Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Én azt szeretem, mikor olyan részt kapunk, amikor a tapasztalt, higgadt és sokmindenre fogékony tagok -nem mindig tartozom közéjük- mellett mindenki más is elvan ájulva, annyira odabaszós volt.

Persze nem lehet mindig mindenkinek kedvezni, de néha úgyérzem egyesek csak személyiségük miatt tudnak pozitívumnak megélni valójában gyengébb dolgokat.

(Álatalános vélemény az egész eddigiekről, nem kizárólag az Onderon szálra értendő, csak arról jutott eszembe)

 

Igaz, én pl eléggé sokat tanulmányoztam a filmművészetet, és alapvetően inkább a művészfilmek felé hajlok, mégis, a star wars meseszerűségével időről időre lenyűgöz, ugyanakkor én egy átlag rajongónál sokkal kritikusabban fogadok mindent, pl amikor a TCW filmet megnéztem a moziban, teljesen kiábrándultam MINDENBŐL, ami star wars, az első, ami visszahúzott, az a Yodás Ambush pilotepizód volt, amit nagyon élveztem, de utána megint elfelejtettük a sagával egymást, még a rookiees tetszett, de a 12-13. rész tájékán a jar jarozásokból elegem volt (még egy olyan jól megírt figurát se vettem észre a bohóckodás közepette, mint hondo), Aztán a hostage crisis volt az a rész, ami után visszamenőleg is, meg később is minden részt megnéztem, Ugyanakkor nagyon sok olyan rész vagy szituáció volt a szériában, amitől a falra másztam. Ahsokát pl egyáltalán nem kedveltem, mostanra viszont rendkívül izgat az, hogy hogyan fog folytatódni a története, illetve várom a törést vele kapcsolatban, ami eddig még sajnos nem jött el. A törés alatt azt kell érteni, mint mondjuk Assajj Ventressnél a Dathomir-trilógia, tehát utána már nem onthatnak Ventress megtámad valamit egy droidsereggel jellegű történetet. Ahsokánál ez egy olyan helyzetváltozás lenne, ami után már nem kerülhet vissza abba a szituációba, ahol eddig volt, azaz utána már nem ugrálhat csak úgy a mestere oldalán egy csatamező közepette. Lux Bonteri megismerésével sem jött el ez a fázis, és most már nagyon ideje lenne, de egyelőre semerre sem tart ez az onderon-szál 3 rész után. Unalmas, gyakorlatilag semmi sem történik egy részben, és hiába írjátok, hogy "beszélgetős, kevesebb akcióval", a személyiségükre, vagy az egymáshoz való viszonyulásokra vonatkozólag sem tudtunk meg semmi újat, csak annyi történt, hogy most bekerült egy Steela is a képbe. Érzem, hogy az utolsó rész zsúfolt lesz, de legalább történik majd valami. Visszatérve a megállapításodra például a Maul-sztorit pedig kifejezetten kedvelem, baromi jó volt eddig minden egyes epizód benne, baromi misztikus az egész, a csávó egyszerre nagyon filozófikus lett, az egész, amit látok brutál jó, csak éppen a sorozat szemponjtából nincs semmi haszna az egésznek, a klónháborúkhoz nincs köze, a főszereplőhöz nincs köze (Ahsoka), és a jövőjét se fogja befolyásolni valószínűleg, az meg már csak hab a tortán, meg lerágott csont, hogy foggalma nincs senkinek, hogy hogy kerül ide. Mindenesetre sokkal izgalmasabb, mint Ahsoka és Lux tinirománca, szóval ha így folytatják, akkor Maul bácsi szépen kinyomja a szemét is az Ahsoka-sztorivonalnak, és már csak az lesz az érdekes ebben a szériában.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt szeretem, mikor olyan részt kapunk, amikor a tapasztalt, higgadt és sokmindenre fogékony tagok -nem mindig tartozom közéjük- mellett mindenki más is elvan ájulva, annyira odabaszós volt.

Persze nem lehet mindig mindenkinek kedvezni, de néha úgyérzem egyesek csak személyiségük miatt tudnak pozitívumnak megélni valójában gyengébb dolgokat.

