Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Hát, ezen a ponton valahol kisiklottak a Jedik. Szerintem a TCW tragédiáját már Windu ep2-es szövege is lefesti - ami persze részben az ep2-3 tragédiája is: "Mi a béke őrei vagyunk, nem katonák." Aztán mégis katonának állnak. Rajta is vesztek. :(

 

 

Miért mit csináltak volna? Nekik a Köztársaság védelme volt a feladatuk. Fenyegették őket a szepik. Nem volt más választásuk. Ha nem teszik vége a Köztársaságnak. Mielött azt hozod fel hogy ezek után is vége lett én úgy gondolom akkor még nem tudták. Egyszerűen nem tehettek mást mint a klónhadsereg élére állni. Vagy szerinted az lett volna jó hogy nem igénybe venni a Grand Armyt és akkor Anakin és Oby-wannak annyi. Pont az a tragédia a prequelben hogy nincs más választásuk. Ha nem állnak a clone hadsereg élére akkor a Köztársaságnak annyi hisz Dooku droidserege elfoglal mindent. Ők a Köztársaság védelmére esküdtek fel. Ez most olyan mintha azért tüntetnénk fel negatív szinten Az USA hadseregét mert bementek Afganisztánba. Nem lehetett mást csinálni. A tornyokkal megb*szták őket és erre erőteljes válasz kellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy szóval sem állítottam, hogy más lehetőségük lett volna, sőt, már vagy kismilliószor érveltem pont amellett, hogy más lehetőségük nem volt. De ettől még a Jedik igenis hibásak a Köztársaság pusztulásában, és igenis, rohadt messze kerültek attól, amiről Windu mesél. Már akkor messze voltak, ott az ep2-ben. Éppen ez az egyik, hogy nekik nem csak és kizárólag a Köztársaságot kellett volna védeniük, elvégre a Jedik a béke őrei, nem a Köztársaság őrei. De már ennyire részeivé váltak a politikai rendszernek, hogy ők már csak a Köztársaságon belül voltak hajlandók (rosszúl) őrizni a békét, míg az olyan bolygókra konkrétan csokiztak, mint a Tatooine vagy a Zygerria, ahol tombolt a rabszolga-kereskedelem - ami így fórumosok közt szólva, szerintem olyasmi, amit a Jediknek, ha igazán a béke és a jó őrei, illett volna felszámolni. De hát az a Köztársaság határain kívül volt, ergo, ott a béke és a jó nem az ő hatáskörükbe tartozik.

Nem volt választásuk, de azért nem volt választásuk, mert ezer év alatt elkorcsosultak. Aztán ezt a folyamatot felgyorsította a háború, amit a TCW nagyon szépen bemutat. Emlékezzünk csak olyasmikre, minthogy a Mandalore-on - ami a Köztársaság tagja! - folyó terrorakciók csak azután lettek fontosak, hogy Satine semlegessé akart válni a háborúban. Ekkor máris odament a Jedi, de még akkor sem, hogy segédkezzen valamiféle béke összehozásában az Új Mandalore-ok és a Death Watch között, hanem, hogy utánajárjon, nem-e szepiszimpatikus Satine. Meh...

De feszegetni lehetne azt is, hogy hogyan lehetséges, hogy a Ryloth a Köztársaság része, és mégis, a látottak alapján a twi'lek nőket nagykereskedelmi szinten adják-veszik a Peremvidéken. És ez csak két példa, a TCW többet is felmutat arra, hogy a Jedik már annyira a köztársasági politika részévé váltak, hogy nem egy esetben hoznak direkt rossz döntést, nehogy a politikai megítélésük megromoljon (lásd: Ahsoka kirúgása).

Szóval, értem én, hogy miért álltak be a háborúra, miért lettek tábornokok, ez sosem volt kétséges. De ez akkor sem a Jedik útja, és akkor sem szabadott volna megtenniük. Szükséges volt, de nem jó. Ez is egy tragédia.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez most olyan mintha azért tüntetnénk fel negatív szinten Az USA hadseregét mert bementek Afganisztánba. Nem lehetett mást csinálni. A tornyokkal megb*szták őket és erre erőteljes válasz kellett.

Ez a 3 mondat már teljesen felesleges az érvelésedben. Enélkül is kerek egész és nem is nagyon lehet vitatni, Dzséjt is egyetért(mondjuk picit másra célzott, mint kifejetette) és én is egyetértek veled.

