Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Mivel kedvelem Jon Favreau-t és a munkássága többnyire tetszik, kicsit még örülök is ennek, bár soha eszembe sem jutott volna őt választani egy SW sorozathoz. Szóval nagyon érdekes, bár gondolom mellette szólt az is, hogy tisztességesen hosszú ideje dolgozik Diseny produkciókon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 héttel később...

Szerintem logikus választás. Van gyakorlata ebben a műfajban és alkotott már remek dolgokat is. Mondjuk voltak sötét foltjai is a munkásságának. Mindenesetre az kétségtelen hogy a tapasztalata és a tehetsége megvan, kérdés mit hoz ki magából.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

:o:o:o

Na erre nem számítottam! De szuper. Ha van korszak amit érdemes kitölteni akkor az az ep.6 és az ep.7 közötti időszak. Ráadásul ez azt jelenti hogy békeidőben fog játszódni az újkori Köztársaság aranykorában, mondhatni. Ha tippelni kéne akkor azt mondanám, hogy az Alvilágról fog szólni tehát valamennyire át fogja venni az Underworld koncepcióját. El tudnám képzelni hogy az éledező Köztársaságnak gondja akad a huttokkal... remélem nem bilibe lóg a kezem :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

14 perccel korábban, RacerX írta:

Az sem elképzelhetetlen hogy Netflix mintára a Disney saját streaming csatornát csinál és akkor egybe felrakják az egész évadot. 

Remélem nem így lesz. Az elvenné az egésznek a varázsát. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Éppen most , Ody Mandrell írta:

Remélem nem így lesz. Az elvenné az egésznek a varázsát. 

Pedig benne van a pakliban. De reménykedjünk. A hírnek amúgy örülök. Egyébként ezek a kitöltések abban is segítenek majd, hogy a VI - VII közötti drasztikus ugrást áthidalják, amire elég sokan panaszkodtak anno a TFA után.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennek amúgy mi értelme van? Mármint az egyben évadoknak? Szerintem ez borzalmas és megint a gyorsan fogyaszthatóság felé mutat. :(

 

Most gondoljunk bele mi lett volna, ha pl. a TCW-t is így adják le. Eleve sokáig fenntartható az érdeklődés ha hetente van, az izgalmi faktorról nem is beszélve. Így meg egy hét alatt mindenki elfelejti. Persze értem én, hogy új idők meg minden, de ennek akkor sem örülök. Nagyon nem. Remélem nem lépik meg ezt. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az emberek nem szeretnek fix vetitési időpontokhoz igazodni. Igazából ez azoknál a sorozatoknál is látható, amelyek hagyományos módon mennek le: idén is amikor kijött a Rebels egy-egy új része mindenki magának beütemezte azon a héten, hogy mikor akarja megnézni. Nekem például egyetlen csatorna se fogható a TV-men pont azért mert nem szeretek igazodni a müsorújsághoz. Akkor TV-zek, ha épp szabadidőm van.

 

Mivel az emberek kényelmesek, a hagyományos módon hétről hétre vetitett sorozatokat óriási számban töltik le az emberek, mert nem akarnak teszem azt pont péntek este 20-kor ott ülni a TV előtt. A Rebelsnek például a nézettségi mutatói baromi alacsonyak voltak a végefelé (az utolsó évadnál voltak részek amiknek 2-300 ezer nézője volt), de valószinüleg azért mert a többség más úton szerezte be őket. Erre jó ellenszernek bizonyult a Netflix modellje, vagyishogy egy viszonylag olcsó árért mindenki töltögetés nélkül egyetlen gombnyomásra hozzáfér rengeteg sorozathoz, úgy hogy magának osztja be hogy az új sorozatokat mikor akarja megnézni. A Netflix ennek is köszönheti hogy világszerte van vagy 125 millió előfizetője. Megjegyzem: náluk is vannak sorozatok, amelyeknél hétről hétre kerülnek fel az új részek, úgy hogy persze a premier után mindenki akkor nézi az adott részt amikor akarja, viszont ezek nem a saját készitésű sorozataik. Itt azért kerülnek fel fokozatosan a részek mert igazodniuk kell az eredeti forgalmazóhoz. De a saját dolgaik mind rögtön fent vannak.

