Ugrás a kommentre

Kylo Ren


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

39 perccel korábban, pb69 írta:

Kylot a legtöbben azért szidják, mert szánalmasnak tartják a hisztijeit és a vívódását. Hogy nem tökéletesen elkötelezett a sötét oldalnak és kínlódik az érzelmeivel. Érdemes megjegyezni, hogy a PT-ben látott Anakin kapcsán ugyanezek a panaszok szoktak előkerülni. Nekem viszont pont ezért tetszik Kylo. Mert egyedi, mert egy olyan gonoszt mutat, amilyet eddig a SW-ban még nem láttunk..

Egyetértek. Szerintem a hisztijei, vívódásai teszik igazán különleges és érdekes figurává, és ilyennel még nem igazán találkoztunk eddig az SW során. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2017. 12. 07. - 19:04, pb69 írta:

Mert egyedi, mert egy olyan gonoszt mutat, amilyet eddig a SW-ban még nem láttunk.

Kylo olyan gonosz, akit eleve nem nagyon látni SW-on kívül sem. Gonosz, de nem az a Palpatine féle született sátán, akinek egyetlen mosolyából látni lehet hogy ezt az embert Lucifer szülte, hanem amolyan szenvedő, mindenkinek bizonyítani akaró, kisebbségi komplexus miatt erősen túlkompenzáló görcshalmaz. Theon Greyjoy az aki hirtelen eszembe jutott mint hasonló karakter és őszintén szólva én Kylo kapcsán hasonló fejlődésre is számítok.

Szerkesztve: - Jar-Jar Binks
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

38 perccel korábban, Jar-Jar Binks írta:

Kylo olyan gonosz, akit eleve nem nagyon látni SW-on kívül sem. Gonosz, de nem az a Palpatine féle született sátán, akinek egyetlen mosolyából látni lehet hogy ezt az embert Lucifer szülte, hanem amolyan szenvedő, mindenkinek bizonyítani akaró, kisebbségi komplexus miatt erősen túlkompenzáló görcshalmaz. Theon Greyjoy az aki hirtelen eszembe jutott mint hasonló karakter és őszintén szólva én Kylo kapcsán hasonló fejlődésre is számítok.

Félig off

Kylo jóval tökösebb, mint Theon. Lásd Han lemészárlása. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Abban azért van valami hasonlóság, ahogy mindketten valaki mássá akarnak válni, de nagyon, mint akik valójában, Theon a Greyjoyok miatt, és Kylo meg Snoke-nak akar bizonyítani.

Ki, tudja, lehet hogy kiderül, hogy Kylo esetében a gonosszá válás áhítozása nem kizárólag belső kényszer, hanem valamiféle kötelezettség is Snoke felé.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Ha már Trónok harca; nekem első benyomásra egy másik GoT-os karakter jutott eszembe Kylóról: Joffrey Baratheon. :) Mindketten hisztis, idegbeteg pszichopaták, bár utólag átgondolva több hasonlóságot nem is nagyon tudnék találni közöttük. Joffrey sokkal kegyetlenebb és őrültebb szerintem. 

Szerkesztve: - caseyjones
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, caseyjones írta:

idegbeteg pszichopaták

Kylo sok minden, csak nem idegbeteg pszichopata. Nem is idegbeteg, nem is pszichopata. Sőt Kylo rengeteg olyat mutat, amit egy pszichopata egyáltalán nem: érzelmei vannak, másoknak akar megfelelni, bizonytalan. Idegbeteg meg pláne nem, annak fizikai látszata is lenne.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Érdekesség, hogy Kylo karakterének a kialakításában elég komoly szerepe volt Kennedy-nek. Abrams szerint eleve ő találta ki, hogy Adam Driver játssza, de például a werkfilmen van egy részlet, ahol a karaktereket vesézik és Kennedy beszél róla a többieknek, hogy szerinte azért van maszkja mert ha felveszi akkor erősebbnek érzi magát.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan azon vannak kiakadva, hogy Adam Driver mennyire röhejesen néz ki Kyloként, ill. hogy a sisak levételekor milyen szánalmas figura. Szerintem viszont ez az egész baromi jól lett kitalálva, mert ez is szimbolizálja Kylo vívódását és labilitását. Ő nem azért visel maszkot, mert muszáj neki, hanem mert anélkül képtelen kellő tekintélyt kivívni magának. Egyszerűen nem bízik magában eléggé, emiatt inkább takargatja az arcát, amire túlságosan is kiül a bizonytalanság, a kétségbeesés.

 

Szerintem a film egyik legnagyobb jelenete, amikor leveszi a sisakot, hogy ezzel egyrészt manipulálja Reyt, másrészt végre kellő önbizalmat szerezhessen anélkül is. Aztán pillanatok alatt fordítva sül el az egész és Rey olyan szinten leiskolázza, amitől látványosan összezuhan, kvázi pár pillanatra totálisan meg is semmisül. Ő egy tökéletlen gonosz, egy sebezhető jellem, akinek az igazi arcát rejtegetni kell, mert ha önmagát mutatja, akkor nem lehet elég erős.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

23 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

 Idegbeteg meg pláne nem, annak fizikai látszata is lenne.

