Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Én csak azt nem értem, hogy miért kell ezt így túlreagálni. Ti mondjátok, hogy mennyire eltúlzom ezt az egészet, felnagyítom, az egész filmre kivetítem stb., miközben pont ugyanígy tesztek Ti is. A fajokkal kapcsolatban volt egy észrevételem, ami már a 7 első megtekintésekor is feltűnt és nem tetszett. Nem, nem a film nem tetszett, hanem annak ez az aspektusa. Ezt már jóval korábban is említettem több helyen. Most ebben a topikban felmerült egy apróság, amiről eszembe jutott egy bővebb kérdéskör, ennyi az egész. Ez nem azt jelenti, hogy az ithoriai elenyésző szerepéből vontam le a fajokra vonatkozó következtetést, ill. azt se jelenti, hogy a fajok helyzete kritika az egész filmre nézvést.

Hogy miért a 7 van ekézve emiatt? Egyszerűen azért, mert most ezt a filmet értékeljük. Ezt se kell túlgondolni. Bármi problémám van valamelyik SW filmmel, akkor vegyem elő az összes többit is az adott szempontból, hogy korrekt legyen az eljárás? Így is elég hosszú hozzászólásokat tudok írni. :D Szóval nem arról van szó, hogy máshol elfogadom, itt meg nem. Pontosan tudhatja már itt mindenki rólam, hogy egyáltalán nem vagyok híve az OT tökéletességének, nem tartom szent tehénnek, úgyhogy tudnék problémákat sorolni onnan is, a fajokkal kapcsolatosan is.

 

Amúgy azt is kiemelném, hogy nem csak a Maz-kocsma jelenetről van szó, hanem az egész filmről. Csak épp abban a jelenetben volt ez a jelenség a legszembetűnőbb. De ott volt pl. a Hosnian Prime, és ha jól rémlik, akkor ott se láttunk visszatérő idegen fajt. Az egész filmben nem látunk talán egyet sem, a karaktereket leszámítva. Ez akkora baj? Nem az, ettől nem lesz rossz a film, nem csinálok bolhából elefántot, de számomra ez egy kisebb hiányosság, amiről szót ejtek. A többi filmhez hasonlítva nem egyedi jelenség, de ez sovány vigasz. Nem az ithoriai miatt, hanem az összkép aránytalanságai okán. Ami nem teszi tönkre a filmet és nem húzom le miatta, de szó nélkül se hagyom.

A régebbi filmekhez való kapocsnál pedig nem véletlenül a PT-érát írtam (OT-ból bőven sokat is kapunk). Ugyanis abból rohadt kevés elem van felvonultatva a 7-ben, de sokszor ez az időbeli táv miatt nehezen is lenne megvalósítható. Ellenben a fajok terén adta volna magát a dolog, de nem éltek vele. Az Ep.1 rengeteg új fajt emelt be, de volt jawa, buckalakó, gran, rodian, twi'lek meg talán mások is. Nem sok, de legalább valami. Koncepciót meg nyilván nem kell minden mögé látni, viszont a SW eddig annyi idegen fajt vonultatott már fel, hogy valamiért nehéz elhinnem, hogy csupán a totális véletlen műve, hogy ezek közül egy se került elő. Pedig lehetőség lett volna rá, szépen belesimult volna a filmbe, de nem.

 

Amúgy a zabrakokra kicsit visszatérve, Eeth Koth és Maul esetében egyáltalán nem ugyanott vannak a tüskék és nem is úgy néznek ki. Emellett a "bőrszínűk" is totál más, valamint előbbinek furcsa mintázatok vannak a szája körül. Igazad van abban, hogy az ithoriai szitunál is vannak markáns eltérések (mondjuk a szakállt szerintem nagyon nem kéne idevenni), de szerintem ha Maul-ék beférnek egy fajba, akkor nem akkora bűn vagy idiótaság, ha ez jut az ember eszébe a másik esetnél is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

(Bocsi, Nute, de ez nekem tényleg fura. Esetleg lehet, hogy egy másik képen láttad először, amin más szögben volt és nem láthatóak a jellegzetességei? :hmm: )

Ha emlékeim nem csalnak meg Nute meg még páran ennél a képnél gondoltuk, hogy lesz ithori a filmben. Első blikkre olyan mintha tényleg és a száj csak egy gyürödés lenne :)

 

star-wars-the-force-awakens-creature-shop-neal-scanlon-pinewood-studios.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy miért a 7 van ekézve emiatt? Egyszerűen azért, mert most ezt a filmet értékeljük. Ezt se kell túlgondolni. Bármi problémám van valamelyik SW filmmel, akkor vegyem elő az összes többit is az adott szempontból, hogy korrekt legyen az eljárás?

Ha csak apropó kellett, mondjuk, a fejezetek tárgyalása az ep5-nél (aminél nem is oly rég pont a Bespin volt előtérben) és az ep6-nál, ahol nyugodtan kifejthetted volna véleményed azon jelenetek apropóján, de legnagyobb bánatomra, az sem rémlik, hogy valaha is hozzászóltál volna azokhoz a topicokhoz.

 

Ez nem azt jelenti, hogy az ithoriai

Az nem ithori, hanem ottegan!

 

Amúgy a zabrakokra kicsit visszatérve, Eeth Koth és Maul esetében egyáltalán nem ugyanott vannak a tüskék és nem is úgy néznek ki. Emellett a "bőrszínűk" is totál más, valamint előbbinek furcsa mintázatok vannak a szája körül. Igazad van abban, hogy az ithoriai szitunál is vannak markáns eltérések (mondjuk a szakállt szerintem nagyon nem kéne idevenni), de szerintem ha Maul-ék beférnek egy fajba, akkor nem akkora bűn vagy idiótaság, ha ez jut az ember eszébe a másik esetnél is. :)

Hát ezzel sosem fogok tudni egyetérteni, mert szerintem ritka borzalmas és mellémagyarázott, izzadtságszagú példa. A fejük tetején van a szarv minden zabraknak. Koth-nak valóban vannak furcsa sebhelyei, de ez nem faji, hanem karakterjellegzetesség. Maulnak meg sárga szeme van, de az is karakterjellemző (hiszen az Uralkodós óta tudjuk, hogy ez Sith vonás). Ha nem lenne valamelyiknek füle, vagy orra, vagy szeme, vagy az egyik a valagán hordaná a szarvakat, nem a feje tetején, akkor mondanám, hogy jó példa, így viszont baromira nem az.

A szakáll meg igenis, lényeges különbség, hiszen az ithoriaknak nincs arcszárzete. Soha egyiken sem láttunk, márpedig már láttunk párat. Ugyanígy kijelenthető, hogy a huttoknak sincs haja.

