Ugrás a kommentre

Minden, ami a trónteremben történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Én még arra lennék kíváncsi Sidius, mégis hogy képzelte el ezt az áttérítést? :hmm: Mert, hogy az oké, hogy megöli Vadert és ezzel jól összezavarodik érzelmileg, ez egy jó alap, de szerintem önmagában kevés. Főleg, hogy addig amíg Luke a trónteremben nem kezd el arról beszélni, hogy szerinte még van jó az apjában és nem akar harcolni ellene, Sidiusnak fogalma nem lehetett Luke egyáltalán, hogy áll hozzá ehhez az egészhez.

Gondolok itt még arra, hogy például, ha Leia lett volna ott, ő simán megölte volna az apját, mivel nem tekintette annak. (Ráadásul akit igen azt pont Vader ölte meg 5 milliárd honfitársával együtt).

Viszont áttéríteni sose sikerült volna, ő túlságosan átlátta már az Uralkodó gazságait. Nem is értem Vadert, hogy jutott eszébe, hogy esetleg a Leia átáll? :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is véletlen használta a "talán" kifejezést. Ő sem tudhatta, hogyan reagálna Luke testvére, akiről valószínűleg fogalma sem volt, hogy kicsoda. Csak arra használta, hogy felpiszkálja Luke-ot. Sidious meg valószínűleg arra játszott, hogy az apja megölése, a barátai halála és a lázadás leverése az ifjú Skywalkerben érzelmi összeomlást idézett volna elő, ami remek táptalaj a Sötét Oldalnak. Anakint is végső soron az térítette át. Kétség kívül gyorsabb tempót diktált Luke-nál, de ő nem volt huszonegynéhány évig Jedi felügyelet alatt, ráadásul Luke esetében könnyebb volt kideríteni, mi a fontos neki. Így nem kellett a bizalmába férkőznie, lerombolni a Jedik hatását (bár ismerte a tanaikat, mégis inkább viselkedik átlagemberként, mint a hagyományos Jedik), elvágni a mentoraitól, kipuhatolni, mivel lehet rá hatást gyakorolni. Ráadásul Anakin áttérítésekor már szerzett némi rutint az öreg a Skywalkerek manipulálásában, így ezt is használhatta, elvégre apja fia. Csak pechére, volt benne az anyjából is (mázlira, Luke jobban hasonlít az anyura, mint az apura).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyértelmű: Luke megöli az apját, miközben az Uralkodó elpusztítja a többi barátját, a testvérét, így végül ugyanúgy jár, mint Anakin. Nem marad más neki senki Palpatine-on kívül...

 

Luke-nak két nagy szerencséje volt: 1) Anakin volt az apja, ezért speckó elbírálásban részesült. 2) A Jedik kiirtásával a konkurencia igen erősen lecsappant, így Luke ki tudott tűnni a gyakorlatilag alig létező Erő ismeretével, kardforgató technikájával, stb.

 

Végül. Bármennyire mondják Yodáék, hogy nem hisznek Vader visszatérésében, lehet titkon mégis csalinak küldik Luke-ot. Ha a fiú jó kiképzést kapott, és erkölcsileg szilárd, akkor nem fog átállni, tehát Palpatine-nak meg kell próbálnia kinyírni, és akkor feltörhetnek Vaderből az apai ösztönök.

 

Más ötletem nem nagyon van, hogyan akarták kiiktatni az Uralkodót...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep5-ben meg Vader csapja le az ő kezét.

 

De ez nem pont azt mutatja hogy nagyon rövid idő alatt milyen sokat fejlődött Luke?

 

Sőt, Anakin kezét non-stop lecsapkodja minden útba eső Sith és Jedi, akiket aztán rendre kinyír. Szerintem már megegyezhetnénk abban, hogy nem az dönti el, ki mennyire frankó fénykardforgató, hogy kit győzött le, kinek mely végtagját szelték le, mert akkor Anakin baromira hátul kullogna a sorban, mint rekorder végtagelhagyó (csak Grievoust tudná megelőzni). ;)

Vaderre akármilyen oldal van hatással (bár itt már tuti a Világos erősebb hatást gyakorol rá, mint a Sötét), a fiát nem akarja megölni, innentől kezdve nem is tehet ellene semmit (ha megsebesíti, akkor Sidious szemében egyértelműen elbukik és az öreg megöli Luke-ot). Luke meg akkor nem vív, csak csapkod mint egy eszeveszett őrült. Vader két szék között a pad alá zuhant. A fiát nem bánthatja, de az meg begőzölt (hogy Vader a feldühítésétől mit remélt, azt nem tudom, de hát sosem volt erőssége az előrelátás) és ki akarta nyírni. Vagy védekezik, amíg tud, vagy végez Luke-kal.