A való élet politikai sz@rságait meg nem látom szívesen itt -gondolom nem vagyok egyedül-, főleg hogy a példád alapjára szolgáló eseményre (tornyok) legalább annyi pro van mint kontra.

Nem illik ide a példa, mert a valóságban sosem fogjuk megtudni ki vagy kik voltak a hunyók, a star warst azért átlátjuk nagyjából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Észrevettem apróbb hibákat a sorozatban.

 

Az egyik, hogy egy epizód címe: "Macska-egér harc". Tudom, ez egy hasonlat, de a Star Wars Univerzumban nincsenek macskák meg egerek... Vagy mégis? :)

 

A másik: felfigyeltem arra, hogy az egyik epizódban említik azt a kifejezést, hogy "drákói szigor". Ez a kifejezés pedig egy görög történelmi alaktól származik, Drakóntól, aki majdnem minden bűnért halálbüntetést szabott ki... És tudtommal a Star Wars Univerzumban nem szerepel a bolygónk, a Föld, tehát akkor a görög történelem se... :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Észrevettem apróbb hibákat a sorozatban.

 

Az egyik, hogy egy epizód címe: "Macska-egér harc". Tudom, ez egy hasonlat, de a Star Wars Univerzumban nincsenek macskák meg egerek... Vagy mégis? :)

 

Luke buckapatkányokra lövöldözött anno szabad idejében és ha már patkány van akkor lehet egér is :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A macska egér nem hiba, hisz a cím nekünk nézőknek szól. A részben nem említik ezt a párhuzamot, szóval nem része az univerzumnak. Amúgy az Új remény regényváltozatában megemlítik a macskákat - még a "miaú" is stimmel-, a Marvel által publikált Star Wars képregénysorozatnak a 13. részében pedig beszélnek az egerekről is, szóval a Legends kánonnak mindkettő része. Ellentétben a kutyákkal, hisz azok a jelenlegi kánon szerint is léteznek, ugyanis C-3PO az EpII-ben a geonózisi csata alatt elszólja magát, hogy:"Die, Jedi dogs!"

 

A drákói szigorral kapcsolatban egy kis segítségre lenne szükségem, hogy melyik részben volt, mert ez így most nem rémlik. De nem tartom kizártnak, hogy csak a szinkronban szerepelt a kifejezés, és akkor meg nincs miről beszélnünk, hisz kánon szempontból csak az eredeti nyelven elhangzottak a mérvadók. (Még jó, mert a magyar szinkron nemhogy egy több ezer műből álló univerzummal, de még saját magával sem tud koherens és következetes maradni).

Szerkesztve: - Nabopolasszar
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a drákói szigor csak a magyar fordításban van, ha jól emlékszem az "iron fist" frázist fordították így valamelyik bevezetőben, de nem is tudom, honnan ugrik ez be. Mellesleg ez igazán nem meglepő, amikor többször is használnak magyar szófordulatokat: "más tészta", "csöbörből vödörbe", "vargabetű".

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

A drákói szigorral kapcsolatban egy kis segítségre lenne szükségem, hogy melyik részben volt, mert ez így most nem rémlik.

 

 

Úgy emlékszem, az első évad huszonegyedik vagy huszonkettedik részében a narrátor szájából hangzik el a szöveg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért a való élet elnevezései néha óhatatlanul is megjelennek alternatív világokban játszódó történetekben, így a Star Wars-ban is. Rögtön most két dolog is eszembe jutott, a kancellár és a szenátus, amelyek latin eredetű szavak. De ez így van rendjén, bizonyos koherencia szükségeltetik a való élettel, különben érthetetlen lenne az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ennyi erővel már azt is felróhatnánk az SW-nek, hogy miért angolul beszélnek a szereplők - már aki éppen angolul beszél. Pedig ha a messzi-messzi és réges-régi Galaxisban nincs Föld, akkor az angol nyelv sem létezhet. Ráadásul a szereplők még különböző nyelvterületek akcentusait is felveszik. Hogyan beszélhet az ifjú Obi-Wan skót akcentussal, ha nincs is Skócia? Vagy angol akcentussal az öreg Ben, ha egyszer Anglia sincsen? Szóval abba, hogy fel-feltűnik néhány földi kifejezés, szerintem legfeljebb a szándékos kötözködés jegyében lehet belekötni, hiszen ha ez reális lenne - ami ugye iszonyú messze áll a Star Warstól -, akkor az egész sorozatban mindenkinek idegen nyelven kéne hablatyolnia. Ami ugye zseniális húzás lenne annak tükrében, hogy sokaknak már az nehezére esik, hogy az angol hangsáv mellett olvassa a magyar feliratot.