 

Az egész filmben nem látunk talán egyet sem, a karaktereket leszámítva.

Ez meg szintén egy általam érthetetlen, értelmezhetetlen felfogás. Mi az, hogy ilyen radikálisan el van választva egy karakter a fajától?

 

Ha emlékeim nem csalnak meg Nute meg még páran ennél a képnél gondoltuk, hogy lesz ithori a filmben. Első blikkre olyan mintha tényleg és a száj csak egy gyürödés lenne :)

Oké, ezen a képen valóban kinéz akár ithorinak is. Elég pocsék minőségű kép.

 

Bevallom nem volt kedvem végigolvasni ennyi!!!

Aha... Hát, no comment... Megállom, már csak azért is. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyébként érdekes mód az ep.2 bárjelenetére még senki nem mondta azt, hogy a készitők átestek a ló túloldalára. Pedig Coruscanton, ami elvileg a fajok nagy olvasztótégelye van ez a bár, ahol a vendégek 95 százaléka ember és csak mutatóban vannak idegen fajok azok is mind jól ismertek már. Sose hallottam olyan kritikát, hogy itt kihagytak volna egy ziccert hisz most kellett volna lássuk milyen szines Coruscant és a galaxis. Mindenki elfogadta hogy van egy bár ahova csak jól ismert fajok mennek, belölük is csak az unalomig ismertek és ők is csak mutatóba az emberek mellé.

Ez oké. Eddig egyet is értek. Azt is mind elfogadjuk ha vannak jelenetek ahol nyüzsögnek az új lényeg egész addig amig van egy-két régi is. De valamiért ha már csak újak vannak az problémás. Ebben én nem látok logikát.

 

De teljesen más a kettő. Az EpII-ben eleve sok közös faj van a korábbi részekből úton útfélen (hogy mást ne mondjak, ott van egy leszegényedett bith, amikor leesik Anakin a siklóról, vagy ott van egy dug Dexter kocsmájában stb. Ott abban a bár jelenetben egyáltalán nem volt "rászorulva a film", hogy kapcsolatot teremtsen a korábbi részek lényeivel, ebben a részben viszont, mivel kizárólag új bolygók voltak, itt lett volna a nagyszerű lehetőség, hogy felhasználják ezt és becsempésszenek néhány lényt. Ehhez képest... egyetlen egyet sem sikerült. Egyetlen egyet sem!

 

Arról nem is beszélve, hogy a PT-nek out-of-universe tök más volt a helyzete, hiszen az OT igencsak szerény lény repertoárt mutatott fel, így a bővítés kézenfekvő volt. Az OT-ban nem kellett igazodni semmihez, hiszen sorrendben az készült el először. Most először lenne igazán fontos az, hogy a már meglévő, bőséges faj felhozatalból becsempésszenek egyet-kettőt a háttérben nyüzsgő elemekre, de ez egyáltalán nem sikerült. Pedig tényleg, most aztán bőven lett volna már miből meríteni, hiszen a PT kiszélesítette ilyen értelemben az univerzumot. És örülök, hogy az ST is ezt tette, csak a már rendelkezésre álló számolatlan fajból egyetlen egyet sem sikerült a háttérben elhelyezni, ami bosszantó, és ehhez semmi köze az előítéleteknek.

 

Mondja az, aki több ízben is leoltott másokat az elmúlt pár hétben... :roll: De tudod, van az a mondás, hogy akinek nem inge... Ja, egyszer már írtam ezt.

 

Elfogadom a kritikai észrevételt. Mostanában kissé feszült vagyok, mert minden SW cikk folyamatosan betámadja a PT-t, amit sz*r elviselni. Igyekszem változtatni.

 

Ez téged viszont nem ment fel!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, én csak azt a képet láttam a film előtt, meg is örültem, né egy ithori. :) Természetesen utólag már látszik, hogy a két faj között vannak eltérő vonások. De ha már ennyire nagy a hasonlóság (mert szerintem az), akkor akár megcsinálhatták volna azt a maszkot ithorinak is.

 

Cupsy, hogy akarsz úgy beleszólni egy vitába, hogy nem olvasod el a véleményeket? Megsúgom, bár Dzséjt irományai hosszúak, de legalább olvasmányosak. Engem meg lehet győzni, elfogadom a lent vázolt érveket. Csak azt szeretném, hogy ebből ne legyen trend, a 8. és 9. epizódokban több visszatérőt várok. A másik, hogy ezek az új fajok integrálódjanak az univerzumba, szerepljenek minnél több képrgényben (természetesen a régiek mellett), hogy ne lógjanak a levegőben.

 

OFF: azért csomó Star Trek-fajt ismerünk név szerint. Elég csak ránézni a Memory Alpha oldalra, ahol mindegyik kapott saját cikket. Nem értem, Dzséjt, itt mire gondoltál (ha akarsz válaszolni, akkor a Star Trek topikban legyen az :D )

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azt szeretném, hogy ebből ne legyen trend, a 8. és 9. epizódokban több visszatérőt várok. A másik, hogy ezek az új fajok integrálódjanak az univerzumba, szerepljenek minnél több képrgényben (természetesen a régiek mellett), hogy ne lógjanak a levegőben.

Szóról szóra igy gondolom.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csak azt szeretném, hogy ebből ne legyen trend, a 8. és 9. epizódokban több visszatérőt várok. A másik, hogy ezek az új fajok integrálódjanak az univerzumba, szerepljenek minnél több képrgényben (természetesen a régiek mellett), hogy ne lógjanak a levegőben.

Stimt, ez a minimum, amit a következő két résznek teljesítenie kell. Főleg, ha visszatérünk már ismert világokra. Messzemenően hülyét kapnék, ha Tatooine valamelyik városában - még ha új város, akkor is - ugyanaz a kép fogadna, mint Maz kastélyában vagy Niima utcáin. Pláne, ha megint számottevően új faj képviseltetné magát, és még az ep7-esekből sem tér vissza - bár ez szvsz. kizárt.

Az integrálódással viszont szerintem nem lesz gond. Elég biztos vagyok benne, hogy a Rebelsben nagyon hamar fel fognak tűnni ep7-es fajok, a könyvekben már az előtt is volt (az Utóhatás már-már túlzásba is viszi a hét film fajainak keverését), szerintem a képregények terén is jelentkezett már, a későbbi filmekben meg azért fognak fel-feltűnni, mert már megvannak a maszkok, lehet azokat újra és újra hasznosítani.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amellett, hogy szerepljenek régi-régi (:D ) és régi (EP7-es) fajok, azt is várom, hogy a nyolcadik és kilencedik epizód is újítson egy-két új jövevénnyel, főleg ha ezt a helyszín megköveteli. Mivel a prequel fajokat is elég szépen integrálták a mára már Legends-nek számító könyvekben, képregényekben, így e tekintetben nekem sincs félelmem. Ez még mindig jobb megoldás, mint amit Lucas csinált, aki utólag berakott egy dug-ot Jabba palotájába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Cupsy, hogy akarsz úgy beleszólni egy vitába, hogy nem olvasod el a véleményeket? Megsúgom, bár Dzséjt irományai hosszúak, de legalább olvasmányosak. Engem meg lehet győzni, elfogadom a lent vázolt érveket.