Nyilván volt Luke-ban potenciál, ezért szerette volna Sidious, de nem azért, mert úgy vélte, már most egy kész Yoda a kölyök. Bőven lett volna még vele dolga, miközben Vadertől ugye igencsak meg akart szabadulni. Mégis csak jobb választás egy életerős, nagyjából sértetlen fiatal férfi, mint egy félig gép, megöregedett emberi roncs, aki mellesleg a trónjára pályázik.

Anakin bármennyire rossz kardforgató (az lenne?) azért csapkodással csak nem lehet levágni. Én ott egy elég impressziv támadást látok. Egyébként az ep.6-ban bármennyire is visszafogja magát Vader, annyira biztos nem mint Luke, aki ahogy teheti már csukja is be a kardját. Igy nála is elmondható, hogy ő se villantja meg a teljes tudását. Még a nagy lerohanásnál is (szerencsére) visszafogja magát: ha kicsit elengedi a haragját akkor Vader nem csak a kezét, de az életét is elveszti.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyértelmű: Luke megöli az apját, miközben az Uralkodó elpusztítja a többi barátját, a testvérét, így végül ugyanúgy jár, mint Anakin. Nem marad más neki senki Palpatine-on kívül...

 

 

De miért választotta volna Luke az Uralkodót attól, hogy mindenkit kinyír körülötte?

Azért Anakinnál ott van az, hogy ő annó a barátjának és mentorának tekintette Palpatine-t. Luke-nak semmi köze nem volt hozzá érzelmileg, sőt ha nekem megölik az összes barátomat inkább ellenséges érzések lesznek az illetővel szemben. :P Nem még, hogy na ha már csak ő maradt akkor csatlakozom hozzá. Sőt Luke egyszer már bebizonyította, hogy inkább választja a halált, mint a sötét oldalt.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader nem hiszem hogy direkt csapatta le a kezét

És ha igen? Mi van ha Vader arra gondolt, hogy a fia számára legjobb út a sötét oldal? Ő már öreg volt és tudta azt is, Sidious terméből csak egyikük kerülhet ki élve (ismerve az őszi sith törvényt).

 

De miért választotta volna Luke az Uralkodót attól, hogy mindenkit kinyír körülötte?

Azért mert azt hihette, hogy így majd megmentheti a barátait (persze tévesen, mert mint tudjuk a sötét oldal egyből bekebelezi az átállt személyt. Lásd. Anakin).

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért mert azt hihette, hogy így majd megmentheti a barátait (persze tévesen, mert mint tudjuk a sötét oldal egyből bekebelezi az átállt személyt. Lásd. Anakin).

 

 

De, hogy menti meg őket, ha már nem élnek, hisz pont erről volt szó, hogy kinyír körülötte mindenkit? :para:

 

 

Más. Időközben végiggondoltam egy lehetséges változatot, mi lehetett Sidius terve Luke átállításánál. De mivel a terve már szinte az elején megbukott, ezért ez a változat egy nagyon erősen CSAK egy lehetséges változat.

Először is szerintem Sidius ugyanazt a tervet akarta végigkövetni itt is amit már Anakinnál is követett. Ahogy írtátok is egy páran biztos úgy volt vele ami az apjánál bevált az nyilván nála is.

 

1. Ráhatás már gyermekkorban egy kedves segítő, illetve mentor szerepében

 

Na ez az a pont amit már rögtön ki kellett hagynia. Nyilván dühítette, hogy nem talált rá előbb.

Így legfeljebb abban bízhatott, hogy az apja jelenléte a sötét oldalon elég.

 

2. Egy erős ellenfél legyőzése a sötét oldal "támogatásával" (ezt nem szó szerint értem, nem avatkozik bele, csak szavakkal támogatja)

 

Ez Anakinnál Dooku legyőzése, Luke-nál meg az omniózus tróntermi jelenet.

Szerintem döbbenetes mennyire hasonló a kettő, főleg Sidius felöl nézve.