 

A Disney most a Netflix-et akarja legyőzni. Szerintem ezt úgy fogják csinálni hogy átveszik azt ami ott bevált. Meglátjuk mi lesz de mondom, engem meglepne ha fokozatosan jönnének ki az új epizódok.

 

Egyébként meg egyetértek: például a Trónok harcánál amikor bő két hónapig megy a sorozat egy csomó helyen óriási a hype, végig mennek a kibeszélések. És a fokozatosság miatt nem csak a nagy események hanem az apróságok is kivannak beszélve. Miután kijött egy epizód dőlnek a rajongói elemzések. Ilyen szintü hype-ot egyetlen Netflix sorozatnál se láttam. Hisz ott mindenki máshol tart, és igazán csak akkor van értelme beszélgetni amikor mindenki eljutott ugyanoda vagyis a legvégére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pontosan erre gondoltam amit a végén írtál. Pl. kétlem, hogy ekkora kult sorozat lenne a GoT, ha egyben adnák le az évadokat. Pluszban regisztrálni see éri meg, hiszen pár óra múlva elérhető az egész valamelyik letöltős oldalon. Persze még így is jól kereshetnek rajta... 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

11 órával ezelőtt, Bomarr írta:

:o:o:o

Na erre nem számítottam! De szuper. Ha van korszak amit érdemes kitölteni akkor az az ep.6 és az ep.7 közötti időszak. Ráadásul ez azt jelenti hogy békeidőben fog játszódni az újkori Köztársaság aranykorában, mondhatni. Ha tippelni kéne akkor azt mondanám, hogy az Alvilágról fog szólni tehát valamennyire át fogja venni az Underworld koncepcióját. El tudnám képzelni hogy az éledező Köztársaságnak gondja akad a huttokkal... remélem nem bilibe lóg a kezem :D

Szerintem annyira nem lóg bilibe a kezed, mert az Utóhatás-trilógiában már pedzegették, hogy az új Köztársaság határain túl és azon belül is afféle árnyékháború tört ki a különféle bűnöző szindikátusok között a Halálcsillag II felrobbanása után

Spoiler

(például az egyik kalóz megszerezte magának az Annihilator szuper csillagrombolót, és Liberty's Misrule-ra átkeresztelve portyázni indult vele, igen komoly célpontokat megtámadva)

. Ezzel érintőlegesen a Solóhoz érkező Last Shot című könyv is említik. Szóval szerintem komoly esély van rá, hogy ez a "shadow war" központi témája lesz a sorozatnak.

 

A másik, hogy mind a Végjátékban, de most egy frissebb műben is megemlítik, hogy a Galaxis ismert oldalán is maradt egy-két, az Első Rend, de talán még a Lázadók Szövetségéhez mérten is elhanyagolható birodalmi erő, akik nem adták fel a harcot, és itt-ott lázonganak az új Köztársaság ellen.

 

Last Shot spoiler

Spoiler

Egész konkrétan a Galaixs ismert oldalán birodalmi menedék és egy teljes mértékben birodalmiak által irányított űrállomás, amik fölött Mon Mothma és az új Köztársaság a béke érdekében szemet huny.

 

Leia és még néhányan ezért sem örülnek a demilitarizációs törvénynek ilyen rövid idővel a jakkui csata után. Vannak még birodalmiak az ő térfelükön is, nem mindenki lépett le az Ismeretlen Régiókba, plusz az alvilágban is dúl a háború, erre az új Köztársaság hadseregét Mothma megfelezi. Erre szerintem elég komoly politikai machinációt lehetne felépíteni. Nem új keletű húzás, de simán megjátszhatnák, hogy valaki (Thrawn?) megpróbálja összefogni a birodalmi maradványokat az ismert űrben, aztán a bánszervezetekkel összeállva próbálnak meg az új Köztársaság ellen törni, ami szintén nem képes egységesen működni és emiatt rendesen reagálni a krízisre.

