Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Egyébként ha tehetném, én is - akárcsak pb - egy az egyben kigyomlálnám az egész Talzinos, Maulos szálat. SW idegen és ráadásul erőltetett is, semmi szükség nem volt Maul behozására, anélkül is tökéletesen működött a sorozat, sőt.

Dettó

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is! :)

Igen, az is egy zseniális rész. ;)

 

Egyébként ha tehetném, én is - akárcsak pb - egy az egyben kigyomlálnám az egész Talzinos, Maulos szálat. SW idegen és ráadásul erőltetett is, semmi szükség nem volt Maul behozására, anélkül is tökéletesen működött a sorozat, sőt.

Talzin csak (nekem legalábbis) totálisan SW-idegen elemeket hozott, szóval simán ki lehetne gyomlálni. Illetve ha már mindenképp erőltették ezt a vonalat, akkor valamivel jobb lett volna, ha Plagueis tolja Talzin szerepét.

Maul meg igazából helyettesíthető lett volna. Kenobi miatt persze jobban ütött a személyes bosszúvágya, de ezért talán kár volt visszahozni a "halálból". De én már azt is lenyelném, hogy túlélte a kettévágást és visszajött rendezkedni. Csak ne ennyire bugyután lett volna ez elképzelve és megvalósítva, fűszerezve persze Talzin-nal. A képregény meg csak rátesz még egy lapáttal.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugyan nem akarok mélyen belefolyni a Talzin vitába, de azt érdemes tisztázni, hogy a Star Wars világában nincs mágia, csak az erő van és azt illetik különböző névvel. Amikor Talzin varázsol, akkor maga is az erőt használja, hiszen nincs más összetartó kohézió a galaxisban, csak az erő és annak a két oldala. Ez a dualizmus hatja át a galaxist és ezen túl nincs 3. erő...nincs mágia, nincs varázslat. A zöld köd egy közvetítő közeg, mint a midi chlóriánok és azon túl még ezer féle közvetítő anyag létezik. Ezt a közvetítő közeget tudja felhasználni Talzin arra, hogy az erővel manipuláljon. Ő is erőt használ, csak neki nem a midi chloriánok a közvetítő anyag, hanem a zöld köd. Benne nincs meg a biológiai képesség, hogy az erőt magába szívja, az Ő közvetítő közege, az Ő midi chlóriánja a zöld köd. Gondoltam ezt leírom, mert sokan azt gondolják (tévesen) hogy itt az erőn kívül valami más hatalom működik, valami mágia vagy varázslat, pedig nincs más a Star Wars világában, csak az erő. A TCW 6. évadából világosan kitűnik, hogy erőérzékeny lényeket vadászik le, majd kivonja belőlük a felhalmozott erőt és azt közvetíti vissza. Szó nincs varázslatról, ez is az erőhasználat egy formája.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igencsak máshogy és másra van használva az Erő. Ráadásul nem is viszik túlzásba ennek megemlítését. A jedik vagy sithek esetében szinte mindig kihangsúlyozzák, hogy az Erő az alapja minden furcsaságnak, amit látunk. Talzin-nál kb. szóba se kerül. Amúgy tegyük a szívünkre a kezünket! Ha csak a talzin-os részeket végignézetnénk pár emberrel (kivennénk azt a pár fénykardos jelenetet és más névvel szerepelnének az amúgy SW karakterek), akkor vajon hányan mondanák meg, hogy ez SW? ;)

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már SW. Folyton alakul, változik. Ez nem egy statikus valami. Nektek ez a szegmense nem jön be. Ok. De rá mondani, hogy ez nem SW... De az, SW. Most már ilyen is és ki tudja mi vár még ránk jövőre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igencsak máshogy és másra van használva az Erő. Ráadásul nem is viszik túlzásba ennek megemlítését. A jedik vagy sithek esetében szinte mindig kihangsúlyozzák, hogy az Erő az alapja minden furcsaságnak, amit látunk. Talzin-nál kb. szóba se kerül. Amúgy tegyük a szívünkre a kezünket! Ha csak a talzin-os részeket végignézetnénk pár emberrel (kivennénk azt a pár fénykardos jelenetet és más névvel szerepelnének az amúgy SW karakterek), akkor vajon hányan mondanák meg, hogy ez SW? ;)

 

Nem azért az 5 fillérét, de az erőhasználatot az OT-ben sem akkor értük tetten, amikor azt éppen a néven nevezték. Gondolom Luke fénykardszugerálása a Wampa barlangjában és hozzá a megfelelő zenei betét csak mindenkinek eszébe juttatja, hogy itt most valaki éppen az erőt használja. És akkor már tegyük a kezünket a szívünkre és képzeljük el a jelenetet, amikor valaki a parlamentben a kereskedelmi utak megadóztatásáról beszél.....az ugyan mennyire Star Wars? Éppen annyira, mint amennyire Talzin az. Nyilván az OT tükrében egyik sem, a prequel tükrében pedig valamennyi az.

 

Én szoktam a leghangosabban kikelni az ellen, ha valami Star Wars idegen, de Talzin pont nem az. Nyilván ha a Star Wars fogalma a Falcon és Han Solo, akkor tényleg Star Wars idegen! :D

 

Valójában minden beépíthető a Star Wars univerzumába, mert az egész a mi valóságunkat képezi le.

