Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

De a mortisos átalakulások sem zavarnak és halkan jegyuem meg, hogy megtörténtnek minősűl pb, szóval mostmár ess túl a 6. Évadon. Én sosem értettem egy ízig vérig rajongó "türelmét/időhiányát", de nagyon rádfér már! ;)

 

Nagyszerű, hogy említetted Mortist, hiszen ott is állatokká alakulnak a szereplők nyilvánvalóan a teremtő erő segítségével, aminek az egyik pólusa másodperek alatt képes virágba borítani egy fél bolygót, ugyanakkor kopár sivataggá "varázsolni" a másik felét. A TCW 6. évados Yoda szál pedig tele van ilyen jelenetekkel. Ezek mára már a kánon részei, amik mellett eltörpül Charal alakváltása. (Charal a neve az ewok filmek boszijának.) Szóval egyesek fennakadnak azon, hogy Talzin kupát teremt semmiből, de nagyvonalúan elmennek az olyan "apróságok" mellett, hogy a teremtő erő segítségével egy bolygón erdő nő egy erőben gazdag entitás megjelenésének a hatására.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű, hogy említetted Mortist, hiszen ott is állatokká alakulnak a szereplők nyilvánvalóan a teremtő erő segítségével, aminek az egyik pólusa másodperek alatt képes virágba borítani egy fél bolygót, ugyanakkor kopár sivataggá "varázsolni" a másik felét. A TCW 6. évados Yoda szál pedig tele van ilyen jelenetekkel. Ezek mára már a kánon részei, amik mellett eltörpül Charal alakváltása. (Charal a neve az ewok filmek boszijának.) Szóval egyesek fennakadnak azon, hogy Talzin kupát teremt semmiből, de nagyvonalúan elmennek az olyan "apróságok" mellett, hogy a teremtő erő segítségével egy bolygón erdő nő egy erőben gazdag entitás megjelenésének a hatására.

Nekem az is nagyon tetszik, amikor a papnő lába nyomán növényzet buránzik!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az 5. évad végi Ahsoka-szál fantasztikus. Noha a végének kidolgozását még mindig kicsit elkapkodottnak érzem, de úgy összességében a TCW egyik, ha nem a legjobb története. Ahogyan az egész elkezdődik, amikor Ahsoka megmenti Anakin-t, micsoda kontraszt a későbbiekhez képest. A "CSI: SW" jelenetek tetszettek, Barris sunnyogása néhány jelenetben új értelmet nyer a végjáték ismeretében. A börtön árasztotta magából a birodalmi feeling-et, ahogyan Tarkin is. Padmé, Sinube és Ventress feltűnése is nagyon tetszett.

 

Sajnos Ahsoka végig nagyon naivan és bután cselekszik. Valamilyen szinten Anakin hibái ütköznek ki rajta. Még a gyanúba keveredése előtt felhívja magára a figyelmet a nagyszájúskodással és a bosszúszomjjal. Utána meg gondolkodás nélkül sodródik az árral, az érzelmei elragadják és logikátlan lépéseket tesz. A legegyértelműbb jeleket se veszi észre, jobban bízik Barriss-ben, mint Anakin-ban vagy bárki másban. Rossz döntései nyomán olyan szinten gyűjti maga ellen a bizonyítékokat, hogy menthetetlenné válik a helyzet.

 

Én nem tudom felróni a Rend egyértelmű hibájának, hogy elálltak a lánytól. Egyszerűen a bizonyítékok ismeretében nem volt más választásuk. Minden a togruta-ra utalt és nem merült fel nemhogy jobb, de egyáltalán más alternatíva sem. Ahsoka olyan maximálisan kiszolgálta a gonosz tervet, ami talán még a kiagyaló képzeletét is felülmúlta. Abban a politikai helyzetben meg pláne nem volt más megoldás, de hozzátenném, hogy békésebb időkben se nagyon lehetett volna ebből kiút.

 

Továbbra is esélyesnek tartom Sidious háttértevékenységét. Az tuti, hogy Ahsoka gyanúba keveredése után (Tarkin-on keresztül) mindent megtett a lány elítélése érdekében, ill. hogy maximálisan kihasználja a lehetőségeket a jedik gyengítésére. De én azt sem tartom kizártnak, hogy már korábban bekapcsolódott és akár az ötletgazda is ő lehetett.

