Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Én egy hét múlva kezdem, de ugye nekem ott a meló, szóval olyan veszett nagy láblógatásba nem tudok kezdeni :)

Nekem is ott van a bolt, de hát én tudok lábat lógatni :P

Nem egy megerőltető dolog eladónak lenni, sőt. Vannak olyan emberek akiken legszívesebben sírva röhögnék, de visszatartom addig, míg el nem megy.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi Dzséjt. A '62-es évszámon csak tátottam a szám. Meg voltam győződve róla hogy ezen tipusú helikopterek a 90-es években jelentek meg először az angol hadseregben. Anno a '91-es Öböl-háborút végignéztem tv-ben és sehol nem láttam ezt a típust sőt azelött sem. Biztos nem mutatták.

Valószínűleg ez lehetett az ok. Sajnos a TV-ben még a híradóknak is van egyfajta filmes beütése, és szeretik azokat mutogatni, amit a néző felismer. Annak ellenére, hogy a Chinookot már a vietnami háborúban is használták, a "megszokott látványt" az UH-1 Iroquois és az UH-60 Black Hawk alkotta a '90-es években (pont a somaliai incidens az egyik, amiknek hála a Black Hawk ismertebb lett, az Iroquois meg a vietnami háborúban volt igen aktív). Igazság szerint, Chinookot még most sem használnak olyan nagy mennyiségben, mint Black Hawk és az Iroquois leszármazottait. Annyiból lett mostanában felkapott, hogy 2001 óta a Sea Knightokat sűrűn vetik be a különböző háborúkban, így elődeihez hasonlóan ez is "népszerűségnek" örvend (és általa a Chinook is, mert azt meg az Egyesült Királyság használja).

 

A BHD-t megvettem dvd-n anno megnéztem én is az extrát és tényleg kemény volt a színészek kiképzése. :D Nagyon megfog ez a film. Még moziban láttam először haverral ,a trailere miatt mentünk el rá, Meg kiváncsi voltam mennyire lesz azonos az újságok beszámolóival. '93-ban volt egy kép mely bejárta a sajtó melyen a Black Hawk halott pilótáit húzták a porban alsógatyában. Na ez benne volt. Meg talán azért fogott meg mert akkor az amerikai tengerészgyalogság jóü ügyért volt ott. A segélyszállítmányokat védték a szomáliai haduraktól. Aztán eme blama után vonták ki őket, gondolom a politika ezt már nem vállalta tovább.

A filmben annyira nem kapott nagy hangsúlyt - sajnos, pedig a hősiességességesség mellett az sem ártott volna -, hogy ott is voltak már korábbi gondok is. Emlékszel, hogy a film elején nem engedték a Rangereket közbe lépni, mikor lőni kezdtek az éhezőkre a hadúr emberei. Ne most ez nagyjából általános volt. Szóval ez a segítsük az ENSZ-t dolog inkább megint csak látszat volt, fő céljuk ott is a terrorizmus elleni hadakozás és egy Afganisztánhoz hasonló rezsim kialakulásának megakadályozása volt. Ennek volt egy az akcióban is igencsak kemény hátulütője (bár a film ezt sem hangsúlyozza eléggé): az ENSZ erők megorroltak az amerikai csapatokra. A filmben ez akkor érhető tetten, mikor az ENSZ páncélosok parancsnoka azt üzeni az amerikai tábornoknak, hogy lassan halad a felkészülés, mert nem tájékoztatták őket. A tábornok is leveszi, hogy csak szórakoznak vele, hiszen tudtak az akcióról, csak mivel az USA szemétkedett velük, így vágtak vissza. Ami sajnos emberéletekbe került (a filmből kimaradt, de mire a páncélosok odaértek, több sérült is meghalt). Szóval a kudarcba fulladt akció már csak az utolsó csepp volt a pohárban (pláne, hogy az elfogott foglyok sem értek semmit, ráadásul több meg is halt köztük kifelé menet).

 

Amúgy mi a véleményed az akcióról magáról? Én nagy hülyeségnek tartottam hogy az ellenség központjába egy szük utcájú városba amely tele van fegyveressel fényes nappal bemennek a tábornokért. Igaz komandósok voltak de a végén ki kellett őket menekíteni és városi gerrilaharcra kényszerültek ami nem az erősségük.

