Ugrás a kommentre

Kevin Hearne: Heir to the Jedi


Darth Revan9

Hogy tetszett a könyv?  

10 felhasználó szavazott

  1. 1. Milyen osztályzatot adnál a könyvnek?



Ajánlott hozzászólás

  • 9 hónappal később...

Igen, gyakorlatilag csak azért lett kánon regény, mert az író nem tudta tartani az eredetileg 2014 tavaszára kitűzött megjelenést.

Egyébként nem túl jó vélemények születtek róla, de hát az Utóhatást szintén sokan lehúzták, nemek mégis tetszett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem olyan összefüggő sorozat, mint pl. a Thrawn- vagy Bane-trilógia. Tudtommal annyi a közös bennük, hogy a Lázadás idején játszódnak és klasszikus hős trió egyik tagjára fókuszálva mesélnek el egy amúgy független sztorit (Razor's Edge=Leia, Honor Among Thieves=Han, Heir to the Jedi=Luke).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha ez a könyv egy sorozat része aminek az első kettő része Legends akkor azoknak az ismerete szükséges ehhez?

Nem, mivel annak idején az Empire and Rebellion könyvek minden darabját önállóan olvasható köteteknek szánták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, gyakorlatilag csak azért lett kánon regény, mert az író nem tudta tartani az eredetileg 2014 tavaszára kitűzött megjelenést.

Egyébként nem túl jó vélemények születtek róla, de hát az Utóhatást szintén sokan lehúzták, nemek mégis tetszett.

Sajnos egyet kell értenem a véleményekkel. Az általam olvasott kánon könyvek közül (New Dawn, Tarkin, Heir to the Jedi, Dark Desciple) ez messze a legrosszabb. Nem azt mondom, egyszer el lehet olvasni és vannak benne egész jó részek, de színvonalban és történetben nagyon le van maradva a többitől.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 6 hónappal később...
  • 2 héttel később...

Kevin Hearne: A Jedik örököse

Kevin Hearne regénye a IV. és V. rész eseményei között játszódik, nem sokkal a yavini csata után. A könyv még a régi rendszerhez íródott és ha az eredeti tervek szerint 2014 tavaszán jelent volna meg, akkor a Legendák kategóriába kerül és a Tolvajbecsület lett volna kánon. Hearne teljes egészében Luke-ot helyezi a középpontba, E/1 személyben. Nagyon érdekes volt ez a megközelítés, nem sok SW regény van, ami az E/1-es elbeszélő módot alkalmazza (lásd: Én, a Jedi). Eleinte úgy gondoltam, hogy nem lesz túl érdekes, hiszen Luke már számtalan regényben szerepelt, szerencsére tévedtem. Elejétől végéig nagyon élveztem a történetet. Sodró lendületű, érdekes személyiségeket és nézőpontot felvonultató regényről van szó. Luke még csak most indul el a Jedivé válás útján. Nehezen tudja használni az Erőt, de útitársai jó hatással vannak rá ez ügyben. Nakari pozitív gondolatokat ébreszt benne. A givin kriptográfus, Drusil pedig minden racionalizmusa ellenére ráérez arra, hogyan kéne Luke-nak az Erőt használni. Luke és Nakari kapcsolata volt számomra a legérdekesebb. Az első szerelem kialakulása rendkívül érdekes érzés. Drusilt is sikerült megkedvelnem, rideg professzionalizmusa ellenére neki is vannak érzelmei, mindenáron újra a családjával akar lenni. Helyszíneket tekintve nagyon sok érdekes helyen jártunk. Rodia, Pasher, Fex, Denon, Kupoh, Omereth. Volt dzsungel, kies sivatag, városbolygó, vízi világ, A Fex-en történtek eléggé Alien érzést kelthetnek az olvasóban. A sztori elég akció dús és pergős. Az elején még több kisebb küldetés vezet el a nagy feladathoz. A végén lévő váratlan fordulat megdöbbentő. A Tolvajbecsülethez képest sokkal jobbnak éreztem, még a Pengeélent is sikerült lepipálni. Bekerült a kedvenceim közé, ötös.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Én is befejeztem a regényt, és összességében nem volt rossz. A Jedi fegyverében pont Luke telekinézisét furcsálltam, de itt részben épp erre tért ki az író, Luke kezdeti szárnypróbálgatásait és sikeres önképzését bemutatva. A történet egyszerű, de viszonylag végig érdekes tud maradni, a tempó pedig pörgős. A karakterekkel sem volt gond. Luke hű marad a karakteréhez, Nakari Kelen pedig remek mozgatórugó Luke fejlődését illetően (több téren is).

