Ugrás a kommentre

EPVI elemzés


MissKarrde

Ajánlott hozzászólás

Ugyan már. :) Luke szétlőtte a Halálcsillagot, Jedinek tanul, naná, hogy ő a főnök. :) De ok, tegyük fel hogy nem az. Viszont akkora szava lehet neki, hogy megkérje a vezérkart, hogy várjanak a támadással. Igaz? Vagy ezt is elvitatod tőle? ;)

Mondjuk azért, mert a Jedi lovagok a béke őrei, nem katonák, és talán Luke tanult valamit elődei hibáiból? Amúgy ezt nem kell elvitatni, ott van a filmben. Az ep5-ben parancsnoknak nevezik, nem tábornoknak, nem admirálisnak, nem császárnak, parancsnoknak. Így hívja Zev, Han, Rieeken és a fedélzeti tiszt is. Megsúgom, az alacsonyabb rang, mint a tábornok. Tán vitatod a filmben elhangzottakat?

Az ep6-ban meg senkinek nem ad egy kanyi parancsot sem, pláne nem feljebbvalóknak. Itt is csak jelentkezik, azt szevasz, a barátait leszámítva senki nem is törődik vele. Sőt, egy büdös szót nem szól hozzá senki a Lázadásban, mintha ott sem lenne. Észre sem vették, hogy megjött. Márpedig szerintem, ha a legfőbb parancsnok beesik, azért csak odafigyeltek volna rá mások is.

Semmiféle vezetői posztot nem tölt be. Sőt, nagyon úgy tűnik, hogy már a Lázadásból is kivonta magát, mert hát elég sokat önállóskodik - sajnos ezt nem fejthetem ki, mert későbbi fejezetben van, úgyhogy megkérlek Ody, hogy majd emlékeztess rá. :P Szóval, ismételten, Luke Jedi, a béke őre, nem katona. Nem ismétli meg Yodáék legnagyobb hibáját, amire ráment az egész Jedi Rend. ;)

Talán tanácsokat oszt, de talán még ezt sem teszi. A kutya tudja. Luke a hoth-i csata óta nem folyik bele igazán a Lázadók ügyeibe. Az ep6-ban is... Na majd később. Az biztos, hogy a régi posztján már Wedge van, szóval oda sem mehet vissza.

Az meg, hogy felrobbantott egy Halálcsillagot, hát istenem. Wedge meg kettő felrobbantásában is aktívan részt vett, akkor ezután mi lesz belőle, császár? Hát Han? Belőle istent faragnak? A Lázadók elismerésük jeléül kitüntették, meg valószínűleg ezért lett tejfeles szájú Vörös 5-ösből Zsiván Vezér. Meg talán ezért nem szólnak neki, ha csak úgy megfúj egy X-szárnyút és hónapokra eltűnik. De csak ezért nem feltétlen fognak tábornokot csinálni belőle. Nem is tették, mert parancsnok a rangja.

 

Amúgy miért lehet az, hogy Luke csak parancsnok, Han és Lando meg tábornok lett, pedig később csatlakoztak hivatalosan is a lázadókhoz, különösen Lando?

OK, hogy ők öregebbek, de mégis, ez önmagában nem indok. Lando ugyan már igazgatott egy egész várost és a hozzá kapcsolódó ipari termelést, de ez nem harci dolog, míg Han eddig egyedül Csubit irányította, ha szigorúan vesszük. :) Ráadásul egy ideig karbonitba ágyazva pihent.

Szerintem leginkább azért, mert egyrészt, ő repülni szeret, így maradt ebben a melóban. Ha megemelik a rangját, valószínűleg több időt töltött volna hadműveletek megtervezésével, mint végrehajtásával. Így jogosan feltételezhető, hogy nem vállalta. Plusz, azért tegyük hozzá, Han például csak az ep6-ban emelkedett magasabb rangra, addig hivatalosan állományban sem volt. Egy rangtalan civil, akinek a katonai bázison a katonák parancsolnak - de ebből látszik, hogy Han kivívott annyi tiszteletet, hogy civilként is lazán parancsnokolhatott. Lando meg szintén, bár ő legalább egy csatában, a tanabiban már kommandírozott, vagy legalábbis, harcolt. Sajnos nem tudni, hogy az milyen és mekkora csata volt és milyen szerepet játszott benne Lando, de ha elismerést érdemelt, és ez a csel vezetői posztot biztosított neki az offenzívában, akkor valószínűleg nem a hajótatot pucolta. :)

Plusz tegyük hozzá, hogy minek léptessenek elő valakit tábornokká, ha nincs rá szükség? A Hoth-on és a Yavin IV-en is volt tábornok, minek kellett volna oda még egy?

 

az egész Hoth -i alakulatnak Luke volt a parancsnoka, pedig ott is volt jó pár tábornok.

Ja, a Zsivány-osztagban, 10-12 gépben kimerült az a hoth-i alakulat. Ezért is volt parancsnok. Osztagparancsnok, ha úgy jobban tetszik. És mintha semmi köze nem lett volna a kiürítés megszervezéséhez és levezényléséhez (utóbbit véletlen pont Leia koordinálta), se a kísérő gépekhez, semmihez. Vezette a támadást az AT-AT-ék ellen, azt csók. Amúgy az egész bázist az az egy (1) tábornok vezette, megsúgom a nevét: Rieekan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ja, a Zsivány-osztagban, 10-12 gépben kimerült abban a hoth-i alakulatban. Ezért is volt parancsnok. Osztagparancsnok, ha úgy jobban tetszik. És mintha semmi köze nem lett volna a kiürítés megszervezéséhez és levezényléséhez (utóbbit véletlen pont Leia koordinálta), se a kísérő gépekhez, semmihez. Vezette a támadást az AT-AT-ék ellen, azt csók. Amúgy az egész bázist az az egy (1) tábornok vezette, megsúgom a nevét: Rieekan.

Ez itt off! :nana::D

 

Viccet félretéve, szerintem is Luke afféle köteléken kívüli tagja az alakulatnak, senkinek nem parancsol, de hivatalosan neki sem parancsol szerintem senki. Ő egy Jedi, a lázadásért küzd, de a maga sajátos módján.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viccet félretéve, szerintem is Luke afféle köteléken kívüli tagja az alakulatnak, senkinek nem parancsol, de hivatalosan neki sem parancsol szerintem senki. Ő egy Jedi, a lázadásért küzd, de a maga sajátos módján.

