Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Frenkie: A TB az az államnak megy és ő osztja szét (már ha szétosztja) a korházaknak, orvosoknak.

És amit kifizetnek az is a rezsit fizeti, de a korszerűsítést nagyon ritkán.

 

 

Tudom. És? Tőlem azért vonják hogyha beteg vagyok akkor plussz pénz nélkül ellásanak. Azt hogy ők mire osztják el baromira nem érdekel. Mi van azzal mondjuk aki 30 évig nem beteg? Az baromi rosszul jár mert vonják tőle feleslegesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát igen, a rendszer a rossz. El kéne törölni a TB-t és minden vizsgálatot a betegnek kéne fizetnie?

Az meg, hogy nem érdekel mire költik el? Hát ha (többet) kapnának a korházak, akkor nem lenne hónapos-éves várólista, mert akkor jobban tudnák üzemeltetni a gépeket esetleg.

Nem kéne hónapokat várni műtétekre. Ismerek egy öregecske urat, akinek a térdét kellene műteni. 2 éves várólistán volt, 2012 decemberében tudják csak műteni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudom. És? Tőlem azért vonják hogyha beteg vagyok akkor plussz pénz nélkül ellásanak. Azt hogy ők mire osztják el baromira nem érdekel. Mi van azzal mondjuk aki 30 évig nem beteg? Az baromi rosszul jár mert vonják tőle feleslegesen.

Azért fizeted, hogy legyen betegellátás. Az, hogy harminc évig nem kell menned egy jó dolog, de utána 30 évig meg oda fogsz járni. Ha senki nem fizetné, akkor nem is lenne közegészségügy. A magánkórházak meg szépek és jók, de a gazdagok sajátja. Azt mi halandók nem tudjuk megfizetni. Egyébként olyan ez mint az adó. Abból építik az utakat, stb. Gondolom az országban nem minden úton szoktál közlekedni. :) Ennyi erővel azt is kérhetnénk, hogy az én adómból csak az én utcámat betonozzák le. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most(meglepő) Oldie-val értek egyet. Nekem is az volt a bajom a vizitdíjjal hogy akkor minek fizetem a tb-t? Emeljék meg 300 ft-al aztán jónapot. A fejesek meg benyögték hogy nincs ingyenes orvosi ellátás. De nem ingyenes hisz fizetem a tb-t. Akkor ne kelljen fizetni és ha beteg leszek akkor majd én fizetem.

 

Mert nem ez volt a vizitdij lényege. Nem csak a plusz 300 Ft kellett. Most hogy "ingyenes" az orvosi ellátás egy csomó unatkozó idősember járkál el az orvoshoz hogy megnézesse ezt, megnézesse amazt. Az orvos alibiből felir neki valamit (szintén az állam fizeti/támogatja). Ezzel éves szinten száz milliókat vertek el az országban. Illetve a vizitdij eltörlése óta vernek el továbbra is. Ha viszont az idős néninek 300 Ft-ot ki kell fizetnie akkor nem biztos hogy minden hülyeséggel beállit, ráadásul az igazi betegeknek nem kell kilométeres sorokba állniuk ha orvoshoz mennek. Ez tisztán látható volt a vizitdij idején (én akkoriban viszonylag sűrűn jártam kórázba, mert akkor volt a nagyapám halálos beteg). Másrészt a TB-t az államnak fizeted, ami egy nagy feneketlen központi zsákba kerül. A vizitdijat az orvosnak/kórháznak és ez már tovább nem is megy. Így tőkéhez jut a kórház. Pont haldokló nagyapám mondta, hogy a vizitdijnál a kaják is finomabbak voltak, mert tellett rá a kórháznak. Ahogy eltörölték és a kórház újra elesett egy komoly tőkeforrástól, illetve tudta hogy hamarosan ki fog esni, újra ugyanazt a ganét kapták mint régen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én tuti nem fizetném továbbra se az állambácsi simlijét. Van az orvosoknak is szakszervezete vagy egyéb érdek-képviseleti szerve mint sok más alulfizetett szakma képviselőjének, tessék ott megtárgyalni ezeket a dolgokat. Nyugdíjasokhoz meg menjenek ki szoc munkások a szokásos receptekkel, vagy a gyógyszerekkel mert úgyis csak azokat íratják fel a dokinál. Pletykázni meg azokkal is lehet. Ámen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy látom itt nagyon félre vagyok értve. :D Én teljesen a tb fizetés mellett vagyok. Hát honnan lenne lóvé az egészségügyre. Nekem az nem teszett hogy fizettem és még plussz 3 kilót legomboltak. Értem az megy a kórházakba. Csakhogy nem én járok oda mindenféle bajjal hanem ahogy Bomarr írta az idősek. Hát akkor ne velem fizettesék már meg az ő napi programjának az árát.

