Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

A Nyugati-nyúlvány elvileg már a Legends-nek is a része volt (Essential Atlas), de azt nem tudom, hogy a kettő elhelyezkedése lefedi-e egymást. Mindenesetre a mostani felületes térkép helyett jó lenne valami részletesebb és pontosabb is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, a Halálcsillag mindkét változata a Galaxis nyugati oldalán dekkolt.

Csak nem olyan nagy ez a galaxis. :)

 

És azok a kocsmák olyanok, mint Maz Kanata kastélyának lebuja? Mert én tényleg ilyen kocsmákról beszélek, ami nem szerepel a turisztikai lapokban. A szó leghagyományosabb értelmében vett kocsmák.

Hát most ezt így meg nem mondom, hogy olyanok-e, mint Maz kocsmája. :D Az viszont biztos, hogy ott hatalmas lehetett a "multikulti", mert jó sok faj képviseltette magát és aligha mind alapból a Takodana-hoz köthető.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én Sopronban találkoztam már feketével is ázsiaival is ha Pesten csak átutazom akkor is minimum látok egyet-egyet, akkor gondolom egy nagyobb európai városban ez halmozott dolog, pláne Franciaországban... bár most már a Németeknél is :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már csak ugyan rühellem a hozzáállásukat, de ilyeneket azért nagy merészség kijelenteni. Nem biztos, hogy ezek nem érdekelték őket, lehet hogy egyszerűen csak másképp képzelték volna az egészet.

 

Ok csak el kellett volna ismerniük hogy bocsi én máshogy képzeltem és lelépek. Nem, ehelyett jött a förtelem fikatenger.

 

 

Attól, hogy egy új szegmensben vagyunk, attól még egy olyan jelenetben, ahol hemzsegnek az idegenek, miért ne tűnhetne fel egy-egy régről ismerős faj? Nyilván kisebb ennek a valószínűsége és senki nem azt várta, hogy tele legyen velük a kocsma, de legalább 1-2, csak hogy adjanak az érzésnek. :D Ez olyan, hogy sok európai országban jellemző, hogy ha bemész egy zsúfolt kocsmába, akkor ott mindenféle nemzetiségű embert találsz. Nyilván mondjuk Németországban a többség német, a fehérek vannak túlsúlyban stb., de belefuthatsz 1-1 magyarba vagy akármilyen ázsiaiba/feketébe is.

 

Azért nem tünhetnek fel mert új szegmensben vagyunk. Több ezer fényévre a Magtól. Ide csak olyan fajok járnak akik közel laknak. Az meg nonszensz hogyha bemegyek egy berlini kocsmába többnemzetiségü embereket találok. Lehet hogy csak kék szemü szőke nácikat, de lehet hogy muszlim arabokat csak. Miért nem lehet azt elképzelni hogy a Galaxis eddig nem látott szegmensében pont abban a pillanatban amikor Solo bemegya kocsmába nincs ismerős faj. És ha Solo érkezése elött fél órával elment egy vuki, vagy egy dug akkor mi van? Abban a pillanatban ahogy Solo belépett Kanata kocsmájába épp nem volt ismerős faj. Lehet két nappal azelött volt.

 

 

És akkor mi van, ha fontosabb dolgok is történtek? Senki nem mondta, hogy ez a legfontosabb, de hadd engedtessék már meg, hogy aki akar, az erről is beszélhessen. Akit meg ez hidegen hagy, az ne foglalkozzon vele és ennyi. ;) Ezt a "szándékos belekötés" és társai motívumokat pedig szerintem jó lenne mellőzni. Senkinek nem az a hobbija, hogy direkt keresi a kákán a csomót. Egyszerűen valakinek olyan is lehet zavaró, ami mellett más gond nélkül elsiklik vagy akár észre se veszi. Ettől még nem kell rögtön azt feltételezni, hogy az illető lejáratókampányt folytat a film ellen vagy ilyesmi. Attól, hogy van egy nagyszerű film, attól még lehet beszélni bármiről, attól az alkotás nem lesz rosszabb és nem is kell másoknak annak látni, mert XY megemlített pár számára zavaró tényezőt. ;)

 

Persze megemlítheted azt hogy ez zavar. De az hogy 8 oldalon keresztül ezen lovagoltok úgy hogy Dzséjt kristálytiszta logikával már megírta hogy értelmetlen(hisz ha most zavar akkor az ep5-ben miért nem)? A mennyiság pb. Ok egyszer leírtad, de hogy napokon keresztül ezen a jelentéktelen marhaságon megy a lovaglás az már kiábrándító.