Az, hogy Luke-nak pont azt kellett megölnie, aki az 1 pontban az Sidiusnál mellékes.( de pont ezen bukott végül el)

 

3. Megrendíteni a Jedi rend felé vetett hitét

 

Hát ez a pont Anakinnál simán ment, mert ott már jó ideje a Jedik maguk alatt vágták a fát. Sidiusnak csak pár jó mondatot kellett még hozzátennie.

Luke-nál már nehezebb lett volna, de szerintem itt jött volna azzal, hogy a csúnya Jedik vették rá, hogy öljék meg az apját. Hogy előtte még ő is erre bíztatta? Szintén mellékes,

Sidius lazán képébe hazudott már Anakinnak is (ismerem a halhatatlanság titkát) és tette ezt úgy, hogy mikor beismerte, hogy hazudott Anakin még csak fel sem háborodott, sőt szerintem fel sem tűnt neki.Tehát Luke-nak is beadja, hogy a Jedik tehetnek róla, hogy immár nincs családja, illetve hoppá még is van...

 

4. Mézesmadzag

 

Adjuk meg a kölyöknek amire a legjobban vágyik.

Anakinnál Padme élete. (Persze, hogy ismerem a halhatatlanság titkát)

Luke-nál nyilván a barátai és a testvére élete, tehát itt csak annyit kellett tennie. hogy ígéretet tesz a beszünteti a támadást, így ők megmenekülnek.

 

5. Elhitetni vele, hogy egykori szövetségesei árulók, és ellenük küldeni

 

Na igen, Anakinnál csak a 3. pontott kellett végleg befejezni.

De, hogy Luke-ot hogyan és mivel küldte volna a lázadók ellen azt sajna nem tudom. De Sidius tuti kitalált volna valamit :P

 

6. A megmaradt barátai is árulók

Anakinnál Obi-wan.

Luke-nál Leia-ék, de hogy itt is mi lett volna a konkrét dolog hát ez se fog már kiderülni, hisz mint az elején már írtam Sidi már a 2. pontnál elbukott. :P

 

De hangsúlyozom ez egy nagyon erős Ha. Nem feltétlenül volt ez a terv, de lehetett volna ez is. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszik. :)

 

De nekem meg pont az jön le Sidious viselkedéséből, hogy a barátok életének felajánlása helyett inkább a teljes kiúttalanság sugallása volt a célja. Tehát olyan helyzetbe akarta hozni Luke-ot, ahol már nem marad számára menekvés. Az apját megöli saját kezűleg. A barátait megöli Sidious. A Jedik kipusztultak. Az egyetlen érzés, ami Luke fejében dübörögne, az a bosszú: megölni azt, aki ezt tette a barátaival. Minél inkább eluralkodik rajta az érzés, annál inkább Palpatine kezében van.

 

Neki támad Sidinek? Semmi gond, megsütjük egy kicsit, ahogy Dooku megsütötte anno Opresst. Egy pár kör, és Luke megtanulja, hol a helye a sötét oldal pedig hamar elemészti fogódzó hiányában...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pedig Sidious végzetesen lenézte és alábecsülte Luke -ot. A végén amikor villámozza, ki is mondja mit gondol róla. Az, hogy előtte szerinte "strong" volt, az inkább Vader -nek szólt, hogy tartsa magát és ne csábuljon vissza a világos oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is a teljes reménytelenség érzetének kihasználása inkább, ami valószinű. Anakin példáját nem követhette, hiszen Anakint nagyon jól ismerte, Luke-ot meg szinte egyáltalán nem. Annál sokkal agyafúrtabb volt az öreg, hogy ne menjen biztosra, és valami olyasmivel próbálkozzon, ami esetleg bejöhet, de nem biztos. Tuti recept kellett, és erre jó lett volna a teljes sarokba szorítás. Csak azt nem vette számításba Sidious, hogy Vader szembeszáll vele, hogy megmentse a fiát. Bár ezt nem is vehette számításba, hiszen a jót nem volt képes érzékelni, egyszerűen fel sem merült benne, hogy ilyen megtörténhet. Nagy koppanás lehetett. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem pedig Sidious végzetesen lenézte és alábecsülte Luke -ot. A végén amikor villámozza, ki is mondja mit gondol róla. Az, hogy előtte szerinte "strong" volt, az inkább Vader -nek szólt, hogy tartsa magát és ne csábuljon vissza a világos oldalra.

