Ugrás a kommentre

EPVIII spoileres topik


Rog

Ajánlott hozzászólás

Rendben nem vagyok én hittérítő. ;) Csak megvan rá az esély, hogy kérdés sem volt pontos, vagy pontosan értelmezve így a válasz is csak pontatlan lehet, pl.: a vonatkozását tekintve, így lehet, hogy csak teaseren belüli a magyarázat.

Ez volt a kérdés:

 

tweet.png

 

XY: Miért van Kylo sebhelye máshol?

Rian Johnson: Nincs máshol.

ZX: Láttad ezt a választ Kylo sebhelye kapcsán?

ZY: Láttam, de nem tudom elhinni, hogy ez egy másik sebhely lenne. Kétlem, hogy csak egybeesés lenne. Az, hogy elszúrták, szintén valószínűtlennek tűnik, úgyhogy nem tudom.

XY: Nem hinném, hogy ez egy hiba lenne. Egy másik sebhely is valószínűtlen. Talán esztétikai célból módosították? Vagy ez egy flashback?

XYZ: A VII-ben 3 másodpercre látszódott csak a heg, míg a VIII-ban végig látszani fog. Ha tippelnem kéne, csak jobbnak látták kicsit jobbra tolva. Majdnem ugyanott van.

Rian J.: Az én döntésem volt, hogy kissé módosítsunk rajta, és valóban ezzel indokoltam. Őszintén, eléggé bénán nézett ki úgy, hogy az orrnyergénél futott fel a seb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Rendben, köszi, hogy beraktad. A beszélgetés valóban nem tartalmazza, hogy a snittben értelmezendő-e vagy az egész filmben.

A remény hal meg utoljára.

És beírom 1000-edszerre is, hogy van még egy képünk Kylóról a 8-ból és ott másnak/jónak tűnik. Erre reagáljon valaki vagy Rian Johnson! ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy harmadik is amit régebben már beraktam. Itt is a teaser sebhely köszön vissza.

Nem. Itt nem úgy hajlik. Ez olyan, mint a másik teaseren kívüli, tehát az általam lentebb piros vonallal jelölt ívet követi. Ez sem pont a homlok közepén fut, de nem is a szemöldök közepén kezdödik, mint a teaser-beli.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel JJ. érveit, - hogy az EP VII azért lett olyan, mert Ő ilyenre akarta - elfogadtuk, és nem kérdőjeleztük meg, ezért Rian érveit ( hülyén nézett ki a sebhely úgy ahogy régen volt) is el kell fogadnunk. Ez az Ő alkotói szabadságuk. Én úgy gondolom, hogy Rian más dolgokat is másképp gondolt, amiket a JJ. által lefektetett alapkoncepció már nem biztos, hogy megengedett volna. Szerintem lesz még más, jelentősebb változás is, bár az is igaz, hogy az EPVII. több kérdést, hagyott maga után, mint bizonyosságot. Szóval Riannak van mozgástere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mivel JJ. érveit, - hogy az EP VII azért lett olyan, mert Ő ilyenre akarta - elfogadtuk, és nem kérdőjeleztük meg, ezért Rian érveit ( hülyén nézett ki a sebhely úgy ahogy régen volt) is el kell fogadnunk. Ez az Ő alkotói szabadságuk. Én úgy gondolom, hogy Rian más dolgokat is másképp gondolt, amiket a JJ. által lefektetett alapkoncepció már nem biztos, hogy megengedett volna. Szerintem lesz még más, jelentősebb változás is, bár az is igaz, hogy az EPVII. több kérdést, hagyott maga után, mint bizonyosságot. Szóval Riannak van mozgástere.

 

Hát ez eléggé nagy hülyeség már ne is haragudj, J.J.-nek persze, hogy elfogadtuk mert, nem ment neki szembe semminek. Ha mondjuk J.J. felcserélte volna Luke műkezét jobbról a balra nagy alkotói szabadság közepette akkor azt se fogadtuk volna el (tudom más nagyságrend, csakhogy érzékeltethessem). OK hogy van költői szabadság ugyanakkor mivel egy Univerzumban "játszanak" ragaszkodni illene azon Univerzum szabályaihoz..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem. Itt nem úgy hajlik. Ez olyan, mint a másik teaseren kívüli, tehát az általam lentebb piros vonallal jelölt ívet követi. Ez sem pont a homlok közepén fut, de nem is a szemöldök közepén kezdödik, mint a teaser-beli.

Teaserben se a szemöldök közepén van.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Teaserben se a szemöldök közepén van.

Lent vannak berajzolt ívek. A teaseres szemöldök full jobbra ível középről, mig a másik két ep 8-as képen a jobb széle felől ível felfelé és kissé balra. Nem tudom tovább magyarázni.

Ki mit lát bele, ki mit akar belelátni, lehet, hogy immár szubjektívvé vált a téma.

Majd az idő elrendezi. Szerencsére komolyan állíthatom, hogy nekem nem okoz majd fennakadást, bárhol is legyen a sebhely. De befejeztem a kereszteshadjáratot, mert még kihúzom a gyufát megint. :peace:

 

Na még egy kis ráadás. akkor ez a két heg ugyanúgy ível?

kylo_seb_6.jpg

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ne csak a fel részét nézed hanem a teljes vágás. A felső rész íve az tényleg nem egyezik de a elhelyezkedése az igen bár ezt nehéz megállapítani. De az arcon lévő vágás már a teasere utal. A teaseren nem igazán látszik de BF2 se túl mély ezzel ellentétben a képen sokkal mélyebbnek és hosszabbnak tűnik. A szeménél is végig fut míg a teaseben és a BF2 képen nem.

