Ugrás a kommentre

Kylo Ren


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

újabb furcsa meglátásai, most Kylo Ren kapcsán.

 

Eleve elég elhibázott hozzáállásnak tartom, hogy "lazaságban" hasonlítja össze Vader-t és Kylo-t, mert anno előbbi megalkotásánál ez egészen biztosan nem volt mérvadó szempont. Külön remek, hogy a PT-t nem hajlandó normálisan számításba venni, bezzeg a FU-ből rak be képeket, mert az aztán nem bűn a SW ellen, csak a PT az. :D Meg erős érvként hoz fel Vader mellett olyan dolgokat, amiket még csak nem is láttunk (pl. túlélő jedik kiirtása). Nekem Vader az OT-ban a "nagyobb a füstje, mint a lángja" tipikus esete volt.

Remek pilóta, remek harcos és kardvívó, meg hatalmas erejű Erőhasználó, csak épp ebből nem sokat látunk (anno biztos nagyot ütöttek a húzásai, de így a sokkal bővebb SW univerzumban én semmi különöset nem látok tőle az OT-ban), szóval kénytelenek voltunk elhinni. A hátterének vagy 80%-a pont nem az OT-ban kerül bemutatásra, ott csak utalnak rá meg elnagyoltan összefoglalják pár mondatban. Nagyon is szükség van a PT-ra, sőt a TCW-ra is (no meg a Rebels-re), mert ezek teszik hozzá igazán azokat a részeket Anakin karakteréhez, amitől tényleg olyan remek figura lesz.

Az OT alapján meg "csak" egy kultikus gonosz volt, mert hát ő eredendően zsigerből romlott és ez milyen menő így önmagában (ebben a motívumban speciel egyetértek G-vel). Ezt ugyan elvette a PT, de szerencsére sokkal kidolgozottabbakat vezetett be a helyére és elmélyítette a karaktert. Azt már pláne nem értem, hogy egy ultimate gonosz legendáját miért segít alátámasztani, ha a végén megtér és jó lesz. Maga a karakter ettől nyilván ütősebb lesz, de mint kultikus gonosz, hát nem tudom...

 

A sérüléseik összevetése erősen sántít. Vader eleve egy félhalott figura volt egy páncélban vegetálva, ráadásul kapott némi villámmennyiséget Sidious-tól, én nem mondanám, hogy ez semmi ahhoz képest, hogy Kylo-t oldalba lőtték. A másik, hogy Kylo szerintem rohadtul nem győzte le Luke-ot. Nem tudjuk, hogy pontosan hogyan történt az árulása, de barokkos túlzás azt mondani, hogy legyőzte és száműzetésbe küldte. Simán lehet, hogy Vader-hez hasonlóan többnyire gyerekeket kaszabolt le, ráadásul valószínűleg nem egyedül, hanem más Ren-ekkel.

Persze az is elképzelhető, hogy tényleg egyedül lenyomta az egész Jedi Rendet, de erről a témáról annyira keveset tudunk, hogy erre nem építenék elméletet. Az meg valahogy eléggé a jótékony homályban maradt, hogy az igazi góré Snoke, akinek Kylo feltétlen engedelmességgel viseltetik, ill. maga Kylo is belátja, hogy nem elég stabil, nem elég erős és pont Vader-hez könyörög segítségért. A maszkját meg ugye szegény Vader papa nem vehette csak úgy le, és nem azért, mert a mögé bújt. :) Az igaz, hogy Han megölése külső szempontból nézve is durva dolog volt, de azt nem mondanám, hogy ezzel mennyire váratlan és újszerű mederbe terelte a SW-t. Lehet majd ez is eljön, de Han megölése szerintem nem ez volt.

