Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

Ezt az előzetest pár sorral lentebb már berakta Darth Sky.
Hát ezt nem hiszem el, ez már a 2. :)

Pedig átnéztem, hogy volt-e már. Fel kéne keresnem a szemészetet vagy az idegosztályt, hogy a szemem rossz, vagy ennyire figyelmetlen vagyok :bumm:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ezt nem hiszem el, ez már a 2. :)

Pedig átnéztem, hogy volt-e már. Fel kéne keresnem a szemészetet vagy az idegosztályt, hogy a szemem rossz, vagy ennyire figyelmetlen vagyok :bumm:

Nem nagy baj, de azért legközelebb vedd észre. :sick: De végül is inkább kétszer mint egyszer se. :) Az új rész előzetese eszméletlen jó!

 

Hunt for Ziro

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kronológiai sorrendhez:

Spoiler:

Az epguide-ból kiderül, amit eddig is sejtettem: a Ziro trilógia a Holokron trilógia után játszódik.

Ezért ismeri fel a Hostage Crisisben Anakint.

Ja, és a Ziro trilógia a Senate Murders előtt is játszódik.

Szerkesztve: - Lok Durd
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kronológiai sorrendhez:

 

Az epguide-ból kiderül, amit eddig is sejtettem: a Ziro trilógia a Holokron trilógia után játszódik.

Ezért ismeri fel a Hostage Crisisben Anakint.

Ja, és a Ziro trilógia a Senate Murders előtt is játszódik.

De Todo akkor mit keres benne?

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak ellenére, hogy az EU szerint ő Jango Fettnek hála már halott :(

 

Akkor az egy másik Gardulla, akit Jango megölt. Nem hiszem, hogy egyetlen Gardulla mászkál csak az SW univerzumban. Biztos Jabba nevezetűekből is van vagy száz.

 

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler:

Akkor az egy másik Gardulla, akit Jango megölt. Nem hiszem, hogy egyetlen Gardulla mászkál csak az SW univerzumban. Biztos Jabba nevezetűekből is van vagy száz.

Biztos. És véletlenül egy időben két Gardulla él a Tatooine-on...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kigyűjtöttem a nézettségi adatokat. Zárójelben a második évad hasonló sorszámú epizódjának számai vannak.

 

3x01 - Clone Cadets 2.42 millió (2.58)

3x02 - ARC Troopers 2.42 millió (2.58)

3x03 - Supply Lines 1.68 millió (2.12)

3x04 - Sphere of Influence 1.88 millió (1.94)

3x05 - Corruption 1.77 millió (2.07)

3x06 - Academy 1.8 millió (1.88)

3x07 - Assassin 1.85 millió (1.83)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kigyűjtöttem a nézettségi adatokat. Zárójelben a második évad hasonló sorszámú epizódjának számai vannak.

 

3x01 - Clone Cadets 2.42 millió (2.58)

3x02 - ARC Troopers 2.42 millió (2.58)

3x03 - Supply Lines 1.68 millió (2.12)

3x04 - Sphere of Influence 1.88 millió (1.94)

3x05 - Corruption 1.77 millió (2.07)

3x06 - Academy 1.8 millió (1.88)

3x07 - Assassin 1.85 millió (1.83)

Stabil nézettségnek tűnik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem nagy baj, de azért legközelebb vedd észre. :D De végül is inkább kétszer mint egyszer se. :( Az új rész előzetese eszméletlen jó!

 

Hunt for Ziro

Csakugyan!

Spoiler:

Az egyik előzetesben láthatjuk, ahogyan Ziro iszik egy pohárból, és azt hátradobja. Quinlan Vos, pedig egy kiffar, és az Erő révén képes képeket, eseményeket kiolvasni a tárgyakból. Talán ezért találja olyan érdekesnek azt a poharat. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Stabil nézettségnek tűnik.