Szóval az ilyesmivel nem kell törődni. Azért van ez, hogy mi, akik messzi-messze laknak a Galaxistól, azok is megértsük a szavaikat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A 4. évad végére értem, lassan közeledik a várva várt 6. is. :)

 

A víz alatti háború és a gungan-szál tetszett, ötletesen bővítette a galaxist és jobban megismertük az érintett fajokat, no meg Ackbar-t. A Krell-szál is nagyon bejött, mély és sötét volt. A Rend és a klónok szemszögéből is fontos események zajlottak. Kár, hogy Obi-val nem akadt össze Krell, azt megnéztem volna.

A rabszolgás sztori megint csak remekül sikerült. Hozzátett Anakin és Obi karakteréhez is, valamint újfent sokat tudtunk meg a galaxis Köztársaságon kívüli részéről.

Obi inkognitójáról pozitív irányban változott a véleményem. Noha még mindig akad benne pár összecsapott megoldás, de összességében tetszett. Jelentős is Anakin és a Rend kapcsolatában, ill. nagyon jó volt látni hogyan élte meg a fiú mestere vélt halálát.

 

Az pedig különösen érdekes (az egész TCW-t tekintve), hogy Sidious terve mennyire be volt biztosítva, hogy mennyi minden hiúsult meg, mennyiszer fogott mellé, mégis összességében arra tartottak a dolgok, amerre akarta. Példátlanul zseniális volt az öreg, ezt újfent el kell ismerni. :)

Nagyon bejött Ventress karakterfejlődése, ami Ahsoka-é mellett fantasztikusan kidolgozott és felépített. A fejvadászos rész vele és Boba-val az egyik személyes kedvencem az évadból. Öröm látni, hogy Assajj nemcsak egy jellemtelen fogdmeg (mint pl. Savage vagy Grievous), hanem rendesen ki lett fejtve a jelleme, részben a múltja és jövője.

 

Azt viszont továbbra is tartom, hogy erre a Talzin-féle zombisereges, holtfelélesztős, vuduzós és fekete mágiás boszorkányságra annyi szüksége volt a SW-nak, mint amennyire Anakin vágyott a megégésre. A Mortis-szál noha elvont volt, mégis megtartotta a SW hangulatát és minden misztikum ellenére jól működött. Talzin-nál továbbra is azt érzem, hogy totálisan kimutat ebből az univerzumból. Végig olyan érzésem volt, mintha egyáltalán nem SW alkotást néznék, hanem valami rajongói moslékot, ami összemos mindenféle egyéb, amúgy a SW-tól független fantasy motívumot.

 

Maul visszatérését már nem szentségtörésként élem meg, de ennek oka csak és csupán a későbbi események. Azok ismeretében elfogadom a visszahozását, ellenben a megvalósítás (maga a visszatérésé) továbbra is iszonyúan böki a csőröm. Kiemelkedően igénytelen és röhejes az alapötlet és a megvalósítás is. Savage magánakciója, az őrült póklábas bohóckodás, a Talzin-féle újabb műlábak fabrikálása, Maul elméjének mágikus manipulálása méltatlan, nemcsak magához a karakterhez, de a SW-hoz is. Legalábbis én így látom.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt viszont továbbra is tartom, hogy erre a Talzin-féle zombisereges, holtfelélesztős, vuduzós és fekete mágiás boszorkányságra annyi szüksége volt a SW-nak, mint amennyire Anakin vágyott a megégésre. A Mortis-szál noha elvont volt, mégis megtartotta a SW hangulatát és minden misztikum ellenére jól működött. Talzin-nál továbbra is azt érzem, hogy totálisan kimutat ebből az univerzumból. Végig olyan érzésem volt, mintha egyáltalán nem SW alkotást néznék, hanem valami rajongói moslékot, ami összemos mindenféle egyéb, amúgy a SW-tól független fantasy motívumot.

