Ugrás a kommentre

EPVIII spoileres topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Én inkább azt tudom elképzelni, hogy a nyitószöveg után egy teljesen más bolygóra ugrunk, ahol mondjuk a hologram Snoke és Kylo beszélnek, mint anno Palpatine és Vader az EpVI nyitányánál, aztán a következő jelenetben térünk vissza Luke-ékhoz, de már nem ugyanazon a helyszínen, ahol Rey felé tartotta a kardot, az kissé hülyén venné ki magát, ha azt a snittet folytatnák. Az, hogy nincs időugrás, nem jelenti azt, hogy rögtön ugyanazzal a jelenettől indítunk.

Én is ilyesmit tudok elképzelni. Pont onnan nem is lehetne folytatni az EPVIII -at ahol a VII abbamaradt. Eleve hülyén venné ki magát ahogy Luke a nagy merengése után megszólalna. Mit is mondana? Ki vagy Te? Mit keresel itt? :) Jó lenne, ha máshol kezdenék és utána ugranának vissza Ahch-To -ra. Az űrbeli kezdés miatt erre más lehetőséget momentán nem is látok. Ha csak nem úgy kezdik, hogy egy harmadik szemszögből mutatják be Rey érkezését a bolygóra. Ergo lehetett ott esetleg más valaki aki figyelte a helyet. De ez elég erőltetett lenne. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az biztos hogy hogy az ep.7 zárójelenetének látni fogjuk a folytatását. Amikor Rian azt mondta hogy ez lesz az első SW film ami ott folytódik ahol az előző abbamaradt hozzátette, hogy látni akarta hogy mi történik az ep.7 záróképsorai után.

 

"That final scene in VII, I want to see what happens next."

 

Már Yoda is volt akkora jedi hogy távolról figyelte az embereket, pontosan tudta kicsoda Luke amikor megérkezett a Dagobah-ra. Luke a Kiválasztott vérvonalából származik. Nem hinném, hogy arról kéne kérdezősködjön hogy kicsoda Rey. Valószinüleg már azelött tudta hogy leszállt volna a Falconnal.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az űrbeli kezdés pedig simán meglehet azzal, hogy a Falcon megérkezik az Ahch-To-ra. Az ep7-ben a hipertérből kilépést úgyis a pilótafülkéből figyeltük, most nyithatnak úgy, hogy kívülről látjuk a Falcont megérkezni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is ilyesmit tudok elképzelni. Pont onnan nem is lehetne folytatni az EPVIII -at ahol a VII abbamaradt. Eleve hülyén venné ki magát ahogy Luke a nagy merengése után megszólalna. Mit is mondana? Ki vagy Te? Mit keresel itt? :) Jó lenne, ha máshol kezdenék és utána ugranának vissza Ahch-To -ra. Az űrbeli kezdés miatt erre más lehetőséget momentán nem is látok. Ha csak nem úgy kezdik, hogy egy harmadik szemszögből mutatják be Rey érkezését a bolygóra. Ergo lehetett ott esetleg más valaki aki figyelte a helyet. De ez elég erőltetett lenne. :)

Szerintem is hülyén festene ugyanattól a jelenettől kezdeni, kb. mint egy szappanopera kezdőjelenete az előző rész "cliffhengere" után. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig azon az egyetlen werkvideón már meg is mutatták ahogy ezt a jelenetet veszik. Anno egyébként a Gyűrűk Ura trilógia második része a Két torony az első film közepén lévő jelenettel kezdődött. Ez annyiból jön ide, hogy ott például még konkrét snittek is át lettek emelve az első részből egész addig amig Gandalf le nem zuhan a Balrog után. Ettől függetlenül marha jó kezdés volt. Pedig az is egy cliffhangert oldott fel az első részből méghozzá úgy hogy közvetlenül folytatott egy jelenetet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig azon az egyetlen werkvideón már meg is mutatták ahogy ezt a jelenetet veszik. Anno egyébként a Gyűrűk Ura trilógia második része a Két torony az első film közepén lévő jelenettel kezdődött. Ez annyiból jön ide, hogy ott például még konkrét snittek is át lettek emelve az első részből egész addig amig Gandalf le nem zuhan a Balrog után. Ettől függetlenül marha jó kezdés volt.