(Álatalános vélemény az egész eddigiekről, nem kizárólag az Onderon szálra értendő, csak arról jutott eszembe)

Van aki meg a személyisége miatt fikázik mindent. Én alapvetően mindenben a pozitívat keresem. Ez szórakozás, és benne van a nevében, hogy ez mit jelent nekem. Az, hogy valamit 80% -ban kritizálok az nem szórakozás, az önsanyargatás. Számtalanszor leírtam már, hogy ami nekem nem jön be azzal nem foglalkozok sokat. A sorozatban mindig meg lehet találni a jót, a mondanivalót. Én pedig erre fogok mindig is fókuszálni, és nem azt keresem mibe köthetnék bele.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van aki meg a személyisége miatt fikázik mindent. Én alapvetően mindenben a pozitívat keresem. Ez szórakozás, és benne van a nevében, hogy ez mit jelent nekem. Az, hogy valamit 80% -ban kritizálok az nem szórakozás, az önsanyargatás. Számtalanszor leírtam már, hogy ami nekem nem jön be azzal nem foglalkozok sokat. A sorozatban mindig meg lehet találni a jót, a mondanivalót. Én pedig erre fogok mindig is fókuszálni, és nem azt keresem mibe köthetnék bele.

 

Mintha én írtam volna. Még annyit hozzátennék hogyha valaki azzal érvel hogy nem vesszük észre a hibát azt elfelejti átgondolni hogy az csak az ő logikája szerint hiba. Az nem egyetemes hiba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maul-sztorit pedig kifejezetten kedvelem, baromi jó volt eddig minden egyes epizód benne, baromi misztikus az egész, a csávó egyszerre nagyon filozófikus lett, az egész, amit látok brutál jó, csak éppen a sorozat szemponjtából nincs semmi haszna az egésznek, a klónháborúkhoz nincs köze, a főszereplőhöz nincs köze (Ahsoka), és a jövőjét se fogja befolyásolni valószínűleg, az meg már csak hab a tortán, meg lerágott csont, hogy foggalma nincs senkinek, hogy hogy kerül ide. Mindenesetre sokkal izgalmasabb, mint Ahsoka és Lux tinirománca, szóval ha így folytatják, akkor Maul bácsi szépen kinyomja a szemét is az Ahsoka-sztorivonalnak, és már csak az lesz az érdekes ebben a szériában.

Az idei Ahsoka-sztorivonal kétlem, hogy kimerülne a Lux-üggyel, már csak az eddigi Oderon epizódok alapján is... nem akarom elkiabálni, de kezdem úgy érezni, hogy nem ebbe az irányba szeretnék elvinni a karaktert. De korai lenne örülnöm, mivel nagy valószínűség szerint talomba teszik az egészet, majd a sorozat végén felmelegítik, ha úgy döntenek, ez lesz a sorsa.

De visszatérve Ahsoka szerepére az idei évadban...

Ashley szerint idén többet fejlődik majd, mint az egész eddigi sorozatban, illetve meg kell majd hoznia egy sötét döntést. Lássuk be, kevés az esély rá, hogy mindez az 5x05-ben fog bekövetkezni, mint ahogy az évad 2-3-4. részében nemigen került sor erre. Viszont lesznek még az illumi ifjoncos részek, vagy a Ventress-szel folytatott coruscanti hajszája, meg amiről esetleg nem tudok...

 

Úgyhogy szomorú lennék, ha Maul bácsi csak úgy "kinyomná a szemét a sztorivonalnak". A leírtak alapján még sok minden vár ránk. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van aki meg a személyisége miatt fikázik mindent. Én alapvetően mindenben a pozitívat keresem. Ez szórakozás, és benne van a nevében, hogy ez mit jelent nekem. Az, hogy valamit 80% -ban kritizálok az nem szórakozás, az önsanyargatás. Számtalanszor leírtam már, hogy ami nekem nem jön be azzal nem foglalkozok sokat. A sorozatban mindig meg lehet találni a jót, a mondanivalót. Én pedig erre fogok mindig is fókuszálni, és nem azt keresem mibe köthetnék bele.

 

Ezt tudom jól Ody. Rád is gondoltam "tapasztalt-higgadt" alatt. Jobban is jársz, hogy nem akadsz fenn és keresed a jót.

Én néha berágok, de minden résznek megvan a helye a szívemben ettől függetlenül, és otthon nem csapkodok dühömben,

-nem így kell elképzelni- egyszerűen csak kapóra jön a fórum néha, hogy kiadjam magamból írott szövegként.

Tiszta pszichológia: kimondom megszűnik-leírom megszűnik...

