Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Végre hivatalosan is le lett írva, hogy a sorozat film szintű canon, nem a korábban ismert EU része!

 

http://starwars.com/news/the-legendary-star-wars-expanded-universe-turns-a-new-page.html

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naná, hogy vitáztunk, hiszen amíg a Disney nem "vezette be" az új kánon-rendszert, addig ez csak vélemény volt. Hivatalosan a TCW az EU-hoz tartozott, T-szinten. Most már az nem hivatalos, hanem ez a hivatalos, így mostantól az a vélemény, hogy ki fogadja el ezt. Mondjuk egy jó ideje már én is a filmekkel egy szinten kezelem (nagyjából a stílusváltás óta).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Naná, hogy vitáztunk, hiszen amíg a Disney nem "vezette be" az új kánon-rendszert, addig ez csak vélemény volt. Hivatalosan a TCW az EU-hoz tartozott, T-szinten. Most már az nem hivatalos, hanem ez a hivatalos, így mostantól az a vélemény, hogy ki fogadja el ezt. Mondjuk egy jó ideje már én is a filmekkel egy szinten kezelem (nagyjából a stílusváltás óta).

De már akkor sem vélemény volt, mert Lucas kijelentette, hogy a TCW az ő gyermeke és látásmódja. Ezt nem akarták sokan elhinni. Most viszont már elmozdíthatatlan része az SW univerzumnak. :) Jó ezt így olvasni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De már akkor sem vélemény volt, mert Lucas kijelentette, hogy a TCW az ő gyermeke és látásmódja. Ezt nem akarták sokan elhinni. Most viszont már elmozdíthatatlan része az SW univerzumnak. :) Jó ezt így olvasni.

Én személy szerint a Lucasfilm álláspontját tekintettem mindig is hivatalosnak, nem egy olyan emberét, aki képes volt önmaga állítását meghazudtolni (pl.: sosem gondolkodott ep7-8-9-ről, épp csak harminc évnyi írásos bizonyíték van ennek a kijelentésnek a cáfolatára) - azt meg magam döntöttem el, mit kezelek a Star Wars részeként. Voltaképpen ez most sem változik, csak a hivatalos álláspont és az én elképzelésem ezúttal fedik egymást. :) És tényleg jó olvasni, de én személy szerint erre vártam már rajongásom eleje óta, amióta szembesültem, hogy az EU-t külön választják a filmektől. Ez a kontroll kellett volna már az eleje óta, nem az a nemtörődömség, amit Lucas képviselt. Kár, hogy miatta most a Disney kénytelen lesz rengeteg történetet kukába hajítani, köztük remek sztorikat is. De legalább a TCW biztonságban van, és ez remek! Bár egy szemernyi kétségem sem volt efelől azóta, hogy a Rebels elkészítését a TCW stábjára bízták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örvendek, hogy mostantól a sorozatot is kutya kötelessége minden becsületes rajongónak a filmekkel egyenrangú kánonnak tekintenie. Bár nem mintha olyan sok embert ismernék, aki nem így tett, de akkor is jelzésértékű lépés ez. Még kiderül, hogy a story group hasznos ötlet volt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a kanonizálást és sosem értettem és soha nem is érdekelt.

Hivatalos kánon? Kit érdekel?

Hisz mindenki maga dönti el, hogy mit fogad be és mit nem.

Most hiába állok oda a haverok elé, hogy tessék TCW-t nézni, mert immár hivatalosan is egyenrangú a filmekkel és "hiba" lenne kihagyni.

Ha valaki eddig is tojt rá, az ez után is fog. A rajongók és érdeklődők meg továbbra is szívni fogják magukba az sw univerzumot, minden platformon és médiumon keresztül.

Szóval számomra ez a hír nem jelent sokat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a kanonizálást és sosem értettem és soha nem is érdekelt.

Hivatalos kánon? Kit érdekel?

Hisz mindenki maga dönti el, hogy mit fogad be és mit nem.

Most hiába állok oda a haverok elé, hogy tessék TCW-t nézni, mert immár hivatalosan is egyenrangú a filmekkel és "hiba" lenne kihagyni.

Ha valaki eddig is tojt rá, az ez után is fog. A rajongók és érdeklődők meg továbbra is szívni fogják magukba az sw univerzumot, minden platformon és médiumon keresztül.

Szóval számomra ez a hír nem jelent sokat.

