Ugrás a kommentre

Kylo Ren


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Attól eltekintve, hogy Kylo mennyire félreértelmezi Vader szerepét és őt tekinti az ultimate sötét oldalt szolgálónak, lehetnek még itt konfliktusok abból, ha Anakin szelleme megjelenik.

Kylo eddig elvileg "csak" random növendékeket és Han-t ölte meg, akik Vader-nek semmit nem jelentettek. Ugyanakkor tudjuk, hogy a legfőbb célja Luke megtalálása és megölése, valamint az anyjával se hinném, hogy kíméletesebb lenne, mint az apjával. Márpedig ők Anakin gyerekei, Luke meg az, aki miatt megtért anno. Ha Kylo megtalálja és megtámadja akármelyikőjüket, akkor én nem tudom elképzelni azt a szituációt, amiben Anakin szelleme ne jelenne meg és szólítaná meg a srácot.

Ez még azért is lehet érdekes, mert egyelőre nem tudjuk, hogy Kylo miket tud Vader-ről, csak annyit, hogy példaképként tekint rá és vívódott a világossággal. Ha a nagy és számára szent Vader szelleme megjelenik és jobb belátásra akarja bírni, akkor az egy durva törést okozhat Kylo-ban, teljesen megkavarhatja.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre mondta JJ, hogy Kylo Ren Vadert tiszteli és nem Anakint. Utóbbit megveti, árulónak tekinti. Nem hiszem hogy a szavai különösebb hatással lennének rá. Ráadásul a szellemek harc közben nem szoktak beavatkozni. Obi-Wan se kezdett el papolni amikor Luke először nekiment Vadernek.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyelőre nem igazán tudom hogy hogyan viszonyulok a kereszteslovaghoz. Nem is komálom de nem is utálom pedig Han miatt lehetne. Sajnálni se tudom. Amúgy nagyon érdekes figurának tartom.

 

 

Ha visszajönnek az Erőszellemek, Anakin igazán lehordhatná, hadd kapjon idegbajt. :D

Ha a nagy és számára szent Vader szelleme megjelenik és jobb belátásra akarja bírni, akkor az egy durva törést okozhat Kylo-ban, teljesen megkavarhatja.

Ha a nagypapi a fiatal Ani képében jelenne meg előtte talán nem is venné komolyan mert mégiscsak kábé egykorúnak tűnik vele. Nem lenne a Ani-nek elég tekintélye. Az meg kínos is lehetne ha elkezdené győzködni a kilétéről az unokáját.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Erre mondta JJ, hogy Kylo Ren Vadert tiszteli és nem Anakint. Utóbbit megveti, árulónak tekinti. Nem hiszem hogy a szavai különösebb hatással lennének rá.

Jó, de ez a magyarázat eleve erősen sántít. Lehet, hogy Kylo ilyen elfuserált módon látja a dolgot, próbálhatja ignorálni, hogy Vader és Anakin egy személy, de ha maga a szelleme kezdene el neki arról beszélni, hogy igenis ő volt Vader és átverték és a sötétség rossz és ne legyen már hülye, akkor annak azért lehetne hatása. Nem kell átállnia, sőt nekem az tetszene leginkább, ha itt végleg leszakadna Vader ajnározásáról és egy önállóbb, magabiztosabb gonosszá válna. De azért nem hiszem, hogy semmilyen reakciót nem váltana ki belőle.

 

Ráadásul a szellemek harc közben nem szoktak beavatkozni. Obi-Wan se kezdett el papolni amikor Luke először nekiment Vadernek.

Sőt, Ben külön kiemelte, hogy ha Luke szembeszáll Vaderrel, magára marad, ő nem avatkozhat közbe.

Eddig így volt, de ez változhat. Nyilván ügyesen kell megoldani, bugyután mutathatna, ha pont harc közben ott okvetlenkedne egy szellem és szövegelne, de meg lehet ezt csinálni jól is.

Obi-Wan és Yoda elmondták, amit akartak, nagyjából bíztak Luke-ban. Meg ők eleve olyan típusok, hogy nem avatkoznak közbe, ha nem illik, mert hát lehet van erre egy íratlan szabály. Anakin viszont sose volt az a típus, akit az ilyen dolgok érdekeltek volna. Nem tudom hogy működik ez az Erőszellemesdi, de ha ez lehetséges, akkor ha Anakin bármikor úgy érzi, hogy meg kell jelennie, akkor ő szerintem meg is teszi. :)

Meg azért nagyon nem mindegy, hogy itt arról lenne szó, hogy Kylo a saját gyerekeit (netán unokáját) akarná megölni. Tudjuk, hogy Luke mindennél fontosabb volt Anakin-nak, nekem illúzióromoló lenne, ha 3 részen át csak az Erőn át nézné, hogy ki akarják irtani a családját, de semmit nem tenne ennek elkerülésének érdekében. Főképp úgy, hogy Kylo még aztán ezt az egészet pont az ő tiszteletére és kvázi az ő nevében cselekedné meg. Azt persze nem tudom, hogy ebből Anakin érez-e bármit a "túloldalon".