 

Ok hiba volt, de elkezdtem olvasni csak mivel az 2. bekezdés java része a Trekkel foglalkozott ami finom szólva is csak annyira érdekel, hogy épp megnézem az új filmet egyszer aztán ok, feltételeztem, hogy a továbbiakban is erről lesz szó így feladtam.

 

Persze, hogy elfogadod vagy hagyod az egészet, ha nem így teszel jön a következő kis esszé és a következő amíg el nem fogadod vagy fel nem adod, mert már ne haragudj Dzséjt én még olyat nem láttam, hogy te változtattál volna álláspontot. icon57.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha csak apropó kellett, mondjuk, a fejezetek tárgyalása az ep5-nél (aminél nem is oly rég pont a Bespin volt előtérben) és az ep6-nál, ahol nyugodtan kifejthetted volna véleményed azon jelenetek apropóján, de legnagyobb bánatomra, az sem rémlik, hogy valaha is hozzászóltál volna azokhoz a topicokhoz.

Azokat a témákat többnyire csak olvasgatni szoktam. Ott sokkal inkább egy adott jeleneten van ugye a hangsúly, aminek a részletesebb értékelése vagy elemzése nem igazán az én műfajom. Általában eléggé el tudok kalandozni, ill. amúgy is inkább általános problémákat feszegetek a filmek kapcsán. Most is sikerült az ottegan-tól sokkal bővebb kérdéskörig jutni, ami nem is igazán volt követhető sokaknak.

Nem látnám sok hasznát valamely bespin-i jelenet kapcsán bedobni, hogy az Ep.5 mennyi új vagy régi fajt vonultat fel, ez hogyan viszonyul a PT-hoz, animációs sorozatokhoz vagy épp az Ep.7-hez. :) Vagy pl. valamely akciójelenetnél belekötni, hogy a rohamosztagosok milyen röhejesen bénák és miért vannak mégis minőségi katonákként hivatkozva itt-ott, ill. milyen szerepe van ennek az egész jelenségnek mondjuk a Rebels-ben vagy Ep.7-ben.

 

A fejük tetején van a szarv minden zabraknak. Koth-nak valóban vannak furcsa sebhelyei, de ez nem faji, hanem karakterjellegzetesség. Maulnak meg sárga szeme van, de az is karakterjellemző (hiszen az Uralkodós óta tudjuk, hogy ez Sith vonás).

Mondjuk Koth-nak van a homlokán is, meg eléggé máshogy mutatnak azok a tüskék. :) Sebhelyek? A szája körül azok a szimmetrikus vonalak szerintem nem tűnnek sebhelyeknek, vagy azok? Persze, tudom a színek "tetoválások" és emiatt ennyire eltérőek, meg a szarvaknak se kell egyformának lenniük, de első ránézésre azért igencsak eltér a két figura egymástól. Szerintem jobban, mint sok más esetben, de nyilván ez megint elég szubjektív.

 

Ha nem lenne valamelyiknek füle, vagy orra, vagy szeme, vagy az egyik a valagán hordaná a szarvakat, nem a feje tetején, akkor mondanám, hogy jó példa, így viszont baromira nem az.

A szakáll meg igenis, lényeges különbség, hiszen az ithoriaknak nincs arcszárzete. Soha egyiken sem láttunk, márpedig már láttunk párat. Ugyanígy kijelenthető, hogy a huttoknak sincs haja.

Jó, hát nyilván lehetnének sokkal különbözőbbek is, nem mondom. :) Az aláhúzott rész különösen tetszik, mondjuk az feltűnne, ha a Tanácsban nem tudna ülni a tag. :D Az eddigieknek nem volt szakálla, de mondjuk az ilyen arcszőrzetes dolgok tipikusan olyanok, hogy messzemenő következtetéseket nem vonnék le belőlük. Ha előkerülne a 8-ra egy full hutt kinézetű karakter csak hajjal, akkor az már nem is lehetne hutt? Ziro mennyivel jobb a különleges bőrszínnel és mintázattal? ;)

 

Ez meg szintén egy általam érthetetlen, értelmezhetetlen felfogás. Mi az, hogy ilyen radikálisan el van választva egy karakter a fajától?

Ha vissza akarnak hozni egy karaktert, akkor annak a faján nem változtathatnak. Nem tudjuk, hogy Ackbar vagy Nunb azért került-e a filmbe, hogy lássunk ismerős fajokat, vagy azért, hogy konkrétan őket, mint ismerős szereplőket láthassuk. Persze ha feltételezünk bármiféle tudatosságot az ilyen döntések mögött. Ha viszont egy random idegent akarok behozni, akkor annak szabadon választhatom meg a faját. De ha nem akarjuk elválasztani a kettőt, akkor ennyi erővel az Ep.1-ben Jabba vagy Yoda is visszatérő faj. Sőt, Yoda amúgy is, mert ott van Yaddle. :P

 

Azzal viszont maximálisan egyetértek, hogy az új fajokat majd szépen integrálni fogják a SW-ba, leginkább a Rebels-en keresztül. Ahogy abban is, hogy a 8-9-re már jönnek majd a visszatérők.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy elfogadod vagy hagyod az egészet, ha nem így teszel jön a következő kis esszé és a következő amíg el nem fogadod vagy fel nem adod, mert már ne haragudj Dzséjt én még olyat nem láttam, hogy te változtattál volna álláspontot. icon57.gif

Én sem változtattam az álláspontomon, továbbra is tartom, hogy Maz kastélya elbírt volna egy-két régi fajt, de elfogadom az in-universe érveket, amiket Dzséjt tálalt. Azért ez nem annyira kardinális kérdés, hogy vérre menő vitát folytassunk. ;) Ha a nyolcadik epizód is ezt az irányvonalat követi (a legborzalmasabb az lenne, ha még az EP7-es fajokat is kidobnák az újak kedvéért, de ettől nem tartok), akkor azért már más a leányzó fekvése.