 

Maul visszatérését már nem szentségtörésként élem meg, de ennek oka csak és csupán a későbbi események. Azok ismeretében elfogadom a visszahozását, ellenben a megvalósítás (maga a visszatérésé) továbbra is iszonyúan böki a csőröm. Kiemelkedően igénytelen és röhejes az alapötlet és a megvalósítás is. Savage magánakciója, az őrült póklábas bohóckodás, a Talzin-féle újabb műlábak fabrikálása, Maul elméjének mágikus manipulálása méltatlan, nemcsak magához a karakterhez, de a SW-hoz is. Legalábbis én így látom.

Ízlés dolga, de a nagy és teátrális szavakat mellőzni is lehetne. ;) Hogy mihez mi illik az egyéni ízlés kérdése is. Abból globális következtetést nem vonnék le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok furcsa dolog volt ebben a sorozatban, amit eleinte személy szerint kétségekkel fogadtam, de aztán nagyon megszerettem. Mikor elkezdődött akkor volt olyan időszaka az életemnek, hogy a megszokottnál kevesebbet foglalkoztam SW-vel és így hatottak rám sajnos a negatív hangok, ezért szégyellem is magam, csak később kezdtem el követni a sorozatot, akkor kapcsolódtam be mikor a magyar cartoon networkon elkezdték adni. Az első epizód amit láttam a Lair of Grievous volt. Több sem kellett azonnal behoztama lemaradást és folyamatosan követtem a sorozatot később a 4. évad kezdetén volt csak, hogy egyéb okok miatt nem követtem figyelemmel, persze aztán ezt is gyorsan pótoltam.

 

Így visszatekintve a teljes sorozatra és arra miként vélekedtem egyes dolgokról előzetesen és később milyen hatást váltottak ki azt kell mondjam a legékesebb bizonyítéka annak, hogy miért maradt fenn ennyire a Star Wars, miért szerez évről évre több ezer újabb rajongót, és miért nem ér véget soha. Leginkább a legendás zenekarokhoz tudnám hasonlítani, akik különböző albumaikon, különböző korszakaikban mindig újítottak, változtattak amennyire kell, sokszor eleve kudarcra ítéltetett ötletekkel, de mégis rácáfoltak és győztek, nem hallgattak a külvilág nyomására és alkottak valami teljesen újat ami magasabb szintre emelte a már meglévő munkásságukat. Voltak gyengébben sikerült számaik, de az albumaik és a stílusuk fejlődése egyedivé és megismételhetetlenné tette őket, aminek köszönhetően fenntudták tartani, sőt növelni népszerűségüket és elismertségüket.

 

A Star Wars és különösen a TCW ennek a jelenségnek ékes példája. Csak magamból kiindulva mennyi mindent elleneztem előzetesen és ha némelyik az elején bukdácsolt is az eredméy mindig kiváló és maradandó lett amit imádtam. Kezdetnek ott volt Ahsoka. Előzetesen már az sem tetszett, hogy Anakinnak tanítványt adnak, és ezenfelül magát alányt sem tartottam szimpatikus karakternek. Az elején persze voltak kisebb mellényúlások vele kapcsolatban, de hamar megtalálták a helyes irányt és az arányokat és nagyon jó karakter lett belőle, abszolút nem zavart, sőt még kedveltem, aztán a későbbi évadokban pedig végleg a szívemhez nőtt, sőt az egészet nézve még örülök is, hogy az elején olyan volt amilyen mert így egy kiváló karakterfejlődésnek lehettünk szemtanúi remek történetekkel párosítva és ennek tetejében ki az akit nem érintett meg érzelmileg az ahogyan távozott a sorozatból? Szóval kijelenthetjük, hogy telitalálat volt, még annyival kiegészíteném, hogy a filmekhez is szerintem hozzáadott, ugyanis mostmár sokkal mélyebb és érthetőbb értelmezést kap az a tény miért borult ki annyira Anakin, hogy nem kapja meg az ep3-ban a mester címet.

 

