Ugrás a kommentre

A The Clone Wars animációs sorozat


Bomarr

Ajánlott hozzászólás

  • 2 héttel később...

Picit meglepett a Clone Wars dara közben, hogy a jedik néha komplett pszichopataként jönnek le. Na jó ez túlzás, de hátborzongató, hogy mennyire félvállról veszik egyes élőlények halálát. Az egyik kiemelkedő példa a "Landing at Point Rain'" (második geonosis-i csata), ahol Ki-Adi Mundi csapatai lángszóróval ölik a helyi katonákat, Ki-Adinak azonban szeme se rebben. Sőt őt maga kéri a lángszórók bevetését! Azt gondolná az ember, hogy ha már egyszer egy jedi gyilkolásra adja a fejét legalább igyekszik minél kiméletesebben és fájdalommentesebben a másvilágra küldeni az ellent. De nem... hadd égjenek!

 

Erre az ellentmondásosságra még maga a sorozat is felhivja a figyelmet az első évadban. A "Jedi Crash"-ben amikor Ahsoka le akarja vágni az egyik madárfejü lényt a helyi "srác" mutatja meg neki, hogy egy állatot nem csak mészárlással lehet ám hatástalanitani és szépen megkötözi, amíg Anakint odébb viszik.

 

Az elborult gyilkolászók sorát gazdagitja Obi-Wan is, aki a "Hunt for Ziro"-ban miután -valszeg a területét védve- ráveti magát egy helyi bestia, egyenesen a koponyájába szúrja a kardját. Most hagyján, hogy meg se próbálta elkerülni a leölését, de utána Vos mester még bedob egy ironizáló megjegyzést is: "Befejezted a játszadozást?" Mert hát igen, miért is érdekelné vagy hatná meg őket hogy meghalt egy élőlény...

 

Az über-pszicho díj mondjuk talán nem meglepő módon Anakinnak jár. A második évad 13-as részében (Voyage of Temptation - ez az amikor Satine-t viszik Coruscantra) van az a jelenet, amikor az áruló a hajó felrobbantásával fenyegetőzik. Anakin itt hátulról nem lefegyverzi, hanem egyszerüen sziven szúrja a "gonoszt". Pedig gondolom ezer meg egy dolgot csinálhatott volna: kiragadja Erővel a kezéből a kapcsolót, levágja a karját -ez a profi protézisek fényében nem tűnik akkora dolognak az SW-ben- de ő inkább kinyirja. De ha már igy alakult legalább lamentálnak egy kicsit azon, hogy azért ez nehéz döntés volt, vagy hogy úristen mit kellett tegyen? Áhhh, de hogy! Obi-Wan letudja az egészet azzal, hogy dorgáló hangnemben kimondja Anakin nevét. Anakin viszont láthatóan pont letojja a dolgot.

 

Konkrétan az állatok leölésénél persze lehetne mondani, hogy ők igazából szörnyek és a gonoszt testesítik meg, ahogy az általában szokás a mesékben/fantasykban. De hát ez pont ebben a sorozatban nem igaz: az emlitett Jedi Crash-nél külön ki van ugye hangsúlyozva, hogy igenis túlbuzgók a jedik, ha lényeket kell kinyírni. Néha simán visszafoghatnák magukat. És hát ugye ebben a sorozatban van Zillo is, aki nagy, rémisztő gyilkológép, de mégis csak az a konkluzió, hogy ő is érző lény. Egyébként tipikus eset: Anakin itt is viszonylag hamar belemenne, hogy nyirják ki a Zillot vagy a malastare-iak vagy Palpatine, ha akarja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sorozat első szakaszában kétségkívül így viselkednek, talán érdekes de Windu kivételével. Legalább is tőle nem emlékszem ilyen momentumra. Számomra ezek is csak azt bizonyítják, hogy a lovagokra nagyon rossz hatással volt a háború. Arra gondolni se akarok, hogy mindig ilyenek voltak...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, sőt Windu a Zillo egyik legnagyobb védelmezője. Amikor Anakin értetlenkedik, hogy miért nem hagyják hogy a malastare-iak kinyirják (hisz igy megszerzik a bolygó szövetségét) Windu mondja, hogy egy faj utolsó példánya igenis érték és az ilyesfajta gyilkolás szembe megy a jedi elvekkel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is ez ugrott be róla. Lehet, hogy Windu jobban szerette az állatokat mint az intelligens lényeket. :D

