Ugrás a kommentre

1x06 - Out of Darkness


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Az elején amúgy, ahol megsérül a Phantom az nem az/olyasmi bolygó volt, mint ahol a TCW első évadjában lezuhantak Ahsokáék?

az a Lothal volt. Végül is hasonló Maridun -hoz a hely mert itt is magas a fű és sziklák tarkítják a felszínt. Viszont annyiban más, hogy egy darab fa sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismét egy hangulatos és szórakoztató részt kaptunk, nekem tetszett. A Spark of Rebellion mellett eddig talán ennek szippantott leginkább magába az atmoszférája. Szimpla kis kalandozás, némi karakterfejlődés, tetszetős látványvilág, igazi SW-feeling. Nálam minden klappolt egy jó részhez. Üdítő volt végre egy túlnyomórészt Herával és Sabine-nel foglalkozó részt látni, annyira sokáig szerencsére nem húzták a megejtését. Engem lényegesen jobban megragadott kettejük közös kalandja, párbeszédeik és összességében minden interakciójuk, mint az Ezra-Zeb-Chopper trió sorozatos marhulásai. Nem azért, mert ez utóbbi csapattal különösebb gondom lenne, de az igazat megvallva, néha kicsit soknak érzem őket. Mint írtam, néha... természetesen szükség van egy könnyedebb szálra is a csapatban. Bár engem már a visszafogottabb, Hera-Kanan-féle szócsaták és poénkodások is elégedetté tesznek ezen a téren. Ennek ellenére, nem érzem, hogy zavaró mértékben jelen lenne a gyerekesség... még ha ezzel a trióval egyértelműen a fiatalabbakra akarnak is hatni.

 

Kezdetben sem voltak különösebb ellenérzéseim, vagy félelmeim vele kapcsolatban (egy mandalore-i csaj, aki festi a páncélját és amúgy szeret művészkedni - tényleg "baromi sok" negatív következtetést lehet ebből levonni), de Sabine egyre szimpatikusabbá válik számomra. Sorolhatnám a jelzőket, hogy kellően eszes, laza, szabadszellemű, eltökélt, céltudatos, tapasztalt, helyén a szíve és még humorérzéke is van... de mind látjuk, milyen. Ha kapunk még néhány ehhez hasonló részt (és miért ne kapnánk?), akkor úgy érzem, különösen jóban leszünk a mandalori lánnyal, aki jelenlétével színesebbé teszi a sorozatot (szó szerint is). :) Jó, hogy nagy vonalakban fény derült birodalmi múltjára, rég óta kíváncsi voltam, mi a sztorija. A továbbiakban nyilván még több szelettel bővül majd az előtörténete. Egy hozzá hasonló személyről nehéz elképzelni, hogy parancsokat zokszó nélkül követő, szürke kisegér lenne a Birodalom hadigépezetében. Persze más a helyzet, ha olyanok parancsát követi, akikben megbízik. Ez a rész is erre próbált kilyukadni... Sabine szereti tudni, mi folyik körülötte és miben vesz részt, mégis képessé vált vakon megbízni a hozzá közel állókban. Legalábbis megpróbál. Arról remélem szó lesz a jövőben, hogy került Sabine a csapathoz. A hívójele alapján, ő került oda legutóbb, Ezra előtt.

 

Herában szintén nem kellett csalódnom, ő hozta azt, amit az eddigi ismereteim alapján vártam tőle. Ismét kiderült, milyen szoros a kapcsolat közte és a Ghost/Phantom közt... nem csak profi pilóta, de a géppel kapcsolatos hibák felmérésében és kijavításában is jeleskedik. A twi'lek stílusa és viselkedése továbbra is a kedvencemmé teszi a csapatban, ha mindenképp ki kéne emelnem egy valakit. Az elejtett megjegyzése arra utal, hogy a jövőben bővíteni szeretnék csapatukat, céljaikat illetően pedig nem érik be örökké szimpla fosztogatásokkal. Arra tippelek, hogy ez a leendő főszálat vetíti előre.

