Ugrás a kommentre

Kylo Ren


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

A Bloodline regényből tisztázódott Kylo pontos kora. A könyv cselekménye idején (ami 6 évvel játszódik az Ep7 előtt) Ben 23 éves. Tehát a TFA idején 29 éves, egy évvel az endori csata után született.

Ez teljesen jó is. És 23 évesen még Ben? Mikor tér át a sötét oldalra?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez teljesen jó is. És 23 évesen még Ben? Mikor tér át a sötét oldalra?

Igen, 23 éves koráig Ben volt, ekkor tért át a Sötét Oldalra, és vette fel a Kylo Ren nevet.

 

Amit még tudni érdemes, és javarészt a Bloodline-ból derül ki:

 

 

- Ben úgy nőtt fel, hogy titokban tartották előle a származását (nevezetesen, hogy Darth Vader unokája). Csak Leia és Luke tudták az igazat.

- Leia úgy döntött, titokban tartja a dolgot, de el akarta mondani, amint Ben idősebb lesz. 23 évesen viszont még mindig nem volt képben a srác.

- Leia azt remélte, ha elmondja az igazat a fiának, az azt a következtetést vonja le, hogy Vader megtért és a benne lakozó fény miatt Anakin Skywalkerként halt meg.

- Ben ekkor kezdett tanulni Luke szárnyai alatt, aki mint tudjuk azt tűzte ki célul, hogy kinevel egy új Jedi-generációt.

- Leia felismerte a Ben és Vader közti hasonlóságot, de remélte, hogy Luke tanítása segíthet a fián.

- Leia politikai ellenségei fényt derítettek az igazságra a származása kapcsán, ami eljutott a Galaktikus Szenátusba is.

- Leia aggódott, hogy fog reagálni a fia, ha ilyen nyilvános úton tudja meg az igazat.

- Ben elhagyottnak érezte magát, majd végül kiszemelte őt Snoke, felfigyelve a képességire, így kötött ki a Sötét Oldalon.

 

Innen pedig már ismerős a sztori. Ben elárulta Luke-ot, átadta magát a Sötét Oldalnak, elpusztított mindent, amit Luke a Jedi Rend feltámasztásáért tett, majd felvette a Kylo Ren nevet és a Ren Lovagok mesterévé vált Snoke tanítványaként.

 

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor kb 7 évvel az EP VII előtt lett Ben-ből Ren, írtotta ki az akadémiát, és Luke elkezdte keresni a templomot? Mondjuk jó sok padawan hulla volt a látomásban és Kylo magassága is kb egyezik a mostanival.

Egyezzen is. 23-29 éves korban már ne nagyon nőjön senki.(a star wars-ban se..) ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...

Bírom ezekben a régi plakátokban ezt a kissé erotikus beütést. :D Ismerve a végeredményt, annak stílusát, ill. hogy hova nőtte ki magát a franchise, vicces szétnyitott "köntösben" feszítő Luke-ot vagy stopposokat megszégyenítően combot villantó Leia-t látni egy poszeteren. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 5 héttel később...