Barriss monológja bullshit és túl egybecseng azzal, amivel Sidious akarja befeketíteni a jediket a Szenátus és a nép szemében. Emellett nehéz elképzelni, hogy ezt az egészet Barriss (még ha már jedi lovag is) egyedül kitervelje és végrehajtsa, gyanúkeltés nélkül. Sok gesztusban (Sidious, Tarkin, Barriss) látok érdekességeket. Valahogy mindig minden köztársasági is jókor volt jó helyen.

 

Az érzelmi hullámvasút kirívóan jól működtek ebben a szálban. Szegény Obi-Wan, amit ebben az évadban át kellett élnie. Amikor Anakin után indulna, de Plo megfogja a vállát... mindent elmond. A végén a Rend próbálta menteni a menthetetlent, Anakin is, de sikertelenül. Ahsoka döntését abszolút meg tudom érteni, az ő szempontjából ez volt a legérettebb. A jellemfejlődése a csúcspontjához ért, ahogyan talán a sorozat is. A zárójelenet megint csak olyan érzelmi töltettel bír, ami egy élőszereplős filmnek is dicséretévé válna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem a 6. évaddal, s egyben a teljes sorozattal is. :) Annyira tetszett az utolsó évad, hogy a sorozat 10/7-es értékelését kénytelen vagyok felvinni 10/8-ra. :) Ha a 3. meg 4. évad nem lett volna (számomra) olyan elvont, akkor lehetne 10/10 is. Én így állítanék össze egy tetszési sorrendet az évadok között:

 

1. Season 1

2. Season 2

3. Season 6

4. Season 5

5. Season 3

6. Season 4

 

Már sok részt viszont nagyon régen láttam, úgyhogy biztos elölről fogom kezdeni a sorozatot, hátha változni fog a véleményem. :) Nem egyszer voltam már így sorozatnál/filmnél, hogy első megnézésre nem annyira jött be, másodikra viszont már annál inkább.

 

Viszont így maradnék a 10 / 8 -nál.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Végeztem a 6. évaddal, s egyben a teljes sorozattal is. :) Annyira tetszett az utolsó évad, hogy a sorozat 10/7-es értékelését kénytelen vagyok felvinni 10/8-ra. :) Ha a 3. meg 4. évad nem lett volna (számomra) olyan elvont, akkor lehetne 10/10 is. Én így állítanék össze egy tetszési sorrendet az évadok között:

 

1. Season 1

2. Season 2

3. Season 6

4. Season 5

5. Season 3

6. Season 4

 

Már sok részt viszont nagyon régen láttam, úgyhogy biztos elölről fogom kezdeni a sorozatot, hátha változni fog a véleményem. :) Nem egyszer voltam már így sorozatnál/filmnél, hogy első megnézésre nem annyira jött be, másodikra viszont már annál inkább.

 

Viszont így maradnék a 10 / 8 -nál.

Még mindig el vagyok ájulva, hogy az első két évadot tartod a legjobbnak..Dehát ízlések és ... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:P

Pedig a harmadik meg negyedik évadok sokkal komolyabbak, de mint már írtam, nekem azok azért nem tetszettek, mert számomra eléggé el lettek túlozva... Például a negyedik évadban, amikor eljátszották Obi-wan halálát, hogy utána beállhasson Dooku fejvadásztáborába (valami ilyesmi volt), már igen erősen facepalmoztam... :facepalm:

A negyedik évadból csak az utolsó két részt emelném ki pozitívan, de azt nagyon! :cool:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

:P

Pedig a harmadik meg negyedik évadok sokkal komolyabbak, de mint már írtam, nekem azok azért nem tetszettek, mert számomra eléggé el lettek túlozva... Például a negyedik évadban, amikor eljátszották Obi-wan halálát, hogy utána beállhasson Dooku fejvadásztáborába (valami ilyesmi volt), már igen erősen facepalmoztam... :facepalm:

A negyedik évadból csak az utolsó két részt emelném ki pozitívan, de azt nagyon! :cool:

 

Nekem kifejzetten tetszett a Deception-szál, ahogy Anakin bizalma megrendül, a jó kis börtönszökés stb. A The box ötletessége ellenére egy felesleges bár látványos vargabetű, nálam csak az a negatívum, hogy az út végén megint Dookuval küzdött meg Anakin, amit nagyon elcsépelt ez a sorozat, pedig egy ilyen párbaj létjogosultsága is kérdésesnek tűnt a sorozat elején.

Egyébként azt fejtegettük annak idején, hogy Palpatine-játéka erre ment ki, hogy megmérettesse a Kiválasztottját a saját szeme előtt, de mi van, ha sikerült volna a Bane-terv?