Igazságtalan volt a tisztességes emberekkel szemben. Szerintem. Tényleg megértem teljes mértékben én is öregasszonyokra várok az orvosoknál sokat. De azt ne én fizessem meg aki egy évben 10 percet eltölt az orvosnál.

Ez olyan mintha a személyi jövedelemadó után még fizesek mondjuk 200 ft-ot.

 

Phobos: azért nem érdekel mert nem az én dolgom eldönteni hova megy a pénzem. Megmondom öszintén a vizitdíjat nagyon aljasnak találtam. Mert már megint a bérből és fizetésből élőkről húzták le, és nem azt kapták elő aki egy kanyi tb-t nem fizet és mégis igénybeveszi a szolgáltatást.

 

Ja és nekem a hóvcipőm tele van azzal hogy a nemfizetők miatt van ez. Mint az áramnál. Azért annyi mert a nemfizetők helyett is én fizetem meg a többi tisztességes ember. Ne rólam gomboljanak többet.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért fizeted, hogy legyen betegellátás. Az, hogy harminc évig nem kell menned egy jó dolog, de utána 30 évig meg oda fogsz járni. Ha senki nem fizetné, akkor nem is lenne közegészségügy. A magánkórházak meg szépek és jók, de a gazdagok sajátja. Azt mi halandók nem tudjuk megfizetni. Egyébként olyan ez mint az adó. Abból építik az utakat, stb. Gondolom az országban nem minden úton szoktál közlekedni. :) Ennyi erővel azt is kérhetnénk, hogy az én adómból csak az én utcámat betonozzák le. :)

 

 

Igen de ingyenes. Azaz a tb levonásomért ingyen és bérmentve kötelesek ellátni és nem még lehúzni 3 kilót.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mert nem ez volt a vizitdij lényege. Nem csak a plusz 300 Ft kellett. Most hogy "ingyenes" az orvosi ellátás egy csomó unatkozó idősember járkál el az orvoshoz hogy megnézesse ezt, megnézesse amazt. Az orvos alibiből felir neki valamit (szintén az állam fizeti/támogatja). Ezzel éves szinten száz milliókat vertek el az országban. Illetve a vizitdij eltörlése óta vernek el továbbra is. Ha viszont az idős néninek 300 Ft-ot ki kell fizetnie akkor nem biztos hogy minden hülyeséggel beállit, ráadásul az igazi betegeknek nem kell kilométeres sorokba állniuk ha orvoshoz mennek. Ez tisztán látható volt a vizitdij idején (én akkoriban viszonylag sűrűn jártam kórázba, mert akkor volt a nagyapám halálos beteg). Másrészt a TB-t az államnak fizeted, ami egy nagy feneketlen központi zsákba kerül. A vizitdijat az orvosnak/kórháznak és ez már tovább nem is megy. Így tőkéhez jut a kórház. Pont haldokló nagyapám mondta, hogy a vizitdijnál a kaják is finomabbak voltak, mert tellett rá a kórháznak. Ahogy eltörölték és a kórház újra elesett egy komoly tőkeforrástól, illetve tudta hogy hamarosan ki fog esni, újra ugyanazt a ganét kapták mint régen.

Teljesen egyetértek. Amúgy sem hiszek a "nagy kalapba tegyük be a pénzt, aztán mindenki kap belőle, ahogy szüksége van rá" elvben. Sokkal jobb célzottan oda és azért fizetni, amit épp igénybe veszel, mert azt a pénzt mindenki (akár adja, akár kapja) valahogy sokkal komolyabban veszi.

Persze tudom, hogy kell a TB, mert enélkül így hirtelen alapjaiban omlana össze az egészségügyi rendszer, de haladhatnánk már valami tisztább forma felé is. Erre pl. anno épp jó volt/lett volna a vizitdíj.