Pontosan! És akkor offolok tovább, mert példát hozok az ep1-ből. :D Qui-Gon és Obi-Wan. Megvédték a királynőt, de nem vívtak háborút érte. Nem parancsoltak senkinek, de nekik sem parancsolt senki a Naboon. Ahogy egy Jedinek kell. Ahogy Yodáéknak is kellett volna a klóm háborúkban. Luke ezért is jobb Jedi, mint Winduék voltak. Sosem hallotta, de ő értette Windu szavait, Winduval ellentétben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Semmiféle vezetői posztot nem tölt be. Sőt, nagyon úgy tűnik, hogy már a Lázadásból is kivonta magát, mert hát elég sokat önállóskodik - sajnos ezt nem fejthetem ki, mert későbbi fejezetben van, úgyhogy megkérlek Ody, hogy majd emlékeztess rá. :P Szóval, ismételten, Luke Jedi, a béke őre, nem katona. Nem ismétli meg Yodáék legnagyobb hibáját, amire ráment az egész Jedi Rend. ;)

Talán tanácsokat oszt, de talán még ezt sem teszi. A kutya tudja. Luke a hoth-i csata óta nem folyik bele igazán a Lázadók ügyeibe. Az ep6-ban is... Na majd később. Az biztos, hogy a régi posztján már Wedge van, szóval oda sem mehet vissza.

A Jediség komoly érv, elfogadom. :) Ahogy a lentieket is:

 

Szerintem leginkább azért, mert egyrészt, ő repülni szeret, így maradt ebben a melóban. Ha megemelik a rangját, valószínűleg több időt töltött volna hadműveletek megtervezésével, mint végrehajtásával. Így jogosan feltételezhető, hogy nem vállalta. Plusz, azért tegyük hozzá, Han például csak az ep6-ban emelkedett magasabb rangra, addig hivatalosan állományban sem volt. Egy rangtalan civil, akinek a katonai bázison a katonák parancsolnak - de ebből látszik, hogy Han kivívott annyi tiszteletet, hogy civilként is lazán parancsnokolhatott. Lando meg szintén, bár ő legalább egy csatában, a tanabiban már kommandírozott, vagy legalábbis, harcolt. Sajnos nem tudni, hogy az milyen és mekkora csata volt és milyen szerepet játszott benne Lando, de ha elismerést érdemelt, és ez a csel vezetői posztot biztosított neki az offenzívában, akkor valószínűleg nem a hajótatot pucolta. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem mindig is Luke volt a főnök, a szellemei vezető. :) A többi nem izgat.

Ezen a ponton feladom...

 

Főleg nem a földi katonaság parancsnoki rangjai. A messzi-messzi galaxisban másként van. :P

Tény és való, teljesen másképpen van. Ezért is használtam érvelésemben a Lázadók Szövetségének kanonizált katonai rendfokozatait, nem pedig földit. Mert például elég nehéz lenne a földi hadseregekben olyan fegyvernemet találni, ahol egyszerre van parancsnok (jellemzően haditengerészeti) és tábornok (jellemzően szárazföldi/légi) rendfokozat. Ez a Star Wars sajátja. Mint ahogy az is, hogy a parancsnok rang mást jelent a Szövetségben és mást a KNH-ban. És ez csak pár eltérés. Szóval nagyszerű, hogy nem érdekelnek a földi parancsnoki rangok, de mi most a Star Warsról beszélünk, azon belül is egy Star Warsbeli katonai szervezetről és annak parancsnoki rendfokozatairól. ;):P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval ez alapján Lando elnyerte Han bizalmát, mint Anakin Winduét Agen Kolar halálának pillanatában. :)

 

Luke ezért is jobb Jedi, mint Winduék voltak. Sosem hallotta, de ő értette Windu szavait, Winduval ellentétben.

Jók ezek a Windus dumák :D

 

Szerintem Lando már az EPV végén lepacsizott a Lázadókkal.

Ez nem az a chapter (még csak az epizód sem stimmel) :whistle:

 

Nekem mindig is Luke volt a főnök, a szellemei vezető. :) A többi nem izgat. Főleg nem a földi katonaság parancsnoki rangjai. A messzi-messzi galaxisban másként van. :P

Ezzel csupán annyi a probléma, hogy egyáltalán nem egyezik a filmmel. Luke, mint főnők és szellemi vezető?

Kinek volt a főnöke? Mármint eltekintve egy 12 fős vadászraj tagjaitól, a parancsnoksága értelemszerűen innen jött. A 12 (vagyis 11, ő volt a 12.) fő parancsnoka volt, vagyis a fene tudja, mekkora haderővel bíró hadseregből mindössze 11 főnek volt a főnöke, de ezt lentebb Dzséjt már részletezte.

Lehet szidni a Legendst (de nem érdemes, ezért pláne nem), de arra figyeltek az írói, hogy az SW hierarchiáján belül megfelelően helyezzék el az emberkéket. Az X-szárnyú történetek folyamán Ackbar és Wedge számtalanszor összekülönbözött azon, hogy Wedge, aki az osztag parancsnoka volt ekkoriban - nem mellékesen háborús hős, meg minden -, számtalanszor visszautasította a tábornoki rangot. És ez a hierarchia abszolút filmes alapokon nyugszik.

A messzi-messzi galaxis katonasága torzításokkal ugyan (lásd lentebb), de piszok mód hasonlít a földire: vannak különböző fegyvernemek, rendfokozatok, egyenruhák, eszközök, vezetők és a többi. A különbözőségeket nem árt tudni, de annyira nem is fontos, mert ami kell, az kiderül a filmekből. Azokból pedig az derül ki, amit Dzséjt már leírt, plusz szerény személyem is megtámogatja egy kicsit :)

Ody, ha nem ilyesfajta a Lázadók hadseregének parancsnoki felépítése, akkor szerinted milyen?