 

A Fort Anaxesi bázisnak otthont adó aszteroidával új helyszínnel gazdagodtunk, bár meglehetősen Kessel hangulata volt, minimális eltéréssel. A fyrnockok ostroma érdekes volt, egyértelműen a Pitch Blackre emlékeztetett. A hemzsegő, vérszomjas, sötétben otthon lévő idegenek, a kilátástalan helyzet a meneküléstől való megfosztással... a dögök elleni terv jó volt, bár megnéztem volna, mihez kezdenek a rhydoniumtartályok nélkül. Mellesleg nyerő volt az utalás, amikor Hera megemlítette a Klónháborúkat, valamint a romok közt a LAAT/i és az ARC-170-es beemelése is tetszett.

 

Fulcrumról kilétéről egyelőre nincs konkrét elképzelésem, de kétlem, hogy egyhamar felfednék a kilétét. Talán majd évad végén... egy ütős lezárás fokozná a 2. évadra való várakozás izgalmait. Minél nagyobb rejtélyt alakítnak ki Fulcrum köré, később annál nagyobb lehet az esetleges hatás. A hangját valószínűleg nem véletlenül torzította el, és gondolom, kiléte sem brahiból maradt homályban. Valószínűleg egy ismerősről van szó, máskülönben teljesen súlytalan ez a köntörfalazás. Számtalan illető szóba jöhet.

 

A leglogikusabb következtetés egyértelműen Bail Organa... neki érdeke származik a lázadók ténykedéseinek segítéséből. Az ilyen-olyan csoportok támogatásával (amit a Droids in Distressben is megpendítettek) szép lassan duzzaszthatja életképessé a lázadást. De mivel a Szenátus tagjaként jelentős személy, szüksége van rá, hogy ismeretlen maradjon a kiléte. A Birodalomban betöltött szerepe arra is magyarázat lenne, honnan tud spéci infókat szerezni a lázadók számára. Már a III. rész regényváltozatában is az volt Bail terve, hogy belülről igyekszik bomlasztani a Birodalmat. Ez így, ebben a formában teljesen helytálló lenne. Ám Bailt azért nem tartom valószínűnek (a meglepetés teljes hiánya mellett), mert Fulcrum szerintem már régebb óta kapcsoaltban áll Herával (ezért a kiépült bizalom is)... míg Bail csak nemrégiben szerzett tudomást Kananék csapatáról Artoo által, a gareli akciót követően.

Az előbbi vonalon haladva viszont akár Mon Mothma is lehet Fulcrum. A torzított hang ugyanúgy tartozhat egy nőhöz is, ráadásul Mothmát is hasonló célok vezérlik, mint Bailt. Bár nem fogadnék rá, neki inkább brit akcentusa van (brit basic).

Garm Bal Iblis is elképzelhető (ő szerepelt a III. rész regényváltozatában is), aki a Bail Organa-Mon Mothma duóval együtt fektette le a lázadás alapjait (a Legends szerint). Talán az új kánonban is hasonló szerepet szánnak neki. Bár ez csak azok számára ütne, akik ismerik a karaktert.

 

