Ugrás a kommentre

Egyéb fontos


Darth Krande

Ajánlott hozzászólás

Akkor húzzuk le magunkat a retyón, mert mi "büdös paraszt vidékiek vagyunk"?

 

Még mielőtt azt mondanád, hogy szidtam Pestet.... csak annyit mondtam, hogy sohasem vágytam arra, hogy ott éljek. Ezt lentebb pár mondatban ki is fejtettem. Ennek ellenére az élet még hozhat olyan csavart a jövőben, hogy arra eszmélek, hogy én is ott élek, de ha rajtam múlik, akkor biza ez nem fog bekövetkezni!

Nem kell dramatizálni. Mondtam már: én egy ezer fős faluban lakok. Két közértje van meg egy művelődési háza. Utóbbi mint egyetlen kikapcsolodási lehetőség, ennek ellenére én ezt tartom a világ egyik legjobb helyének. Nincs lenézve senki, csak nem baj ha helyén kezeljük a dolgokat. Mindegy hogy kimondjuk-e vagy sem hogy Budapesten sokkal több a lehetőség szinte mindenben, ez attól még igaz. Nyilván nem mindenkinek kell a sok lehetőség: nagyapámnak gyönyörű teljes élete volt ugy hogy igazán csak két településhez kötödött: Budajenőhöz és Borszékhez (egy erdélyi városka, ahol született). Még csak eszembe se jutott sose, hogy attól ő kevesebb lenne, hogy neki ez a minden, sőt! Egyszerüen csak tény: ha valaki szeretne sok mindenben részt venni, sok mindent megélni akkor a magyar határokon belül erre Budapest a legjobb hely.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hála Istennek sikerült elvégeznem a 11-dik évfolyamot, ami azt jelenti, hogy most már végzős vagyok.

Az az tizenkettedikes. Az érettségis tantárgyakból megbeszéltük, hogy majd mit kell tanulni,

nem volt ez másként Irodalomból sem. A tanárnő egy nagyon jó szívű ember, aki már régóta

okítja a nebulókat, így megkérdezte tőlünk, hogy milyen témában szeretnénk tételt alkotni.

Krimi, tudományos-fantasztikus, zenei stb. témákból lehet választani. Nekem a második témánál

eszembe villant a Star Wars meg is kérdeztem, hogy ki lehet e dolgozni, ő azt mondta,

hogy miért is ne. Bár először egy másik tanárral is beszélnie kell ez ügyben.

De szerintem ő is belefog egyezni! Így tehát, ha minden jól megy,

akkor tételt készíthetek a Star Wars-ból! :)

Aminek az elkészítésében remélem segítetek majd.

Holnap megírom, hogy zöld utat kapott e a kidolgozás vagy sem.

Ez nagyon érdekesen hangzik, mindenképpen érdekel a kimenetel. Írd majd meg a részleteket. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nagyon érdekesen hangzik, mindenképpen érdekel a kimenetel. Írd majd meg a részleteket. :)

 

A részletek mellé a kidolgozott tételt is elküldheted majd, engem is nagyon érdekel. Remélem egy komoly, ízig-vérig kidolgozott tételre számíthatunk majd! (Már ha az a másik tanár is rábólint a projektre!) :yeah:

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régebben kifejezetten rühelltem Pestet. Azonban az utóbbi 6-7 évben a véleményem majdnem gyökeresen megváltozott. Lassan már ott tartok, hogy szívesen laknék ott. Talán pont azért amit Bomarr is írt. A lehetőségek tárháza nagyon nagy. Viszont azzal is tisztában vagyok, hogy Pest teljesen más világ mint a vidéki, elég ha felmegyek és szimplán érezni ezt. Mások az emberek, az éttermek, a mozik, minden. Szóval én szeretem Pestet, mert izgalmas és más. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Régebben kifejezetten rühelltem Pestet. Azonban az utóbbi 6-7 évben egy majdnem gyökeresen megváltozott. Lassan már ott tartok, hogy szívesen laknék ott. Talán pont azért amit Bomarr is írt. A lehetőségek tárháza nagyon nagy. Viszont azzal is tisztában vagyok, hogy Pest teljesen más világ mint a vidéki, elég ha felmegyek és szimplán érezni ezt. Mások az emberek, az éttermek, a mozik, minden. Szóval én szeretem Pestet, mert izgalmas és más. :)

 

Ezt majdnem én is elmondhatnám, így, ahogy most Te tetted, (mert tisztában vagyok ezekkel) csak én még nem tartok itt, ahol Te, és lehet, hogy nem is fogok.

