Ugrás a kommentre

Kylo Ren


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

"Na látod, ezért nem megy neked." ;) Luke is ugyanezért nem képes egy X-szárnyút kiemelni, mert az van a fejében, mint neked: más dolog. Hát pont azt kéne neked is elfogadni, hogy nem más, csak te gondolod, hogy más. Luke megtanulta a technikát, hiszen látványosan emelgetett köveket és R2-t. Ennyi a technika, onnan már csak azt kell elfogadni, hogy a méret nem számít.

Nem akarok beleszólni a diskurzusba, de Donát szerintem pont erre gondolt, hogy fejben más. A fojtogatás valóban ugyanúgy telekinézis, mint ahogy egy oszlopot megemelni is olyan (inkább mondanám, hogy hasonló), mint egy követ. Mégis a legtöbb Erőhasználó nem hajigált lazán sziklákat meg hajókat, mert fejben "blokkolta" őket az, hogy a méret mégiscsak számíthat.

Ugyanígy, ha egy másik élőlényt kell fojtogatni, pláne megfojtani, az szintén eléggé másképp tűnhet az ember gondolkodásában, ami miatt akkor se feltétlenül lesz képes rá, ha amúgy az Erőismerete alkalmassá tenné rá. Talán az sem véletlen, hogy a sötét oldali Erőhasználók használták sokkal gyakrabban, ill. úgy tűnt, hogy náluk a kevésbé erőseknek (lásd Ventress) is jól ment. Esetükben ugyanis ez a pszichés gát az erkölcstelenségükből fakadóan kevésbé lehetett akadály.

 

(Azt csak halkan jegyezném meg, hogy Yoda kijelentésével azért én csínján bánnék. Szerintem abban legalább annyi volt a nevelőszándék, mint az igazság. Yoda tudta, hogy Luke igencsak Erőérzékeny, így képes lehet nagy dolgokat véghez vinni. Ahhoz pedig, hogy ezt ő is elhiggye magáról, kellett egy masszív ösztönzés, így próbálta meggyőzni a fiút. Ha a mozgatandó tárgyak mérete tényleg semmit nem számítana, akkor miért ne tudna egy erős Erőhasználó egy egész bolygót vagy csillagot elmozdítani? Vagy akár egy egész rendszert, sőt galaxist.

 

Darth Mault sem láttuk villámozni, ennek ellenére kétlem, hogy az Erőben gyengébb lett volna, mint Dooku.

Szerintem Maul Erőismerete nem volt olyan mélyreható, mint Dookué. Nem feltétlenül volt gyengébb az Erőben, de ettől még simán elképzelhető, hogy bizonyos praktikák elsajátítására képtelen volt.

Szerkesztve: - pb69
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem akarok beleszólni a diskurzusba, de Donát szerintem pont erre gondolt, hogy fejben más. A fojtogatás valóban ugyanúgy telekinézis, mint ahogy egy oszlopot megemelni is olyan (inkább mondanám, hogy hasonló), mint egy követ. Mégis a legtöbb Erőhasználó nem hajigált lazán sziklákat meg hajókat, mert fejben "blokkolta" őket az, hogy a méret mégiscsak számíthat.

Ugyanígy, ha egy másik élőlényt kell fojtogatni, pláne megfojtani, az szintén eléggé másképp tűnhet az ember gondolkodásában, ami miatt akkor se feltétlenül lesz képes rá, ha amúgy az Erőismerete alkalmassá tenné rá. Talán az sem véletlen, hogy a sötét oldali Erőhasználók használták sokkal gyakrabban, ill. úgy tűnt, hogy náluk a kevésbé erőseknek (lásd Ventress) is jól ment. Esetükben ugyanis ez a pszichés gát az erkölcstelenségükből fakadóan kevésbé lehetett akadály.

Viszont pont azért tárgytalan a vita mert ahogy irod viszonylag gyengébb, sötét erőhasználók is képesek a fojtogatásra. Teljesen egyértelmű, hogy egy gonosz figurának aki Erőhasználó ez semmi. A föntiek alapján nem is értem: nem olvastad vissza a vitát? Kylo a téma.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Viszont pont azért tárgytalan a vita mert ahogy irod viszonylag gyengébb, sötét erőhasználók is képesek a fojtogatásra. Teljesen egyértelmű, hogy egy gonosz figurának aki Erőhasználó ez semmi. A föntiek alapján nem is értem: nem olvastad vissza a vitát? Kylo a téma.