Az Ahsokás teóriában látom a legtöbb fantáziát. Akár ő is lehet Fulcrum, ennél jóval meredekebb dolgokat is mutatott már az SW. Tegyük fel, hogy a Rendből való távozását követően kiszellőztette a fejét, majd úgy döntött, végleg maga mögött hagyja a Jedik életét. Ezek után, hova mehetet volna? Beáll fejvadásznak Venress mellé? Jó vicc, semmi oka ilyet tenni. Elmegy mosogatónak Coruscant egy alvilági klubjába? Nem nézem ki belőle, hogy elpazarolná az életét abban a tudatban, hogy érdemibb dolgokat is tehet. Visszatért volna a Shilire? Szinte egész addigi életét a Jedik közt élte. A szüleit egyáltalán nem ismerhette (3 éves volt, amikor Plo Koon rátalált), így nem is kötődhetett hozzájuk. Kevésbé valószínűtlen, hogy visszatért Luxhoz és bandájához, miután a TCW enyhén szájbarágós módon már pedzegette, hogy kötődik a gyerekhez... ők pedig már a háború idején is saját kis lázadást szövögettek, így nem épp gyakorlatlanok a témában. Kétlem, hogy ilyen habitussal bíró személyek tétlenül meghúznák magukat a Birodalom fennállásának idején. Ahsokára ez szintén jellemző (a lázadásra való hajlam és a tenni akarás), így a csapattal összefogva könnyen válhat egy kezdetben minimális szinten bimbózó kis lázadás tagjává, majd akár vezetőjévé. Ezt követően, évek során, kapcsolatba léphet más sejtekkel is, sőt, akár Organa szenátorral. Alderaan képviselőjeként Organa hozzáférhet belső infókhoz, melyeket aztán eljutathat Ahsokának (mint tudjuk, Bail régi barátja a Jediknek - még ha Ahsoka ekkor már elvileg nem is az). A lány Fulcrum álnévvel kapcsolatba léphet a különböző lázadó sejtekkel (köztük Heráékkal), hogy apránként egy hatalmas lázadássá duzzasszák mozgalmukat (Hera utalt is erre Fulcrum kapcsán). Így Bail keze is kevésbé lesz "sáros". Ahsoka tevékenysége megmagyarázná, miért egy Erő-használót tartja Leia az utolsó reményüknek (bár ez még Kanan vagy Ezra is lehet majd). A személyisége elrejtését egyébként az is indokolná, hogy rejtve akar maradni Vader előtt. Képbe kerülésével közvetlenebb interakcióba léphet Kanannel és Ezrával (néhány "Jedi-dolog" is megvitatásra kerülhet), és idővel akár a várva várt Vaderes találkozóra is sor kerülhetne. Jó megvalósítással szerintem igen nyerő húzás lenne ezt meglépni. Mellesleg érdekes Fulcrum jele, ami ismertette Herával a csomag eredetét. Elég hasonló az Ahsoka homlokán lévő jelhez...

 

fulcrum_www.kepfeltoltes.hu_.png

 

Persze lehet, hogy csak egy fan teóriáról van szó, nem többről (nálam a "túl szép ahhoz, hogy igaz legyen" iskolapéldája), én mégis örülnék egy ilyen "fordulatnak". Ütne, illene a nagy egészbe, és még Ahsoka sorsát is lerendezhetnék általa. Szerintem sokkal ütősebb lenne Rebels-beli debütálása, ha nem jelentenék be előre interjúkban, és sikerülne elkendőziük Ashley behívását a szinkronstúdióba. Bár kissé még korainak érzem a felbukkanását (Vader, Obi-Wan, Bail, R2-D2 és C-3PO után egyáltalán mi a korai?) semmi nem garantálja, hogy Fulcrum kilétére akár ebben az évadban fény derül (bár évad végére jó lenne betenni, amolyan wtf momentként). A logika Bailt vagy Mothmát diktálja, de ők annyira evidens opciók, hogy szerintem jóval kevésbé lenne érdekes, mint az egykori padawan feltűnése. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És most gonoszkodnék kicsit: kíváncsian várom azok véleményét e rész után, akik szerint Sabine "tinédzser 3,14csa, aki firkálja a szobája falát", vagy akiknek "elsőre se volt túl szimpi de a videó után messze a legunszimpatikusabb attitűddel rendelkezik." :evil:

Én már az első feltűnésekor is szimpatizáltam vele és noha voltak kétségeim, de optimista voltam. Remélem, hogy most már a többségnek (azoknak se, akiknek korábban volt) nincs vele semmi gondja, sőt akár meg is kedvelték. Ez nagy dolog lenne, hiszen a TCW új karaktereinek elég sokat kellett pedálozniuk az elfogadásért. :)

 

Öröm a szemnek amúgy az OT világában a PT-s cuccok.