Máris jöhetett volna a Sith-ek bosszúja az elrabolt főkancellárral? ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyit fűznék még hozzá a hatodik évadhoz, hogy az első résznél még hiányoltam Ahsoka-t, de aztán már cseppet sem hiányzott. Véleményem szerint sokkal jobb volt nélküle az évad.

Az animáció meg mintha szebb lenne. Az első évadban még nem volt ennyire pazar, de lehet hogy csak én látom így.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor jól láttam. :)

----------------------------

Savage Opress

 

Na szerintem ő egy érdekes figura. Sok bajom nem volt vele, de szerintem a fivére, Darth Maul sokkal jobb karakter.

Amikor Palpatine megölte, nem tudtam, hogy sírjak-e vagy örüljek. Mert hát ő nem sorolható a kedvenc TCW-s karaktereim közé, de nem is utáltam annyira.

Amúgy szerintem Cad Bane meg Hondo Ohnaka a legjobbak az újdonsült szereplők közül. 8)

Szerkesztve: - DarthMaul31
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Felettébb furcsa pletyka érkezett mely szerint a héten nagy meglepetések várhatók TCW ügyben. A forrás konkrétan kész, eddig be nem mutatott epizódok megjelenéséről beszél az sw.com -on! Talán a BD/DVD megjelenést promózhatják, no de kész epizódokkal??? Főleg annak fénylében, hogy jövőhéten már kezdődik a Rebels. Furcsa, de azért figyeljünk az sw.com -ra. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felettébb furcsa pletyka érkezett mely szerint a héten nagy meglepetések várhatók TCW ügyben. A forrás konkrétan kész, eddig be nem mutatott epizódok megjelenéséről beszél az sw.com -on! Talán a BD/DVD megjelenést promózhatják, no de kész epizódokkal??? Főleg annak fénylében, hogy jövőhéten már kezdődik a Rebels. Furcsa, de azért figyeljünk az sw.com -ra. :)

 

Hát ez nem lenne semmi! :clap2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Konkrétan mozgóképes formátumról van szó?

Mert annak idején vagy Pablo Hidalgo, vagy Leland Chee valami olyasmit mondott, hogy a sorozat befejezetlen szálaival az EU fog foglalkozni. (Lásd: Darth Maul képregény + Golden Ventress regénye)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Felettébb valószínűtlennek tűnik. De ha mégis, akkor A Darth Maul szál legyen! :clap2:

Konkrétan mozgóképes formátumról van szó?

Mert annak idején vagy Pablo Hidalgo, vagy Leland Chee valami olyasmit mondott, hogy a sorozat befejezetlen szálaival az EU fog foglalkozni. (Lásd: Darth Maul képregény + Golden Ventress regénye)

 

A fejvadászos szálat emlegetik...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A fejvadászos szálat emlegetik...

 

 

Ha tényleg így lesz az nagyon jó hír, remélem én is, hogy a Darth Maul szálat láthatjuk mozgóképen és Ventressel is foglalkoznak majd.

 

Mindkettőnek örülnék/mindennek örülnék! Hogy hívják majd. Season 7? vagy Season 6.2? TCW extra? :evil:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a jó, hogy nagy valószínűséggel bármelyik lehet, ha arra alapozunk, amit a részek elkészültségéről mondtak. Ha ez az egész igaz, mindenképpen egy nagyon jó sztorit kaphatunk kézhez, ami nem is olyan rossz, így másfél évvel a sorozat halála után. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na ja... kedves gesztus, ugyanakkor ezt minek kellett?

Bármennyire is várom a Rebelst, egyre fájóbb a tudat, mi minden várt volna még ránk a TCW keretében. Mintha a Rebels debütálása nem ért volna rá a TCW kifutása után.

Annyi azért pozitívum, hogy így vagy úgy, de igyekeznek eljuttatni hozzánk ezeket a történeteket... előbb a Son of Dathomir, majd a Dark Disciple. Remélem, az Utapau-arcot is megismerhetjük majd hivatalosabb formában. De anno szó volt egy fejvadászos sztoriról is.

 

Tetszett az utalás Ahsoka távozására, illetve az Anakinra gyakorolt hatására, ami az Obi-Wannal való párbeszédéből végre kiderült. Fokozza az Ep3 drámáját Kenobi meggyőződése, hogy Anakin nem fogja elhagyni a Rendet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval akkor erre céloztak korábban. Megkaptuk az Utapau szálat animaticsban. Ilyen se volt még. :D Egyébként volt ilyenről szó? Mármint Utapau szálról? Én nem emlékszem rá. Majd megnézem ha fent lesz a youtube -on, ugyanis az sw.com videói az én sz*r gépemen szaggatnak. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.