Bár Leiát ki kéne hagyni, ami talán fura lenne, de bele lehetne venni, hogy a kicsi Ben miatt néhány évre visszavonult a politikai élettől. Ben ekkor ugye még csak 6 éves lesz, az anyja - pláne egy Han-féle "jövök-megyek" apa mellett - nyugodtan otthon maradhatna a családjával. Még ha a sorozat után térne vissza, akkor is 10+ éve lenne elérni a Vérvonal idejét.

Viszont feltűnhetne Mon Mothma (természetesen Genevieve O'Reilly megformálásában), mellette olyan könyvbeli szereplő is, mint Sinjir vagy Korr Sella apja, Sondiv Sella. Lehetnének olyan kis megjelenések is, mint mondjuk a kicsi Poe, meg feltűnhetnek fiatalon az Ellenállás későbbi vezetői: Ackbart nem is kell változtatni, de jöhetne Ematt vagy egy fiatal Holdo.

Meg láthatnánk olyan szervezeteket működés közben, mint a Kanjiklub és a Guavian Halálbanda, de egy ilyen sztorivonalba még Maz Kanatát is be lehetne csempészni, esetleg Hondo Ohnaka is tiszteletét tehetné. Stb.

 

Sok potenciál van ebben a korszakban, amit a sorozat lefedhet. Szerintem tuti, hogy az Underworld lesz az alapja, és nem véletlen mostanság kezdik a köztudatba belevinni a bűnszindikátusok háborúját és a megmaradt kevéske birodalmit. Szerintem a sorozatnak kezdenek megágyazni.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Újabb Jedi visszatér utáni történetek. Hát jó... Meglátjuk mi sül ki belőle. Egyelőre annyira nem örülök. Előbb mutassanak valami konkrétabbat, videót, előzetest. Aztán meglátom meg tudnak-e nyerni.

Az új szeparatista mozgalmakra, melyeket az Utóhatásban pedzegettek kíváncsi lennék.

Két kérdés megfogalmazódott bennem. 1. Elképzelhető-e, hogy

 

Ezra, Thrawn, Ahsoka, Sabine sorsával foglalkozni fog-e a sorozat?

2. Luke, Ben és az Akadémia többi tanonca szerepelhet-e ebben a szériában?

Szerkesztve: - Darth Revan9
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

51 perccel korábban, Darth Revan9 írta:

Újabb Jedi visszatér utáni történetek. Hát jó...

Hú, micsoda tragédia, mert már így is Dunát lehet velük rekeszteni. Ja, nem, mégsem, szinte semmit sem tudunk erről a korszakról. Van egy bazi nagy kérdőjel az ep6 és 7 között, éppen itt az ideje, hogy komolyan foglalkozzanak vele.

 

Nem hiszem, hogy Ezra és Ahsoka sztoriját az élőszereplős sorozatban fogják továbbfűzni, bár nekem is eszembe jutott. És bár Saw megmutatta, hogy át lehet emelni animációs szereplőt akár mozifilmbe is, ő egy mellékszereplő volt, akinek előtörténete nem volt fontos az aktuális eseményekhez, ellenben Ezra és Ahsoka nála sokkal komolyabb játékosok, kifejezetten olyan figurák, akikre inkább egy egész sorozatot alapozol. Plusz ők Filoni gyermekei, főleg Ahsoka, akkor miért adná oda másnak? Szóval én egyelőre nem számolnék velük. Szerintem az ő sztorijuk vagy a Resistance-ban fog belefonódni, vagy valami olyan projektbe, amiről még nem tudunk.

Ugyanakkor azt nem tartom kizártnak, hogy megjelenjenek szereplők a Rebelsből vagy a TCW-ből. Hondót már fel is emlegettem, de például Temuerra Morrison simán belebújhatna Rex bőrébe, vagy akár Hera és Zeb is megjelenhetne egy alvilági sorozatban, hiszen csempészéssel is foglalkoztak (még ha azt a lázadásért is tették). Ha nem is főszereplőként, "vendégszereplőként" vagy cameo erejéig.