Maga a körítés is jó volt, nagyon bejött az elhagyott bázis a letűnt kor hajóival. Ezek a kis részletek adják az egésznek a savát-borsát mert érzelmileg is köthetők a Köztársasághoz. Eszünkbe juthatnak a klónok vagy a régi bevetések. Az egykori remek gépek, ma már csak roncshalmazok. Vagy említhetném a Radionium tartályokat, amik szintén szép kitekintések.

Igen, ezek az utalások olyan szinten megfűszerezik a hangulatot, hogy csak na. :) Egy pillanatig se felejti el az ember, hogy egy SW alkotást néz, ahol a SW egy olyan kerek egész, ami a 6 film mellett bizony a TCW-t is magába foglalja. Ez különösen nagy szó akkor, amikor tulajdonképpen a SW világában teljesen új szereplőket nézünk küzdeni új ellenséggel, új helyszínen.

A TCW sok remek tulajdonsággal bírt, behozott pár OT karaktert és motívumot, de nagyon keveset, nem igazán volt többre lehetőség. Úgy tűnik, a Rebels lesz az a sorozat, amely igazán összecsiszolja a Saga összhangját, ami valljuk be ráfér. Az pedig szintén üdítő, ahogyan ezen régebbi motívumok láttán felsejlenek az emberben a korábbi emlékek, mihez is köthetők azok a hajók, tartályok, zenei motívumok stb..

 

Tetszett Kanan meditálása és azt követő poén! Bravó jár a helyszínért is.

Kanan egy más univerzum. Jól mutatta mennyire felette áll a többieknek amikor meditált, azok meg randalíroztak a hajón. Az itt elhangzó poén nekem is nagyon tetszett. :D

Kanan nagyon laza volt, ahogy meditált, miközben a többiek mással vezették le a feszültséget, ami ezzel a lázadó sejt tevékenységgel együtt jár. :) Őt ezzel a pár másodperces bejátszással is sikerült úgy bemutatni, mint egy igazi Jedit, ami épp elég is ahhoz, hogy ne feledkezzünk meg erről a fontos tényről, és nem kell ehhez állandóan előkapnia fénykardját. Nagyon jó a karakter. :)

Nekem is bejött az a jelenet. Összefogja a kintiek bohóckodós viselkedését, Kanan komolyságát és a Rebels-re jellemző könnyed humort. Külön kiemelném, amit Pildi is írt: nem kell a fénykard, nem kell a köpeny, nem kell épp az Erővel bűvészkedni, nem kell más módon a szánkba rágni, csak természetesen lejön a képernyőről, hogy egy jedivel van dolgunk.

 

Egy kicsit hiányoltam a végén a fénykardos szörnyaprítást, vagy legalább Ezrától egy erő-lökést.

Unom már a csúzliját! ;) Fénykardot a padawannak!

Maximálisan támogatom. ;)

 

Amúgy Zeb, Ezra és Chop megérdemelne egy jó nagy nyaklevest. Ezt alaposan elcseszték.

Az mondjuk kicsit idegesítő volt, hogy Chopper - Ezra - Zeb megint ilyen kicsit dedós viselkedést mutattak. A zrikák, meg a kisebb csetepaték még beleférnek, bár igazából én túl nagy mértékben azt sem igényelném - lehet úgy is laza egy karakter, hogy nem megy át óvodásba - de ez már inkább infantilis volt, ahogy ráül Ezra Chopper "fejére" és ott kocsizik rajta stb. Ezra csak szimplán komolytalan, Zeb kicsit goromba, viszont Chopper olyan igazán tahó tud lenni.

Eddig nem volt gondom Ezra, Zeb és Chopper játékos hülyéskedéseivel, de itt most idegesített, mert majdnem tragédia lett a vége. Tudom, hogy ha kell, mindenki tud felelősségteljesen is viselkedni, hiszen láthattuk már, akár az előző epizódban is, de épp ezért volt ez most zavaró számomra.