Miután a végére igen közel kerültek egymáshoz, várható volt, hogy Nakari nem fogja túlélni a regényt, hiszen, akkor hol van Luke életéből a későbbiekben? Drusilról sokáig azt hittem, hogy férfi, de valójában lényegtelen, mert gyakorlatilag egy számítógépként viselkedik végig, egyedül a családja kapcsán és Nakari halálakor mutatott némi érzelmet.

Itt is előfordultak azok az apró, de zavaró hibák, hogy az író földi hasonlatokat használ, amiket jó lett volna mellőzni. Mivel ez a régebbi Legends regények 3. kötete lett volna (a Tolvajbecsület és a Pengeélen mellett), így ezekhez hasonlítom. A trióból leginkább ez nyerte el a tetszésem, és szerintem az új kánonba is gond nélkül passzol. Végig megvolt az ifjúsági regényekre jellemző egyszerű, kalandos hangulat, amit a brutálisabb jelenetek sem tudtak feledtetni, de ez nem feltétlen negatívum. Mondjuk azt nem tudom, hogy egy sugárvető lövedékétől miért robban szét az illető komplett agya, de tetszett, hogy kissé morbidabb jelenetek is helyet kaptak. Amit még hátránynak tartok, az a borító. Ez a verzió sokkal nyerőbb (a braziloknál ez lett a hivatalos):

 

Brazilian_Heir_to_the_Jedi_cover.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Én most olvasom. A Pengeélennél eddig határozottan jobb, nagyjából a Tolvajbecsülettel van egy szinten. Azért néha ifjúsági regényes beütése van, de még az éppen elfogadható mértékben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kevin Hearne: A Jedik örököse

 

Egy könnyed, ám mégiscsak izgalmas és érdekes kalandregényről van szó, amely Luke jellemfejlődéséhez sokat tesz hozzá. Itt még nyoma sincs a sótlan és unalmas figurának, Hearne szerintem kiválóan idézte fel a Tatooine-t éppencsak elhagyó farmerfiú dilemmáit, aki egyelőre még minden eddigi tettével szemben is a felnőtté válás küszöbén áll. Érdekes karaktert kaptunk Nakari személyében is, aki gyakorlatilag Luke első szerelme lett a kánonban. A lány fontos szerepet töltött be a Jedivé válás útján, segített abban, hogy Luke el tudjon rugaszkodni a holtpontról, amelyben megrekedt Kenobi halála után. Halála számomra váratlan, mégis kellemes meglepetés volt. A gyász pillanatában Luke a könyv végére egészen más emberré vált, mint a kaland előtt.

 

A regény abban a tekintetben érdekes volt, hogy egyes helyeken erősen érződtek a gyerekes megoldások illetve az egyszerű fogalmazásmód (pl. Nakari apját illetően), más esetekben pedig a könyv meglehetősen naturalisztikusan ábrázolta a halálozásokat (a Fex-en történtek akár egy horrorfilmbe is elmehettek volna). Furcsa kettősséget éreztem e tekintetben mindig, az első 50 oldal alapján sokkal inkább tűnt ifjúsági regénynek, ellentétben a későbbiekkel.