De, természetesen visszaolvastam. ;)

Kyloról nem igazán tudjuk pontosan miféle. A Ren lovagjairól semmit nem tudunk, Kylo pedig viaskodik a világossággal. Én akár azt is el tudom képzelni, hogy fejben ő sem tudta ugyanúgy kezelni a fojtást, mint bármilyen más telekinézist (akár egy lövedék vagy ember "megdermesztését"), így nem tudta hatékonyan használni. De amúgy ez a téma azért már eléggé elkanyarodott Kylotól, ezért írtam én is általánosabban erről az egészről.

 

De hogy mégse legyen annyira off, Kylo elég ellentmondásosan teljesített, vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy a körülmények miatt nehéz eldönteni mennyire erős. A lövedék vagy Rey "megfagyasztása" impozáns húzás volt, utána viszont elég nyögvenyelős lett a teljesítménye. Poe-ból azért kihúzta az infót, Reybe már beletört a bicskája, látványosan be is rezelt. Csak ezt nemigen tudjuk hova tenni, mert Reyt sem ismerjük, ki tudja mekkora Erő lakozik benne. A látottak alapján tuti nem kevés. Aztán ott a Finn-Rey-Kylo párbaj a végén, de ott meg már sérült volt Ren, így ebből se tudunk annyi következtetést levonni. A többi megkérdőjelezhető lépése meg viselkedése pedig inkább a személyiségéből és a lelki ingatagságából adódik, erről se tudni mennyire hátráltatta erejének kiteljesedésében.

Azt se hagyjuk ki, hogy tényleg nagyon keveset tudunk a Renekről, merőben más kapcsolatuk lehet az Erővel, mint pl. a sitheknek vagy jediknek. Gondoljunk csak a bardottaiakra, Talzinra és az éjnővérekre, Chirrutra vagy Bendura. Nem biztos, hogy érdemes a jedi/sith képességeket és praktikákat alapul véve merészebb kijelentéseket tenni egy másik Erőhasználó közösségre vonatkoztatva. Arról nem is beszélve, hogy Kylonak kvázi Snoke a sötét oldali mestere, akiről persze megint csak nem tudunk semmit. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Fojtogatás-tárgyak mozgatása szerintem is ugyanaz, lényegében mindkét esetben megfogjuk az adott dolgot, csak az előbbinél nagyobb az erőkifejtés az adott tárgyra.

Egy sugárfegyver lövedékének megfogása és az Erővillámok megfogása viszont már nem ugyanaz a kategória, előbbinél alap esetben a kilövés után már semmi nem hat a lövedékre a közegellenállást leszámítva, ellenben az utóbbinál a villám folyamatos kontaktusban van a kibocsájtó kézzel amely szerintem annak erősségét képes változtatni, szóval lehet, hogy Kylo megtudná fogni Palpi feles erősségű villámját, de ha az öreg maximumon tolná azt már nem. Persze nem zárom ki, hogy Kylo képes lenne megfogni a teljes erősségű villámot (persze ezt már sosem tudjuk meg :D ) csak arra akarok rámutatni, hogy a villám megfogása bonyolultabb művelet lehet, mint egy sugárnyalábé.

Szerkesztve: - Darth Cupsy
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pb köszi! Bomarr miért lenne ez parttalan? Mert nem értünk egyet? Jó lenne kicsit kinézni a mereven rögzített álláspontod mögül, mert mi az Erőt ténylegesen annak tekintjük, ami: egy a földön nem létező misztikus energiamezőnek, aminek bizony saját szabályai vannak. Én elfogadom, amit ti írtok. Lehet nektek ennyi is elég, h Kylot máris az eddig látott legnagyobb Erőhasználók szintjére rakjuk. Nekem nem. Alább leírom / leírtam miért.

