Ugrás a kommentre

Kylo Ren


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

Az útmutató szerint az ereje a benne rejlő konfliktusokból táplálkozik, így tehát lehet, hogy azért emlegeti a fényt, hogy még tovább élezze a belső feszültségét és ezáltal legyen ereje a gyilkossághoz.

Ez nekem nem hangzik túl jól. A szereplő nézői szemmel ezért érdekes, ez adja az egyediségét és az "erejét", de az in-universe karakternek ez épp a gyengesége. Nem azért fohászkodik Vader-hez, mert annyira erőt merítene a vívódásból, hanem pont azért, mert szabadulna ettől. Az apja megölése is ezért fontos, a fénytől való szabadulási vágy adja neki ehhez a bátorságot, mondhatni a világos oldaltól való végleges elrugaszkodáshoz használná a gyilkosságot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha mindez arra utal, hogy Kylo mennyire félreismeri saját erejét? Hogy ő azt hiszi, a benne lévő vívódás gyengeség - ezt a tévképzetet Snoke is táplálhatja, hiszen a Sötét Oldal követői mindig meg vannak arról győződve, hogy a Sötét Oldal erősebb mindennél. De valójában éppen ez volt az erőssége, és amikor megölte az apját, ezáltal oldalt választott, pont, hogy meggyengült.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha mindez arra utal, hogy Kylo mennyire félreismeri saját erejét? Hogy ő azt hiszi, a benne lévő vívódás gyengeség - ezt a tévképzetet Snoke is táplálhatja, hiszen a Sötét Oldal követői mindig meg vannak arról győződve, hogy a Sötét Oldal erősebb mindennél. De valójában éppen ez volt az erőssége, és amikor megölte az apját, ezáltal oldalt választott, pont, hogy meggyengült.

Elképzelhető, de nem sok értelmét látnám. Egy karaktert szerintem mindig gyengít a bizonytalanság, a vívódás, ha nem tud elköteleződni. Elég furcsán venné ki magát, ha Kylo attól lenne erősebb, hogy folyamatosan szenved a kétségei közt. Vagy ez ilyen Erőn keresztüli mazochizmus, hogy a szadista midik azon élvezkednek, hogy a "gazda" szenved és ettől az Erővel való kapcsolata erősödik? :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlen a bizonytalanságról van itt szó, az egy személyiség dolog, ami valóban gyengíthet valaki. De egy belső konfliktus adhat olyan hévet, ami megacélozza az embert. Végül is ez a konfliktus csak megreptette Darth Sidioust. :)

Például, ha nem vívódna magában Kylo, nem harcolna az ellen, hogy ő fél lábbal itt, fél lábbal ott áll, hanem elfogadná, hogy ilyen egyensúlyi helyzetben van, lehetséges, hogy igencsak erős lenne, hiszen mindkét oldalt egyaránt tudná használni - még ha ez nem is kicsit menne szembe az Erőről alkotott eddigi elképzeléseinkkel, de ne feledjük, ez új éra, új információkat hozhat az Erőről.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem feltétlen a bizonytalanságról van itt szó, az egy személyiség dolog, ami valóban gyengíthet valaki. De egy belső konfliktus adhat olyan hévet, ami megacélozza az embert. Végül is ez a konfliktus csak megreptette Darth Sidioust. :)

Ez igaz, de Kylo-nál láttuk, hogy nem erről van szó, hiszen a bizonytalanság is erősen jelen volt. Ezen kívül egy ilyen belső konfliktus kicsúcsosodása szerintem pillanatnyilag adhat egy nagy lökést (mint mondjuk az adrenalin), de hosszútávon folyamatosan már mindenképp káros.

 

Például, ha nem vívódna magában Kylo, nem harcolna az ellen, hogy ő fél lábbal itt, fél lábbal ott áll, hanem elfogadná, hogy ilyen egyensúlyi helyzetben van, lehetséges, hogy igencsak erős lenne, hiszen mindkét oldalt egyaránt tudná használni - még ha ez nem is kicsit menne szembe az Erőről alkotott eddigi elképzeléseinkkel, de ne feledjük, ez új éra, új információkat hozhat az Erőről.