De mégis, Luke-ot akarta Vader helyett, mert az apját már nem találta elég hatékonynak. Ha nem gondolja, hogy képességekben felér a fiú az apjához, akkor eleve rossz cserét csinált volna, amit róla nehéz elképzelni. :)
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem van még egy baromi egyszerű elképzelésem arról, hogy Yodáék miben hihettek: hogy az Uralkodó is - ahogyan ők is - megöregedett és már könnyebben legyőzhető, akár egy friss, fiatal jedinek is. Nyilván nem sugallták azt Luke-nak, hogy sétagalopp lesz a dolog, de az esélye megvan rá.

És talán azért is árulja el Yoda, hogy van még egy Skywalker, mert így Luke-nak észben kell tartania, hogy a jedi-rend jövőjéről is szó van, és hogy nincs egyedül, tehát ezért is harcolnia kell. És mielőtt elmegy Vaderhez szépen be is indítja Leiában, hogy kezdjen el tudatosan foglalkozni a benne rejlő képességekkel, mert lehet, hogy a végén csak ő marad egyedül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha igen? Mi van ha Vader arra gondolt, hogy a fia számára legjobb út a sötét oldal? Ő már öreg volt és tudta azt is, Sidious terméből csak egyikük kerülhet ki élve (ismerve az őszi sith törvényt).

De valószinüleg nem ismerte az ősi sith törvényt, vagy azt hitte az már nem érvényes, mert a Birodalom visszavágban úgy beszél Luke áttéritéséről, mint ami neki és az Uralkodónak is jól jöhet és az ő szövetségesük lehet, nem pedig csak az Uralkodóé ("He will join us or die, my master"). Szerintem számára amikor a földön fekszik és meghallja, hogy az Uralkodó simán eldobná magától, ez legalább akkora döbbenet, mint anno Dooku-nak volt Grivi hajóján. A Sötét oldal és az önfeláldozás egyébként is nehezen összeegyeztethető szerintem: amig Vader a sötét oldalon van nem hiszem hogy határozottan tesz azért, hogy valami nemes ügyért (esetünkben a fia boldogulásáért) meghaljon. Ez a pont szerintem csak a villámozásnál jön el, amikor a "jedi visszatér".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy Palpatine le akarta cserélni Vadert az Ep6-ban Luke-ra, nem feltétlenül jelenti azt, hogy gyengének tartotta tanítványát, ezért szerette volna leváltani egy erősebb, "frissebb" tanulóra. Szerintem épp az ellenkezőjét jelenti: tudta jól, hogy Vader igen jelentős hatalomra tett szert tanítványaként, és már nem tudott neki sok újat mutatni anélkül, hogy minden kártyáját kijátszotta volna... ami jól tudjuk miként végződött volna, ismerve a Sith-ek módszerét. De mivel valószínűleg Vader is tudta ezt, belátta, hogy Palpatine-tól már nem sokat tanulhat. A további tanítvány szerepkör (ahogy nagyrészt eddig is) csak Palpatine óhajainak teljesítését szolgálta volna, illetve megfélemlítést a Birodalom ellenségeinek. Így csak idő kérdése volt, mikor előzi meg Vader Palpatine-t abban, hogy egy új, sötét oldali szövetségessel árulja el társát. Aki ismeri a The Force Unleashed sztoriját, az tudja, hogy Vaderben már az Ep4 előtti években megvolt a hajlam.

 

A tróntermi jelenet tényleg félelmetesen hasonlít az Invisible Hand hídján lezajlotthoz, főként Palpatine szemszögéből: az egymással küzdő két fél egy (Palpatine számára) kiöregedett, elhasznált tanítvány és az ereje teljében lévő, fiatalabb kiszemelt. Talán annyiból más a helyzet, hogy Vader nem döbbent meg annyira mestere árulásán, mint Dooku. Az, hogy Palpatine kiterítette a lapjait (hogy Vadert el akarja dobni, mint egy elhasznált tárgyat) nagyban közrejátszhatott Vader döntésében, ahogy a fiatalabb Skywalker áttérítésének megkísérlése is. Így Palpatine végül is maga alatt vágta a fát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is a bosszú kiélhetése is egyfajta mézesmadzag. Valamilyen csábítási erőnek muszáj lett volna lennie, mert önmagában szerintem senki nem választja a sötét oldalt.