 

Pb, pont arra céloztam, amit írtál. Az Erő kissé másként működik mint a mi evilági gondolkodásunk. A kő és X között normál szemmel nézve nagy különbség van, az Erőben viszont Yoda szerint kicsi. Viszont ez vica versa miért ne működne? Ami evilági szemmel pusztán egy kicsi difinek tűnik teljesen más praktikát és képzést igényelhet az Erőben. És Kylo Ren,szóval ne feltételezzük már róla, hogy alapból tud Sith cuccokat, csak mert sötét oldali. Lehet, hogy a Renek eltérő erőfelfogása lehetővè tesz cool dolgokat - plazmanyaláb megfogása - de megnehezít más dolgokat pl. villám vagy fojtogatás. De én amúgy komolyan csodálkozom, hogy van akinek a 7-ből az jön le, hogy Kylo mekkora spíler. A remek felütés után csak egyre gyengébben teljesít, szinte semmi szuper kategoriás teljesítményt nem mutat be és a végén - tudom sérülten!!! - legyőzetik. Legalább várjuk már meg a VIII-at ami az ő filmje lehet amúgy is, mielőtt ilyen magasságokba emeljük. Nem kétlem, hogy képes lehet rá - mégis csak Anakin vére - de előbb látni szeretném. Pl a villám megfogás nagyon cool lenne de ugyan ki szórná meg vele? :) És itt is hibának érzem alapból feltételezni, hogy arra is képes csak azért, mert lövedéket meg tudott fogni. Valszeg az Erő által alapból valóban képes lenne, de a felhasznàló mentális akadályai legalább ilyen fontosak az V. alapján és arról még Kylo esetében nem sokat tudunk, és amit igen, az sem biztató (rinya Vadernek, Rey megtöri, stb.)

 

Vader villámozamás témakörben. Csak olyan sötét oldalit láttunk villámozni, akinek ép karjai voltak, szóval szerintem az kell hozzá. Dooku se tudott torzóból szórni. Azon kívül szerintem simán lehet, hogy összezavarnà Vader létfenntartó műszereit. Tőlem idegen lenne a "mert nem akart" magyarázat. Pont Vader ne akart volna, aki mindig minél nagyobb hatalomra és félelemleltésre játszott? Szerintem az SW filmek alapján a villámozás a Sithek legnagyobb fegyvere, én csodálkoznék ha Vader ne akarná használni "mert csak."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a villámozós dolog mér régen hitvitává vált. Mert azt ugye sose tudjuk már meg Vader miért nem szórt villámokat. Lehet, hogy azért mert nem akart, de az is lehet, hogy nem tudott a gép teste miatt. Innentől mindenki abban hisz amiben akar. :)

 

Kylo meg lehetett erős, viszont Rey még erősebb. Ezért tűnhetett úgy a vége felé, hogy Kylo gyengül az Erőben. Szerintem Rey erősödött nagyot.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a villámozós dolog mér régen hitvitává vált. Mert azt ugye sose tudjuk már meg Vader miért nem szórt villámokat. Lehet, hogy azért mert nem akart, de az is lehet, hogy nem tudott a gép teste miatt. Innentől mindenki abban hisz amiben akar. :)

Bár ma már a Legendákhoz tartozik, a Sötét Nagyúr c. könyv megerősíti azt, amit Donát is írt. Vagyis, hogy Vader a létfenntartó ruhája miatt nem tudta megidézni a Sith-villámokat, mert összezavarta volna az elektromos rendszereit. Tény, hogy a Sith-villám nem egyenlő az elektromos árammal, de hasonló hatása révén elképzelhető, hogy valóban megbabrálta volna a Nagyúr felszerelését. És azt sem árt figyelembe venni, hogy az Ep6-ban Vader Palpatine villámaitól kapta be a halálos dózist, ami hazavágta a létfenntartó cuccát. Így szerintem igen valószínű, hogy a Sith-villám megidézése valóban nem lett volna jótékony hatással Vaderre. :) Az Ereje biztos meglett volna hozzá, ellenben Maullal, Opresszel, Ventresszel vagy az Inkvizítorokkal, akik nem sajátították el olyan szinten a Sötét Oldal tanait, hogy villámokat szórjanak.

 

Kylónál maradva, az eddig látottak alapján szerintem egyelőre ő sem képes megidézni a Sith-villámokat (különben miért ne használta volna?), de amint a kiképzése végére ér, alighanem ő is csatlakozik a táborhoz. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Legendák. Tehát alternatív valóság. Érdekességnek viszont elmegy.

 

Kylo kit villámozott volna meg?