Luke miféle szellemi vezető volt? Politikai biztosan nem. Vallási esetleg? Az sem, mert az SW vallásáról sokat nem tudni, Jedi Rend pedig ekkor nem létezett. Talán ideológiai? Az sem, mert ahhoz kellett volna egy szépen felépített ideológia is mellé, amit fennen hirdet, mint annak vezetője. Luke egy fehér holló-szerű különlegesség volt, aki azon kívül, hogy rendkívüli pilóta és háborús hős, valamint vadászraj-parancsnok, a Lázadó hierarchiában nem sokat oszt vagy szoroz. Más kérdés, hogy kulcsszereplő volt, de arról in-universe a karakterek nem sokat tudnak a Jediségen kívül. És utóbbiból konkrétan Hanékon kívül sokat senki sem látott még. Oké, ott mászkál közöttük egy fénykarddal, na és? Ki látta vele harcolni (eleve harcolni!!), vagy éppen békén fenntartani? Luke-ot ebben az időben legfeljebb remek pilótaként és hősként látták, de többként nem, pláne nem Jediként (már akik egyáltalán tudják, milyen egy Jedi).

Számomra Luke a lázadókbeli helyét illetően sose volt több egy pilótánál és parancsnoknál, akivel nem mellékesen ott az Erő is, de az utóbbi jellemzője a teljes történet szempontjából bír fontossággal, nem pedig a katonai pályafutásával összefüggésben.

 

Abszolút jogosnak tartom Dzséjt fenntartását Han és Lando szinte légből jött tábornoki kinevezésével kapcsolatban, valóban furcsa szituáció.

 

Donát, írtam, hogy lazább a Lázadók Szövetsége, ugyanakkor az elején azt is, hogy a hajóhaduk sorai rendezettek. Ezzel céloztam a szervezettségre, bár sajnos nem hangsúlyoztam ki eléggé.

 

A chapterek kibeszélést nem érdemes túl szűk keretek között tartani. A 6 epizód egy koherens egészet alkot, az egyes apróbb cselekedeteket a teljes egész szempontjából is vizsgálni kell. Másrészt ha csak kizárólag az adott chapterre szorítkozunk, széttöredezett lesz a beszélgetés is, nem beszélve arról, hogy ha fél epizóddal később látunk egy okozatot, akkor kell visszautalni a korábbi eseményekre, szóval mindenképpen utalunk más chapterekre.

Néhány hete volt rá példa, hogy valaki a Saga-topikba folytatta a további beszélgetést, holott az adott chapter szempontjából is lényeges volt a hozzászólás. Szerintem kicsit rugalmasabban kellene kezelni, hogy mi tartozik egy chapter megbeszéléséhez.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke és Vader szerepe meglehetősen hasonló ebben az időben. Mindketten kívül esnek a hierarchián és mindketten jelképei az általuk képviselt szövetségrendszernek. Ha Luke nem is szellemi vezető, abban azonban Ody-nak igaza lehet, hogy jóval több volt, mint egyszerű rajparancsnok. Yavin a Lázadás egyik hősévé emelte Luke-ot, aki szerintem sok fiatal pilóta számára példakép is lett. Én úgy gondolom a vezetésben Luke-nak megbecsült hely jutott, akinek a szavára adtak. Aztán hogy ő ezzel mennyire élt, azt nem tudom, a hatodik részben többször is úgy tűnik, Luke szándékosan vonult ki a Szövetség hadi irányításának részvételéből, s így inkább egy különc figura lett, aki azonban korábbi eredményeinek köszönhetően sok mindent megtehet (pl. leléphet egy X-szárnyúval csak úgy minden probléma nélkül).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem most kicsit elbeszéltek egymás mellett. Ha jól értem, akkor senki nem vitatja, hogy Luke mennyire fontos szerepet tölt be a lázadásban és nyilván nagy tekintélye van a katonák körében. Ugyanakkor ennek semmi köze nincs a rangjához és a szövetségi katonai vagy bármilyen más hivatalos hierarchiához. Attól, hogy egy hős és felnéznek rá, még nem lesz automatikusan katonai vagy politikai vezető.

Már csak azért sem, mert azért még mindig rendkívül fiatal és tapasztalatlan. Katonai szempontból nézve meg plán, alig vett részt pár csatában. Attól, hogy kilőtte a Halálcsillagot (ami tudjuk, hogy nem egy szimpla haditett volt, hanem az Erőérzékenyéségét használta), még nem lesz rögtön jó vezető vagy ilyesmi. A hősi tettért megkapta a kitüntetést, de ennek az egésznek nem sok köze van mondjuk ahhoz, hogy meg tud-e tervezni egy hatékony támadást vagy milyen stratégiai, ill. egyéb vezetői készségei vannak.

 

Szellemi vezérnek is túlzás titulálni. Az az igazság, hogy csak pár éve csatlakozott a lázadáshoz, akkor is szinte csak azért, mert egyrészt érdekelte az apja múltja, másrészt pedig, mert a Birodalom kiirtotta a családját. Később is azt látjuk, hogy nem is igazán a Birodalom ideológiája ellen küzd, még csak nem is a bosszúért, hanem sokkal egyszerűbb emberi motivációi vannak. Lenyűgözni a szép hercegnőt, segíteni a közben szerzet barátainak, bizonyítani Obi-Wan-nak, az apja nyomán a jedik útjára lépni, megtéríteni az apját stb..

Elég ritka, hogy Luke egyáltalán csak kicsit is foglalkozzon a Szövetség céljaival és ideológiájával. Ha történetesen ezek pont egybeesnek a saját aktuális céljaival, akkor persze küzd és harcol a lázadók oldalán, ha épp nem, akkor inkább a Dagobah-t, Tatooine-t vagy az új Halálcsillagot járja. Az ő szemszögéből nézve nincs ezzel persze semmi gond, de én barokkos túlzásnak tartom bármiféle szellemi vezetőnek feltüntetni a lázadásban. Ha már ilyenféle szerepkörben kutakodunk vele kapcsolatban, akkor már inkább a jedi eszmék és szellemiség terén sikerült előrébb jutnia, bár nálam ilyen téren se számít akkora vezéralaknak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke és Vader szerepe meglehetősen hasonló ebben az időben. Mindketten kívül esnek a hierarchián és mindketten jelképei az általuk képviselt szövetségrendszernek.

:clap: :clap: :clap:

 

Aztán hogy ő ezzel mennyire élt, azt nem tudom, a hatodik részben többször is úgy tűnik, Luke szándékosan vonult ki a Szövetség hadi irányításának részvételéből, s így inkább egy különc figura lett, aki azonban korábbi eredményeinek köszönhetően sok mindent megtehet (pl. leléphet egy X-szárnyúval csak úgy minden probléma nélkül).