 

Egyébként milyen a sorozat így egyben nézve? Lehet már tudni róla valamit? :D

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudja valaki hogy lehet leszedni az sw.com TCW -s előzeteseit? Azért kellenének mert a többi évad is kiegészül concept artokkal és előzetesekkel. Ehhez viszont előbb meg kellene szerezni a videókat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az sw.comról sajnos nem tudom. Amit múltkor találtam, az egy tampermonkey nevű alkalmazás a Chrome-hoz, ez a youtube-ról lehalássza a videókat, de ahogy elnéztem, az sw.comon nem működik. :(

 

 

Ami a szörnyirtást illeti, ez nekem már az ep2-ben is szemet szúrt, legalábbis az, ahogy Obi-Wan felszecskázza az Acklay-t. Leszeli két lábát, aztán pofán vágja a karddal, végül fejbe szúrja. Totál brutál. Viszont az, hogy Windu óvatosabban bánik az állatokat, itt is megmutatkozik. Emlékeztek, amikor a Reek üldözi, Windu simán felnyársalhatta volna, de csak az egyik szarvát csapta le.

Az állatokat már csak azért sem kéne ilyen módszeresen lemészárolniuk, mert Anakin a geonosisi arénában például az Erő által lazán lenyugtatta a Reeket.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nos meglett amit korábban ígértem:

 

Íme a kicsinyített nyomtatható epizód érdekességek a 6. évadra vonatkozóan:

ep leírások és érdekességek 6. évad.zip

 

és a felzárkózó csomag az újaknak meg mindenkinek:

ep leírások és érdekességek 1-5. évad.zip

 

Jó szolgálatot tesz majd a jelöléskor meg a szavazáson, nekem legalábbis mindig egyszerűbb ezeket átfutva gondolatot ébreszteni,

vagy mittudomén', használjátok egészséggel!! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Láttátok az sw.com TCW toplistáját? Vannak benne érdekes dolgok. :D

Nekem az a legérdekesebb, hogy a Rookies és a Zillo Strikes Back az egyetlen olyan epizódok a listán, ami az "arculatváltás" előttről van. Mondjuk nem csoda, az igazán remek részek azután jöttek. Bár azért az előtt is voltak igazán ütős részek (Shadow of Malevolence, Jedi Crash, Landing at Point Rain, The Deserter, stb.).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem mintha nem szívesen olvasnám értekezéseidet, mert abszolut az értelmesebb klikkhez tartozol,

de spórolj a szuperlatívuszokon és ne gyere fel ide két napig ha az kell, és NÉZD MEG VÉGRE A 6. ÉVADOT!!

Leírtam már korábban nagyjából hogy fest a helyzet. Nincs igazán időm komolyabban foglalkozni a 6. évaddal, felületesen meg nem akarok. Nyilván nem arról van szó, hogy ne férne bele naponta 1-2 rész és így ne végezhetnék vele mondjuk fél hónap alatt. A lényeg, hogy nekem egy komolyabb film megnézése vagy sorozat követése nem ennyiről szól. Az effektív játékidő egy dolog, aztán sok más ehhez kapcsolódó dolog van, amihez nekem egyszerűen idő kell, az meg most nincs.

