, atöbbi, csak hiúság, és hiúnak lenni némely esetben kifejezetten jól eső érzés.

Pont ma megyek környezet-gazdaságtanból, holnap reggel pedig mikroból és vállgazdból. Mit szid rajta? Nekem nincs különösebb bajom vele.

Eddig egész jól mentek, pl. matekból 5-öst kaptam :yeah: Érzésem szerint a többi már rosszabb lesz, de egye fene. Az a baj, hogy nem tudom megállapítani, hogy mennyi kell a kettesért, mert van, amiből az is elég lenne. Egyébként sose arra mentem, hogy épp hogy átmenjek, amivel tényleg jó érzés jobbat elérni (no meg néha hasznos is). Amíg fér az időmbe, csinálom, és meglátjuk, mi lesz :)

 

A net csodákra képes. ;)

A nettel az a baj, hogy bármi h*lyeség is felkerülhet, szóval ember legyen a talpán, aki kitalálja, hogy mi a hiteles információ.

 

Szakmabeliség. Emlékeztetőül kereskedelmi-közgazdasági végzettségem van. És a működés igazságtalansága miatt vitázok ;) Manapság divatos statisztikailag, adatgörbeként kezelni a világ gazdaságát és nem az emberi oldalról.

Akkor ajánlom, hogy nézz utána pl. az alternatív közgazdaságtannak, meg fogsz lepődni, mennyire nem egyformán gondolkodnak a közgazdászok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Apropó Kardee, hogy mennek avizsgák? Szobatársam itt szidja a köz gáz levelezőt.

Egy jó tanács legszebb jegy akettes, atöbbi, csak hiúság, és hiúnak lenni némely esetben kifejezetten jól eső érzés.

 

Szegény közgázt ne bántsuk. :nana: És pláne ne írjuk le két szóban. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt van pl Karrde. Tanul és nem siránkozik(pedig lenne miért) és ez nagyon tiszteletreméltó. Hogy akar tenni magáért.

Ez tényleg tiszteletreméltó. Főleg munka mellett.

Ahogy az is az, ha valaki nappali tanulás mellett dolgozik, hogy ne a szülei tartsák el huszonévesen. Mindkettő arról szól, hogy az ember megtesz mindent, és maga teszi ezt a saját boldogulásáért.

 

 

Voltam 2007-ben egy koncerten Bécsben. Mikor leszálltunk az állomáson nem hittem el hogy ilyen is lehet egy vasútállomás. Tiszta volt, egy néger negyedóránként kiürítette a szemeteskukákat, két rendör meg ott volt. Nem volt büdös pl.

Ez nem pénz kérdése. Mi miért nem tudjuk ezt megcsinálni? Miért olyan a Keleti hogy a gyomrom fordul fel ha belépek?

Ez kis dolognak tűnik, de nagy ám.

Vagy egy kolléga volt Ausztriában és vonattal jött haza. Odajött hozzám és mondta hogy mnérföldekkel vagyunk lemaradva. A falvak tiszták, nem lopják el a bringát mindenhol biciklitároló az emberek nem nézik le a takaritőnőt(vonaton) nagyon kedvesek nyitottak stb.

Ezt hívom úgy hogy nyugati kultúra.

Teljesen igazad van, a piszok, a szemét, az utcán elhajított csokipapírok, a nem írtott gazos kertek, mind-mind igénytelenségről árulkodnak. Ahhoz, hogy valaki rendben tartsa szűkebb és tágabb környezetét, nem kell pénz, csak odafigyelés, törődés, igény a szépre. Én nem is értem, hogy gyerekeket miért nem tanítják meg arra a szüleik, hogy szemetet eldobni szégyen. Azt sem értem, miért tekinti sok ember másnak azt, ha a kerítésén túl kérik tőle számon a rendetlenséget. A saját kértjében nem dobná el a szemetet csak úgy, akkor a saját városában/országában miért másabb??

De mondhatnám azt is, hogy dicsőség lógni a BKV-n, meglógni a jegyet kérő ellenőr elől - és persze nem azok űznek sportot ebből, akiknek nincs pénze megfizetni az egyébként tényleg drága viteldíjat. Ha mindenki fizetne rendesen, talán még olcsóbb is lehetne, hiszen ez is úgy működik, mint az adózás: azért magas az adó, mert kevesen fizetnek, ha lenne rendes adózási morál, akkor jóval kisebb adókulccsal, de szélesebb adózó réteggel több adó folyna be, mindenre jutna több pénz...

 

Tudom, mindez nagyon elméleti, de törekedni lehetne rá.

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig egész jól mentek, pl. matekból 5-öst kaptam :yeah: Érzésem szerint a többi már rosszabb lesz, de egye fene. Az a baj, hogy nem tudom megállapítani, hogy mennyi kell a kettesért, mert van, amiből az is elég lenne. Egyébként sose arra mentem, hogy épp hogy átmenjek, amivel tényleg jó érzés jobbat elérni (no meg néha hasznos is). Amíg fér az időmbe, csinálom, és meglátjuk, mi lesz :)

Gratula a matek 5-höz. :clap: És csak így tovább! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Istennel beszélget egy ember.

- Uram, szeretném megtudni, hogy milyen a Paradicsom és milyen a Pokol?

Isten odavezeti két ajtóhoz. Kinyitja az egyiket és megengedi az embernek, hogy betekintsen. A szoba közepén egy hatalmas kerek asztal volt és az asztal közepén egy nagy fazék, benne ízletes raguval. Az embernek elkezdett csorogni a nyála. Az emberek, akik az asztal körül ültek csont soványak és halálsápadtak voltak. Az összes éhezett. Mindegyiknek egy hosszú nyelű kanál volt a kezében, odakötözve a kezéhez. Mindegyikük elérte a ragus tálat és vett egy kanállal. De mivel a kanál nyele hosszabb volt, mint a karjuk, nem tudták a kanalat a szájukhoz emelni.