 

 

Ez így van, részben már kitértem erre fentebb. Maz kocsmája és a Hosnian Prime (lehet ekézni, hogy az is csak pár másodperc) szerintem tipikusan olyan jelenetek voltak, ahova befértek volna már ismert idegenek. De nem érdemes már erről beszélni, túl lett tárgyalva.

 

Végre rájöttél. Túl kéne rajta lépni.

 

 

 

Ezt úgy írod, mintha ezekről a premier óta egyáltalán nem lett volna szó. Ez viszont a "A háttérben lévő történetek, érdekességek" topik, itt az ilyen jelentéktelen dolgok kerülnek megvitatásra. És még ilyen kis dolgokban is miért ne lehetne egymással szemben érveket felsorakoztatni? Erről szól ez a fórum.

 

Persze, de ahogy pb-nek is írtam nem napokon keresztül. Egyszer leírtátok ,amire rengeteg értelmes és logikus ellenérv válasz jött. De ennek ellenére is csak megy a mantra hogy jaj meg de meg stb. Túl kéne rajta lépnetek.

 

 

 

Miért ne lehetne számon kérni? Az is teljesen legitim álláspont, ha valaki a régi fajok hanyagolását hibának vagy elpuskázott lehetőségnek tartja. Van mellette és ellene is in- illetve out-universe érvek. Eddigi ismereteink szerint pl. a rodiaiak ott vannak mindenhol, legyen az a Coruscant, Tatooine, Lothal vagy a legutolsó csóró lepratelep. Persze ettől még nem kötelező szerepeltetni az egyébként is csak mikroközösséget bemutató Maz kastélyában, de az igényeket mindenkinek szíve joga megfogalmazni.

 

Ráadásul attól még, hogy a faj neve rodiai, egyáltalán nem biztos, hogy csak egy bolygóról származhat.

 

Számon lehet kérni de csak EGYSZER.

 

A szövegben vannak a válaszaim. Bocsi.

Szerkesztve: - Frenkie
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számon lehet kérni de csak EGYSZER.

 

A szövegben vannak a válaszaim. Bocsi.

 

Mi az, hogy csak egyszer? Ki az aki így ezt meghatározta? Te? Jó, hogy nem már bocsánatot kell kérnünk, mert van egy véleményünk ami mellett kiállunk, ami mellett el lehet menni az egész filmet tekintve, én is ezt teszem, de mint azt már lejjebb írták a fórumnak ezen topicjában, pont az ilyen pisztricsálé dolgokat is ki lehet tárgyalni. Pont te szoktál dobálózni a kommunizmussal, most akkor ez mi, hogy nem arról beszélek és annyiszor amennyiszer szeretnék?

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Volt szó arról, hogy milyen kevés faj került be az új filmbe az eddigiek közül. A kivágott jelenetekben végezte Constable Zuvio, pedig ő egy ugyanolyan Kyuzo fajba tartozó karakter, mint Embo a wookieepedia szerint. Pedig az nem is eddigi filmes faj, hanem ráadásul TCW-s!!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Skacok! Amivel Rey húzgálja a rovátkákat az nem hasonlít túlságosan is a kaminoi nyílhegyre? :o

Hát ha gy mérgező nyílheggyel húzgálná, az elég aggályos lenne. :P Bááár... végül is a befúródás után Obi-wan is nyugodtan fogdosta. :)

 

Volt szó arról, hogy milyen kevés faj került be az új filmbe az eddigiek közül. A kivágott jelenetekben végezte Constable Zuvio, pedig ő egy ugyanolyan Kyuzo fajba tartozó karakter, mint Embo a wookieepedia szerint. Pedig az nem is eddigi filmes faj, hanem ráadásul TCW-s!!!