Nekem nem volt semmi bajom Kylo Ren karakterével. Tény, Darth Vadernek a nyomába sem érhet, de szerintem pont azért volt jó karakter, mert nem Darth Vadert akarta lemásolni, hanem egy teljesen új személyiségű gonoszt ismerhettünk meg. Unalmas lett volna, ha egy Vader 2-t látunk a filmben. Sokan bírálják őt az interneten a jelleme, kinézete, hisztirohamai miatt, de szerintem ő pont ettől érdekes. Egy fiatal, jólfésült, őrült gonosz. Engem kicsit Joffrey Baratheonra emlékeztet a Game of Thronesból.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Én is, sőt, én bevallom, hogy nekem Kylo az egyik legerősebb része a filmnek. A gonoszok közül csak Palpatine veri a szememben, bár nálam Vader amúgy sincs magasan (Maul is beelőzi - és már a TCW előtt is jobban bírtam). Imádom minden jelenetét, az egész figura kisugárzását. Főleg az elején nagyon karizmatikus, de akárhányszor maszkban van, süt róla, hogy ő irányító. A maszk levétele sem veszi ezt el igazán, inkább csak emberi arcot ad a karakternek. Ugyan ekkor már nem karizmatikus vezető, inkább valami még rosszabb: egy elmebeteg, fékevesztett állat. Nem hasonlítható Vaderhez, de ahogy előttem írták, pont ez a jó benne (megjegyzem, ha hasonlítana, akkor meg az lenne a baj).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo -ban tényleg az a jó, hogy nem lett egy Vader 2.0. az, hogy Vader a nagyapja pont annyira magyarázza meg a sisak fétisét amennyi kell ahhoz, hogy ne legyen gagyi ez a Vaderre hajazó pózolás. Maga a karakter jelleme és gyökerei pedig tökéletessé teszik erre a szerepre. Kíváncsi leszek Rian milyen mélységet ad majd neki.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a maszkosdi nekem annyira még nem is Vaderes - talán az EU miatt, nekem inkább Revanos. :) Ráadásul, a Star Warsban amúgy is elterjedt a maszkos gonosz (Vaderen kívül ott vannak a Fettek, Grievous, most már némely inkvizítor is, a mandik, stb). Az a csuklya is sokat adott hozzá (szintén Revanos). Én inkább anno attól tartottam, hogy jellemében lesz Vaderes, de szerencsére, ez nem következett be.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A rongyos köpenye... :) És most már díszíti egy szép nagy vágás is a pofikáját. :) Tetszett még amit róla mondott Abrams. Vagyis a film címéről. Az Éberdő Erő nem csak Rey -re vonatkozik, hanem Kylo -ra is aki elmerül a film végére a sötét oldalban.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 9 hónappal később...

Kylo Ren, a hajdani Ben Solo. Nagy arc. Amikor először láttam hisztizni, egyből tudtam, hogy Skywalker-gyerek. Pont mint Anakin és Luke. Oké, Luke nem volt annyira hisztis, mint az apja és az unokaöccse, de azért ő is durcázott, amikor nem engedte el Owen Anchorheadbe. Amúgy egyértelműen a film legösszetettebb karaktere. Őt már ott ismerhetjük meg, amikor átállt a Sötét Oldalra, de teljesen még nem kötelezte el magát. Még nem tette meg azt a lépést, amit Anakin Windu megtámadásakor. Vívódik, csak míg nagyapja a benne lakozó Sötétséggel, ő a Világos Oldallal. Míg Anakin távol akarta magát tartani a Sötét Oldaltól, addig Kylo a fényt akarja kiölni magából.

A végső lépést meg is teszi, amikor megöli az apját. Az az ő személyes elköteleződése, és válik valószínűleg menthetetlenné. Han halálakor megsimogatja az arcát, és bár először úgy éreztem, ebben egy afféle "megbocsátok" gesztus van, most inkább már úgy érzem, hogy Han azért tesz így, mert tudja: a fia meghalt. Saját halálával mit sem törődve siratja el ezzel a gesztussal Bent.

Sokan mondják, hogy a birodalmi inkvizítorokkal állt egy szinten, szerintem egy frászkarikát. Amikor a film elején csak úgy megfogja a plazmanyalábot az Erővel, az egyértelművé teszi, hogy az Erőben ő is igencsak nagy májer. Ehhez képest még az is piskóta, hogy Vader képes volt puszta kézzel kivédeni a lövedékeket. :) Hogy Rey-jel szemben alulmaradt, az inkább tudható be a sérülésének. Láthattuk, hogy Chewie sugárvetője nem piskóta, és őt azzal lőtték meg. Erőteljesen vérzett, valószínűleg nem csak felszíni sérülése volt. És az Erő ide vagy oda, az ilyen sérülések hatással vannak az Erőhasználókra - emlékezzünk csak, Obi-Want lábon szúrta Dooku, egyből kiesett a harcból. Ráadásul egy igen komoly érzelmi sokkon is átment, ami tovább ronthatta összpontosítását. Anakin az átállása után órákkal is még sírt, ami jelezte, hogy az érzelmei még mindig kavarognak. Ben a saját apját ölte meg hidegvérrel, nyilván ez nem múlt el nyomtalanul. Szóval nem csoda, hogy kicsit alul teljesített egy életerős, azaz két életerős, vívásra azért kiképzett személlyel szemben, és még jó, hogy fokozatosan romlott a teljesítménye, ahogy egyre több sérülést szenvedett el. Igen valószínűnek tartom, hogy ha Chewie nem lövi keresztül azzal a kéziágyúval, se Finnek, se Rey-nek nem lett volna ennyi esélye.