De ekkor már pont hogy nem a vívódás adná az erejét, nem a belső konfliktus és feszültség, hanem épp a helyzet elfogadása. A kiindulási alap pedig amaz volt.

Ennek ellenére egy nagyon érdekes felvetés, ami jó messzire vezet. Egyáltalán lehetséges-e mindkét oldalt igazán komoly szinten használni? Az első kérdés, hogy konkrétan létezik-e az Erő sötét és világos oldala, vagy az Erő egy egységes egész, aminek a használati módjától függ, hogy azt melyik oldalra soroljuk. Én utóbbi mellett tenném le a voksom. A másik kérdés, hogy az Erő csak egy eszköz, amit a képzett Erőhasználó arra használ, amire csak akar, vagy az illető jelleme meghatározza az Erővel való kapcsolatát és így nem tehet meg mindent. Én itt is az utóbbira voksolnék, így szerintem nem lehet mindkét oldalt kellően magas szinten használni.

Szóval Yoda legyőzte magában a sötétséget és egy teljesen pozitív figurává vált, ami miatt megváltozott az Erővel való kapcsolata. Hiába nagyon erős ebben, nem tudna mondjuk villámokat szórni (még ha akarna se), mert alkalmatlan rá. Ugyanígy Sidious a sötét oldalban merült el annyira, hogy ő meg mondjuk puszta kézzel nem lenne képes akkora energiát megállítani, mint a kicsi zöld barátja. Az Erő minél mélyebb és behatóbb ismerete nyitja meg a lehetőséget a minél nagyobb "mutatványokra", de ez nem elég, mert számít a morális hozzáállás is.

Ha Kylo valahogy elfogadná, hogy egy ilyen köztes állapotban van, akkor szerintem egyik oldalt se tudná kellően mesteri fokon használni. Persze ha így "középen" is kellően messze jutna az Erő megismerésében, akkor teljesen új képességekhez nyerhetne utat. Pl. se villámot szórni, se gyógytani nem tudna az Erővel, de tudna valami olyat, amire meg annak nem lenne esélye, aki az egyik oldal elkötelezettje. A végén még kiderül, hogy pont ezért tudta olyan furcsán megállítani (befagyasztani) a lövedéket és Rey-t. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De ekkor már pont hogy nem a vívódás adná az erejét, nem a belső konfliktus és feszültség, hanem épp a helyzet elfogadása. A kiindulási alap pedig amaz volt

De a jó és a rossz mindig konfliktusban marad egymással, ez egy feloldhatatlan ellentét. Ha elfogadja, hogy ez benne van, az elméje vívódása szűnik csak meg, de lelkében lakozó ellentét, a konfliktus nem. Ez egy kiolthatatlan tűz, ami fűti a kazánt, így hajtva a motort.

Kylo amúgy sem a Világos és a Sötét Oldal között örlődik, hanem amiatt bazirgája magát, hogy nem tud végleg a Sötét Oldalra lépni - ez az ő vívódása. Neki csak egy oldal kell, nem mindkettő. Mondhatni: a saját balf*szságán vívódik. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

De valójában éppen ez volt az erőssége, és amikor megölte az apját, ezáltal oldalt választott, pont, hogy meggyengült.

A regényben benne van szó szerint, hogy weakness-t érzett a gyilkosság után. Valószínűleg nem véletlenül került a könyvbe ez a leírás.

 

Például, ha nem vívódna magában Kylo, nem harcolna az ellen, hogy ő fél lábbal itt, fél lábbal ott áll, hanem elfogadná, hogy ilyen egyensúlyi helyzetben van, lehetséges, hogy igencsak erős lenne, hiszen mindkét oldalt egyaránt tudná használni - még ha ez nem is kicsit menne szembe az Erőről alkotott eddigi elképzeléseinkkel, de ne feledjük, ez új éra, új információkat hozhat az Erőről.

Valamikor, akár évekkel ezelőtt, szóba került egy hasonló teória az új film kapcsán- kicsit kapcsolódik ide Donát "felléphetünk egy magasabb szintre az új trilógiában" teóriája is, szintén pár évvel ezelőttről. Nem lennék meglepve, ha végül ide futna ki a történet, és igazából talán még tetszene is, ha megfelelő hátteret építenek fel hozzá.

 

...mert számít a morális hozzáállás is.