Jó, biztos meg fogják oldani, hogy jól nézzen ki. De baromi fura lesz elsőre. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig azon az egyetlen werkvideón már meg is mutatták ahogy ezt a jelenetet veszik.

 

Az tisztán látszik, hogy sokkal gyengébb a jelenet mint amit az EPVII -ben volt. Eleve nem sok értelme van ugyanazt a jelenetet felvenni még egyszer. Inkább jöhetne az ami volt az EPVII végén.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem érdekel mit "linkel" Johnson! Nem veszem be!

Teljesen stílustalan lenne a jelenetet újravenni, más szemszögból, vagy ugyanazt, de megszólalva..marhaság.

Nem lesz ilyen. Nem lehet ilyen. Kinek kell emlékeztető egy új sw film elején? Ezt a hatásos/hatásvadász jelenetet nem lehet és nem kell ismételni.

Ködösítés! Ismerős? A szavaiból logikusabb és valószínűbb dolgok is áthallatszanak. Nem kell szó szerint venni.

Hisz ha lesz egy jelenet az Ahch To-n, ahol Luke edzi Rey-t, az azonnal megmutatja mi volt a Luke reakciója az ep 7 végén: "na! hunnén' van a kard? Gyere jányom kiképezlek!" erre már nem kell majd jelenet, ha látjuk a képzés egy szeletét. A jelenet pedig ha a helyszin azonos, a szereplők (közel) azonos állapotban vannak, akkor nem számít időugrásnak és meg is van, hogy miért forgattak a Skelligen még egyszer hasonlót.

És akkor el is jutottam odáig, hogy egy rendező úgy mond igazat, hogy közben hazudik.. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tisztán látszik, hogy sokkal gyengébb a jelenet mint amit az EPVII -ben volt.

Talán mert az egy kiragadott, nem végleges jelenet? Hány jelenetet is láttunk viszont az ep7 első teaseréből? (És ez még csak nem is teaser...) És azokról mik is voltak a vélemények?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az tisztán látszik, hogy sokkal gyengébb a jelenet mint amit az EPVII -ben volt. Eleve nem sok értelme van ugyanazt a jelenetet felvenni még egyszer. Inkább jöhetne az ami volt az EPVII végén.

Sokkal gyengébb? Nem is láttuk mit forgatnak csak magát a forgatást meg közeliket a szinészek arcáról. Az egy werk volt nem teaser. A film vágása (amikor kiválasztják hogy melyik jelenet melyik snittekből fog állni) majd csak ezután kezdődik meg, nem a forgatás első napjain, amikor kijött a werk anyag. Fogalmunk sincs hogy fog kinézni ez a jelenet.

 

Az pedig hogy nem hiszünk a rendezőnek ha épp valami nekünk nem tetszőt mond azt sokszor eljátszottuk az ep.7-nél is és sose jött be. Egyszer se kamuztak és ilyen dolog kapcsán nincs is értelme. Pláne hogy nincs semmiféle ködösités. Nyiltan megmondták hogy ott kezdődik a film ahol befejeződött és az ep.7 utolsó jelenete folytatódni fog.

 

Engem meglep, hogy úgy hogy fogalmunk sincs hogy miként fogják megoldani pusztán azt tudjuk hogy más lesz mint az eddigiek, máris ekkora ellenérzéseket kelt. Lehet hogy béna lesz de várjuk már meg hogy mit hoztak össze. Az ep.7 előtt is rengeteg savazást kaptak a készitők a semmiért.