 

Arról már nem is beszélek, hogy az egyik legfőbb baja az volt a prequel filmekkel, hogy Anakin szerinte egy siránkozó érzelgős kislány volt, most pedig ugyanezeket a vádakat lazán félrelöki a 7 kapcsán. Teszi ezt amúgy teljes joggal, mert Kylo valóban nem egy puhány p**ci, csak éppen Anakin se volt az. A kommentek között meg továbbra is rengeteg olyan hozzászólást olvasni, ami a jedik kiirtását szinte (vagy akár) teljes egészében Vader-nek tulajdonítja, miközben ez abszolút nem így volt. Szegény Sidious hiába volt akkora zseni (nálam egyértelműen ő a top ilyen téren a SW-ban, és a művészeti alkotások terén is neki járna sokkal inkább az egyik legjobb gonosz titulus), nagyon sokan tudomást se vesznek az öregről. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Simán lehet, hogy Vader-hez hasonlóan többnyire gyerekeket kaszabolt le

He? Vader többnyire gyerekeket kaszabolt le? Ez nagyjából annyira alaptalan kijelentés, mint Szirmai "Kylo legyőzte Luke-ot" kijelentése. ;) Már a józan paraszti ésszel is kikövetkeztethető, hogy a sereg élén haladó, harcmániás Vader jó pár Jedi lovagon átvágta magát, mire eljutott a tanácsteremig.

Kylóval összevetni meg marhaság, legalább akkora, mint amikor anno Mault vettették össze vele. Más és más karakterek, pont. Épp ez a jó! Hogy kinek melyik mennyire jön be, az meg ízlés kérdése. Nekem még mindig Darth Maul a kedvenc Sith-em, Anakin Skywalker pedig maszkban és maszk nélkül sem a kedvencem. Kylót egy nagyon jól megírt karakternek tartom, tetszetős is, de ő meg nem Sith. Szép húzás tőle, hogy képes megállítani egy plazmasugarat a levegőben, de Vader puszta kézzel hárított vagy ötöt. Szép, hogy némi erőlködés után lazán kiolvas egy sima pilóta, Poe fejéből gondolatokat, de Vader egy Jedi, Luke fejéből kiolvasott dolgokat (aki nyilván mindent megtett, hogy elrejtse azokat) anélkül, hogy annak bármiféle látványos erőlködés vagy kézmozdulat a jele lett volna. És ez csak a filmekben látott hasonló tette.

Arról nem beszélve, hogy Vader számottevően többet volt már jelen, mint Kylo, szóval legalább annyira nem fair Vaderhez hasonlítani, mint az ep7-et az ep1-2-3-4-5-6-hoz egyszerre.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

He? Vader többnyire gyerekeket kaszabolt le? Ez nagyjából annyira alaptalan kijelentés, mint Szirmai "Kylo legyőzte Luke-ot" kijelentése. ;) Már a józan paraszti ésszel is kikövetkeztethető, hogy a sereg élén haladó, harcmániás Vader jó pár Jedi lovagon átvágta magát, mire eljutott a tanácsteremig.

Tudtommal a hadra fogható jedik döntő többsége a frontvonalakon harcolt, a maradék közül pedig Windu-ék elmentek négyen. Ettől még nyilván maradtak felnőtt jedik a Templomban szép számmal (a TCW-ben is látott őrségről nem is beszélve, bár nem tudom ők valójában kicsodák és minek számítanak), de ezt nem is tagadtam. A gyerekeknek viszont jobb híján mind ott kellett lenniük, mert máshol egyszerűen nem lehettek, így joggal feltételezhető, hogy Vader halállistáján ők voltak túlsúlyban.

 

A többivel amúgy nagyjából egyetértek. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Tudtommal a hadra fogható jedik döntő többsége a frontvonalakon harcolt, a maradék közül pedig Windu-ék elmentek négyen. Ettől még nyilván maradtak felnőtt jedik a Templomban szép számmal (a TCW-ben is látott őrségről nem is beszélve, bár nem tudom ők valójában kicsodák és minek számítanak), de ezt nem is tagadtam. A gyerekeknek viszont jobb híján mind ott kellett lenniük, mert máshol egyszerűen nem lehettek, így joggal feltételezhető, hogy Vader halállistáján ők voltak túlsúlyban.