Mintha lett volna egy párbaj a rész végén. :hmm::) Luke óta tudjuk, hogy az egyes fokozatú villám túl sok kárt nem okoz, Erőfitogtatásnak viszont annál jobb. Jól mondja Sky azt is, hogy Kylo tréningje még be sem fejeződött, úgyhogy én inkább a 8-ra várok tőle szemkápráztató dolgokat. Eleve, Kylo Solo halàláig meg se hozta a végső elköteleződést, anélkül meg képzüljek már el hogy Sidi vagy Yoda mennyire lehettek volna prok...

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a villámozós dolog mér régen hitvitává vált. Mert azt ugye sose tudjuk már meg Vader miért nem szórt villámokat. Lehet, hogy azért mert nem akart, de az is lehet, hogy nem tudott a gép teste miatt. Innentől mindenki abban hisz amiben akar. :)

Ez a "nem akart" motívum már korábban is előjött itt-ott, de nem tartom jó iránynak. Nem azért nem váltak a jedik/sithek csak úgy zöld köddé, vagy hatástalanították puszta kézzel a fénykard pengéjét, mert nem tudtak ilyet, hanem mert nem akartak... Miért nem? Mert csak, biztos nem volt kedvük, de ettől még tudhatták. Vader miért nem szórt villámokat? Lehet csak épp soha nem volt rá ingerenciája. Azért ennél sokkal valószínűbb, hogy nem volt rá képes. Ez nem olyan, mint hogy Obi vagy Yoda miért nem fojtogat senkit, nem látok racionális indokot arra, hogy Vader vagy Kylo ne szórjon villámokat, ha tudnának.

 

Vader esetében az is ott van, hogy nincsenek végtagjai. Most erre megint lehet azt mondani, hogy nyilván ez nem kell a villámozáshoz, mégis eddig mindenki így szóra őket. Ebben szerintem kár elmélyedni, ahogyan az elmetrükkhöz vagy a telekinézishez is használták valamiért a kezüket, úgy a villámokhoz is kell. A működési mechanizmussal nem vagyunk tisztában, tárgyakat műkézzel is tudott mozgatni, fojtogatni is tudott vele, a villámokhoz valószínűleg kell a hús-vér kéz. És itt már akár képbe jöhet az, hogy ha az áramhoz hasonló villámokat szórna, akkor azt a fém mindenképp visszavezeti a saját testébe.

 

Szerintem Kylo se volt képes villámokat szórni. Dühében össze-vissza csapkodott a fénykardjával és szétvert egy szobát, vallatásokat tartott, párbajozott, azért elkéltek volna neki azok a villámok. Az egy jó kérdés, hogy nem volt-e elég erős, avagy a Renek és Snoke másképp viszonyultak az Erőhöz, ami nem tette lehetővé ezen képesség elsajátítását. Ha utóbbi, akkor simán elképzelhető, hogy Kylo soha nem is fog villámozni. A nagy példaképe úgyis Vader és ő sem élt ezzel az eszközzel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem Kylo simán megtanulhat alkalomadtán villámozni ha a TFA idején még nem tud. Nem tartom kizártnak hogy látjuk mi még villámokat szórni. Persze ha előtte leveszi a kesztyűit mert úgy gondolom hogy villámozni csak csupasz kézzel lehet. Bár kicsit muris lenne ha szórás előtt szabaddá tenné a kezeit. De egye fene lehet olyan is. Vagy eleve nem is kéne villámozás előtt a kezeire kesztyű és máris nem kéne mit levennie.

Szerkesztve: - Rog
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ez a "nem akart" motívum már korábban is előjött itt-ott, de nem tartom jó iránynak.

Nem volt szüksége rá. Amint láttuk elég ha megjelent, már mindenki összesz*rta magát. Vader amúgy se volt olyan hatásvadász mint a mestere.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem volt szüksége rá. Amint láttuk elég ha megjelent, már mindenki összesz*rta magát. Vader amúgy se volt olyan hatásvadász mint a mestere.