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de ez a magyarázat eleve erősen sántít. Lehet, hogy Kylo ilyen elfuserált módon látja a dolgot, próbálhatja ignorálni, hogy Vader és Anakin egy személy, de ha maga a szelleme kezdene el neki arról beszélni, hogy igenis ő volt Vader és átverték és a sötétség rossz és ne legyen már hülye, akkor annak azért lehetne hatása. Nem kell átállnia, sőt nekem az tetszene leginkább, ha itt végleg leszakadna Vader ajnározásáról és egy önállóbb, magabiztosabb gonosszá válna. De azért nem hiszem, hogy semmilyen reakciót nem váltana ki belőle.

 

Szerintem is sántít, de itt többen is említették már, hogy Kylo racionalizálja Vader tetteit, és csak azt veszi át belőle, ami az ő igazságát és "épülését" erősíti.

 

 

Eddig így volt, de ez változhat. Nyilván ügyesen kell megoldani, bugyután mutathatna, ha pont harc közben ott okvetlenkedne egy szellem és szövegelne, de meg lehet ezt csinálni jól is.

Obi-Wan és Yoda elmondták, amit akartak, nagyjából bíztak Luke-ban. Meg ők eleve olyan típusok, hogy nem avatkoznak közbe, ha nem illik, mert hát lehet van erre egy íratlan szabály. Anakin viszont sose volt az a típus, akit az ilyen dolgok érdekeltek volna. Nem tudom hogy működik ez az Erőszellemesdi, de ha ez lehetséges, akkor ha Anakin bármikor úgy érzi, hogy meg kell jelennie, akkor ő szerintem meg is teszi. :)

 

Ez nagyon tetszene! Anakin még a síron túl is renitens. :D

 

Meg azért nagyon nem mindegy, hogy itt arról lenne szó, hogy Kylo a saját gyerekeit (netán unokáját) akarná megölni. Tudjuk, hogy Luke mindennél fontosabb volt Anakin-nak, nekem illúzióromoló lenne, ha 3 részen át csak az Erőn át nézné, hogy ki akarják irtani a családját, de semmit nem tenne ennek elkerülésének érdekében. Főképp úgy, hogy Kylo még aztán ezt az egészet pont az ő tiszteletére és kvázi az ő nevében cselekedné meg. Azt persze nem tudom, hogy ebből Anakin érez-e bármit a "túloldalon".

 

Mindent érez és semmit...

 

Egyetértek, én is nagyon remélem, hogy feltűnik Anakin, és kifejti a véleményét erről az egészről, akár a karakterfejlődés egy új állomásához is érkezhetne ez által, hogy a saját hibáiból fakadó következtetését osztaná meg Kyloval.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sőt, Ben külön kiemelte, hogy ha Luke szembeszáll Vaderrel, magára marad, ő nem avatkozhat közbe.

Szerintem ez fontos elem. Nem csak nem akar, hanem nem tud beszélni, ha ott van Vader.

 

Mondjuk érdekesség, hogy az ep.6-nál az eredeti terv az volt, hogy Yoda magyarázott volna a Palpatine-Vader-Luke triónak. Szerintem arról van szó, hogy ha megy egy párharc egyszerüen bugyután mutat ha felbukkan egy szellem aki fizikailag nem tud részt venni a harcban de elkezd magyarázni. Pláne egy Kylo Ren figurát észérvekkel leteremteni... nem szerintem őt felkell nyársalni nem kiselőadást tartani neki.

 

Eleve a sötét oldali erőhasználók láthatják a szellemeket? A Jedi visszatér végén egyértelmű hogy csak Luke látja őket. Valószinüleg csak ahhoz tudnak szólni aki magas fokú jó oldali erőhasználó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Eleve a sötét oldali erőhasználók láthatják a szellemeket? A Jedi visszatér végén egyértelmű hogy csak Luke látja őket. Valószinüleg csak ahhoz tudnak szólni aki magas fokú jó oldali erőhasználó.

