Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Hát ez nem semmi. De teljesen érthető az orvosok elmenetele. 10-szeres fizetésért már én sem lennék itt ha orvos lennék.

 

http://www.origo.hu/itthon/20110123-rekordszamu-magyar-orvos-kert-tavaly-igazolast-kulfoldi-munkavallalashoz.html

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez nem semmi. De teljesen érthető az orvosok elmenetele. 10-szeres fizetésért már én sem lennék itt ha orvos lennék.

 

http://www.origo.hu/itthon/20110123-rekordszamu-magyar-orvos-kert-tavaly-igazolast-kulfoldi-munkavallalashoz.html

Hát nem csodálkozom.:( Van egy ismerősöm, ő is orvosnak tanul, és már ő is elhatározta, hogy amint végez, elhúz innen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Adott egy régi (2003-as ) digitálfényképezőgép, ami .mov kiterjesztéssel tud videót felvenni. És adott egy 2009-es évjáratú laptop, ami a fent nevezett géppel készült .mov filéknek csak a hangját játssza le WindowsMediaPlayerClassic -cal, más progit még akkor sem ajánl föl ha a társításra kattintok.

Mit tehetek vele? Első körben valami kodeknek örülnék.... valami "régi" kodeknek, ami a 2003-ban érvényes ".mov" értelmezését is segíti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Őőőő... a régiekkel nem lehet az új dolgokat megnyitni, nem fordítva. Ami 2003-ban készült, azt 2011-ben is elviszi ugyanannak a programnak a frissebb verziója. És itt a bibi, mov file-t inkább Quicktime-mal nyiss meg, nem WMP-vel (azzal alapvetően semmit se akarj megnyitni, emberkínzásra, nem videók lejátszására találták ki :evil: ).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ez nem semmi. De teljesen érthető az orvosok elmenetele. 10-szeres fizetésért már én sem lennék itt ha orvos lennék.

Nem csak, hogy tízszeres, de mihez képest? Ha mondjuk háromszázezret kapnának, akkor gondolom, jobban meggondolnák, mint hogy kilencvenezret. Itt azért nagyon alacsony összegekről van szó, mert ugye ahogy olvasom, főleg a fiatalokat érinti. Nekik aztán tényleg sz*vás. Meg is értem, hogy lelépnek, ha tudnak.

Nem szívesen mennék külföldre dolgozni, mert mégis csak itt vagyok otthon, de ha felajánlanának egy jó helyet, akkor valószínűleg én is lépnék. Nem orvosként is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel csak az a baj - és most nem az orvosokat akarom elítélni -, hogy az egyetemi képzésük (és az enyém is!) a magyar adókból finanszíroztatik. A magyar adófizetők biztosítják az egyetemi oktatást, az épületek karbantartását, esetenként felépítését, a tanszereket, stb. Ez elvileg egy beruházás lenne, hogy a pénzből, amit az egyetemekbe "ölünk", szakmailag korrekt mesterembereket képzünk, akik aztán a visszafizetett adók és társadalmi munka révén megtérítik ezt a befektetést. Na most, ha mindenki lelép külföldre, akkor mondanom sem kell, hogy ez a rendszer alapjaiban defektes. Ami, még egyszer mondom, nem az orvosok hibája. DE: ideje lenne újragondolni az egyetemi finanszírozást.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jaja, pontosan ez az ellensúlya az egésznek és ez már nem egyszer felmerült. Nem tudom odakint is e állami finanszírozásból tanulnak az orvosok, vagy saját zsebből fizetik a tandíjat. Á, nem fog itt változni semmi se.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na jó, de kinek van félévente 1-1,5 milliója arra, hogy orvosnak tanuljon 8 évig?