Hát igen, a végén Palpi tényleg inkább maga alatt vágja a fát. Koppan is a végén rendesen. (szó szerint is :P)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végül is a bosszú kiélhetése is egyfajta mézesmadzag. Valamilyen csábítási erőnek muszáj lett volna lennie, mert önmagában szerintem senki nem választja a sötét oldalt.

Elég ha egy pillanatra hagyja, hogy a dühe vezérelje és máris örökre elkötelezheti magát sötét oldal felé (ez lett volna ha Luke lecsap Vaderre, és ez volt Anakinnal is a tusken táborban)

Hát igen, a végén Palpi tényleg inkább maga alatt vágja a fát. Koppan is a végén rendesen. (szó szerint is :P)

Nem gondolta hogy az ifjú Skywalker vissza tud térni a világos oldalra, miután már belekóstolt a sötétbe

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elég ha egy pillanatra hagyja, hogy a dühe vezérelje és máris örökre elkötelezheti magát sötét oldal felé (ez lett volna ha Luke lecsap Vaderre, és ez volt Anakinnal is a tusken táborban)

 

De ennyi erővel Obi-wan is a sötét oldalon találhatta volna magát, amiért dühvel támadt Darth Maulra, amiért az megölte a mesterét. Ezért írom azt, hogy a düh önmagában még nem visz át a másik oldalra. Bár egy nagyon jó alapot ad hozzá.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ennyi erővel Obi-wan is a sötét oldalon találhatta volna magát, amiért dühvel támadt Darth Maulra, amiért az megölte a mesterét. Ezért írom azt, hogy a düh önmagában még nem visz át a másik oldalra. Bár egy nagyon jó alapot ad hozzá.

De ő a dühével nem ért el semmit, azt leszámítva, hogy rákényszerült arra, hogy egy pár centis párkányon lógjon egy feneketlen verem szélén. A győzelmét már a világos oldal erejével sikerült elérnie - ahogyan Luke-nak is - és az azért nagy különbség. Viszont ha valami "nagy dolgot"(nem a legjobb szó de nem találtam jobbat) visz véghez a sötét oldal befolyása alatt (buckalakók, Dooku lefejezése), na az a gáz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De valószinüleg nem ismerte az ősi sith törvényt, vagy azt hitte az már nem érvényes, mert a Birodalom visszavágban úgy beszél Luke áttéritéséről, mint ami neki és az Uralkodónak is jól jöhet és az ő szövetségesük lehet, nem pedig csak az Uralkodóé ("He will join us or die, my master").

A sith módszere az árulás. Vader nem akart már Sidiousal közösködni, Luke -al akarta uralni a galaxist mint Apa és Fia (tulajdonképpen eljátszotta ugyanazt mint Padménál). A holo adásban "játssza a hüylét" Luke -al kapcsolatban, holott már addig is kereste mint az őrült, hisz tudta, hogy csak is a fia lehet a srác.

 

Szerintem számára amikor a földön fekszik és meghallja, hogy az Uralkodó simán eldobná magától, ez legalább akkora döbbenet, mint anno Dooku-nak volt Grivi hajóján. A Sötét oldal és az önfeláldozás egyébként is nehezen összeegyeztethető szerintem: amig Vader a sötét oldalon van nem hiszem hogy határozottan tesz azért, hogy valami nemes ügyért (esetünkben a fia boldogulásáért) meghaljon. Ez a pont szerintem csak a villámozásnál jön el, amikor a "jedi visszatér".

Csak az a pici bökkenő, hogy Sidious döbbenetes árulása után, Vader még percekig ott áll Ura mellett tétlenül... Csak és kizárólag Luke szenvedése bírta visszahozni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kenobi ugye miközben lógott belátta, hogy a haragja eleresztésével nem megy semmire, ezért lenyugodott visszafordult a világos oldalhoz, és ezértnem gyakorolt rá negatív hatást, ha a dühével ölte volna meg akkor az AotC-ra már másmilyen Obi-Want láttunk volna.

Anakin a buckalakóknál hagyta hogy a düh irányítsa a tetteit, és mivel ezzel elérte amit akart ez egy dupla erejű lökés volt számára a sötét oldalra (mivel ugye nem csak az eszköz nem volt jedihez méltó hanem a cél sem).

Dooku lefejezésekor ismét hagyta hogy a bosszúvágy irányítsa, és megint se a cél se az eszköz nem volt jedihet méltó.