Dookunak vagy Palpinak szüksége volt rá? Ha Vadernek nem kellett, akkor minek tanulta volna meg? Őt is láttuk (Vaderként) 3 filmben, a Rebels-ben és a RO-ban is. Egyszer se kellett neki villámokat szórni, akkor amúgy is mikor kellett volna? Szerintem Anakin se pont az a típus, aki ha elsajátít egy ilyen képességet, akkor soha nem használja, mert nem akarja vagy nincs rá szüksége. Kylot sokkal kevesebbet láttuk, de még nála is úgy érzem, hogy ha képes lett volna villámokat eregetni, akkor ezt meg is mutatta volna.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Dookunak vagy Palpinak szüksége volt rá? Ha Vadernek nem kellett, akkor minek tanulta volna meg? Őt is láttuk (Vaderként) 3 filmben, a Rebels-ben és a RO-ban is. Egyszer se kellett neki villámokat szórni, akkor amúgy is mikor kellett volna? Szerintem Anakin se pont az a típus, aki ha elsajátít egy ilyen képességet, akkor soha nem használja, mert nem akarja vagy nincs rá szüksége. Kylot sokkal kevesebbet láttuk, de még nála is úgy érzem, hogy ha képes lett volna villámokat eregetni, akkor ezt meg is mutatta volna.

Pontosan.

 

Egyedül egy dolgot javítanék korábbról: attól, hogy fém kézből szórná a villámokat, és a fém vezeti az áramot, még nem érzem, hogy ez kockázatosabb lenne, mintha a saját kezéből szórná, elvégre az emberi test is vezeti az áramot - de még hogy. :)

 

Szerintem inkább arról lehet szó, hogy konkrétan a kezéből jön a villám - kéznélküliség, gépkar, kesztyű kilőve, másrészről Vader műszereit pl. a kibocsátott hatalmas erejű elektrosztatikus töltöttség is megviselheti hosszú távon.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Egy, nem arról győzködtünk, hogy Kylo Sidious szintű, csak arról, hogy nagy májer az Erőben. Kettő, sosem állította senki, hogy nincs nála nagyobb Erőhasználó. ;)

A nagy májer az Erőben nálam Sidi és Yoda szintjén kezdődik. Pl. Obit sem tartom annak, bár a szellemmé válással a végén nyilván szintet lépett. Azt meg sohasem állítottam, hogy Kylo gyenge lenne az Erőben, csupán az extraklasszis voltában kételkedem. ;) Szerintem a VII-ben lévő Kylonál Dooku pl. még erősebb.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Obi-Wan is májer, hiszen nem kezdő már, hanem Jedi mester. Persze én sem tartom azért nagyon-nagyon profinak, vagy nagy májernek, annak eddig egyedül Anakint tartottam (és őt is csak a TCW miatt, mert a filmekben nem villantott semmi érdekeset). Számomra Palpatine és Yoda viszont jóóóóóóóóóval túlmutatnak a profi kategórián.

És igen, szerintem Kylo szerintem meghaladja Dookut, elvégre a gróftól egy majom ellopta a fénykardját. Az öreg grófot Kylo simán kenterbe veri. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Pedig Obi-Wan is májer, hiszen nem kezdő már, hanem Jedi mester. Persze én sem tartom azért nagyon-nagyon profinak, vagy nagy májernek, annak eddig egyedül Anakint tartottam (és őt is csak a TCW miatt, mert a filmekben nem villantott semmi érdekeset). Számomra Palpatine és Yoda viszont jóóóóóóóóóval túlmutatnak a profi kategórián.

És igen, szerintem Kylo szerintem meghaladja Dookut, elvégre a gróftól egy majom ellopta a fénykardját. Az öreg grófot Kylo simán kenterbe veri. :D

De Dooku kb. Yoda szintjén van szimplán az Erő használatban. ;) A fénykard párbaj során alulmaradt, de az Erőben egyáltalán nem (EpII).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azért mondja Yoda, hogy még nagyon sokat kell tanulnia, mert felér hozzá az Erőben. Na ne máááár... Yoda félkézzel veri vissza vagy nyeli el Dooku villámait. Hát hol van Dooku Yodához képest, aki még Darth Sidious villámait is puszta kézzel tartja meg (amik úgy felizzítják a csontot, hogy azok a FÉM SISAKON világítanak át!!!). Dooku legfeljebb a lábát csókolgathatja egykori mesterének, ha az Erőről van szó. Ha Yoda igazán odacsapott volna az Erővel, Dookut úgy kellett volna felmosni. Csak hát ugye egy Jedi megismerésre és védekezésre használja az Erőt, nem támadásra. ;)