 

A többivel amúgy nagyjából egyetértek. ;)

 

Jó, de az 501-es se csak szotyizott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ismétlem, ez totál alaptalan. Eleve, minek kéne tízezer tábornok a frontra? Nonszensz. Még ezer Jedire sincs szükség ehhez, hiszen a Köztársasági Nagy Hadsereg nem egy végtelen armada, hanem egy jól behatárolt haderő, és tábornokok nem szakaszoktól, hanem a légióktól kezdve kellenek, ráadásul nem is minden egyes katonai egységet vezet Jedi tábornok, hiszen ott vannak a klón parancsnokok. Másrészt, mire alapozod, hogy sokkal több gyerek volt a Templomban, mint Jedi lovag? Mert a látottak alapján a Jedi gyerekek száma jó, ha konvergál száz felé, az meg teljesen kizárt, hogy száznál kevesebb lovag van a Templomban az ostrom alatt. Harmadrészt, az ep3 és a TCW is bizonyítja, hogy még az aktívan harcolók sincsenek non-stop távol a Templomtól, szóval honnan veszed, hogy a hadra fogható Jedik java ténylegesen és biztosan a fronton volt? Ha már csak a fele volt ott, az is vagy ötezer Jedit jelent, a másik ötezer meg lehet a Templomban.

Kizártnak tartom, hogy a gyerekek száma ezer főre rúgna a Jedi Templom falai között. Pontosabban, az ifjoncok száma, mert gyerek még lehet egy Jedi lovag mellett harcoló padawan is. Szóval a gyerekek között is volt szép számmal hadra fogható.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

OFF:

Nem tudom pontosan mennyi jedi harcolt a háborúban, de gondolom a létszámukhoz képest nem kevés. De amúgy is lehettek küldetéseik szerte a galaxisban, nem hinném, hogy egy ennyire forgalmas és balhés időszakban a jedik fele a Templomban kuksolt volna. Persze az is lehet és akkor Vader lekaszabolt majdnem 5000 jedit, mert a klónok nem tudom mennyire voltak hatékonyak jediirtásban, amikor már oda is kellett állni rendesen és nem hátba támadni vagy meglepni a delikvenst. :D Aztán a felnőttek hulláinak javát gondolom eltüntették a színről és csak a gyerekekéit hagyták szanaszét heverni. Yoda-éknak se nagyon tűnt fel, hogy átgyalogoltak néhány száz levágott lovagon, csak az, hogy azt a pár gyereket fénykard ölte meg. :D Mondjuk elképzelem, hogy Windu nem lett volna ilyen hülye és 200 jedivel indul neki Sidious irodájába. Lehet az már jobban megfeküdte volna az öreg gyomrát. :D

 

ON:

Amúgy kíváncsi lennék rá, hogy Kylo mennyire volt problémás gyerek és tanítvány. Vajon az elejétől fogva gond volt vele, az ő árulása is egy hosszabb folyamat eredménye, vagy sokáig rendben volt, aztán egyszer csak kiderült valami vagy érte valami trauma, amitől bekattant és Luke-ék ellen fordult.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Yoda-éknak se nagyon tűnt fel, hogy átgyalogoltak néhány száz levágott lovagon, csak az, hogy azt a pár gyereket fénykard ölte meg. :D

 

Szerintem pont, azért mert az addigi hullákat lelőtték.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a baja a népeknek Adam "Tengerészgyalogos" Driverrel? Csak az nem magyarázat, hogy nem egy Adonisz! Ugyan úgy nem értem ezt, ahogy azt sem, hogy mi a baja a népnek az általa játszott karakterrel, Ben Solo .. izé Kylo Rennel.

 

Én csak most jutottam el oda, hogy milyen "közutálatnak" örvend... vagy csak én keveredtem az utóbbi 2-3 napban olyan oldalakra, ahol a hsz-ek jelentős része vagy Adam-et vagy Kylo-t (vagy mindkettőt) ezerrel oltotta? :(

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Több helyről hallottam, hogy azon dünnyögtek mennyire nem hasonlít se Han-ra, se Leia-ra és hogy nézhet már így ki a közös gyerekük. :D Nem tudom, nekem egyáltalán nem tűnik ez problémásnak, nem igazán értem amikor ilyeneken akadnak fenn. Más filmben még nem láttam a tagot, de engem az Ep.7-ben meggyőzött az alakításával, a hangja meg badass. Amúgy se hasonlíthat mindenki annyira a felmenőire, mint mondjuk Rey. :evil::)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet én vagyok vak (sőt!!! ez tuti, szemüveget sem véletlenül hordok) de én simán beleláttam néhány vonást az arcába Hanból. Az alakítása meg szerintem nagyon jó volt.