 

Ja igen, egyébként Dzséjt nagyon jól érvel. Ha le akarod győzni, az nem megoldás, hogy sértetten elvonulsz, azt hangoztatva, hogy nem érdekel, mit ír. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Persze, hogy elfogadod vagy hagyod az egészet, ha nem így teszel jön a következő kis esszé és a következő amíg el nem fogadod vagy fel nem adod, mert már ne haragudj Dzséjt én még olyat nem láttam, hogy te változtattál volna álláspontot. icon57.gif

Hát, ha a posztjaimat nem is olvasod, akkor az azért nem annyira csoda. ;) Megjegyzem, ahhoz, hogy én változtassak az álláspontomon, megalapozott érveket kell hozni. Hála az égnek, sokan vannak itt olyanok, akik erre képesek.

 

Jó, hát nyilván lehetnének sokkal különbözőbbek is, nem mondom. :) Az aláhúzott rész különösen tetszik, mondjuk az feltűnne, ha a Tanácsban nem tudna ülni a tag. :D Az eddigieknek nem volt szakálla, de mondjuk az ilyen arcszőrzetes dolgok tipikusan olyanok, hogy messzemenő következtetéseket nem vonnék le belőlük. Ha előkerülne a 8-ra egy full hutt kinézetű karakter csak hajjal, akkor az már nem is lehetne hutt? Ziro mennyivel jobb a különleges bőrszínnel és mintázattal? ;)

De még nem került elő ilyen, nem mondta rá senki, hogy az, szóval, minek feltételezni addig is? Majd ha jön egy szőrös hutt az ep8-ban, és azt mondják a készítők, hogy márpedig vannak szőrös huttok, akkor vannak szőrös huttok. De amíg erre példát nem látni, addig kár az ellenkezőjét feltételezni. Eddig nem láttunk szakállas ithorit, egyet sem, szóval kár feltételezni, hogy létezik olyan. Egyből még valóban nem lehet messzemenő következtetést levonni, de többől már igen. Márpedig ithoriból nem is oly régen egy városnyit láttunk.

Ziro már példa az eltérésre, sőt, huttok esetében már elég sok példát láttunk eltérésekre, szóval ott már joggal feltételezhetjük, hogy vannak más színű huttok, meg más testalkatúak, méretűek. Van példa, bőséggel.

 

Ha vissza akarnak hozni egy karaktert, akkor annak a faján nem változtathatnak. Nem tudjuk, hogy Ackbar vagy Nunb azért került-e a filmbe, hogy lássunk ismerős fajokat, vagy azért, hogy konkrétan őket, mint ismerős szereplőket láthassuk. Persze ha feltételezünk bármiféle tudatosságot az ilyen döntések mögött.

De a kettő együtt jár. Ha visszahozzák Ackbart, vissza hozzák a mon cala fajt. Ezt nem lehet különválasztani, és tök mindegy, mi az ok a háttérben. Egy régi szereplővel automatikusan egy régi fajt is visszahoznak. Ahogy írtad, elválaszthatatlan a karaktertől a faj, ezáltal mindkettő tényező visszatérő.

Ugyan nem a Star Warsban, hanem más műben, de nekem már volt szerencsém fajváltó visszatérő szereplőhöz - és nem volt megindokolva a fajváltás. :)

 

De ha nem akarjuk elválasztani a kettőt, akkor ennyi erővel az Ep.1-ben Jabba vagy Yoda is visszatérő faj. Sőt, Yoda amúgy is, mert ott van Yaddle. :P

Pontosan! Yoda és Jabba által a zöldségfüles faja és a huttok is visszatérők. Bár megjegyzem, Jabba mellett is ott van a filmben egy másik hutt, Gradulla. ;)

 

Nem látnám sok hasznát valamely bespin-i jelenet kapcsán bedobni, hogy az Ep.5 mennyi új vagy régi fajt vonultat fel, ez hogyan viszonyul a PT-hoz, animációs sorozatokhoz vagy épp az Ep.7-hez. :) Vagy pl. valamely akciójelenetnél belekötni, hogy a rohamosztagosok milyen röhejesen bénák és miért vannak mégis minőségi katonákként hivatkozva itt-ott, ill. milyen szerepe van ennek az egész jelenségnek mondjuk a Rebels-ben vagy Ep.7-ben.

Ez már ugyan off, de azért még megjegyzem: pedig lenne. :)

 

Maul-nál és Koth-nál a dimorfizmus arra vezethető vissza, hogy ugye két külön bolygó szülöttei, nem?

Most már valószínűleg ez lehet a háttérben, de kérdés, hogy az ep1-ben is ez volt? Mert akkor még Maul is csak zabrak volt, mint Koth, az, hogy a zabrakoknak van egy dathomiri alfaja, szerintem csak a TCW-vel jött be a képbe.

 

Ez téged viszont nem ment fel!

Nem is kértem, nem is várom el, nem is akarom, nincs is rá szükségem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Átolvastam a termést, nem semmi anyag. :D Kicsit "tartottam" attól, hogy nagyobb lesz a szembenállás a TFA után mert ugye minket főleg a hat film szeretete hozott össze, ez meg egy másik rendező másik filmje, ami ráadásul időben nagyon távol játszódik még az EPVI -tól is.

 

Tökéletes példa. Hiába lett egy csomó új faj a Tatooine-on, mégis befigyeltek pl. a jawák a régebbi részből, nem? Pont ilyen összekötő elemek hiányoztak most. Mert oké, hogy Jabba ott volt az EpI-ben, de szándékosan nem őt hozom példaként, mert ő egy ikonikus karakter, és nem változtathatják meg a faját, így teljesen más kategória. Persze mint faj összekötő elem is szerepel (Hutt), de ott elsősorban a karakter miatt tették be, ami igen is különbség. Mi nem azt kifogásoljuk, hogy lett egy csomó új faj, ezt jó lenne megérteni. Hanem azt, hogy a régiek le lettek csokizva, leszámítva azokat a KARAKTEREKet, ahol a faj adta magát.

Mint ahogy Bomarr is célzott rá, a Tatooine ismert bolygó volt azelőtt is. Jawákat oda betenni evidens volt, és a nyakamat rátenném, hogyha ebben a részben is lenne Tatooine akkor azon is lennének az ott megszokott lények. Itt viszont van egy új bolygó a Takonada, ami ráadásul az űr egy eléggé ismeretlen részén fekszik. Ez simán adhat okot egy újabb hangulatra, amivel ez a jelenet szolgál.