Eddig én is azt gondoltam, hogy számít, és Erő igazából egy van, csak a használat célja ad megkülönböztetett jelzőt neki. Most már nem vagyok erről teljesen meggyőződve, és kíváncsian várom, mit hoznak az új filmek.

 

Mondhatni: a saját balf*szságán vívódik. :)

:lol:

Még kimászhat belőle, egyelőre okosabb pasasnak tűnik, mint Anakin volt :hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen, ez nekem is furcsa, nem igazán tudom hova tenni. Ebben ellentmondást érzek az útmutató és a között, amit a filmen látunk.

És nem ez az egyetlen... Pl. azt írja a Rantharokról, hogy emberi füllel nem lehet érzékelni a hangjukat. Ehhez képest a filmben úgy ordítanak mint a sakál. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És nem ez az egyetlen... Pl. azt írja a Rantharokról, hogy emberi füllel nem lehet érzékelni a hangjukat. Ehhez képest a filmben úgy ordítanak mint a sakál. :D

De emberi füllel az űrben sem lehet hallani a hangokat, ehhez képest a hajók elég hangosak. :P:hehe:

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem én, csak ez nem illik ide. ;) Mert a rantharra le van írva konkrétan, hogy nem hallható a hangja közben meg igen. Az űrbéli hangokról hol írnak? :) Szerintem az elfogadott tény, hogy az SW univerzumban van és kész. Gondolom érzed a különbséget. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Értem én, csak ez nem illik ide. ;) Mert a rantharra le van írva konkrétan, hogy nem hallható a hangja közben meg igen. Az űrbéli hangokról hol írnak? :) Szerintem az elfogadott tény, hogy az SW univerzumban van és kész. Gondolom érzed a különbséget. :)

Ja, Ody, ne már, lazulj el... Most komolyan? Szándékosan kötözködsz, vagy nem értesz egy totál ártatlan, komolytalan poént? Nem gondoltam véresen komolyan a kijelentésem, még csak félkomolyan sem, még csak eszembe sem jutott, hogy ezen a bolygón él olyan egyén, akinek eszébe jut, hogy ezt továbbgondolja komoly szinten bárhová. :hehe: Egy vicc volt, egy ártatlan, komolytalan, félvállról vett vicc, poén, humor, idétlenkedés, bohóckodás. Gondolom érzed a lényeget.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Már csak az kérdés, hogy azok mennyire számítanak bele a nagy egészbe? Elvileg kánon a könyv is igaz?

A könyv helyzete speciális hisz előbb elkészült mint a film végleges vágása. Olyan ötletek is megrekedhettek amiket az utolsó pillanatban törölni akartak.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És ha mindez arra utal, hogy Kylo mennyire félreismeri saját erejét? Hogy ő azt hiszi, a benne lévő vívódás gyengeség - ezt a tévképzetet Snoke is táplálhatja, hiszen a Sötét Oldal követői mindig meg vannak arról győződve, hogy a Sötét Oldal erősebb mindennél. De valójában éppen ez volt az erőssége, és amikor megölte az apját, ezáltal oldalt választott, pont, hogy meggyengült.

Nagyon izgalmas felvetés! Kezdem azt gondolni, hogy ez a karakter kulcsa, ez a kettősség, amit ő maga és Snoke is félreértett. Lehet, hogy nem kiirtania kell magából a Világos Oldalt, hanem uralnia ezt a belső konfliktust.

 

Ez lehet magyarázat arra is, miért tudta legyőzni Rey. Tudjuk, hogy sérült volt már akkor, de ha még ereje teljében lett volna (mégis csak ő volt az, aki a levegőben megállított egy lézer lövedéket), akkor kiegyenlítettebb lett volna a küzdelem, még annak figyelembe vételével is, hogy Rey ereje pedig épp elkezdett nőni, ahogy az Erő felemlítésével erre maga is ráérzett. A lány mégis csak kezdő volt, akármilyen képességei is voltak.

 

 

Például, ha nem vívódna magában Kylo, nem harcolna az ellen, hogy ő fél lábbal itt, fél lábbal ott áll, hanem elfogadná, hogy ilyen egyensúlyi helyzetben van, lehetséges, hogy igencsak erős lenne, hiszen mindkét oldalt egyaránt tudná használni - még ha ez nem is kicsit menne szembe az Erőről alkotott eddigi elképzeléseinkkel, de ne feledjük, ez új éra, új információkat hozhat az Erőről.