Talán ez az elvonulása vezetett oda, hogy az Ep7 trailerében nagyítóval kell keresni?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Return of the Jedi

Chapter 17: Lending the Falcon

Time: 0:51:36-0:53:32

 

Tartalom

 

És a következő jelenet már az összecsapásra való készülődés jelenetét mutatja. A képernyőnek sikerül befognia a hangárt előtérben a Falconnal és a Lambdával, mögöttük pedig X-szárnyúak, A-szárnyúak, Y-szárnyúak és egyéb katonai felszerelés várja, hogy útnak induljank az Endor felé. A hangáron túl pedig ott a csillagos ég, ahol a kisebb-nagyobb hadihajók, korvettek, fregattok tartják a flottában előírt alakzatukat.

Közelebb érve látjuk, amint Han és Lando beszélgetnek, a frissen kinevezett Han éppen arról próbálja meggyőzni Landot, hogy erre a támadásra a Falcont vigye magával.

-Azt akarom, hogy vidd el. Komolyan. Vidd el! Ez a leggyorsabb hajó a flottában. Szükséged lesz rá.

-Jól van, öreg. Tudom, mit jelent neked. Vigyázni fogok rá. Egy karcolás sem lesz rajta. Jó?

-Jó. Megígérted: egy karcolás sem. – teszi hozzá Han, hiszen nagyon a szívéhez nőtt a hajója, érte is épp úgy aggódik, ahogy Landoért is.

A győzködés közben a két alak hátterében feltűnik maga a Falcon is. Végül a két régi jóbarát, egykori alvilági alak – bár még mindig törvényen kívüliek, elvégre lázadók - elköszön egymástól, Han pedig beszáll az ott várakozó kompba, a kommandós egysége pedig követi őt. Még egy utolsó pillantást vethetünk a Falconra, ahogy Lando halad a teherhajó felé. Odabent Luke, Chewie és a droidok már melegítik a Lambdát a felszállásra. A vuki panaszkodó hangon ad véleményt nemtetszésének, mire Han közli vele a nyilvánvalót: a hajót nem vukikra tervezték. Han a Lambda pilótafülkéjéből bánatos arckifejezéssel néz ki a másik szeretett „társára”. Közben megérkezik Leia is, aki észrevéve a tábornok mélabúját, rákérdez, hogy jól van-e.

-Csak van egy olyan érzésem, hogy nem látom többé. – reagál Han. A kétségei nem ok nélkül valók, Lando veszélyes feladatra indul a Falconnal, az excsempész mégis lemondott róla, mert tudta, a barátjának ehhez a küldetéséhez nagyon gyors hajóra van szüksége.

Minden készen áll az indulásra, a birodalmi komp felszáll, hőseink belépnek a hipertérbe.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Az excsempészek poénkodásai ellenére ez a jelenet tele van érzelemmel. Ha eddig nem lett volna világos, Han teljesen megbocsátott Landonak és nem kicsit aggódik érte. És ezen keresztül pedig az egész akció sikeréért.

Persze némi csempésztúlzás azt állítani, hogy a Falcon a leggyorsabb hajó az egész flottában, de nem is teljesen alaptalan a kijelentés. Láthattuk már, ahogy különféle birodalmi hajók üldözik és lám, a Falcon a gazdájával együtt még mindig sértetlen és életben vannak. Persze ez nagyban köszönhető a teherhajó gazdája ügyességének is, de biztosan Lando is van olyan talpraesett, hogy megoldja az olyan helyzeteket, ahol a sebesség nem minden.

Leia és Han pedig szép összhangban működik párként :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán itt látszik az egész filmben legjobban, hogy mennyire jó barátok Han és Lando. Han még a Falcon -t is rábízza. Mi ez ha nem a töretlen bizalom jele? :) Biztos belejátszik az is, hogy a hajó korábban Lando -é volt így ismeri A -tól Z -ig. Sajnos itt borzalmas a felfestett Falcon effekt, már rég meg kellett volna dolgozni kicsit, olyasformán mint a Rancor -t.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kicsi jelenet, de itt már kőkeményen megy a zárócsata hangulata. (Egy hatrészes sorozat zárásáról van szó!) Hogy a Falcon gyors, az eddigre már nem kérdés (még ha teherhajó is: nyilván attól teherhajó, hogy át lehet vinni a fűszert vele a blokádokon :) ) Han búcsúja meg kifejezetten szép. A lázadás fontosabb, mint a saját bőre, a hajója, vagy az hogy ki adta legutóbb birodalmi kézre. A flotta meg igencsak hangulatos :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Return of the Jedi

Chapter 18: The Emperor’s Instructions

Time: 0:53:33-0:54:24

 

Tartalom

 

Visszatér a kép az Endorhoz és az ott parkoló Halálcsillaghoz. Néhány TIE-vadász közelíti meg a monstrum felszínét, amelyről egy torony magasodik a távoli csillagok felé. Nem sokáig marad kétségünk afelől, hogy mi célt szolgál, a torony belseje az Uralkodó Halálcsillagon kialakított tróntermét rejti.

Az Uralkodón kívül itt van még Vader és néhány tanácsnok. Palpatine az ablakon át az űrt pásztázza, háttal a rá várakozók felé. Vader megkérdezi, mi a parancsa, Palpatine felé fordul, majd utasításba adja, hogy Vader vigye a flottát az Endor túloldalára. Vader figyelmezteti mesterét, hogy a lázadó flotta a Sullustnál gyülekezik, ez azonban nem aggasztja Palpatine-t, biztos benne, hogy a Lázadókat leverik, Luke pedig a karmaik közé kerül hamarosan. Az Uralkodó fellengzős hangon közli a tanítványával, hogy a munkája véget ért, és várjon a parancsnoki hajón további parancsokra. Vader nem tehet mást, engedelmeskedik. Palpatine pedig a tanácsosaihoz csatlakozik.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Rövidke, de tökéletes mester és tanítványa-jelenet. Palpatine magabiztosságát semmi sem képes megrendíteni, de miért is, hiszen minden úgy alakul, ahogyan szeretné. A kétségeknek oka nincs. Könnyedén fordít hátat Vadernek és a tanácsosainak, félelem nélkül, önhitten, miközben az űr felé tekint.

