Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Donát. Mennyi esélye van az USA összeomlásának az elkövetkezendő években?

Ezt én is elárulom neked, semmi esély nincs rá. :) Pozíciókat veszthet, ami nagyon fájdalmas lesz. Plusz Kína átveszi tőle a vezető hatalmi státuszt. Lehet, hogy a komcsi-kapitalista kombó a nyerő? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon durva. Gyakorlatilag az USA is már szinte államcsőd közeli helyzetben van. Ha nekik annyi nekünk lőttek.

Az USA még csak a közelében sincs egy államcsődnek. Az akkor lenne, ha nem tudná fizetni a tartozásait vagy bármilyen kötelezettségét. Ez azonban fel se merül. GDP kb. 11 százalékát teszi ki majd az idei hiányuk. Összehasonlitásul: Franciaország 7 százaléknál volt tavaly. Az USA-nál a deficit probléma, amit meg kell oldani, de azért nem ennyire, hogy az államcsőd vagy bármi ilyesmi szóba jöhessen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azért kérdeztem mert nemrég olvastam olyasmit, hogy ugye 14 ezer milliárd dollár a hiányuk. Van valami összeg ami után már nem lehetne engedni a hiáynt. És ezt nemrég átlépték, azt hiszem Obama engedélyezte a két háború miatt. A fenti szám nekem valami félelmetese brutál összeg amit egyszer valakinek vissza kell fizetnie. Különben ebben a cikkben olvastam azt is, hogy idén lehet olyan helyzet náluk, hogy már nem tudják fizetni a tartozásukat.

Hát igen Kina finanszírozza az adósságuk egy részét is. Ez is durva azért. Na mindegy, lehet hogy túl van spirázva, én tartottam tőle egy kicsit. Mert az maga a világvége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezektől nem kell ennyire megijedni. Ha lenne is USA államcsőd -szerintem nem lesz- akkor se omlik össze a világ. Oroszországban is volt államcsőd 1998-ban, ehhez képest itt vannak azért és megvannak. Tegnap pont akörül ment a diskurzus itt a fórumon, hogy az oroszoknak mindenhova elér a keze.

 

Kína pedig jelenleg is finanszirozza az USA adósságát. Sőt Oroszország is. Így az államcsődjük után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Frenkie: A kérdés teljesen jogos, ugyanis békeidőben ilyen magas államadóssági rátája (GPD-ben mérve) a vezető hatalmaknak még sohasem volt. Az USA GDP-jét már meghaladja az államadósság (azaz 100%-nál is több), ami rámutat egyrészről arra, hogy nem az a lényeg, hogy hány milliárd, hanem hogy a GDP-hez mérten mekkora, másrészről pedig a közgazdászok a következő éveket, évtizedeket (!) az államadósság éveinek, évtizedeinek várják.

 

Az a helyzet, hogy a válság közvetett hatása már a múlté. Ami most van: az mindannak a mellékhatása, amit a válság erejének a csökkentésére eszközölt a világgazdaság szereplőinek egésze. 1929-1933 között még nem igazán volt kiforrva sem a monetáris politika megfelelő repertoárja, sem pedig a fiskális politika, ezért 4 éves komoly zuhanás következett. Most az erőteljes zuhanást megfékezték, cserébe viszont különböző problémák fognak felmerülni a következő évtizedben - az egyik ilyen az adósság kérdése.

 

A másik, ami ehhez szervesen kapcsolódik: az infláció. Elárulom ugyanis, hogy USA eddig is, és ezután is, úgy finanszírozza, finanszírozta az államadósságának egy részét, hogy dollárt nyomtat, amiből a hitelt visszafizeti. A dollárnyomás azonban növeli a pénzkínálatot, ezáltal az inflációt is. Mivel azonban a dollár kulcsvaluta, az inflációt nemcsak USA berkekben, hanem világszerte teríti szét, így a legtöbb államban erősödni fog az inflációs nyomás. Ha ehhez hozzávesszük, hogy az európai államok is érdekeltek az adósságuk egy részének "elinflálásában", gyorsan világossá válik, hogy valószínűleg a jövőben hozzászokhatunk egy 8-10%-os inflációs időszakhoz (minimum!). Persze jós nem vagyok, de ez várható.