 

OFF

 

Jah, valóban, leszámítva azt az aprócska bibit, hogy az első rész óta fél millióval kevesebben követik a részeket... Ha nálad ez stabil, akkor tudnám ajánlani a "hogyan elemezzünk optimistán statisztikákat" állást, mostanában egyes pártok csakúgy kapnak az ilyen "elemzők" után. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Jah, valóban, leszámítva azt az aprócska bibit, hogy az első rész óta fél millióval kevesebben követik a részeket... Ha nálad ez stabil, akkor tudnám ajánlani a "hogyan elemezzünk optimistán statisztikákat" állást, mostanában egyes pártok csakúgy kapnak az ilyen "elemzők" után. :)

Pedig jól látja. Ez mindig így volt. A premier után majdnem az egész évadot fél millával kevesebben nézték. Az első évadnál még durvább az arány. Arányaiban nézve stabil a nézettsége.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat nézettsége nem rossz, de lehetne sokkal jobb is. Azt majd a 4. évad nézettségén lehet lemérni, hogy a 3. évad lassú részei mennyi akcióra éhes nézőt tántorítottak el. A nézettséget komolyan kell venni, ezért nem is nagyon örülök, hogy a 3. évad ennyire homogén.

 

A 2. évadban keverten volt politika és akció, de ami szerintem nagy húzás volt, hogy különböző eddig az SW világától idegen történeti szálakat is bevittek. (nyilván ez pár rajongónak nem tetszett). Viszont az ilyen merész zombis, godzillás, hét mesterlövészes, partraszállós, nyomozós részekkel nagyon feldobták a 2. évad hangulatát. Ez mostanra sajnos teljesen kiveszett és hogy mennyiben fog ez érvényesülni a nézettségben?

 

Nos az ember úgy van vele, hogy ezt azért még megnézem de ha a következő sem lesz akció....aztán az se lesz és akkor megint jön a na még a következőt is megnézem hátha abban már lesz egy kis eksön...most ez megy 6 rész óta, de hogy egyes nézők türelme meddig tart...ki tudja.

 

Én azt szeretem, ha egy szezonon belül keverendek a stílusok, mert az tartja ébren a rajongókat. Nekem tetszik a 3. évad, de nem úgy mint a 2. vagy az első. Itt kevésbé érzem a frissességet, a kreatív történetvezetést. Jó lenne kicsit keverni a stílust. Mondjuk a 3. évad ebből a szempontból 8 rész alapján bukás, mert nagyon egysíkú. Más szemponból viszont nagyon is frankó. A probléma, hogy nem én alkotom egyedül a nézőközönséget, azt meg még véletlenül sem mondanám, hogy akit nem érdekel az ne nézze. Inkább az alkotóknak javaslom, hogy egy átgondoltabb struktúrával a 2. évadhoz hasonlóan próbáljanak szólni a szélesebb rajongói közönséghez. Aki csak a klónok miatt nézi, az is kapjon valamit, aki csak a politika miatt az is, aki csak a gyermekded történetek miatt AZ IS. Most ezt Filoniék látványosan elfelejtették és ez rossz.

 

Minden rajongó számít!

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most nem akarok szőrszálakat hasogatni de a Spartacusnál fordítva volt :)

Induló sorozatnál megesik, de az a szabályerősítő kivétel. Általában az évadnyitányok, az évadközép és az évadvég szokott a legnagyobb nézettségű lenni. Persze tematika és minőségfüggő is a dolog. A TCW-jé nem csak stabil, de kategóriáját tekintve szerintem példa értékű is.

 

A sorozat nézettsége nem rossz, de lehetne sokkal jobb is.

Egymilliárdos nézettség mellett is lehetne sokkal jobb is, hiszen majdnem hétmilliárdan élünk a bolygón. Ez a lehetne jobb is katasztrófális kifogás. Az SGU, ami egy tíz éves széria és jelenleg az egyetlen élőszereplős űrhajós sci-fi, egy millió alatt teljesít. Na, annak lehetne jobb is a nézettsége, és szégyen rá nézve, hogy egy tizenéveseknek készített húsz perces animációs film egy mesecsatornán úgy megveri, hogy lassan szégyellem, hogy nézem.