De nem ez volt az egyetlen dolgo amit előzetsen félve vártam vagy vártam volna ha tudok róla és mégis nagyon jól sült el. Obi-wan és Satine kapcsolata meglepetésként ért előzetesen nem tudtam róla, ha valaki hasonlót említ mielőtt látomk azt a részt ahol fényderül a kettejük érzelmi kapcsolatára valószínűleg látni sem akarom, de nagyon tetszett aza rész és az első gondolatom az volt utána, hogy mennyire jó, hogy ezt beletették, ezáltal Obi-wan a szememben mégnagyobb jedi lett és nem utolsósorban még emberibb, ami a jedikből sajnos egyre inkább kiveszett (részben ez is vezetett a bukásukhoz, na még ezt a bukáshoz vezető utat is miylen jól ábrázolja a sorozat). Voltak aztána politikai szálak. A filmekben sosem volt bajom velük, de a sorozatból előzetesen nem hiányoltam volna, legalábbis úgy nem, hogy teljes részeket kapnaka politikai témák. Mondanom sem kell ez is nagyon kellemes csalódás volt, bár szerintem ebbena témában becsúszott 1-2 gyengébb rész főleg a korai évadokban de összességében remekül megoldották, külön kedvencem a 6. évad beli Clovis szál. Mikor az évadnak nekiálltam természetesen leginkább a Yodás történetszálat vártam és féltem, hogy megtöri a lendületet egy politikai kitérő. Persze megint kellemesen csalódtam legnagyobb örömömre ami abban a 3 részben van az mind történetileg mind emberileg is zseniális a végén meg is sajnáltama kezdetben antipatikus Clovist és sajnáltam is, hogy nem lehet több rész ebbőla történetszálból. Sokan akik divatból szídják a SW-t imádják kiemelni a politikai szálata TCW kapcsán is, örömmel látom, hogy egyre kevsebb éssszerű érvet képesek felhozni és, hogy egyre kevesebb megértő fülekre találnak.

 

És szót ejtenék az általam előzetesen legrosszabbnak tartott ötletről, ami miatt húztam is a megnézését egyes részeknek, aztán olyat koppantam, mint Maul a Naboo-n. Igen a Darth maul visszatérése és a történetszála az, amit előzetesen nem is akartam elhinni, hogy meghúzzák, ezzel szemben olyan zseniális és izgalmas történet alakult ki belőle, hogy áldom Lucast amiért ezt meglépte, mert ha nem teszi a kedvenc történetszálam(a 6. évados Yoda szállal egyetemben) sem születik meg. Nagyon jól elmélyítette a karaktert, és nagy szerepe volt többek közt ennek is abban, milyen komolyságokat ért el a sorozat a kezdetektől a végéig. Ennek kapcsán meg kell jegyeznem a Talzin féle mágiákat és a Dathimiri eseményeket bár tetszettek mindig is sokszor én is SW idegennek éreztem, de logikusan átgondolva és az egész sorozatot összevetve miért is ne állná meg a helyét a Star Wars világában, csak meg kell találni a helyét és passzolni fog oda. Persze felvet rengeteg új kérdést, de pont ez a szép benne, lesz miből meríteniük az új kánon alkotóinak.

 

Ezeken kívül rengeteg szuper történet, rengeteg kuriózum került bele a sorozatba amit egy SW rajongó nem tud nem szeretni, pl. a klónok életének és jellemének bemutatása, a rengeteg párbaj amik néhol felülmúlják a filmekben látottakat is és nagyon jól kibővítik a fontosabb karakterek jellemét és fejlődését ami a háború alatt lezajlott, nem beszélve arról, hogy a galaxist is mennyivel tágabban megismerhettük végre.

 

Egy szó mint száz a TCW méltó a 6 filmhez, tökéletes kiegészítés hozzá és egy rendkívül szerethető és élvezhető mű, aminek megítélése átment minden olyanon amit a6 filmnek kikellett állnia és jelesre vizsgázott. nagyon sajnálom, hogy elkaszálták a sorozatot, jó lett volna még tovább nézni, de remélem azért kapunk még valamilyen formában a képernyőre is TCW-t ha más nem legalább a Son of Dathomir jelenjen meg valamilyen formában, mert ami ott történik az abszolút képrenyőre kívánkozik, na de nem lövöm le a poént azoknak akik még nem olvasták.

 

Végszónak annyit amennyi az írásomból is lejöhetett, hogy imádom ezta sorozatot és az évek során valószínűleg gyakran előveszem majd még, nagyon örülök, hogy a hivatalos kánon része. Nem tudom milyen lesz a Rebels, de fel kell kötnie a gatyáját ha megakarja ugrani a TCW szintjét, remélem ez sikerül is az alkotóknak. :)

 

U.i.: remélem lesz aki végigolvassa :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én elolvastam és szinte minden tekintetben egyetértek vele. ;)

 

Anno én is erős ellenérzésekkel viseltettem a sorozat iránt és a hátam közepére nem kívántam. Ennek oka leginkább a film volt. Aztán barátok unszolására belefogtam a sorozatba és már az 1. részben nagyon kellemesen csalódtam. Azóta is az az egyik személyes kedvencem, elindult vele egy folyamat. Részletesebben ebbe nem megyek bele, a TCW rajongás kialakulásába, mert Palpi jól érzékeltette. Hasonlóan zajlott nálam is.

