Ugrás a kommentre

Minden, ami a trónteremben történik


Lenci

Ajánlott hozzászólás

  • 1 hónappal később...
  • 5 hónappal később...

Most néztem meg a Jedi visszatér-t. És elgondolkoztam valamin, amikor Palpatine mondja a fénykardra, hogy "a Jedik fegyvere". Mondom, hogy most akkor mi van?? És az a vélemény alakult ki bennem, hogy mi van, ha az igazi Sith-ek (nem henchman, vagy bukott jedi) nem magát a fénykardot részesítik előnyben. Inkább villámot szórnak, vagy fojtogatnak. A "Jedi védekezésre, soha nem támadásra használja az Erőt" ezért van a fénykardjuk, és a Sith-ek talán meg is vetik a dolgot, mert nélküle is kegyetlen dolgokra képesek. És, azért a Jedik FEGYVERE, mert csak ezt használják fegyverként, nem az Erőt, mert a Sith-ek igazi fegyvere maga az Erő. A III. epizód is ezt támasztja alá, amikor Yoda folyton karddal támadna, és Palpatine villámmal kiüti a kezéből.

 

Az, hogy egyes EU írók, mit találtak ki, az meg számomra mellékes.

 

Mi erről a véleményetek?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre volt egy olyan teória is, hogy ezzel a mondattal csak Luke -ot akarja heccelni. Mert szerintem Jedik fegyvere helyett Jedi fegyverét mond.

Jedi vagy Jedik, Sith vagy Sith-ek tulajdonképpen tök mindegy, mivel az angolban egyáltalán nincs többes száma a Jedinek és Sith-nek, ellenben más nyelveken van. Ezért is lett anno a Revenge of the Sith A Sith-ek bosszúja magyarul. Szóval hiába mond angolul csak Jedit, az magyarul Jedik is lehet, ugyanígy a Sith szó.

 

Mondjuk szerintem is csak hecceli, mert bár Sidious inkább az Erővel él, ő is fénykardot ragad, ha kell, tanítványai pedig mind egy szálig a fénykardot részesítették előnyben (bár az is igaz, hogy háromból kettő korábban Jedi volt). Ráadásul, maga a fénykard kifejezés is inkább Jedis, ami valószínűleg abból ered, hogy a Sith a Jediből alakult ki. Szóval, technikailag Sidious igazat mond, a fénykard a Jedik fegyvere, az más kérdés, hogy a Sith-ek is használják (aminek már csak praktikussági okai is vannak, mikor egy Jedi fénykardot lenget előttük :D).

 

Meg valószínűleg kicsit az is közre játszik, hogy az ep6 idején Lucas még nem gondolta, hogy egyszer az Uralkodó kezébe is kardot fog rakni és aktívan harcoló figura lesz belőle. Szerintem itt még, de talán még az ep2 idején is inkább háttérben ármánykodó figurának képzelte el, és csak az ep3 írása közben határozta el véglegesen, hogy lesz kardja és használni is fogja (addig meg legfeljebb csak kacérkodott a gondolattal).

Mi több, eredendően ugye az ep3-ban is úgy lett volna, hogy Anakin dobja oda neki a kardot (bár ez csak az irodára érvényes, de ez is jelzés értékű, hogy Lucas nagyon húzta Sidious harcoló státuszba helyezését).

 

A sithek "valódi" fegyvere a furmány. ;)

Ez igaz Darth Sidiousra, aztán annyi. Talán még Bane-re, de az ismert Sith-ek tetemes része, pláne a filmekben a fénykardot többre értékelték, mint a furmányt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jedi vagy Jedik, Sith vagy Sith-ek tulajdonképpen tök mindegy, mivel az angolban egyáltalán nincs többes száma a Jedinek és Sith-nek, ellenben más nyelveken van. Ezért is lett anno a Revenge of the Sith A Sith-ek bosszúja magyarul. Szóval hiába mond angolul csak Jedit, az magyarul Jedik is lehet, ugyanígy a Sith szó.

 

Megjegyzés:

 

Felkutattam az ominózus mondatot: „A Jedi's weapon.” --> „Egy Jedi fegyvere.” – tehát nem lehet többes szám.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez igaz Darth Sidiousra, aztán annyi. Talán még Bane-re, de az ismert Sith-ek tetemes része, pláne a filmekben a fénykardot többre értékelték, mint a furmányt. :)

Akkor fogalmazzunk úgy, hogy egy mester már nem kardozik -nem ezt preferálja fő fegyverként-, míg egy tanítvány annál inkább.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megjegyzés:

 

Felkutattam az ominózus mondatot: „A Jedi's weapon.” --> „Egy Jedi fegyvere.” – tehát nem lehet többes szám.

