Ugrás a kommentre

Kedvenc jelenet


Ody Mandrell

Ajánlott hozzászólás

Han halála.

Utolsó jelenet teljes egésze.

És bár senki nem írta még.. Nekem mindenképp elég érzelemdús volt mikor finn először kapcsolta be a fénykardot. Még ha tudtam nem is őt illeti.

 

Egyébként nekem tűnt csak úgy hogy R2 a bázison maradt majd mégis ott volt mikor leszálltak az utolsó jelenetnél?! (lehet más droid volt)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Az nekem is jobban bejött az előzőekhez képest. Így utólag visszagondolva.. Néha lassabb majd gyorsabb volt a kard bekapcsolása. Ez inkább hangban jelentkezett, konkrét példát még nem tudnék írni, ma láttam először majd idővel potolom ha többször nézem. Nektek nem tűnt fel?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen. Az nekem is jobban bejött az előzőekhez képest. Így utólag visszagondolva.. Néha lassabb majd gyorsabb volt a kard bekapcsolása. Ez inkább hangban jelentkezett, konkrét példát még nem tudnék írni, ma láttam először majd idővel potolom ha többször nézem. Nektek nem tűnt fel?

 

Ez már az előző filmekben is így volt. Ha drámai hatás kellett, lassan, méltóságteljesen kapcsoltak be a kardok; ha viszont vészhelyzet volt, a másodperc törtrésze alatt ott volt a penge :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez már az előző filmekben is így volt. Ha drámai hatás kellett, lassan, méltóságteljesen kapcsoltak be a kardok; ha viszont vészhelyzet volt, a másodperc törtrésze alatt ott volt a penge :)

 

Már ott is feltűnt de itt valahogy jobban észrevehető volt. Nem vesz le az élményből csak javít rajta igazából :D

Elvégre ezek filmek :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Számomra a Hosnian-rendszer elpusztítása és a Han-Ben konfrontáció ütött természetesen a legjobban, de kedvenc jelenetnek talán a párbajt jelölném meg. Volt benne valami olyan nyersség vagy brutalitás, amit eddig nem véltem érezni más párbajban. Tényleg olyan volt, mint aminek híresztelték, rövid, de látványos.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem minden egyes másodperc maga a csoda volt.Hogy mi a kedvenc jelenetem? Maga a film. Az érzés előjött. Mikor kicsi Frenkie jóval 30 évvel ezelőtt bement a moziba és csak ámult. Tényleg mit emeljek ki? Rey létének a bemutatását? Han Solo halálát? Dameron és Finn barátságát? Nem tudok semmit kiemelni mert maga az összeség nyújt akkora élményt mint mikor 1981-ben először láttam az EP4-et. A hősök, a kaland a Galaxis sorsa akkora egyveleget alkot hogy én másodszori nézésre megkönnyeztem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dameron és Finn barátságát?

Amúgy szerintem azért is volt olyan keveset Poe a filmben, mert ő lesz karakterileg az új Han Solo, és így ketten nem fértek volna el a filmben. Viszont már ebből a sok ölelkezésből, és haverkodásból látszik, hogy ők az új Luke és Han, de ez nekem nagyon bejön. Nyilván Finnt meg se próbálom Lukehoz hasonlítani, csak magát a szitut...vagyis a barátságot. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy vicces jelenet, amin sokat nevettem (nem szöveghű vszeg):

 

Rey: Szóval te ellenálló vagy?

Finn: Igen, persze..

Rey: De jó, még sohasem találkoztam ellenállóval.

Finn: Hát... mi így nézünk ki.

 

:D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy vicces jelenet, amin sokat nevettem (nem szöveghű vszeg):

 

Rey: Szóval te ellenálló vagy?

Finn: Igen, persze..

Rey: De jó, még sohasem találkoztam ellenállóval.

Finn: Hát... mi így nézünk ki.

 

:D

 

"…Mármint én. Mások meg máshogy." :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt bírom ezekben a mondásaiban Finnek, hogy egy hús-vér rohamosztagostól hallhatunk ilyeneket. Azért valljuk be, pont egy rohamoszitól nemigen számítanánk ilyesmire, hisz ők mindig a tökéletes gonosz tökéletes szolgáit képviselték.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bármelyik jelenet, amiben Csubakka szerepelt. Csubakka = Star Wars

 

Felháborító, hogy Peter Mayhew neve a végén ömlesztve lett kiírva pár nevenincs másodhegedűssel, és nem a nagyok között volt! Több színészi játékot mutatott, mint akármelyik CGI bigyó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bármelyik jelenet, amiben Csubakka szerepelt. Csubakka = Star Wars

 

Felháborító, hogy Peter Mayhew neve a végén ömlesztve lett kiírva pár nevenincs másodhegedűssel, és nem a nagyok között volt! Több színészi játékot mutatott, mint akármelyik CGI bigyó.