 

Teljesen más dolog, hogy naponta írok 4-5 (akár hosszabb) hozzászólást is, mert ez nem időigényes. Legalábbis amiket mostanság írok. Amúgy régebb óta tervezgetek már olyan témákról is írni ide, amik komolyabb hangvételűek, de ezek jelentősebb előzetes átgondolást is igényelnek. Ezért nem is fogok bele, mert az már megint több időt venne igénybe.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leírtam már korábban nagyjából hogy fest a helyzet. Nincs igazán időm komolyabban foglalkozni a 6. évaddal, felületesen meg nem akarok. Nyilván nem arról van szó, hogy ne férne bele naponta 1-2 rész és így ne végezhetnék vele mondjuk fél hónap alatt. A lényeg, hogy nekem egy komolyabb film megnézése vagy sorozat követése nem ennyiről szól. Az effektív játékidő egy dolog, aztán sok más ehhez kapcsolódó dolog van, amihez nekem egyszerűen idő kell, az meg most nincs.

 

Teljesen más dolog, hogy naponta írok 4-5 (akár hosszabb) hozzászólást is, mert ez nem időigényes. Legalábbis amiket mostanság írok. Amúgy régebb óta tervezgetek már olyan témákról is írni ide, amik komolyabb hangvételűek, de ezek jelentősebb előzetes átgondolást is igényelnek. Ezért nem is fogok bele, mert az már megint több időt venne igénybe.

 

Rendben. Azt nem mondom, hogy megértelek, -mert napi 1-2 résszel haladva is gyorsabb lennél, mint a régi heti egy részes tempó- de felfogtam.

Te egy precíz ember vagy és a szimpla megtekintést kevésnek érzed. Én más vagyok, ezért érteklenkedtem, bocs.

Én akár a napi alvásomból is faragnék, régen is felkeltem akár hajnali 4-kor is egy részért.-de szép idők is voltak.

Én is csak azt sajnálom, hogy nem tudtuk frissiben kibeszélni veled az új évadot, mert emlékszem, hogy a korábbi évadzáró szálnál is, te is a "masszívan agyalók" közt voltál!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendben. Azt nem mondom, hogy megértelek, -mert napi 1-2 résszel haladva is gyorsabb lennél, mint a régi heti egy részes tempó- de felfogtam.

Egyébként csak a poén kedvéért elmondom, hogy egyedül az 5. évad vége (ami akkor úgy tűnt az egész vége) volt, amit "real-time" hétről hétre követtem. Előtte az összes évadnál úgy alakult, hogy később egyben daráltam le őket. Nagyrészt ennek oka a kezdeti negatív hozzáállásom volt, ami miatt sokáig egyáltalán nem követtem a sorozatot, aztán amikor belelendültem, akkor nem volt mi megállítson. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

A korábbi évadokhoz hasonlóan a hatodikhoz is készült fan made poszter.

 

A papnőkre valamivel egyértelműbben utaltam volna, illetve Qui-Gont is hiányolom, ők azért elég meghatározó szerepet játszottak. De összességében tetszik, szerintem nem sikerült rosszul. :)

clone_wars_6_poster_by_denisogloblin-d7ejaa3.jpg

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A korábbi évadokhoz hasonlóan a hatodikhoz is készült fan made poszter.

 

A papnőkre valamivel egyértelműbben utaltam volna, illetve Qui-Gont is hiányolom, ők azért elég meghatározó szerepet játszottak. De összességében tetszik, szerintem nem sikerült rosszul. :)

clone_wars_6_poster_by_denisogloblin-d7ejaa3.jpg

 

Köszi! Már vártam. Nem tetszik az első évados Padmé és a régi Yoda modell sem..

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na, hát ide is régen írtam már. Meg kell hagyni kicsit elvoltam szokva a TCW stílusától, mikor megnéztem a The Lost Missions-t, mert egy ideje lelkiekben már a Rebels-re készülök. Ettől függetlenül hamar visszarázódtam a Prequel korszakába és állíthatom, hogy Filoniék ismét csak remek munkát végeztek. :rock: Viszont egész végig azt kérdeztem magamtól, hogy a Disney-nek minek kellett elkaszálnia ezt a sorozatot? Még lett volna benne potenciál bőven. :facepalm: Hiányozni fog a TCW, az egyszer biztos.

Szerkesztve: - dalekterminator
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.