Erről van szó. :) Palpi csak húzza az agyát. Jedi...talán még bóknak is szánja. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem balgaság lenne olyanokat kijelenteni, hogy a fénykard csak a Jedik fegyvere, azért, mert szerepel benne a fény szó. Ugyanúgy használják a Sith-ek is. Palpatine csak heccelni akarta Luke-ot.

És ki jelentett ki ilyet? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sithek fegyvere elsősorban az ármánykodás ahogyan azt már írták lentebb is. Ha csak fénykardal aprították volna a népet akkor sose kerülnek újra hatalomra.

Palpatine kapcsán, most elsősorban fizikai fegyverekről volt szó, ami a Sith-eknek ugyanúgy a fénykard. Persze az EU-szerint, az ősi időkben léteztek spéci Sith-kardok, amik később ereklyékké váltak, de ez más lapra tartozik.

Tehát ennyi erővel a Jedik valódi fegyvere sem a fénykard (ha nincs Sith a Galaxisban, vagy épp nem dúl háború, jóformán alig használják), hanem a bölcsesség, találékonyság és társai. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Palpatine kapcsán, most elsősorban fizikai fegyverekről volt szó, ami a Sith-eknek ugyanúgy a fénykard. Persze az EU-szerint, az ősi időkben léteztek spéci Sith-kardok, amik később ereklyékké váltak, de ez más lapra tartozik.

Tehát ennyi erővel a Jedik valódi fegyvere sem a fénykard (ha nincs Sith a Galaxisban, vagy épp nem dúl háború, jóformán alig használják), hanem a bölcsesség, találékonyság és társai. :)

 

Igazad van :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Én nagyon furcsának találtam, hogy sem Obi-wan, sem Yoda nem mond szinte semmit az uralkodóról Luke-nak.

Valaki itt a fórumon megjegyezte Luke, hogy meglelődne, ha megtudta volna utólag, hogy fénykardal ki lehet védeni az Uralkodó villámait. És biztos megjegyezte volna Yodáéknak, hogy hé ezt miért nem mondtátok el? Hát én meg azon csodálkoztam, hogy nem kiáltott ott fel, hogy egyálltalán vannak ilyen villámok. :P

Ugyanis sem Obi-wan, sem Yoda még csak meg sem említik neki. Sőt mikor Luke tennivalójáról beszélnek mindig csak Vader legyőzését említik. Az Uralkodó csak mint szellemi vezető kerül szóba, és az egész úgy jön le, ha Luke-nak sikerül Vadert legyőznie/megölnie akkor már nyert ügyük van.

És ez látszik is a tróntermi jelentetnél, hogy Luke így áll hozzá. Egyáltalán nem számol az Uralkodóval. (Mármint harc szempontjából). Így nem csoda, hogy apja legyőzése után eldobja a fénykardot, hogy ezzel is jelezze ő nem hajlandó tovább harcolni. Hisz senki nem mondta neki, hogy Sidius milyen veszélyes.

És így ez nagyfokú könnyelműséget feltételez Yodáék részéről, hisz ők szintén nem számoltak Anakin visszatértére, így nem értem ők hogyan képzelték el, ha Luke meg is öli az apját utána mi lesz?

Mert ezzel vagy sikerül Sidiusnak maga mellé állítania, és elbuknak, vagy nem de akkor lazán megöli, hisz még annyit sem tud, hogy Sidiusal egyáltalán számolnia kell, tehát szintén elbuknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mármint, hogy az apja majd segít neki?

Azért azt kétlem, hisz akkor miért vitatkoztak vele folyamatosan azon, hogy van-e benne még jó, vagy sem?

Szerintem abban. hogy Anakin még visszatérhet a jó oldalra egyedül Luke hitt. Na meg elötte Padme, de ő akkor már nem élt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious villámait nem lehet felfogni fénykarddal ha teljes bikából nyomja neki. Nézd meg azt a jelenetet amikor Sidious és Yoda harcol. Yoda fénykarddal a kézben, Sidious villámoz és mi a végeredmény? Oda a fénykard (Windu más tészta: ott kifejezetten az a célja hogy szánalmat keltsen miközben védi magát). Semmit nem segített volna Luke-on egy ilyen tanács. Yodáék pedig gondolkodnak az uralkodó kinyirásában: a Birodalom visszavágban szóba kerül Luke előtt csak nyilván ez olyan hogy ha egy birkozót felkészitesz akkor nem ugy kezded hogy akkor gyurj rá arra hogy legyőzöd a világbajnokot, hanem kezdjük az európai bajnokkal vagy az országossal. Az első lépés lett volna Vader megölése. Legalábbis Yodáék szerint.