Akármelyik CGI bigyó? Volt vagy két CGI karakter :) Mayhew egyébként viszonylag keveset volt Csubakka "bőrében", mivel nagyon beteg. Ahol mozgalmasabb jelenet volt ott Chewie-t egy 29 éves finn sportoló Joonas Suotamo játszotta.

 

tumblr_inline_nzkezzhguo1sh134d_1280.jpg

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A képi világ szerintem itt a legszimbolikusabb. Amikor Rey és Ren mindketten fogják mindkettejük kardjait, és a kék penge van az ég felé és a piros a Skb felé.... Han beleesik a fénybe....

Gyönyörű.

 

Az nekem is nagyon tetszett (a Han-os rész konkrétan), de az egész jelenet ahogy meg van komponálva a fényekkel valami fantasztikus, rögtön a kedvencem lett. Ahogy fent megérkeznek Rey-ék és az éppen eltűnőfélben lévő nap fénye még pont bevilágít a nyitott ajtón és van egy olyan frame, ahol oldalról látjuk a hidat, ahol állnak Han és Ben a fentről beszűrődő fény pedig pedig egy derékszögű háromszög átfogójaként pont egyenesen erre a párosra vetítődik rá. Aztán mikor eltűnik a nap fénye és ránk borul a sötétség akkor szúrja át Ben Hant, aki pedig ahogy Te is írtad a fény felé "távozik". Nagyszerű jelenet! :clap:

 

Nekem egyébként még ott van a komoly érzelmi töltettel bíró jelenetek között Han és Leia találkozása is, az is remekül volt felépítve. Először csak várjuk, ahogy kiszáll a személyzet és már az volt bennem első megtekintésre is, hogy mikor jön már meg Leia és aztán ahogy megjelenik és egymásra néznek Hannal, az nagyon el volt találva, azt a régi igazi feszültséget éreztem benne, ami ott volt a classicban is és az a szerelmi szál ezért működött ilyen jól. Hannak az a "csibészes" nézése, Leia pedig a visszafogott mégis méltóságteljes pillantásával engem meggyőzött (még ha a színésznő sajnos külsőre nagyon messze volt fénykorától). Aztán ahogy 3PO bepofátlankodik a képbe és elkezd olyan fellengzősen körülményeskedni az remek kis gag volt és aztán ahogy Leia finoman ránéz és a protokolldroid BB-8-el odébbáll... ez olyan igazi classic hangulat volt, ami elkapott és nagyon jó volt így őket együtt látni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem egyébként még ott van a komoly érzelmi töltettel bíró jelenetek között Han és Leia találkozása is, az is remekül volt felépítve. Először csak várjuk, ahogy kiszáll a személyzet és már az volt bennem első megtekintésre is, hogy mikor jön már meg Leia és aztán ahogy megjelenik és egymásra néznek Hannal, az nagyon el volt találva, azt a régi igazi feszültséget éreztem benne, ami ott volt a classicban is és az a szerelmi szál ezért működött ilyen jól. Hannak az a "csibészes" nézése, Leia pedig a visszafogott mégis méltóságteljes pillantásával engem meggyőzött (még ha a színésznő sajnos külsőre nagyon messze volt fénykorától). Aztán ahogy 3PO bepofátlankodik a képbe és elkezd olyan fellengzősen körülményeskedni az remek kis gag volt és aztán ahogy Leia finoman ránéz és a protokolldroid BB-8-el odébbáll... ez olyan igazi classic hangulat volt, ami elkapott és nagyon jó volt így őket együtt látni.

Abszolút. Ehhez egyetlen dolgot tennék hozzá: amikor Rey visszatér a Starkiller bázisról, és osztoznak Han elvesztésének fájdalmában Leiával, majd megszólal a klasszikus Leia-Han téma, épp csak lassított tempóban: 22 - Farewell and the Trip 2 percnél. Az ember rájön, hogy már sosem fognak összeölelkezni Hannal, ami olyan érzés, mintha kvázi Leia egy részét ölte volna meg Ben, mintha egy részt szakítottak volna ki belőle... nálam ez a jelenet zseniális, még most is könnybe lábad a szemem, ha rágondolok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

ÉS még azt mondták nincs benne érzelem. Nincs a fenéket. Így is átjött, hogy nem Csubi ölelte át Leiát.

És a zenét is megvédeném, mert sokak szerint Williams már nem hozta a szintet. Szerintem ide betenni a Han-Leia témát egy olyan zseniális húzás, amit senki más nem lépett volna meg (bár ezt csak sejtem, semmint tudom persze).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Amikor a sok akció után Han végre találkozik Leiá-val, én megnyugvást éreztem. Jó volt látni, hogy valami örök a sok változás közepette (in- és out-universe értelemben is). Ez a jelenet azon részek egyike, amikor pihi van. A legutolsó percig féltem attól, hogy Carrie vajon nem pusztán csak önmaga paródiája lesz-e, akit a nosztalgia kedvéért beraknak a filmben, de a színésznő odatette magát 3 évtized után. Ford-nak és Carrie-nek is örömjáték lehetett ez a film.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.