Lehet, hogy még kissé elhamarkodott kijelenteni, de most úgy tűnik, hogy egy új megközelítést kaptunk az Erőről.

 

 

A regényben benne van szó szerint, hogy weakness-t érzett a gyilkosság után. Valószínűleg nem véletlenül került a könyvbe ez a leírás.

 

Valamikor, akár évekkel ezelőtt, szóba került egy hasonló teória az új film kapcsán- kicsit kapcsolódik ide Donát "felléphetünk egy magasabb szintre az új trilógiában" teóriája is, szintén pár évvel ezelőttről. Nem lennék meglepve, ha végül ide futna ki a történet, és igazából talán még tetszene is, ha megfelelő hátteret építenek fel hozzá.

Nagyon várom már, hogy elolvassam a könyvet. :)

Egy tágabb megközelítés, avagy egy magasabb szintre lépés nekem is tetszene. :) Nagyon bízom benne, hogy valami ilyesmivel rukkolnak majd elő a következő filmben.

 

 

Nagyon úgy tűnik, hogy a regénybe több korai ötlet is bekerült amit végül kivágtak a végleges filmből.

Kérdés, hogy azért maradt ki, mert elvetették, vagy azért, mert másként, a történetbe máshová beágyazva akarják elénk tárni?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon izgalmas felvetés! Kezdem azt gondolni, hogy ez a karakter kulcsa, ez a kettősség, amit ő maga és Snoke is félreértett. Lehet, hogy nem kiirtania kell magából a Világos Oldalt, hanem uralnia ezt a belső konfliktust.

Igencsak furcsa dolgokat eredményezne ez, hiszen ez alapján Kylo lesz a ST kulcsa, mindenki más pedig vakon van, ill. a korábbi szereplők is nagyjából tévúton jártak. Pláne Snoke-nál érdekes a dolog, hiszen ő irányítja Kylo-t és be is akarja fejezni a képzését. Ha Kylo-ra igaznak bizonyul a feltételezés, akkor ettől tovább fog gyengülni, ami konfliktushoz vezet köztük. Vagy meggyőzi Snoke-ot, vagy a fővezér magától rájön a dolog nyitjára Kylo sorsának alakulásából, vagy pedig az érdekellentét kibontakozik köztük.

 

Lehet, hogy még kissé elhamarkodott kijelenteni, de most úgy tűnik, hogy egy új megközelítést kaptunk az Erőről.

Azért ezt még tényleg nagyon korai kijelenteni. Egyelőre annyit tudunk, hogy a könyvben van pár fals infó (ami a filmben nem volt vagy másképp történt), ezek közül az egyikből indultunk ki és jöttek az elméletek. Ez alapján teljesen felforgatni az Erőről alkotott eddigi képet szerintem elhamarkodott. Ha ez a motívum megvalósul, akkor központi szerepet kell kapjon a továbbiakban, ráérünk majd akkor emészteni és átgondolni, ha tényleg konkrét utalást kapunk rá. ;)

 

Egy tágabb megközelítés, avagy egy magasabb szintre lépés nekem is tetszene. :) Nagyon bízom benne, hogy valami ilyesmivel rukkolnak majd elő a következő filmben.

Vigyáznék ezzel. Ha így lesz, akkor ennek a magasabb szintre lépésnek Kylo lesz az alanya, ami eléggé átírja az eddigi elképzeléseinket. Eddig a legnépszerűbb elméletek szerint Rey köthető az ébredő Erőhöz és ő fogja jelenteni a sequel fő vonulatának a megoldását. Ha viszont Kylo-ra hárulna ez a szerep, az elég sok szempontból kihatna a feltételezett folytatásra. Nyilván nem lehet semmit se kizárni, főképp hogy ő biztosan egy Skywalker, de neccesnek érezném, ha ennyire rá lenne kihegyezve a dolog. Hacsak nem Luke és Rey is rájönnek a dologra és így próbálnak meg Kylo-val interakcióba lépni.

 

Kérdés, hogy azért maradt ki, mert elvetették, vagy azért, mert másként, a történetbe máshová beágyazva akarják elénk tárni?