Mint ahogy annak idején a sötét oldal ködbe burkolta a Jedi-tanácsot, most hasonlóan Palpatine mászkál teljes ködben, vagy inkább - ha élhetek némi képzavarral -, teljes sötétségben. Annyi a különbség, hogy ő maga ezt egyáltalán nem veszi észre. Az Erő „elpártolt” tőle, a teljes elbizakodottság odáig vezetett nála, hogy képtelen az Erő sugallatait meghallani. Ellenkező esetben látná a veszélyt, amit Luke és közvetlenül az orra előtt Vader jelent. És akkor nem ilyen módon ugráltatná.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Olyan gyorsan jött az új fejezet, hogy az előzőre még nem is tudtam reagálni. My bad. :) Na de most.

Hantól tényleg az egyértelmű megbocsátás gesztusa, hogy rábízza Landóra a Falcont. Bár a szava, hogy az a leggyorsabb hajó a flottában, kalapos marhaság. A hipertérben talán. A nagy citkálóknál, fregattoknál és teherhajóknál mindenképpen. A naszádoknál már nem biztos. A vadászgépek meg valóstérben Falconokat reggeliznek. Az ep4-ben még a TIE vadásszal is csak alig tudta tartani a lépést, az ep5-ben meg tulajdonképpen egy csillagrombolót sem tudott lerázni addig, amíg abba a vicces manőverbe bele nem kezdett. A TIE-ok meg ugye csak a kavicsoknak köszönhetően maradtak le - véglegesen. Szóval aranyos Hantól ez a túlzott rajongás a Falconért. :) A hiperűrsebességével a Falcon szutykot sem ér a csatában.

Sajnos ez az egyik olyan jelenete a Sagának, amin a kor nagyon látszik. Ez a rajzolt háttér nagyon gáz, bár azért próbáltak javítani rajta, a háttérben mocorgó emberek a DVD előtt jobban kilógtak. De így sem az igazi. Ráadásul az is ront a helyzeten, hogy egyszer csak az egész jelenet átfordul. Amikor Han a rámpáról visszanéz, a háttérben álló X-szárnyú, Lando pisztolya és karperece, minden átkerül a másik oldalra. Aztán a legvégén minden visszafordul... Ez a hiba amúgy elég általános az ep6-ban, korábban szegény Boba Fetten is minden a visszájára fordult.

Ami érdekes, hogy a Pathfinderek között van egy idegen lény is, akit itt még látunk beszállni, de aztán soha többé nem láthatjuk, bár lehet hátramaradt őrizni a Tydiriumot.

Apropó, érdekes összevetni a Lázadók és a Birodalom hangárjelenetét. Míg utóbbinál minden passzentos, rendezett, addig itt elég nagy a káosz. Össze-vissza állnak a hajók, mindenki fel-alá szaladgál.

 

A mostani jelenetben nagyon sok párhuzam fedezhető fel az ep3-mal kapcsolatban, azon belül is a Jedi Tanács jeleneteire gondolok.

Az első, hogy bár itt is van egy halom tanácsadó, meg itt van Vader és Jerjerrod is, csak és kizárólag Palpatine osztja az észt. Az ep3-ban ugyanez, hiába van ott 12 Jedi lovag, csak és kizárólag Yoda és Windu osztja az észt. Obi-Wan és Ki-Adi-Mundi csak asszisztál, Anakinnak kuss a neve, a többiek meg már rég megtanulták, hol a helyük: az audienciára érkezők háta mögött. (Szerintem amúgy roppant előnytelen a Tanácsterem elrendezése, de mostanra már úgyis trónteremként funkcionálhat.) Viszont ez a párhuzam nem a Jedik javára válik, inkább pont azt mutatja, hogy ők is mennyire elcsesződtek a végére. S bár a TCW árnyalta a Tanácsot, azért még abban is főleg az történt, amit Yoda és Windu mondott.

A másik párhuzam, hogy mindkét esetben egy toronyban székelnek a nagyok, de míg a Templom tornyaiból öt van, és a Tanács ráadásul nem is a legnagyobb, központi teremben székel, addig az Uralkodó az elszigeteltséget jelképezve egyet kapott a nagy acélpusztaságban. Azt viszont nem tudnám eldönteni, melyik hely a jobb, Coruscant acélrengetege, vagy a II. Halálcsillag acélsivataga. Mintha ez is csak azt sugalmazná, hogy a két Rend között vannak hasonlóságok: szeretik a technikát, a központi helyeket, a világ fölé emelkednek és ezt nem csak szimbolikusan, hanem fizikailag is megteszik. "A Jedik és a Sith-ek majdnem mindenben egyformák."

Ami viszont egyértelműen jelzi, hogy a Jedik azért ha tévútra is tértek, még így is jobbak voltak, az a belső felépítése a tornyaiknak. A Jedi Tanács terme világos színekkel, szép motívumokkal és egy elég pazar kilátást biztosító ablaksorral volt felvértezve, kényelmes, mindenkinek az igényeire szabott fotelekkel, és a 12 tanácstag, még ha nem is szólhatott bele mindenbe, legalább egy szintben, egymástól egyenlő távolságra (leszámítva a kívülről láthatatlan ajtó helyét) voltak. Szóval, magában a felépítésben ott volt az egyenlőség. Palpatine tornyában ennek nyoma sincs, aki megérkezik ebbe a sötét, kopár terembe eleve kénytelen felnézni az Uralkodóra, majd meg kell másznia egy meredek lépcsőt, hogy elé járuljon. A sötét falak, bár bírnak ablakokkal, azok a sötét űrre fókuszálnak (érdekes módon még az Endor sem látható, de ha csak az ember nem áll közvetlen az ablak elé, még a II. Halálcsillag felszíne sem észlelhető ilyen magasságból, szóval mindenütt csak sötétség néz az érkezőre vissza), és itt ez a jelentős szintkülönbség is. Mondanom sem kell, az embert már csak ezekkel elfogja a kisebbség érzete. És akkor ott van két őr a liftnél, vörös ruhájuk diszharmoniában a teremmel, szóval tuti észreveszed őket, és jön a gondolat: batya meg, az életem az Uralkodó kezében van. Rosszat szólok, és ezek a vörös ördögök kifiléznek. Arról már nem is beszélve, hogy szék csak egy van, Palpatine-é, így aki elé járul, az kénytelen végigállni a diskurzust, míg a jó Sidious vígan ücsöröghet, ezzel tovább rombolva az emberben a komfortérzetet.