Kit érdekelnek a haverjaid? :) az a lényeg, hogy a rajongók egy alapból induljanak ki ha meg kell beszélni egy témát, és ne százhuszonöt-ezerhatszázharminckét féle álláspont legyen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a kanonizálást és sosem értettem és soha nem is érdekelt.

Hivatalos kánon? Kit érdekel?

Hisz mindenki maga dönti el, hogy mit fogad be és mit nem.

Most hiába állok oda a haverok elé, hogy tessék TCW-t nézni, mert immár hivatalosan is egyenrangú a filmekkel és "hiba" lenne kihagyni.

Ha valaki eddig is tojt rá, az ez után is fog. A rajongók és érdeklődők meg továbbra is szívni fogják magukba az sw univerzumot, minden platformon és médiumon keresztül.

Szóval számomra ez a hír nem jelent sokat.

 

 

Maxi egyetértek. Azt a néhány ismerőst úgysem tudom meggyőzni, hogy a TCW immár hivatalosan is SW, az EU számomra meg mindig is egyenértékű lesz a többivel.

 

Ahogy eddig is az volt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

az a lényeg, hogy a rajongók egy alapból induljanak ki ha meg kell beszélni egy témát, és ne százhuszonöt-ezerhatszázharminckét féle álláspont legyen.

Ez a lényege ennek, kérem szépen! Innentől kezdve egy nagy csomag van, amiből lehet szemezgetni, nem nyolcszáz különböző csomag (amiket még szintekre is osztanak, boaaah). Teszem azt, Darth Maul szála bár megszakadt a TCW-ben, ha az ezután következő képregényekben ehhez új adalék kapcsolódik, akkor zsupsz, már nyugodtan belevehetjük a vitába, senki sem fogja lemosni azzal, hogy "de ez EU." Az, hogy ki fogadja el ezeket magában és ki nem, az egyéni szociális probléma, de attól még a vitában érvként bedobható a filmek történéseinek magyarázatául egy képregényes esemény. Vagy egy videojátékos, vagy egy könyves esemény. Ez baromira nem a rajongók nem rajongó ismerőseinek szól, hanem ennek. Hogy a rajongók és a készítők egyetlen dobozban turkálhassanak, nem ezerben. A haverok le vannak sz*rva a felismerhetetlenségig. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt a kanonizálást és sosem értettem és soha nem is érdekelt.

Hivatalos kánon? Kit érdekel?

Hisz mindenki maga dönti el, hogy mit fogad be és mit nem.

Most hiába állok oda a haverok elé, hogy tessék TCW-t nézni, mert immár hivatalosan is egyenrangú a filmekkel és "hiba" lenne kihagyni.

Ha valaki eddig is tojt rá, az ez után is fog. A rajongók és érdeklődők meg továbbra is szívni fogják magukba az sw univerzumot, minden platformon és médiumon keresztül.

Szóval számomra ez a hír nem jelent sokat.

 

Igen, egyetértek. Az újabb Star Wars alkotások, legyenek azok filmek, rajzfilmsorozatok, könyvek, képregények, vagy videojátékok úgyis mindig újból és újból megosztották a közönséget, és akinek nem tetszett az adott produktum, az úgyse foglalkozott vele tovább. És hiába jelentik ki, hogy ez meg az egyenrangú a filmekkel, így is úgy is lesznek olyanok, akiket ez abszolút hidegen fog hagyni.

 

Maxi egyetértek. Azt a néhány ismerőst úgysem tudom meggyőzni, hogy a TCW immár hivatalosan is SW, az EU számomra meg mindig is egyenértékű lesz a többivel.

 

Ahogy eddig is az volt. :)

Számomra is hasonló a helyzet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a lényege ennek, kérem szépen! Innentől kezdve egy nagy csomag van, amiből lehet szemezgetni, nem nyolcszáz különböző csomag (amiket még szintekre is osztanak, boaaah). Teszem azt, Darth Maul szála bár megszakadt a TCW-ben, ha az ezután következő képregényekben ehhez új adalék kapcsolódik, akkor zsupsz, már nyugodtan belevehetjük a vitába, senki sem fogja lemosni azzal, hogy "de ez EU." Az, hogy ki fogadja el ezeket magában és ki nem, az egyéni szociális probléma, de attól még a vitában érvként bedobható a filmek történéseinek magyarázatául egy képregényes esemény. Vagy egy videojátékos, vagy egy könyves esemény. Ez baromira nem a rajongók nem rajongó ismerőseinek szól, hanem ennek. Hogy a rajongók és a készítők egyetlen dobozban turkálhassanak, nem ezerben. A haverok le vannak sz*rva a felismerhetetlenségig. :)

Pont erre gondoltam. :D Egy nagy doboz. Milyen szépen hangzik. :) Egyébként a Maul képregényt ki is emelték, hogy az a TCW folytatása és Maul sztorijának szerves része lesz. Képregényt még nem vártam ennyire. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kösz a néhány egyetértőnek!