És egyébként tényleg vicc, hogy épp a humán erőforrásokra nincs a TB-ben pénz, pedig nélkülük lehetne akármilyen csili-vili kórház, szuper műszerek, meg minden, szakképzett és lelkiismeretes munkaerő nélkül nem érne semmit. Ha pedig nem elég a jelenlegi keret mindkettőre, akkor inkább legyen kevesebb rendelőintézet, meg körzeti orvosi rendelő, meg kórház, de azok legyenek nagyobbak, szebbek, jobbban ellátottak. Rá kellene menni a minőségre, és azt rendesen megfizetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teljesen egyetértek. Amúgy sem hiszek a "nagy kalapba tegyük be a pénzt, aztán mindenki kap belőle, ahogy szüksége van rá" elvben. Sokkal jobb célzottan oda és azért fizetni, amit épp igénybe veszel, mert azt a pénzt mindenki (akár adja, akár kapja) valahogy sokkal komolyabban veszi.

Persze tudom, hogy kell a TB, mert enélkül így hirtelen alapjaiban omlana össze az egészségügyi rendszer, de haladhatnánk már valami tisztább forma felé is. Erre pl. anno épp jó volt/lett volna a vizitdíj.

És egyébként tényleg vicc, hogy épp a humán erőforrásokra nincs a TB-ben pénz, pedig nélkülük lehetne akármilyen csili-vili kórház, szuper műszerek, meg minden, szakképzett és lelkiismeretes munkaerő nélkül nem érne semmit. Ha pedig nem elég a jelenlegi keret mindkettőre, akkor inkább legyen kevesebb rendelőintézet, meg körzeti orvosi rendelő, meg kórház, de azok legyenek nagyobbak, szebbek, jobbban ellátottak. Rá kellene menni a minőségre, és azt rendesen megfizetni.

 

Ezzel meg én értek egyet. Ma voltam vastagbéltükrözésen a Szentkirályi utcában és gyönyörüen fel volt újítva belülröl. Légkondi ,tiszta vc, tök normális orvosok, modern műszerek. Különben Angliában ha jól tudom tisztán tb-alapon megy az egészségügy ,mégis működik. Egyszer mutattak egy közkórházat(azt hiszem Frei-Dosszié volt) hát az államat kerestem. Úgy nézett ki mint itt egy magánkórház.

Szerintem itt a legnagyobb baj az hogy a 2 millió munkavállaló fizeti a tb-t és igénybeveszi 8 millió ember. Így persze hogy nem működik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért azt se felejtsük el, hogy a TB-t nem fogja kiváltani a 300 forint, mert magában egy röntgen vagy ultrahangos vizsgálat is több tízezer forintba kerül.

De visszatérve az alapszitura, talán a legjobb hasonlatot a kötelező autó/felelősségbiztosítás adja vagy éppen a lakásbiztosítás. Ott se fizet pluszba azért mert kicseréltek egy alkatrészt, vagy pedig új házat építesz egy káreseményt követően. Erre van az általános biztosítás. Legyen az lakás, autó, vagy társadalom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is kell, hogy kiváltsa. A TB-t senki nem akarja beszántani szerintem, épp csak láthatóan önmagában nem müködik elégségesen. Vizitdij egyébként nem magyar találmány. Franciaországban, Németországban, Svédországban, Finnországban, Csehországban, Ausztriában stb... kb. Európa 2/3-ában működik.

 

Frenkie: nem a kevés TB fizető, hanem az aránytalanul használt egészségügyi szolgáltatások az egyik fő probléma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A West Balkánnál dolgozó Dj Palotai nagyon tanulságosan a mai fiatalságról! Nagyon rossz irányban halad a mai tizenéves korosztály!

Nagyon kíváncsi lennék főleg Pildi véleményére, neki vannak gyereki, ő is így látja??

http://quart.hu/cikk.php?id=5873

Az egész interjú érdekes és tanulságos, megpróbáltam kiragadni a legjobb részeket...

Palotai mondja:

Huszonegy éve vagyok az éjszakában és fiatalok mindig jöttek, de úgy, hogy fokozatosan cserélődött ki a közönség.Viszont minden évben egyre fiatalabbak jöttek. Nagyjából a '89 után születetteknél kezdődött az, hogy megjelent egy korábban egyáltalán nem tapasztalható generációs szakadék: ami régebben fiatalok és felnőttek között volt, az most fiatal és fiatal között van. A huszonévesek fényévekre vannak a tizenévesektől, és nincs keveredés, ami pedig régebben természetes volt. Akkor a fiatalabbak örülhettek, hogy egyáltalán ott lehettek. Most? Örülhetünk, hogy egyáltalán ott lehetünk.