 

A Jedik szereplése viszont szerintem kizárt. Luke miatt eleve érdemes kerülni a Jedik témáját, hiszen Mark Hamill 30+ évvel öregebb, mint kéne lennie ahhoz, hogy ebben a sorozatban szerepeljen. Meg az eddigiek alapján eleve nagyon úgy tűnik, hogy Luke sok-sok évvel a jakkui csata után kezdte csak el a következő generációs Jedik kiképzését, azt megelőzően évekig, ha nem évtizedekig próbálta összeszedni azt, ami még megmaradt a régi rendből. És eleve, a Vérvonalból pontosan tudjuk, hogy Luke az endori csata után többé nem avatkozott bele a galaktikus ügyekbe, jószerivel úgy eltűnt, hogy harminc évvel később az olyan isten háta mögötti bolygókon, mint a Jakku már csak legendának hitték. A Jedi templomának helye sem ismert, talán a Jediken kívül Han és Leia tudja egyedül, hol volt az akadémia.

 

Luke Jedijeivel szerintem a Resistance fog komolyabban foglalkozni. Oda akár még Hamill is beugorhat Luke-ot szinkronizálni, akit gond nélkül betehetnek, hiszen animálva bárki bárhogy megjeleníthető. Ugyanígy biztos, hogy Leia is komolyabb szerepet kap majd.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Örülök a hírnek. Az Alvilággal foglalkozó szál gond nélkül átemelhető az Ep6 utáni érába is. Ráadásul ez pont az a terep, ahol a galaktikus "békeidőben" is történhetnek kisebb-nagyobb konfliktusok, amelyekről van mit elmesélni. Az Ep6-7 közötti időszak egyébként is javarészt felfedezetlen, így jó döntés, hogy az Ep3-4 közti éra helyett e mellett döntöttek. Ez utóbbiról már egyébként is van anyag szép számmal (Rebels, Solo, Ahsoka, Sith Nagyurak, Tarkin, Lázadás hajnala, Thrawn, Új hajnal, Elveszett csillagok, DV: Dark Lord of the Sith, Rogue One... és ha igazak a pletykák, akkor a Kenobi film), míg előbbiről eddig csak az Utóhatás-trilógia, a Vérvonal, a Phasma és a Poe Dameron képregény azt, amik támpontot adnak. Illetve az érkező Resistance, de a 30 éves űrt figyelembe véve még bőven van "játszótér". Plusz a változatosság jegyében, az utóbbi évek után jó lesz kicsit elszakadni a Birodalom korától.  

 

Ahsoka, Sabine és Ezra sztorija szerintem is Filoni szárnyai alatt folytatódik majd, de elképzelhetőnek tartom a cameózásukat élőszereplős formában. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Hú, micsoda tragédia, mert már így is Dunát lehet velük rekeszteni. Ja, nem, mégsem, szinte semmit sem tudunk erről a korszakról. Van egy bazi nagy kérdőjel az ep6 és 7 között, éppen itt az ideje, hogy komolyan foglalkozzanak vele.

Én jó ötletnek tartom, mert mindig is érdekelt, hogy egészen pontosan mi történt közvetlenül az endori csata után. De őszintén szólva nem bántam volna, ha mondjuk az ep 1 és az ep 2 közötti sorozatot kapunk, mert tudtommal arról az időszakról sem tudunk túl sokat. Bár egy ep 1 és ep2 közötti sorozatra inkább animációs formában lennék vevő, szóval végül is teljesen rendben van ez az ep6 és ep7 közti éra az élőszereplős sorozatot illetően. :) 

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ennek amúgy mi értelme van? Mármint az egyben évadoknak? Szerintem ez borzalmas és megint a gyorsan fogyaszthatóság felé mutat. :(

 

Most gondoljunk bele mi lett volna, ha pl. a TCW-t is így adják le. Eleve sokáig fenntartható az érdeklődés ha hetente van, az izgalmi faktorról nem is beszélve. Így meg egy hét alatt mindenki elfelejti. Persze értem én, hogy új idők meg minden, de ennek akkor sem örülök. Nagyon nem. Remélem nem lépik meg ezt. 

