Ugrás a kommentre

Star Wars SAGA PodCast sorozat


Darth Riddick

Ajánlott hozzászólás

A Saga Podcast sorozat harmadik epizódja elvileg vasárnapra lenne időzítve. A Sithek bosszúja kibeszélőjében, pedig a végén tennénk egy kis kitekintést az egész prequel trilógiára is. A témák nagyjából a következők lennének:


- A háború, mint fő téma (itt külön beszélnénk a klónokról és az ő szerepükről a háborúban - 66-os parancs, de szót ejtenénk még a Jedikről és a Szenátusról, hogy esetleg hol hibáztak, hogyan alakulhatott volna esetleg másként ez a konfliktus).
- Anakin karakterével kiemelten foglalkoznánk és az ő kiválasztottságával, a Próféciával és a filmben láthatott bukásával. Hozzá kapcsolódóan pedig Obi-Wan, mint mentor, Palpatine, mint apafigura, Windu, mint a Jedik dogmatikusságának megtestesítője és Padme, mint a szerelmi szál katalizátora is terítékre kerülne és az, hogy az ő karaktereik hogyan hatottak Anakinra és hogyan formálták az utján.

- A politika is sem maradna ki, még ha a filmben nem is ez kapta a legnagyobb szerepet, de beszélnénk az átmenetről a Köztársaság korából a Birodalom korába, ez hogyan bomlott ki a filmben és melyek voltak ennek a folyamatnak a legfőbb állomásai.
- A kedvenc jelenetekkel sem maradnának ezúttal ki, de itt lenne egy trilógia összegző is ezt követően, ahol kohéziós elemekről, a kedvenc zenei témákról is szót ejtenénk és, hogy mennyire egységes a prequel trilógia.

- Szokás szerint a film értékelése zárná az adást.

 

Annyi, hogy egy kicsit lehet hosszabb lenne ez az adás (nem órákkal több, de lehet a két órát picit átlépnénk), ettől függetlenül maradhatunk a 20.00-órás kezdésnél... Jó lesz így @Donát @Darth Riddick meg még aki jönne?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyszerű, akkor lehet a kezdés időpontja 19.30. Bence, meg Cupsy is reméljük, hogy befut majd, de Pildi, ha neked lenne kedved beszállni résztvevőként, akkor téged is szívesen látunk... Krande óta azt hiszem nem is volt női hang a podcastben. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meglepi! :)

A friss, ropogós hanganyag már elérhető innen:

 

 

A 10. podcast adás YouTube videó formájában is hamarosan publikálásra kerül!

Jó szórakozást kívánok! :)

 

Szerk:

Arra gondoltam visszaidézem a legelső podcast beszélgetésünket, amit 2015. november 22-én rögzítettünk. Itt összevonva beszéltünk a Prequel Trilógiáról. Eddig ezt az adást a YouTube-on 1635-en hallgatták meg (kattintottak rá). :)
 

 

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sziasztok!

A következő kibeszélő a SOLO lesz. Az időpont a korábbiakhoz hasonlóan e hét vasárnap este lenne 19:30 vagy 20:00 órai kezdéssel. Ha nem megfelelő az időpont kérlek itt jelezzétek majd! :)

A részletekkel Wilde fog jelentkezi! :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2020. 05. 08. - 22:09, Wilde írta:

Pildi, ha neked lenne kedved beszállni résztvevőként, akkor téged is szívesen látunk... Krande óta azt hiszem nem is volt női hang a podcastben. 

Ne haragudj, csak most vettem észre ezt a kedves invitálást. Igazából szívesen beszélgetnék Veletek, de én nagyon nem vagyok alkalmas arra, hogy annak tudatában beszélgessek, hogy ezt mások kivülállóként hallgatják és erről felvétel készül ami felkerül utána a Youtube-ra. Ilyen szinten szóban nem vagyok a szavak embere. :) 

De a projektet továbbra is figyelemmel kísérem, mert Benneteket élvezet hallgatni. :)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Donát, sajnálom... úgy néz ki, hogy Cupsy-val együtt megleszünk hárman, szóval az a terv, hogy nyomjuk így. Szerintem legyen megint 19.30 a kezdési időpont vasárnap, ahogy a legutóbb is volt.

A Solo kibeszélő pedig várhatóan az alábbi témák mentén történik majd:

 

- Mielőtt rátérnénk a filmre, kezdetnek néhány gondolat a spin-off filmekről általában, ez egy újdonságként kapcsolódott a SW filmekhez és mit adott hozzá az univerzumhoz, hol a helye a Saga-ban?
- Han Solo, mint karakter - mivel ez az első (és eddig egyetlen) igazán egy karakterre szabott film, róla beszélnénk egy kicsit bővebben. Mennyire volt igazán Han Solo ez a figura és Alden Ehrenreich hogy tudta megfogni a karaktert, akit egyszer már Harrison Ford annyira ikonikusan eljátszott.

- A történettel kapcsolatban kinek mi tetszett, vagy nem tetszett Han előéletének bemutatásában.
- Ehhez kapcsolódva beszélnénk egy kicsit az alvilágról, amit a filmek közül talán itt láthattunk leginkább és beszélnénk egy kicsit a Birodalomról is, tekintve, hogy ez az első már a Birodalom korszakában játszódó film a kronológia szerint.

- A főbb karakterek közül itt szóbakerülhetne Qi'ra, Lando, Beckett, Chewbacca és Dryden Vos is.

- Kedvenc jelenetek.

- A film értékelése...

 

Nagyjából ennyi lenne, aztán majd meglátjuk mennyire férünk bele az időbe, olyan 1.5-2 óra közötti adásidőre gondoltam. Ha valakinek pedig van kedve becsatlakozni, akkor továbbra is ott a lehetőség!

21 órával ezelőtt, Pildi írta:

Ne haragudj, csak most vettem észre ezt a kedves invitálást. Igazából szívesen beszélgetnék Veletek, de én nagyon nem vagyok alkalmas arra, hogy annak tudatában beszélgessek, hogy ezt mások kivülállóként hallgatják és erről felvétel készül ami felkerül utána a Youtube-ra. Ilyen szinten szóban nem vagyok a szavak embere. :) 

De a projektet továbbra is figyelemmel kísérem, mert Benneteket élvezet hallgatni. :)

 

Köszönjük a figyelmet és az elismerést!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tetszetős műsorterv Wilde! Szerintem maradhatunk is ennél! 

Karaktereknél Mault is meg kell futólag említenünk! ;)

Donát.... sajnálom, hogy nem tudsz jönni, de akkor következő alkalommal a RO kibeszélőnél találkozunk! :)

Cupsy... most már nagyon bízom benne, hogy tényleg itt leszel! :)

Pildi... nincs ezzel semmi baj, én ezt teljesen megértem. Az a lényeg, hogy mindnyájunknak nagy öröm, hogy ilyen lelkesen és örömmel hallgatsz bennünket! Nagyon szépen köszönjük! :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Darth Riddick írta:

Tetszetős műsorterv Wilde! Szerintem maradhatunk is ennél! 

Karaktereknél Mault is meg kell futólag említenünk! ;)

Mault az alvilág kapcsán mindenképpen fogjuk érinteni, de mint karakter éppen csak feltűnik, ezért külön nem soroltam fel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.