No és a több százezres tanfolyamok? Rengeteg olyan szak van még az orvosin kívül mely hiába érdekli az embert, önerőből el sem érhet. Pro és kontra lehetne itt sorolni a dolgokat. R*hadtul el van cseszve ez az egész rendszer. A 22-es csapdája örök.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én mondjuk sose értettem, hogy aki Magyarországon él az miért akar orvos lenni. Persze örülök, hogy ennek ellenére mégis páran belevágnak mert elég hamar felfordulnánk, de ha van olyan pálya ma ami kapcsán biztosan lehet tudni, hogy semmit nem ér idehaza, azaz orvosi szakma. Buszvezetők simán 100 felett keresnek nettóban, ezek meg ugy hogy emberéleteket mentenek vagy segitenek könyebbé tenni egy egészen speciális, évek alatt megszerezhető tudással, örülhetnek ha picivel a minimál felett keresnek. Kivétel nyilván a magánkórházak orvosai, a plasztikai sebészek meg a többi, de ez pont az elenyésző százalék.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem már a legtöbbje nem úgy akar idehaza orvos lenni, hogy itthon is dolgozik. Szépen kihasználja az állami támogatást, tanul, oszt megy külföldre mert ott jól keres. De tény és való, jó pénzért mehetne pl CNC marósnak is. több százezret megkeresnek ők is és idehaza. Már ha még frissek az információim :S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezzel csak az a baj - és most nem az orvosokat akarom elítélni -, hogy az egyetemi képzésük (és az enyém is!) a magyar adókból finanszíroztatik.

Elolvastam néhány hozzászólást még tegnap, és volt pár elgondolkodtató mondat köztük. Ha ennyibe kerül a képzésük, beleölünk egy csomó pénzt, akkor utána a szaktudásukat már miért nem fizetik meg rendesen? És a finanszírozás nem biztos, hogy megoldaná az orvoshiányt (bár biztosan muszáj lenne rajta változtatni, mert manapság semmi sem működik normálisan Mo-n). Ha kifizetnék a tandíjat, attól még ugyanúgy lelépnének, itt meg nem maradna épkézláb orvos. Szóval ezek azért elég összetett kérdések.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jah... nálunk megh*lyültek, mert szerintünk felcserélték a szakok matektanárait, más bajunk nincs :hehe: De ez nagyon, vissza akarom kapni az első félévest!

Lehet, hogy nem tévedés történt :D

Ha Matek II. néven van a tárgy, akkor lehet, hogy ugyanaz tarthatja, ha másnéven, akkor valószínűleg más fogja.

Ha meg van a szakotokon keresztféléves első félév, akkor ne bizakodjatok, hogy visszakapjátok a tanárt :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látszik, hogy a cikkíró vérbeli liberális és nem is hallott a sorkatonaságról, meg a hóban való alakizásról kisnadrágban, kis trikóban :lol:

A sok gamer most legalább friss levegőt szív és totál átérezheti, hogy milyen is az a havas COD pálya. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Látszik, hogy a cikkíró vérbeli liberális és nem is hallott a sorkatonaságról, meg a hóban való alakizásról kisnadrágban, kis trikóban :lol:

Persze, de ezt 4-5 éves gyerekekkel? (Képen látható)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, de ezt 4-5 éves gyerekekkel? (Képen látható)

Van momentán négy-öt a kép közepén, a többi meg alaposan felültáplált henyélő benyomását kelti. De gondolom nem két évre "zárják" őket egy ilyen programba. De én azért a szülőknek is adnék egy kis "társadalmi munkát". Gyereknevelésből egy nagy egyes nekik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az orvosproblémára már született valami megoldás ha jóül tudom. A végzésük után azt hiszem 2 évig itthon kell praktizálniuk. Nővés és ápolószinten is keménya helyzet. Ég -és föld egy angliai kórházban a modern műszerekkel dolgozni mint itthon na persz jóval több lóvéért.

Bomarr jól leírta a problémát. A buszsofőr(azonkívül hogy ő is életekért felel, mert ha elnézi a kanyart, na és persze very stresszes meló, édesapám 35 évig csinálta) többet keres mint aki évekig tanult.

