Ugrás a kommentre

EPVIII spoileres topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Szerintem sem volt ott Luke. A látomásból nekem az az érzésem, hogy az az R2 mellett térdreborulás az előzte meg, hogy visszatért, és szembesült azzal, mi történt a távollétében.

Lenne is a mögött logika, hogy a gonosz akkor csap le, amikor a rá veszélyt jelentő nincs ott. Sidious is csak akkor hozta mozgásba a tervei végső fázisát, amikor Yoda elhagyta Coruscantot - a TCW-ből tudjuk, hogy Sidious őt annyira veszélyes elemnek tartotta, hogy képes volt késleltetni a tervecskéit, pedig nem is valódi harcban mérte össze vele az erejét. Logikus lenne, ha a Renek is akkor csaptak le a Templomra, amikor Luke nem volt ott, csak a még képzetlen, a harcban tapasztalatlan Jedik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem sem volt ott Luke. A látomásból nekem az az érzésem, hogy az az R2 mellett térdreborulás az előzte meg, hogy visszatért, és szembesült azzal, mi történt a távollétében.

Lenne is a mögött logika, hogy a gonosz akkor csap le, amikor a rá veszélyt jelentő nincs ott. Sidious is csak akkor hozta mozgásba a tervei végső fázisát, amikor Yoda elhagyta Coruscantot - a TCW-ből tudjuk, hogy Sidious őt annyira veszélyes elemnek tartotta, hogy képes volt késleltetni a tervecskéit, pedig nem is valódi harcban mérte össze vele az erejét. Logikus lenne, ha a Renek is akkor csaptak le a Templomra, amikor Luke nem volt ott, csak a még képzetlen, a harcban tapasztalatlan Jedik.

Én úgy gondoltam mindig is, hogy Anakin átállásában komoly tényező volt Obi-Wan távolléte. Ha ő Coruscanton marad, a tanítványa, a barátja mellett, akkor a Kiválasztott nem tér át. Valami hasonló lehetett Kylo esetében is. Luke nemcsak a mentora, hanem közeli rokona is, volt egyfajta érzelmi kötődés is nyilván. Bár felmerül a kérdés: Snoke hogy tudott olyan közel lenni Benhez, hogy rá tudta venni őt, hogy forduljon szembe mesterével és korábbi életével? A válasz adja magát: mert ő is Jedi volt. Ő is Luke tanítványa volt... Aztán amikor Luke értesült arról,mi történt, megkereste Snoke-ot, és megküzdött vele. Talán ezért néz ki Snoke úgy, ahogy. Persze, ez csak egy teória :)

Szerkesztve: - mikiwan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár felmerül a kérdés: Snoke hogy tudott olyan közel lenni Benhez, hogy rá tudta venni őt, hogy forduljon szembe mesterével és korábbi életével? A válasz adja magát: mert ő is Jedi volt. Ő is Luke tanítványa volt...

Igen, ezt én is így gondolom. Teóriám szerint Snoke volt az ifjú tanítvány, aki elárulta Luke-ot, majd magával rántotta Bent és talán más tanítványokat is, akikből megalakultak a Ren lovagjai, akik aztán elpusztították Luke Jedi lovagjait.

Mást már csak azért sem tudok elképzelni, mert egyértelmű, hogy Snoke-ot Leia is ismerte, és ha Ben Luke mellett tanult, de az mégis a közelébe férkőzött, akkor Luke is ismerte. Na most, Snoke vagy egy szintén sunyin megbújó Sötét Oldali nagyágyú volt az új Köztársaságban, mint Palpatine a régiben, vagy Snoke egykor Jedi volt, talán olyan, akit Luke hamar kiképzett és segédjévé vált, de az elsietett kiképzés (és talán még a sietős kiválasztás és Luke tapasztalatlansága) miatt Snoke-ot eluralta a Sötét Oldal, de míg ez bekövetkezett, addig éppen elég követőre tett szert a Renden belül.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem tetszik ez az elmélet. Eléggé logikus lenne. Mondjuk Snoke már most úgy néz ki mint aki 3x annyi idős mint Luke.