 

Ody, Dzséjt: Látom a "haverjaimat" sikerült rövidtávon elrendeznetek. Kaptak fekáliát bőven.

Pedig csak általánosságban céloztam egy olyan rétegre akik sosem fogják befogadni a TCW-t és nem másért, csak azért mert "mese"..

(remélem az idézőjelet mindenki érti és nem nyílík belőle újabb vita)

Ezek meg sem próbálják.. Olyan kis zárt burokban makacskodnak. Jelezze aki nem ismer ilyen embert!

 

Én magam, a kánon vitákba sosem folytam bele. Aki nem hiszi járjon utána! :)

A kanonizálásról tuti, hogy csak a hardcore fanok tudnak és vitázni benne meg csak az igazán jártasak képesek.

És hiába jött ki egy hivatalos bejelentés, hogy most van egy "egységes nagy doboz", -ahogy írtátok- lefogadom,

hogy találkoztok még olyan rajongóval jelen fórumon belül is, akivel meggyűlik a bajotok, mert nem fogadja el az újat, vagy annyira kőbe vésve érez majd valamit amit egy könyvben olvasott.

Részmről szerencsésnek tartom magam, hogy nem vagyok annyira elméjülve az alternatív star wars világban, így velem nem is lesz baj e-téren.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ody, Dzséjt: Látom a "haverjaimat" sikerült rövidtávon elrendeznetek. Kaptak fekáliát bőven.

Te meg sikeresen félreértetted, mire gondoltunk. Nyilván nem specifikusan a te barátaidról van szó, hanem pont ahogy te, mi is általánosságba gondoltuk. ;) Ugyanarra gondoltunk!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én arról nem tehetek majd, ha olyan dologról beszélgetünk amikről egyeseknek fogalmuk sincs. :D Ők nyilván nem folynak bele. De ez már legyen az ő gondjuk. SW rajongóként szerintem alkalmazkodni kell a helyzethez. Itt nem a haverokról van szó, mert azok úgy tekintenek az SW filmekre mint a Transformersre vagy egyéb efféle filmre. Én pl. a haverjaimmal nem is beszélek az SW -ről. Minek? Felületes szemlélők.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És hiába jelentik ki, hogy ez meg az egyenrangú a filmekkel, így is úgy is lesznek olyanok, akiket ez abszolút hidegen fog hagyni.

 

Akkor ezen személyek nem tekinthetők sw-rajongónak. Úgymint a prequel-fikázók sem. Jól néznénk ki valaki azon vitázna sw-rajongóként hogy Anakin nem is úgy állt át a sötét oldalra ahogy a filmekben láttuk, hanem máshogy mert ő máshogy képzelte. Ez nem így működik. Meghozták a döntést és ezt el kell fogadni ha tetszik, ha nem. Jóhogynem azt is megkérdejelezzük hogy a piroson át lehet hajtani. Vannak szabályok melyek kötelezően be kell tartani.

Ahogy Dzséjt és Ody írta akik meg nem rajongók totálisan nem kell velük foglalkozni. Én sem vitázom velük mert nem értik az egészet .Látták őket, de csak sci-finek gondolják. Teljesen érdektelen a véleményük.

Példát is mondok. Hiába talált ki egy megoldást a 66-os parancsra Traviss a Repuplic-Commando sorozatban, a hivatalos az ahogy a TCW-ben van, ha tetszik ha nem. Érdekességként el lehet olvasni de érvként nem szabad használni.