 

Azt már csak csöndben jegyzem meg, hogy Talzin és a boszik nem a TCW talámánya, de még csak nem is az EU-ból pottyant a nagy kánonba, hanem bizony Lucas koncepciója, amit az Ewok filmekhez dolgozott ki. http://starwars.wikia.com/wiki/Charal

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezek szubjektív dolgok, csak a saját véleményem tudom hangoztatni. Nem izgat, hogy kinek az ötlete volt, Lucas-nak is voltak kisebb-nagyobb mellényúlásai meg pálfordulásai. Nekem az egész Talzin-szál olyan volt, mintha egy random fantasy alkotást néznék. Semmi SW-feeling nem jött át belőle és ehhez nem is nyújtottak túl sok mankót. Nem kell mindig egy felirat, hogy "ERŐHASZNÁLAT", de azért szóba kerülhetett volna az Erő, mint olyan. Elvégre a tárgymozgatáson kívül nem látunk semmi olyat, amit előtte vagy utána a SW-ban.

 

A szenátusi jelenetek (a példára reagálva) se arról híresek, hogy a SW hangulatot árasztják magukból, de nem is ez a funkciójuk. Nyilván kellenek töltelékjelenetek, meg kiegészítők, amik sztorielemeket kötnek össze, viszik előre a történetet. A TCW-ben is volt jó pár ilyen, volt olyan is, ami ugyanúgy SW-idegenként hatott. Nekem ilyen volt pl. a droidok föld alatti kalandja a faszerű lényekkel meg csillámmal teleportáló csajjal. De ezek csak nagyon mellékes színesítő szálak, így elférnek, nem fogok fennakadni rajtuk.

 

Talzin viszont egyáltalán nem elhanyagolható tényező. Olyan dolgokat tesz, amikre a filmekben senki más nem képes, óriási hatalom és erő összpontosul a kezében. Fajsúlyos dolgok ezek. Gyökerestől forgatja fel pl. az Erőről alkotott eddigi képünket, de Maul vagy Sidious sztorijába is beleszól. Magyarán a SW alappilléreit mozgatja át.

Rengeteg megválaszolatlan kérdést vet fel, ill. sok Saga eseményt megkérdőjelez. Mi az akadálya Sidious vagy Talzin visszatérésnek? Miért ne lehetne időutazás vagy párhuzamos univerzumból érkező ősellenség? Az egyik legnagyobb problémám, hogy a Talzin-szál kanonizálásával számomra már semmi nem biztos és az, aminek látszik. Minimális mértékben ez lehet izgalmas vagy üdítő, de immáron megszűntek a határok és ez ilyen szinten már bánt.

 

A prequel nem igazán hozott forradalmi újításokat az univerzum terén. Sok szempontból teljesen más a 2 trilógia, de a globális törvényszerűségeit és alapvetéseit tekintve nem az. Az Erő lehetne az egyetlen fontosabb, de annak misztériuma se sérült, mert a midichlorian-ok csak az Erőérzékenységet magyarázzák, az Erő mibenlétét nem. Nincs a kalapból előhúzott nyúl, ami miatt át kéne értelmeznünk a világ "mechanikáját". A TCW esetében is lényegileg csak a Mortis és Talzin (meg valószínűleg a 6. évadból pár dolog) ilyen. De azok legalább a SW eddig is ismert fogalmaival és elemeivel operálnak, még ha elég misztikus módon, akkor is.

 

Úgy érzem, hogy ezzel nem szimplán mélyítették vagy bővítették a SW fiktív világát, hanem jelentősen átszabták a kereteit. Lehet, hogy sokan a filmek alapján azt gondolták, hogy élőholtak serege, vuduzás és társai (nem sorolom megint) bizony részei ennek a világnak és előkerülhetnek. Az öregasszony csak úgy egy mezei harcosból 1 perc alatt egy sokkal erősebb agyatlan gyilkológépet csinált. A semmiből hozott létre tárgyakat vagy Maul lábait is fényévekről az ő ereje tartotta egyben (zöld gőz ugye). Nekem ez már túl sok és kimutat ebből a világképből.

És most ne azon lovagoljunk, hogy mit hogyan hívunk. Mert Talzin egy boszorkány, aki más létsíkból jelenik meg bárhol és bármikor, ott halhatatlan és mágiával varázsol. Ahogyan a filmekben is telekinézist vagy telepátiát látunk. Attól függetlenül, hogy az Erővel ideologizáljuk és más neveket találunk ki ezeknek. Ezek az újítások egyetlen szálban, egy csapásra, megalapozatlanul kerülnek elő és egyetlen lényhez köthetőek. Ezek Talzin-t az egész SW galaxis egyik legfontosabb entitásává emelik. Ehhez képest soha még csak meg se említik vagy szóba se kerül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már SW. Folyton alakul, változik. Ez nem egy statikus valami. Nektek ez a szegmense nem jön be. Ok. De rá mondani, hogy ez nem SW... De az, SW. Most már ilyen is és ki tudja mi vár még ránk jövőre.