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És azért mondja Yoda, hogy még nagyon sokat kell tanulnia, mert felér hozzá az Erőben. Na ne máááár... Yoda félkézzel veri vissza vagy nyeli el Dooku villámait. Hát hol van Dooku Yodához képest, aki még Darth Sidious villámait is puszta kézzel tartja meg (amik úgy felizzítják a csontot, hogy azok a FÉM SISAKON világítanak át!!!). Dooku legfeljebb a lábát csókolgathatja egykori mesterének, ha az Erőről van szó. Ha Yoda igazán odacsapott volna az Erővel, Dookut úgy kellett volna felmosni. Csak hát ugye egy Jedi megismerésre és védekezésre használja az Erőt, nem támadásra. ;)

De hát sokra megy vele Yoda, ha a szerinted jóval gyengébb Dookut nem tudja lenyomni. :) Akkor érdekelne, hogy Luke miként fogja kenterbe verni Kylo-t? :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Úgy-úgy, vagy széttépi véres cafatokra az Erővel, szépen, lassan. :)

Mondjuk Luke kenterbe verheti úgy is, mint ahogy az Atya Anakint, amikor ráemelte a kardot. Vagy ahogy Ahsoka megalázta a Hetedik Nővért. Vagy ahogy Yoda felülkerekedett Asajjon úgy, hogy szimplán ledermesztette, aztán kikapta a kezéből a kardot. Mondjuk Kylo jóval Asajj fölött áll, így ez a ledermesztés és fénykard kikapás valószínűleg nála nem működne, bár ki tudja. Tényleg, Kylo ugyanazt a trükköt használja az ellenfelein, mint Yoda! Azért szerintem ez is azt jelzi, hogy nem kispályás.

De Luke valójában már azzal kenterbe verné, ha Kylo fénykarddal hadonászva sem tud ártani Luke-nak. Mert ugye "a Jedinek az számít, hogyan választja meg a harcot", ami ugye "senkit nem tesz naggyá" és a Jedi amúgy is "védekezésre és megismerésre, nem támadásra használja az Erőt". ;) Nem csak annyival kerülhet Kylo felé, hogy fénykarddal nekiront, vagy az Erővel agyonüti. Ugye a II. Halálcsillagon sem erőszakkal győzött, éppen ellenkezőleg, amíg azzal élt, kis híján elbukott.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ugye a II. Halálcsillagon sem erőszakkal győzött, éppen ellenkezőleg, amíg azzal élt, kis híján elbukott.

Ez világos, de az eddigiek alapján épp az tűnik ki, hogy az Erőbeni nagyság egy Jedinél inkább kiváló védekező pozíciót kínál a számára, de az ellenfél megsemmisítését nem. Így a "kenterbe veri" kitételt kissé erősnek érzem. Ha Kylo valóban akkora spíler lesz, mint amilyennek most beállítjátok, akkor szerintem jó esélyekkel mehet Luke ellen. Ahogy egyébként a Mustafaron a valamivel gyengébb (Obi) is jó eséllyel mehetett a nála Erőben sokkal jobb (Anakin )ellen.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem te kicsit túlgondolod azt, ahogy mi gondolunk Kylóra. Nem Yoda vagy Sidious magasságába helyezzük, egyszerűen csak egy erősebb Jedi szintjére (mivel az Erőnek nincs egyértelmű mértékegysége, így nehéz meghatározni). Megpróbálom így lefesteni, hátha érthetőbb lesz:

 

Istenek: Atya, Fiú, Leány, Bendu, az Erő papnői, az Erőszellemek (értelemszerűen csak miután szellemmé váltak :) )

Félistenek: Yoda, Sidious

Szupererős Erőhasználók: Anakin

Nagy májerek: Luke, Kylo (mint a Kiválasztott leszármazottai), talán Mace Windu

Májerek: Dooku, Maul, Qui-Gon, Obi-Wan, Kanan, Ezra stb... nagyjából minden Sith és Jedi, akit fent nem neveztem meg és Talzin, valamint a Főinkvizítor

Lelkes amatőrök: Asajj (a TCW elején, aztán egyértelműen eggyel feljebb lépett), Savage, az inkvizítorok, padawanok

Velük van az Erő, de...: Jedi ifjoncok, Leia, Rey

 

Természetesen a szintek közt van átjárás, és az egy kategóriába esők sem feltétlen ugyanannyira erősek az Erőben (képzettségük és gyakorlottságuk azért befolyásolja őket), de erősebbek az alattuk lévőknél. Ennek tükrében, ha az nagy májereket is rangsorolnom kéne, ez lenne a sorrend (az ep7-ig kiterjedő ismereteink alapján, szóval az ep8 ezen simán módosíthat):