 

A lányomon is láttam, hogy a gyerekkor náluk nagyjából kilenc-tízéves korig tartott. Emlékszem, az első Félsziget Fesztiválon Erdélyben, valamikor 2003 környékén, ott tapasztaltam talán először. Állunk a pultban a Palikával [Dj Cadik], megy a buli, és azt látom a pult mellett, hogy két tizenegy-tizenkét éves gyerek ugrál ott, mint a gumilabda. Kérdeztem is tőlük, hogy na de gyerekek, a szüleitek hol vannak? Hááát, valamelyik rocksátorban. És ez nem most volt és nem is itt. Szóval nagyon gyorsan lesznek kamaszok, viszont nagyon későn felnőttek, elnyúlhatnak a tinédzserévek akár tíz-tizenöt évig is. Spiró Györggyel olvastam egy interjút, aki az ELTE-n tanít, és pontosan erről mesélt. Ha régen bement egy előadóba, nőket és férfiakat látott. Most meg gyerekeket. Aztán hogy mikor lesznek önellátóak? Van úgy, hogy csak harminc fölött.

 

 

Így van, de az én generációm még sokkal később érett, kb. a középiskolás kor végén. Az egész korszak tartott három-négy évig, és az egyetemen tényleg felnőtteket láthattál már. Viszont ma már a zenehallgatás is korosztálytól függ, és a tiniknek borzasztó gyorsan változik az ízlésük, néhány hónap alatt végigmennek mindenen. Ráadásul régebben a tudás horizontális volt, és ezek összeadódtak, ma pedig a tudás vertikális. Mindig csak egy dolog létezik számukra, és ezek nem összeadódnak, hanem kioltják egymást. Ami előtte volt, az meg van tagadva, törlődik a memóriából. Ezért is van az, hogy ilyen tömegek vannak, mert mindig kizárólag csak egy valami érdekli őket. De nem ám úgy, hogy csak elektrót hallgatnak, hanem kizárólag abba az egyetlen buliba járnak. A többi szóba sem kerül. Az elektro bulikat először a Lollipop, majd a Kollektíva és néhány dj építette fel. Az elején még ezeken is idősebb közönség volt. Aztán amikor ide is bevonultak a tinik - nekik akkor meg csak a Kollektíva létezett -, velük is ugyanaz történt, mint évekkel előtte a d&b szcénában. Az idősebbek elmenekültek

 

A lányom osztályában néhány éve összesen négy olyan gyerek volt, akiknek még együtt voltak a szüleik. Amikor én voltam annyi idős, akkor meg négy olyan lehetett, akiknek elváltak, tehát ez is teljesen megfordult. A család mára gyakorlatilag felbomlott, és a fiataloknak már a saját közösségük lett a legfontosabb. Szinte csak egymás között érzik magukat otthon. Az iskola sem nagyon tud mit kezdeni velük. A szórakoztatás pedig valahol ott csúszott el, amikor először beengedték a tiniket a bulikba. Sehol a világon nincs ilyen, hogy a tizenhárom-tizenhét éves korosztály ilyen mennyiségben ott van az éjszakában

 

Azt is látni, hogy a '89 után született korosztály nemhogy zenére nem költ, de semmilyen kultúrára. Az egy dolog, hogy zenét, dvd-t, könyvet nem vesznek, de már a bulikért sem szeretnének fizetni. Ezért a klubok szempontjából az a legnagyobb probléma velük, hogy egyszerűen nincs pénzük, és három-négyszáz fős idősebb közönség fogyasztásban kenterbe ver akár két-háromezer tizenévest is. Szóval nem véletlenül nem szerették meg ezt a korosztályt a klubokban. Ez már hat-hét éve is így volt.

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se akarom fizetni az állambácsi simlijét/simlijeit, ugyhogy nem értem minek ez a kizárolagos TB rendszer és miért nem kezdik már el átalakítani.

Arra tippelnék így látatlanban, hogy valami oknál fogva fejeseknek megéri ezt a rendszert fenntartani (egy kis rétegnek, mert a tömegeknek nem jó) :hmm:

 

Frenkie: nem a kevés TB fizető, hanem az aránytalanul használt egészségügyi szolgáltatások az egyik fő probléma.

