Ugrás a kommentre

Könyvek


Nute Gunray

Ajánlott hozzászólás

Ennek nincs köze a Lucasfilm régi hozzáállásához.

A Disney mostani üzletpolitikája sokkal rosszabb, mint a Lucasfilmé. Kapkodnak, diktálnak, megkötik a kezet, embertelenül magas a jogdíj és nem veszik tudomásul a magyar piac realitásait.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek nincs köze a Lucasfilm régi hozzáállásához.

A Disney mostani üzletpolitikája sokkal rosszabb, mint a Lucasfilmé. Kapkodnak, diktálnak, megkötik a kezet, embertelenül magas a jogdíj és nem veszik tudomásul a magyar piac realitásait.

 

Elhiheted hogy az elmúlt időszak (szocializmus, piacgazdaság) óvatoskodó, jól átgondoló hozzáállásával tele van a padlás. Cirka 40 év alatt annyi SW kiadványt ( egyéb könyvet, nem regényt) sikerült kiadni a nagy piackutatgatás, meg beszariság miatt, hogy a SW vitrines szekrényemben egy polcot már sikerült is telepakolnom velük. 40 év alatt. Röhely.

 

Ömöljenek a könyvek, azt se bánom ha belefullok. Végre, végre, végre.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elhiheted hogy az elmúlt időszak (szocializmus, piacgazdaság) óvatoskodó, jól átgondoló hozzáállásával tele van a padlás. Cirka 40 év alatt annyi SW kiadványt ( egyéb könyvet, nem regényt) sikerült kiadni a nagy piackutatgatás, meg beszariság miatt, hogy a SW vitrines szekrényemben egy polcot már sikerült is telepakolnom velük. 40 év alatt. Röhely.

 

Ömöljenek a könyvek, azt se bánom ha belefullok. Végre, végre, végre.

Enis várok minden könyvet es megengedhetem magamnak .de Revan9 nek adok igazat a piac nem fog elbirni 2 kiadót,es ezt az iramot nem fogja tudni mindenki birni anyagilag, es nemadok egy evet arra hogy gebaszok lesznek ,máris sokan szolnak hogy nem tudnak mindent megrendelni a Szukitcstol gondolod akkor hogy mas kiadok belefernek

Romaniaban 24 könyv kiadása utan bezart a bolt kesz nem birja a Disney-vel mar nem is leptek kapcsolatba bulgari szlovenia cehek szlovakok lengyelek sem allnak jobban mi magyarok a 80-100 könyvel +az uj Szukits szerencsesnek mondhatjuk magunkat ,es neszenekd csak pl hova lett a SW kepregény sehol tehat en megondolnám a fentebbi kijelentesedet es nem kapkodnák ennyire mert nem lesz jö vege

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A hazai piac még úgy látszik, bírja. A Minden, ami Star Wars című vaskos enciklopédia - nyilván a jó időzítésnek is köszönhetően -, de mára már szinte hozzáférhetetlen lett, holott elég vaskos árcédula fityegett róla. Úgy hallottam, a többi komolyabb kiadvány is elég jól fogy. Ha nem érné meg nekik, a Kolibri sem tolná öngyilkos módon a szekeret, csak azért, mert a Disney-nek így tetszik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig szerintem is nagyon jól fogynak az útmutatók, ezen meglepődtem. Mindenképp örvendted. Már rég lemondtam arról, hogy az iramot tartani tudjam, így most már szelektálok. Az Ultimate Star Wars-t pl. eszemben sincs megvenni, de az EP7-es útmutatóra már a filmpremier után pár nappal beruháztam.

 

Van egy olyan érzésem, hogy nem sokáig lesz két kiadó, amely érdekelt a Star Wars kiadványok hazai megjelentetésében.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk én is szelektálok. Nem vagyok regény párti ezért nem veszem a Szukits és a Kolibri regényeket. A "Ébredő erő hajnala" regények érdekelnek, de jó lesz az leértékelve, vagy antikvár példányban is. Persze kivétel lesz az EP VII filmregény, azt nagyon várom. Én képeskönyv mániás vagyok és a gyerekkönyveket (foglalkoztató) is szívesen veszem, mert az én gyerekkoromban nem voltak ilyenek. Én meghallgattam egy podcastot a Kolibri kiadó Igagatójával és egyáltalán nem volt elkeseredve vagy ilyesmi, ő is azt mondta hogy meglepően jól fogynak ezek a drága könyvek. Egyébként Hunnernek írom, hogy a lengyelek kivételével mi magyarok többen néztük meg az EP VII-et a moziba, mint akár a románok és a többiek. Érted, 10 millióból többen láttuk, többet költöttünk rá, mint a 26 milliós Romániában. Ez a nem semmi.