És akkor még ott az a párhuzam, hogy Anakinnak megint kuss a neve. Az ep3-ban bár a Jedi Tanács tagja lett Palpatine által, beleszólása az ügyekben semmi nem volt, tanácsaiért meg inkább lehurrogták, de legalábbis semmibe vették. Most ugyanez a helyzet. Hiába ő a Birodalom második embere, aki felemelte erre a rangra, simán lehurrogja, de legalábbis semmibe veszi a szavait. Sőt, nagyon úgy tűnik, hogy Sidious be sem avatta Vadert a tervekbe, ami megint áthallás arra, hogy a Jedi Tanács sem osztotta meg a terveit Palpatine-nal kapcsolatban. Csak míg az Sidious hazugsága volt, ez most a véres valóság.

Sidious titkolózik Vader előtt, semmibe veszi a szavait és elküldi tulajdonképpen a francba. Mert hát mégis mit csinálhatott volna Vader az Executoron, azon kívül, hogy bámul ki az ablakon? És slusszpoénként, bár ez Vaderben szerintem ekkor még mindig nem tudatosult: Sidious el akarja tenni láb alól. Hiszen csak két Sith lehet.

Amúgy felmerült most bennem, hogy Sidious talán pont ezért küldi el a II. Halálcsillagról Vadert. Elbizakodott, tény, de ismeri annyira Anakint, hogy tudja, a fia sokat jelent neki, az ambíciói felől sincs szerintem kétsége, és ha valaki, ő aztán tisztában van azzal, hogyan szokása a Sith-eknek fenntartani az egyetlen és igaz szabályt. Szóval elbizakodottság ide vagy oda, szerintem már felmerült benne, hogy Vader esetleg ellene fordulhat, így talán jobb, ha csak akkor vannak huzamosabb ideig egy légtérben, ha feltétlen szükséges.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Remek meglátások Dzséjt. A vége kifejezetten találó lett erről az elszeparált Vaderről. Eddig azt gondoltam, hogy csak le akarja rázni, de valóban az lehet, amit írsz: ha az Uralkodóhoz menne Luke közvetlenül, és sikerülne átállítani, Vadertől sokkal könnyebben meg tudna szabadulni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A párhuzam szép gondolat. :) Vader mellőzése, annak nyilvánvalóvá tétele, hogy lehet ő a Birodalom rettegett hadvezére, de még mindig csak a tanítvány, aki nem láthat át mindent, eléggé degradáló lehet a számára. Ugyan vita nélkül engedelmeskedik, de talán magának is felmerülhet a párhuzam: lám, mindent feláldozott Sidious-ban híve és a hatalomvágyért, és hatalma mégis csak korlátozott, cserébe viszont sok mindent elvesztett. Ezek a gondolatok ekkor már szerintem ott motoszkálhattak a fejében. Nem véletlenül mondja azt majd Luke-nak, hogy neki már késő - ebben egyértelműen ott van a csalódottság (tudom, másik jelenet, de nagyon ide kívánkozott).

 

Sidious pedig lehet gyanakvó, de azért a fő veszélyt nem veszi észre: nem magától kellene távol tartania Vadert, hanem a fiától.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valóban. Sőt, talán Luke már azzal elkezdte keresztülhúzni Palpatine számításait, hogy nem egyből őellene támadt ahogy anno Yoda tette. Az apja fontosabb volt neki. Ha Luke egyenest Palpi kezébe fut, lehet hogy a Halálcsillag működőképességét az Executoron demonstrálták volna.

A Jedi Tanáccsal való összehasonlítás szép és alapos. Annyit tennék hozzá hogy az Ep1 végén a Tanács leszavazta Yodát, ami Anakin kiképzését illeti - utólag elég rossz döntés*, de győzött a demokrácia.

 

 

*Vagy nem. Palpi ott volt frissen elfelezett tanítvánnyal, ha a Tanács két pillanatig nem oda néz, lehet Sidious azonnal lecsap Anakinra. Vagy közvetve: Dooku csap le rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Return of the Jedi

Chapter 19: Flying Casual

Time: 0:54:25-0:56:54

 

Tartalom

 

 

Hanék kompja megérkezik az Endorhoz. A golyóbis és a Halálcsillag lassan betölti a pilótafülke ablakát. Közöttük és a Halálcsillag között egy szuper csillagromboló lebeg, de a háttérben látható más csillagromboló is.

Han szokásait tábornokként is megtartva némileg hangot ad aggodalmainak az átjutással kapcsolatban. A csillagrombolóról bejövő üzenet azonosításra szólítja fel a kompot.

- Tydirium kéri az elhárítópajzs deaktiválását.

A csillagromboló hídján maga Piett admirális figyeli a forgalomirányítást. Az igazolókódot a komp a birodalmiak kérésére leadja a csillagrombolónak. Most már Leia is betársul az aggodalmaskodók közé, hangosan lamentál azon, hogy most derül ki, vajon a kód megérte-e az árát. Han biztosítja, hogy be fog válni, de nincs sok meggyőződés a hangjában. Luke megérzi, hogy Vader azon a hajón van. Han persze nyugtatgatja a Jedit, hogy több parancsnoki hajó van, de Luke megérzéseit kár figyelmen kívül hagyni. Han nem is hagyja, mivel saját maga is aggódik.

-Tarts távolságot, Chewie, de ne feltűnően! Mint aki csak úgy repül. – mondja Chewie-nak az instrukciókat.

Balszerencséjükre éppen Vader érkezik a kommunikációs állomáshoz, és rákérdez arra, hova megy a komp. Piett tovább faggatja a komp utasait az úticélról és a rakományról.

-Alkatrészek és szerelők az erdőholdra.

-Van igazoló kódjuk? – kérdez rá Vader.

-Régebbi, de érvényes. Most készültem visszaigazolni. – válaszol készségesen Piett, miközben Vader látszólag a levegőbe mereng, valószínűleg megérezte a fia jelenlétét a kompon.

-Veszélyeztetem a küldetés sikerét. – szólal meg Luke a procedúra alatt, hiszen biztosan érzi Vader jelenlétét. Apa és fia „farkasszemet” néz egymással a köztük lévő űr sötétségén át.

-Képzelődsz. Légy egy kicsit bizakodóbb!– próbálja Han elhessegetni a Jedi aggodalmait, de Han ugye még mindig nem sokat ad a számára megfoghatatlan humbugra. Közben a komp beérkezik a csillagromboló övezetébe. Vader továbbra is az Erőt fürkészi sötét sisakja mögött.

-Visszatartsam? – érdeklődik Piett Vadernél. Az admirális látja, hogy Vadert nagyon foglalkoztatja az az űrkomp.

-Ne. Bízza rám! Magam intézem el.

