Ugrás a kommentre

A háttérben lévő történetek, érdekességek


Nabopolasszar

Ajánlott hozzászólás

Áááá nem az! az északi pólussal bezárt szöge egy fokkal eltér. :lol2:

Bezony. :D Nem hasonlítanak ám jobban, mint az ithoriaiak az otteganokra. :evil:

 

Persze, nyílhegynek simán jó. Mondjuk azért az ilyeneket már elég erőltetettnek érzem PT utalásnak felfogni. Lassan Rey "ebédjét" is beírhatjuk oda, hisz az Ep.2-ben láttunk szilárdabb ételt falatozó embereket, az OT-ban meg ha jól rémlik, akkor csak az idegenek ettek ilyet, Luke-ék levest lapátoltak.. :D :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ebben semmi erőltetett nincs. Elég ránézni és egyértelmű a hasonlóság. Aki ezt tagadja az bolond (már bocsánat). Ok, lehet, hogy nem Kaminoi nyíl, de akkor is nem lehet nem észrevenni a szinte tökéletes egyezést. Ezek a szögek meg hasonlók a vicc kategórián is túl tesznek. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bezony. :D Nem hasonlítanak ám jobban, mint az ithoriaiak az otteganokra. :evil:

 

Persze, nyílhegynek simán jó. Mondjuk azért az ilyeneket már elég erőltetettnek érzem PT utalásnak felfogni. Lassan Rey "ebédjét" is beírhatjuk oda, hisz az Ep.2-ben láttunk szilárdabb ételt falatozó embereket, az OT-ban meg ha jól rémlik, akkor csak az idegenek ettek ilyet, Luke-ék levest lapátoltak.. :D :D

Számomra eléggé hasonlít a kaminoi nyílhoz ahhoz, hogy PT utalásnak fogjam fel. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, hát tudni kéne, hogy hányféle kamino-i nyílhegy van és mennyire hasonlítanak egymásra. Nem egy "szériából" vannak, az tuti. Persze, hasonlítanak, ahogy mondjuk Luke zöld fénykardja is Obi-Wan utolsójára, vagy Vader-é Anakin-éihoz, de azért nem ugyanolyanok. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy hol? Jah, a kivágott jelenetekben... ennyit erről. :)

 

Jó, de azért eléggé be volt harangozva az a Zuvio karakter. Figura is megjelent róla, külön novella is, meg JJ is magyarázott egyszer róla (talán akkor még nem volt a szemétben a jelenete), és gondolom az ő kimaradt jelenete is rákerül majd a DVD-re/Blu-ray-re, és az meg sztem attól még ugyanúgy kánonnak számít.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de azért eléggé be volt harangozva az a Zuvio karakter. Figura is megjelent róla, külön novella is, meg JJ is magyarázott egyszer róla (talán akkor még nem volt a szemétben a jelenete), és gondolom az ő kimaradt jelenete is rákerül majd a DVD-re/Blu-ray-re, és az meg sztem attól még ugyanúgy kánonnak számít.

Mint kiegészítő, úgy szép kapocs. :peace:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A gagyi kézikamerás felvételekből inkább nem vágnék ki képet, a kamino-i nyílhegyről meg egyszerűen lehet találni a neten. Szerintem semmi köze a kettőnek egymáshoz. Lehet, hogy kamino-i nyílheggyel vési a vonalakat Rey, de hogy az akkor nem olyan típusú, amilyet az Ep.2-ben láttunk, arra (stílszerűen :D) mérget vennék. ;)

Maximálisan egyetértek, annyi a közös bennük, hogy mindkettő hegyes. Megjegyzem, nézzétek meg a belinkelt képek után snittet, kiderül, hogy amit Rey tart, az egy hosszabb, pálcaszerű cucc vége. Ugyan homályos a kép, de ahogy mozgatja, látni a pálca másik végét is.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maximálisan egyetértek, annyi a közös bennük, hogy mindkettő hegyes. Megjegyzem, nézzétek meg a belinkelt képek után snittet, kiderül, hogy amit Rey tart, az egy hosszabb, pálcaszerű cucc vége. Ugyan homályos a kép, de ahogy mozgatja, látni a pálca másik végét is.

Tényleg van valami kis "drót" a végén, de a feje az akkor is nagyban hasonlít a kaminoi nyílhegyhez. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon tanulságos, kár, hogy nem volt még meg, amikor pár hete az AXN Hungary a Facebook oldalán gúnyolódott az ep2-n az ep7-tel példázva. Kevesebb képet kellett volna összehalásznom, a hülyeségükre ez az egy videó rávilágít (megjegyzem, akkor újfent meglepett, mennyien védték meg az ep1-2-3-at).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Talán a Baljós Árnyak volt az első nagy mozifilm ahol egy adott jelenetnél lecserélték néhány szinész alakitását olyanokra, amelyeket más felvételeknél rögzitettek. Érdekes, hogy itt is volt ilyen. Han Solo maradt, Rey és Finnből viszont egy másik felvételt használtak:

 

lEr15G2.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem is nagyon tetszett!