Részemről ott a pont! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képregények topikból:

Átmentél Llew -be Werebazs? :D Nem fogok tételesen reagálni rá mert már késő van meg kedvem sincs. Mint mindenhova ide is lehetne írni ellenérveket. Ráadásul OFF -is szóval inkább hagyom. :)

Llew-el ellentétben engem ezek a bakik sosem zavartak, és sosem állítottam olyat, hogy tönkre tennék az epizódot/sorozatot. Csupán arra akartam rávilágítani, hogy egy TCW-s forgatókönyveken alapuló képregényben nem kell minden szónak túl nagy jelentőséget tulajdonítani, mert a TCW igenis követett el hibákat. Az pedig, hogy mindenre elő lehet állni valami nyakatekert in-universe magyarázattal, még nem jelenti, hogy nem hiba.

 

És mondom: minden hibájára ellenére nagyon szeret(t)em a TCW-t, mai napig nem találtam olyan sorozatot, ami csak fele annyira meg tudott volna ragadni, mint mikor Yoda először parádézott egy seregnyi droiddal, aztán bölcs mentor módba váltva lelket öntött a mellette álló klónokba. Csak azért mert elismerem, hogy valamit elszúrtak, még nem jelenti, hogy zavart is az a hiba.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most már SW. Folyton alakul, változik. Ez nem egy statikus valami. Nektek ez a szegmense nem jön be. Ok. De rá mondani, hogy ez nem SW... De az, SW. Most már ilyen is és ki tudja mi vár még ránk jövőre.

Én azon, hogy SW-s egy világalkotási színvonalat értek. Mi lett volna ha a Harc az Endor Bolygón kánonná válik? Akkor most a varjúvá változó nők is SW-k lennének, de nekem az se férne bele. Nyilván a példa annyiból erős, hogy Talzin messze nem ennyire gáz (ráadásul amiben ő szerepel az normálisan meg van írva és rendezve), de a két dolog nem is független egymástól. Amikor az EU írók kitalálták a dathomiri boszorkányokat akkor pont a kérdéses "endori varázslónőt" vették alapul (eszerint át is alakították később a múltját: a régi EU kánon szerint a kérdéses szereplő egy dathomiri éjnővér volt). Az ötlet sokat finomodott mire a TCW-be ért, de számomra nem eleget.

 

És amikor nálam néztük a kérdéses ewok filmet az átváltozásnál mindenki vagy nevetett vagy hüledezett hogy mekkora marhaság. Persze nem beszéltük ki: az volt végülis a gáz, hogy egy földi állattá változott? Vagy az is hasonlóan béna lett volna ha egy SW-s madárrá alakul? Akármi is a válasz úgy érzem a természetfölötti használatában mindenkinél megvan az a pont, ami már nem fér bele és ami már nem SW-s.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részemről az egyetlen gond vele, hogy földi állattá változott. :)

Nekem ebben a misztikus, varázslós dologban mindig Vader szava volt az útmutató: "Egy bolygó elpusztítása eltörpül amellett, amire a mindenható Erő képes." Emiatt én mindig is úgy képzeltem, hogy az Erővel bármi lehetséges, ha megfelelően ismeri a használója, jól ki van képezve. Ezért sem buktam ki soha azon, hogy Galen Marek nehezen, de irányítani tudta egy csillagromboló lezuhanását, vagy, hogy a Jedi Knight-szériában Katarn pajzsot húz magára.

Vader kijelentése aztán azóta támogatókat is kapott Yoda és Sidious képében. Sidious elmondta, hogy az Erő Sötét Oldal olyan képességeket ejt, amelyek természetellenesek, Yoda pedig maga mondta, hogy az Erő nem annyi, amennyit a Jedik vagy a Sith-ek (így mi, nézők) tudni vélnek róla. Úgyhogy szerintem bármi lehetséges az Erőn át, márpedig Talzin is az Erőt használja. Nem érzem, hogy korlátozni kéne ésszerű keretek közé ezt a dolgot (szerintem azzal pont megölnék a fantáziát), legfeljebb annyiban, hogy a messzi-messzi Galaxisban, ha átváltoznak, ne varjúvá vagy galambbá változzanak, hanem valami fantázialénnyé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vaderből nem a bölcsesség, hanem a pökhendiség és a gőg beszél. Ha egy bolygó elpusztítása eltörpülne az Erő mellett akkor sose lett volna szükség a Halálcsillag megépítésére. Vadernek ekkor már 18 éve volt elmerülni a Sötét oldalban és ő a Kiválasztott a rekordszintű midiklorian számmal, nemhogy egy bolygót, de még egy bázist sem tudott magától elpusztítani (különben minek járkálna a hothi bázison ahelyett, hogy kivülről az elméjével megsemmisiti). A sithek egyébként is hiresek arról hogy túlbecsülik a saját képességeiket. Ezért is buknak el.