-Ahogy óhajtja, Nagyúr. – és a folyamat mehet tovább.

-Nem veszik be, Chewie. – parázik most már ezer fokon Han. A pilótafülkében a feszültség a plafont veri. Még Threepio is hallgat a háttérben.

-Tydirium, megkezdjük a pajzs deaktiválását. Irányt tarts!

-Mondtam, hogy menni fog. – az események szerencsés lefolyása láttán újdonsült tábornokunk egyből magabiztossá válik. Mintha mindenki megkönnyebbülne, kivéve Luke-ot, akin mintha inkább a csodálkozás uralkodna el. Tudja, amit tud. A Lambda innentől egyenesen az Endor felé halad.

Még néhány másodperc erejéig láthatjuk Vadert, amint az űr felé bámul, majd valamiféle elhatározásra jutva elhagyja addigi helyét.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ebben a jelenetben mindenki hozza a maga szerepét, kivéve persze Threepiot - aki talán megértve a helyzet veszélyességét -, inkább a hallgatás mellett döntött :D Han igyekszik csempészes lazaságot mutatni, miközben mégis izgul azon, vajon sikerül-e átjutniuk. Az izgalomra pedig több oka van, mint régebben: már nem egy csempész, aki át akar jutni a vámon és hasonló nyalánkságokon, most ott van vele a szerelme, a barátai és egy felelősségteljes kulcsfontosságú küldetést hajt végre. Valamit, ami a pénzen kívül sokkal többről szól.

Azt hiszem, természetesnek vehetjük, hogy Luke és Vader megérezték egymást az Erőben. Érdekes, hogy Luke előtte nem gondolt arra, hogy ezentúl bármikor veszélyeztethet bármilyen küldetést, amelyet a Lázadók között végrehajt, ha esetleg Vader a közelben tartózkodik. És az épülő Halálcsillag nem éppen olyan hely, amit a Sith Sötét Nagyura messze ívben kerül, hanem bizony nagy az esély arra, hogy ő is a közelben található. Pláne, hogy a hírek szerint az Uralkodó személyesen felügyeli a HCS befejezését. A tanítványát sem hagyta otthon.

Luke mégis csak most gondol arra az eshetőségre, hogy miatta veszélybe kerülhet egy küldetés. Talán megfogadta Yoda tanácsát, és nem a jövőn mereng, hanem azon, ami éppen előtte van? :)

Csak tudnám, hogy egy admirális miért foglalkozik ilyen piti dolgokkal, mint aprócska űrkompok áthaladási kódjainak ellenőrzése.

És megint a régi szinkronnal jövök: a repülj andalogva kifejezés mindig is az egyik legjobb SW-duma volt :) Hova lett???

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát az andalgást nem lehet felülmúlni :)

Luke szerintem itt döbben rá, itt szembesül azzal hogy a Skywalkerek közti kapocs bizony folyamatossá vált ahogy 1, egyre többet tud az Erőről, 2, egyre jobban ismeri az apját, 3, az apja egyre jobban ismeri őt. Hatalmas fejlődés néhány év alatt, kontrasztként (azon a szinten, mint az ő néhány évvel ezelőtti énje) Leiával.

Piettnek meg valószínűleg azért tűnik fel a "küldemény" mert a holdon már semmilyen építkezés nem folyik, a Palpatine által odarendelt "legjobbak" (ezen majd máskor röhögünk) már rég a helyükön vannak, szóval ez a szerelőket viszünk kb annyira átlátszó csempészpofátlanság, mint az előző Halálcsillagon az energiaszivárgás volt :D Ha nincs ott Vader, lehet hogy egy-két kósza birodalmi szemmel tartotta volna, hogy hova is repül a komp. Darth Vader viszont felülírja a katonai logikát, ha azt mondja menjenek (a kérdés után nem sokkal már látszik rajta, hogy érti, biztos van valami zűr) akkor nem fog ellentmondani. Aztán csak reménykedhet, hogy a landolásnak nem egy felrobbantott pajzsgenerátor meg egy lepottyant Uralkodó lesz a vége.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt az a legjobb ahogy Luke és Vader megérzi egymást. Han meg egyből beparázik, hogy Vader ott van. Mondjuk nem is csodálom a Bespin után... Piett itt is remek mint mindig, a kedvenc birodalmi tisztem. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Luke és Vader megérzi egymást, ez nagyon nagy jelenet. Hogy miért nem gondolt erre Luke korábban? Ki gondolt volna? Nem először találkozott Vaderrel, konkrétan az ep4-ben alig pár lépésre voltak egymástól a Skywalker-család tagjai, és senki nem érzett semmit. A Bespinen sem érzett meg Leiában semmi Vader, és Luke sem érzett különösebb dolgokat Vader felől. Arról nem is beszélve, hogy Leia és Luke mennyi időt töltöttek el egymás mellett, és csak a Bespinen éreztek rá egymásra. Szóval eleddig nem volt rá alapja. Ez volt erre az első példa, és valószínűleg azok miatt, amit Krande írt.

Érdekes amúgy, hogy amikor Luke bejelenti, hogy Vader az Executoron van, én mindig azt olvastam le Leia arcáról, hogy ő is érzi. Ahogy lopva, kicsit zavart arckifejezéssel oldalra pillant, szinte hallani a gondolatait: "basszus, ezt én is érzem." Arra azért kíváncsi lennék, hogy Leia töprengett-e a bespini események végén. Hogy hogyan érezhette meg Luke jelenlétét.

Piett nem foglalkozik a kódokkal, amíg Vader közbe nem lép. Az a kis tiszt futtatja a procedúrát, ő csak áll mögötte. Valószínűleg nincs más dolga - a flottája az Endor túlsó oldalán rejtőzik, a terv mozgásban, neki csak várnia kell, hogy mikor jönnek a Lázadók, szóval szó szerint nincs jobb dolga az ácsorgáson kívül. Most éppen ott állt emögött a csávó mögött, és talán pont azért, mert órák óta ez volt az egyetlen izgalmas esemény. Aztán jött Vader és akkor már jobbnak látta átvenni az ügyet. Én még azt sem érzem, hogy különösebben gyanakodnak a kompra, hiszen maga mondja, hogy át akarta engedni. Lehet, hogy építkezés nincs az Endoron, de alkatrészeket és technikai személyzetet simán vihetnek. Elvégre, előbbire szükség lehet, hisz egy bazi nagy gépezet van odalenn, utóbbi meg váltásnak mehet.