Csatlakozom. Engem is kezd egyre jobban "idegelni" ez a vonal. Az egy dolog, hogy ők hárman mindig ökörködnek, de kezd sok lenni, hogy már-már vágóképszerűen dobják be ezeket a jeleneteket. Az is egy dolog, hogy ezt elég színvonaltalanul teszik, ami minőségileg kilóg a sorozatból. Ez a lovacskázás, bratyizás, imitált verekedés és társai nem illik a képbe. Az viszont már kifejezetten sok, hogy ezzel folyamatosan veszélyeztetik a küldetéseket és a társaikat. És még csak rájuk se szólnak vagy le se szúrják őket komolyabban. Szerintem ha egy-egy szereplőnek épp nincs érdemi dolga és a készítőknek nincs színvonalasabb ötletük arra (amire amúgy általában szokott), hogyan kéne őket megmutatni, akkor hagyják, ne erőltessék. Az legalább pozitív, hogy Sabine-t nem vonják bele ezekbe a méltatlan jelenetekbe, noha a kora alapján adódna a lehetőség.

 

Az, hogy kadét volt a birodalmi akadémián nem lepett meg, bár azt nem tudtam, hogy a Mandalore-on is létezett ilyen létesítmény, sőt az igazat megvallva az sem volt meg, hogy a Mandalore a Birodalom fennhatósága alá került. Mindenesetre Sabine most már sokkal szerethetőbb karakternek tűnik, úgy hogy tudunk is róla valamit, korábban szimplán csak olyan idegen volt.

Megdobogtatta a szívem a Mandalore említése, több okból is. Egyrészt megtudtuk, hogy ott is Birodalmi helyőrség működik, másrészt eszembe jutott a régi akadémia. Mi lehet Korkie -ékkal? Leginkább ellenállásban tudnám őket elképzelni. Főleg Korkie okán, hisz ő Satine vére. Roppant izgalmas lenne ellátogatni oda és megismerni a mostani viszonyokat.

Mandalore a TCW egyik legparádésabb fogaskereke volt. Nemcsak a helyszín, de az egész környezet, a hangulat, a kötődő szereplők és szálak, a drámák mind-mind nagyon ültek. Ráadásul a páncélok eredete és a régi múlt is felvillant. Sabine karaktere kiáltott azért, hogy meglovagolják ezt a hullámot. Remélem még jó sokszor megteszik ezt. Most már tudjuk, hogy Mandalore-on birodalmi akadémia működik, szóval Sidious alighanem minden tekintetben bedarálta őket a kis moslékjába. Engem is nagyon érdekelne mi lett Sabine "kölykeinek" sorsa, tök jó lenne, ha ők is bekapcsolódnának majd a lázadásba, lehetnének egy külön sejt. Nem rossz azért, hogy e téren is milyen szépen megágyazott a TCW: ott vannak az onderon-iak és ott vannak Korkie-ék is, ill. én még Bo Katan-ra is kíváncsi lennék. Remek kis lázadó alapanyagok, akikhez bármikor bátran lehet nyúlni.

 

No és Sabine hiába tűnik csitrinek kinézetre, sokkal érettebb és felnőttebb Ezránál, aki próbál neki imponálni, de egyelőre hiába - nem egy pályán fociznak ők ketten még. Ehhez is még kell némi idő, és talán pár kemény helyzet, amin Sabine valószínűleg már túl van (vagy pár nehéz döntés, amit meg kellett hozni, és ami pillanatok alatt felnőtté teszi az embert), míg Ezrának egyelőre ezek a küldetések főleg izgalmas kalandok, fricskák a Birodalom orra alá. Még nem illenek össze. :)

Remélem nem is fognak. :)