Szerkesztve: - A pécsi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elhiheted hogy az elmúlt időszak (szocializmus, piacgazdaság) óvatoskodó, jól átgondoló hozzáállásával tele van a padlás. Cirka 40 év alatt annyi SW kiadványt ( egyéb könyvet, nem regényt) sikerült kiadni a nagy piackutatgatás, meg beszariság miatt, hogy a SW vitrines szekrényemben egy polcot már sikerült is telepakolnom velük. 40 év alatt. Röhely.

 

Ömöljenek a könyvek, azt se bánom ha belefullok. Végre, végre, végre.

 

Az természetes, hogy valaki jobban rá tud áldozni a kiadványokra, az több könyvet szeretne vásárolni, illetve olvasni.

 

Enis várok minden könyvet es megengedhetem magamnak .de Revan9 nek adok igazat a piac nem fog elbirni 2 kiadót,es ezt az iramot nem fogja tudni mindenki birni anyagilag, es nemadok egy evet arra hogy gebaszok lesznek ,máris sokan szolnak hogy nem tudnak mindent megrendelni a Szukitcstol gondolod akkor hogy mas kiadok belefernek

Romaniaban 24 könyv kiadása utan bezart a bolt kesz nem birja a Disney-vel mar nem is leptek kapcsolatba bulgari szlovenia cehek szlovakok lengyelek sem allnak jobban mi magyarok a 80-100 könyvel +az uj Szukits szerencsesnek mondhatjuk magunkat ,es neszenekd csak pl hova lett a SW kepregény sehol tehat en megondolnám a fentebbi kijelentesedet es nem kapkodnák ennyire mert nem lesz jö vege

 

Egyetértek.

 

A hazai piac még úgy látszik, bírja. A Minden, ami Star Wars című vaskos enciklopédia - nyilván a jó időzítésnek is köszönhetően -, de mára már szinte hozzáférhetetlen lett, holott elég vaskos árcédula fityegett róla. Úgy hallottam, a többi komolyabb kiadvány is elég jól fogy. Ha nem érné meg nekik, a Kolibri sem tolná öngyilkos módon a szekeret, csak azért, mert a Disney-nek így tetszik...

 

Korai még azt kijelenteni, hogy bírja, A jelenlegi állapotokra mindenféleképpen elmondható, hogy bírja. De a jövőre, főleg a hosszabb távú jövőre nem biztos, hogy elmondható ez. Már most ha visszanézünk a hozzászólásoknál, itt is vannak, akik szelektálnak és nem vesznek meg mindent. A Minden, ami Star Wars típusú enciklopédiák persze, hogy jól fogynak. Természetes, hogy vannak sztár kiadványok, melyek kitűnő fogyást produkálnak. De azért megnézném mi lesz akkor, ha az ilyen típusú kiadványokból majd háromszor, vagy négyszer ennyi lesz a piacon.

Az interjúból is korai kiindulni, hisz a Kolibri csak a közelmúltban kezdett bele ebbe. Majd meglátjuk mi lesz mondjuk öt év múlva....

A Kolibri is csak addig tolja ilyen iramban a szekeret, amíg bírja. Ha majd látják, hogy túltolták a dolgot, akkor majd jobban racionalizálnak, és valamennyivel kevesebb kiadványt hoznak ki. Egyébként pont az interjúban el is hangzott, hogy a Disney kérésében szereplő több könyvet is visszamondtak, pl. a Lázadókhoz kötődő kiadványokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy Dzséjt egyik kedvenc mondását idézzem: "van rajt sapka, nincs rajt sapka" effektus :) Régen nem örültünk ha valami nem jött ki kis hazánkban, most, hogy minden kijön az nem jó? Lehet, hogy túltolják a megjelenéseket, de ha észreveszik ezt a bevételeken úgyis visszavesznek. Meg gondolom idővel úgyis olcsóbbak lesznek, lesznek akciók stb. Én nem leszek álszent ha valamit nem tudok megvenni akkor "vitorlát bontok" ARGHH. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Minden, ami Star Wars online egyáltalán nem volt elérhető, viszont január végén még több példány is sorakozott belőle a Köki Terminál Libri üzletében. Tehát boltokban fellelhető volt nemrég. Sőt, náluk egy külön szekció volt az SW-könyveknek, egy rakat Szukits kiadású regény és még más kiadványok is szerepeltek közöttük.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Korai még azt kijelenteni, hogy bírja, A jelenlegi állapotokra mindenféleképpen elmondható, hogy bírja. De a jövőre, főleg a hosszabb távú jövőre nem biztos, hogy elmondható ez. Már most ha visszanézünk a hozzászólásoknál, itt is vannak, akik szelektálnak és nem vesznek meg mindent. A Minden, ami Star Wars típusú enciklopédiák persze, hogy jól fogynak. Természetes, hogy vannak sztár kiadványok, melyek kitűnő fogyást produkálnak. De azért megnézném mi lesz akkor, ha az ilyen típusú kiadványokból majd háromszor, vagy négyszer ennyi lesz a piacon.