Én személy szerint sokkal jobban szeretem, ha egyben adják ki egy sorozat évadának összes részét, ahogy a Netflix csinállja. A Rebelsnek is ezért néztem meg utólag a részeit, nem pedig a premierkor, mint ahogy minden sorozatnál is teszem. Én nem szeretek igazodni a premierdátumokhoz. Van, hogy hetek telnek el két epizód között, és ha én például már rögtön az első epizód után szeretném megnézni a másodikat, nem valami jó, hogy hetekig kell arra várni. Én addigra elfelejtem, mi volt az előző részben, stb. Ezért szeretem a netflixes módszert, mert ha úgy tartja kedvem, akár három részt is megnézhetek egymás után, sőt egy hétvége alatt ledarálhatok egy egész évadot, és nem veszítem el a fonalat. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

3 perccel korábban, caseyjones írta:

Én jó ötletnek tartom, mert mindig is érdekelt, hogy egészen pontosan mi történt közvetlenül az endori csata után.

Ezt már tárgyalták könyvben és asszem képregényben is. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Ezt már tárgyalták könyvben és asszem képregényben is. 

Végül is igen. A nyári olvasmányomnak tervezett Thrawn-trilógia is néhány évvel játszódik A Jedi visszatér után, sőt, a Luke Skywalker és a Mindor árnyai még közelebb is van az ep6-hez. (Bár ezek ugye mind legendák.) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Ennek amúgy mi értelme van? Mármint az egyben évadoknak? Szerintem ez borzalmas és megint a gyorsan fogyaszthatóság felé mutat. :(

 Az hogy azonnal meg tudod mi van az adott rész után. Én meg pont a hetente leadott sorozatokat tartom borzalmasnak, főleg ha mindegyik cliffhangerrel ér véget. Csak belegondolva hogy a 24-et hetente kellett volna néznem inkább a kötél. Mindegyik résznek úgy lett vége hogy azt a k*rva. Sokkal jobb azonnal megtudni mi jön utána mint heteket, éveket várni rá. De még csak nem is annyira a heti bontás a rossz, hanem az évadok közti fél év. Az a kénköves pokol. Fél évet várjak arra hogy megtudjam mi lesz egy szereplő sorsa?

Elhiheted hogy nagyon rossz volt az EP 5 után éveket arra várni hogy megtudjad(főleg gyerekként amikor vánszorog az idő) hogy Vader vajon Luke apja-e? Persze ezek filmek. De mi valójában egy sorozat? Egy egybefüggő történet szétvagdosva(kivéve a Derrick-féléket). Könyvet se úgy olvasol hogy elolvasol 30 oldalt, majd egy hét múlva folytatod, illetve egy filmet sem úgy nézel hogy 30 perc után kikapcsolod és folytatod.

Hálistennek rájöttek arra hogy az embereket nem szivatni kell ilyenenekkel hanem egyben meg tudjuk nézni.

Igazából azért sem értelek mert minden másban nagyon türelmetlen vagy. Pl mikor jön már az adott film BD-je. Azért te is jobban örültél volna ha január elején már kijön az EP8 BD-je nem? Vagy nem döltél volna a kardodba ha idén januárban már láthattad volna az EP 9-et.

Nézzük a kibeszélést. Simán ki lehetne beszélni egy évadot is egyben. Heti bontásban se mindenki ugyanakkor nézi meg a részeket.

A GOTnál is belegondolva hogy másfél évig kell várni az utolsó évadig hát... 

Nálam évek óta müködik az hogy megvárom az utolsó évbadot és ledarálom. Hihetetelen jó érzés hogy azonnal megtudom mi jön egy adott esemény után. Ez filmeknél is működik.

Pont most néztem meg az Útvesztő-trilógiát mert kijött a 3. rész. Ha adott időben néztem volna megszivtam volna, mert a 2. rész 2015-ös a harmadik idei. 3 évet kellett volna várnom hogy megtudjam a végét. Így meg a 2. végén azonnal beraktam a 3.-at és 5 perc után ment a történet tovább.

Reméem a jövő az lesz hogy a több részes filmek és a sorozatok egyben fognak lemenni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.