Mindenki hülyeségnek tartotta, de igazság szerint, a napszak volt a legkisebb gond. Mint látható volt, éjszaka sem lanyhult az érdeklődés a katonák irányában. Éjszaka talán lassabban reagáltak volna, meg a helikopterek kevésbé nyújtottak volna jó célt, de az sem biztos, hogy jobb lett volna. A főprobléma a szervezetlenségben volt. Emlékszel, volt a két ezredes, akik fentről irányították őket. Na, az a kettő egy ritka nagy balfék volt (a baj, hogy ők is részt vettek az akció megszervezésében). Az is probléma volt, hogy a második gépet nem volták ki azonnal, mikor eltalálták, pedig még lett volna ideje kirepülni a városból, de mire meghozták a döntést, hogy mégis térjen vissza ellenőrzésre, már késő volt. Ugyanígy probléma volt a mesterlövészek beküldésével, akik segítették a második gép pilótáját. Ha akkor engedélyezik a leszállást, nem egy tömegbe érkeznek, hanem olyan helyre, ahol senki nem várta őket. Lett volna idejük biztosan fedezhető pontot keresni, így viszont ott helyben kellett tartani magukat. Sajnos nem sikerült.

És volt még ezernyi más gond. Tipikus ilyen Titanic effektus lépett életbe. Egyetlen gond adódott, és hirtelen a terv minden hiányossága felfedte magát, majd az egész kóceráj elsüllyedt. Az egyetlen mázli, hogy az utasok ezúttal tudtak úszni és nem volt jeges a víz.

Amúgy a Deltának és a Rangereknek erősségük a városi harc, ezért is különleges alakulatok, mert ilyenre is ki vannak képezve. Ez volt a szerencse. Egy tengerészgyalogos egység ezt nem élte volna túl, vagy csak sokkal nagyobb veszteséggel.

Apropó, még egy érdekes "hiányossága" a filmnek, hogy a harmadik alakulatot, a Hegyivadászokat csak emlegették, pedig ők kísérték az ENSZ páncélosokat és biztosították a mentést (a filmben az jön le, mintha a Rangerek és a Deltások végezték volna a biztosítást, illetve a végén a valóságban csak a Rangerek "maradtak le", de ők sem úgy, mint a filmben - nem hagyták ott őket a páncélosok, végig mellettük haladhattak).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is ott van a bolt, de hát én tudok lábat lógatni :P

Nem egy megerőltető dolog eladónak lenni, sőt. Vannak olyan emberek akiken legszívesebben sírva röhögnék, de visszatartom addig, míg el nem megy.

Na ez az, egy ilyen üzletben van idő másra is a melón kívül :P Egyébként van egy helyi csoporttársam is, aki tékában dolgozik, ennek ellenére melóban nem szokott tanulni (ideje volna rá), mondjuk máskor se nagyon.

Mai vizsga tapasztalatai: soha többet nem megyek totál felkészületlenül- puskából írva a dolgozatot-vizsgára. Ez volt az első és az utolsó. Még a kérdések egy részén is ledöbbentem, mert ott láttam a témák egy részét először. Hátrányomra legyen mondva, a puska is csak az anyag egy részéből készült, a többit el sem olvastam. Nem vagyok rá büszke, de az életben nem lesz több ilyen. Legalább is így tervezem :oops: Teljesen bepánikoltam. Sajnos azért vállalkoztam erre, mert eléggé fárad az agyam, no meg van még egy fontosabb vizsga. Na mindegy, a jövő hetire már úgyis neki álltam tanulni, meg aztán az fontosabb, mint a mai volt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bátor vagy Karrde. Nálunk ha valaki lebukik puska miatt, az többet matek szakirányon belül sehova nem fog menni.

A vizsgáról kipenderítik, nevét megjegyzik és direkt rá állnak és szenyóznak vele amíg el nem megy a suliból. Ha szerencséje van és a tanárnak nincs haverja akkor egy másik suliba átmehet, de ha van ott tanárnak haverja akkor vagy fel sem veszik, vagy ott is rászállnak.