Az viszont egy érdekes lehetőség, hogy Piett talán jobban be van avatva Sidious terveibe, mint Vader és ezért is engedné leszállni a menetrenden kívül érkezett kompot.

Han parája nagyon jó. Próbálja a magabiztosat játszani, közben egyre jobban aggódik, végül már meg sem játssza magát. Luke furcsa érzései, Vader közelsége, és nem beszélve az Executor hatalmas testének közelségéről bárkit beparáztatnának. Ráadásul, szegény Han most nem a gyors és jól manőverezhető Falconnal repül, hanem egy komppal, amivel valószínűleg esélyük sem lenne meglépni, ha rosszra fordulnának az események.

 

Az andalogva tényleg remek szöveg, én máig ezt használom fejben, amikor nézem a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, köszi a kiegészítéseket, valóban Piett inkább jobb híján foglalkozott azzal, amivel.

Luke esetét tekintve pedig nem annyira a távoli múltra gondoltam abból a szempontból, hogy gondolhatott volna arra az eshetőségre, veszélyeztethet egy küldetést a jelenléte, hanem csak arra az időszakra, amióta tudja, hogy Vader az apja. Onnantól kettőjük között már tudatosság van, mert ismerik a családi köteléket, és a másik személye fontossá vált az Erő szempontjából. Krande fejtegetése nekem is tetszik.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dzséjt, köszi a kiegészítéseket, valóban Piett inkább jobb híján foglalkozott azzal, amivel.

Luke esetét tekintve pedig nem annyira a távoli múltra gondoltam abból a szempontból, hogy gondolhatott volna arra az eshetőségre, veszélyeztethet egy küldetést a jelenléte, hanem csak arra az időszakra, amióta tudja, hogy Vader az apja. Onnantól kettőjük között már tudatosság van, mert ismerik a családi köteléket, és a másik személye fontossá vált az Erő szempontjából. Krande fejtegetése nekem is tetszik.

És hát a Bespinen is hallották egymást, amikor Luke-ék végül ugrottak, úgyhogy Luke sejthette volna, hogy erősödött köztük a kapcsolat, és ez okozhat majd gondot. Talán arra nem számított, hogy Vader parancsnoki hajója mellett kell majd közvetlenül elmennie.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Yoda mondta hogy az Erő összeköt.... ott van közted és a kő között, a komp és az Executor között.... :)

 

Leia oldalra nézése nekem nem tűnt fel, de logikus lehet. Ő ugyan csak a rossz oldaláról ismeri Vadert, és nincs képzettsége az Erővel, viszont "gyakrabban" találkoztak - és ami fontosabb, hogy Luke-ot egyre közelebb érzi magához. Na erről majd a faluszéli jelenetnél :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Return of the Jedi

Chapter 20: Arrival on Endor

Time: 0:56:55-0:58:43

 

Tartalom

 

Erdős táj tölti be a képet, megérkeztünk az Endorra, és innentől kezdve tudósításunk állandó helyszínre költözik a történet végéig.

Az űrkomp landol a fák között, hőseink útra kelnek, hogy teljesítsék a taktikai megbeszélésen rájuk bízott feladatot, vagyis a pajzs deaktiválását. Hannal, mint csapatvezető tábornokkal az élen egy sűrű növényzettel borított területen halad át a kommandós egység. Han egyszer csak megállítja a csapatot. Most már Threepio is megtalálja a hangját, aggodalmasan közli, ez egy veszélyes hely. Han és társai lopakodó üzemmódra váltanak, majd két birodalmi rohamosztagos járőrt látnak meg a fák között. Leia felvetését - miszerint kerüljék meg őket - Luke inti le az időveszteséget hozva fel indokul, végül Han felajánlja, hogy ő és Chewie elintézik őket.

-Óvatosan! Többen is lehetnek. – figyelmezteti őket Luke.

-Nekem beszélsz? - persze Hant a tábornokság nem forgatta ki önmagából, szokásos laza önbizalmával söpri le magáról Luke figyelmeztetését. Leia és Luke egy sokatmondó pillantással reagál Han lazaságára. Ismerik már az excsempészt.

Sajnos ez esetben az önbizalom inkább önhittség volt, mert amíg Leia és Luke távolról figyeli a két rohamosztagos ráérős ténykedését, addig Hannak sikerül figyelmetlenül lépnie, ezzel pedig felhívja a figyelmet magukra. A rohamosztagosok azonnal reagálnak, az ütés jön, de Han már csak a levegőbe tud lőni, végképp elbaltázva az akció sikerét. Bár az egyik rohamosztagost sikerül „lefoglalnia”, az figyelmezteti társát, hogy hívjon segítséget. A társ speeder bike-ra pattan, de Chewie résen van, és sikerül lelőnie a gyorsan eliramodó ellenfelet. Leia és Luke Han segítségére siet, közben Leia észrevesz még két rohamosztagost, akiknek több se kell, azonnal indítják a motorjaikat, és irány a rengeteg. Hőseink sem most kezdték a hadviselést, Leia felpattan a szabadon maradt bike-ra, Luke pedig követi őt a nyeregbe. Hezitálás nélkül erednek a két rohamosztagos nyomába. Hant - valószínűleg legnagyobb sajnálatára -, még mindig lefoglalja a saját rohamosztagosa, nem tud csatlakozni Leiáékhoz az üldözésben.

 

Fejezet vége

------------------------------------------------------------------------------------------------

 

És megérkeztünk a már emlegetett Endorra egy akciódús jelenetsor elején. Han még mindig hozza a laza figurát, főleg az előbbi feszült űrhajózás után. Sajnos ez esetben ráfarag, nem tudnak észrevétlenül eljutni a generátorokig. Hivatalos lázadóbeliség és küldetés ide vagy oda, ez az akció egyelőre nem sokban különbözik azoktól a kalandoktól, amelyekben hőseink együtt eddig részt vettek, csak most a sivatagot, fémet, aszteroidákat, városokat felváltja a hagyományosnak tűnő dzsungel :)

A birodalmi rohamosztagosok pedig sehonnan sem hiányozhatnak :D Ha másért nem is, legalább azért megjelennek a színen, hogy hőseink útjába álljanak. Oké, kicsit rosszindulatú voltam, elvégre a generátorok környékén nem árt járőrözni. Mint ahogy ez jelenetünkből kiderült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.