 

Én még nem mondtam el a véleményemet a vágással kapcsolatban engem is egy kicsit zavar de nem annyira mert a TFA-ban szinte nem is látni hogy hol van pontosan a vágás így én megtudok vele békélni ha ez lesz a végleges.

Szerkesztve: - Fulcrum
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ne csak a fel részét nézed hanem a teljes vágás. A felső rész íve az tényleg nem egyezik de a elhelyezkedése az igen bár ezt nehéz megállapítani. De az arcon lévő vágás már a teasere utal. A teaseren nem igazán látszik de BF2 se túl mély ezzel ellentétben a képen sokkal mélyebbnek és hosszabbnak tűnik. A szeménél és végig fut míg a teaseben és a BF2 képen nem.

 

Én még nem mondtam el a véleményemet a vágással kapcsolatban engem is egy kicsit zavar de nem annyira mert a TFA-ban szinte nem is látni hogy hol van pontosan a vágás így én megtudok vele békélni ha ez lesz a végleges.

szerintem jó lesz. Biztos nem lesz vele gond.

Amúgy persze, nem akartam beléd folytani a szót! ;) Meglátjuk a következő trailert, vagy a következő képet bármi is lesz a forrás.

Szerkesztve: - csoli1138
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én még nem mondtam el a véleményemet a vágással kapcsolatban engem is egy kicsit zavar de nem annyira mert a TFA-ban szinte nem is látni hogy hol van pontosan a vágás így én megtudok vele békélni ha ez lesz a végleges.

Ezt hogy érted?

kylo_scar.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy értem hogy csak néhány másodpercig látszódik és nem percekig látjuk a félbevágott képét. Ebből adódóan a vágás pontos helye nem is rögzül az ember agyába. Én ha nem láttam volna az összehasonlító képet akkor fel se tűnt volna és az emberek 90% se fogja észre venni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ezt hogy érted?

Hát, igen Donát, ez így berakva qrva kemény.

Egész odáig kell finomítanom a véleményemet, hogy a 3 képből kettőn úgy tűnik, hogy a seb a homlok közepéről elvándorolt -szemből nézve- balra a szemöldökig.

A teaserben meg még balrább van a szemöldökben és az íve is más.

Remélem, hogy teaser beli ugrik a feltételezett jelenet-idegensége, (+utólagosság?) és rossz íve miatt, és remélem, hogy "csak ennyi" a változás, hogy a jó íve meglesz, csak balra elcsalták az eredetit 2 -3 centivel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy értem hogy csak néhány másodpercig látszódik és nem percekig látjuk a félbevágott képét. Ebből adódóan a vágás pontos helye nem is rögzül az ember agyába. Én ha nem láttam volna az összehasonlító képet akkor fel se tűnt volna és az emberek 90% se fogja észre venni.

Igen, valóban nem látszott sokáig. Viszont szerintem olyan látványos felvágássá sikerült összehozni, hogy nekem nagyon beleragadt az emlékezetem. Ezért is voltam kíváncsi, hogyan fog kinézni a VIII-ban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vannak olyan sérülések, amik frissen nagyon véreznek így látványosabbak is. Később a heg már szinte jelentéktelen is lehet. Persze ez sem ad magyarázatot a csúszásra.

Nekem van egy heg a bal karomon, ami sokkal nagyobb volt mikor szereztem. Nem lett összevarrva, Régen nagyon látszott, mert ahogy begyógyult a bőr textúrája fényesebb volt.

Mára kétszer is rá kell nézni, hogy egyszer meglásd. Sajnos ez sem magyarázza egy azonnali folytatás esetleges változtatásait..csak eszembe jutott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donáttal értek egyet, ez egy teljesen felesleges kavarás a rendező részéről. Persze, ettől még senki nem fog a kardjába dőlni, de meg lennék lepve, ha nem lenne számomra zavaró a film nézése során.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hihetetlen, hogy még mindig ez a téma. :pfff::roll:

Igen, valóban hihetlen, hogy már kerek 2.5 napja erről beszélünk! :o Ez egyszerűen nonszensz!

 

Tudom, 60 óra nagyon sok idő, például valakinek megváltozhat a véleménye pl. erről :

 

Részleteiben is elvárom a következetességet! :angry:

erre:

Hihetetlen, hogy még mindig ez a téma. :pfff::roll:

 

Másoknak sajnos ez a kétségkívül emberöltő hosszúságú idő még nem volt elegendő, hogy délről északira változtassák a véleményüket, így előfordulhat, hogy még mindig beszélgetnek, ne adj isten bosszankodnak eme hülyeség kapcsán.

 

Amúgy, ha van más témád, lehet bedobni, senki sem tiltja...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem változott, nem is finomodott, csak szimplán nem érzem ezt olyan fontos tényezőnek, hogy napokig ezen rugózzak vagy bosszankodjak. Egyszer leírtam a véleményem róla, többet nem ér az egész, mert jelentéktelen. Volt a trailernek egy-két érdekesebb és fontosabb része, amiről érdemesebb lenne eszmét cserélni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Na kérem: a megfejtés pedig; A Skellig Michael szigeten "összeívtak" a pingvinek a convorokkal. :D

Cuki-faktor van, sikerük lesz!

Most olvastam, hogy élnek madárfajok a szigeten. (szulafélék, sirályfélék, viharmadárfélék) Nyilván a valóság ihlette, hogy életszerűbbé tegye sw mivoltát is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.