Vagy mint az hogy lesz szinház az ep.3-ban (ami szintén nagy felzúdulást okozott anno): azért mert a mi fejünkben egy ötlet nem tűnik érdekesnek nem jelenti automatikusan hogy a filmesek sem tudnak kihozni belőle valami jót. Miért lenne alapból rossz hogy Rey és Luke kapcsolata ívet kap és beavatnak abba hogy milyen volt az első találkozásuk?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem ez egy promo video volt, hogy Rian ült a rendezői székben, mintha a Luke Rey találkozót vette volna fel. Természetesen ez JJ által dirigált jelenet volt, de köztudott hogy Rian jelen volt az EP VII forgatásán idönként, szerintem a finálénál is jelen volt. Ez egy kulcsfontosságú dolognak tartotta a Lucasfilm, hogy így adta át JJ. a stafétabotot Rian-nak szinbólikusan és valóságosan is, és hogy a szellemisége az EP VIII mitsem fog változni. Ez pont olyan, amikor annyira mutogatták a Lucas JJ. közös fotót, amin a mester átadta az örökségét az új generációnak. Szerintem jó lesz az EP VIII kezdése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

... nincs semmiféle ködösités. Nyiltan megmondták hogy ott kezdődik a film ahol befejeződött és az ep.7 utolsó jelenete folytatódni fog.

 

Engem meglep, hogy úgy hogy fogalmunk sincs hogy miként fogják megoldani pusztán azt tudjuk hogy más lesz mint az eddigiek, máris ekkora ellenérzéseket kelt. Lehet hogy béna lesz ...

 

Magunkat is elködösítjük. "nyíltan megmondták"? És szerinted ezt nem lehet többféleképpen értelmezni/kivitelezni, hogy igaz is legyen, de más is legyen?

Egy jelenet folytatható direktben, megmásítva is(LOTR), és egy kis időugrás is belefér és még mindig tekinthető folytatásnak is. (és hogy mi az időugrás, még az is szubjektív..)

De engem se értsen félre senki:

Tutira nem lesz béna! Én nem temetem sem a filmet, sem a kezdést. De tartom, hogy nem látjuk újra a "jedi steps"-et és a "kardkínálás"-t sem, és mégis így is folytatva lesz a jelenet. Mert megoldható és meg is oldják.

Egyesek egy copy-paste-ra számítanak Johnson szavaiból, vagy egy "mi történt eddig-jelenetre", de én őt sokkal kreatívabbnak tartom.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért tartom valószínűnek, hogy ugyanattól a jelenettől folytatják majd, mert az Ep VII vége befejezetlennek tűnik - és nem csak nekem. Több ismerőstől hallottam a film nézése után, hogy "Mi ez, hogy csak bambulnak egymásra?" És van benne valami. Én azért annyit el tudtam volna képzelni, hogy elveszi a kardot tőle, vagy Rey letérdel elé, mintegy mesterévé fogadva Luke-ot. Szóval a jelenet nincs kiforrva, és talán az Ep VIII elején választ kapunk arra, hogy Luke mit reagált. De meg lehet ezt úgy is oldani, hogy nem nézzük végig újra, ahogy Rey a sziklákon lépked felfelé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csoli: Megmondták, hogy pont ott folytatódik a film ahol az előző abbamaradt, azt is elszögezték hogy ez ilyen szempontból újszerű lesz, ilyet SW filmben még nem láttunk és Rian folytatni szeretné az ep.7 zárójelenetét. Semmi ködösítést nem látok. Az igaz hogy mi ködösitünk de csak akkor amikor azt akarjuk belemagyarázni hogy ezek a nyilatkozatok akár időugrásra is utalhatnak. Mindezt azok után, hogy láttuk hogy forgatják a zárójelenet folytatását.....

 

A másik pedig nem arról van szó hogy Rian kész helyzet elé lett állitva és adva volt az ep.7 zárójelenete: maga Abrams is elmondta hogy Rian hozzáadott ötleteket és bizonyos dolgok az ő kérésére kerültek be az ep.7-be. Ha azt a zárást nem lehetne érdekesen folytatni Rian szólt volna. Ezzel szemben valószinüleg épp arról van szó, hogy a zárás pont miatta lett cliffhanger-szerű. Igen, ez már a találgatás része viszont az tény hogy Rian is benne volt az ep.7-ben ahogy az is hogy nem lesz időugrás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én azért tartom valószínűnek, hogy ugyanattól a jelenettől folytatják majd, mert az Ep VII vége befejezetlennek tűnik - és nem csak nekem. Több ismerőstől hallottam a film nézése után, hogy "Mi ez, hogy csak bambulnak egymásra?" És van benne valami.