Erről ennyit. Páran láttak egy mechanikus papagájt és azt hitték, hogy már visszamentek Abramsék az időben leforgatni a 7-et.

 

Ennyi "green screen" volt az eredeti trilógiában is, csak ott festett és odavetített hátterek voltak. Teljesen evidens volt, hogy ennyire használnak vizuális effektusokat, nem tudom, mennyi újdonsággal szolgált ez bárkinek is. Viszont az összes szereplő animatronic figura volt vagy beöltözött színész, a rohamosztagosok hús-vér statiszták (vagy Hollywood-i sztárok), a prequelekben meg kb. mindent a lustább filmeseknél gyakori "majd kirotózzuk!" felkiáltással vettek fel, egyetlen klón sem volt a forgatáson, mindegyik animálva volt (megjegyzem, látszik is).

 

Egyedül a két színész esetén alkalmazott motion capture volt a drasztikusabb CGI-használat, amit én nagyon becsülök, mert ez az egyik leginkább formabontó eszköz, ami csak egy nagyköltségvetésű film esetén rendelkezésre áll.

 

Sokan mondták, hogy mi a különbség aközött, hogy egy stúdióban vesznek fel egy épített erdőben egy fénykardpárbajt, és aközött, hogy teljesen zöld háttér előtt. Merthogy mindkettő mű. Igen ám, de ami fel van építve, az már magában hordozza a realisztikusságot (függetlenül attól, hogy milyen anyagból állították elő), míg egy cgi kép esetén rengeteg munkának kell megtörténnie, hogy az valóságosnak tűnjön, és picit mindig le fogja dobni magát a vászonról.

 

Szerintem ez a legépeszűbb elegye a díszleteknek és a CGI-nak, ennél több hagyományos módszert alkalmazva iszonyatosan mellényúltak volna az alkotók. Mára jött rá a filmkészítés arra, hogy a digitális technika nem old meg és nem helyettesíthet mindent. Ez az elmúlt időben rengeteg filmen látszik, a Csillagok között modelljeitől kezdve a Saul és a Hateful Eight celluloid formátumáig. Ez egyébként nem Lucas hibája, akkor, amikor a prequelek készültek, minden filmes úgy gondolkozott, mint ő, kivéve Peter Jacksont, nem véletlen, hogy elismertebb és maradandóbb az - általam egyébként nem különösebben kedvelt - Gyűrűk ura-filmek látványvilága, mint a prequeleknek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ma belefutottam egy kis érdekességbe, amit gondoltam meg kell osztanom veletek. :)

Aki szeretné elolvasni The Crimson Corsair and the Lost Treasure of Count Dooku könyvet az most ne olvasson bele, mert elég nagy spoiler következik.

 

Gondolom mindenki emlékszik arra a két alakra Maz Kanata kastélyából, akikhez Finn csatlakozni akart. Viszont a legénység nem csak két főből áll, ráadásul az egyik csapattag sokak számára ismerős lehet.

 

CT-6116 "Kix" a TCW sorozatból tagja a legénységnek, ráadásul az ST éra alatt. Mekkora vagány lenne, ha egy abban az időben játszódó animációs sorozatban feltűnne a kalózokkal együtt. Elég furcsa belegondolni, hogy miközben Finn a kapitánnyal beszél, Kix valószínűleg a hajón ügyködik. :)

 

Szerkesztve: - Dei
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi "green screen" volt az eredeti trilógiában is, csak ott festett és odavetített hátterek voltak. Teljesen evidens volt, hogy ennyire használnak vizuális effektusokat, nem tudom, mennyi újdonsággal szolgált ez bárkinek is. Viszont az összes szereplő animatronic figura volt vagy beöltözött színész, a rohamosztagosok hús-vér statiszták (vagy Hollywood-i sztárok), a prequelekben meg kb. mindent a lustább filmeseknél gyakori "majd kirotózzuk!" felkiáltással vettek fel, egyetlen klón sem volt a forgatáson, mindegyik animálva volt (megjegyzem, látszik is).

 

Egyedül a két színész esetén alkalmazott motion capture volt a drasztikusabb CGI-használat, amit én nagyon becsülök, mert ez az egyik leginkább formabontó eszköz, ami csak egy nagyköltségvetésű film esetén rendelkezésre áll.

 

Sokan mondták, hogy mi a különbség aközött, hogy egy stúdióban vesznek fel egy épített erdőben egy fénykardpárbajt, és aközött, hogy teljesen zöld háttér előtt. Merthogy mindkettő mű. Igen ám, de ami fel van építve, az már magában hordozza a realisztikusságot (függetlenül attól, hogy milyen anyagból állították elő), míg egy cgi kép esetén rengeteg munkának kell megtörténnie, hogy az valóságosnak tűnjön, és picit mindig le fogja dobni magát a vászonról.