Meg egyébként is, nem attól lesz valaki jó színész, mert jól is néz ki. Megjegyzem ezzel a fizimiskával arcszőrzet nélkül (ahogy a filmben is láttuk) nem is volt vele semmi baj szvsz.

Szerkesztve: - Darth Riddick
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nekem semmi bajom nem volt Adam Driver kinézetével, az alakításával meg pláne. Nem egy szép arcú ember, de nem a szépség az egyetlen erény. ;) Igaz, érdekes arca van, de ettől csak még érdekesebb a karaktere.

Azt kifogásolni pedig, hogy Kylo Ren nem hasonlít a szüleihez, az egy vicc. Én örülök, hogy nem az volt a szempont a színész kiválasztásánál, hogy ki hasonlít jobban Harrison Ford-ra (vagy Carrie Fisher-re?), hanem az, hogy ki tud hitelesen eljátszani egy ilyen fontos és egyáltalán nem sematikus karaktert.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Mi a baja a népeknek Adam "Tengerészgyalogos" Driverrel?

Halvány lila gőzöm sincs róla. Magam is értetlenül állok a jelenség előtt, és más magyarázatot nem találok, csak amit Ody írt lejjebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Férfiként nem tudom megítélni Adam Driver kinézetét, de szerintem nem annyira gáz. Nem egy Snoke vagy Maul azért. :D

 

Kylo (többek általi) negatív megítéléséről már beszéltünk korábban, boncolgattuk ennek a lehetséges okait, érdemes lehet visszaolvasni kicsit. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Férfiként állítom ( :D ), Driver nem szép ember, viszont kiváló színész és csak ez számít. A legtöbb fanyalgó szerintem szimplán Vader-klónt várt, annak minden kimért és higgadt tulajdonságaival (ironikus, de gyaníthatóan pont ugyanezen elemek emellett meg az egész filmsztori eredetiségének hiányát kérik számon, a kettőt így együtt...)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Driver karakteres megjelenésű és ami fontosabb, jó színész. Remek választás volt a szerepre. Szubjektíven nézve nem jóképű, de az ellenkezőjét se mondanám rá...

Ha egy szépfiús "nyálgépet" kaptunk volna, akkor most az lenne a baj. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt nem értem, hogy miért kéne feltétlenül valami jóképű Don Juan-nak lennie. Ahogyan azt se, hogy miért kéne olyan brutálisan badass külsővel bírnia. Sokan ezeket várták volna el. Értem én, hogy a filmek világában lehet casting-olni a szerepekre és akkor ki lehetne elégíteni ilyen igényeket (más kérdés, hogy lenne-e értelme), de engem ez nem izgat különösebben, elvégre a mindennapi életben se választható meg a külső. Hitler vagy Napóleon hogy nézett ki? Nem attól lesz valaki hiteles gonosz vagy hős vagy akármi, hogy mennyire néz ki annak.

 

Engem csak akkor zökkent ki egy szereplő kinézete, ha az ténylegesen ellentmondásban van a történetben betöltött szerepével és ez nem egy tudatos alapmotívum. Ilyen pl. a Csodálatos Pókember főszereplőjének esete, de sok filmben eljátsszák, hogy egy női szereplőnél a gyönyörűségét és a mesebeli szépségét helyezik előtérbe, miközben max. egy átlagosnak mondható színésznővel játszatják a szerepet. Ez nyilván melléfogás és zavaró, de Kylo Ren-nek szerintem semmi olyan tulajdonsága nem volt, aminek egy Adam Driver kinézetű fazon ne felelne meg.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.