Az interjúból is korai kiindulni, hisz a Kolibri csak a közelmúltban kezdett bele ebbe. Majd meglátjuk mi lesz mondjuk öt év múlva....

Ha nem birja a piac majd lesz kevesebb könyv, de most sok van. Mi a probléma? Komolyan nem értem. Már most is legyen kevesebb könyv? Az mitől lenne jobb mint a mostani helyzet?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

He nemazt mondtam hogy romániaban csak 25 könyv jelent meg ? mert nincs kereslet rá . akkor meg most mi van ?

ha 2 kiado elkezd versengeni es tolni kifele mint a barom mert rákenyszeritik elöbb utobb az lesz hogy rengeteg könyv marad a polcon es nem fog elkelni namarmost ez veszteseg nem ? mitgondolsz meddig tud nyujtozkodni a kiadö ha nem veszik a könyveit mert irtozatos iramot diktaltatnak vele es beszall meg 2 kiado is a buliba ha csödbe megy aztan baxhatjuk

Pécsi idezem mit is irtál orba szajba minden könyv jöhet ,most meg azt irod valogatsz kicsit elentmondásos vagy nem

azon felul nezd mar visza hogy sokan a forumrol válogatnak mit vehetnek meg es mit nem és ez szerintetek jól fog elsülni ha eves 16 megjelenesbol egyesek csak 8-10 vesznek meg?

 

En megengedhetem magamnak az öszes könyvet de attol meg ez csak 1 na mindegy bocs ha nyers voltam

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha nem birja a piac majd lesz kevesebb könyv, de most sok van. Mi a probléma? Komolyan nem értem. Már most is legyen kevesebb könyv? Az mitől lenne jobb mint a mostani helyzet?

Mi a probléma? Az, hogy sok fogyasztó ezt már most sem bírja, lásd a szelektálásokat. Ha már most valamennyivel kevesebb könyv jelenne meg és a megjelenéseket jobban szétosztanák, akkor az a fogyasztóknak kényelmesebb és jobb lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a probléma? Az, hogy sok fogyasztó ezt már most sem bírja, lásd a szelektálásokat. Ha már most valamennyivel kevesebb könyv jelenne meg és a megjelenéseket jobban szétosztanák, akkor az a fogyasztóknak kényelmesebb és jobb lenne.

A könyvek ugyanúgy kaphatóak lesznek hónapok múlva is. Műprobléma. Viszont a film most hozta a hype-ot: én se vettem volna ennyi könyvet ha nincs a közelben az ep.7. Nyáron már valszeg nem annyira érdekelnek majd.

 

A fogyasztónak pont hogy kényelmetlenebb lenne a te verziód. Most mindenki maga válogatja meg hogy mikor melyiket akarja megvenni és széles kinálatból lehet mazsolázni. A te verziódban pedig 1-2 könyvön kéne csüngeni, baromi karcsú lenne a választék és akit egy másik későbbre időzitett kiadás érdekelne az várhatna egy csomót. Ez csak sírás a sírás kedvéért. Semmi értelmes indok nem szól a megjelenések széthúzása mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A könyvek ugyanúgy kaphatóak lesznek hónapok múlva is. Műprobléma. Viszont a film most hozta a hype-ot: én se vettem volna ennyi könyvet ha nincs a közelben az ep.7. Nyáron már valszeg nem annyira érdekelnek majd.

Azoknak, akik megengedhetik maguknak a több könyv megvásárlását, minden bizonnyal műprobléma. De azoknak, akik kevesebb a jövedelmük, nem az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.