 

Mára már én is azt gondolom, hogy a TCW összességében nagyon is méltó a SW-hoz, a Saga-hoz. Első olvasatra és nézésre voltak számomra nehezen emészthető vagy épp emészthetetlen szálak. Idővel ezek döntő többségénél lecsillapodtak a kedélyek és már nem jelentenek gondot, elfogadtam őket.

Egyes egyedül a Talzin-vonulatot nem veszi be a gyomrom a mai napig, de annyi baj legyen. :) Azért a 120+ rész összesen több, mint 40 óra. Egy ilyen volumenű alkotásánál szinte elkerülhetetlen, hogy legyenek nem tetsző részek, motívumok. A filmekben is volt néhány nekem antipatikus jelenet, ettől még zseniális az egész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én végig olvastam Palpi és csak azt sajnálom, hogy a sorozat alatt nem voltál itt. :(

 

Hát igen olvasva a topicokat én is nagyon sajnálom, hogy nem voltam itt még a sorozat ideje alatt, na de majd a Rebelst szerencsére már veletek együtt követhetem figyelemmel :)

 

Én elolvastam és szinte minden tekintetben egyetértek vele. ;)

 

Anno én is erős ellenérzésekkel viseltettem a sorozat iránt és a hátam közepére nem kívántam. Ennek oka leginkább a film volt. Aztán barátok unszolására belefogtam a sorozatba és már az 1. részben nagyon kellemesen csalódtam. Azóta is az az egyik személyes kedvencem, elindult vele egy folyamat. Részletesebben ebbe nem megyek bele, a TCW rajongás kialakulásába, mert Palpi jól érzékeltette. Hasonlóan zajlott nálam is.

 

Mára már én is azt gondolom, hogy a TCW összességében nagyon is méltó a SW-hoz, a Saga-hoz. Első olvasatra és nézésre voltak számomra nehezen emészthető vagy épp emészthetetlen szálak. Idővel ezek döntő többségénél lecsillapodtak a kedélyek és már nem jelentenek gondot, elfogadtam őket.

Egyes egyedül a Talzin-vonulatot nem veszi be a gyomrom a mai napig, de annyi baj legyen. :) Azért a 120+ rész összesen több, mint 40 óra. Egy ilyen volumenű alkotásánál szinte elkerülhetetlen, hogy legyenek nem tetsző részek, motívumok. A filmekben is volt néhány nekem antipatikus jelenet, ettől még zseniális az egész.

 

Persze ez természetes, nekem is vannak olyan részek amik kevésbé jönnek be, de szerencsére elenyésző a számuk. A Talzinos elemek közül nekem már csak az furcsa kicsit, hogy a semmiből elővarázsol tárgyakat, de bízom benne, hogy idővel erre is lesz magyarázat :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy ez a jedi ifjoncos kristálykeresős szál micsoda remekmű, egyszerűen fantasztikus. Az egész történetvezetés, ahogyan egyre nagyobb dolgok történnek és egyre többen keverednek bele az egészbe, a fordulatok. Szinte végig csak tisztán TCW-s karakterek és helyszínek szerepelnek, mégis csak úgy árad az egészből a SW feeling. Ha pedig előkerül egy Grievous, Yoda (főképp ő) vagy Kenobi, akkor üdítően színesítik a sztorit, noha nem keverednek komolyabb szerepbe. Minden frakcióról új infokat tudhatunk meg. Ez a Hondo is nagy arc, jó volt pozitív szerepben is látni. Úgy általában, a kalózok és fejvadászok szépen mélyítik az univerzumot. Újabb réteg, ami beékelődik az egyszerű "jó" és "rossz" végletek közé és árnyalja a képet. Ebben zseniális a prequel érája és a TCW is ennek szerves része.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a Hondo is nagy arc, jó volt pozitív szerepben is látni.

 

Hondo Ohnaka szerintem is nagyon jó karakter, Cad Bane fejvadász mellett ő az egyik kedvencem, azok közül, akik csak a sorozatban kaptak szerepet.