 

Elképesztően érdekes ez a téma. Nem tudom megfogni a lényeget, és mindkét oldalnak igaza van, de tényleg. Dzséjt is teljesen jól szedte össze, hogy a 6 rész alatt mennyi volt a visszatérő és a teljesen új fajok száma, akár csak egy rész erejéig is. A másik oldal pedig érzi, hogy valami mégsem klappol. Én is csak érzem, hogy a kulcs itt Lucas stílusa. Elmondhatjuk, hogy az öreg nem érzi a karakterek közti kémiát és nem is igazán tudja rendezni a színészeket, de a mesélő stílusa nagyon durva. Leteszi a kamerát valahová, és a statikus(abb) képeivel, és ahogy azokba berendezi a lényeket és a környezetet és egységet alkotnak valahogy teljesen más érzést kelt az egész. Most például az a snitt ugrott be, amikor a fogatversenynél hátulról/oldalról látunk két jawa-t a pálya szélén, elhúz előttük egy fogat és rögtön utánafordulnak "utini" felkiáltással. Nem tudom megmondani, hogy eddig a pillanatig az EPI-ben mennyi régi faj volt a filmben mondjuk a banthákon meg a kis rodia-in kívül, de egy ilyen beállítása Lucasnak elég erős ahhoz, ahogy folytonosságot teremtsen. Ellenben Abramsnél vágás nélkül követjük befelé Maz kocsmájába Han-ékat és az én szemem például nem tud megállapodni, ismerkedni a helyszínnel és hangulatában ez a kezdés rányomja a bélyegét az egész cantin-ás jelenetre és még jobban kiélezi a helyzetet, hogy nincs ismerős lény, túl idegen az egész. Hát valahogy így vagyok ezzel.

Nagyon féltem Lucas látásmódjának hiányától. De most így a film után nem tudom mennyiben lenne annak létjogosultsága Abrams víziójával szemben. Megmondom őszintén amikor először láttam az EPI -et, nagyon furának találtam. Köszönőviszonyba se volt a korábbi részek hangulatával, jawa ide Jabba oda. Fel kellett dolgoznom, rá kellett hangolódjak a korszakra. Most is ez történik. Egyébként a Han halála jelenet neked mennyire tetszett? Ott fantasztikusan visszaadta JJ mindazt ami Lucas -ban zseniális volt!

 

Ahogy Donát is írta ettől még szeretjük a filmet csupán észrevesszük a hibákat/észrevételeket és urambo'csá szóvá is tesszük hisz ez lenne a fórum lényege vagy nem?

Persze Cupsy de nem nevezném hibának. Max. ízlésbeli különbségnek. :)

 

Elfogadom a kritikai észrevételt. Mostanában kissé feszült vagyok, mert minden SW cikk folyamatosan betámadja a PT-t, amit sz*r elviselni. Igyekszem változtatni.

Ne edd magad rajta Donát. :) Főleg ennyi év után felesleges...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem is kértem, nem is várom el, nem is akarom, nincs is rá szükségem.

Jó, de akkor ugyanannyi jogalapom van megjegyezni a stílust, mint ahogy te tetted most nekem. :D És én elfogadom, amit írtál. Legjobb esetben mindketten valamelyest magunkba nézünk, és mindenkinek jobb lesz. ;)

 

Átolvastam a termést, nem semmi anyag. :D Kicsit "tartottam" attól, hogy nagyobb lesz a szembenállás a TFA után mert ugye minket főleg a hat film szeretete hozott össze, ez meg egy másik rendező másik filmje, ami ráadásul időben nagyon távol játszódik még az EPVI -tól is.

 

Nagyon féltem Lucas látásmódjának hiányától. De most így a film után nem tudom mennyiben lenne annak létjogosultsága Abrams víziójával szemben. Megmondom őszintén amikor először láttam az EPI -et, nagyon furának találtam. Köszönőviszonyba se volt a korábbi részek hangulatával, jawa ide Jabba oda. Fel kellett dolgoznom, rá kellett hangolódjak a korszakra. Most is ez történik. Egyébként a Han halála jelenet neked mennyire tetszett? Ott fantasztikusan visszaadta JJ mindazt ami Lucas -ban zseniális volt!

 

Ezt remekül megfogalmaztad. :clap:

 

 

Persze Cupsy de nem nevezném hibának. Max. ízlésbeli különbségnek. :)

 

Ezzel maximálisan egyetértek, mert nekem pl. a bolygókkal és a zenével semmi bajom, viszont ezzel van. Másnak a bolygókkal van gondja, és a zenével, ezzel meg nincs. Csak szerintem legalább annyira jogos ezt számon kérni a filmen, mint amennyire nem az. 50-50. Itt a harciasan ágálóknak mondanám, hogy szerintem ez tipikusan olyan helyzet, ahol el lehet fogadni a másik álláspontját, mert tényleg tök jó, hogy sok új faj lett, de tényleg semmibe se fájt volna betenni a háttérbe néhány régit. Szerintem ez nem egy olyan radikális álláspont, ami ördögtől való lenne.

 

 

Ne edd magad rajta Donát. :) Főleg ennyi év után felesleges...

 

Hát próbálom, de most rengeteg SW cikk születik, és a 90%-ukban odamondanak a PT-nek, mintha ettől lenne +10 cm-vel hosszabb dárdájuk... :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is tapasztaltam ezt az odamondást, de hát mit tehetünk? :)

 

Én úgy vettem észre, hogy vehemensebben megy az érvelés. Ez nem biztos, hogy baj. Forceuser jól írta, hogy mindenki nézőpontjában van igazság. Az én véleményem az, hogy a film élvezete érdekében kár ezen rágódni. :) Épp Maz Kanata kastélyának oldalai vannak már csak hátra az útmutatóban szóval el is olvasom. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát próbálom, de most rengeteg SW cikk születik, és a 90%-ukban odamondanak a PT-nek, mintha ettől lenne +10 cm-vel hosszabb dárdájuk... :(

Ez sajnos várható volt. A SW rajongók köreiben egyfajta sznob divathullám gyűlölködni a PT-n és az egész érán, így sokan kifejezetten azzal a céllal várták a 7-et, hogy "na majd most megmutatják hogyan is kell ehhez az univerzumhoz jól hozzányúlni". Ahhoz, hogy ne következhessen be az általad is írt fröcsögés és ne döngethessék a mellkasukat hátrafelé mutogatva, ahhoz az kellett volna, hogy az Ep.7 több aspektusból is jobban hajazzon a prequel filmekre, mint a klasszikus részekre.