Pont az volt a lényeg, hogy a film a bizonytalanság érzésével érjen véget: Rey már-már esdeklő, és Luke kelletlen arckifejezése erről árulkodik. Szerintem ez így volt tökéletes, az egyik legerősebb jelenete a filmnek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

csoli: Megmondták, hogy pont ott folytatódik a film ahol az előző abbamaradt, azt is elszögezték hogy ez ilyen szempontból újszerű lesz, ilyet SW filmben még nem láttunk és Rian folytatni szeretné az ep.7 zárójelenetét. Semmi ködösítést nem látok. Az igaz hogy mi ködösitünk de csak akkor amikor azt akarjuk belemagyarázni hogy ezek a nyilatkozatok akár időugrásra is utalhatnak. Mindezt azok után, hogy láttuk hogy forgatják a zárójelenet folytatását.....

 

A másik pedig nem arról van szó hogy Rian kész helyzet elé lett állitva és adva volt az ep.7 zárójelenete: maga Abrams is elmondta hogy Rian hozzáadott ötleteket és bizonyos dolgok az ő kérésére kerültek be az ep.7-be. Ha azt a zárást nem lehetne érdekesen folytatni Rian szólt volna. Ezzel szemben valószinüleg épp arról van szó, hogy a zárás pont miatta lett cliffhanger-szerű. Igen, ez már a találgatás része viszont az tény hogy Rian is benne volt az ep.7-ben ahogy az is hogy nem lesz időugrás.

Oké, értjük egymást. Csak nem értünk egyet.

Számomra a zárójelenet ereje elveszhet, ha közvetlenül megmagyarázzák, folytatják.

Luke feltűnése a film katarzisa. A reakciója rövid, egyszerű, drámai és sokatmondó.

Ha ezt most szavakkal folytatják, annál én jobbat vártam.

És akkor tényleg minden idők legunalmasabb nyitószövege vár ránk.

Többet várok! Ne vegyék el a zárójelenet erejét!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pont az volt a lényeg, hogy a film a bizonytalanság érzésével érjen véget: Rey már-már esdeklő, és Luke kelletlen arckifejezése erről árulkodik. Szerintem ez így volt tökéletes, az egyik legerősebb jelenete a filmnek.

Először nekem is furcsa volt, amikor Luke csak néz az esdeklő Reyre. Aztán nálam is leesett, hogy mennyire erős így a befejezés. Nagyon nehéz szerintem ebből a felállásból direktbe folytatni. Meg lehet próbálni persze a kapusnak is gólt szerezni a saját ötöséről indulva, csak minek bevállalni ezt a nehézséget? Nekem kicsit fura, indokolatlan választás ez a kezdésre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Oké, értjük egymást. Csak nem értünk egyet.

Számomra a zárójelenet ereje elveszhet, ha közvetlenül megmagyarázzák, folytatják.

Luke feltűnése a film katarzisa. A reakciója rövid, egyszerű, drámai és sokatmondó.

Ha ezt most szavakkal folytatják, annál én jobbat vártam.

És akkor tényleg minden idők legunalmasabb nyitószövege vár ránk.

Többet várok! Ne vegyék el a zárójelenet erejét!

De csak akkor tudod, hogy elveszik az erejét ha majd látod. Most ott tartunk hogy a saját képzelőerőd csak úgy tudja folytatni ami rontja. Ez oké. Csak veled meg velem szemben Rian tudja miről fog szólni az ep.8 tudja mi az ive ahogy valószinüleg azt is hogy pontosan honnan hova tart Luke és Rey kapcsolata. Ő szerinte ehhez látnunk kell az első beszélgetésüket. Lehet hogy rosszul gondolja, de hogy ez igy van-e vagy sem azt még nem tudjuk ezért nem látom értelmét egy ki nem fejtett ötlet kritizálásának. "Többet várok", "Jobbra számítottam" Ezeknek a megszólalásoknak pont annyira semmi értelmük mintha egy meg nem jelent dal hangszerelését kritizálnánk. Csak a saját képzelőerőtöket kritizáljátok. Azt se tudjátok miről fog szólni a film vagy hogy Luke és Rey kapcsolata hogyan lesz kezelve. Nem értem miből gondoljátok hogy ezek nélkül tudjátok hogy hogyan kell kezdeni a kettőjük bemutatását.