---------------------------------------------------------------------

Összességében tehát tetszett az epizód. Jó, hogy itt is kaptunk egy olyan kalandot, ami a sorozat eredeti témájától szinte teljesen független. A TCW-ben is voltak kifejezetten remekül sikerült részek, amik elrugaszkodtak a főbb cselekménytől, a Rebels is követheti ezt a vonalat. Mindenképp kiemelném, hogy (ha jól figyeltem) ebben a részben (a roncsoktól és az első pár képkockától eltekintve) tulajdonképpen csak Rebels-újítások voltak, semmi korábbi SW-elem. Az új főszereplők, az új hajóikkal, új lények ellen, új helyszínen, új fegyverekkel stb.. Most még rohamosztagosok se voltak és mégis minden működött. Ezt előzetesen nem tudtam volna elképzelni, pláne nem ennyire a sorozat elején. :clap:

 

Tetszett, hogy a két csaj fókuszba került. Amúgy is a Rebels egyik legnagyobb erősségének tartom eme 2 rendkívül erős és karizmatikus női karaktert. Az OT-ban volt Leia és kifújt. Még szegény Luke-nak is a saját húgát kellett lekapnia. :D A PT-ban volt Padmé, aki többet volt középpontban és jobban elmélyítették a karakterét. A TCW-ben már Ahsoka és Ventress vitték a prímet az új szereplők közül, de ott volt egy Talzin vagy Satine is. A Rebels-ben pedig eddig Hera és Sabine a csapat szíve és esze. Tetszik a tendencia. :)

 

Érdekes, hogy a Rebels mennyire más történetvezetéssel operál, mint a TCW. Ott minden fontos eseménynél ott voltunk, itt meg csak megemlítik, hogy milyen fontos dolgok is voltak korábban off-screen. Az előző részben is csak úgy ott volt Ezra az akadémián beépülve, itt is csak felvázolja Hera milyen kalandból is csöppentek a menekülésbe, de az se derült ki mi van a ládákban. Ez egy bátor húzás, de egyelőre működik, bár az oldalamból egyre kevesebb marad így. :D

Sabine esetében is azt éreztem, hogy csak annyit fednek fel a múltjából amennyit most feltétlen muszáj. Kb. Mandalore-ról is tudtunk most meg annyit, mint róla, szóval bőven tartogatnak még patront későbbre. Mondjuk én eddig se éreztem azt, hogy különösebben kilógna, de a készítők gondoltak azokra, akik igen. :) Szépen felvázolták a bizalmi kérdésekkel miért is lehet ez. A Mandalore-Sabine-vonalban meg sok még a potenciál, elvégre birodalmi akadémia ide vagy oda, az tuti, hogy a szerteágazó tudását nem ott szerezte. :D Amúgy hogy-hogy nincs a csajszinak a páncélja mellé jetpack? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sky! Ez a jel Ahsoka fején és a ládán....ez.....kész! :o :o

Pont lemaradtam Sky hozzászólásáról, miközben a szokásos litániát írtam. :D Tényleg nagyot szólna, ha Ahsoka lenne a titkos megbízó. Elsőre nagyon idegenkedtem az ötlettől, de jobban belegondolva, miért is ne. :) Ha valaki a TCW után megérdemelne egy ilyen alapos és bravúros felvezetést, akkor az ő. Ez a szimbólum meg valóban epic, szép találat! Bár tartok tőle, hogy csak véletlen a hasonlóság, de akkor is érdekes. Ha meg nem, akkor egyrészt Sky lehet hogy olyan összefüggésről rántotta le a leplet, amiért Filoni-ék vagy kitüntetik, vagy nagyon megharagudnak rá, másrészt pedig ez még a SW világában is szinte példátlanul megalapozott és előkészített csúcspont lenne. Küldenék is egy plüssewokot a készítőknek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a bajom az Ahsoka kapcsolattal, hogy hirtelen a semmiből túl nagy pozícióba kerülne. Akkor űr lenne mögötte amire egy egész EU könyvtár épülhetne. De majd meglátjuk. ;)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És az nem lehet, hogy Fulcrum azért torzítja el a hangját, mert Hera előtt akarja titkolni a kilétét? Hera azt mondja, jól ismeri, de ez nem jelenti azt feltétlenül, hogy személyesen is, lehet úgy is régi kapcsolat köztük, hogy Fulcrum végig inkognitóban maradt.