Megmondom őszintén, hogy én egyáltalán nem értem miért van szükség az ilyen regényváltozatokra... Nem elég a könyvadaptációknál mindig arról beszélni és azon vitákba belefutni, hogy mi más a filmben és a könyvben? Most is kiadnak egy könyvet még a film véglegesítése előtt, aztán lehet matekolni az ellentmondásokon. Vagy van jelentőségük, vagy nincs. Kánon ez egyáltalán? Tudtommal pl. a kimaradt jelenetek nem számítanak annak, pedig azokat még le is forgatták, nem lenne túl okos dolog, ha a könyv meg az lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nézzük Kylo Rent 3 nézés után.

 

A véleményemmel lehet eltérek bizonyos gondolatoktól. Igyekeztem ezt a topicot végigolvasni. Megpróbálok arra hagyatkozni ami a filmből levehető.

 

Kylo első jelenése mikor kiszáll a Jakkun és elszántan megy a térképrészletért. Poe rálő aztán látjuk a megdöbbentő jelenetet hogy megfogja az Erővel a lézerlövedéket sőt az Ellenállás legjobb pilótájának a karját is satuba fogja. Hát ilyet nem láttunk az eddigi 6 részben. Ki lehet a srác? Sith vagy valami másabb, gyorsabb jobb? Nem tudjuk. Majd Poe-t odavezetik elé és az meg hülyéskedik vele. Nem veszi komolyan. Erre semmi büntetés. Itt már kiderül azért hogy Vadernél gyengébb, nem olyan gonosz. Egészen addig míg a meg nem kérdik tőle hogy a falusiakkal mi legyen. Hát ő azt mondja pusztuljanak. Ez azért kemény. Ilyet még a Birodalomban sem láttunk. Persze meglehet ott is megesett de nem láttuk.

Aztán elkezdi kihallgatni Poe-t az Erővel. Simán kiszedi az agyából az infot. Hát ezt sem láttuk még a 6 részben. Hogy az Erővel hallgatnak ki a rosszak. Itt már nem kell szonda mint az EP4-ben itt már csak a nagybetűs Erőt használják.

A kihallgatás után megszökik Poe és még nincs felelős. Nagyjából ekkor kiderül hogy neki mindenáron Luke Skywalkerhez kell jutnia. A főnöke valami Snoke ugyan azt mondja hogy az információt ami Luke-hoz vezet semmisítsék meg(aza BB8-et) de ő szembeszáll ezzel azzal hogy Huxnak azt mondja hogy nem kell megsemmísítés.

Itt térnék rá arra hogy Itt nincs felsőbb meg-alsóbbrendűség. Láthatólag Hux nem ijed meg Kylotól és vica versa. Említsem meg Vadert aki egy ilyen ellentmondásra már fojtogatott volna?

Mindketten Snoke alárendeltjei de egyik sincs a másik felett hanem egyenrangúak bárhogy tudja Kylo használni az Erőt illetve Hux nem. Persze megy a kinek van nagyobb hogy is mondjam csak férfiassága(pl hogy Hux-nak klónsereget kellene használnia, illetve Kylo hagyta megszökni a droidot).

Miközben megvan a info hol a térképrészlet kudarcok kerülnek elő. Nem tudják elkapni BB8-et. Jelenti egy tiszt hogy hát nem sikerült. Aztán Kylo örjöng mint valami idióta. Ekkor merült fel bennem hogy ez asrác valami rohadt önbizalomhiányban szenved. Nem sikerült erre elkezdi szétverni a karddal a műszereket. Ezzel csak a környezet felé a gyengeségét igazolja. Még hülyébbnek fogják nézni. Milyen vezető az aki egy nem várt esemény után neki áll szétvágni a berendezést,

Ráadásul a sok rossz hir után jön a hír hogy egy lány is segített. Kérdi milyen lány? Hát itt pontosan az van amit MissKarrde felvázolt. Nem azért húzta magához az Erővel a tisztet mert ismerte Reyt. Nem. Azért mert a sokadik kudarc után még ez is. Teljesen kicsúsznak az események a kezéből, szivatják, és akkor még kiderül hogy nem csak FN-2187 hanem még egy lány is menekíti a droidot.