A zárójelenetben egyébként én a magam részéről semmi rendkívülit nem látok. Viszont amire kellett arra teljesen jó volt. Nekem el lehet adni egy több éves, akár évtizedes időugrást egy pár naposat és azt is hogy nem ugrunk időt: a kérésem mindenhol csak annyi hogy jó legyen.

 

Abban pedig pécsivel egyetértek, hogy tuti űrjelenettel kezdünk.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De csak akkor tudod, hogy elveszik az erejét ha majd látod. Most ott tartunk hogy a saját képzelőerőd csak úgy tudja folytatni ami rontja. Ez oké. Csak veled meg velem szemben Rian tudja miről fog szólni az ep.8 tudja mi az ive ahogy valószinüleg azt is hogy pontosan honnan hova tart Luke és Rey kapcsolata. Ő szerinte ehhez látnunk kell az első beszélgetésüket. Lehet hogy rosszul gondolja, de hogy ez igy van-e vagy sem azt még nem tudjuk ezért nem látom értelmét egy ki nem fejtett ötlet kritizálásának. "Többet várok", "Jobbra számítottam" Ezeknek a megszólalásoknak pont annyira semmi értelmük mintha egy meg nem jelent dal hangszerelését kritizálnánk. Csak a saját képzelőerőtöket kritizáljátok. Azt se tudjátok miről fog szólni a film vagy hogy Luke és Rey kapcsolata hogyan lesz kezelve. Nem értem miből gondoljátok hogy ezek nélkül tudjátok hogy hogyan kell kezdeni a kettőjük bemutatását.

A zárójelenetben egyébként én a magam részéről semmi rendkívülit nem látok. Viszont amire kellett arra teljesen jó volt. Nekem el lehet adni egy több éves, akár évtizedes időugrást egy pár naposat és azt is hogy nem ugrunk időt: a kérésem mindenhol csak annyi hogy jó legyen.

 

Abban pedig pécsivel egyetértek, hogy tuti űrjelenettel kezdünk.

De nekem személy szerint nem azzal van bajom, hogy mindenképpen látnunk kell Luke és Rey első (?) beszélgetését. Oké, ha Rian így ítéli meg, lássuk! De nem értem, hogy ezt miért kellene beleszuszakolni az EpVII végi jelenetbe? Az a bajom ezzel, hogy az a jelenet - akármennyire ott volt Rian - zárójelenetnek lett felépítve. Az, ahogy felsétál Rey, kinyújtja a kardot és megmerevedik remekül működik zárásként, jól lett megrendezve és a zene is remekül passzol hozzá. Viszont ha egy jelenet működik utolsó jelenetként, nem biztos - sőt - hogy tud működni egy másik film nyitányaként. Meg lehet oldani - ezt írtam alább - csak nem könnyű, és jelenleg nem látom, hogy miért kell bevállalni ezt a rizikót. Ha Rian szerint Rey és Luke ívének fontos része az első beszélgetés, akkor mutassa meg: kezdődjön a film azzal, hogy Luke és Rey Luke barlangjában ül, Rey fogja a fénykardot Luke meg megkérdezi a nevét. Voilá, már is levágtunk mindent, amit a záráshoz képest általában a filmek/sorozatok ilyenkor jótékonyan átugranak: hogy Luke nem vette el a kardot, hogy nem ugrott Rey ölébe a záráshoz képest, és nem kezdtek el ott beszélgetni, csak a barlangban. A történet kifutása ugyanaz lenne, csak megkímélné magát a rendező egy záráshoz beállított jelenet nyitáshoz történő felhasználásától, ami szerintem szükségtelen macera, és kissé furának hat így elsőre.