Sőt továbbmegyek. Sokan itt nem nézték meg a TCW 6. évadát. Na ők lesznek igazán bajban ezen fórumon mert mi már az érveinkbe be fogjuk az új ismereteket építeni, a kimaradóknak meg fogalmuk sem lesz miről beszélünk. Hogy ez miért jó nem tudom. Főleg rajongóként.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ezen személyek nem tekinthetők sw-rajongónak. Úgymint a prequel-fikázók sem. Jól néznénk ki valaki azon vitázna sw-rajongóként hogy Anakin nem is úgy állt át a sötét oldalra ahogy a filmekben láttuk, hanem máshogy mert ő máshogy képzelte. Ez nem így működik. Meghozták a döntést és ezt el kell fogadni ha tetszik, ha nem. Jóhogynem azt is megkérdejelezzük hogy a piroson át lehet hajtani. Vannak szabályok melyek kötelezően be kell tartani.

Ahogy Dzséjt és Ody írta akik meg nem rajongók totálisan nem kell velük foglalkozni. Én sem vitázom velük mert nem értik az egészet .Látták őket, de csak sci-finek gondolják. Teljesen érdektelen a véleményük.

Példát is mondok. Hiába talált ki egy megoldást a 66-os parancsra Traviss a Repuplic-Commando sorozatban, a hivatalos az ahogy a TCW-ben van, ha tetszik ha nem. Érdekességként el lehet olvasni de érvként nem szabad használni.

Sőt továbbmegyek. Sokan itt nem nézték meg a TCW 6. évadát. Na ők lesznek igazán bajban ezen fórumon mert mi már az érveinkbe be fogjuk az új ismereteket építeni, a kimaradóknak meg fogalmuk sem lesz miről beszélünk. Hogy ez miért jó nem tudom. Főleg rajongóként.

:lol: Ez egy képzeletbeli univerzum és úgy beszélsz róla, mintha polgári törvénykönyv, vagy büntetőtörvénykönyv lenne. :lol::facepalm:

A Star Wars rajongóknak eddig sok fajtája volt, és az új alkotások tovább fogják fragmentálni ezt a közösséget. E az univerzum túl nagy, túl sokfajta történettel és megközelítéssel. Lehetetlen, hogy mindenki tetszését elnyerje. És ebből következik, hogy lesznek olyanok, akik nem fogadják el, így ők valószínűleg az ilyen beszélgetésekbe valószínűleg nem fognak belefolyni.

Az, hogy ki tekinthető igazi Star Wars rajongónak nem igazán lehet meghatározni, mert egyéni szubjektum is belejátszik.

Végezetül pedig: tudtommal szólás szabadság van, és ez együtt jár a gondolatok szabadságával is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ebből következik, hogy lesznek olyanok, akik nem fogadják el, így ők valószínűleg az ilyen beszélgetésekbe valószínűleg nem fognak belefolyni.

Az akkor kb. semmibe se fog belefolyni. Lesz egy saját SW univerzuma amit otthon önmagával megbeszélhet. Sok sikert. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy olyan rajongói kör kialakulhat, akik a régi EU-t fogadják el, tehát a sequel trilógia előtti korszakot. Azon belül meg kialakulhatnak további diskurzusok. Azt meg, hogy ki a sw-rajongó és ki nem, szerintem sem érdemes boncolgatni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem egy olyan rajongói kör kialakulhat, akik a régi EU-t fogadják el, tehát a sequel trilógia előtti korszakot. Azon belül meg kialakulhatnak további diskurzusok.

Alakuljon ki, csináljanak egy fórumot maguknak. :) Szerintem ezt itt zárjuk le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

"Akkor ezen személyek nem tekinthetők sw-rajongónak."-Frenkie

"Az, hogy ki tekinthető igazi Star Wars rajongónak nem igazán lehet meghatározni"-Revan

 

Ki rajongó és ki nem?...

Én ismerek olyan házaspárt, -közülük a hölgy az unokatestvérem, akitől a rajongásomat eredeztetem-, akiknek valódi festmény van a falán egy ep 6-os űrcsatajelenet és nem 2 ft-ot fizetett érte a művésznek mikor rendelte.

Tele a hobbiszoba sw cuccal. Carrie Fisher által dedikált kép a polcon keretben, eredeti filmkocka a Baljós Árnyakból amerikából rendelt vhs díszdobozból meg ilyenek.

És a 3. részt nem látták moziban, 2004 -óta 3 gyerek lett, vállalkozás, költözködés stb.

A tcw-t messzire kerülik, netes fórumokra és egyéb programokra sem járnak, hivatkoznak időhiányra, gyerekekre, satöbbire, amit nem minden estetben értek meg, de ettől függetlenül egy percre sem kételkedem rajongói mivoltukban. Sokféle van belőlünk (is)..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.