 

Alapvetően egyetértek, de a könyv alapján kiegészíteném (persze lehet, hogy ezeket már leírták, de most nincs időm mindent elolvasni).

 

Ha jól emlékszem Kylo valóban azt várta, hogy ha megöli az apját, akkor nem hívja többé a fény, de asszem nem ez történt, hanem konkrétan nem történt semmi.

 

Amikor vív valóban sebesült, de Finn ellen nem használja az erőt, mert az méltatlan lenne, ha egy ilyen árulót az erő segítségével győzné le.

 

Rey-el kapcsoaltban meg az van, hogy valszínűleg Kylo sejti, kicsoda is Re, és egyáltalán nem akarja megölni, hanem szeretné megnyerni magának, mint tanítvány.

 

Rey ellentámadása viszont váratlanul éri -ekkor Rey-t elvileg a sötét erő is megszóllítja.

 

Összességében Kylo, mint erő használó nagyon képzettnek tűnik, csak épp Kylo, mint ember belül nincs rendben önmagával, és ez kihat a teljesítményére.

 

Brutál jól összevágott kis klipp!

http://www.youtube.com/watch?v=Wsa1cF5uGwc

 

Az bizony!

 

Hosszabb ugyanerre a zenére:

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 hónappal később...

Miért, Anakin hogyan hihetett abban, hogy Sith-ként, tömeg- és gyerekgyilkosként, valamint árulókén Padmé mellette fog maradni? Elhülyülnek az emberek. Nekem van egy olyan érzésem, hogy Bennek amúgy sem volt fenékig tejfel az élete. Eleve, hősük a szülei, a nagybátyja, Erőérzékeny is, amennyit eddig tudunk a gyerekkoráról, az alapján az anyja és az apja is elég elfoglalt ember lehetett, később lepasszolták a nagybácsinak, aztán az sem lehetett túl könnyen vehető hír, hogy a Galaxis hóhérja a nagyapja. És akkor elvileg még Snoke is hatott a fiúra, márpedig azt is tudjuk, milyen, amikor egy lelkileg és/vagy akaratilag gyenge egyént egy Sötét Oldali zseni kezdi manipulálni. Azt meg végképp láttuk, hogy amint valaki elkötelezi magát a Sötét Oldal mellett, az elhülyülés mint a cunami, úgy tör rá.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Inkább arra gondoltam, hogy Kylo olyat imád Vaderben amilyen nem volt. Nem kezdett el építeni semmit amit be kellene fejezni. Gyanítom Luke iskolájában az alap oktatás része volt megismertetni a padawanokkal Vader visszatérésének történetét. Ennek tükrében felettébb érdekes Kylo "álomvilága"