 

A kérdésre pedig nálam a válasz: az is gáz lett volna ha sima SW-s madárrá alakul. Mert ezzel úgy tágitaná az univerzumot, hogy közben nem venné a fáradságot, hogy eredeti és érdekes legyen. Az igényességnek azt a fajta hiányát idézné amit most Talzin karakterének és képességeinek a megalkotásánál érzek. Arra emlékeztet, ahogy a magyar fantasy világokat -például a Káoszt- megalkották a '90-es években: beledobtak mindent ami csak a kezük ügyében volt a tündéktől, a farkasembereken át a kannibálokig. Ettől viszont az egész nem szines csak közhelyes lett. Szerencsére ez most csak egy ötlet. Remélem a soron következők nem ebben a szellemben születnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a szép a TCW-ben, hogy rengeteg dologgal kiegészíti azt amit eddig az erőről megtudtunk, mi több más irányból is megközelíti. Mortis, Talzin, Moraband, Bardotta mind újat hoznak az erő misztériumához. Talzin valóban kilóg a sorból még innen is, olyan alternatív módon érzékeli és használja az erőt mint amennyire mondjuk eltér a black metal a klasszikus heavy metaltól. Alapjaiban ugyanaz, de elemeiben vannak drasztikus különbségek amivel szerintem semmi baj nincs az erőt és a galaxis nagyságát tekintve abszolút elhelyezhetőnek tartom az SW világában, mint mondtam nekem csak az nem teljesen egyértelmű, hogyan képes a semmiből tárgyakat elővarázsolni, meg talán az a zöld füst is elengedhető lenne, noha különösen sosem zavart, de enélkül talán még több varázsa lenne, jobban átjöhetne mennyire is jártas az erőben. Ezt akár meg is lehetne azzal magyarázni, hogy a boszorkányok más természetűen használják az erőt és ennek tulajdonítható a zöld füst is. Ami viszont biztos, hogy Talzin karaktere és képességei még igényelnek további bemutatást és magyarázatot mert a TCW és a Son of Dathomir is rengeteg kérdést hagyott maga után vele kapcsolatban. Amit még szívesen látnék a későbbiekben, hogy egyértelmű legyen Talzin miért is nem múlhatta felül a jediket és a sith-eket, mert sok utalás volt erre, hogy nem ér fel velük a képességei ellenére, viszont még a képregény sem mutatta be igazán mi is az ami miatt ő elmarad tőlük, szigorúan csak az erőt nézve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vaderből nem a bölcsesség, hanem a pökhendiség és a gőg beszél. Ha egy bolygó elpusztítása eltörpülne az Erő mellett akkor sose lett volna szükség a Halálcsillag megépítésére. Vadernek ekkor már 18 éve volt elmerülni a Sötét oldalban és ő a Kiválasztott a rekordszintű midiklorian számmal, nemhogy egy bolygót, de még egy bázist sem tudott magától elpusztítani (különben minek járkálna a hothi bázison ahelyett, hogy kivülről az elméjével megsemmisiti). A sithek egyébként is hiresek arról hogy túlbecsülik a saját képességeiket. Ezért is buknak el.

Ezért is írtam, hogy "ha megfelelően ismeri a használója, jól ki van képezve". Attól, hogy Vaderben magas volt a midi-chlorian érték, még nem teszi mindenhatóvá, hiszen akkor minek kellett az egész Jedi-kiképzés mizéria, egyből tehették volna be a Jedi Tanácsba Yoda helyére. ;) Nyilván Vader távolról sem volt bolygóelpusztításokhoz megfelelően kiképezve, és közelében sem járhatott az Erő teljes körű ismeretéhez (ilyet legfeljebb Mortis lakóiról tudok elképzelni). De attól még lehetett annyi esze, hogy addigi tapasztalati (Talzin, Maul, Mortis, Sidious, saját mások számára végzetes sérülése, stb) alapján tudja, az Erő nem csak annyi, hogy képesek tárgyakat lebegtetni vele, fojtogatni, meg homályosan látni a jövő lehetséges verzióit, mert Anakin kiválasztottsága ellenére ennél többet nem mutatott. Szóval nem elég a midi-chlorian érték, az csak a fogékonyság értékmérője, ahogy azt a filmek és a TCW is oly jól bizonyítják (egek, még Yoda is kénytelen volt a végén rájönni hogy szutykot sem tud az Erőről), ehhez kell tanulás, kiképzés. És Anakin marha messze járt az éltanulóktól, Jediként sem tanult meg túl sok mindent, nem hiszem, hogy Sith-ként túlzásba vitte a dolgot. Az ep3 és ep4 közötti karakter között nem igazán érezni ilyen téren, hogy eltelt 18 év, és most már jobban elmélyült az Erőben. Valószínűleg Yoda így is egy laza legyintéssel leverte volna. :)

Vader meg nem a saját képességeit, még csak nem is a Sötét Oldalt ajnározza, mint Sidious vagy Tyranus tették, hanem az összes Sith-tel ellentétben általánosan az Erőt említi. Ami szerintem fontos különbség.

A TCW meg alapvetően a Star Wars amúgy is hajlamos arra, hogy csak úgy szórja be az ötleteket: maffia-klánok, fejvadászok, klón hadsereg, robothadsereg, a legelemibb sci-fi közhelyek, és nem változtatott Lucas rajtuk annyival többet, mint a fantasy-ból szökött boszikon. Filoniék is Lucas nyomán jártak, az éjnővéreknél összegyúrta a boszikat a harcos amazonokkal, belegyúrtak valami zöld, misztikus masszát a kutya tudja honnan szedve és voala megszületett Dathomir lakossága. Nem hiszem, hogy ez másabb lenne, mint Lucas minden nyúlása, ahol - ha gonosz lennék - azt mondanám, hogy épp csak annyit változtatott, hogy ne lehessen plagizálással vádolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na például robothadsereg: nekem például sose jutott eszembe a prequelnél a Terminátor vagy bármely más sci-fi világ ahol ezt az ötletet használták. Az szerintem pont hogy arra példa, hogy igenis egy elkoptatott ötletet is be lehet emelni úgy hogy ne emlékeztessen a forrásra.