Még annyit hozzáfűznék, hogy egyértelmű, hogy megvannak Pestnek az előnyei, de IGENIS megvannak a kisvárosok, községek, falvak (a vidék) előnyei is!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt nem értem hogy miért ugrik az összes vidéki/nem budapesti arra ha féltve érzik becsületüket, még akkor is ha szó sincsen ilyenekről. Bomarr részéről főleg nem.

 

Azért megnézném, hogy mi lenne, ha Budapest kivételével minden egyszeriben megszűnne létezni (vidék) .... kizárt, hogy nem érezné meg a főváros!

Szóval mégsem mondtam orbitális baromságot.

De igen, mert ennyi erővel Amerika is biztos megérezné azt ha nem létezne más ország, mégse degradálja ez őket. Az országok is szimbiózisban élnek egymással, egyik se létezne a többi nélkül. Ez nem érv.

 

Az én szempontomból semmivel, de semmivel se tud többet nyújtani egy vidéki település azon kívül hogy nyugisabb a tempó, és relax van. Persze gondolom hogy ez sokaknak a mindent jelenti, de én speciel agyf*szt kapok a csendtől ha sok időt töltök városon kívül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindenki éljen ott ahol ő jól érzi magát :D

 

Én például jól érzem magam a 12.000 fős Sárbogárdon, igaz az is város, de például ahol tanulok Székesfehérváron ahol a lakosság száma 10x annyi, már nem bírnék élni. Ha eljutok odáig hogy újságíró leszek és Budapesten kapnék munkát akkor inkább amellé költöznék kis városkába vagy faluba mint hogy bent éljek. Szóval kinek mi. Mindegyiknek vannak hátrányai is, előnyei is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én csak azt nem értem hogy miért ugrik az összes vidéki/nem budapesti arra ha féltve érzik becsületüket, még akkor is ha szó sincsen ilyenekről. Bomarr részéről főleg nem.

 

De igen, mert ennyi erővel Amerika is biztos megérezné azt ha nem létezne más ország, mégse degradálja ez őket. Az országok is szimbiózisban élnek egymással, egyik se létezne a többi nélkül. Ez nem érv.

 

Az én szempontomból semmivel, de semmivel se tud többet nyújtani egy vidéki település azon kívül hogy nyugisabb a tempó, és relax van. Persze gondolom hogy ez sokaknak a mindent jelenti, de én speciel agyf*szt kapok a csendtől ha sok időt töltök városon kívül.

 

Igen Obi, én mindig baromságokat írok, mást nem is tudok!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem mindenki éljen ott ahol ő jól érzi magát :D

 

Én például jól érzem magam a 12.000 fős Sárbogárdon, igaz az is város, de például ahol tanulok Székesfehérváron ahol a lakosság száma 10x annyi, már nem bírnék élni. Ha eljutok odáig hogy újságíró leszek és Budapesten kapnék munkát akkor inkább amellé költöznék kis városkába vagy faluba mint hogy bent éljek. Szóval kinek mi. Mindegyiknek vannak hátrányai is, előnyei is. :)

 

Sárbogárdból én annyit érzékelek az úton nagybátyámékhoz, hogy rohadt hosszú. Csak a főút létezik, vagy vannak elágazó utcák is? :D És mi az oka annak, hogy csak egy vonalban terjeszkedtek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sárbogárdból én annyit érzékelek az úton nagybátyámékhoz, hogy rohadt hosszú. Csak a főút létezik, vagy vannak elágazó utcák is? :D És mi az oka annak, hogy csak egy vonalban terjeszkedtek?