De ez tetszene hogy mindenki arra gondol hogy Ben árulta el az új jediket, mert Han úgy sugallta, közben meg Snoke lenne az.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Han "boy"-nak nevezte azt a tanítványt aki Luke ellen fordult. Snoke túl idős ahhoz, hogy egyszerűen csak egy "boy" legyen. Annyi infó ismert róla, hogy tudjuk, Luke-nál hamarabb született.

 

Han Kylo-ra gondolt, nem kell ezt túl komplikálni ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ha Snoke öregebb,mint Luke, nyilván nem lehetett a "tanonca", de a teória többi részét tartom. :)

Őszintén szólva még ez sem biztos. Nem tudom, hogy például in-universe Dooku nem volt-e idősebb Palpinál.

(Mert tudjuk out-universe az volt)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Epikusan kinéző katakombákra számítok.

Mivel egy szirten van, alatta lehetnek katakombák, amiket én is nagyon remélek. :)

 

Érdekes lenne, ha kiderülne, hogy az általunk megismert igencsak technokrata Jedi lovagok hajdanán mennyire természetközeliek voltak, és nem high-tech templomban éltek, nem forgattak fénykardot, nem rendelkeztek analizáló droiodkkal, repülő stokikkal, csillaghajó flottával, hanem technika mentesen élték spirituális mindennapjaikat (mint végső éveiben Yoda a Dagobah-n).

Valószínűleg az lesz (ahogy Wilde is utalt rá), hogy visszatérünk a jedik spirituális örökségéhez ahonnan minden kiindult. Remélem többet megtudunk majd ezekről az ősi lovagokról.

 

Azzal nem értek egyet hogy szegény Rey-nek már megint vívnia kell. Legalább hagyhattak volna neki egy kis képzési időt (lehet hogy hagytak egyébként), mielőtt összecsap Kylo-val. Ebből lehetett volna egy kis konfliktus Luke és Rey között, hogy kiképzetlenül akar szembeszállni Kylo-val (ismerős?) És az Öreg előadhatta volna a nagy példabeszédet, hogy Ő hogy nem hallgatott senkire, és hogy járt Vaderrel. Persze az a valószínűbb hogy Rey akaratán kívül kell hogy vívjon, mert Kylo rá ront. Meg túl nagy lenyúlás lenne az EP V-ből az egész elképzelésem.

Lehet, hogy ez a jelenet a film végén lesz amikorra Rey már jártasabb a vívás tudományában.

 

Tetszik a leírás, bár azért fura, hogy a Ren lovagjait ennyivel le is tudják majd, persze az jó, hogy Luke ilyen erős, legyen is, de ennyiért felesleges lenne egy új rendet a Renek személyében megalkotni,

A fentebb írt teóriámat lekövetve, lehet, hogy a filmben több teret kap a Ren rend, ami végtére is logikus lenne. A végén a harc teszi majd fel a koronát az egészre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor ha Snoke öregebb,mint Luke, nyilván nem lehetett a "tanonca", de a teória többi részét tartom. :)

Miért ne? Dooku is öregebb volt Palpatine-nál, aztán mégis ő volt a Mester. :)

Persze nekem is van egészséges fenntartásom az elmélet ellen, de Snoke-ról annyi mindent nem tudunk. A "boy" is végül is relatív. Yoda életkorában mérve a boy akár 300 évet is takarhat. Oké, ez egy utolsó szalmaszál, de akkor is.

Ráadásul Palpatine az ep6-ban jóóóóval öregebbnek néz ki, mint valójában. De Anakin is. Az Erő Sötét Oldala csúnya dolgokat művelhet az emberrel, pláne, ha egyéb behatások is érik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bloodline spoiler:

 

 

 

Igen, 23 éves koráig Ben volt, ekkor tért át a Sötét Oldalra, és vette fel a Kylo Ren nevet.