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye az Uralkodóról nem igazán volt tudott, hogy Erő használó volt, így Luke sztorijában többen is kételkedhettek. Pl. Ben is akár. Már pedig, ha nem hiszik el az alap sztorit, akkor találni kell egy olyat, ami miatt Luke, a hős, hazudna. Ez pedig akár a következő lehet: az Uralkodó nem volt Erő érzékeny, de anno megmentette Vadert aki ezért hűséges hozzá. Vader védelmezte őt mindig illetve a felépített Birodalom. Amikor Luke a trónterembe ment, Vader sohasem tért át, Luke-nak meg kellet ölni. Ahhoz azonban, hogy a galaxis lakók könnyebben elfogadják, hogy Luke és Leia Vader gyermekei, Vadert jobb színben kell feltüntetni. Ehhez pedig nem is lehet jobb alkalom Luke megmentése. Az eredetinek hitt verzió lehet az, hogy Luke kinyírta Vadert, majd könnyűszerrel kinyírta az Uralkodót is. Ben lehet, hogy ebben hisz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Valószínűleg Snoke sztoriját hitte el de vajon miért? Mennyivel volt az hihetőbb mint Luke nagybácsi története? Egyáltalában is: miért akarta volna megvezetni Luke Kylot?

Egyrészt egy darabig titkolták Ben elől, hogy Vader unokája. Ezt a titkolózást felhasználva Snoke manipulálhatta Bent, hogy nem CSAK ebben hazudott neki Luke, hanem Vader sztoriját illetően is. Másrészről, nem először látjuk, hogy az elvakult sötét oldal követők szívesebben hisznek a saját alternatív valóságukban, mint az igazságban. Amikor Obi-wan mondja pl. Anakinnek, hogy "Chancellor Palpatine is evil", Anakin lazán visszavágja, hogy az ő szemszögéből a Jedik azok. Mondja ezt azok után, hogy Palpatine megadta nekik a szeparatisták tartózkodási helyét, kvázi elismerve, hogy ő irányította az egész háborút, milliókat megölve ezáltal a galaxisban.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért ne feledjük el, hogy csak négy évvel az ep7 eseményei előtt derült ki, hogy ki volt Darth Vader, és a Vérvonalban elő sem került az publikusan, hogy Vader visszatért a Világos Oldalra, sem akkor, amikor Leia és Casterfo Vader szörnyeteg mivoltáról beszélt, sem a Szenátusban lezajló eszmecsere során. Szerintem a II. Halálcsillagon történteket egyedül három ember ismeri: Luke, Leia és Han. Csak ők tudják, hogy Darth Vadernek szerepe volt Palpatine legyőzésében. Szóval nagyon valószínű, hogy Luke egy szót sem mesélt erről a padawanjainak a testvére háta mögött, pláne nem akkor, amikor az unokaöccse is ott volt. Túl sok kérdést vetett volna fel, amire csak hazugságok egész kis szövevényével lehetett volna válaszolni. Az pedig nyilván nem túl jó alap az új Jedi Rendnek. Persze a hallgatás sem sokkal jobb, sőt valószínűleg ez a hibás alap az, amiért Kylo meggyűlölte a Jediket, és eldöntötte: befejezi azt, amit a nagyapja elkezdett. Pláne, ha még a régi Jedi Rendről is hallott egyet s mást.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt azért ne feledjük el, hogy csak négy évvel az ep7 eseményei előtt derült ki, hogy ki volt Darth Vader, és a Vérvonalban elő sem került az publikusan, hogy Vader visszatért a Világos Oldalra, sem akkor, amikor Leia és Casterfo Vader szörnyeteg mivoltáról beszélt, sem a Szenátusban lezajló eszmecsere során. Szerintem a II. Halálcsillagon történteket egyedül három ember ismeri: Luke, Leia és Han. Csak ők tudják, hogy Darth Vadernek szerepe volt Palpatine legyőzésében. Szóval nagyon valószínű, hogy Luke egy szót sem mesélt erről a padawanjainak a testvére háta mögött, pláne nem akkor, amikor az unokaöccse is ott volt. Túl sok kérdést vetett volna fel, amire csak hazugságok egész kis szövevényével lehetett volna válaszolni. Az pedig nyilván nem túl jó alap az új Jedi Rendnek. Persze a hallgatás sem sokkal jobb, sőt valószínűleg ez a hibás alap az, amiért Kylo meggyűlölte a Jediket, és eldöntötte: befejezi azt, amit a nagyapja elkezdett. Pláne, ha még a régi Jedi Rendről is hallott egyet s mást.

