Ugrás a kommentre

Minden, ami a trónteremben történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

Az szerintem mégtöbbet dobott rajta, hogy nem tudta nézni, ahogy a fia szenvedve üvölt...Padmé és az Ő közös gyermeke. :lol: Persze itt jön be a képbe amit írtál, hogy ráadásul még a segítségét is kéri.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...
Amikor először láttam 7 évesen a ROTJ-t, igen meglepett az, hogy Vader visszaállt a jó oldalra, és ledobta a császárt. Elsőre ez megdöbbentő fordulat volt. :oops:

ha lehetne egy kívánságom, legszívesebben újra szeretném átélni azt, milyen érzés volt először látni a star wars-t!

amikor még csak nem is sejtettem,hogy mi fog történni...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Engem is totálra meglepett, de elmondható az egész filmről. Szinte hipnotikus hatást gyakorolt rám. Talán nagyobb jelentőséggel bír nálam, mint az EPIV. Persze én a premieren láttam, még gyerekként. :oops:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért olyan jó nektek, hogy ti ilyenre emlékeztek. Meglepődni ilyen nagy történeti fordulatokon, király lehetett. Én meg csak olyanokon lepődök meg, hogy Maul ketté esik, Jango lefejezdőik, Anakin lekezelődik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért olyan jó nektek, hogy ti ilyenre emlékeztek. Meglepődni ilyen nagy történeti fordulatokon, király lehetett. Én meg csak olyanokon lepődök meg, hogy Maul ketté esik, Jango lefejezdőik, Anakin lekezelődik.

Engem a Vader átállás lepett meg nagyon elsőre, de azt, hogy Vader Luke apja, szerintem mindig is tudtam, már nem emlékszem rá, hogy meglepett volna elsőre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tegnap csak úgy felötlött bennem egy dolog. Szerintem Vader választásán a végén sokat dobott, hogy Luke úgy is az ő segítségét kérte (Apám, segíts) és hozzáfordult, mikor úgymond ellenfelek voltak.

Bizony!

Jobban belegondolva, Anakinnak/Vadernek egyébként is szokása volt segíteni annak, aki őt kérte.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért olyan jó nektek, hogy ti ilyenre emlékeztek. Meglepődni ilyen nagy történeti fordulatokon, király lehetett. Én meg csak olyanokon lepődök meg, hogy Maul ketté esik, Jango lefejezdőik, Anakin lekezelődik.

Pont az ilyen meglepetések miatt lenne jó szerintem minden tudatlan kívülállónak először az Ep4-gyel kezdeni a Saga hat filmjének megtekintését, mert hatalmas megrázkódtatás volt megtudni az Ep5-ben hogy Vader Luke apja, és átélni azt, hogy képes megváltozni az Ep6 végén. És csak ezek után megismerni az előzményeket, és aztán az egészet történési sorrendben újra végignézni... :D

 

Én biztos elfogult vagyok ebben az irányban, mivel velem így történt, de igazából az egész csupán elméleti lehetőség, mert alig van ember a Földön, aki mindezeket már ne tudná, amikor először találkozik a filmekkel (ez már része az emberiség kultúrtörténelmének :lol: ), maximum a témába belenövő gyerekeknek van erre esélye - ha a szülők/barátok nem lövik le a poént.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont az ilyen meglepetések miatt lenne jó szerintem minden tudatlan kívülállónak először az Ep4-gyel kezdeni a Saga hat filmjének megtekintését, mert hatalmas megrázkódtatás volt megtudni az Ep5-ben hogy Vader Luke apja, és átélni azt, hogy képes megváltozni az Ep6 végén. És csak ezek után megismerni az előzményeket, és aztán az egészet történési sorrendben újra végignézni... :D

 

Én biztos elfogult vagyok ebben az irányban, mivel velem így történt, de igazából az egész csupán elméleti lehetőség, mert alig van ember a Földön, aki mindezeket már ne tudná, amikor először találkozik a filmekkel (ez már része az emberiség kultúrtörténelmének :lol: ), maximum a témába belenövő gyerekeknek van erre esélye - ha a szülők/barátok nem lövik le a poént.

Én is annak a híve vagyok, hogy 4-5-6 aztán 1-2-3.Még emlékszem amikor a miziban meghallottam, hogy én vagyok az apád.Nagyon durva volt.Aztán 3 évig lehetett agyalni, hogy vajon igaz-e

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egyértelmű a sorrend. Ki van írva az epizódok elé, gondolom nem véletlen. :lol:

Szerintem is. És ez a sorrend szvsz nagyobb meglepetéseket tartalmaz, pláne a mai filmek optimizmussal teli fináléit számba véve, hiszen kétszer is a gonosz jön ki győztesen. Aki nem ismeri az ep4-5-6-ot, annak alapból az egész ep3 egy hatalmas meglepetéshalmaz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor kiváncsi vagyok a véleményetekre, vajon Lucas miért az Ep4-et csinálta meg először? Tudomásom szerint a teljes történet nagy vonalakban megvolt a fejében, és mégis csak a közepéről készült forgatókönyv. Szerintem meg ez nem véletlen. :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor kiváncsi vagyok a véleményetekre, vajon Lucas miért az Ep4-et csinálta meg először? Tudomásom szerint a teljes történet nagy vonalakban megvolt a fejében, és mégis csak a közepéről készült forgatókönyv. Szerintem meg ez nem véletlen.  :D

Ezt ne itt beszéljük meg, mert nem ide való! :lol:

 

Ide lehet átfáradni:

 

http://www.swsaga.hu/index.php?showtopic=80

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

OFF

 

Vitatkoznék. Bár ez egy picit (?) off, de azért: hasonlítsd össze az EPV végi Luke-ot az EPVI elejei Luke-kal. Számomra egyértelmű, hogy a kettő közötti intervallumban vált igazi Jedivé, s hagyta maga mögött a farmerfiút. Ehhez nyílván kellett az ütközet Vaderrel, a terv kovácsolása Han kiszabadításáért, és Obi-wan házában tett kirándulás, amiről egyébként szívesen olvasnék egy hiteles EU-t, bár mintha az egyik EU-ban már lett volna kitérés erre, talán a Shadows of the empire-ben? De ez tényleg off itt...