 

Nos az ember úgy van vele, hogy ezt azért még megnézem de ha a következő sem lesz akció....aztán az se lesz és akkor megint jön a na még a következőt is megnézem hátha abban már lesz egy kis eksön...most ez megy 6 rész óta, de hogy egyes nézők türelme meddig tart...ki tudja.

Ismerek olyat, aki már az SGA harmadik évada óta vinnyog, hogy milyen sz*r az SG, és még az Universe részeit is nézi (természetesen azok is sz*rok szerinte). Az emberi türelem (hülyeség? mazochizmus?) végtelen tud lenni ilyeneknél.

Na meg, ízlések és pofonok. Szerintem az akcióorientált második évad eddig a legtrébb szezon a szériában és ez a lassú harmadik évad a legjobb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt mondjuk azért érdemes megjegyezni, hogy a Stargate Univers nézettsége nem véletlenül olyan amilyen.

 

Sőőőt, nagyon jó hogy Dzséjt felhozta a Stargate Universt!!!!! Ott pont a koncepció váltás okozta a sorozat halálát...az érdekfeszítő SG-1 kalandozásait felváltotta az egyhelyszínes végtelen pofázás és valaki szerint csodálatos karakterépítés. Megpróbálták lemásolni a BSG-t, hogy megnyerjék annak a nézőközönségét is, közben lemorzsolódott a fél SG rajongó tábor (én is, pedig gigafan vagyok), akit pont az intrika hagyott hidegen és az érdekes és akciódús, pörgős részek miatt nézték annó az SG-1-et.

 

Azért ez ne történjen meg a TCW-vel! Jó a nézettség, de sokkal jobb is lehetne, ha nem egyoldalúan készítenék az új évadokat. Most lehet tanulni Filoniéknak, le lehet szűrni, hogy kinek mi tetszett a 3. évadból és ami kevés embernek tetszett, ergo sok potenciális nézőtől szabadította meg a sorozatot, azt lehet szanálni.

 

Minden sorozat gyakorlatilag gyurmázás a történetekkel....koktélozás, és ha az ember nem vigyáz akkor olyan ízt is össze lehet hozni, ami relatíve kevés embernek fog ízleni.

 

A TCW nézettsége stabil, de korántsem jó....egy ilyen potenciáltól mint az SW azért többet vár az ember, mint hogy lenyomja a tetszhalott Stargate Universt. Én a magam részéről meg vagyok vele elégedve, de a másfél millás nézettségből elég elveszíteni az 1/3-ad részét és máris bukós a sorozat. És még mielőtt valaki azt gondolja, hogy ilyen nem fog megtörténni, ajánlom mindenki figyelmébe a csodálatosan unalmas Star Trek Enetrise-t, amit a hardcore fanok magasztalnak, csak éppen senki nem nézte.

 

Az lenne a jó, ha a TCW-t nem csak a kemény mag istenítené, hogy milyen komplex és csodálatos, hanem mondjuk azok is, akik úgy egészében kicsit sem érdeklődnek az EU és a mély történetek iránt, sőt annyira az SW sem vonza őket, de megnézik mert érthető nyelven tálal inteligens, humoros, akciódús történéseket....és ez lenne az optimális felállás.

 

Keverni kell az évadot, sokszínüvé tenni, hogy mindenki örömét lelje benne.

Szerkesztve: - Zééé
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Keverni kell az évadot, sokszínüvé tenni, hogy mindenki örömét lelje benne.
A harmadik évadban volt minden; akció központú rész három is, politikai három és karakter orientált is kettő. Na most mi ez ha nem sokszínűség? Az újszerű történeteket már nem is említem. Persze akció volt a legkevesebb talán, de az évad fele se ment le még, ezért kár reklamálni.
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.