 

Nem zárom ki ezzel, hogy tetszeni fog, csak nem látom át, hogy mi oka van egy ilyen nehézség felvállalásának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De nekem személy szerint nem azzal van bajom, hogy mindenképpen látnunk kell Luke és Rey első (?) beszélgetését. Oké, ha Rian így ítéli meg, lássuk! De nem értem, hogy ezt miért kellene beleszuszakolni az EpVII végi jelenetbe? Az a bajom ezzel, hogy az a jelenet - akármennyire ott volt Rian - zárójelenetnek lett felépítve. Az, ahogy felsétál Rey, kinyújtja a kardot és megmerevedik remekül működik zárásként, jól lett megrendezve és a zene is remekül passzol hozzá. Viszont ha egy jelenet működik utolsó jelenetként, nem biztos - sőt - hogy tud működni egy másik film nyitányaként.

És szerinted ha Rian is úgy gondolná, hogy ez nem működik akkoris csakazértis igy kezdené? Mert szerintem azért kezdi ott mert ő úgy véli, hogy ez működik. Aligha volt rajta bármi nyomás ennek kapcsán ezért sem érzem hogy bármi nehezités lenne a dologban. Szerintem az lenne Rian-nak a nehezités ha időt kéne ugrani, hisz az ábra azt mutatja hogy szerinte a legjobb megoldás ha pont onnan folytatodik ahol abbamaradt.

Nem olyan óriási találmány ez. A Vissza a jövőben filmeket szerintem itt elég sokan látták. Azok is rögtön pont egymást követik. És ahogy lentebb irtam valahol a Két torony is hasonló eszközöket dobott be. Nem Rian lesz az első, aki igy kezd egy folytatást és úgy tűnik hogy ezt jól is lehet csinálni. Csak gondoljon mindenki arra, hogy mit gondolt amikor először látta a rajzot a keresztkardról. Az újszerűség gyakran taszít, de ez az érzelmi reakció elég becsapó tud lenni. Ahelyett hogy rögtön körbe aggódjuk inkább várjuk ki a végét. Valami oka van, hogy így fog kezdődni. Mivel nem ismerjük a sztorit nem tudjuk mit miért csinálnak, de épp ezért ezen a ponton szerintem fölösleges a legrosszabbra gondolni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És szerinted ha Rian is úgy gondolná, hogy ez nem működik akkoris csakazértis igy kezdené? Mert szerintem azért kezdi ott mert ő úgy véli, hogy ez működik. Aligha volt rajta bármi nyomás ennek kapcsán ezért sem érzem hogy bármi nehezités lenne a dologban. Szerintem az lenne Rian-nak a nehezités ha időt kéne ugrani, hisz az ábra azt mutatja hogy szerinte a legjobb megoldás ha pont onnan folytatodik ahol abbamaradt.

Nem olyan óriási találmány ez. A Vissza a jövőben filmeket szerintem itt elég sokan látták. Azok is rögtön pont egymást követik. És ahogy lentebb irtam valahol a Két torony is hasonló eszközöket dobott be. Nem Rian lesz az első, aki igy kezd egy folytatást és úgy tűnik hogy ezt jól is lehet csinálni. Csak gondoljon mindenki arra, hogy mit gondolt amikor először látta a rajzot a keresztkardról. Az újszerűség gyakran taszít, de ez az érzelmi reakció elég becsapó tud lenni. Ahelyett hogy rögtön körbe aggódjuk inkább várjuk ki a végét. Valami oka van, hogy így fog kezdődni. Mivel nem ismerjük a sztorit nem tudjuk mit miért csinálnak, de épp ezért ezen a ponton szerintem fölösleges a legrosszabbra gondolni.

Szóról szóra egyetértek az előttem szólóval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem tudom mit vitatkoztok. Úgyis űrhajó jelenettel fog nyitni az EP VIII. :evil: Ez nagyobb hagyomány, mintsem átlehetne lépni rajta.