 

Amit még tudni érdemes, és javarészt a Bloodline-ból derül ki:

 

- Ben úgy nőtt fel, hogy titokban tartották előle a származását (nevezetesen, hogy Darth Vader unokája). Csak Leia és Luke tudták az igazat.

- Leia úgy döntött, titokban tartja a dolgot, de el akarta mondani, amint Ben idősebb lesz. 23 évesen viszont még mindig nem volt képben a srác.

- Leia azt remélte, ha elmondja az igazat a fiának, az azt a következtetést vonja le, hogy Vader megtért és a benne lakozó fény miatt Anakin Skywalkerként halt meg.

- Ben ekkor kezdett tanulni Luke szárnyai alatt, aki mint tudjuk azt tűzte ki célul, hogy kinevel egy új Jedi-generációt.

- Leia felismerte a Ben és Vader közti hasonlóságot, de remélte, hogy Luke tanítása segíthet a fián.

- Leia politikai ellenségei fényt derítettek az igazságra a származása kapcsán, ami eljutott a Galaktikus Szenátusba is.

- Leia aggódott, hogy fog reagálni a fia, ha ilyen nyilvános úton tudja meg az igazat.

- Ben elhagyottnak érezte magát, majd végül kiszemelte őt Snoke, felfigyelve a képességire, így kötött ki a Sötét Oldalon.

 

Innen pedig már ismerős a sztori. Ben elárulta Luke-ot, átadta magát a Sötét Oldalnak, elpusztított mindent, amit Luke a Jedi Rend feltámasztásáért tett, majd felvette a Kylo Ren nevet és a Ren Lovagok mesterévé vált Snoke tanítványaként.

 

 

 

Ebből is világos, hogy nem Snoke volt a "tanonc" akiről Han beszélt ;) persze lehetett Luke tanonca korábban, de nem ő volt az, aki mindent elpusztított, hanem Kylo.

Szerkesztve: - Yoda József
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kamu :)

 

Viszont mintha az lenne azon a plakáton, hogy Star Wars Celebration... erről az jutott eszembe, hogy szerintem reális esély van rá, hogy nyáron bejelentik a film címét a rendezvényen :)

Lehet. Nem tudom a TFA-ét mikor jelentették be..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem sem tűnik igazinak. Ha másért nem is, túl konkrét, spoileres és véglges állapotot ír le valamiről!

Egy cím sem ilyen a star wars-ban.

Revenge of the Sith, Return of the Jedi, Attack of the Clones... de tényleg nincs konkrét, spoileres és végleges állapotot leíró cím. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bár a sémát követi a cím, miszerint talán a trilógiák második részének címe a leglényegretörőbb, igencsak korai lenne véglegesnek, vagy akár hitelesnek venni már most. Én mondjuk el tudnám fogadni, de ne a látnok beszéljen belőlem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Revenge of the Sith, Return of the Jedi, Attack of the Clones... de tényleg nincs konkrét, spoileres és végleges állapotot leíró cím. :P

 

 

Kihagytad a The Empire strikes back-et. Nyilvánvaló, hogy nem ping-pong-ban vágnak vissza :)

 

Nem! Számot vetettem a címekkel, higgyétek el:

 

Revenge of the Sith: Egy "bosszú" előrevetít egy cselekményt, de nem tükrözi a végleges állapotot, mint egy "bukás"

Return of the Jedi: A film megtekintése előtt nem tudom hányan voltak voltak tisztában azzal, hogy kire vonatokzik. (én már elég nagy gyerek voltam mire rájöttem sokadik nézésre)

Attack of the Clones: Egy "támadás" is egy cselekmény igen, nem olyan végleges fogalom, mint a "bukás".

The Empire strikes back: "visszavág", igen, de nem megsemmisít..vagy ugye "elbuktat"..

 

:P:P;) Én így értettem, amit mondtam. A bukás szó véglegesebb, mint az eddigiek. És persze a nézőpont is fontos, mert utólag könnyű okosnak lenni, hogy mire vonatkozott egy cím. Ezesetben, viszont spoileres és árulkodó lenne.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.