Ugrás a kommentre

Háttérképek


SimonZ

Ajánlott hozzászólás

Mindenkinek köszönöm a véleményeket! A "Join..." kezdetű részekkel egyszer talán majd ki is bővítem. :yeah:

 

Krande: Elemzés előtt inkább bemutatom ma elkészült párját, amely a lázadó flottát mutatja be. (Melléteszem a tegnapi birodalmit is, hogy könnyebb legyen összehasonlítani.)

 

impfleet3-wallp.jpg rebelfleet-wallp.jpg

 

Lázadó flotta, 1024*768

1280*1024

800*600

 

A két képen együtt jól láthatóak azok az ellentétpárok, amelyek mentén felépítettem őket.

A birodalmi flotta képe stabilitást, állandóságot sugall, míg a lázadóké felénk közeledik, dinamikus jellegű, a változást jeleníti meg. A birodalmiak mellett két "égitest" van: az egyik halott, a másik, amelyet jól ismerünk, gyilkos. A lázadókat ezzel szemben két kék, élő planéta szinte óvón fogja közre, hiszen ők az életet, a túlélést képviselik a Birodalommal szemben. Ezzel összhangban a "kamera" is nagyon közel van a lázadó flottához, több hajó is szinte "súrolja". A birodalmiaknál megvan a távolságtartás, csak a sikló van igazán közel a nézőhöz. A birodalmi flotta rendezett, erőt sugall, érződik, hogy egységes, jól szervezett flottáról van szó, szemben a lázadók változatos alakú hajókból álló, kissé szedett-vedett gyülekezetével.

Most hirtelen ennyi jut eszembe. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jó képek!

 

Remélem a következő aktivitásra a topikban nem kell egy évet várni.

 

Csak egy megjegyzés: A sikló nekem kicsit megbontja a birodalmi képet. Elezmésedet olvasva meg is tudom magyarázni. A távolságtartás koncepcióját bontja meg, ami nem teszi rosszá a képet, csak engem zavar.

 

Szép munka.

Köszi.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm szépen!

 

Lokatelli: Értem, mi zavar a siklóban, viszont ezt a "közelséget" én fontosnak éreztem belerakni. Ez szerintem kell hozzá, hogy "élő" jelenet legyen az a kép is. Ennyi dinamizmus a Birodalomban is elkél. :D Visszagondolva a korábbi ilyen jellegű képeimre (melyek már 10 évesek), úgy tűnik, képtelen vagyok sikló nélküli birodalmi flottát összerakni, ez nálam mindig fontos elem. :P Ezen a képen is van belőle kettő, az egyik jön, a másik megy. Birodalmi érzületűek odaképzelhetik magukat valamelyikre. :P

 

Dzséjt: Nálam is addig volt háttér a birodalmi flotta, míg el nem készült a lázadó. :P

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Üdv, Zoli! Már jó ideje (kb. egy éve) kísérem figyelemmel a fórumot, és még ennél is hosszabb ideje ismerem a munkáidat. Nagyon tetszenek az alkotásaid! Lehet, hogy már sokszor hallottad ezt, de igazi mestermunkák! :roll: Egész kis gyűjteményt halmoztam fel belőlük a gépemen, és amolyan referenciaként tekintek rájuk más alkotások megítélésénél. :D

Csak így tovább!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Háttérkép a CW sorozat első részéből:

 

clonewars-ep1.jpg

 

1280x1024

1024x768

800x600

1280x800

 

A weboldalamról még nem érhető el, csak hétfőtől.

Sajnos a képméretet erősen korlátozza a hozzáférhető nyersanyag minősége. :hmm:

 

EDIT: A képeken végeztem egy apró korrekciót, és átneveztem őket.

Szerkesztve: - SimonZ
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fantasztikusan jó kép! :):hmm: Ahogy Ventress, Katuunko és a droid nézi Yoda csapatát az nagyon bejön! Ezt koronázza meg a csillagromboló! Imádom a CW sorozatot. :(

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszönöm!

 

Dzséjt: Valóban... Sajnos 624x352-es screenshotokból táplálkozom. 800x600-asra mégsem tervezhetek hátteret, muszáj kicsit nagyobbra optimalizálni. Annak meg ez a hátránya. :hmm:

 

Ody: Én is úgy érzem, elkaptam a rész lényegét. Érzékelhető Yodáék útja, utalok a barlangi jelenetre, Yoda nagyon kicsi a képen, mégis fontos ("a méret nem számít"), a céljuk Katuunko elérése, azon túl a vele kötendő szövetség (csillagromboló a csapatszállítóval - nagyon szép zárókép volt). A király körül a rosszfiúk (elnézést, rosszlány :( ) vannak, azonban Venrtessnek menekülnie kell (a bal felső sarokban látszik a hajója).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! Sajnos nem. Egyrészt a monitorom hibája miatt már így is két gépen passzolgatom ide-oda a munkafájlt (a PC gyorsan dolgozik, de nem tökéletes a monitorja, a laptop lassabb, de hibátlan a képe), HD-t viszont egyiken sem tudok könnyen megoldani: a laptop alkalmatlan rá, a PC meg időnként kicsit instabil.

És úgysem tudom kivárni, míg mindegyik rész kijön HD-ben vagy DVD-n, úgyhogy egyelőre marad ez a megoldás.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Köszi! Sajnos nem. Egyrészt a monitorom hibája miatt már így is két gépen passzolgatom ide-oda a munkafájlt (a PC gyorsan dolgozik, de nem tökéletes a monitorja, a laptop lassabb, de hibátlan a képe), HD-t viszont egyiken sem tudok könnyen megoldani: a laptop alkalmatlan rá, a PC meg időnként kicsit instabil.

És úgysem tudom kivárni, míg mindegyik rész kijön HD-ben vagy DVD-n, úgyhogy egyelőre marad ez a megoldás.

Ne csináljak neked screenshotot?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Elkészült a 2. CW-rész háttérképe. Lost in space, akarom mondani, Rising Malevolence. :)

 

clonewars-ep02.jpg

 

Az oldalamról pár órán belül szintén elérhető lesz, addig is a linkek:

 

1280x1024

1024x768

800x600

1280x800

 

Ma még jön némi frissítés... Ha kész leszek, megnézem az új részt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.