Egyébként a Jedi visszatér elején, amikor Luke-ot meg akarják öletni a Tatooine-on, lehet látni két olyan kalózt az egyik bárkán, mint Hondo. Csak azért írom, mert én azt hittem, hogy ezt a fajt a Klónok háborújához találták ki, nem gondoltam, hogy már korábban is szerepeltek. :)

Hondo papagájként szolgáló állatkája jópofa, Jabba is rendelkezik eggyel ha jól tudom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó kis(nagy) beszámoló Palpi. Valamiért eszembe jutott valami: bár nem feltétlenül téged, hanem másokat és magamat is kérdezem; Hogy tetszettek nekünk az 1 részes történetek és melyek a legjobbak a sorozat egészét tekinve?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hondo Ohnaka szerintem is nagyon jó karakter, Cad Bane fejvadász mellett ő az egyik kedvencem, azok közül, akik csak a sorozatban kaptak szerepet.

Egyébként a Jedi visszatér elején, amikor Luke-ot meg akarják öletni a Tatooine-on, lehet látni két olyan kalózt az egyik bárkán, mint Hondo. Csak azért írom, mert én azt hittem, hogy ezt a fajt a Klónok háborújához találták ki, nem gondoltam, hogy már korábban is szerepeltek. :)

Igen, a Cantina-jelenetben pedig szerepel Cad Bane fajtársa is, ha nem épp ő maga. ;) Zseniális a TCW-ben, hogy amire sokszor azt gondoljuk, hogy tök új ötlet és nem köthető a klasszikus SW-hoz, arról kiderül, hogy valójában mégis abban gyökeredzik, még ha csak minimálisan is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... Hogy tetszettek nekünk az 1 részes történetek és melyek a legjobbak a sorozat egészét tekinve?

 

Látom nincs tolongás, de belegondolva és kicsit átnézve az epizódlistákat értehtő is.

A kronológiánál van megint a kutya elásva hisz korábban 1 részesnek tűnő epizódok rengeteg esetben ágyazódtak be valahová.

Ilyenek: Ambush, Rookies, Hidden enemy, Hostage Crisis, Cat and Mouse.

A (talán) valódi egyrészesek: Trespass, Lightsabre Lost, Bounty Hunters, A Friend in Need.

Egy említendő kivétel nálam a Bounty, mert annyira elüt az egész attól a 4-estől amiben van, hogy hihetetlen, mégis Ventress karakterútja, így be sem soroltam, de egy sort érdemelt a "szakadékszerű stílusváltás egy történetszálban" kategóriában. ;)

 

De akkor állást is foglalok a kérdésben: a Bounty Hunters legjobb egyrészes szerintem! :D

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira soha nem filóztam az "egyrészeseken", de a felsorolásodból nekem az ellopott fénykardos tetszett leginkább. Ahsoka és Sinube együttműködése nagyon bejövős, pláne Anakin-nal párhuzamba állítva. A lány jellemfejlődése szempontjából kulcsfontosságú. A vén mester meg nagy figura. Yoda-t is imádom, Sinube meg rá emlékeztet valamilyen szinten. Valahogy olyan megnyugtatóan mély SW-hangulatuk van. Az érzelmeket (pl. Ahsoka félelme, kétségbeesése, türelmetlensége) is nagyon jól mutatja be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyira soha nem filóztam az "egyrészeseken", de a felsorolásodból nekem az ellopott fénykardos tetszett leginkább. Ahsoka és Sinube együttműködése nagyon bejövős, pláne Anakin-nal párhuzamba állítva. A lány jellemfejlődése szempontjából kulcsfontosságú. A vén mester meg nagy figura. Yoda-t is imádom, Sinube meg rá emlékeztet valamilyen szinten. Valahogy olyan megnyugtatóan mély SW-hangulatuk van. Az érzelmeket (pl. Ahsoka félelme, kétségbeesése, türelmetlensége) is nagyon jól mutatja be.

Igen, jó kis rész, és Sinube még Yodánál is "lassan járj, tovább érsz" figura!

És milyen is az Ő fénykardjának a színe?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem az a kedvencem amit nem írtál be. :D A Trespass.

Nekem is! :)

 

Egyébként ha tehetném, én is - akárcsak pb - egy az egyben kigyomlálnám az egész Talzinos, Maulos szálat. SW idegen és ráadásul erőltetett is, semmi szükség nem volt Maul behozására, anélkül is tökéletesen működött a sorozat, sőt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.