 

Szerintem ez a legépeszűbb elegye a díszleteknek és a CGI-nak, ennél több hagyományos módszert alkalmazva iszonyatosan mellényúltak volna az alkotók. Mára jött rá a filmkészítés arra, hogy a digitális technika nem old meg és nem helyettesíthet mindent. Ez az elmúlt időben rengeteg filmen látszik, a Csillagok között modelljeitől kezdve a Saul és a Hateful Eight celluloid formátumáig. Ez egyébként nem Lucas hibája, akkor, amikor a prequelek készültek, minden filmes úgy gondolkozott, mint ő, kivéve Peter Jacksont, nem véletlen, hogy elismertebb és maradandóbb az - általam egyébként nem különösebben kedvelt - Gyűrűk ura-filmek látványvilága, mint a prequeleknek.

 

Az elsőtől az utolsó szóig egyetértek. Köszi hogy ilyen jól összefoglaltad amit gondolok, én nem tudtam volna :)

 

 

 

 

Én egyébként úgy érzem hogy az Ep7 sikeresen belőtte azt az ösvényt amit látvány szintjén tartania kell a következő részeknek. Itt most megfelelő arányban voltak dolgok, és nagyon szép lett a végeredmény.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ennyi "green screen" volt az eredeti trilógiában is, csak ott festett és odavetített hátterek voltak. Teljesen evidens volt, hogy ennyire használnak vizuális effektusokat, nem tudom, mennyi újdonsággal szolgált ez bárkinek is. Viszont az összes szereplő animatronic figura volt vagy beöltözött színész, a rohamosztagosok hús-vér statiszták (vagy Hollywood-i sztárok), a prequelekben meg kb. mindent a lustább filmeseknél gyakori "majd kirotózzuk!" felkiáltással vettek fel, egyetlen klón sem volt a forgatáson, mindegyik animálva volt (megjegyzem, látszik is).

Ez nem igaz mert volt beöltözött Temuera Morrison is meg más talán két klón. Persze ez nem olyan sok mint a VII -ben, de azért voltak.

 

Sokan mondták, hogy mi a különbség aközött, hogy egy stúdióban vesznek fel egy épített erdőben egy fénykardpárbajt, és aközött, hogy teljesen zöld háttér előtt. Merthogy mindkettő mű. Igen ám, de ami fel van építve, az már magában hordozza a realisztikusságot (függetlenül attól, hogy milyen anyagból állították elő), míg egy cgi kép esetén rengeteg munkának kell megtörténnie, hogy az valóságosnak tűnjön, és picit mindig le fogja dobni magát a vászonról.

Ezt a felfogást sose értettem. Nekem sose volt gondom a látványosabb hátterekkel amiben volt cgi is.

 

Szerintem ez a legépeszűbb elegye a díszleteknek és a CGI-nak, ennél több hagyományos módszert alkalmazva iszonyatosan mellényúltak volna az alkotók.

Hasonlóan történt a PT esetében is, csak ott kicsit több volt talán a computer generate image, mint itt. Bár ezt a videót elnézve még ez sem biztos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez nem igaz mert volt beöltözött Temuera Morrison is meg más talán két klón. Persze ez nem olyan sok mint a VII -ben, de azért voltak.

OFF

 

Amikor látjuk Temuera arcát akkor "CGI kosztüm" van rajta. A PT-ben minden klónpáncél CGI-vel készült kivétel nélkül.

SithSnapshotBlueSendoff.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF

 

Amikor látjuk Temuera arcát akkor "CGI kosztüm" van rajta. A PT-ben minden klónpáncél CGI-vel készült kivétel nélkül.

Amit én a mai napig nem értek. Bár gyanítom, hogy Lucas valójában nagyon megutálta ezeket a páncél kosztümöket az ep4-5-6 forgatásán, mert rengeteg gond volt velük, különösen az ep4-ben. Ettől függetlenül érthetetlen, hogy miért nem lehetett legalább ebben a két jelenetben beöltöztetni őket.

 

Akkor rosszul emlékeztem. Bár mintha egyszer lett volna nála egy klón sisak is, talán az Utapau -s jelenetekben. De akkor az a max.

Igen, az utapaui jelenetben, maikor leveszi a sisakot, ott a forgatáson is volt nála sisak. Gondolom azért, hogy tényleg fogjon valamit, ne csak elképzelje. De ha jól rémlik - erre most nem esküdnék meg - egy rohamosztagos sityak volt nála csak, és azt is lecserélték Cody valódi sisakjára digitálisan.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az előző spoileres íráshoz egy kis újabb adalék.

 

Kix a Szeparatisták fogságába került, mert információkat tudott a Sithek tervéről. Sztázis kamrába zárták, majd egy szepi hajó fedélzetén készültek leszállítani Dooku grófnak, de a hajó lezuhant a Ponemah bolygóra és legalább 50 évig ott volt érintetlenül, Kix-el a sztázis kamrába.

Itt találtak rá az Ébredő Erőben is szereplő kalózok.

 

Annyira örülnék, ha feltűnnének a kalózok az új részben is, de ezúttal Kix-el együtt. Még ha csak a háttérben is. :D

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.