 

Látjuk beszél Snoke-kal de itt sincs súlya semminek. Kudarc van? Nem baj áttérünk másra. Aztán jön a fordulópont hogy ő Solo fia. Nálam még a mai napig ez döbbenet. Hogyan, és miért? Valahogy olyan szeretetéhes kamasznak tűnik aki a külvilágnak osztja az észt hogy milyen g*cik a szűlök de valahol imádja őket.

Han és Leia beszélgetéséből kiderül hogy Luke-hoz küldték tanulni. Han már lemondott róla Leia még nem. De Kylo már sajnos akkor örökre elveszett mikor végignézte a Starkillert lövését tudván hogy itt ártatlanok halnak majd meg abban a rendszerben.

Jött aztán Rey és a nagypofájú hülyegyerek(mert valljuk be az) ráfázott. A lány a tiszta szívével(istenem de imádom Reyt) megszívatta. Belemászott a fejébe és kiderült hogy Darth Vaderhez akar hasonlítani aki a nagyapa. Mi nézők már tudjuk mekkora balf*sz. A legnagyobb Jedi aki rengeteg jót tett a klónháborúk hőse, aki igaz átállt a sötét oldalra de onnan megtisztulva tért vissza. És ez neki a példakép. Feltesszük a kérdést hogy hülye vagy fiam? Ha vegytiszta gonoszt akarsz akkor legyen Sidious. De Vader? Aki fiatalkorában nagyszerü Jedi volt jó embert aztán igaz rossz de a végén megtért és ledobta a Császárt-. Ez neked a példakép. Itt jutott eszembe miközben Vader elégett sisakjához imádkozik hogy de jó lenne Anakin szelleme ide. Az első kérdése az lenne: Kylo te komplett hülye vagy? Felfogod milyen szenvedés van a sötét oldalon? Nagyon kéne ide az a szellem.

Aztán jón Solo halála amit már akkor eldöntött mikor Han megszólította Benként. A többi körités. Erőt gyüjtött az apagyilkossághoz.

Belegondolva mit érezhetett ekkor Chewie? A legjobb barátjának a gyereke megöli a barátot, akit gondolom amig Ben volt szeretett.

 

Szóval nálam Kylo Ren elkövette azt a bűnt amit nem tudok tolerálni. Az apagyilkosságot. Ez nálam súlyosabb mint Anakin gyerekmészárlása a Templomban. Ez a legalja. Mert nem arról van szó hogy az alkoholista nemtörödöm apát ölte meg. Hanem a szeretőt. Szerették ez egyértelmű az EP 6-ból. És ernnek ellenére szörnyeteggé vált.

Nálam nem menti fel semmi. Nincs bocsánat. Remélem a 8. részben vagy a 9.-ben megdöglik. Igen nem meghal hanem döglik. Mert ez a féreg már nem a fia. Ez egy szörnyeteg.

 

 

Szóval a fő kérdések. Miért lett ilyen Kylo anno Ben?

Lehet rosszkor született, kb a Jakkui csata idején született amikor a szülei még el voltak foglalva a béke létrehozásában. Lerakták Luke-hoz hogy tanítsa. De mivel egyik szülőjük sem ért rá, a legfontosabbat a szeretet nem tudták neki átadni. Ezt aztán Snoke kihasználta.

De ugyanakkor mégis most azt érzem hogy egy szánalmas önbizalomhiányban szenvedő tinédzser akinek 3 jókora pofon kéne hogy észhez térjen. Gondoljunk bele abba a kontrasztba hogy Kylo szerető szülők fia akik igaz elfoglaltak de a jó hősök, és egy jó Jedi mellett tanulhatott. Minden megvolt mégis féreg lett.

Nézzük Reyt mint ellentétjét. Az egyik legalljább bolygón nő fel szó szerint ételért dolgozik egy szaros lépegető az otthona és mégis imádnivaló jó ember. Mégis a jót látja mindenben. Akkor sajnáljam Kylot akinek mindene megvolt hogy jó legyen és mégis egy idióta lett belőle Hát nem. Kylo számomra semmi sajnálatot nem érdemel. Pusztuljon ha ilyen háttérrel csak a gonoszságot építette magába. Rey sokkal magasabbrendü mint ez a szánalmas önértékelési zavarokkal küzdő srác.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Itt már kiderül azért hogy Vadernél gyengébb, nem olyan gonosz.