Előre borítékolni lehetett, hogy ez nem így lesz. Még ha olyan bátran és kreatívan álltak is volna hozzá a készítők, mint a PT-nál és annyira elrugaszkodtak volna a klasszikus alapjaitól, egy merőben más SW korszakot lefektetve, még akkor is mondhatták volna, hogy "ne ez egy jobb irány". Ugyan jobban megosztotta volna a rajongókat, de a prequel-hater-eknek ugyanúgy meglett volna a számításuk. Ehhez képest Abrams-ék masszívan alájuk is játszottak a már sokat emlegetett biztonságos hozzáállással, így meg aztán pláne igazolva érzi magát minden PT-t utáló figura.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez sajnos várható volt. A SW rajongók köreiben egyfajta sznob divathullám gyűlölködni a PT-n és az egész érán,

Elárulok neked egy titkot. Ezek nem sw-rajongók. Aki nem szereti a prequelt az nem sw-rajongó. Sosem volt az. Egyszerű gondolkodású a mélyebb értelmet nem értő emberekről van szó. Akiket sosem érdekelt hogyan lett Anakin Skywalkerből Darth Vader, hogyan lett egy jó emberből rossz, hogyan írtották ki a Jediket, hogyan működtek a Jedik a Köztársaság idején, hogyan lett a Köztársaságból Birodalom és hogyan pusztultak el a Jedi lovagok, mi volt az a titokzatos klónháborúk. Na a prequel-utálokat ez sosem érdekelte.

Namost akit ez sosem érdekelte az miért is sw-rajongó? Fröcsögő frusztrált társaság akiket látsz origo-s sw-s hozzászólásokban(pl hogy George Lucas azt ördög). De ezekkel nem kell foglalkozni. Ki kell őket röhögni, sőt el kell őket lehetetleníteni.

 

Na de nem is ez a lényeg hanem az hogy végigolvastam a topicot és tényleg elképesztő hogy egyesek azon lovagolnak hogy miért nincs régi faj. Talán azért mert ez a film a Galaxis egy új szegmensében játszódik és ott nincs helye régi fajoknak. Maz Katanáról sem hallottunk soha mégis Solo jó ismerőse. Teljesen logikus hogy az isten háta mögötti kocsmájában új fajok vannak . Miért lenne pont akkor ott egy dug, vagy egy duros pl? Semmi nem igazolja ezt.

Megismertük a Galaxis egy új szegmensét. Ennyi. Itt nincsenek olyan fajok mint a Magban vagy a Peremvidéken. Kis fantázia nem árt. Annak fényében is durva erről egyáltalán vitázni hogy sokkal fontosabb dolgok történtek. Hogy állt át Kylo Ren, kicsoda Rey, Luke mit lép, Nem, az a legfontosabb hogy egy 5 percre mutatott kocsmában nem láttunk rodiait. :facepalm:

Dzséjttel és Bomarral teljesen egyetértve én ezt valami szándékos belekötésnek érzem egy nagyszerű film iránt. Azaz ez nem hiba hanem hozzáállás kérdése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azért sem igazán érdemes számon kérni (bár alapvetően a számonkérésnek nem sok létjogosultsága van) a régebbi fajokat, mert a számuk a galaxisban véges (kivéve az embereket :D). Ha csak egy-egy bolygó szülöttei (Rodia-rodiaiak), akkor nem biztos, hogy több ezer bolygón megtalálhatjuk a tagjaikat még akkor sem, ha némelyik faj nagy űrutazó. Elképzelhető, hogy a fajuk csak a galaxis egy-egy szegletében utazgat, és nem jut el mindenhova.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon féltem Lucas látásmódjának hiányától. De most így a film után nem tudom mennyiben lenne annak létjogosultsága Abrams víziójával szemben. Megmondom őszintén amikor először láttam az EPI -et, nagyon furának találtam. Köszönőviszonyba se volt a korábbi részek hangulatával, jawa ide Jabba oda. Fel kellett dolgoznom, rá kellett hangolódjak a korszakra. Most is ez történik. Egyébként a Han halála jelenet neked mennyire tetszett? Ott fantasztikusan visszaadta JJ mindazt ami Lucas -ban zseniális volt!

Tökéletes jelenet! Beránt és nem enged. Először olyan szorító érzésem volt, mint az EPIII-ban az opera jelenetnél. Tudjátok, viszonylag távolról indulunk a kamerával és ahogy egyre érdekesebb, egyre feszültebb a jelenet úgy kapunk egyre közelibb és közelibb kivágásokat, végül már egy-egy arc tölti ki az egész képet. Csak Kylo - Han jelenete még rátesz a hihetetlen drámával és fényjátékkal az egészre úgy 7 és fél lapáttal. A Star Wars a kevés filmek egyike aminek jól áll a teátrális megjelenés (szerintem). Nagy totálok, nagy zenék olyan régimódian. Ezért (is) ennyire hatásos Han és Kylo jelenete, mert Abrams végre letette a kamerát és igazán a két szereplőre bízta a jelenetet. Lucas nagyon értett ehhez a "színpadiassághoz", és Abrams-nek is jól áll egyébként, csak használhatná többet! :P Nem fogok, illetve nem tudok egyenlőre egyébként hosszabb írást közölni az élményeimről, meglátásaimról a filmmel kapcsolatban, de azt tudom, hogy én a legjobban azokat a részeket élveztem a filmben, amikor megnyugodott a kamera és kaptam időt arra, hogy berántson a világ. Rey lépegető albérletét szerintem egy órán át tudnám nézni kimerevítve ilyen nyugtató terápiaként. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Elárulok neked egy titkot. Ezek nem sw-rajongók. Aki nem szereti a prequelt az nem sw-rajongó. Sosem volt az. Egyszerű gondolkodású a mélyebb értelmet nem értő emberekről van szó. Akiket sosem érdekelt hogyan lett Anakin Skywalkerből Darth Vader, hogyan lett egy jó emberből rossz, hogyan írtották ki a Jediket, hogyan működtek a Jedik a Köztársaság idején, hogyan lett a Köztársaságból Birodalom és hogyan pusztultak el a Jedi lovagok, mi volt az a titokzatos klónháborúk. Na a prequel-utálokat ez sosem érdekelte.

Én már csak ugyan rühellem a hozzáállásukat, de ilyeneket azért nagy merészség kijelenteni. Nem biztos, hogy ezek nem érdekelték őket, lehet hogy egyszerűen csak másképp képzelték volna az egészet.

 

Megismertük a Galaxis egy új szegmensét. Ennyi. Itt nincsenek olyan fajok mint a Magban vagy a Peremvidéken. Kis fantázia nem árt.

Attól, hogy egy új szegmensben vagyunk, attól még egy olyan jelenetben, ahol hemzsegnek az idegenek, miért ne tűnhetne fel egy-egy régről ismerős faj? Nyilván kisebb ennek a valószínűsége és senki nem azt várta, hogy tele legyen velük a kocsma, de legalább 1-2, csak hogy adjanak az érzésnek. :D Ez olyan, hogy sok európai országban jellemző, hogy ha bemész egy zsúfolt kocsmába, akkor ott mindenféle nemzetiségű embert találsz. Nyilván mondjuk Németországban a többség német, a fehérek vannak túlsúlyban stb., de belefuthatsz 1-1 magyarba vagy akármilyen ázsiaiba/feketébe is.