Ez biztos? Nekem az rémlik, hogy Vader átállásáról közre adott Luke némi infót, de ezt a galaxis lakói kétkedve fogadták.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Akkor csak meg kell ismertetni Kyloval a tényeket.

Ami valószínűleg megtörtént, de egy a családjában csalódott ember nem feltétlen fogja azt igazságnak elfogadni, pláne olyanoktól, akik egész életében titkolóztak előle. Anakin Skywalker is pont lesz*rta a tényeket a Sith-ekről vagy Darth Sidiousról, nem? Nincs itt semmi új a nap alatt. Ben Solo ugyanolyan, mint a nagyapja volt, csak neki jobb oka volt csalódni az életében. Anakin csak a saját prekoncepciói miatt csalódott a Jedikben, Bent a családja ténylegesen megbántotta.

Szerintem sokkal érdekesebb kérdés, hogyan tehette meg ezt a sráccal Leia, Han és Luke? Az ikreknek tudnia kellett volna, mit jelenthet egy ekkora titok, hiszen nem csekély tapasztalatot szereztek a témában. Különösen Luke. Neki aztán tudnia kellett volna, milyen hatással lehet az emberre, ha rosszkor rossz ember fed fel egy ilyen titkot. Neki Vader árulta el, Bennek a híradó...

 

Ez biztos? Nekem az rémlik, hogy Vader átállásáról közre adott Luke némi infót, de ezt a galaxis lakói kétkedve fogadták.

Utánaolvastam a könyvben mindkét helyen, a szenátusi beszéde alatt, amikor Carise megpróbálja besározni Luke-ot, csak ott kerül szóba a téma, de Leia csak annyit mond, hogy Luke fontos szerepet játszott Palpatine kiiktatásában. Aztán csak elgondolkodik azon, hogy Luke mesélt neki Anakin jó útra téréséről, ám ő maga ebben nem talál vigaszt, és ha csak megemlítené a dolgot a Szenátusból, mentegetőzésnek vennék és kihajítanák az épületből.

Nekem abból, hogy még Leia is csak gondolatban foglalkozik ezzel, és soha senkinek nem említi, se a bizalmasainak, se Casterfónak, és más sem beszél ilyenről (pedig azért alkalom bőven lett volna rá), azt sugallja, hogy ez a tény nem publikus, a Galaxis szemében Darth Vader sötét nagyúr maradt a haláláig. A felvetése egyszerűen túl sok kérdést vonna maga után. A legfájóbb az lenne: miért állt vissza? Mi oka volt több mint húsz év hűséges szolgálat után arra, hogy Palpatine ellen forduljon? Most mivel az igazságot nem mondták el, így erre legfeljebb hazudhatnak, ami meg, mint írtam, nem jó alap se a Jedi Rend újjáélesztésére, se Leia szenátori karrierjének újraindulására. Egyszerűbb elhallgatni, az még mindig a kisebb bűn.

A másik, amit te is írtál, valószínűleg erősen kételkednének ebben az emberek. Még inkább, senki nem hinné el. Eleve, az Erő már akkor misztikus dolog volt a Galaxis lakói számára, amikor még 10 ezer Jedi szaladgált mindenfelé. Most meg, 60 évvel a kiirtásuk után, amikor Luke is elvonultan él, és jól tudjuk, hogy vannak olyanok, akik az ő személyét is csak legendának vélik ezekben az időkben, hát ezeknek magyarázd meg, mi a Sötét Oldal, hogyan lehet onnan visszatérni, stb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hogy ugyanolyan lenne azt nem mondanám, inkább csak hasonló. Ben gonosz akar lenni úgy, hogy elnyomja magában az ösztönös jót. Anakinnál ez pont fordítva volt. Ő sose akart a sötétség szolgája lenni. Aztán itt van az apa gyilkosság. Anakinnak a család akkora szentség volt, hogy az elvesztésüktől való beteges félelme sodorta a sith markába.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.