 

Luke pedig nem felelőtlen amikor eldobja a kardját hanem igazi jedi. Olyan amilyen még Yodáék se voltak. Megmutatja az apjának hogy mivé kellett volna válnia és vissza tudja hozni a jó oldalra.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sidious villámait nem lehet felfogni fénykarddal ha teljes bikából nyomja neki. Nézd meg azt a jelenetet amikor Sidious és Yoda harcol. Yoda fénykarddal a kézben, Sidious villámoz és mi a végeredmény? Oda a fénykard (Windu más tészta: ott kifejezetten az a célja hogy szánalmat keltsen miközben védi magát). Semmit nem segített volna Luke-on egy ilyen tanács. Yodáék pedig gondolkodnak az uralkodó kinyirásában: a Birodalom visszavágban szóba kerül Luke előtt csak nyilván ez olyan hogy ha egy birkozót felkészitesz akkor nem ugy kezded hogy akkor gyurj rá arra hogy legyőzöd a világbajnokot, hanem kezdjük az európai bajnokkal vagy az országossal. Az első lépés lett volna Vader megölése. Legalábbis Yodáék szerint.

 

Luke pedig nem felelőtlen amikor eldobja a kardját hanem igazi jedi. Olyan amilyen még Yodáék se voltak. Megmutatja az apjának hogy mivé kellett volna válnia és vissza tudja hozni a jó oldalra.

 

 

 

Oké, azt elfogadom, hogy Yodáék abban reménykedtek, hogy Luke még azelőtt elintézi Vadert, hogy találkozna az Uralkodóval, és így utána megbeszélhetik, hogy mi legyen vele. Meg azt is, hogy Luke, ha nem dobja el a fegyverét, akkor sem lett volna sokkal több esélye.

De azért annyit mondhattak volna neki, hogy ha netalántán találkozna az öreggel vigyázzon vele, mert nem olyan gyámoltalan mint amilyennek mutatja magát.

Hisz ebből a szempontból itt ugyanazt a színjátékot játszotta, mint Windu-nál, hogy jaj én csak egy szegény öregember vagyok. :P Szerintem ennek Luke végső átálításához lett volna köze, ha megölte volna az apját ki tudja utána milyen hazugságokkal etette volna be. (Pl. Az egész Vader ötlete volt, én csak névleg voltam Uralkodó, de Vader engem is rabságban tartott, de én mindig is a ti pártotokon álltam és ha segítesz akkor meg tudjuk ezt az egészet reformálni, hogy béke és elégedetség legyen, és hogy ezt bizonyítsam leállítom a támadást.) És mivel Luke-nak semmilyen fogalma nem volt milyen manipulatív az öreg, lehet, hogy el is hitte volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De azért annyit mondhattak volna neki, hogy ha netalántán találkozna az öreggel vigyázzon vele, mert nem olyan gyámoltalan mint amilyennek mutatja magát.