Igen, de ha maradt még benne fény (?) azon keresztül esetleg tudna kommunikálni vele Anakin. Esetleg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de ez a magyarázat eleve erősen sántít. Lehet, hogy Kylo ilyen elfuserált módon látja a dolgot, próbálhatja ignorálni, hogy Vader és Anakin egy személy, de ha maga a szelleme kezdene el neki arról beszélni, hogy igenis ő volt Vader és átverték és a sötétség rossz és ne legyen már hülye, akkor annak azért lehetne hatása. Nem kell átállnia, sőt nekem az tetszene leginkább, ha itt végleg leszakadna Vader ajnározásáról és egy önállóbb, magabiztosabb gonosszá válna. De azért nem hiszem, hogy semmilyen reakciót nem váltana ki belőle.

Attól függ hogyan ismeri a történteket Kylo. Ezt nem tudhatjuk. Még Luke sem tudja min ment keresztül az apja fiatal korában.

 

 

Obi-Wan és Yoda elmondták, amit akartak, nagyjából bíztak Luke-ban. Meg ők eleve olyan típusok, hogy nem avatkoznak közbe, ha nem illik, mert hát lehet van erre egy íratlan szabály. Anakin viszont sose volt az a típus, akit az ilyen dolgok érdekeltek volna. Nem tudom hogy működik ez az Erőszellemesdi, de ha ez lehetséges, akkor ha Anakin bármikor úgy érzi, hogy meg kell jelennie, akkor ő szerintem meg is teszi. :)

Meg azért nagyon nem mindegy, hogy itt arról lenne szó, hogy Kylo a saját gyerekeit (netán unokáját) akarná megölni. Tudjuk, hogy Luke mindennél fontosabb volt Anakin-nak, nekem illúzióromoló lenne, ha 3 részen át csak az Erőn át nézné, hogy ki akarják irtani a családját, de semmit nem tenne ennek elkerülésének érdekében. Főképp úgy, hogy Kylo még aztán ezt az egészet pont az ő tiszteletére és kvázi az ő nevében cselekedné meg. Azt persze nem tudom, hogy ebből Anakin érez-e bármit a "túloldalon".

Mint írtam is korábban, lehetséges, hogy az Erő egy egész más állapotba került a Jedi után. Lor San Tekka mondja, hogy nincs egyensúly Jedik nélkül. Lehet, hogy a szellemek nem képesek megjelenni már vagy 25-30 éve.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mint írtam is korábban, lehetséges, hogy az Erő egy egész más állapotba került a Jedi után. Lor San Tekka mondja, hogy nincs egyensúly Jedik nélkül. Lehet, hogy a szellemek nem képesek megjelenni már vagy 25-30 éve.

Na jó, de a Jedi csak az eszme, és az ep7-ben sincs belőlük több, mint az ep6 végén: egy, Luke Skywalker. Mégis meg tudtak jelenni. Inkább arról lehet szó, hogy nincs elég világos oldali Erőhasználó.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És máris beolvadtak a Kozmikus Erőbe. Látom is, ahogy Yoda, Obi-Wan és Anakin a nagy olvasztás előtt odafordul Qui-Gonhoz, és szemrehányóan közlik vele: amikor az örök életről papoltál, erről nem esett szó. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy kicsit úgy érzem, hogy a szellemek megjelenése nagyrészt felesleges lenne, minden karakternek magának kellene az útját megtalálnia, maximum némi tanácsot kaphatnának, de semmi többet. Mint pl. Luke Obitól, hogy menjen a Dagobah-rendszerbe, mert konkrétan azt az égvilágon sehonnan máshonnan nem tudhatta volna meg. De a trió harca alatt Luke-nak kellett az útját megválasztania, szellemek nélkül, holott már léteztek az Erőszellemek. Luke a Dagobah-t is kihagyhatta volna, ha úgy dönt, még az sem volt kötelező jellegű parancs.

Igaz az is, amit Bomarr ír, h*lyén néznének ki harc közben, de jobb lenne egy in-universe működő indok :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Jó, de ez a magyarázat eleve erősen sántít. Lehet, hogy Kylo ilyen elfuserált módon látja a dolgot, próbálhatja ignorálni, hogy Vader és Anakin egy személy, de ha maga a szelleme kezdene el neki arról beszélni, hogy igenis ő volt Vader és átverték és a sötétség rossz és ne legyen már hülye, akkor annak azért lehetne hatása. Nem kell átállnia, sőt nekem az tetszene leginkább, ha itt végleg leszakadna Vader ajnározásáról és egy önállóbb, magabiztosabb gonosszá válna. De azért nem hiszem, hogy semmilyen reakciót nem váltana ki belőle.