Egyik csoporttársam bukott le tavaly így, BME-re nem vették fel haver miatt. :(

 

Szóval inkább kapj egy egyest és menj pótvizsgára, mint ilyen legyen neked is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma rájöttem, hogy ezentúl, akkor fizetem be az UV csekket, ha látom az egyesnél jobb jegyemet az ETR-ben. :angry:

Mókás, aki idén felvette azt a tárgyat, az eddig mind megbukott. :angry:

Fizetek legközelebb, mert smucig disznó vagyok, majdnem mást irtam, és nem sz....m a pénzt. :cool:

Félek a tanártól, Luftwaffe-s mellényben mászkál. Fene, csak halál fejes smájli van :death:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mai vizsga tapasztalatai: soha többet nem megyek totál felkészületlenül- puskából írva a dolgozatot-vizsgára. Ez volt az első és az utolsó. Még a kérdések egy részén is ledöbbentem, mert ott láttam a témák egy részét először. Hátrányomra legyen mondva, a puska is csak az anyag egy részéből készült, a többit el sem olvastam. Nem vagyok rá büszke, de az életben nem lesz több ilyen. Legalább is így tervezem :oops: Teljesen bepánikoltam. Sajnos azért vállalkoztam erre, mert eléggé fárad az agyam, no meg van még egy fontosabb vizsga. Na mindegy, a jövő hetire már úgyis neki álltam tanulni, meg aztán az fontosabb, mint a mai volt :)

Azért remélhetőleg átmentél, és nem kell ismételni. :) Ha ennyi vizsga van egyszerre, és nincs igazán idő tanulni rá, akkor néha muszáj ilyen eszközhöz is folyamodni. Bár ha ennyire szigorúan veszik, mint Phobos-éknál, akkor azért megfontolandó...

 

Én csak számvitel szigorlaton puskáztam, mert az nagyon nem ment a fejembe (ha valaki akkor azt mondja, hogy elemző lesz belőlem, körbe röhögöm), nem kaptak el, és így mehettem szóbelizni is. :)

 

Egyébként mindenkinek, aki már ott tart, jó láblógatást! :)

Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Köszi az infot. Sok mindenre rávilágítottál a BHD-val kapcsolatban. Ami még eszembe jutott, hogy a végén kiírták hogy az akcióban 19 amcsi kommandós és vagy 1000 szomáliai halt meg. Hát akkor tényleg tudnak valamit a Rangerek és a Delta. Még egy kérdés. Az USA hogyan szemétkedett az Ensz-el? Ha jól tudom az Ensz-katonák nem léphetnek közbe soha. Pl a sebrenicai mészárlásnál a holland katonák végignézték az egészet és nem avatkoztak közbe. Mert tilos lőniük. Azaz az Ensz-katonák semmit nem érnek. Gondolom Szomáliában maga az Ensz kérte az amcsik segítségét mert ők azért odadurranthatnak. Persze az amerikai érdekek is játszottak ebben a kérdésben. Az viszont tuti hogy az amerikai kommandósok halála Mogadishuban késztette az amerikai politikai vezetést arra hogy kivonják az amerikai haderőt Stzomáliából. Mert pár elnök már belebukott amerikai katonák halálába.

Akkoriban egy haverom ki akart menni Amerikába és be akart lépni a tengerészgyalogosok közé merthogy Szomáliában vannak és az milyen jó meg szerinte a francia idegenlégió is ott volt. De aztán felébredt. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem vagyok a téma szakavatottja (Dzséjt az), de azt azért ne mondjuk már, hogy az ENSZ katonák semmit nem érnek. Az ő szerepkörük teljesen más, mint egy USA tengerészgyalogosnak, vagy kommandósnak, vagy stb. Ha jól tudom, az ENSZ elsősorban békefenntartó szerepkört lát el, nem pedig egy háborús (elit)alakulat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval inkább kapj egy egyest és menj pótvizsgára, mint ilyen legyen neked is.

Legközelebb az lesz. Az a röhej, hogy csomóan puskáznak, aztán még senki sem bukott le eddig. Azért voltam úgy, hogy most az egyszer én is. Azért nálatok elég keményen veszik, nálunk nem tudom, hogy mennyire, de nem is akarom/fogom megtudni.