Én szívem szerint az orvosoknak mentősöknek rendöröknek, tüzoltóknak ápolóknak és nővéreknek simán kifizetném a havi nettó 500000 ft és ezt minimumra egy kezdőnek. De hát ez nem szív kérdése hanem a gazdaságé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy nem tévedés történt :D

Ha Matek II. néven van a tárgy, akkor lehet, hogy ugyanaz tarthatja, ha másnéven, akkor valószínűleg más fogja.

Ha meg van a szakotokon keresztféléves első félév, akkor ne bizakodjatok, hogy visszakapjátok a tanárt :)

Jah, én is attól félek. Van keresztféléves képzés is. Fel tudtam venni ezt a tanárt statra, de ami még érdekesebb, hogy az emberi erőforrásosok fel tudják őt venni gazdmatek2-re, én meg nem, az első félévben meg pont fordítva voltak a tanárok, EE és PSZ szakok tanárait átcserélték. Az oktatónak írtam, visszaírt, hogy utánanéz, milyen órái lesznek, csak vegyem fel a tárgyat, aztán majd a tanárkérdést utána megoldjuk. Hát remélem, így lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár éve volt a vizitdíj, önkéntes alapon érdemes lenne újrakezdeni. Amit bedobsz a perselybe, azzal a kórház fenn, meg az orvosok meg tartását támogatod. Ha gyereket le lehet rakni anonim módon, akkor nehogy már hogy pénzt ne lehessen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pár éve volt a vizitdíj, önkéntes alapon érdemes lenne újrakezdeni. Amit bedobsz a perselybe, azzal a kórház fenn, meg az orvosok meg tartását támogatod. Ha gyereket le lehet rakni anonim módon, akkor nehogy már hogy pénzt ne lehessen.

Aha. Fizessek duplán mi? Ott van a TB. Tessenek abból gazdálkodni és ne lenyúlni több milliós székházakra. Teve utca szomszédsága ugyebár.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

= Az orvos (meg a többi egészségügyis) szívjon azért, mert a fejük fölül elköltik a pénzt? Meg, ha a kórházi folyosó penészes én nincs pénz egy tisztasági festésre, akkor azzal a beteg is szív....

Amúgy, ugyanez lenne jó iskolákban is, szerintem. Ott legalább mindenki a saját gyerekének az iskolájába szállna bele valamelyest..... persze, miért fizessen még az oktatásért is, nem elég, ha enni ad a gyereknek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se adok duplán pénzt a boltban a pénztárosnak pl mert volt szíves bepötyögni az áru értékét a gépbe. Mindenkinek megvan a maga fizetése, munkaadója, tessék ott panaszkodni. Én se kaptam külön lovét azért mert könyvelésnél zsibbasztottam az ujjam a billentyűzeten.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én se adok duplán pénzt a boltban a pénztárosnak pl mert volt szíves bepötyögni az áru értékét a gépbe.

Hát te 1 vagy a 10-ből :D A többi 9 ad. Még ha csak max. egy százast akkor is adnak :)

Eddig is adtam a pénztárosoknak "borravalót", és mostanába, hogy én is pénztáros vagyok, nekem is jócskán jut pénz. Ok, persze, lehet azt mondani, hogy nem csak bepötyögöm, hanem megkeresem nekik a könyvet meg segítek, de lehetne aztis mondani, hogy ezért kapom a fizumat :D

 

Szóval Krande vizitdíj ötletét támogatom, bár én nagy hálapénz adós vagyok, nem számít nekem, hogy még plusz pár száz forintot ott kell hagynom a dokinál. :D

Szerkesztve: - Darth_Phobos
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most(meglepő) Oldie-val értek egyet. Nekem is az volt a bajom a vizitdíjjal hogy akkor minek fizetem a tb-t? Emeljék meg 300 ft-al aztán jónapot. A fejesek meg benyögték hogy nincs ingyenes orvosi ellátás. De nem ingyenes hisz fizetem a tb-t. Akkor ne kelljen fizetni és ha beteg leszek akkor majd én fizetem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.