 

Örültem a Rodia felbukkanásának is, amely annak ellenére mindig kevés szerepet kap, hogy elvileg az egyik legfontosabb bolygó a galaxisban, a fajjal együtt, amely az ember után talán a legelterjedtebb lehet. Némileg érintve lettek a politikai viszonyok is, itt abszolút Legends-elemek átemeléséről van szó az egymással hadakozó klánok neveit illetően, ezért is jár a piros pont.

 

Drusil személyében kaptunk egy kiváló mellékszereplőt, akinek beszólásai kimondottan viccesek voltak. Egyébként is örülök, hogy a givinek oly eltérő civilizációja és társadalma részletezve lett, mégiscsak egy original fajról van szó. Örülnék, ha Drusil később felbukkanna (először én is azt hittem, hogy hím), mint ahogy Nakarit és tragikus sorsát is majd meg kéne említeni, hogy ez a történet ne a levegőbe lógjon, és az itteni események illeszkedjenek Luke személyiségének alakulásához.

 

Azt hiszem, az a legtisztább, ha az Empire and Rebellion két részével hasonlítom össze ezt a könyvet, ha már eredetileg ez egy trilógia lett volna. Nekem a A Jedik örököse a Tolvajbecsülethez képest egy hajszálnyival, a Pengeélenhez képest pedig lényegesen jobban tetszett. 5/5

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Valamennyit igen. Igaz, ifjúsági stílusban, de kapunk adalékot, amiért egyszer szerintem megéri elolvasni. Ellenben az 5-6. rész efféle adaptációját nem ajánlom. Azok finoman szólva inkább elvesznek az eredeti alkotások nagyságából.

 

Még A hercegnő, a kalandor és a párafarmer előtt elolvastam A Jedik örökösét (jéé itt is többes szám icon16.gif:D), így csak most álltam neki az előbbinek. Pár oldal és már ellent mond a Rogue One-nak... lerobbant hajós fedősztori...icon15.gif te magasságos Erő! Kíváncsi lennék ilyenkor mit csinált a Story Group, pecázott? Még egy filmregényt sem olvastam el és azt hiszem ez is ki fog maradni a másik 2-vel együtt.

 

 

 

A Jedik örököséről: Egyszer jó volt kategória, ami viszont meglepett, hogy míg ez felnőtt regény kategória addig olyanok, mint az Elveszett csillagok ifjúsági. A nyelvezete számomra "gyerekesebbnek" hatott a Mozgó Célpontnál és társainál is.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Még A hercegnő, a kalandor és a párafarmer előtt elolvastam A Jedik örökösét (jéé itt is többes szám icon16.gif:D), így csak most álltam neki az előbbinek. Pár oldal és már ellent mond a Rogue One-nak... lerobbant hajós fedősztori...icon15.gif te magasságos Erő! Kíváncsi lennék ilyenkor mit csinált a Story Group, pecázott? Még egy filmregényt sem olvastam el és azt hiszem ez is ki fog maradni a másik 2-vel együtt.

 

 

 

A Jedik örököséről: Egyszer jó volt kategória, ami viszont meglepett, hogy míg ez felnőtt regény kategória addig olyanok, mint az Elveszett csillagok ifjúsági. A nyelvezete számomra "gyerekesebbnek" hatott a Mozgó Célpontnál és társainál is.

Mi volt konkrétan az ellentmondás a Zsivány Egyessel? Már rég olvastam A Jedik örökösét.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hoppá, ez érdekes. Majd jöhetnek az újabb erőltetett kimagyarázások. :D

A magyarázat az lehet, hogy a könyv eredetileg még a régi rendszerben született meg, de az író nem tudat tartani az eredetileg 2014. tavaszára kitűzött megjelenést, ezért áttolták 2015-re. Így lett kánon regény.

 

Szerk. Most látom, hogy módosítottad a hozzászólást. Ennek ellenére akkor is érdekes, hogy az úgynevezett egységesített kánon egyik művében ez előfordulhat. Annak idején olvastam egy kritikát, mely szerint A hercegnő, a kalandor és a párafarmer több ponton a IV. epizódnak is ellentmond.