 

Azért remélhetőleg átmentél, és nem kell ismételni. :) Ha ennyi vizsga van egyszerre, és nincs igazán idő tanulni rá, akkor néha muszáj ilyen eszközhöz is folyamodni.

Köszi, én is remélem :) Inkább mondjuk azt, hogy rosszul beosztott idő :hehe: Na jó, csak részben, de a továbbiakban jobban figyelek erre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár nem vagyok a téma szakavatottja (Dzséjt az), de azt azért ne mondjuk már, hogy az ENSZ katonák semmit nem érnek. Az ő szerepkörük teljesen más, mint egy USA tengerészgyalogosnak, vagy kommandósnak, vagy stb. Ha jól tudom, az ENSZ elsősorban békefenntartó szerepkört lát el, nem pedig egy háborús (elit)alakulat.

 

 

Ha békefenntartó valamilyen alkulat akkor nem az a dolga hogy beavatkozzon a két fél között? Nézz utána a sebrenicai mészárlásnak. 8000 bosnyák férfit és fiút mészároltak le a szerb csapatok 1995-ben miközben a holland Ensz-csapatok ot álltak és bámultak. Nincs joguk lőnio. Hiába van fegyverük. Akkor miért vannak?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt: Köszi az infot. Sok mindenre rávilágítottál a BHD-val kapcsolatban. Ami még eszembe jutott, hogy a végén kiírták hogy az akcióban 19 amcsi kommandós és vagy 1000 szomáliai halt meg. Hát akkor tényleg tudnak valamit a Rangerek és a Delta. Még egy kérdés. Az USA hogyan szemétkedett az Ensz-el? Ha jól tudom az Ensz-katonák nem léphetnek közbe soha. Pl a sebrenicai mészárlásnál a holland katonák végignézték az egészet és nem avatkoztak közbe. Mert tilos lőniük. Azaz az Ensz-katonák semmit nem érnek. Gondolom Szomáliában maga az Ensz kérte az amcsik segítségét mert ők azért odadurranthatnak.

Azért abba az 1000 somaliaiba az MD-500-asok egész éjszakán át tartó golyózápora is rásegített. :)

Az ENSZ-nek az volt a fő gondja, hogy az USA csak papíron segített nekik. Ők valóban nem avatkozhatnak be oly módon, mint a US Marine, vagy a filmben a rangerek és a deltások, de a baj az volt, hogy az USA ott volt, de ők sem avatkoztak be. Mondom, az első jelenet a filmben remek példa volt. A Black Hawkról simán kilőhették volna a tömegre lövöldözőket, de szigorú parancsot kaptak, hogy nem lőhetnek akármilyen okból. A másik, hogy az USA, bár békefenntartó minősítésben voltak jelen, rendre akciókat hajtott végre az ellen a gazvezér ellen, akit a filmben is emlegetnek. Csak erről nem tájékoztatták az ENSZ-t, ami meg az ő dolgukat nehezítette. Hiszen hogyan tartasz fenn békét, ha közben azok, akik elvileg téged segítenek, embereket lőnek le, fognak el, stb. Mondjuk azt megjegyzem, hogy az ENSZ nagyjából semmilyen kormány fegyveres erejével sincs jóban. Bár jómagam az ENSZ-t eleve egy elég álszent és működésképtelen dolognak tartom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért abba az 1000 somaliaiba az MD-500-asok egész éjszakán át tartó golyózápora is rásegített. :)

Az ENSZ-nek az volt a fő gondja, hogy az USA csak papíron segített nekik. Ők valóban nem avatkozhatnak be oly módon, mint a US Marine, vagy a filmben a rangerek és a deltások, de a baj az volt, hogy az USA ott volt, de ők sem avatkoztak be. Mondom, az első jelenet a filmben remek példa volt. A Black Hawkról simán kilőhették volna a tömegre lövöldözőket, de szigorú parancsot kaptak, hogy nem lőhetnek akármilyen okból. A másik, hogy az USA, bár békefenntartó minősítésben voltak jelen, rendre akciókat hajtott végre az ellen a gazvezér ellen, akit a filmben is emlegetnek. Csak erről nem tájékoztatták az ENSZ-t, ami meg az ő dolgukat nehezítette. Hiszen hogyan tartasz fenn békét, ha közben azok, akik elvileg téged segítenek, embereket lőnek le, fognak el, stb. Mondjuk azt megjegyzem, hogy az ENSZ nagyjából semmilyen kormány fegyveres erejével sincs jóban. Bár jómagam az ENSZ-t eleve egy elég álszent és működésképtelen dolognak tartom.