Ott a pont! :)

 

De nekem személy szerint nem azzal van bajom, hogy mindenképpen látnunk kell Luke és Rey első (?) beszélgetését. Oké, ha Rian így ítéli meg, lássuk! De nem értem, hogy ezt miért kellene beleszuszakolni az EpVII végi jelenetbe? Az a bajom ezzel, hogy az a jelenet - akármennyire ott volt Rian - zárójelenetnek lett felépítve. Az, ahogy felsétál Rey, kinyújtja a kardot és megmerevedik remekül működik zárásként, jól lett megrendezve és a zene is remekül passzol hozzá. Viszont ha egy jelenet működik utolsó jelenetként, nem biztos - sőt - hogy tud működni egy másik film nyitányaként. Meg lehet oldani - ezt írtam alább - csak nem könnyű, és jelenleg nem látom, hogy miért kell bevállalni ezt a rizikót. Ha Rian szerint Rey és Luke ívének fontos része az első beszélgetés, akkor mutassa meg: kezdődjön a film azzal, hogy Luke és Rey Luke barlangjában ül, Rey fogja a fénykardot Luke meg megkérdezi a nevét. Voilá, már is levágtunk mindent, amit a záráshoz képest általában a filmek/sorozatok ilyenkor jótékonyan átugranak: hogy Luke nem vette el a kardot, hogy nem ugrott Rey ölébe a záráshoz képest, és nem kezdtek el ott beszélgetni, csak a barlangban. A történet kifutása ugyanaz lenne, csak megkímélné magát a rendező egy záráshoz beállított jelenet nyitáshoz történő felhasználásától, ami szerintem szükségtelen macera, és kissé furának hat így elsőre.

Nem zárom ki ezzel, hogy tetszeni fog, csak nem látom át, hogy mi oka van egy ilyen nehézség felvállalásának.

Ennyi! ezt pofázom' én is, hogy amit valaki közvetlen folytatásnak nevez, az még lehet pár dolog..

 

Valami oka van, hogy így fog kezdődni. Mivel nem ismerjük a sztorit nem tudjuk mit miért csinálnak, de épp ezért ezen a ponton szerintem fölösleges a legrosszabbra gondolni.

Most akkor mi az, hogy "így fog kezdődni"? Meg "Rian szerint látnunk kell az első beszélgetüket"-ről is írtál. Ha én sem tudom, hogy fog kezdődni és ne aggódjak, akkor Te se tudod hogy fog kezdődni.

Egyébként tényleg nem látod be, hogy van annyi alkotói kreatív szabadság, hogy valaki valamit közvetlenül folytatás-nak nevez és mégsem ez lesz? És nem azt mondom, hogy hazudik, hanem, hogy ez többféleképpen megvalósítható, nemcsak a szó "egyértelmű" értelmében.

Nagyon sokan csak egy féle képpen tudjátok elképzelni ezt az "onnan folytatom ahol, JJ abbahagyta."-dolgot. Pedig ebbe sok minden belefér!

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon sokan csak egy féle képpen tudjátok elképzelni ezt az "onnan folytatom ahol, JJ abbahagyta."-dolgot. Pedig ebbe sok minden belefér!

Nem tudom, hányféleképpen lehet még ezt elképzelni, amikor konkrétan megmutatták, hogy újra felvették a jelenetet...

http://www.youtube.com/watch?v=GQQMLE4FuIQ

Itt a képes, mozgóképes(!!!) bizonyíték, hogy újra fel lett véve a jelenet. Nem csak mondják, mutatják. Vagy talán ezt a videót is lehet tágan értelmezni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem tudom, hányféleképpen lehet még ezt elképzelni, amikor konkrétan megmutatták, hogy újra felvették a jelenetet...

 

Itt a képes, mozgóképes(!!!) bizonyíték, hogy újra fel lett véve a jelenet. Nem csak mondják, mutatják. Vagy talán ezt a videót is lehet tágan értelmezni?

Szerintem lehet. :P ez még bármi lehet.

