Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Én egy GoT -hoz hasonló, rövid (8-10, esetleg 13 részes), változó hosszúságú (40-50, esetleg több, mint 1 órás) sorozatra számítok. 

 

Hogy miről szólna az jó kérdés, illetve még az idő az, ami még kérdéses. Én egy EpI-II, EpIII-IV, vagy egy EpVI-VII közötti sorozatot tippelek, vagy az is lehet, hogy a régi időkbe kalauzol el minket. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A Disney bejelentette, hogy a streaming szolgáltatásuk az induláskor lényegesen olcsóbb lesz mint a Netflix (ott a legolcsóbb konstrukció havi 2140 forintba kerül). Igazából ebben túl sok meglepetés nincs: a Netflixen több mint tizezer sorozat és film érhető el. Nyilván ekkora kínálattal egyik pillanatról a másikra a Disney nem tud előrukkolni. Még akkorse ha felpakolják az összes nagy filmjüket és régi sorozatukat. De előre jelezték, hogy ahogy bővül a kínálat úgy fog nőni az ár is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

56 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ki van emelve az EU művek alatt. Teljesen jól el van szeparálva. Be se kell lépni az EU topikba. :) 

Hát ha neked ez (még van olvasatlan hsz a Sorozat topicban)

Demo.PNG

és ez (már nincs olvasatlan hsz a Sorozat topicban)

Demo2.PNG

teljesen jó szeparálás, akkor én kérek elnézést :) Félreértés ne essék, nem támadni akarok, csak azt szeretném elérni, hogy a fórum mindenki számára könnyen átlátható legyen, és szerintem egy ilyen népszerű topicnál, mint a sorozat, ezen lehetne javítani

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Most komolyan ezen rugózunk? Jól látszik szerintem. Majd átrakjuk ha lesz több infó róla. 

 

Egyébként annyira népszerű, hogy évekig senki se írt bele. :P

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát, a gyatra nézőszámot hozó Agents of S.H.I.E.L.D.-re költenek 5-8 milliót az átlag, 10+ misit a drágábba részekre. A GoT esetén ha jól tudom, nagyjából 10-15 milliót kap részenként, annyi különbséggel, hogy a Shield 20+ epizódból, a GoT már tíz epizódból sem áll, szóval arányaiban a Disney többet költ a Shieldre. A kérdés az, hogy az SW melyik irányt követi? 20+ vagy kb. 10 epizóddal fognak operálni? Mert azért nem mindegy, hogy cirka 150-190 misit mennyi részre költenek el. Ha megkapná akár a GoT, akár a Shield költségvetését, és azt "csak" 10-13 epizódra költenék el, az nagyon jó lenne. Mint a Star Trek: Discovery, az például 8-8,5 millió dollárral gazdálkodik epizódonként, vagyis 120-150 misiből dolgoznak, és egész tisztességes látvánnyal bír.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Juhu! Szerintem inkább a kevesebb, de igényesebb epizód felállásra fognak szavazni. Kérdés, hogy az újonnan beinduló streaming szolgáltatás marketing szempontjait mennyire veszik figyelembe - hiszen olyan szempontból egy teljes évad lenne a logikusabb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

33 perccel korábban, Donát írta:

Kérdés, hogy az újonnan beinduló streaming szolgáltatás marketing szempontjait mennyire veszik figyelembe - hiszen olyan szempontból egy teljes évad lenne a logikusabb.

Teljes évad lesz akkor is, ha csak 10 epizódból áll. Nem attól lesz egy szezon teljes, hogy 20+ epizódból áll.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

éppen most, Donát írta:

Értsd már jól kérlek.

Magyarázd el akkor, kérlek, hogy a túróba kell érteni ezt, mert még életemben nem hallottam olyanról, hogy ha valaki sorozatot akar indítani, akkor az nem egy teljes évadban gondolkodik. :roll:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Magyarázd el akkor, kérlek, hogy a túróba kell érteni ezt, mert még életemben nem hallottam olyanról, hogy ha valaki sorozatot akar indítani, akkor az nem egy teljes évadban gondolkodik. :roll:

Jaj Dzséjt. A szövegkontextusból egyértelműen következtethető, hogy arra céloztam, hogy tavaszi+őszi fullos évadot nyomnak le, nem pedig csak egy pár hetes/egybe kiadott 10 részt. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 perccel korábban, Donát írta:

Jaj Dzséjt. A szövegkontextusból egyértelműen következtethető, hogy arra céloztam, hogy tavaszi+őszi fullos évadot nyomnak le, nem pedig csak egy pár hetes/egybe kiadott 10 részt. :)

Bocs, de ez baromira nem az, mint amiről fentebb beszéltél, mert ezek alapján rosszabb szóhasználatod már nem is lehetett volna. Amire te gondolsz, az a főszezonos adás, vagyis ősztől kábé tavasz végéig, nyár elejéig terjed. A legtöbb nagy sorozat (főleg az országos tévéken) ebben az időszakban fut, ezek az általában 20 részes sorozatok (de lehetnek 13 vagy 27 részesek is, igazán nincs kőbe vésve). Aztán van a téltől tavaszig, néha ősztől télig futó szezon (ez a midseason), ezek szoktak általában 8-13 részesek lenni, hosszabb a rövid szezon miatt ritkán van. Tök mindegy, melyik adásidőszakban van, mindegyikben teljes évadok vannak. Meg vannak a miniseriesek, amik még 8 részből sem állnak, de ha három epizód van, akkor is teljes évadról beszélünk. 