 

Annak fényében is durva erről egyáltalán vitázni hogy sokkal fontosabb dolgok történtek. Hogy állt át Kylo Ren, kicsoda Rey, Luke mit lép, Nem, az a legfontosabb hogy egy 5 percre mutatott kocsmában nem láttunk rodiait. :facepalm:

Dzséjttel és Bomarral teljesen egyetértve én ezt valami szándékos belekötésnek érzem egy nagyszerű film iránt.

És akkor mi van, ha fontosabb dolgok is történtek? Senki nem mondta, hogy ez a legfontosabb, de hadd engedtessék már meg, hogy aki akar, az erről is beszélhessen. Akit meg ez hidegen hagy, az ne foglalkozzon vele és ennyi. ;) Ezt a "szándékos belekötés" és társai motívumokat pedig szerintem jó lenne mellőzni. Senkinek nem az a hobbija, hogy direkt keresi a kákán a csomót. Egyszerűen valakinek olyan is lehet zavaró, ami mellett más gond nélkül elsiklik vagy akár észre se veszi. Ettől még nem kell rögtön azt feltételezni, hogy az illető lejáratókampányt folytat a film ellen vagy ilyesmi. Attól, hogy van egy nagyszerű film, attól még lehet beszélni bármiről, attól az alkotás nem lesz rosszabb és nem is kell másoknak annak látni, mert XY megemlített pár számára zavaró tényezőt. ;)

 

Azért sem igazán érdemes számon kérni (bár alapvetően a számonkérésnek nem sok létjogosultsága van) a régebbi fajokat, mert a számuk a galaxisban véges (kivéve az embereket :D). Ha csak egy-egy bolygó szülöttei (Rodia-rodiaiak), akkor nem biztos, hogy több ezer bolygón megtalálhatjuk a tagjaikat még akkor sem, ha némelyik faj nagy űrutazó. Elképzelhető, hogy a fajuk csak a galaxis egy-egy szegletében utazgat, és nem jut el mindenhova.

Ez így van, részben már kitértem erre fentebb. Maz kocsmája és a Hosnian Prime (lehet ekézni, hogy az is csak pár másodperc) szerintem tipikusan olyan jelenetek voltak, ahova befértek volna már ismert idegenek. De nem érdemes már erről beszélni, túl lett tárgyalva.

 

Rey lépegető albérletét szerintem egy órán át tudnám nézni kimerevítve ilyen nyugtató terápiaként. :D

Szegénykémnek erre igencsak sokszor megvolt a lehetősége. Vágyott is vissza rendesen. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annak fényében is durva erről egyáltalán vitázni hogy sokkal fontosabb dolgok történtek. Hogy állt át Kylo Ren, kicsoda Rey, Luke mit lép, Nem, az a legfontosabb hogy egy 5 percre mutatott kocsmában nem láttunk rodiait. :facepalm:

 

Ezt úgy írod, mintha ezekről a premier óta egyáltalán nem lett volna szó. Ez viszont a "A háttérben lévő történetek, érdekességek" topik, itt az ilyen jelentéktelen dolgok kerülnek megvitatásra. És még ilyen kis dolgokban is miért ne lehetne egymással szemben érveket felsorakoztatni? Erről szól ez a fórum.

 

Azért sem igazán érdemes számon kérni (bár alapvetően a számonkérésnek nem sok létjogosultsága van) a régebbi fajokat, mert a számuk a galaxisban véges (kivéve az embereket :D). Ha csak egy-egy bolygó szülöttei (Rodia-rodiaiak), akkor nem biztos, hogy több ezer bolygón megtalálhatjuk a tagjaikat még akkor sem, ha némelyik faj nagy űrutazó. Elképzelhető, hogy a fajuk csak a galaxis egy-egy szegletében utazgat, és nem jut el mindenhova.

 

Miért ne lehetne számon kérni? Az is teljesen legitim álláspont, ha valaki a régi fajok hanyagolását hibának vagy elpuskázott lehetőségnek tartja. Van mellette és ellene is in- illetve out-universe érvek. Eddigi ismereteink szerint pl. a rodiaiak ott vannak mindenhol, legyen az a Coruscant, Tatooine, Lothal vagy a legutolsó csóró lepratelep. Persze ettől még nem kötelező szerepeltetni az egyébként is csak mikroközösséget bemutató Maz kastélyában, de az igényeket mindenkinek szíve joga megfogalmazni.

 

Ráadásul attól még, hogy a faj neve rodiai, egyáltalán nem biztos, hogy csak egy bolygóról származhat.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eddigi ismereteink szerint pl. a rodiaiak ott vannak mindenhol, legyen az a Coruscant, Tatooine, Lothal vagy a legutolsó csóró lepratelep.

Én egyet sem láttam Naboo-n, Kaminón, Geonosison, Utapaun, Mustafaron, Alderaanon, Saleucami-on, Felucián, Bespinen és még jó sok bolygón. :P Szóval eddigi ismereteink szerint a rodiai sem fordul elő mindenhol. Ezt talán egyedül az emberekről mondhatjuk el, mert ha máshogy nem, hát legalább főhőseink megfordulnak mindenhol, azok meg mindig emberek. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Annyit hozzátennék, hogy nyilván bármelyik bolygót el lehet képzelni az eddig megismert fajok szerepeltetése nélkül... de voltak olyan bolygók, helyszínek a filmben, ahol örültem volna, ha feltűnt volna egy-két korábbról ismert faj. Így is nagyon szeretem pl. a Maz Kanatás jelenetet, de egyenesen szupernek tartanám, ha lett volna ott még néhány régről ismert faj. Nagyjából így viszonyulok a témához. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra értettem, hogy a rodiai a Magtól a Peremvidékig sok helyen előfordul. De ezt te is tudod. Nyilván szürreális lenne, ha olyan gyaníthatóan xenofób társadalmakban, mint a kaminóiak vagy a geonosisiak, felbukkannának.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Arra értettem, hogy a rodiai a Magtól a Peremvidékig sok helyen előfordul. De ezt te is tudod. Nyilván szürreális lenne, ha olyan gyaníthatóan xenofób társadalmakban, mint a kaminóiak vagy a geonosisiak, felbukkannának.

Én meg arra próbáltam célozni, hogy hiába futhatsz bele a Magtól a Peremvidékig, még az sem egy nagy lefedettség. Amit ki akarok ebből hozni, hogy hiába fordul meg egy-egy faj több bolygón is, még ez sem indukálja, hogy belefussunk más tömegjelenetekben. Most ez elég hülyén lett megfogalmazva, de remélem, érthető. :)

Szóval persze, van esély arra, hogy Maznál vagy a Jakkún belefuss rodiba vagy twi'lekbe (az embereken kívül talán ez a kettő még a legelterjedtebb faj a Galaxisban), de ugyanúgy arra is nagy esély van, hogy nem. Mint ahogy Bespinen sem tűntek fel, pedig az is egy eléggé univerzális kikötő.