A szent ember megborzongott nyomorúságukat, szenvedésüket látva. Isten ekkor azt mondta:

- Amit most láttál, az a Pokol volt.

Majd mindketten a második ajtóhoz léptek. Isten kitárta azt és a látvány, ami a szent elé tárult, ugyanaz volt, mint az előző szobában. Ott volt egy nagy kerek asztal, egy fazék finom raguval, amitől ismét elkezdett folyni a szent ember nyála. Az emberek az asztal körül ugyanúgy hosszú nyelű kanalat tartottak a kezükben.

De ez alkalommal az emberek jól tápláltak, mosolygósak voltak és nevetve beszélgettek egymással. A szent ember ekkor azt mondja Istennek:

- Én ezt nem értem!

- Ó, pedig ez egyszerű - válaszolja Isten - ez igazából csak "képesség" kérdése, ők megtanulták egymást etetni, míg a falánk és önző emberek csak magukra gondolnak.

 

- "Amikor csak magunkra gondolunk... a Pokol van itt a Földön."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, ez valóban nagyon igaz. Önzéssel nem megyünk semmire.

 

De ha ezt esetleg annak kritikájaként írtad volna, hogy próbáljunk meg magunk boldogulni, ahogy tudunk, akkor ez szemernyit sincs ellentétben azzal. Szerintem senki, aki itt ezt támogatja, nem arra gondolt, hogy mindezt önző módon, mások rovására és tekintet nélkül a többi emberre tegyük.

 

Hogy képletes legyek: én szívesen megetetem a mellettem lévőt, de sosem fogok letenni arról, hogy próbáljam elérni a saját számat is...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oldie, ez valóban nagyon igaz. Önzéssel nem megyünk semmire.

 

De ha ezt esetleg annak kritikájaként írtad volna, hogy próbáljunk meg magunk boldogulni, ahogy tudunk, akkor ez szemernyit sincs ellentétben azzal. Szerintem senki, aki itt ezt támogatja, nem arra gondolt, hogy mindezt önző módon, mások rovására és tekintet nélkül a többi emberre tegyük.

 

Hogy képletes legyek: én szívesen megetetem a mellettem lévőt, de sosem fogok letenni arról, hogy próbáljam elérni a saját számat is...

Nem reagálásként írtam, csak egyrészről épp most kaptam én is, illetve nagyon egyetértek vele. :) A kialakulóban lévő Mozgalmunk is ezért küzd többek között. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amíg ezen a bolygón bárki is éhezésre kényszerül, csak azért mert egyesek kizsákmányolták, nehéz is lesz. ;)

 

 

Akkor örök vitára itéltettél. :D Olyan soha nem lesz hogy valaki nem éhezik. Mint tegnap írtam szerintem tudatosan tartják Afrikát úgy ahogy. Gondold el ha mindenki mondjuk osztrák szinvonalon élne a világon. Nem lenne elég a kaja, rettenetesen felmenne mindennek az ára. Az már látszik Kina fejlődésével, hogy jóval több hús kell(meg tudják már sokan fizetni), több olaj stb.. Sajnos a Föld nem tud ennyi embert eltartani német jólétben. Írdatlan gáz lenne belőle.

A véleményem viszont az hogy 2011-ben ilyen civilizációs fok mellett minden embernek járna legalább egy szoba és napi két étkezés. Azért mert ember.

Pildi nekem írt válaszában benne van hogy miért tartunk itt. nem a csúnya kapitalisták miatt hanem magunk miatt. Alig fizetnek adót, lógnak a buszon, közben elvárják hogy az állam oldjon meg mindent.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap benéztem a Misina állatmenhelyre, mert a hosszútávú tervek közt szerepelt egy kutya. Csak úgy, körülnézni.

AHHHHAM. Ma el is hoztam. :D

 

Németjuhász tartalmú keverék, két számmal kisebb, és lóg a füle. Ivartalanított nőstény. Fél éve fogták be, akkor egy évesre tippelték, mást nem tudni róla. Neve még nincs. Nagyon félős (amikor a buszra kellett felszállni, konkrétan a pad alól kellett előhúznom a grabancánál fogva).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Milan Avataros fórumán alakult "Ez a mi Földünk" topic. Mára már picit kinőtte magát onnan. Készül egy netes oldal neki, addig Facebookon található meg.

És ebben a mozgalomban a gyakorlatban is nekiláttok ennek-annak, tehát részt vesztek szociális munkában, szemetet szedtek a földről vagy ilyesmi, vagy ennél azért elméletibb?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem reagálásként írtam, csak egyrészről épp most kaptam én is, illetve nagyon egyetértek vele. :) A kialakulóban lévő Mozgalmunk is ezért küzd többek között. :)

Egyébként én is egyetértek vele. :)

A Mozgalomról pedig írhatnál pár gondolatot konkrétan. :)

 

 

Tegnap benéztem a Misina állatmenhelyre, mert a hosszútávú tervek közt szerepelt egy kutya. Csak úgy, körülnézni.

AHHHHAM. Ma el is hoztam. :D

 

Németjuhász tartalmú keverék, két számmal kisebb, és lóg a füle. Ivartalanított nőstény. Fél éve fogták be, akkor egy évesre tippelték, mást nem tudni róla. Neve még nincs. Nagyon félős (amikor a buszra kellett felszállni, konkrétan a pad alól kellett előhúznom a grabancánál fogva).

Biztos nagyon aranyos. Sok szeretet igényel egy befogadott állat, de nála hálásabb barátod sosem lesz. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   1 felhasználó

×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.