 

Nekem tetszik a magyarázata és én is erre gondoltam mikor láttam a filmet, hogy Kylo benne látja meg azt figurát, akire fel tud nézni, mert az látja benne, amit a sötét oldal/Snoke hatásár látni akar benne, nem azt aki valójában volt Vader. Szerintem pontosan tudja, hogy Vader "hol hibázott" (az ő szempontjából ugye ez hibának minősül), amikor felülkerekedett benne Anakin Skywalker énje és Kylo ezt a "hibát" nem akarja elkövetni, hogy őt is megérintse a fény, vagy a gyengédség a családtagja iránt. Ezért olyan erős az a jelenet a film végén, ahol megöli az apját, mert ő meg tudta tenni azt, amit Anakin nem és ezáltal egy kicsit főlé is nemesül (rossz értelemben, vagy inkább úgy mondom, hogy alászállt morálisan) idoljának és a sötét oldal befogadása szempontjából ebben ő nem vallott kudarcot (kicsit olyan volt nekem ez, mint egyfajta beavatási szertartás, amin átesve átadja magát a sötétségnek). Úgyhogy ha esetleg megjelenne Anakin szelleme lehet Kylo ignorálná is az ilyen irányú intelmeit, azt mondaná csak erre, hogy ő megtette azt, ami neki nem sikerült. Szerintem viszont, ami miatt neki tuti nem fognak megjelenni az erőszellemek (inkább Rey-nek tudnám elképzelni, ha megjelenne Obi-Wan) az az, hogy ők a jedikhez köthetőek és Kylo, mint sötét oldali erőhasználó már kívül esik úgymond a hatáskörükön, neki nem jelennek meg, majd maximum, ha áttér (ha)... de persze lehet nem így működnek az erőszellemek, mivel ezt csak most én találtam ki. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok Kylo miként gondolkodik Leia-ról. Az egyértelmű, hogy Hannal nem lehetett felhőtlen apa-fia viszonya már a sötét oldalra állása előtt sem, de a Leia-hoz való viszonyáról semmit sem tudhattunk még meg. Biztosan lesz majd egy találkozásuk a következő részekben.

Szerkesztve: - Palpi
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kíváncsi vagyok Kylo miként gondolkodik Leia-ról. Az egyértelmű, hogy Hannal nem lehetett felhőtlen apa-fia viszonya már a sötét oldalra állása előtt sem, de a Leia-hoz való viszonyáról semmit sem tudhattunk még meg. Biztosan lesz majd egy találkozásuk a következő részekben.

 

Jaa lehet majd meg is öli :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egy Skywalkernek nem áll jól igazán a sötét oldal...(akkor sem, ha a családneve valójában Solo)! Szóval térjen csak vissza szépen. Persze kapja meg a magáét bőven azért, amit szegény apjával tett, de én is azt szeretném (a tette ellenére is) hogy jöjjön meg az esze és tagadja meg Snoke-ot és a sötét oldalt... és vállalja a következményeket tetteiért!

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Bízom abban ,hogy a 9, részre már Ben Soloként Luke tanítványa lesz ismét :)

Én nagyon drukkolok, hogy végül térjen át a jók oldalára.

Nem lenne rossz, ha végül a jó oldal felé billenne a mérleg a tettei ellenére. Ha mégsem, az is jöhet. Bármi lesz, valósítsák meg hihetően!

Ha pedig a jó oldalt választja, akkor viszont ne legyen Luke tanítványa ismét. Reyé legyen, ha már tanítványnak kellene lennie, de szerintem ő már nem lesz az, vagyis nem a hagyományos értelemben :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Maximálisan egyetértek. Kylo Ren dögöljön meg! Az írmagját is irtsák ki!!! De ha lehet Ben Solo éljen. Én marha kíváncsi vagyok Benre! Belőle keveset kaptunk a VII. részben.... inkább Kylo dominált... sajnálatos módon.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én nem szeretnék visszatérést látni. Azt szeretném, ha ezúttal egy Skywalkert valóban elemésztene a sötét oldal, végleg. Számításaim szerint Rey szintén az lesz, és akkor általa továbbél az IGAZI Skywalker vérvonal (:D Solo nélkül :D)!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az engem is érdekelne. ;) Viszont sztori ütősség és egyediség szempontjából szerintem jobb lenne, ha ő már nem állna át semerre. A VII végén épp elég nagy lépést tett a sötétség felé ahhoz, hogy ott is maradjon. Még Anakin sem volt képes megölni egyetlen rokonát sem (Padmét fojtogatta, de meg nem ölte).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Egyetértek Donáttal, Kylo-nál én se örülnék neki, ha megtérne. A legjobb és leghitelesebb valószínűleg az lenne, ha Han megölésével végleg döntött volna. Snoke is be akarja fejezni a kiképzését, ő is egy nagyon badass Vader-re akar hasonlítani. Akkor a 8-ban térjen vissza sokkal erősebb és karakteresebb, határozottabb gonoszként.