 

Ez most azért jutott eszembe, mert ha ismeri, akkor logikátlanság elváltoztatnia a hangját előtte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez jogos! :clap: Ezek szerint Hera se tudja ki az.

Pontosabban, nem tudja, hogy olyan személy, akit egyébként ő is ismer(het), és az illető nem szeretné, ha felismerné, kicsoda valójában.

 

Ettől persze még lehet ő Ahsoka, vagy bárki más, akin nagyon meglepődnénk, a lényeg, hogy ez nemcsak nekünk, hanem Hera-nak is meglepetés lenne valszeg. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosabban, nem tudja, hogy olyan személy, akit egyébként ő is ismer(het), és az illető nem szeretné, ha felismerné, kicsoda valójában.

 

Ettől persze még lehet ő Ahsoka, vagy bárki más, akin nagyon meglepődnénk, a lényeg, hogy ez nemcsak nekünk, hanem Hera-nak is meglepetés lenne valszeg. :)

Kivétel, ha elővigyázatos, és mondjuk Birodalom által körözött személy (ami sanszos), és nem akarja, hogy azonosítsák a hangjáról. :) Egyébként biztos, hogy torzítva volt a hang, ez meg lett erősítve?

 

Ne érts félre, szerintem is lehetséges, hogy Herra nem találkozott vele még sohasem, csak nem akarta bevallani hogy Sabine-nak, hogy ő sem látta még sosem, hiszen Sabine így sem bízik Fulcrumban, hát még ha megtudná, hogy Herra nem is látta még sosem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már az angol hang manipulálásával próbáltak meg következtetni Fulcrum kilétére, mi a magyar hanggal is cselekedhetnénk hasonlóképp.

Sajnos nem vagyok valami nagy szaki ebben, így csak ez lett belőle: hangrészlet.

 

Valamit bizonyára segít, mindenesetre szerintem Fulcrum hangja itt nagyon hasonlít (és itt most a színész neve jön a spoiler tagben)

 

 

Molnár Ilona hangjára, aki valóban szerepelt is a magyar változat stáblistájában.

 

 

Hogy ez számít-e valamit, majd kiderül. Egy tény: Filoni elég nagy troll ahhoz, hogy Fulcrum bárki lehessen.

 

A párbeszédből számomra az derül ki, hogy Hera már találkozott vele, talán többször is. Azt sem zárnám ki, hogy tudja Fulcrum valódi kilétét is, bárki legyen is az.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is arra gondoltam, hogy azért torzíthatta el Fulcrum a hangját Hera előtt, hogy biztosra menjen kiléte titokban tartásában az "illetéktelenek" előtt. Szerintem kellő hozzáértéssel a Ghost/Phantom kommunikációs forgalma se lenyomozhatatlan.

 

Plusz nekem úgy jött le, hogy Hera személyesen is találkozott már Fulcrummal. Egyrészt, miért bízna benne ennyire, ha csak egy arctalan informátor lenne (még ha hiteles infókkal is)? Másrészt, cseppet se lesz izgatott, amikor Fulcrum felajánlja, hogy megvárja a bázisnál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kivétel, ha elővigyázatos, és mondjuk Birodalom által körözött személy (ami sanszos), és nem akarja, hogy azonosítsák a hangjáról. :) Egyébként biztos, hogy torzítva volt a hang, ez meg lett erősítve?

 

Elég csak meghallgatni az angol szöveget, szerintem nagyon hallatszik róla, hogy torzítva van. De ez a magyar szöveg mindenről lerántotta a leplet! :o Már sejtem is mi lesz az évad cliffhangere. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végre egy olyan rész, ahol az a két szereplő volt a középpontban, akik eddig kevesebb teret kaptak, különösen Sabine. Végre megtudtunk valamit a múltjáról, engem nagyon meglepett, hogy a birodalmi akadémiára járt ő is. Hera ebben a részben lazább volt mint a korábbiakban, na nem mintha ott merev lett volna, de itt főképp a rész elején az üldözésnél eléggé szórakozottnak tűnt. Tetszett a kettejük akciója, és nagyon hangulatos volt a hely ahová kerültek. Chopper az előző részeli szimpátiája után visszatért a tapló stílusához, nekem kicsit sok volt, hogy Ezra ráugrott és úgy próbálta megbüntetni, túl gyerekesnek hatott ez a jelenet, viszont Kanan rövid meditációja nekem valamiért nagyon tetszett, itt igazi vezérnek tűnt, aki a magányában is komoly, erős kisugárzással. Szóval ismételten egy jó részt kaptunk, habár az előző kettő után kicsit visszalépés, de kellenek az ilyenek is, főképp egyes karakterek elmélyítése miatt.

