Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

A sört ki kell élvezni, lassan kortyolgatva, úgy az igazi. :D

Épp ameddig nem megy ki belőle a szénsav és lesz vizeletízű(no nem azért, azt még nem kóstoltam).

 

A jó söröket igen. De egyszerüen azt sem bírom fél óráig inni. Ha meg nyár van és szomjas vagyok akkor két húzás. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mik vannak...

Ma egy 8 éves forma kislány (hogy miért nem volt suliba ne kérdezzétek) bejött egy döglődő macskával, hogy segítsek a cicán. Gyorsan felhívtam az állatorvost, szerencsére pár perc alatt itt volt, megnézte a még mindig döglődő macskát, majd egy mozdulattal kitörte a nyakát.

A kislány pedig sírva fakadt, hogy meghalt a macska. Mondom az orvosnak, hogy nem lehetett volna humánusabban? Mondja de, lehetetett volna valami injekciót adni neki, de az 5k. Kifizettem volna?

Aztán kért egy zacskót belerakta a tetemet és a kislányt elvitte beoltatni. Kapott valami szurit, aztán sírva jött vissza, hogy milyen fájdalmas volt a szurija és hogy nem érte meg a macskával foglalkoznia, ha már úgy sem menthető.

 

Tanulság: Ne fogdosd össze a döglődő macskákat, mert az lelki és fizikai fájdalommal jár.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak gondolom, de lehet, hogy elütötték azt a macskát. De majd Phobos elmondja ha akarja a részleteket. A veszettség miatti oltást meg ha jól tudom hasba adják és nem is egyszer. Ez gondolom valami tetanuszféleség lehetett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

http://www.maok.hu/index.php?pageid=170. Etikai bizottság. Ha nem a kislány szülei, akkor a doktornéni.

1, ha teljesen menthetetlen volt a cica, arról előbb illik meggyőződni. A beszámolóból nem úgy tűnt, hogy az "eutanáziát" különösebb betegvizsgálat előzte volna meg.....

2, ha nem volt menthetetlen, akkor meg nem abból indulunk ki, hogy "úgysem fizet senki". Van persze ilyen eset is, de akkor még mindig ott vannak a különböző állatvédő alapítványok, amik persze nem aranybányák, de legalább a minimum ellátást meg tudják oldani, amíg a gazdi elő nem kerül (legalábbis megkísérlik előkeríteni). Arról a verzióról nem is beszélve, hogy ha nem is az eredeti macskatartó, de teszemazt az iskola (?) összeadhatta volna a pénzt.

3, ha karmolás vagy harapás történt, akkor a macska veszettség szempontjából aggályos, 14 napig meg kell figyelni, ilyenkor minden más (akár állatvédelmi, vagy anyagi) szempont másod-harmadlagos.

4, ha netán veszettségben megbetegedésre van gyanú, akkor persze nem 14 nap, csak amíg az állat meg nem hal (magától!), ezalatt hatósági megfigyelés. Mondjuk ez kizárt, mert ha egy macska veszettség tüneteit mutatja akkor egy nyolcéves fizikai képtelenség, hogy meg tudja fogni.

 

 

Kiemeltem a karmolást. A lényeg, hogy nyílt seb van, ahova az állat nyála bekerülhetett. Ilyenkor nagyon nem az számít, hogy menni akart haza mert úgysem kap érte pénzt.

Jahh, és a szakma lejáratása. Azt hiszem, itt az is megtörtént.

Szerkesztve: - Darth Krande
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Asszem aki gyerek ott volt, egy életre megjegyezte, hogy állatorvoshoz NEM szabad fordulni. Részletezzem, hogy ez kinek rossz? Annak az állatnak, akivel neki (majd felnőttkorában) valaha is állatorvoshoz kéne fordulnia. Jönnek inkább a házi praktikák meg a nagymama humán gyógyszerei (amikkel frankón lehet még nagyobb bajt okozni).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kisgyerek előtt kitörni egy állat nyakát, legyen az eutanázia akármennyire is jó döntés, semmiképpen nem lehet jó módszer.

Mondjuk ha nekem a gyerekem úgy jönne haza, hogy a cica nyakát a szeme láttára törte ki a doki, mikor ő segíteni akart rajta, azt hiszem, elmennék ahhoz a dokihoz beszélgetni kicsit. Aztán meg feljelenteném a francba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudni kéne az előzményekről. De a vihogásból úgy veszem észre nem sok tisztelet érte a tanárt.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

 

A diák. Bárcsak több ilyen tanár lenne.

 

A macskás doki elég tahó volt. Mikor anno húgom az aranyhörcsögöt vitte el az álatorvoshoz az adott neki egy erősítőinjekciót és megállapította hogy jó nagy tökei vannak. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.