A haldokló Yoda elég egyértelműen figyelmeztette Luke-ot, hogy Palpatine nem csak egy gyámoltalan öregember: "Soha ne becsüld le az Uralkodó hatalmát, mert akkor apád sorsára jutsz te is. / Do not underestimate the powers of the Emperor, or suffer your father’s fate, you will."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mondjuk Mina nyomvonalán elindulna, vajon Yoda és Ben hogyan képzelték Sidious eliminálását? Mert az oké, hogy Vadert megöli - és ők végig csak ebben gondolkodtak, a Sith-et meg kell ölni -, de az Uralkodót? Nekik is tudniuk kellett, hogy Luke-nak még száz év képzés után sem lett volna esélye. Az öreg szecskává aprította a Jedi Tanács három tagját, ropogósra sütötte Mace Windut és Yoda 900 éves tapasztalattal sem tudta végül legyőzni az öreget, sőt, Yoda még Obi-Want is távol tartotta tőle, mondván, esélye sem lenne. És hol volt Luke tapasztalatban és képzettségben Yodától, Windutól vagy Obi-Wantól? (Oké, a három szecskamesterhez valószínűleg felért. :D) Tehát Yoda és Ben, akik számára fel sem merült az érzelmi alapú harc és Vader visszaállítása, hogyan akarták Luke-kal elimináltatni Sidioust? Főleg azután, hogy mire Jedit faragtak belőle, mindketten kilehelték a lelküket. Úgy gondolhatták, hogy Luke majd szépen kinyírja sorban a tanítványait (mert ugye Vadert valószínűleg követte volna egy új tanítvány), míg az öreg kimúlik végelgyengülésben? :) Vagy titokban Jedi hadsereget képzeltek el, akiket majd Luke kiképez?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet abban biztak, hogy Luke az igazi kiválasztott és ő hoz egyensúlyt az erőben és ha Vadert letudja győzni akkor utána (esetleg még némi plusz tapasztalatszerzés után) már az Uralkodót is ki tudja iktatni. Annyiból nem tünik ez hülyeségnek hogy Luke már a gyorstalpalóval a háta mögött is elég jól küzd Vader ellen az ep.6-ban, pedig a legtöbb jedi ennyi képzés+gyakorlás után két percen belül három darabban lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Luke-nak megvan az az előnye a mezei Jedipockokkal szemben, hogy ő Vader fia. Ez mindenképpen befolyásolja Vadert, ahogy azt az ep6-ban Luke mondja is. Az első párbaj alatt nem akarja megölni, mert egyrészt, parancsa van erre az Uralkodótól, másrészt, át akarja téríteni. Az ep6-ban meg már eléggé hezitál, szóval a párbajban inkább az időt húzza. Ki tudja, Luke ennyi képzés után hány darabban végezte volna pár perc után, ha nem Skywalker sarj lenne, aki kell Vadernek és az Uralkodónak is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De Luke-nak megvan az az előnye a mezei Jedipockokkal szemben, hogy ő Vader fia. Ez mindenképpen befolyásolja Vadert, ahogy azt az ep6-ban Luke mondja is. Az első párbaj alatt nem akarja megölni, mert egyrészt, parancsa van erre az Uralkodótól, másrészt, át akarja téríteni. Az ep6-ban meg már eléggé hezitál, szóval a párbajban inkább az időt húzza. Ki tudja, Luke ennyi képzés után hány darabban végezte volna pár perc után, ha nem Skywalker sarj lenne, aki kell Vadernek és az Uralkodónak is.

Hát miután felhúzza magát levágja Vader kezét. Ez alapján azt gondolnám, hogy elég jól forgatja a kardot és az Erőt. Vader nem hiszem hogy direkt csapatta le a kezét és hiába van Luke-ra itt hatással a Sötét oldal, az hatással van Vaderre is. Ha Luke nem lenne nagyon jó eleve nem akarná rá leváltani az Uralkodó Vader-t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az ep5-ben meg Vader csapja le az ő kezét. Sőt, Anakin kezét non-stop lecsapkodja minden útba eső Sith és Jedi, akiket aztán rendre kinyír. Szerintem már megegyezhetnénk abban, hogy nem az dönti el, ki mennyire frankó fénykardforgató, hogy kit győzött le, kinek mely végtagját szelték le, mert akkor Anakin baromira hátul kullogna a sorban, mint rekorder végtagelhagyó (csak Grievoust tudná megelőzni). ;)

Vaderre akármilyen oldal van hatással (bár itt már tuti a Világos erősebb hatást gyakorol rá, mint a Sötét), a fiát nem akarja megölni, innentől kezdve nem is tehet ellene semmit (ha megsebesíti, akkor Sidious szemében egyértelműen elbukik és az öreg megöli Luke-ot). Luke meg akkor nem vív, csak csapkod mint egy eszeveszett őrült. Vader két szék között a pad alá zuhant. A fiát nem bánthatja, de az meg begőzölt (hogy Vader a feldühítésétől mit remélt, azt nem tudom, de hát sosem volt erőssége az előrelátás) és ki akarta nyírni. Vagy védekezik, amíg tud, vagy végez Luke-kal.

Nyilván volt Luke-ban potenciál, ezért szerette volna Sidious, de nem azért, mert úgy vélte, már most egy kész Yoda a kölyök. Bőven lett volna még vele dolga, miközben Vadertől ugye igencsak meg akart szabadulni. Mégis csak jobb választás egy életerős, nagyjából sértetlen fiatal férfi, mint egy félig gép, megöregedett emberi roncs, aki mellesleg a trónjára pályázik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.