 

Én is. Semmi értelme az egésznek egy olyan hadseregnek ami nem lőhet. Azért az hogy embereket lőnek le(mármint a U.S Marine) az teljesen ok. Hisz a segélyszállitmányok ellopoit akarták elfogni/kinyírni. Az Ensznek is jobb ha a megrendelt szállítmányok ténylegesen az éhezőkhöz jutnak el mint valam hadúrhoz. Na az Usa ezen hadúrokat írtotta. Hát embernek ember de nálam nem aki a szegényektől lopja a kaját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ENSZ azért nem csak békefenntartókból áll... UNICEF, UNESCO, Mezőgazdasági és Élelmezési Világszervezet stb. Ezek mind ENSZ szervezetek és legtöbbjük az elmúlt 50 évben picit hatékonyabban is működött, mint az amerikai hadsereg a maga területén.

 

A ENSZ békefenntartóság egyébként meg alapvetően arra épül, mint amire például az utcákra kiállított polgárőr is. Tőlük sem az van elvárva hogy rohangáljanak a bünözők után és bankrablókat puffogtassanak, hanem hogy puszta jelenlétükkel biztonságérzetet adjanak plusz kevesebb legyen az affinitása a rossz arcoknak ahhoz hogy rosszalkodjanak. A baj általában az szokott lenni, hogy a békét ott lehet fenntartani, ahol egyébként béke van. Megelöző jelleggel kipakolni egy rakás katonát az müködni szokott. Van pár példa rá még itt Európában is. A baj az, hogy egy ideje a békefenntartókat háborús és polgárháborús helyekre is kiküldik aminek nincs értelme. Ahol népet irtanak meg lövik egymást mint az állat ott pont letojják ha x kéksisakos ott srázsál valamelyik sarkon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ENSZ azért nem csak békefenntartókból áll... UNICEF, UNESCO, Mezőgazdasági és Élelmezési Világszervezet stb. Ezek mind ENSZ szervezetek és legtöbbjük az elmúlt 50 évben picit hatékonyabban is működött, mint az amerikai hadsereg a maga területén.

 

A ENSZ békefenntartóság egyébként meg alapvetően arra épül, mint amire például az utcákra kiállított polgárőr is. Tőlük sem az van elvárva hogy rohangáljanak a bünözők után és bankrablókat puffogtassanak, hanem hogy puszta jelenlétükkel biztonságérzetet adjanak plusz kevesebb legyen az affinitása a rossz arcoknak ahhoz hogy rosszalkodjanak. A baj általában az szokott lenni, hogy a békét ott lehet fenntartani, ahol egyébként béke van. Megelöző jelleggel kipakolni egy rakás katonát az müködni szokott. Van pár példa rá még itt Európában is. A baj az, hogy egy ideje a békefenntartókat háborús és polgárháborús helyekre is kiküldik aminek nincs értelme. Ahol népet irtanak meg lövik egymást mint az állat ott pont letojják ha x kéksisakos ott srázsál valamelyik sarkon.

 

 

Erről van szó. Akkor minek vannak ott keményebb helyeken? Kérjék meg a Nato-t(ahogy Koszovóban) majd ők rendet raknak mert lőhetnek. Mert bizonyos egyének csak a golyóből értenek. Pl a tálibok. Azt meg tudtam hogy az Ensz nemcsak katonákból áll. De ha vannak katonái jogokat is kéne adni nem? A 2. világháború után volt valamiféle egyesség hogy soha többet nem engedik hogy embereket táborokba zárjanak. Erre végignézték 1995-ben a mészárlást ahelyett hogy felvették volna a harcot a szerb hadsereggel katonai segítséget kérve. Pl az adriai tenger tele volt amerikai anyahajókkal amiről felszálhattak volna repcsik és írthatták volna a szerbeket a mészárlás elött. De nem tették. Na ezért vetik ma meg(jogosan )a holland katonákat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erről van szó. Akkor minek vannak ott keményebb helyeken? Kérjék meg a Nato-t(ahogy Koszovóban) majd ők rendet raknak mert lőhetnek. Mert bizonyos egyének csak a golyóből értenek. Pl a tálibok. Azt meg tudtam hogy az Ensz nemcsak katonákból áll. De ha vannak katonái jogokat is kéne adni nem? A 2. világháború után volt valamiféle egyesség hogy soha többet nem engedik hogy embereket táborokba zárjanak. Erre végignézték 1995-ben a mészárlást ahelyett hogy felvették volna a harcot a szerb hadsereggel katonai segítséget kérve. Pl az adriai tenger tele volt amerikai anyahajókkal amiről felszálhattak volna repcsik és írthatták volna a szerbeket a mészárlás elött. De nem tették. Na ezért vetik ma meg(jogosan )a holland katonákat.