 

Fulcrumra én is kíváncsi leszek, érdekes lenne, ha kiderülne valóban az akit lentebb gyanítotok. :hmm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már az angol hang manipulálásával próbáltak meg következtetni Fulcrum kilétére, mi a magyar hanggal is cselekedhetnénk hasonlóképp.

Sajnos nem vagyok valami nagy szaki ebben, így csak ez lett belőle: hangrészlet.

 

Valamit bizonyára segít, mindenesetre szerintem Fulcrum hangja itt nagyon hasonlít (és itt most a színész neve jön a spoiler tagben)

 

 

Molnár Ilona hangjára, aki valóban szerepelt is a magyar változat stáblistájában.

 

 

No ebből én sem hallok ki mást. :) Bár láttam magyarul, mégse figyeltem fel rá, pedig ebben a részletben nagyon egyértelmű.

Szóval innentől már nem is igazán rejtély a rejtély. A kérdés inkább az, hogy mikor fog kiderülni.

 

 

Én is arra gondoltam, hogy azért torzíthatta el Fulcrum a hangját Hera előtt, hogy biztosra menjen kiléte titokban tartásában az "illetéktelenek" előtt. Szerintem kellő hozzáértéssel a Ghost/Phantom kommunikációs forgalma se lenyomozhatatlan.

 

Plusz nekem úgy jött le, hogy Hera személyesen is találkozott már Fulcrummal. Egyrészt, miért bízna benne ennyire, ha csak egy arctalan informátor lenne (még ha hiteles infókkal is)? Másrészt, cseppet se lesz izgatott, amikor Fulcrum felajánlja, hogy megvárja a bázisnál.

Mindkettő lehetséges, de akár az is, amit Donát írt:

 

Ne érts félre, szerintem is lehetséges, hogy Herra nem találkozott vele még sohasem, csak nem akarta bevallani hogy Sabine-nak, hogy ő sem látta még sosem, hiszen Sabine így sem bízik Fulcrumban, hát még ha megtudná, hogy Herra nem is látta még sosem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy mennyire alapozhatunk a szinkronra. Sajnos ezek elég kaotikusak tudnak lenni kis hazánkban, a TCW-nél is adódtak furcsaságok. Most képzeljük el, ha szegény Forgács Gábor hangját torzították volna Fulcrum-énak, akkor aztán lehetne matekolni ki is fog visszatérni. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hogy mennyire alapozhatunk a szinkronra. Sajnos ezek elég kaotikusak tudnak lenni kis hazánkban, a TCW-nél is adódtak furcsaságok. Most képzeljük el, ha szegény Forgács Gábor hangját torzították volna Fulcrum-énak, akkor aztán lehetne matekolni ki is fog visszatérni. :D

Voldemort? :o

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosabban, nem tudja, hogy olyan személy, akit egyébként ő is ismer(het), és az illető nem szeretné, ha felismerné, kicsoda valójában.

Ez is lehet, bár nekem is inkább úgy tűnt, hogy Hera személyesen ismeri. Fulcrum meg torzíthatta a hangját azért, nehogy az Intersect beazonosítsa a a hangminta alapján mert tudhatta, hogy a Ghoston vannak olyanok, akik nem ismerik a személyét - ahogy ez bebizonyosodott, hiszen Sabine ott állt Hera mellett. Extra elővigyázatosság.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.