Persze ettől még visszatért Darth Maul -amit már megtanultam élvezni-hajaj!- de beleírom a nagyvilágba, ha nem (annyira) tetszik valami!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Néhány részlet a következő részből.

 

http://www.starwars.com/explore/the-clone-wars/ep504/#!/media/commentary

 

 

SZERK: Csoli. Mindegy, ez a dolog úgysem fog változni egyik oldalról se. :)

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azt szeretem, mikor olyan részt kapunk, amikor a tapasztalt, higgadt és sokmindenre fogékony tagok -nem mindig tartozom közéjük- mellett mindenki más is elvan ájulva, annyira odabaszós volt.

Persze nem lehet mindig mindenkinek kedvezni, de néha úgyérzem egyesek csak személyiségük miatt tudnak pozitívumnak megélni valójában gyengébb dolgokat.

(Álatalános vélemény az egész eddigiekről, nem kizárólag az Onderon szálra értendő, csak arról jutott eszembe)

 

Mintha kitaláltad volna a gondolatomat :) de tényleg...

Én egyébként egy pozitív embernek tartom magam, és filmekből sem az akciótól fröcsögőt szeretem, itt a clone warsba viszont sok dolgot - gondolok itt a karakterek felépítésére - máshogy oldottam volna meg és talán ezért van hiányérzetem. Ez persze nem azt jelenti, hogy az a jó, amit én gondolok, meg nyilvánvalóan akik csinálják sokkal jobban értenek ehhez, mint én. Úgyhogy én elfogadom a másik oldal véleményét is... Az meg, hogy pozitívan állok a dolgokhoz nem azt jelenti, hogy a negatívumokat teljesen elfelejtem és ha valami nem tetszett (de másoknak igen, ami teljesen természetes lehet) akkor azt megmondom. Szóval ezek ugyanolyan emberi érzések, ezeket ugyanúgy meg kell élni szerintem :)

Az, hogy most egy kicsit alábbhagyott a lelkesedésem nem egyedi eset, például, ahogy más is írta itt a cw film után én is egy kicsit kiábrándultam ebből és azt mondtam, hogy ez nem az én műfajom. Pedig a megjelenése előtt nagyon tudtam lelkesedni érte, ugyanis amikor a Ep. III után kijöttem a moziból azt hittem, hogy most látok utoljára sw-t moziba, ezzel szemben mikor megtudtam, hogy lesz moziba a cw-s film nagyon megörültem, viszont miután megnéztem, már majdnem én éreztem magam kellemetlenül, hogy ezért eljöttem moziba... Ahhoz képest az első évad kellemes meglepetés volt, viszont az első évadhoz képest is fényéveket fejlődött a sorozat (szerencsére!) úgyhogy én bizakodok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak kérnem kellett. Ízelítő a folytatásból. :)

http://www.youtube.com/watch?v=RcYGVM9Dmfk

 

SZERK.: Nekem nem jönnek be az SW.com-os videók, illetve mindig lefagy tőle a gépem.

Szerkesztve: - Darth Sky
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka-Obi-Anakin beszélgetés

 

 

Meglátszik már ebből is a Jedik merevsége! Nem akarnak segíteni, mert akkor belefolynának. Anakin jól mondja, hogy de már benne vannak és tudják ezt a szepik is. :roll:

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ahsoka-Obi-Anakin beszélgetés

 

 

Meglátszik már ebből is a Jedik merevsége! Nem akarnak segíteni, mert akkor belefolynának. Anakin jól mondja, hogy de már benne vannak és tudják ezt a szepik is. :roll:

 

 

Én viszont védem Kenobit. A cél az volt, hogy úgy kössék le a droid sereg egy részét, hogy azok hiányozzanak a klónok elleni csatákból, viszont ha odaküldenek klónokat, akkor értelmét veszti az egész koncepció.

 

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És akkor csak érdekből segítettek? :)

Nem, a Köztársaság csak úgy szeret kiképezni és felfegyverezni szélsőséges rendszerellenes militáris csoportokat olyan bolygókon, ahol béke honol. :hehe:

De nem értem mi olyan meglepő, hisz ez maga Windu tábornok szájából hangzik el

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Sky által linkelt videóban az utolsó szó a legjobb. :D :D

 

AZ biztos!!! Talán nem csak ő szerepel majd, hanem 1-2 fejvadász is, Aurra Sing, és talán Boba. Pl ötletes lenne, h amikor Grievousék megtámadják a Florrumot (mert h erről volt szó a nyitóepizódban), akkor Aurra Sing a droidsereg oldalán harcolna Hondo ellen. Az a baj, hogy nagy valószínűség szerint, ennek az egész szálnak, az Onderoninak, és utána átvezetve a Hondos szálnak a kicsúcsosodása a Revival volt:S

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eljött az igazi csata ideje is Onderonon és végre láthatjuk a trailerben bemutatott csata jeleneteket is. Azok a Konföderációs gépek nagyon jól néznek ki (valamiért a John Carter című film ugrott be róluk)....