A trónteremben Luke jót akart azzal, hogy megöli Vadert, csakhogy hagyta, hogy a dühe irányítsa a mozdulatait, és amint meglátta hová vezetett ez az egész/meglátta mivé vált, még meg tudott állni, még mielőtt a sötét oldal ösvényére léphetett volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nabo, szerintem ez egy csöppet bonyolultabb ennél. :)

 

Bomarr: szerintem az egész arra ment ki Vader esetében, hogy Luke-kal összeálljanak, és megszabaduljanak Palpitol. Sidinek csak azért játssza el a 3as verziót, mert a másik 2 variáció kissé hülyén hangzana a szájából, a Luke kinyirására kiadott Palpi parancs pedig keresztül húzná a terveit.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sith módszere az árulás. Vader nem akart már Sidiousal közösködni, Luke -al akarta uralni a galaxist mint Apa és Fia (tulajdonképpen eljátszotta ugyanazt mint Padménál). A holo adásban "játssza a hüylét" Luke -al kapcsolatban, holott már addig is kereste mint az őrült, hisz tudta, hogy csak is a fia lehet a srác.

Oké, de én arra a verziódra reagáltam, hogy Vader feláldozza magát, hogy Luke elfoglalhassa helyét Palpatine mellett. Ha a sith módszere az árulás (és pedig az) akkor az is pont ellentmond ennek a teóriának. Mert ha hagyja magát levágni Vader akkor minden csak nem áruló. Mert egyébként igen, én is ezt gondolom, hogy Vader nem egy önfeláldozó tipus ebben a korszakában: a Luke-al való közös uralkodás már inkább játszik a tervei között.

 

Csak az a pici bökkenő, hogy Sidious döbbenetes árulása után, Vader még percekig ott áll Ura mellett tétlenül... Csak és kizárólag Luke szenvedése bírta visszahozni.

Dooku se reagál semmit, pedig annyi ideje elvileg lehetne hogy legalább bemondjon valamit. Vader-nek számot kell vetnie, hogy Palpatine mellett marad-e ennek az árulásnak a tudatában is annak okán, hogy máshol ugyse türnék meg vagy visszatér. Van mit meghányi-vetni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na igen, ez az önfeláldozós teória kicsit csíkos, de én abból indultam ki, hogy Vader akkor már nagyon vívódott. Ez a párbajban végig érezhető. Egyszer bújtatott jó tanácsokat ad Luke -nak, majd a másik pillanatba hergeli. Egyébként Sidioust már nem sokkal azután ki akarta nyírni, hogy az oldalára állt. :) Vader sose vele akart Uralkodni, hanem a "szeretteivel". Persze ez sose jöhetett létre, de irántuk érzett pozitív érzelmei (vagy ennek írmagjai) tették lehetővé az EPVI végi pálfordulást. Tehát ha úgy vesszük, Palpi nagyon rossz lóra tett végső soron.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(ismerve az őszi sith törvényt).

És milyenek a téli Sith törvények? Ezen olyan jót nevettem. :)

 

De nekem meg pont az jön le Sidious viselkedéséből, hogy a barátok életének felajánlása helyett inkább a teljes kiúttalanság sugallása volt a célja. Tehát olyan helyzetbe akarta hozni Luke-ot, ahol már nem marad számára menekvés. Az apját megöli saját kezűleg. A barátait megöli Sidious. A Jedik kipusztultak. Az egyetlen érzés, ami Luke fejében dübörögne, az a bosszú: megölni azt, aki ezt tette a barátaival. Minél inkább eluralkodik rajta az érzés, annál inkább Palpatine kezében van.

Szerintem is valami ilyesmin agyalhatott az öreg. Sarokba szorítja, felhergeli, bűntudatot ébreszt benne, bosszúra sarkallja, aztán lesz, ami lesz.

 

Szerintem pedig Sidious végzetesen lenézte és alábecsülte Luke -ot.

Legalábbis az érzelmeit, mert az erejét azt jól mérte fel. Csak sajnos a Sith a kézzel fogható erőkben gondolkodik, fel sem merül bennük, hogy van más hatalom is a világon, ami még az Erőnél is hatalmasabb lehet.