Csak stream szolgáltatásban futó sorozat ritkán (vagy talán még soha) éri el a 20 epizódot egy évadban, és az is ritka, hogy nem egyben adják le, hiszen éppen ez a stream szolgáltatás lényege, hogy azonnal megkapjuk, és majd én eldöntöm, hogyan akarom megnézni. Ha csak heti egy epizódot kapok, miért fizessek elő egy streamre, a kábeltévé éppen elég. Ráadásul streamen az is tök mindegy, melyik idényben adják le a sorozatot, hiszen nincs nézettségi verseny, nem számít, mit ad a másik. A Disney induló szolgáltatásánál pont az durrantana nagyot, ha egyből kapnánk komplett Star Wars és MCU sorozatokat is, mert nyilván ez lesz a két zászlóshajó, amivel a versenyt a többi stream nem nagyon veszi fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 perccel korábban, Dzséjt írta:

Bocs, de ez baromira nem az, mint amiről fentebb beszéltél, mert ezek alapján rosszabb szóhasználatod már nem is lehetett volna. Amire te gondolsz, az a főszezonos adás, vagyis ősztől kábé tavasz végéig, nyár elejéig terjed. A legtöbb nagy sorozat (főleg az országos tévéken) ebben az időszakban fut, ezek az általában 20 részes sorozatok (de lehetnek 13 vagy 27 részesek is, igazán nincs kőbe vésve). Aztán van a téltől tavaszig, néha ősztől télig futó szezon (ez a midseason), ezek szoktak általában 8-13 részesek lenni, hosszabb a rövid szezon miatt ritkán van. Tök mindegy, melyik adásidőszakban van, mindegyikben teljes évadok vannak. Meg vannak a miniseriesek, amik még 8 részből sem állnak, de ha három epizód van, akkor is teljes évadról beszélünk. 

Csak stream szolgáltatásban futó sorozat ritkán (vagy talán még soha) éri el a 20 epizódot egy évadban, és az is ritka, hogy nem egyben adják le, hiszen éppen ez a stream szolgáltatás lényege, hogy azonnal megkapjuk, és majd én eldöntöm, hogyan akarom megnézni. Ha csak heti egy epizódot kapok, miért fizessek elő egy streamre, a kábeltévé éppen elég. Ráadásul streamen az is tök mindegy, melyik idényben adják le a sorozatot, hiszen nincs nézettségi verseny, nem számít, mit ad a másik. A Disney induló szolgáltatásánál pont az durrantana nagyot, ha egyből kapnánk komplett Star Wars és MCU sorozatokat is, mert nyilván ez lesz a két zászlóshajó, amivel a versenyt a többi stream nem nagyon veszi fel.

Szerintem bővülő kínálat esetén (újabb és újabb felvett sorozatok és filmek a szolgáltatónál) marketing szempontból jobban jönnek ki, ha a felhasználók hétről-hétre visszatérnek az új részekért és lecsekkolják a kínálatot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, Dzséjt írta:

Bocs, de ez baromira nem az, mint amiről fentebb beszéltél, mert ezek alapján rosszabb szóhasználatod már nem is lehetett volna. Amire te gondolsz, az a főszezonos adás, vagyis ősztől kábé tavasz végéig, nyár elejéig terjed. A legtöbb nagy sorozat (főleg az országos tévéken) ebben az időszakban fut, ezek az általában 20 részes sorozatok (de lehetnek 13 vagy 27 részesek is, igazán nincs kőbe vésve). Aztán van a téltől tavaszig, néha ősztől télig futó szezon (ez a midseason), ezek szoktak általában 8-13 részesek lenni, hosszabb a rövid szezon miatt ritkán van. Tök mindegy, melyik adásidőszakban van, mindegyikben teljes évadok vannak. Meg vannak a miniseriesek, amik még 8 részből sem állnak, de ha három epizód van, akkor is teljes évadról beszélünk. 

Csak stream szolgáltatásban futó sorozat ritkán (vagy talán még soha) éri el a 20 epizódot egy évadban, és az is ritka, hogy nem egyben adják le, hiszen éppen ez a stream szolgáltatás lényege, hogy azonnal megkapjuk, és majd én eldöntöm, hogyan akarom megnézni. Ha csak heti egy epizódot kapok, miért fizessek elő egy streamre, a kábeltévé éppen elég. Ráadásul streamen az is tök mindegy, melyik idényben adják le a sorozatot, hiszen nincs nézettségi verseny, nem számít, mit ad a másik. A Disney induló szolgáltatásánál pont az durrantana nagyot, ha egyből kapnánk komplett Star Wars és MCU sorozatokat is, mert nyilván ez lesz a két zászlóshajó, amivel a versenyt a többi stream nem nagyon veszi fel.

Úgy érted egyszerre kapnánk meg az egészet mint a stranger Thingst? 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, ez a jellemző. A Stranger Thing is ezért jelenik meg így, mert a Netflix gyártja. De pl. a Star Trek: Discovery, ami ugyan fut a Netflixen, de nem az gyártja, heti egyben megy. Persze lehet, hogy a Disney máshogy dönt, de eleddig a streameken tapasztalatom alapján ez a bevett szokás: egyszerre dobják be a sorozatokat. Persze a tapasztalatom leginkább csak a Netflixre terjed ki, de mégis csak az a legnagyobb konkurencia ezen a téren, ráadásul a Disney tőlük vette most el az SW és az MCU streamelési jogát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.