Jah, a sok jogtalanul igénybe vett szolgáltatás. Kolléganőm TB életútjában találtunk pár olyan érdekességet, hogy ihaj. Olyan kezeléseken járt, aminek valójában még a közelébe se jutott soha. Erről a témáról lehetne beszélni sokat.

 

A West Balkánnál dolgozó Dj Palotai nagyon tanulságosan a mai fiatalságról! Nagyon rossz irányban halad a mai tizenéves korosztály!

Nagyon tanulságos írás, nem kicsit aggasztó a mai tizenéves korosztály állapota! Tisztelet a kivételnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A West Balkánnál dolgozó Dj Palotai nagyon tanulságosan a mai fiatalságról! Nagyon rossz irányban halad a mai tizenéves korosztály!

Jó hát mint ha eddig nem ezt nyilatkozták volna a fiatalokról az elmúlt.. hát mióta világ a világ.

 

 

Sehol a világon nincs ilyen, hogy a tizenhárom-tizenhét éves korosztály ilyen mennyiségben ott van az éjszakában
Há-há, hát akkor ez még nem járt külföldön. :lol:
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A vizitdíjhoz: a probléma az, hogy az egészségügyi költségek felülről nem korlátosak. Mindig el lehet menni valamivel az orvoshoz, ha az ember úgy akarja. És újabb és újabb beruházások kellenének, újabb és újabb (modernebb) eszközök, gyógyszerek, eljárások bevezetéséhez. Ezzel a TB nem tudja felvenni a versenyt. A vizitdíj arra jó volt, hogy az öregasszonyokat kiszűrje a járóbeteg rendelésről, de önmagában semmit sem old meg. Tipikus nesze semmi fogd meg jól. Ha jól emlékszem, ezzel 7-8 milliárd plusszhoz jutottak a kórházak, ami persze, arra jó, hogy jobb legyen a kaja, de új műszerből arra sem fog futni.

 

Én a magánbiztosítók megjelenése mellett vagyok. A kórházak versenyezzenek a biztosítókért, a biztosítók a betegekért. 2 lépcsős finanszírozási forma. A kórházak kapnak egy alap összeget az államtól minden hónapban, ami mellé szerezniük kell tőkét a magánbiztosítóktól. A magánbiztosítók előírják a kritériumokat, amit a kórházakkal szemben érvényesítenek (hány ágy, milyen beavatkozások, stb), és a jól teljesítő kórházakkal fognak leszerződni. Ezzel együtt, a biztosítók pedig versengenek a betegekért. Minden állampolgárnak rendelkeznie kell biztosítással, (ezt kell megfelelő körültekintéssel szabályozni, hogy a biztosító ne hajthassa el pl. a nyugdíjast), amit ő választhat meg, melyik biztosítónál köt meg. A havonta befizetett összeg fedezi a szükséges beavatkozásokat. A fontosabb és létfenntartó beavatkozásokat a minimális TB járulék biztosítaná. A TB mellett (aminek a mértéke csökkenne) a havonta a biztosítókhoz átutalt pénz határozná meg, hogy milyen ellátásra jogosult a beteg a biztosítóval leszerződő kórházakban. A biztosítónak érdekében állna minél jobb ajánlatot tenni a betegnek a verseny miatt.

 

Nem lenne többé hatékonytalanság, valószínűleg a forráshiány is megoldódna, az egyedüli probléma a szolidaritási kérdés: ha valakinek nincs elég pénze (biztosítása) az adott beavatkozásra. Ezért lennének a létfenntartó, és gyakran előforduló beavatkozások TB által finanszíroztatottak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem lenne többé hatékonytalanság, valószínűleg a forráshiány is megoldódna, az egyedüli probléma a szolidaritási kérdés: ha valakinek nincs elég pénze (biztosítása) az adott beavatkozásra. Ezért lennének a létfenntartó, és gyakran előforduló beavatkozások TB által finanszíroztatottak.

Sajnos attól félek, hogy ez a rendszer elvezetne oda, hogy az alacsony keresetű emberek egy rakat szükséges, de nem életmentő orvosi kezeléstől elesnének így (lásd Vészhelyzet). Nagyon nehéz lenne úgy megoldani, hogy megkapják a biztosítottak az összes szükséges kezelést, stb. Persze nem lehetetlen, de piszok nehéz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.