 

ON

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Most így az Episode 3 tükrében, sose találtátok furcsának, milyen könnyen elintézte a haldokló Vader az Uralkodót?

Hiszen még Yoda is - kínkeserves küzdelemben - se tudta őt legyőzni.

 

Ti hogyan látjátok ezt? Kinek mi a véleménye erről? Engem érdekelne :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A ROTJ idején az Uralkodó már gyenge... Luke-ot sem érezte, hogy ott van a holdon. Amikor pedig Vader "legyőzte" nem Vaderre figyelt, hanem Luke-ra, és nem is gondolt arra, hogy Vader elárulja.

 

Windu legyőzte, ha úgy vesszük Yoda is. Mivel amikor meglátta, hogy felkell Yoda, akkor úgy iszkolt el, mint egy nyúl. Ha Yoda nem esik le a pódiumról (szélén volt), akkor simán legyőzi Palpit. Látszik is a szemén, hogy mindjárt legyőzettetik. Szóval ne tartsuk valami nagyra Sidioust, mert igaz, hogy ügyes politikus és cselszövő, de harcban nem akkora szám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4ből három Jedit kapásból elintézett. Az egyik legjobb kardforgatónak tartott Windu mestert is megölhette volna, ha akarja (egyik jelenetben látszik, hogy még maga Windu is csodálja, hogy él, és Palpi nem használta ki a helyzetet), de megvárta vele Anakint. Aztán a harciasnak épp nem mondható, de Dookut visszakézből elintéző Yodát arrébb villámozta simán pár méterrel, majd pedig mind vívásban, mind Erőben felvette vele a versenyt, ami azért nem kis szó, úgyhogy én nem írnám le Sidit...

 

A végén viszont csak Luke-ra összpontosított, fel sem merült benne, hogy Vader nekironthat, plussz a saját villámai szerintem le is bénították egy kicsit a döbbenet mellett persze.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most így az Episode 3 tükrében, sose találtátok furcsának, milyen könnyen elintézte a haldokló Vader az Uralkodót?

Hiszen még Yoda is - kínkeserves küzdelemben - se tudta őt legyőzni.

Vader nem haldoklott akkor még, ezt azért szögezzük le. Attól, hogy lecsapták a kezét, még nem került halálközeli pillanatba, pláne, hogy nem is a valódi keze volt. És itt az egyik lényeg. Az Uralkodót nem akárki kapta fel, hanem Vader, akinek a még meglévő keze is gép volt. Abból aztán nem szabadulhatott volna ki a vén trottyos, max ha leszeli. Ugyanezen (félig) gép mivoltból, és mert mégis csak a kiválasztott ragadta meg a grabancát, nem tudott végezni a maxra húzott Erővillámokkal sem Vaderrel, pedig próbálta. Látható, hogy Windu, a Jedi Tanács egyik feje, milyen gyorsan beadta a kulcsot a csontvillogtató energiáktól, míg Vader azok közepette (pedig őt hosszú másodpercekkel tovább érte a csapás, ami még erősebb is lehetett, hiszen a csontjai a sisakján át világítottak), nyugodtan ment tovább. A gép test, gép szervek és az Erőérzékenységének kombinálása ellenállóvá tette. Mindezek mellett, mikor megragadták, nem is figyelt oda. Ezen viszont nincs mit meglepődni, hiszen Yoda is székhez tudta vágni, mert akkor sem számított támadásra.

 

Sidit tényleg nem szabad lebecsülni, mert bár Yoda és Windu is fölé keveredett egy-egy alkalommal, azért ő is legyűrte őket, vagy került olyan helyzetbe, hogy megölhette volna őket. Windunál az ominózus jelenet, Yodánál a falhoz vágás. Mondjuk úgy, hogy a Yoda-Windu páros mellé nyugodtan odaállhat, mert csak ezek ketten tudnak érdembe tenni valamit ellene. Meg még ott van mögöttük kicsit lemaradva Fisto mester :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpi sem figyelhet mindig minden részletre, mint ahogy Luke-ot sem érezte meg az Endoron, úgy Vader szándékát sem érezte meg, mielőtt még az felkapta volna. Bár nem sok ideje volt rá, mert Vader hamar cselekedett, de amire inkább figyelnie kellett volna, az a Vaderben dúló kétség, stb. Még Luke vitázik is Vaderrel, miközben kardoznak, és Palpi nem törődött ezzel sem. Lehet, hogy egyszerűen Palpi oda se bagózott Luke mondandójára ilyen szempontból, pedig érdemes lett volna. Akkor talán ő is megérzi a Vaderben lévő "harcot". Palpi Luke-ra koncentrált, őt akarta megszerezni, Vader nem volt már olyan fontos.

Aztán már csak felkapta Vader az öreget, a többit meg Dzséjt leírta :lol:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.