 

Persze hogy vannak elágazó utcák csak rövidek. Főút után Tinód a leghosszabb ahol lakom, kb majdnem főutca hossza (ha nem veszed bele Sárszentmiklóst)

Am nem tudom mi az oka hogy így terjeszkedünk, gondolom köze lehet hozzá a talajnak vagy valami. Bogárdot körbe veszik a szántó földek, gondolom arra nem nagyon terjeszkednek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Életem első hat évét kivéve (mert egyébként miskolci voltam) Budapesten lakom, és olyan nagy bűnözéssel nem találkoztam, mert nem járok olyan helyeken. :P Zűrös helyek minden városban vannak, bár az biztos, hogy ami nagyobb, ott a zűrös rész is az, viszont így az is igaz, hogy a nyugisabb rész sem kicsi. :)

Nem mondom, néha jobb lenne kisvárosban élni, de ezt elsősorban a napi közlekedés időigénye miatt mondom, mert nekem elsősorban azzal van bajom. Viszont a nagyvárosi élet biztosan hiányozna. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Am nem tudom mi az oka hogy így terjeszkedünk, gondolom köze lehet hozzá a talajnak vagy valami. Bogárdot körbe veszik a szántó földek, gondolom arra nem nagyon terjeszkednek.

 

Még így is, eléggé idegőrlő, hogy nyolc kilométeren keresztül csak 50-nel szabad menni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mindenképpen megírom majd a részleteket, és megpróbálom a kidolgozott tételt is közzétenni.

Annyi már most biztos, hogy szerintem 95%, hogy kell majd a segítségetek, mivel szerintem nálatok

jobban senki sem ért a Star Wars-hoz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Obi: Az nem agyf/sz, agybaj. Csak a pestiek mondják úgy. :P

 

Bomarr, én nem írtam, hogy Pest ocsmány. Azt írtam:

 

helyenként kimondottan ocsmány kinézetű Budapestre

 

Tehát helyenként. És igen, Debrecenben is vannak rosszul kinéző helyek, de Pesten jóval nagyobb arányban érzem ezt a város nagyságához képest. Minden részét nem jártam be Pestnek, de sok helyen voltam azért a városon belül, mindig megnéztem a képeket, amiket készítettél, és a történelmi emlékeket is szeretem. Ezzel együtt tartom, hogy a város egy jelentős része borzalmasan néz ki, és amikor az ember épp nem történelmi emlékműről emlékműre jár, hanem mindennapi életét éli, akkor sokszor elszörnyed a viszonyokon (ismerősökkel beszélgettem erről, akik ott laknak). Én Debrecenben sosem érzem azt, amit Pesten, ha épp a városban utazok, és körülnézek. És még a bűz sem fog el.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De hát én se a turistaövezetekről beszélek. Buda alatt egész Budát értem, ami 95 százalékban tip-top. Pesten se a Bazilika környékére gondolok vagy a középkori városmagra, ahol majdnem minden utca sétálóutca... az is szép, de azon kivül óriási területeken fekszenek kisvárosias és kertvárosi részek, amik teljesen élhetőek és takarosak. Már csak azért se érezhetsz a város nagy részén bűzt, mert a nagy része nincs nagy terhelésnek kitéve: Budapestnek csak egy kis része nagyvárosias. A rossz környékek persze hogy nagyobbak mint máshol, de téves ebből arra gondolni, hogy akkor a város nagyrészt ilyen. Természetesen aki ezekben lakik annak nem jó. De ha beszélsz valakivel aki mondjuk Pasaréten lakik az majd elmondja neked, hogy Budapest milyen ász, nézd milyen bolt van arra, nézd hogy felújitották a járdát, nézd milyen dísz-kandelábereket raktak ki stb. Ez is egy lakókörnyék ám, messze mindenféle turista látványosságtól:

 

bkeleti2.jpg

 

