Ugrás a kommentre

A The Mandalorian sorozat


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

6 órával ezelőtt, Bomarr írta:

Az Utóhatás csak az endori csata utáni egy évet mutatja be és véget ér ott hogy 

KÖNYVSPOILER

 

  Spoileres tartalom megtekintése

 

A TV-sorozat igazából olyan érát fog érinteni ami még eléggé kidolgozatlan. Nem tudjuk hogy a Köztársaság első évei milyenek voltak. Akár teljesen új galaktikus konfliktusokat is bedobhatnak. Annyi hogy galaktikus háború ne üssön ki mert az nem passzolna a képbe, de egyébként van mozgástér. A Köztársaság nyugodtan összezörrenhet a független rendszerekkel, a birodalmi maradványokkal, a huttokkal vagy valami teljesen új frakcióval is.

Kicsit off, de egyébként az Utóhatás trilógia szerintem a végére elég jól kikupálódott. Az utolsó könyvet egészen élveztem.

Abszolút off: Sajnos én nem tudtam elszenvedni magamat odáig. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kizárásos alapon az, amit a sorozat vezéralakja, Jon Favreau mondott, vagyis 7 évvel az endori csata után. ;) 

 

Szerk: WTF? :facepalm: Endor vagy Yavin... olyan egyforma.

Mondjuk sokat nem számít annak tükrében, hogy az Utóhatás-trilógia és a Vérvonal közötti időről semmit sem tudunk (de a Vérvonal és a TFA köztiről sem sokkal többet :) ), szóval lényegében tök mindegy, hogy most 3 vagy 7 évvel kezdünk az endori csata után.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont talán könnyebben magyarázható a "távollétük", hiszen így Ben még csak maximum két éves, érthető, hogy Leia és Han inkább otthon vannak vele és nem a Galaxisban kalandoznak - pláne úgy, hogy még élvezhetik is a szabadságot, amiért éveket áldoztak. Luke meg ebben az időben még a Galaxisban kóborolt fel-alá, hogy a Jedikről mindent megtudjon, mindent felleljen és csak nagyon kevesen tudták, merre jár éppen - talán csak Leia és Han.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Leia akkoriban teljesen kivonult a nagypolitikából? Mert ha nem és esetleg érintve lesz ez a szál is az nem lenne szerencsés. Jó lenne tudni konkrétan milyen közegben fog játszódni a sorozat. Ezen sok múlik. Bízom Vizslában. 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

36 perccel korábban, RacerX írta:

Viszont Genevieve O'Reilly-t remélem látni fogjuk Mon Mothma-ként. Szívesen látnám a Chandrillát is, ha jól emlékszem egy ideig az volt az Új Köztársaság főbolygója. Meg ugye Kylo szülőbolygója. 

Chandrila volt az első fővárosa az új Köztársaságnak, de csupán egy évig, aztán a jakkui csata idején a Nakadia lett a főváros. Viszont Leia és Han maradtak a Chandrilán a kis Bennel.

30 perccel korábban, Ody Mandrell írta:

Leia akkoriban teljesen kivonult a nagypolitikából?

Akár az is lehet. Bármit be lehet mesélni, akár azt is, hogy Leia 10-20 évre teljesen visszavonult a politikától, Han vele tartott, Luke meg eltűnt balfenéken, és azt sem tudja senki, hogy él vagy hal. Ezért is jó ez az éra, mert a jakkui csatától a Vérvonalig 23 évnyi kérdőjel van. Még az ismert karakterekkel szemben is bármi bemesélhető, mert róluk sem tudunk semmit a jakkui csatától kezdve. Nem ismerünk eseményeket, nem tudjuk, miképpen éltek az ismert karakterek ezen időszak alatt. Itt teljesen szabadon lehet garázdálkodni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke elvileg a világtól elvonulva keresi az Erő múltbeli emlékeit -most gyűjti be azt a sok bizsut amit az ep.8-ban láttunk a kunyhójában- úgyhogy ha  nem szerepel az teljesen érthető. Azt meg nem hiszem hogy ez egy politikai sorozat lesz ahol a tárgyalótermi drámák lesznek a részek csúcspontjai. Ha láttunk is majd politikusokat szerintem azok néha feltünő mellékszereplők lesznek. Az a jó hogy igazából Leia a Vérvonalban veszi át a botkormányt. Igazából ott szembesül a Köztársaság problémáival. Előtte ahogy Dzséjt is irja nyugodtan lehet ugy alakitani a sztorit hogy ő kivonult, egyébként is biztos kézben tudják a Köztársaságot hisz Mon Mothma intézi az ügyeket. De ha a történet nem a politikusokról szól akkor lehet hogy még erre sincs szükség. Ha az Alvilág szemén át látjuk a Köztársaságot akkor nincs szükség minden fontos politikus felbukkanására.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Épp ezért is írtam, hogy fontos lesz megtudni milyen vonalon mozognak majd. Amennyiben teljesen alvilági lesz, akkor még az is elképzelhető, hogy teljesen ignorálják a politikai vonalat. 

 

Apropó vajon Boba Fett visszatér majd? :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Ody Mandrell írta:

Épp ezért is írtam, hogy fontos lesz megtudni milyen vonalon mozognak majd. Amennyiben teljesen alvilági lesz, akkor még az is elképzelhető, hogy teljesen ignorálják a politikai vonalat. 