Gyere inkább a Beyond story-val, az most jobban érdekel! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És szerinted ha Rian is úgy gondolná, hogy ez nem működik akkoris csakazértis igy kezdené? Mert szerintem azért kezdi ott mert ő úgy véli, hogy ez működik. Aligha volt rajta bármi nyomás ennek kapcsán ezért sem érzem hogy bármi nehezités lenne a dologban. Szerintem az lenne Rian-nak a nehezités ha időt kéne ugrani, hisz az ábra azt mutatja hogy szerinte a legjobb megoldás ha pont onnan folytatodik ahol abbamaradt.

Nem olyan óriási találmány ez. A Vissza a jövőben filmeket szerintem itt elég sokan látták. Azok is rögtön pont egymást követik. És ahogy lentebb irtam valahol a Két torony is hasonló eszközöket dobott be. Nem Rian lesz az első, aki igy kezd egy folytatást és úgy tűnik hogy ezt jól is lehet csinálni. Csak gondoljon mindenki arra, hogy mit gondolt amikor először látta a rajzot a keresztkardról. Az újszerűség gyakran taszít, de ez az érzelmi reakció elég becsapó tud lenni. Ahelyett hogy rögtön körbe aggódjuk inkább várjuk ki a végét. Valami oka van, hogy így fog kezdődni. Mivel nem ismerjük a sztorit nem tudjuk mit miért csinálnak, de épp ezért ezen a ponton szerintem fölösleges a legrosszabbra gondolni.

Fussunk neki akkor még egyszer...

1. Attól, hogy azt mondom, hogy ne konkrétan ezzel a jelenettel kezdődjön az új film, nem azt mondom, hogy LEGYEN időugrás. Nekem megfelel, ha nincs. Vagy 10 percet is időugrásnak tekintünk? Attól, hogy Rian nem akar időugrással operálni, még nem száz százalék, hogy konkrétan ezzel a jelenettel fogja kezdeni az új filmet. A nincs időugrást nem úgy kell elképzelni, hogy akkor mindenképpen evvel a jelenettel kell indulniuk, hanem, hogy a kezdés közvetlenül kapcsolódik időben az EpVII-ben bemutatotthoz.

2. Oké, felvették a Luke jelenetet újra. Ami sok mindent jelenthet. Valószínűleg azt nem, hogy egy az egyben ugyanúgy fog kezdődni a film, mint ahogy a VII befejeződött, hiszen akkor nem kellett volna újra venni. Lehet, hangsúlyozom, LEHET, hogy ugyanez a jelenet lesz, csak más szemszögből. De az is lehet, hogy ez a kampány része volt, amit kidobtak a rajongóknak - ezt írta Csoli is - amivel azt sugallják a rajongóknak, hogy Rian ott fogja folytatni, ahol Abrams abbahagyta. Az, hogy felvették a jelenetet, nem jelent semmit. Még az sem, hogy Rian szerint most így fog kezdődni. Ez lehet marketingfogás, lehet az igazság, vagy a pillanatnyi igazság is. Ha Abrams őszinteségi rohamot kapott volna 1 évvel az EpVII előtt, valószínűleg azt mondta volna, hogy egy pörgő kézzel fog kezdődni az EpVII, aztán végül mégsem az lett.

3. Attól, hogy más filmekben működött, még nem leszek nyugodtabb. Szerintem az EpVII vége egy jó zárójelenet, ami nehezen alkalmas közvetlen folytatásra. Ettől még lehet jó, de amíg nem látom a vásznon, hogy tényleg jó lesz, én bizony aggódom, mert szerintem ez a jelenet nem jó közvetlen folytatásra. Én így látom. Rian láthatja másként, ő a szakember, remélem igaza lesz. Attól még az aggályomat kifejezhetem, ugye? Ismerek itt olyanokat, akik eléggé aggódtak a pergő kezű nyitójelenet kapcsán, pedig azt se látták előzetesen vásznon, mégsem fedte meg őket semmi azért, hogy előre aggódnak.

 

Ez dettó ugyanaz, csak más perspektívából aggályos a jelenet. Nem azért, mert hülyeség, hanem mert nehéznek találom a közvetlen folytatását a jelenetnek. Én nem bánom, ha ti nem aggódtok, de most kisebb esélyt látok arra, hogy ez működni fog, minthogy nem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.