Tulajdonképpen ha igazán megismeri az ember Budapestet akkor rájön, hogy ez nem egy település, hanem települések halmaza. Sok lakos keveset vagy nem is tud a többi településről és minden amit saját környezetében lát azt kivetiti arra, hogy "ez Budapest", de ez nagyon távol áll a valóságtól. Még az egymáshoz viszonylag közel eső helyeket is, mint a Ferencvárost és Erzsébetvárost is világok választják el egymástól, sok szempontból. Vagy ott van Belső-Józsefváros és Külső-Józsefváros. Belső-Józsefváros nekem a szivem csücske, mert úgy szép, hogy közben még nem fedezték fel a turisták és még van egy kis "erről csak mi tudunk" feelingje. Tele van jó értelemben vett lokálpatriótákkal, akikből az egyik nekem fél órán át mesélt a bérházúk történetéről, annyira belelkesült mikor látta, hogy érdekel... és akkor átmész a Nagykörúton és azt látod, hogy ott egy másik világ, ami meg úristen. Megannyi kis világ, amik összességében sokkal több okot adnak a pozitiv csodálkozásra, mint az elszörnyedésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tény, hogy eddig többet jártam Pesten, mint Budán. Nyilván lenne olyan része a városnak, ami tetszene. Ami viszont szintén visszatartó erő, hogy míg itt gyakorlatilag 20, maximum 25 perc alatt eljutok bárhova, ahova akarok, addig Pesten gyakran egy órát utazok. Nyilván ez a nagyvárosok sajátja, de ezek szerint akkor én nem akarok nagyvárosban élni. Bőven elég nekem a 200.000 fős Debrecen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még így is, eléggé idegőrlő, hogy nyolc kilométeren keresztül csak 50-nel szabad menni.

 

Hát nem muszáj mindig betartani, sokan tesznek rá, főleg hogy trafi csak a város másik végén Töbörzsöknél van a vasúti átjárónál. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mondom, néha jobb lenne kisvárosban élni, de ezt elsősorban a napi közlekedés időigénye miatt mondom, mert nekem elsősorban azzal van bajom. Viszont a nagyvárosi élet biztosan hiányozna. :)

A ti "megoldásotok" a legideálisabb, elég, ha az ember beér az A. utcába, nem is kell a tieteket elérni, már úgy érzi magát, mintha egy nyugis falusias környezetbe került volna. Onnan sem két perc beérni a Belvárosba, de azért ennyi még belefér utazás szempontjából.

 

Bomarr írásaiból sok mindent megtudtam már Bp-ről (na meg persze ahogy az idő telik, úgy jutok el több részébe is), ezért tekintek rá kicsit kevésbé ferde szemmel, mint mondjuk 10 évvel ezelőtt. Akkor is szerettem, de jóval kevesebbet tudtam róla.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap lesz kerek 10 éve hogy merényletet hajtottak végre az Ikertornyok ellen. Ki hogy élte meg, hol volt amikor hallotta, mit gondolt akkor?

 

Én akkor 7 éves voltam, de tisztán belevésődött az emlékezetembe hogy valamikor 5 körül értem haza anyukámmal, majd bekapcsolva a tv-t láttam a TV2 híradóját amikor mutatták hogy támadják a tornyokat. Először azt hittem csak szivatás de rájöttem hogy holt komoly, s bár még fiatal voltam de felfogtam hogy nagyon szörnyű dolog történt. Nekem azok a képsorok ahogy belerepül a gép az egyik toronyba... azt sose felejtem el. Szomorú hogy 3000 ártatlan ember halt meg...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hazamentem délután, anyám mondta hogy kapcsoljam be a TV-t. Akkor még álltak a tornyok. Aztán amikor később apám hazajött, nem értette, eleinte azt hitte navigációs hibából mentek a tornyokba.

Hm, jé, akkor együtt voltak még.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én akkor épen dolgoztam, és a munkahelyen kapcsolgatva a TV-t látom, hogy a CNN az egyik tornyot mutatja amint füstöl. Na mondom ez érdekes lesz, szóval itt maradtam. Eleinte mi is azt hittük, hogy baleset történt. A CNN se tudott többet. Történelmi nap volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Holnap lesz kerek 10 éve hogy merényletet hajtottak végre az Ikertornyok ellen. Ki hogy élte meg, hol volt amikor hallotta, mit gondolt akkor?

Te jó ég, 10 éve? A melóhelyen voltam, az egyik kolléga jött be a hírrel, aztán mindenhol kutakodtunk utána, hogy valódi-e. Először el sem hittem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Otthon, este 6 óra, apa jön haza, és a mondata kezdetére emlékszem: „Na, ezek már megint...” Éppen akkor volt kint New Yorkban egy ismerősünk, kicsit aggódtunk miatta.

 

Más: Most értem, haza, több, mint két kilométert futottam... mezítláb. Olvastam róla, kipróbáltam, és nagyon jó volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.