Talzinnál az a bajom, hogy pont olyasmit bolygattak vele meg ahol ez a mutatvány már sikerült: a jedikkel meg a sithekkel Lucasnak sikerült a varázslást úgy meghonositania a saját világában, hogy az mégsem emlékeztetett a szokványos középkori fantasy-kra. Aztán azaz új nagy ötlet, hogy mégis legyen pont olyan.

 

És pont Vader ne mélyedt volna el a sötét oldalban, aki mindenkinél nagyobb hatalmat akart és aki amikor meghallotta, hogy erősebb lehet azzal, hogy jedi tanoncokat mészárol szinte az első füttyszóra indult is... hát ezt nehezen hiszem. És ha ő 18 év alatt odajut, hogy tud folytogatni és közepesen nagy tárgyakat hajigálni, akkor úgy vélem az azt jelzi, hogy ennek azért meg vannak a maga korlátai.

Ezzel csak még tovább görgetem az OFF-ot, de itt jegyzem meg, nekem eleve nem tetszenek azok a világok ahol a természetfölöttivel túl sok mindent lehet csinálni. Anno mondtam is, hogy szerintem a Harry Potter világa (szemben a sztorival) kifejezetten gyenge és ez az egyik ok: ha időt utazni, alakot váltani, teleportálni meg ki tudja még mit lehet csinálni a természetfölöttivel az nálam elvesz az izgalomból. A túl sok varázslás könnyen kényelmessé és lustává teheti az írót hisz bármekkora a baj, bármilyen dramaturgiai útvesztőbe is kerül mindent keresztülvághat azzal, hogy a természetfölötti ezt is megoldja. Meghalt Maul? Vagy őrült lett? Semmi baj, itt van nekünk ez a mindent tudó karakterünk, aki sec perc és visszahozza normális szintre. Nagyon kényelmes, de sajnos számomra ez a sztorivezetés nem túl érdekes. Legyen súlya a tetteknek, az erőfeszitéseknek, ne legyenek mindent tudó varázslók akik bármit meg tudnak oldani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Osztom Bomarr véleményét. Nem is ismételném a gondolatait, mert felesleges szócséplés lenne. ;)

 

Vader mondatára máshol reagáltam.

 

Dzséjt, értem amit írsz. Az a gondom vele, hogy ezek szerint az Erőismeret tekintetében Talzin mégiscsak Sidious, Yoda vagy Anakin felett jár. A TCW-ben olyan dolgokat tesz az Erővel, ami túlmutat a jedik vagy sithek cselekedetein. Elvégre Dooku egykor jedi volt, Sidious meg eléggé benne volt a sith ismeretekben. Ehhez képest alábecsülik Talzin-t és egyáltalán nem úgy tekintenek a képességire, mint ami következne az Erő ismeretéből.

Még ha az amúgy talán a célon eleve kicsit túllövő Mortis-szálat tekintjük, akkor is azt kell mondanom, hogy amit ott az Atya, a Fiú és a Lány , ill. Anakin csinál, az se túl komoly a "boszorkánykodáshoz" képest. Nekem ez már önmagában nem tetszik. Egy ilyen kaliberű entitás ne kerüljön már csak úgy elő, miután már 6 film és pár évadnyi sorozat fektette le az univerzum korlátait.

 

A határokat lehet feszegetni, de km-ekkel kijjebb tenni nem túl üdvözítő.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, értem amit írsz. Az a gondom vele, hogy ezek szerint az Erőismeret tekintetében Talzin mégiscsak Sidious, Yoda vagy Anakin felett jár.

Nem, csak ő mást tud, mást tanult meg az Erőről. Illetve, mint kiderült, Sidious lazán lepipálja még ebben is, akárcsak Yoda.

 

Na például robothadsereg: nekem például sose jutott eszembe a prequelnél a Terminátor

Nekem sajnos egyből az ugrott be róla az ep1 trailer láttán. Persze a droidhadsereg aztán nem volt éppen olyan, mint a T-800-asok serege, de a gügyeségük a trailerből még nem rajzolódott ki. Viszont az érzést tovább erősítették a később érkező elemek: Magna Guardok, amik már külalakjukban is hasonlítanak a termikre, jöttek a kommandós droidok, az IG és más szériás fejvadászdroidok és a szuper harcidroidok. Ezt a sok valóban halálosztó gépezetet már a TCW rakta bele. De említhetnénk Karinát is, aki majdnem teljesen az alien királynő lenyúlása, hogy a hozzá kapcsolódó testrablók támadása sztorit se felejtsem el példának állítani. Vagy a hét fejvadász, vagy Godzillo sztorija? Ne mond már, hogy ezeknél sikerült annyira eredetivé tenni a dolgot, hogy fel nem ötlik benned a forrásmű. Szegény Zillónál már a név megváltoztatására alig vették a fáradtságot.

 

És pont Vader ne mélyedt volna el a sötét oldalban, aki mindenkinél nagyobb hatalmat akart és aki amikor meghallotta, hogy erősebb lehet azzal, hogy jedi tanoncokat mészárol szinte az első füttyszóra indult is... hát ezt nehezen hiszem. És ha ő 18 év alatt odajut, hogy tud folytogatni és közepesen nagy tárgyakat hajigálni, akkor úgy vélem az azt jelzi, hogy ennek azért meg vannak a maga korlátai.