Azért Leia se a legodaadóbb tisztelettel viszonyult Vader-hez a 4-ben. Mondjuk ennyire nem vette poénosra a figurát. Már Snoke-nál beszéltünk róla, hogy ez inkább egy másfajta hozzáállás Kylo részéről, ettől nem lesz se gyengébb, se kevésbé gonosz, mint Vader.

 

A főnöke valami Snoke ugyan azt mondja hogy az információt ami Luke-hoz vezet semmisítsék meg(aza BB8-et) de ő szembeszáll ezzel azzal hogy Huxnak azt mondja hogy nem kell megsemmísítés.

Szerintem Kylo nem szembeszáll Snoke-kal, csak épp Hux nincs teljesen beavatva. Később is látjuk, hogy Hux már nincs a teremben, amikor Kylo és Snoke a saját főcéljaikról tárgyalnak. Tudjuk, hogy Snoke-nak mennyire kell Luke Skywalker, szóval ez nem csak Kylo--nak fontos és pláne nem megy szembe Snoke akaratával. Hux gondolom ezt azért nem tudja, mert az Első Rendnél nem venné ki jól magát, hogy Snoke-nak fontosabb Luke, mint az ő céljaik, pl. a Köztársaság elsöprése.

 

Itt térnék rá arra hogy Itt nincs felsőbb meg-alsóbbrendűség. Láthatólag Hux nem ijed meg Kylotól és vica versa. Említsem meg Vadert aki egy ilyen ellentmondásra már fojtogatott volna?

Mindketten Snoke alárendeltjei de egyik sincs a másik felett hanem egyenrangúak bárhogy tudja Kylo használni az Erőt illetve Hux nem.

Hux szerintem jóval alárendeltebb, mint Kylo. Nélküle beszélnek Snoke-ék rendkívül fontos dolgokról, az ő fejét ordítja le a nagyvezér stb.. Hux próbálja fenyíteni Kylo-t azzal, hogy nem mehet szembe Snoke-kal, de a fiú ezt totálisan telibe tojja. Sőt, elég fenyegetően és felsőbbrendűségét érzékeltetően "ugat" Hux-nak. Később Hux felköpi Kylo-t a kudarcaiért, de csak azért nem kap erre durva választ, mert valójában igaza van. Ugyanakkor rohadtul nem foglalkoznak azzal, amit mond. Azért hasonlítsuk össze ezeket a szitukat a Vader-Tarkin esetekkel. Ugyanis Hux-ot nem ilyen-olyan birodalmi tisztekhez érdemes hasonlítani, hanem Tarkin-hoz. Mikor beszélt Vader ilyen felvágott nyelvvel az öreghez? Őt nemhogy nem fojtogatta, de legtöbbször hallgatott rá és az ötleteire és tényleg úgy beszéltek egymással, mint akik egyenrangúak.

 

Belemászott a fejébe és kiderült hogy Darth Vaderhez akar hasonlítani aki a nagyapa. A legnagyobb Jedi aki rengeteg jót tett a klónháborúk hőse, aki igaz átállt a sötét oldalra de onnan megtisztulva tért vissza. És ez neki a példakép. Ha vegytiszta gonoszt akarsz akkor legyen Sidious. De Vader? Aki fiatalkorában nagyszerü Jedi volt jó embert aztán igaz rossz de a végén megtért és ledobta a Császárt-.

Ezeket szerintem nem árt azért átgondolni párszor. ;)

 

Miért lett ilyen Kylo anno Ben?

Nem tudjuk, hogy milyen szülei voltak. Pontosabban, hogy szülőnek milyenek voltak. Kylo megjegyzéseiből (pl. amikor Rey-nek mondja, hogy csalódást okozott volna neki Han, mint apa) nekem úgy jön le, hogy sokkal jobban utálja annál az apját, mint amit Snoke be tudott volna mesélni. Valószínűnek tartom, hogy már eleve nem volt túl jó a viszonya a szüleivel, főképp Han-nal és Snoke erre csak ráerősített. Azt se tudjuk, hogy mit jelent pontosan, hogy Luke-hoz küldték tanulni. Mennyi áldozattal járt ez, mennyire lett kivéve a családból, elszeparálva a való világtól ezáltal.