 

Amúgy megjegyzem, elég hányaveti az enciklopédiában a térkép. Jó lenne, ha tisztáznák, hogyan is van ez a nyüves Galaxis felosztva. Mert a Nyugati-nyúlványra van kidobva Jakku, és tény, a Galaxis nyugati oldalán fekszik, de egyben a Peremvidékre is oda van biggyesztve, méghozzá a Belső Peremvidékre, ami a Magvilágokhoz egy piszok közel eső hely - ennek ellenére a Galaxis szélső pontját írják, közben a Peremvidék másik két szegmense és az Ismeretlen Régiók is messzebb vannak a Magvilágoktól.

Szóval, mint Nyugati-nyúlvány, így új terület, de mint Belső Peremvidék már baromira nem az, hiszen ott van az Onderon is. Igaz, a térkép szerint az átellenes oldalon. Takodana meg a Középső Peremvidék része, ahol már igen szép számmal vannak még az új térkép szerint is ismert világok: Kashyyyk, Ithor, Naboo, Malastare, Bothawui, Ord Mantell.

Az Ismeretlen Régió meg a Külső Peremvidék része. Szóval, ha már bevezették ezt a nyüves Nyugati-nyúlványt, legalább jelölhették volna, milyen területet fed ez le. Mert maga a kifejezés új, de, hogy ez most a Galaxis egy kis szegletére vonatkozik vagy a teljes nyugati oldalra, az jó kérdés. Utóbbi esetben nem a Jakku és a Halálcsillag az egyetlen, ami ott található, hanem ott van Endor, Bespin, Hoth, Coruscant, Dantooine, Ord Mantell... És ezek közül csak kettő megemlített bolygó, a többin már jártuk, és abban az esetben a Nyugati-nyúlvány baromira nem új, eleddig filmekben nem látogatott terület.

 

Ez olyan, hogy sok európai országban jellemző, hogy ha bemész egy zsúfolt kocsmába, akkor ott mindenféle nemzetiségű embert találsz. Nyilván mondjuk Németországban a többség német, a fehérek vannak túlsúlyban stb., de belefuthatsz 1-1 magyarba vagy akármilyen ázsiaiba/feketébe is.

Szerintem ez baromira nem jellemző egy európai országra sem, nemhogy sokra. Elég elenyésző a valószínűsége annak, hogy ha betérsz egy zsúfolt kocsmába, ott más nemzetiségűt találsz, nemhogy más rasszt. Még életemben nem találkoztam veszprémi, vagy budapesti, vagy győri, vagy óvári, vagy soproni, vagy szombethelyi kocsmában feketével vagy ázsiaival, pedig jártam már zsúfolt, forgalmas helyeken. Sőt, még a Balaton környékén sem fordult elő ilyen velem, pedig az még turisztikai hely is. Ráadásul elég sűrűn megfordulok ilyen ipari művekben. :)

A legváltozatosabb talán az a kocsma volt, ami Veszprémben az autóbusz pályaudvar mellett volt, ott elég sok volt a cigány - mellesleg, azt a helyet valamennyire lehetett volna Maz kocsmájához hasonlítani. :) De éppen ezért, a más nemzetiségűek és rasszok messze elkerülték. Megeshet, hogy vannak ilyen helyek, de azok meg nem Maz Kanata csehójához hasonlatos kocsmák, hanem rendes helyek, kávézók, éttermek, stb. Esetleg még lehetnek nagyvárosok nemzetiségi kerületeiben ilyen helyek, de ott megint kisebb a valószínűsége, hogy a kerületen kívülről érkezőkbe fuss.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amúgy megjegyzem, elég hányaveti az enciklopédiában a térkép. Jó lenne, ha tisztáznák, hogyan is van ez a nyüves Galaxis felosztva.

Na egy ilyenre én is nagyon kíváncsi lennék. :)

 

Utóbbi esetben nem a Jakku és a Halálcsillag az egyetlen, ami ott található...

Halálcsillag? :)

 

Szerintem ez baromira nem jellemző egy európai országra sem, nemhogy sokra. Elég elenyésző a valószínűsége annak, hogy ha betérsz egy zsúfolt kocsmába, ott más nemzetiségűt találsz, nemhogy más rasszt. Még életemben nem találkoztam veszprémi vagy budapesti kocsmában feketével vagy ázsiaival, pedig jártam már zsúfolt, forgalmas helyeken. Sőt, még a Balaton környékén sem fordult elő ilyen velem, pedig az még turisztikai hely is.

Tényleg? Ez engem nagyon meglep, mert én viszont rendszeresen találkozok külföldiekkel. Nyilván a fehérekről csak akkor derül ki, ha épp hallom őket más nyelven beszélni, más rassznál ez egyértelműbb. Mondjuk érdemi tapasztalatom csak Budapest kapcsán van, néha megfordulok a Balatonnál itt-ott, de eddig szinte minden alkalommal jó pár külföldibe futottam a szórakozóhelyeken. Pesten meg még az se kell, elég ha felszállok a 4-6-osra, amit elég sűrűn meg is kell tennem. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Halálcsillag? :)

Igen, a Halálcsillag mindkét változata a Galaxis nyugati oldalán dekkolt. Az első az ep4 elején, a második meg végig az ep6-ban. Sőt, a Tarkin című könyvben meg is van nevezve, hogy a Halálcsillag a Nyugati-nyúlványon épült, így ha még nem is az egész nyugati felet jelenti ez a fogalom, akkor is, a kettőből egy ugyanazon a területen volt, ahol a Jakku is van.

 

Tényleg? Ez engem nagyon meglep, mert én viszont rendszeresen találkozok külföldiekkel. Nyilván a fehérekről csak akkor derül ki, ha épp hallom őket más nyelven beszélni, más rassznál ez egyértelműbb. Mondjuk érdemi tapasztalatom csak Budapest kapcsán van, néha megfordulok a Balatonnál itt-ott, de eddig szinte minden alkalommal jó pár külföldibe futottam a szórakozóhelyeken. Pesten meg még az se kell, elég ha felszállok a 4-6-osra, amit elég sűrűn meg is kell tennem. :D

És azok a kocsmák olyanok, mint Maz Kanata kastélyának lebuja? Mert én tényleg ilyen kocsmákról beszélek, ami nem szerepel a turisztikai lapokban. A szó leghagyományosabb értelmében vett kocsmák.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.