Az, hogy Anakin mit akar és végül mit ér el, az eddig mindig két nagyon eltérő dolog volt. ;) Korlátok meg persze, hogy vannak, én is ezt hangoztatom: az Erő ismerete és felhasználásának a tudása a korlát. Nagyon jó példa erre Yoda. Anakinig neki volt a legmagasabb számú a midi-chlorian értéke, aztán mégis Qui-Gon talált rá egy olyan Erő-alkalmazásra, amit Yoda annyira nem tudott, hogy a papnők kinevették miatta. Hiába volt ő a Jedi-ász midi szint alapján, mégis egy hozzá képest midi szintben valószínűleg smafu Jedi lovag, akit még a Tanács sem méltatott sokra, ismerte fel, tanulta meg és alkalmazta végül a Jedik közül először az örök élet elérésének képességét. És végül ő tanította Yodát!

Sidious meg Yoda pedig sokkal nagyobb tárgyakat tudott igen könnyen hajigálni, mint amit Vadertől láttunk, ami szintén azt feltételezi, hogy a nagy midi érték önmagában kevés, ahhoz az Erővel is meg kell tanulni megfelelően bánni. Sidious képes volt Yodára támadni fényévekről, pedig neki állítólag kisebb a midi szintje, mégis, Vadertől a legnagyobb kunszt az volt, hogy összeroppantott egy szobát, meg megfojtotta Ozzelt a szomszédban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, csak ő mást tud, mást tanult meg az Erőről. Illetve, mint kiderült, Sidious lazán lepipálja még ebben is, akárcsak Yoda.

Mást, olyat ami hatalmasabbá teszi a többieknél. Nem tudom mire gondolsz, de Sidious lehet, hogy megölte. Ennek oka, hogy Talzin értelmetlen módon áttért a másik síkról arra a fizikaira, ahol valószínűleg nem volt halhatatlan és feláldozta magát. Amúgy Talzin már egy olyan dimenzióban mozgott, ahol sérthetetlennek mutatkozott. Olyasmit tudott, amit aztán csak a Qui-Gon-Yoda-Obi-Anakin 4-es. Kiegészítve azzal, hogy ő közben sokkal aktívabban tevékenykedett, mint a többi "Erőszellem". Fényévekről szopatott egy sith nagyurat (Dooku) és 10+ évig rejtve tudott maradni a jedik és a sithek elől is. Ez csak pár dolog a repertoárból.

 

Vegyük a Mortis-szálat és tételezzük fel, hogy valóban megtörténtek az ott látottak. Ott elvileg maga az Erő megtestesülései munkálkodnak. Mit tudnak ők, amit amúgy a jedik és/vagy a sithek nem? Átváltozni más lényekké, halottat feltámasztani, látomásokat okozni, mások (erősek) elméjét manipulálni, ilyesmik. Talzin a "mágiával" mindet tudja. Sőt, van még pár ezen felüli képessége, amit a Mortis-on nem láttunk. Az ottaniak vagy nem ismerik ezeket a praktikákat, vagy igen, de nem használták (noha elkélt volna). Majdhogynem mindegy is, hiszen elvileg ők képviselik a legmagasabb szintet, ők maguk az Erő. Ehhez képest Talzin egymagában lelépi őket együttesen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Részemről az egyetlen gond vele, hogy földi állattá változott. :)

Nekem ebben a misztikus, varázslós dologban mindig Vader szava volt az útmutató: "Egy bolygó elpusztítása eltörpül amellett, amire a mindenható Erő képes." Emiatt én mindig is úgy képzeltem, hogy az Erővel bármi lehetséges, ha megfelelően ismeri a használója, jól ki van képezve. Ezért sem buktam ki soha azon, hogy Galen Marek nehezen, de irányítani tudta egy csillagromboló lezuhanását, vagy, hogy a Jedi Knight-szériában Katarn pajzsot húz magára.

Vader kijelentése aztán azóta támogatókat is kapott Yoda és Sidious képében. Sidious elmondta, hogy az Erő Sötét Oldal olyan képességeket ejt, amelyek természetellenesek, Yoda pedig maga mondta, hogy az Erő nem annyi, amennyit a Jedik vagy a Sith-ek (így mi, nézők) tudni vélnek róla. Úgyhogy szerintem bármi lehetséges az Erőn át, márpedig Talzin is az Erőt használja. Nem érzem, hogy korlátozni kéne ésszerű keretek közé ezt a dolgot (szerintem azzal pont megölnék a fantáziát), legfeljebb annyiban, hogy a messzi-messzi Galaxisban, ha átváltoznak, ne varjúvá vagy galambbá változzanak, hanem valami fantázialénnyé.

Gyerekek, tegnap szó szerint ezt akartam beírni!!! Így akartam kezdeni a mondandómat, hogy Vadert idézem. Éppen a konyhában mosogattam, mikor ez eszembe jutott a gondolat és amikor jöttem vissza a konyhából, megjegyeztem magamnak, hogy ezt majd Dzséjt biztosan beírja.

 

DÖBBENET! :o

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Képregények topikból:

 

Llew-el ellentétben engem ezek a bakik sosem zavartak, és sosem állítottam olyat, hogy tönkre tennék az epizódot/sorozatot.