 

Apropó vajon Boba Fett visszatér majd? :D

 

Azt nem hiszem, de Bujaféreg már feltűnt a castingon. :P 

 

Crumb_large.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Policicus szál nagyon kéne, nem kell tolni, de finoman végig, ügyesen, apróban, az alvilágiak is elejtenek itt-ott egy-egy mondatot, stb. Ha jól van adagolva, zseniál, és eleve fontos, kihagyhatatlan. Itt vérprofik írnak, komoly stáb, és csak követni kell a trendek bátor vonalát, nem hülyék a zemberek, politika is kell. Puha lenne nélküle, nem életszagú. Meglepne ha ez a szál kimaradna. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt gondolom és látom a sorozatokat nézve, hogy próbálják (fel)emelni az átlag nézőt, "gyere velünk, ne ragadj le!" alapon, és nem a stáb megy le egy szinthez, vagy szint alá... SW esetében is ezt érzem, a Disney sem tud - és nem is akar, meggyőződésem - lemaradni a trendektől, amik működnek és előrevisznek. Nem kell itt Trónok szintű "háttérmachina", de egy jól adagolt, halk de kőkemény hatalmi-politikai szál kötelező. Mondom én. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én most egy Expanse-szerű sorozatot tudnék elképzelni SW köntösben, amiben egy kis (csempész) teherhajó legénysége kerül bele véletlenül az új Köztársaság, az alvilág és a háttérben manipuláló birodalmi maradvány (az Első Rend előfutára) harcába. Az Expanse azért is lenne szerintem jó kiinduló alap, mert van benne karakterdráma, űrcsata és politikai machináció dögivel, ráadásul nem is olcsó sorozat, éppen ellenkezőleg, piszok látványos és hangulatos. Mindezek ellenére bár földi, marsi és KBSz politikusok is szerepelnek benne szép számmal, a történet középpontjában a Rocinante legénysége áll. Szóval ezen a vonalon megtarthatnák a Star Wars "hétköznapi hősök" vonalát úgy, hogy azért beleszövik a politikát is. Ráadásul ha csempészhajóról lenne szó, az alvilág is simán belekeverhető (ami szintén nem hiányzik az Expanse-ból sem, bár ott a könyvekben erőteljesebben van jelen, mint a tévésorozatban).

Persze az Expanse sci-fi, meglehetősen reális az űrhajózás ábrázolása és a Naprendszert sem hagyják el hőseink (nem tudják, nem lehet fény sebességnél gyorsabban utazni), de az SW-ben még ez sem kötné meg a készítők kezét. És akkor itt meg fel lehet hozni a Star Trek: Discovery-t, ami például maszkok terén remekül szerepel, és a díszletek is sokszor pöpecek, bár igazán monumentálisat ezen a téren nem villantott, az fix.

 

Amúgy szerintem pont jó időszakot választott a Lucasfilm egy tévésorozathoz. Egyrészt, az űrhajós sci-fik megint ellepték a képernyőt, másrészt ma már tévében is nagyon remek látványt tudnak prezentálni (bár azért például a Star Trek vagy a Battlestar Galactica régen sem volt rossz a '90-es évek végén, 2000-es évek elején, és végül még a Stargate is felnőtt a korszakhoz). Egy űrcsata a Discovery-ből:

 

 

Ez meg az Expanse-ból (6:10-től kezdődik a csata)

 

 

És az az érzésem, hogy az SW sorozatnál ez csak a minimum szint lesz.

Szóval szerintem a látvánnyal nem lesz baj, még simán kaphatunk filmszerű űrcsatákat is. Az idegen bolygók terén lehet a dolog kihívás, pláne, ha nem akarnak állandóan fás, sivatagos és hófödte tájakon kelebólálni. Viszont sokat spórolhatnak azon, hogy sok megmaradt cuccot vehetnek át a filmekből, gondolok itt például fegyverekre, rohamosztagos páncélokra, maszkokra, anomatronikus lényekre, meg ilyenekre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az elsőben is vannak nagy pillanatok, de ez a 2. végig bejön, hmmm, friss, életszagú nagyon, hangulatos és jól néz ki. 

 

Minden nagyfilmes lehetőség is adott, nyilván kisebb mértékben, de hol lehetne kísérletezni és vagánynak-tökösnek lenni, ha nem egy sorozatban? Jóval nagyobb a "szabad kéz" ebben a formátumban és média felületen, mint a mozikban. Nagyot üthet ez a fanyalgók páncélján is, bár nem ez a cél, nyilván. Bízom benne, hogy kihasználják ezt az új lehetőséget, és sok minden fér el itt jól, ami a filmekben nem, vagy alig. Igazából biztos vagyok ebben és nagyon várom, a lécet magasra helyezve. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 héttel később...

Ősszel/télen kezdődhet a forgatás. A forrás is a Disney streaming szolgáltatását említi. 

 

https://omegaunderground.com/2018/06/13/lucasfilm-eyeing-fall-winter-start-on-jon-favreaus-star-wars-series/

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hmm.... azt irják hogy a streaming 2019-es indulására el is készülhet. Ha igen akkor nem semmi év elé nézünk. Jönne az élőszereplős sorozat, az ep.9, talán az új Resistance évad, plusz egy ep.3 után játszodó játék a központban egy menekülő jedivel. Nem semmi évünk lesz!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddig úgy tudom, hogy ilyen stream-es (nem csatornán bemutatott) cuccot még soha nem szinkronizálták.

Ezért mondja mindenki, hogy a Stranger Things sem lesz soha a b*dös életbe leszinkronizálva, ugye mivel Netflix sorozat.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A House of Cards (nálunk Kártyavár) Netflixes sorozat és lelett szinkronizálva.  Igazából csak attól függ, hogy a hazai csatornák látnak-e benne fantáziát. Legalábbis addig amig a Disney szolgáltatása nem jelenik meg itthon (egy darabig nem fog). Hogy utána mi lesz az egy másik kérdés.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.