Meg azért be kell látni, hogy Han nem épp egy tipikus apafigura az OT-ban. Oké, hogy hatalmas jellemfejlődésen megy át, de én az Ep.6 vége alapján is nehezen képzelem, hogy csak úgy megállapodik és rögtön gyereket vállal. Ráadásul a 7-re megint egy lecsúszott csempész lesz, ami vagy csak Kylo árulása és a Leia-val való kapcsolatának megromlása miatt van, vagy nem. Leia-ról jobban el tudtam képzelni, hogy jó anya legyen, de a 7 igencsak elbizonytalanított és simán el tudom képzelni, hogy ő is alkalmatlan volt a szülőszerepre.

Pláne, hogy azért az Új Köztársaságban Han-nak és Leia-nak eleinte alighanem erős pozíciókat szántak, szóval a hancúrozás még beleférhet, de a gyereknevelés necces lehet. Szóval én azért így látatlanban semmiképp nem merném kijelenteni, hogy milyen jó és gondoskodó családja lehetett Kylo-nak, most attól függetlenül, hogy sok évvel később a 7-ben próbálnak szeretettel hozzáállni a szülei. Persze mindez egyáltalán nem menti fel a fiút a gaztetteinek felelőssége alól.

------------------------------------------------------

Egyébként a többi dologban nagyjából egyetértek és érdekes írás. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Meg azért be kell látni, hogy Han nem épp egy tipikus apafigura az OT-ban. Oké, hogy hatalmas jellemfejlődésen megy át, de én az Ep.6 vége alapján is nehezen képzelem, hogy csak úgy megállapodik és rögtön gyereket vállal. Ráadásul a 7-re megint egy lecsúszott csempész lesz, ami vagy csak Kylo árulása és a Leia-val való kapcsolatának megromlása miatt van, vagy nem.

Amiatt van, ez elhangzik a filmben. Han mondja Leiának, hogy ebbe menekült bele, és Leia nem ellenkezik, hogy "már sokkal előtte el kezdtél csempészkedni, mint hogy a fiunk átállt". Nem is hibáztatja Hant az átállás miatt, ami csak úgy lehet, hogy ha Han addig nem csempészkedett, hanem próbálta nevelni a fiát, amennyire telt tőle egy felelős beosztás mellett.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval nálam Kylo Ren elkövette azt a bűnt amit nem tudok tolerálni. Az apagyilkosságot. Ez nálam súlyosabb mint Anakin gyerekmészárlása a Templomban. Ez a legalja. Mert nem arról van szó hogy az alkoholista nemtörödöm apát ölte meg. Hanem a szeretőt. Szerették ez egyértelmű az EP 6-ból. És ernnek ellenére szörnyeteggé vált.

Nálam nem menti fel semmi. Nincs bocsánat. Remélem a 8. részben vagy a 9.-ben megdöglik. Igen nem meghal hanem döglik. Mert ez a féreg már nem a fia. Ez egy szörnyeteg.

Teljesen egyetértek. Ezt a csávót vissza ne hozzák a Világos Oldalra, mert akkor Han-t köpnék arcon a készítők. Egyébként talán épp a szeretethiány vagy a kevés önbizalom miatt lett szabad préda Snoke-nak. Nem találta a helyét a világban vagy pedig a dicső nagypapi múltjának sötét oldala jobban tetszett neki, mert úgy érezte, akkor volt erős. Persze, ezek csak találgatások, valószínűleg válaszokat is kapunk a kövi részekben.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Off

A könyv helyzete speciális hisz előbb elkészült mint a film végleges vágása. Olyan ötletek is megrekedhettek amiket az utolsó pillanatban törölni akartak.

Nem tudom, de azóta kiderült már, hogy a regény teljesen kánon-e? Mindenesetre nekem furcsa lenne, ha nem lenne kánon a filmregény, miközben a többi nem filmes regény kánon. Igazából azok alapján, amiket olvastam, nincsenek benne ellentétek, hanem mindössze kibővíti a filmet. Amíg az ellenkezőjét nem állítják, addig kánonnak kezelem az egészet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.