Ez az egyik ok amiért kedvellek. :) Mindig vártam mit írsz a TCW epizódokhoz. Ennek ellenére számomra kicsit sok volt a negatívum az ominózus hozzászólásodban. :)

 

És amikor nálam néztük a kérdéses ewok filmet az átváltozásnál mindenki vagy nevetett vagy hüledezett hogy mekkora marhaság. Persze nem beszéltük ki: az volt végülis a gáz, hogy egy földi állattá változott? Vagy az is hasonlóan béna lett volna ha egy SW-s madárrá alakul? Akármi is a válasz úgy érzem a természetfölötti használatában mindenkinél megvan az a pont, ami már nem fér bele és ami már nem SW-s.

 

Maradjunk annyiban, hogy kib*szott szarul volt megcsinálva. :D Nem csak az a jelenet, hanem az egész film. A koncepció se állt meg a saját lábán. Érdekes, hogy ehhez hasonló jeleneteket a TCW -ben pl. simán elfogadok, és még kedvelek is. Azért mert nem néz ki oltári baromságnak és még hangulata is van. Sokszor csak egy hajszál választja el a zseniálist a gagyitól.

 

Csak mellékesen jegyzem meg, hogy azzal továbbra is egyetértek, hogy a HS jobb mint bármelyik Ewok film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vader pökhendiségből mondta azt, amit, az igaz... De azért, mert látta a potenciált az Erőben. Pl. Valaki elém tol egy paintben készített, egyébként sok órán át összeszenvedett alkotást és én azt mondom rá, hogy egy paintben készített dolog eltörpül ahhoz képest, amire a mindenható photoshop képes. Ezt mondhatom úgy is, hogy én ugyanezt - profi photoshop felhasználóként - sokkal gyorsabban meg tudnám csinálni ps-ben, de mondhatom úgy is, hogy bár én erre nem vagyok képes (bár ezt nem kötöm az orrotokra, de ismerem a ps adta lehetőségek sokszínűségét, sejtem a benne rejlő potenciált, és ez alapján állítom, hogy az illető paintes munkája semmi ahhoz képest. Érzésem szerint Vader itt az utóbbit teszi.

 

Talzin azonban valóban a kalapból előhúzott, váratlanul erős szereplő, aki abszolút idegenül jelent meg az SW-ben a korábbi univerzumhoz képest (kb. Mintha berakták volna az időutazást, amit én imádok, de az SWben nincs helye) és olyan dolgokat tesz simán, amit amúgy a SW főgonosza sem képes. Utána persze észbekapnak az alkotók és az SW univerzumnak ellentmondás után (ami Talzin maga) ellentmondanak saját maguknak, és csak azért, hogy rendbe tegyék a végén az erőviszonyokat, simán elintéztetik a túl erőssé vált karaktert. Ha azonban a bíró nem ad meg egy 11est, ami az volt, majd később kárpótlásul befúj egyet ami meg nem az, akkor az nem az eredeti hiba kijavítása, hanem 2 rossz döntés...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mást, olyat ami hatalmasabbá teszi a többieknél. Nem tudom mire gondolsz, de Sidious lehet, hogy megölte. Ennek oka, hogy Talzin értelmetlen módon áttért a másik síkról arra a fizikaira, ahol valószínűleg nem volt halhatatlan és feláldozta magát. Amúgy Talzin már egy olyan dimenzióban mozgott, ahol sérthetetlennek mutatkozott. Olyasmit tudott, amit aztán csak a Qui-Gon-Yoda-Obi-Anakin 4-es. Kiegészítve azzal, hogy ő közben sokkal aktívabban tevékenykedett, mint a többi "Erőszellem". Fényévekről szopatott egy sith nagyurat (Dooku) és 10+ évig rejtve tudott maradni a jedik és a sithek elől is. Ez csak pár dolog a repertoárból.

Nem teszi hatalmassá, ha majd egyszer eljutsz a hatodik évadig, láthatod, hogy Sidious is tudja fényévekről szopatni a Jediket. Talzin meg semmi olyat nem tudott, mint amit Yoda, Qui-Gon, Ben és Anakin, ez teljesen egyértelmű. Ahhoz, hogy ő a létezésben maradjon, másokból kellett kiszívnia az Erőt, különben ugyanúgy megmurdelt volna, mint mindenki más. Távolról sem volt sebezhetetlen, ellenben Benékkel. De mondjuk az sem árt ehhez az ismerethez, hogy sorban ismerd meg a sztorit, ne a végével kezdve - egy szó mint száz, a Son of Dathomirt még nem szabadott volna elolvasnod, hiszen pár apróság Talzinhoz csak a 6. évadból derül ki. Például, hogy mi is az ő "halhatatlansága". Mert, hogy ő nem az, csak a Sötét Oldal által természetellenesen ragaszkodik az élethez - de ezt a lehetőséget meg az ep3-ban pont Sidious szavai teszik lehetővé.

Rejtve meg sosem volt a Jedik és a Sith-ek elől, hiszen Dooku, Sidious, Yoda, Windu és Obi-Wan is jól ismerte. Nem rejtőzött ő sehol - talán pont ezért kellett másvalakit küldenie a fia után, mert ő túlságosan is reflektorfényben volt. És még valami, maikor Windu ellőtt kiderült, hogy miféle hatalommal bír Talzin, Windu nem, hogy nem lepődött meg, szó szerint lesajnálta a hatalmát. És Windunak nem is volt ellenfél Talzin.