Az első videóhoz, meg amit Sky linkelt be - említettétek itt, hogy a Köztársaságiak csak érdekből segítettek, ezt még valamelyest megértem, de azért ezzel is tudnék vitatkozni, de hogy a Jedik is csak érdekből cselekednek :para: (jó persze erre lehet mondani, hogy a Jedik is a Közt.-hoz tartoznak...)

Én, ha Konföderációs politikus lennék ezt nagyon jól fel tudnám használni ilyen demagóg uszításra az úgynevezett "jók" ellen! A Köztársaságiak, akik elméletileg a jó oldalt képviselik (ami a SW-ben különösképpen relatív és a Közt. ekkoriban már igencsak felemás) szerintem nekik segíteni kellene az elnyomott bolygókat teljes mértékben felszabadítani szerte a galaxisban, utána meg azok eldönthetik, hogy szeretnének e csatlakozni hozzájuk (egy ideális demokráciában így kellene működni). Ezzel szemben ők érdekből, hogy lekössék az erőiket, gyengítsék őket és hasonlók, segítenek is meg nem is, de amikor igazán szükség lenne rájuk, a nagy bajban meghátrálnak!!! Mint említettem ez még csak egy dolog, nah de hogy a Jedik is ilyen érzéketlenek legyenek :hmm:

Aki tisztában van az EU-el annak mondom, hogy nekem egy kicsit hasonlít ez a helyzet a Mandalóriai Háborúkhoz...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

Ha valakinek hiányzik a gyűjteményébe a 4. évad BDRip Xvid szinkronos verzióban, annak tessék:

 

 

 

WEB-DLRip vs. BDRip képekkel:

g5sxf9o0xkgutj8a3a49_thumb.jpg e5bph6fx9ps273cid81v_thumb.jpg rp5g46qjznbx35d8m0iv_thumb.jpg

 

Változások a BD-n a 4. évadban (Megtekintés csak saját felelőségre) :

 

 

A 10. részben Krell tábornok kicsit hosszabban írtja a klónokat...

nxs8iucfu28vcgr021qd.gif

 

A 20. részben Asajj Ventress...

eddig. ..

0g96uqgs7zpwptxcwz3.gif

 

és cenzura nélkül...

40tsjyc0kqh3ia5qcd3.gif

 

A 21. részben pedig két jelenet sorrendje megcserélődött a korábban megjelentekhez képest.

 

Szerkesztve: - albundy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem a változatosság miatt cseréltek most Clovisékkal. Csak az a gáz, hogy akkor minek irkálják meg előre az Insiderben a címeket és a sorrendet? :|

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak halkan jegyzem meg (csoli vegyél be szívgyógyszert), hogy nem a Clovis szál fog jönni hanem a Young Jedi sorozat négy epizóddal. :D

 

Öröm és boldogság, tesó, öröm és boldogság! :D

Megkockáztatom, hogy túl magávalragadó jellege nem lesz eszerint a Clovis szálnak, hogy nem merték leadni az Onderon után.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Megkockáztatom, hogy túl magávalragadó jellege nem lesz eszerint a Clovis szálnak, hogy nem merték leadni az Onderon után.

Én azért ezt nem szűrném le (illetve nagyon remélem, hogy nincs igazad :D). Azért ne beszéljünk már úgy erről az Onderon-kvadrológiáról, mintha a TCW mélypontja lenne. Nálam ezt a "kitüntető helyet" a Shadow Warrior foglalja el. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért ezt nem szűrném le (illetve nagyon remélem, hogy nincs igazad :D). Azért ne beszéljünk már úgy erről az Onderon-kvadrológiáról, mintha a TCW mélypontja lenne. Nálam ezt a "kitüntető helyet" a Shadow Warrior foglalja el. :)

 

Nálam az egész sorozat mélypontja messze a Blue Shadow Virus :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.