 

De valószinüleg nem ismerte az ősi sith törvényt, vagy azt hitte az már nem érvényes, mert a Birodalom visszavágban úgy beszél Luke áttéritéséről, mint ami neki és az Uralkodónak is jól jöhet és az ő szövetségesük lehet, nem pedig csak az Uralkodóé ("He will join us or die, my master"). Szerintem számára amikor a földön fekszik és meghallja, hogy az Uralkodó simán eldobná magától, ez legalább akkora döbbenet, mint anno Dooku-nak volt Grivi hajóján. A Sötét oldal és az önfeláldozás egyébként is nehezen összeegyeztethető szerintem: amig Vader a sötét oldalon van nem hiszem hogy határozottan tesz azért, hogy valami nemes ügyért (esetünkben a fia boldogulásáért) meghaljon. Ez a pont szerintem csak a villámozásnál jön el, amikor a "jedi visszatér".

Egyrészt, ismernie kellett és tudnia kellett, hogy érvényben van. Mert ugye kettőig még ő is tudott számolni, azt meg érdekes lett volna elképzelni, hogy hirtelen feloldozást nyertek eme törvény alól, amit pont azért alkottak meg, amire ő is készült. Egyetértek Ody-val, itt kamuzott Vader bácsi, nagyon jól tudja, hogy Luke-kal a háromszögből valaki meg fog halni. Csak az zavarta, hogy Sidious is megérezte Luke-ot, ha ez nem következik be, ő maga csábította volna át a Sötét Oldalra, aztán jöhetett volna az orvgyilkosság.

Az a beszélgetés nem volt más, mint egy burkolt kihívás. Vader adta a hülyét, de azért csendben emlékeztette mesterét, hogy lassan ideje lenne levonulni a színpadról. Sidious meg emlékeztette, hogy ő hogyan lett tanítvány, szóval kösse fel a gatyáját.

Másrészt, az oldalak közötti ingázás nem egy kapcsolóval történik, amit átpöccintes és máris ott vagy az egyik térfélen. Nem jelenthetjük ki, hogy Anakin megölte Windut és a Sötét Oldal teljes értékű rabja lett, vagy azzal, hogy megölte Sidioust, máris a Világoson volt. Ez egy hosszú, csendes folyamat. Anakinban már az ep2-ben zajlott, de még Windu megölése után sem volt teljesen rab, hisz siratta a Jediket, később a tettét is. A visszatérése is ilyen folyamat, ott valószínűleg azzal kezdődött, hogy tudomást szerzett a fiáról, az ep5-ben meg már bőven zajlott. Mire a trónteremben szembekerült egymással a két Skywalker, Vader már olyan helyzetben lehetett, mint mikor belépett Palpatine irodájába az ep3-ban: már hatalmába kerítette az adott oldal, és biztosan aszerint is cselekszik. Vagyis, az irodában egyértelmű volt, hogy Windura támad, a trónteremben végig biztos, hogy nem fog ártani Luke-nak. És ez azért, mert ekkor már a Világos Oldal dominált benne.

 

Elég ha egy pillanatra hagyja, hogy a dühe vezérelje és máris örökre elkötelezheti magát sötét oldal felé

Szintén zenész. Ez egy folyamat része, nem egy kapcsoló átpöccintése. Attól még, hogy dühös leszel, és cselekszel annak hatása alatt, nem leszel mindjárt Sith. Ha ezt sűrűn és hosszú ideig csinálod, na, az már elráncigál a Sötét Oldal felé. Ha nem így lenne, Anakin már az ep2-ben átállt volna, pedig utána még évekig Jedi lovag volt és jó ember.

Az pedig, hogy célt érsz-e vagy sem, mit számít? Nem az eredmény, az odavezető út a fontos. Yoda sem azt sugallja, hogy a Sötét Oldalon elérheti az ember a célját, hanem hogy könnyebben elérheti a célját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader tuti, hogy ismerte a Sith-törvényt, és egyetértek Dzséjttel, hogy miután egyértelmű volt, hogy Sidious tanítványának akarja Luke-ot (Ep6), kimondatlanul is ott volt a levegőben, hogy a hármasból valakinek mennie kell. Ez egy szép kommunikációs taktikai játszma az Ep6-ban a két Sith között, ha így nézzük.

De a Birodalom Visszavágban még nincs szó róla szerintem, hogy Luke-ra Sith-ként lenne szükség, egyszerűen szövetségesnek kellene nekik. Mindenesetre mindenképp a Birodalom oldalán szeretnék tudni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.