 

Windu: mert Jediként nőtt fel egészen kicsi korától, Jediként élt élete végéig

Luke: mert akárhogy is nézzük, farmerfiúként nőtt fel és csak gyorstalpalót kapott

Kylo: mert még fiatal, van mit tanulnia

 

Persze, ez egyéni vélemény, de hogy Kylo nem gyenge Erőhasználó, nem lelkes amatőr, de még csak nem is átlagos, az nekem az ep7-ből egyértelmű.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Istenek szintje: Atya, Fiú, Leány, Bendu, az Erő papnői, az Erőszellemek (értelemszerűen csak miután szellemmé váltak :) )

Félistenek: Yoda, Sidious

Szupererős Erőhasználók: Anakin

Nagy májerek: Luke, Kylo (mint a Kiválasztott leszármazottai), talán Mace Windu

Májerek: Dooku, Maul, Qui-Gon, Obi-Wan, Kanan, Ezra stb... nagyjából minden Sith és Jedi, akit fent nem neveztem meg és Talzin, valamint a Főinkvizítor

Lelkes amatőrök: Asajj (a TCW elején, aztán egyértelműen eggyel feljebb lépett), Savage, az inkvizítorok, padawanok

Velük van az Erő, de...: Jedi ifjoncok, Leia, Rey

Na, csak eljutottunk ide. :D Nálam Átlagos és az Erős között van, hatalmas potenciállal, és elhiszem, hogy lehet erős is, csak még a VII-ben ehhez keveset láttam tőle. Reménykedem, hogy a VIII-ban már sima liba lesz neki. :) Amúgy nálad Luke csak az alapján erős, hogy a Kiválasztott fia? A VI-ban mutatottak inkább átlagosra teszik, persze azóta nyilván fejlődött, de azt még nem láttuk.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szerintem te kicsit túlgondolod azt, ahogy mi gondolunk Kylóra. Nem Yoda vagy Sidious magasságába helyezzük, egyszerűen csak egy erősebb Jedi szintjére (mivel az Erőnek nincs egyértelmű mértékegysége, így nehéz meghatározni). Megpróbálom így lefesteni, hátha érthetőbb lesz:

 

Istenek: Atya, Fiú, Leány, Bendu, az Erő papnői, az Erőszellemek (értelemszerűen csak miután szellemmé váltak :) )

Félistenek: Yoda, Sidious

Szupererős Erőhasználók: Anakin

Nagy májerek: Luke, Kylo (mint a Kiválasztott leszármazottai), talán Mace Windu

Májerek: Dooku, Maul, Qui-Gon, Obi-Wan, Kanan, Ezra stb... nagyjából minden Sith és Jedi, akit fent nem neveztem meg és Talzin, valamint a Főinkvizítor

Lelkes amatőrök: Asajj (a TCW elején, aztán egyértelműen eggyel feljebb lépett), Savage, az inkvizítorok, padawanok

Velük van az Erő, de...: Jedi ifjoncok, Leia, Rey

 

Természetesen a szintek közt van átjárás, és az egy kategóriába esők sem feltétlen ugyanannyira erősek az Erőben (képzettségük és gyakorlottságuk azért befolyásolja őket), de erősebbek az alattuk lévőknél. Ennek tükrében, ha az nagy májereket is rangsorolnom kéne, ez lenne a sorrend (az ep7-ig kiterjedő ismereteink alapján, szóval az ep8 ezen simán módosíthat):

 

Windu: mert Jediként nőtt fel egészen kicsi korától, Jediként élt élete végéig

Luke: mert akárhogy is nézzük, farmerfiúként nőtt fel és csak gyorstalpalót kapott

Kylo: mert még fiatal, van mit tanulnia

 

Persze, ez egyéni vélemény, de hogy Kylo nem gyenge Erőhasználó, nem lelkes amatőr, de még csak nem is átlagos, az nekem az ep7-ből egyértelmű.

 

Simán Luke a legerősebb Jedi/erőhasználó.

 

Asszem maga Lucas nyilatkozta még jó pár éve - de már a PT-s időszakban - hogy Luke a legerősebb erőhasználó az SW univerzumban, aki valaha megszületett ill. meg fog születni.

 

Anakin kiválasztottsága meg ugye nem tény, csak feltételezés.