 

Már csak azért is, mert Rey már most csúnyán leverte. Ha Luke papa nem lesz "gyökér" és foglalkozik a lánnyal (lányával? :)), akkor Rey iszonyatos fejlődésen mehet át a következő részig, szóval Kylo jobb, ha felköti a gatyáját és odapakolja magát a sötét oldalnak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én már csak azért is szeretném, hogy megtérne Kylo Ren, mert egyik kedvenc rajzfilm karakteremet, Zuko herceget juttatja eszembe az Avatar az utolsó léghajlító sorozatból.

Kylo biztos hogy anti hős?

hqdefault.jpg

 

 

Kathleen Kennedy-nek volt egy félresikerült produceri munkája, az Avatar az utolsó Léghajlító, amivel anno nem titkoltam a Star Wars nyomdokaiba akartak lépni. M. Night Shyamalan nyilatkozta büszkén az SW párhuzamot. A filmet a kritikusok és nézők is utálták, sajnos nem lett belőle trilógia...

 

De még kész szerencse, hogy a rajzfilm változat végig elkészült, és csodálatos lett.

 

Na már az Avatar filmben/sorozatban is volt egy nyűgős lelki sérült, haragos gonosznak induló katakter, Zuko herceg, aki negatív szerepből indult, szörnyű dolgokat művelt, majd karaktere leírt egy szép ívet, és elvileg a trilógia végére a jó fiúkkal, ergó az Avatarral küzdött a rosszak ellen.

 

Kathleen Kennedynek nem sikerül sajnos Zuko herceg karakterét így filmekben kibontani..

 

Na de most Kylo Ren esetében végre bemutathatja a nézőknek, amit az Avatar filmekben nem tudott..

 

Egyébként is sok a párhuzam a két karakter között szerintem.

 

Tehát én erősen azt tippelem, hogy a IX, epizódban Rey ( a kiválasztott , az "Avatar") és Ben Solo együtt gyűri le a rettenetes Snoke-ot, (akit addigra Kylo kiismer, és átkozza a napot, hogy elcsábult a sötét oldalra)

Szerkesztve: - JakeSully
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A legjobb és leghitelesebb valószínűleg az lenne, ha Han megölésével végleg döntött volna.

Nekem is úgy tűnt utána az arckifejezése. Szinte várta a végleges változást ami el is érkezhetett benne. Neki az olyan lehetett mint Vader -nek megölni az Uralkodót, csak más előjellel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az a baj, hogy Kylo áttért a sötét oldalra, aztán meg újra megtérne, ezúttal a világos felé. Miközben Han és Leia gyereke, látványosan ment a vívódás, Vader-hez fohászkodott stb.. Nekem ez annyira (még SW világon belül is) minden eredetiséget nélkülöző húzás lenne, hogy nem tetszene. Nyilván meg lehetne oldani úgy, hogy egyedibbnek tűnjön, de az alap akkor is ugyanaz.

Főleg, hogy Snoke-ról egyelőre vajmi keveset tudunk, de egyelőre nagyon nem úgy néz ki, mint akinek a nyílt konfrontációban történő legyűréséhez egy Rey-Kylo páros lenne a minimum. Ha meg nem egy nyílt párbajban kellene kettejüknek lenyomni, hanem ilyen-olyan egyéb mesterkedése mellett, akkor az megint erősen hajazna Sidious esetére.

 

Amúgy is jó lenne már egy olyan gonosz frontember (most olyan értelemben, hogy aki mindig harcol és nem a háttérből irányít), aki tényleg igazán gonosz. Maul volt az utolsó ilyen, Dooku és Vader már árnyaltabb volt. De Ventress vagy Savage is, az inkvizítorok meg egyelőre nagyon kispályásak ahhoz, hogy igazán ütős negatív karakterek legyenek.

Kylo-nál legyen elég annyi, hogy egykoron valamennyire jó volt (igazából nem tudjuk mennyire, lehet hogy első perctől kezdve balhés volt), aztán átállt a sötét oldalra, vívódott a fény ellenében, de aztán teljesen átadta magát a sötétségnek. A kudarca, a sérülései és az, hogy Snoke befejezi a kiképzését mind jól alátámasztják ezt. Ez az életút még nagyjából egyedinek tekinthető lenne, ha tényleg a fény utolsó magvát is sikerülne kiirtani belőle a Saga végére.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.