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hoppá, ez érdekes. Majd jöhetnek az újabb erőltetett kimagyarázások. :D

A magyarázat az lehet, hogy a könyv eredetileg még a régi rendszerben született meg, de az író nem tudat tartani az eredetileg 2014. tavaszára kitűzött megjelenést, ezért áttolták 2015-re. Így lett kánon regény.

 

 

Gondolom még a szerkesztetlenre válaszoltál, az az idézet A hercegnő, a kalandor és a párafarmerből volt. A Jedik örökösével nincs semmi probléma kánon ügyben :)

 

Szerk.: Jah igen szerkesztettem, mert elsőre felületesen olvastam és úgy volt bennem, hogy A hercegnő, a kalandor és a párafarmerre kérdezel rá. :)

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Gondolom még a szerkesztetlenre válaszoltál, az az idézet A hercegnő, a kalandor és a párafarmerből volt. A Jedik örökösével nincs semmi probléma kánon ügyben :)

Igen, egy idő után vettem csak észre, de a saját hozzászólásomat is módosítottam.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • Ody Mandrell megváltoztatta a címet erre: Kevin Hearne: Heir to the Jedi
  • 1 hónappal később...

A jedik örököse: Ma sikerült kiolvasnom a könyvet. Tetszett nekem a könyv, tkp. az elejétől élveztem az olvasását, igaz volt egy-egy olyan helyzet, amikor szívem szerint lapozni akartam volna, de jó hogy nem tettem. Jól sikerült a regény, érdekes karakterekkel.

Jó volt látni Luke első szerelmét, Nakari remek karakter volt, a vidámsága, a biztatása, illetve maga a személye kiemelte Lukeot a mélységből, és egy teljesen új szintre emelte, ami egy remek kezdőlökést eredményezett neki a későbbiekben. A halála szomorú volt, bár sajnos előre sejtettem.

Drusil fura egy karakter volt. Amíg a könyv meg nem említette, hogy nő, végig az ellenkező nemben gondoltam rá. :D 

Összegezve: amikor kellett kemény volt a könyv - Fex -en történtek pl. - de valahol lazára vette a figurát. Remélem lesz kihatása Nakarinak Luke -ra a képregényekben, azért ennyiben reménykedek. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is most olvasom, kábé a felénél jártam a múlt héten, azóta ha kézbe vettem, azt is csak azért, hogy arrébb tegyem. Szerintem ritka unalmas könyv. Legalábbis engem baromira nem érdekel Luke Skywalker és első, de feltehetően egyben utolsó szerelmének sztorija, amiben elintéznek a Lázadásnak olyasmit, aminek később zéró foganatja van. :( 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...
2018. 05. 08. - 22:10, Dzséjt írta:

Én is most olvasom, kábé a felénél jártam a múlt héten, azóta ha kézbe vettem, azt is csak azért, hogy arrébb tegyem. Szerintem ritka unalmas könyv. Legalábbis engem baromira nem érdekel Luke Skywalker és első, de feltehetően egyben utolsó szerelmének sztorija, amiben elintéznek a Lázadásnak olyasmit, aminek később zéró foganatja van. :( 

Dettó. Nem katasztrófa a könyv de sajnos nem is valami jó. A nyelvezete, fogalmazása nagyrészt túlontúl gyerekes. A felvetett témák közt akadnak érdekes dolgok is (Luke megteszi az első lépéseket a jedivé válás útján), de igazából semmi érdekeset nem hoznak ki az egészből. A fexi események ugyan érdekesek, de nagyon rövidek, azon túl meg amit ad a regény az nem nagy eresztés. A kánon művek közül nálam egyelőre ez a leggyengébb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 évvel később...

Hasonlóan jól szórakoztam rajta, mint a Pengeélen című könyvön - most pótoltam mindkettőt -, ugyanazt tudom írni: egy kellemes meglepetés volt. Semmi extra világmegváltás, de legalább egy szórakoztató kalandsztori, ami nem volt unalmas, és kellően kikapcsolt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.