 

Kylo szerintem sem gyenge.

Mintha lett volna egy párbaj a rész végén. :hmm::) Luke óta tudjuk, hogy az egyes fokozatú villám túl sok kárt nem okoz, Erőfitogtatásnak viszont annál jobb. Jól mondja Sky azt is, hogy Kylo tréningje még be sem fejeződött, úgyhogy én inkább a 8-ra várok tőle szemkápráztató dolgokat. Eleve, Kylo Solo halàláig meg se hozta a végső elköteleződést, anélkül meg képzüljek már el hogy Sidi vagy Yoda mennyire lehettek volna prok...

 

De a könyv szerint - és a fil szerint is - Kylo nem akarta megölni Rey-t.

 

Ez világos, de az eddigiek alapján épp az tűnik ki, hogy az Erőbeni nagyság egy Jedinél inkább kiváló védekező pozíciót kínál a számára, de az ellenfél megsemmisítését nem. Így a "kenterbe veri" kitételt kissé erősnek érzem. Ha Kylo valóban akkora spíler lesz, mint amilyennek most beállítjátok, akkor szerintem jó esélyekkel mehet Luke ellen. Ahogy egyébként a Mustafaron a valamivel gyengébb (Obi) is jó eséllyel mehetett a nála Erőben sokkal jobb (Anakin )ellen.

 

A könyvalapján a Mustafaron Obi1 gyakorlatilag eggyé vált az erővel.

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

A sequel trilógia tekintetében Lucas nyilatkozatai teljesen irrelevánsak, hisz George semmilyen szinten nem vesz részt az alkotói folyamatban. Egyébként pedig ő azt mondta hogy Anakin tényszerűen a Kiválasztott és akkor teljesiti be a jóslatot amikor az ep.6 végén kinyirja Palpatine-t. De ezen a ponton ez inkább érdekesség.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...
2017. 12. 07. - 17:51, caseyjones írta:

Nem egy olyan kommenttel találkoztam már a világhálón, ami azt taglalja, hogy Kylo gagyi Vaderhez képest, a nyomába sem érhet, meg ilyenek. Lehet, hogy ez most furcsán fog hangzani, de szerintem annak idején elég magasra helyezték a mércét a készítők Vaderrel, és én mindig is azt gondoltam, hogy még egy olyan jellegzetes gonosz karaktert, mint ő, nem tudnak megálmodni. Tehát azzal valamilyen szinten egyetértek, hogy nincs Vader nyomában, de én igazán nem hasonlítanám össze a kettőt, mert mindketten teljesen más típusú szereplők. Ha külön-külön vesszük őket, szerintem mindketten nagyszerűek. 

Kylót nem is akarták Vaderrel versenyeztetni. Csak a rajongók hülyesége ez a folytonos hasonlítgatás.

Szerkesztve: - Dzséjt
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Lehet, hogy szentségtörés, de nekem Kylo Ren jobban tetszik, mint Vader az Ep.4-ben. Sajnos mai fejjel nem tudom megítélni, hogy egy Darth Vader mekkorát üthetett akkortájt, de én sosem éreztem olyan megkérdőjelezhetetlenül fantasztikus gonosz karakternek, mint amilyen kultusznak örvend. Az 5 és 6 már ezen jócskán javítanak, ahogyan a Rebels és a RO is. Számomra a RO-ban is sokkal erőteljesebb, mint a 4-ben.

 

Kylot a legtöbben azért szidják, mert szánalmasnak tartják a hisztijeit és a vívódását. Hogy nem tökéletesen elkötelezett a sötét oldalnak és kínlódik az érzelmeivel. Érdemes megjegyezni, hogy a PT-ben látott Anakin kapcsán ugyanezek a panaszok szoktak előkerülni. Nekem viszont pont ezért tetszik Kylo. Mert egyedi, mert egy olyan gonoszt mutat, amilyet eddig a SW-ban még nem láttunk.

Ahogy az előbb utaltam is rá, a másik oldalon láttunk már a sötétséggel küzdő hasonló egyént, viszont a sötét oldaliakra ez eddig egyáltalán nem volt jellemző. Ahogyan az a hirtelenség és kontrollálatlan tehetetlen düh sem igazán. Kyloban pont az a jó, hogy látványosan tökéletlen. Egy összetett és érdekes karakter.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.