 

Ami az államcsődöt illeti. Nézd, Frenkie, jelenleg mindenki azt hiszi, hogy az USA nem mehet csődbe. Ez miből látszik? Abból, hogy gyakorlatilag 0% kamatra vesznek amerikai állampapírt. Hogy lásd a különbséget: a magyar államadósságot csak 6-7%-on finanszírozzák a befektetők: ennyivel érzik kockázatosabbnak hazánk helyzetét (államadósság: 80%-a a GDP-nek!), mint az USA-ét (államadósság: 100%-on is túl). Amíg a bizalom él, USA a papírjait gyakorlatilag névértéken bocsáthatja ki, azaz annyit kell visszafizetnie, amennyi kölcsönt most felvesz. Ez pedig megkönnyíti a helyzetét.

 

Ha azonban a gazdaság nem indul el felfelé, az adósság fokozódik és az infláció a dollárt is gyengíti, a bizalom megrendülhet, a felár megugorhat, és akkor, na akkor lehet majd bajban az USA.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A másik, ami ehhez szervesen kapcsolódik: az infláció.

Ahogy elkezdtem olvasni az írásod, rögtön ez a szó jelent meg lelki szemeim előtt. Ez az egyik legnagyobb gazdaságpolitikai dilemma, hagyjuk az inflációt szaladni vagy elmélyülni a recessziót (és a kettőt hogyan kombinációban). Szerintem ember nincs, aki meg tudná mondani, hogy melyikkel járunk kevésbé rosszul.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Miss, ez valóban komoly dilemma, mindkettő magában hordoz ugyanis bizonyos fokú vagyon átrendeződést, ami igazságtalan. Ez az alapvető különbség egyébként a (volt) német Jegybank, most már inkább Európai Központi Bank, és az USA Federal Reserve között .Előbbi tűzzel vassal védekezik az infláció ellen, utóbbi pedig a recesszió ellen. A németek lelki szeme előtt a II. vh. utáni hiperinflációs időszak lebeg, mikor erre gondolnak, az USA lelki szemei előtt pedig 1929-1933.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindkét fél szeretné elkerülni azt, amivel egyszer már küzdött, így aztán a reakciók teljesen érthetőek. Más kérdés, hogy annyira összefonódott a világ gazdasága, hogy minden kihat mindenre, szóval akár az ellentétes (jobb szót hirtelen nem találok rá) gazdpolitikák részben akár ki is olthatják egymást :hmm: Majd 5 év múlva meg tudjuk beszélni, hogy végül is mi történt :(

Jó agytúra ez a szombati makro vizsgára, jó lenne, ha kicsit jobban összeállna az agyamban az egész :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jók ezek a makro fejtegetések. :) Egyetértek, valóban nehéz lehet tisztán egy célt követve eredményesen beavatkozni, épp a kereszthatások miatt, amelyek adott esetben nehezen felmérhetőek előre. És arról már ne is beszéljünk, hogy egy válsághelyzet valódi okait is sokszor csak utólag lehet tisztán látni, így a kezelésük könnyen félrecsúszhat.

Cégeknél is van olyan, hogy látszólag minden rendben, mérleg ok, pici romlás a mutatókban itt-ott, de ha nem állítják át/vissza helyes pályára a működést, pár év alatt, mint egy alattomos kórban, teljesen tönkre mehet az adott cég. Ott is elég mélyre kell ásni, hogy az igazi problémát megtaláld - ez egy gazdaság esetében még sokkal nehezebb.

 

MissKarrde, a hétvégi vizsgádhoz pedig sok sikert! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a Nemzeti Bank logója se semmi. Kapott az ipse 50 milliót öt téglalapért.

Nem a kivitelezésért kapta, hanem azért a legfelső szintű műszaki ábrázolásért és a kreativitásért, ahogy ki tudta találni a logót. Ilyet csak magasan képzett grafikusok tudnak elképzelni, megvalósítani, azokat meg hát meg is kell fizetni.