 

De hogy kérhetnék meg állandoan a NATO-t mikor az egy teljesen más szervezet, ráadásul ellentétben az ENSZ-el nem törekszik arra, hogy minden nemzetet maga alá vegyen? Oroszország vagy Kína a falnak is menne, ha az ENSZ hivatalos hadserege lenne a NATO, aki mindenhol rendet tesz. De ebből a NATO se kérne.

 

Az ENSZ helyzete az erőszakszervezeteikkel azért problémás, mert óriási nemzetközi diplomáciai zavart lehet kelteni azzal, ha egy nemzetek felett álló szervezet katonasága elkezd keménykedni és megmondja mi a jó és mi a rossz, melyik polgárháborúban kinek kell győznie és ki veszitsen. Hiába tünik konkrét esetekben nagyon egyértelműnek hogy mit kéne csinálni a jogkörök megszabásánál nem léphetnek túl egy határt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hogy kérhetnék meg állandoan a NATO-t mikor az egy teljesen más szervezet, ráadásul ellentétben az ENSZ-el nem törekszik arra, hogy minden nemzetet maga alá vegyen? Oroszország vagy Kína a falnak is menne, ha az ENSZ hivatalos hadserege lenne a NATO, aki mindenhol rendet tesz. De ebből a NATO se kérne.

 

Az ENSZ helyzete az erőszakszervezeteikkel azért problémás, mert óriási nemzetközi diplomáciai zavart lehet kelteni azzal, ha egy nemzetek felett álló szervezet katonasága elkezd keménykedni és megmondja mi a jó és mi a rossz, melyik polgárháborúban kinek kell győznie és ki veszitsen. Hiába tünik konkrét esetekben nagyon egyértelműnek hogy mit kéne csinálni a jogkörök megszabásánál nem léphetnek túl egy határt.

 

 

Igazad van, de azért napjaink konfliktusában csak megkérik a Nato-t pl békefenntartásra. Gondolok itt Koszovóra(ezelött és párhuzamosan pedig az sfor) és Afganisztánra. Az Ensz az elvileg a világbéke miatt jött létre anno. De vannak olyan konfliktusok ahol már csak a katonai erő segíthet. Persze elvileg hisz Afganisztánban látványosan bukik meg a Nato. A tálibok szinte mindenhol erősödnek és lassan a vietnámi konfliktis szintjére megy az egész balhé.

Pont azzal indokolták a Nato bevetését(amit szintén tudok hogy más szervezet) ,mert az Ensz-nek nincsenek olyan jogosítványai melyek a Natoban adottak. Pl ahogy említettem nem lőhetnek vissza. Viszont a Nato igen.

Az meg hogy a Nato döntene arról ki mellé áll nem állja meg a helyét. Erre van egy egyetemes válasz szerintem. Pl Afganisztánban bárki hatalomra kerülhet csak a tálibopk ne. Koszovóban meg a szerb-koszovói ellentét mérséklése a feladatuk.

Azaz az Ensz napjainkban a Nato-t kéri fel keményebb konfliktusok kezeklésére. A Nato sem az már amiért anno létrehozták. ma inkább a terrorizmus elleni harc eszköze.