Hogy hol? Jah, a kivágott jelenetekben... ennyit erről. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hát ha gy mérgező nyílheggyel húzgálná, az elég aggályos lenne. :P Bááár... végül is a befúródás után Obi-wan is nyugodtan fogdosta. :)

 

Amíg nem vágod/szúrod meg vele magad addig nincs gáz :) Obi-Wan is azért fogdoshatta, Rey példányáról (ha egyáltalán az) meg már biztos lekopott a mérgező bevonat. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gagyi kézikamerás felvételekből inkább nem vágnék ki képet, a kamino-i nyílhegyről meg egyszerűen lehet találni a neten. Szerintem semmi köze a kettőnek egymáshoz. Lehet, hogy kamino-i nyílheggyel vési a vonalakat Rey, de hogy az akkor nem olyan típusú, amilyet az Ep.2-ben láttunk, arra (stílszerűen :D) mérget vennék. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kéne róla egy kép.

A kamerásból ki lehet nyerni.

 

A gagyi kézikamerás felvételekből inkább nem vágnék ki képet, a kamino-i nyílhegyről meg egyszerűen lehet találni a neten. Szerintem semmi köze a kettőnek egymáshoz. Lehet, hogy kamino-i nyílheggyel vési a vonalakat Rey, de hogy az akkor nem olyan típusú, amilyet az Ep.2-ben láttunk, arra (stílszerűen :D) mérget vennék. ;)

Akkor vak vagy mint egy vakond. Ha szerinted ez nem is hasonlít egymásra akkor shotgun. :D

 

Nem hinném, hogy ugyanazzal húzogatja, az kicsit erős lenne, inkább egy ugyanolyannal. :D

Jogos! Maradunk az ugyanolyannál. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így összehasonlítva szerintem nem olyan, a mellékágak szára által bezárt szög sem stimmel, abból úgy tűnik, hogy amit Rey tart négy mellék ággal rendelkezik, sőt azok igazából nem is ágak mivel tömöttek a közepéig, valamint túl vastagok is az oldalszárnyak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg a "főnyíl" (a középső rész) is más. Rey esetében az egész cucc szögletes, minden elágazás derékszögű, a végén is meredek törés van, miközben a kamino-i nyílhegy ívesebb idomokat tartalmaz, finomabb formákból áll. Ettől még persze az is lehet egyfajta változat, ami Rey-nél van, de más típusú.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már azzal is beérném ha valamiféle nyílhegy lenne. Ha nem kaminoi akkor másfajta. Ha van valami jelentősége annak a kis vacaknak akkor a neten csak fel lesz tán tüntetve. Szétnézegettem de sehol se találtam utalást arra hogy Rey mivel karcolgatta a strigulákat.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Így összehasonlítva szerintem nem olyan, a mellékágak szára által bezárt szög sem stimmel, abból úgy tűnik, hogy amit Rey tart négy mellék ággal rendelkezik, sőt azok igazából nem is ágak mivel tömöttek a közepéig, valamint túl vastagok is az oldalszárnyak.

Meg a "főnyíl" (a középső rész) is más. Rey esetében az egész cucc szögletes, minden elágazás derékszögű, a végén is meredek törés van, miközben a kamino-i nyílhegy ívesebb idomokat tartalmaz, finomabb formákból áll. Ettől még persze az is lehet egyfajta változat, ami Rey-nél van, de más típusú.

 

Ne csináljátok már, de komolyan. :D Te Jézus atyaúristen!!! :lol::lol2:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem is nyílhegy, de nem feltétlenül Kamino-i. Valószínűleg többféle nyílhegy is létezik, Kamino meg a világ végén van, meglepő lenne, ha ez pont egy kaminoi nyíl lenne, főleg, hogy nem pont ugyanaz. De nyílhegynek nyílhegy szerintem, ami eddig csak a PT-ben volt, ergo így is szép utalás. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.