 

ÁNTSZ honlapját nem értem. Mi került benne ennyibe? :D Max. úgy tudom elképzelni, hogy az alkotója csak a jegyzettömbbe írta meg az oldal forráskódját, de akkor meg nem tudtak találni valakit, aki esetleg ismeri a Dreamweavert vagy más szupi weboldal készítő alkalmazást? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem a kivitelezésért kapta, hanem azért a legfelső szintű műszaki ábrázolásért és a kreativitásért, ahogy ki tudta találni a logót. Ilyet csak magasan képzett grafikusok tudnak elképzelni, megvalósítani, azokat meg hát meg is kell fizetni.

Jaj a szegény én meg jól lehordtam. Isten őrizze meg az egészségét ennek a jóravaló embernek.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi :) + info meg jog is lesz, csak hogy halmozzam az élvezeteket :D

Úgy szép az élet, ha zajlik. :D A jókívánságok azokra is kiterjesztve. :) Komolyan, én ezt már nem bírnám munka mellett, szóval minden elismerésem. :) Szerkesztve: - Pildi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt ma anyukád Cegléden? :P Kéz és lábtörést hétvégére. :P

Talán tegnap, de nem tudom, nem folyok bele túlzottan az ügyekbe, nem tudok most foglalkozni túl sok mindennel.

 

Úgy szép az élet, ha zajlik. :D A jókívánságok azokra is kiterjesztve. :) Komolyan, én ezt már nem bírnám munka mellett, szóval minden elismerésem. :)

Köszi, ha saját háztartásom lenne, nekem is nehezebben menne :)

 

Köszi mindenkinek a drukkolást :)

Egyébiránt majd egy hete várunk a stat vizsga eredményére, mert a tanárunk még a házinkat nem javította ki!! Azt hozzádobják a vizsgához.

Matek, számvitel, pénzügy már letudva, szóval tulajdonképpen már féltávon vagyok, annak is a nagyja most lemegy :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok sikert, biztos sikerülni fog. Irigyellek a makro miatt, én most buktam be megint a mikrot. Nem igaz hogy harmadszorra maradok le 1 ponttal aláíráspóton. De azt is csípem hogy mindig olyanokat kérdez számításoknál amit baromira nem vettünk át gyakorlaton, szerinte azokat matekozzuk ki az elméleti anyagokból megtanultakból.

De az is jót tett hogy nem volt számológépem. :D

 

Persze sokan azt teszik ilyenkor hogy bemennek sírni a tanárhoz, de nincs hozzá most gusztusom. Jó lesz harmadszor is mikro (ha csak be nem hozzák hogy nem lehet harmadszorra felvenni), bár fog kerülni 15 rugóba.

Igazából hülye voltam hogy suli mellett dolgoztam és elhanyagoltam a tanulmányaimat, rengeteget buktam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze sokan azt teszik ilyenkor hogy bemennek sírni a tanárhoz, de nincs hozzá most gusztusom.

Hát nem tudom. Inkább 3.-ra neki vágsz és 15-öt csengetsz, miközben ha beszélnél a tanárral, átengedne? :?

Jó, persze, ahhoz tényleg meg kéne hunyászkodni, láttam én is már térdepelő-könyörgő embert tanárnál, de hát valamit valamiért.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok sikert, biztos sikerülni fog. Irigyellek a makro miatt, én most buktam be megint a mikrot. Nem igaz hogy harmadszorra maradok le 1 ponttal aláíráspóton. De azt is csípem hogy mindig olyanokat kérdez számításoknál amit baromira nem vettünk át gyakorlaton, szerinte azokat matekozzuk ki az elméleti anyagokból megtanultakból.

De az is jót tett hogy nem volt számológépem. :D

Köszi és Dzséjtnek is :)

Majd csak összejön már egyszer. Nekünk szerencsénk volt a mikronál, mert a bonyolult számításokat nem kérték vissza a vizsgán :oops:

Ne is mondd, két hete elmentem matekból vizsgázni, és itthon hagytam a számológépet :pfff: Szerencsére még telefonon tudtam intézkedni, csoporttársak hoztak :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ügyes légy, Karrde! Én kedden megyek Haladó Makróból szóbelizni.

Igyekszem. Jól hangzik ez a haladó, persze nekem csak akkor lesz, ha én is továbbmegyek :D

 

Köszi még egyszer mindenkinek a biztatást :) De most megyek, és átnézek még pár dolgot :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.