Ja és az Ensz fő államainak a többsége Nato-tag.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: az a lényeg, hogy az ENSZ nem egy katonai szervezet, csupán azért van "fegyveres ereje", hogy békefenntartó szerepkört töltsön be. Ha ezeket az egységeket egyéb jogosítványokkal ruháznák fel, akkor abból diplomáciai zűrzavar támadna. Szóval az ENSZ annyit tehet katonai esetekben, hogy békét tart fenn ott, ahol törékeny béke van - ahogy Bomarr is írta. Azokat a területeket, ahol pedig még dúl a háború, az ENSZ békefenntartóknak nagy ívben el kéne kerülni, és hagyni, hogy azok simítsák el az ügyet, akik erre - ilyen-olyan úton-módon - feljogosíttattak. (USA hadsereg, stb.) A NATO is lehet ilyen, de az ENSZ hivatalosan nem utasíthatja a NATO-t a cselekvésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: az a lényeg, hogy az ENSZ nem egy katonai szervezet, csupán azért van "fegyveres ereje", hogy békefenntartó szerepkört töltsön be. Ha ezeket az egységeket egyéb jogosítványokkal ruháznák fel, akkor abból diplomáciai zűrzavar támadna. Szóval az ENSZ annyit tehet katonai esetekben, hogy békét tart fenn ott, ahol törékeny béke van - ahogy Bomarr is írta. Azokat a területeket, ahol pedig még dúl a háború, az ENSZ békefenntartóknak nagy ívben el kéne kerülni, és hagyni, hogy azok simítsák el az ügyet, akik erre - ilyen-olyan úton-módon - feljogosíttattak. (USA hadsereg, stb.) A NATO is lehet ilyen, de az ENSZ hivatalosan nem utasíthatja a NATO-t a cselekvésre.

 

 

Ezt pontosan tudom mert nem vagyok hülye(és azért figyelemmel kísérem a világ ügyeit megjegyezve ezt-azt). Az ENsz nem utasítja a Nato-t(hol írtam én ilyet?) hanem felkéri. Pl Afganisztánban, vagy Koszovóban. Pont azért mert az Ensznek nincs jogsija csak arra amit írtál. DE. Vannak akik nem hallgatnak az okos szóra. Ilyenkor jön a képbe a U.S Marine és társai kft. Ők majd elintézik. Nagyon jó példa Szomália. Az Ensz kérte fel az USA-t hogy ugyan már védéjék meg a segélyszállítmányokat mert nem jut el rendeltetési helyére.Ensz-katona nem lőhet, G.I Joe viszont igen. A szomáliai hadúr mindjárt átgondolja a helyzetet. Igenám de az egyik elkapásánál malőr történik amit láttunk a BHD-ban, meghal 19 amcsi katona. Amerikában megy a propaganda hogy amerikai életeket áldoztak fel. Politikus uramék a nép nem valasztja újra ha baromi sok katona meghal. Politikailag a megoldás, hogy kivonják az amerikai csapatokat. És így száll el minden remény arra hogy a kaja eljusson a ténylegesen éhezőkhöz.

 

A főkérdés viszont hozzád és Bomarrhoz. Magyarázzátok el hogy miért vannak az Ensz-katonák ha megengedték azt hogy 8000 férfit és fiút a második világháború után 50 évvel elöttük belelőjjenek tömegsírokba? Mert ha ez így van akkor mi hárman is elmehetünk Ensz-katonának állunk ott kapjuk a lóvét van a vállunkon fegyver de nem védhetjük meg az ártatlanokat. Akkor miért is vannak?

Mindhárman tudjuk hogy ott a helyes megoldás az hogy azonnal tüzeléás a szerb haderőre, rádión Nato-segítség kérdés és amíg meg nem jelennek az F-16-ososk és Apache-ok addig tartjuk az állást.

De mível nem tettték ezt miben is különböznek az SS-alakulatoktól?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, te vagy ilyen harcász zseni, kérlek magyarázd már el mi a különbség az M4-es az M16-os és a Car-15-ös között, és hogy van-e valamilyen módja hogy kívülről meg lehessen különböztetni őket

 

Más: hogy tudom megváltoztatni telepítésnél az alapértelmezett mappát c program filesről d program filesre?

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A tegnapi tragédiába torkolló rendezvényt ez a 21 éves szervezte.

Ezek után csodálkozik az ember , hogy szervezetlenség káosz és tömegnyomor volt ? :roll: :roll:

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.