 

Gyerekek, tegnap szó szerint ezt akartam beírni!!! Így akartam kezdeni a mondandómat, hogy Vadert idézem. Éppen a konyhában mosogattam, mikor ez eszembe jutott a gondolat és amikor jöttem vissza a konyhából, megjegyeztem magamnak, hogy ezt majd Dzséjt biztosan beírja.

 

DÖBBENET! :o

Jók a megérzéseid. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem teszi hatalmassá, ha majd egyszer eljutsz a hatodik évadig, láthatod, hogy Sidious is tudja fényévekről szopatni a Jediket. Talzin meg semmi olyat nem tudott, mint amit Yoda, Qui-Gon, Ben és Anakin, ez teljesen egyértelmű. Ahhoz, hogy ő a létezésben maradjon, másokból kellett kiszívnia az Erőt, különben ugyanúgy megmurdelt volna, mint mindenki más. Távolról sem volt sebezhetetlen, ellenben Benékkel. De mondjuk az sem árt ehhez az ismerethez, hogy sorban ismerd meg a sztorit, ne a végével kezdve - egy szó mint száz, a Son of Dathomirt még nem szabadott volna elolvasnod, hiszen pár apróság Talzinhoz csak a 6. évadból derül ki.

 

Sajnos úgy folyik bele, hogy nem teljes az ismerete. Ez olyan mintha én elkezdenék vitázni vagy érvelni az SW -ről anélkül, hogy láttam volna a hatodik részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jók a megérzéseid. :)

Ez nem sima megérzés volt, hanem egyre járt az agyunk. Az meg külön döbbenetes, hogy még meg is jegyeztem magamnak, hogy Dzséjt majd tuti beírja. Természetesen Talzin létezése minden szempontból tökéletesen illeszkedik a Star Wars világába (a boszorkány koncepció nem véletlenül Lucas találmánya még az OT idejéből) és tökéletesen tölti ki az űrt a született erőhasználók és a hétköznapi "emberek" között. A téma részemről túl is lett beszélve, hagyom tovább érvényesülni Dzséjt(et)! :D

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem sok van már a 6. évadig, most értem a TCW-s Maul-Mandalore-szál végére. :) Kezdek attól félni, hogy túl nagy elvárások generálódnak bennem a 6. évad kapcsán. A képregény is "mindent" megmagyaráz, aztán inkább nem is megyek bele megint...

 

Amúgy vannak itt páran, akik már látták a 6. évadot és mégse békéltek meg Talzin-nal. Ráadásul hasonló okok miatt, mint én. Ez persze nem azt jelenti, hogy bárkinek is igaza lenne, nem igazol senkit. Pusztán jelzi azt, hogy talán nem annyira letisztult a helyzet. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért ha akartad volna, már húszszor ledarálhattad volna a hatodik évadot. :) Így olyan, mintha ismernéd egy történet elejét és végét, csak éppen a közepét, az odáig vezető utat nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem sok van már a 6. évadig, most értem a TCW-s Maul-Mandalore-szál végére. :) Kezdek attól félni, hogy túl nagy elvárások generálódnak bennem a 6. évad kapcsán. A képregény is "mindent" megmagyaráz, aztán inkább nem is megyek bele megint...

 

Amúgy vannak itt páran, akik már látták a 6. évadot és mégse békéltek meg Talzin-nal. Ráadásul hasonló okok miatt, mint én. Ez persze nem azt jelenti, hogy bárkinek is igaza lenne, nem igazol senkit. Pusztán jelzi azt, hogy talán nem annyira letisztult a helyzet. ;)

 

Miért nem szinkronba nézted velünk a TCW-t? Fél nap elég, hogy megnézd a TCW 6. évadot. Nem akarlak sürgetni, csak hónapok óta látványosan szenvedsz a TCW-vel. Ez csak egy sorozat, leülsz és megnézed, ha meg nem tetszik, csak azért ne nézd meg, hogy felzárkózz hozzánk. Felesleges ennyit szenvedni rajta. A kérpegényt meg baromság volt úgy elolvasni, hogy nem láttad a 6. évados Talzin részt.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Vader szavait mindig is úgy éreztem, hogy mint stílust tartja többre az erőt, mint a bolygórobbantást. Kb, mint a lézerstuki és fénykard közti különbség, mely ellen Han és mely mellett Obi-wan érvel.

És ewoks, varjú meg Talzin/Charal párhuzam? Tudni kell a helyén kezelni.. Én előbb láttam a Harc az endor bolygónt, mint az sw-t és mindig is úgy gondoltam, hogy Földi család került az sw galaxisba, s ettől a gondolattól máig nehezen szabadulok. De soha nem húztam fel magam sem Talzin mágiáján, mert számomra belefér simán is, nemhogy élő-erővel kapcsolatos manipulációként, amit nem mellesleg Windu lazán illuziónak nevez..De a mortisos átalakulások sem zavarnak és halkan jegyuem meg, hogy megtörténtnek minősűl pb, szóval mostmár ess túl a 6. Évadon. Én sosem értettem egy ízig vérig rajongó "türelmét/időhiányát", de nagyon rádfér már! ;)

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.