Hát a műszerfal szétkaszabolása nem vall józan gondolkodásra. Még a rohamosztagosok is otthagyják mert kiszámíthatatlan a viselkedése.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az szerintem inkább "csak" dühkitörés. Valóban meglehetősen extrém, de azért még nem elmebetegség. Én is vertem már szét egeret, Kylo is csak ezt csinálja, csak nagyobb kivitelben. :) Persze az nem vitás, hogy nem gondolkodik józanul, hiszen meggyilkolja a saját apját pusztán azért, hogy még gonoszabb lehessen. De ez valahogy a Sötét Oldal velejárója. Kylo még mindig a barátságosabb utat választotta, hiszen ugyanilyen helyzetben Vader megölte volna azt a tisztet, nem csak a berendezést darabolja fel.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

7 perccel korábban, Dzséjt írta:

Az szerintem inkább "csak" dühkitörés. Valóban meglehetősen extrém, de azért még nem elmebetegség. Én is vertem már szét egeret, Kylo is csak ezt csinálja, csak nagyobb kivitelben. :) Persze az nem vitás, hogy nem gondolkodik józanul, hiszen meggyilkolja a saját apját pusztán azért, hogy még gonoszabb lehessen. De ez valahogy a Sötét Oldal velejárója. Kylo még mindig a barátságosabb utat választotta, hiszen ugyanilyen helyzetben Vader megölte volna azt a tisztet, nem csak a berendezést darabolja fel.

Azt nem tudjuk mi lett vele. Bár valószinü életben hagyta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Dzséjt írta:

Az szerintem inkább "csak" dühkitörés. Valóban meglehetősen extrém, de azért még nem elmebetegség. Én is vertem már szét egeret, Kylo is csak ezt csinálja, csak nagyobb kivitelben. :) Persze az nem vitás, hogy nem gondolkodik józanul, hiszen meggyilkolja a saját apját pusztán azért, hogy még gonoszabb lehessen. De ez valahogy a Sötét Oldal velejárója. Kylo még mindig a barátságosabb utat választotta, hiszen ugyanilyen helyzetben Vader megölte volna azt a tisztet, nem csak a berendezést darabolja fel.

Nem tudja uralni a haragját. Mondjuk sötét oldali figuraként kérdés, hogy ez mennyire gond. :D Gyanítom, hogy "népbetegség" arra felé. A csatatéren ennek a becsatornázásából sokat nyer. Ha csak tönkre vág egy műszerfalat, akkor oké, de ha mondjuk emiatt tönkre megy a Finalizer, az már azért nagyobb probléma. Kérdés, hogy ilyenkor mennyire tud "disztingválni".  

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 órával ezelőtt, Donát írta:

Nem tudja uralni a haragját. Mondjuk sötét oldali figuraként kérdés, hogy ez mennyire gond. :D Gyanítom, hogy "népbetegség" arra felé. A csatatéren ennek a becsatornázásából sokat nyer. Ha csak tönkre vág egy műszerfalat, akkor oké, de ha mondjuk emiatt tönkre megy a Finalizer, az már azért nagyobb probléma. Kérdés, hogy ilyenkor mennyire tud "disztingválni".  

Azért remélem, hogy jobban van megtervezve egy közel 3000 méteres hajó annál, semmint hogy néhány monitor és billentyűzet szétcsapása végzetes legyen ránézve. Ha ugyanezt a reaktornál csinálná, azt mondanám, jogos a felvetés, de a hídon, még ha az egészet lerombolja, akkor sem lesz működésképtelen a Finalizer, főleg mert van egy tartalék híd is (tanultak az Executorból).

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

30 perccel korábban, Dzséjt írta:

Azért remélem, hogy jobban van megtervezve egy közel 3000 méteres hajó annál, semmint hogy néhány monitor és billentyűzet szétcsapása végzetes legyen ránézve. Ha ugyanezt a reaktornál csinálná, azt mondanám, jogos a felvetés, de a hídon, még ha az egészet lerombolja, akkor sem lesz működésképtelen a Finalizer, főleg mert van egy tartalék híd is (tanultak az Executorból).

Arra gondoltam, hogy máshol is elkaphatja egy düh roham és ott nagyobb károkat is okozhat egy ugyanilyen jelenetsorral. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Meg szerintem egy Finalizer vagy Csillagpusztító méretű gépezetben nem is megy olyan helyre, ahol komoly károkat okozhatna (mert mi keresni valója lenne egy gépházban?), vagy ha mégis, az olyan döbbenetes méretekkel bír, hogy egy kard kevés lenne hozzá (gondolok itt a hőoszcillátorra). Ha mondjuk a hiperűrben repülő Falcon pilótafülkéjében kapja el az ilyen dühkitörés és azt vágja szét, akkor igen, akkor kárt okoz, de egyrészt, én sem hiszem ennyire hülyének, másrészt, ha ennyire hülye, hát haljon is szépen meg. :) 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Hülyének én se nézem, de ha mondjuk rossz helyen nem tudja kontrollálni az érzéseit, akkor kész a baj. Mondjuk nem tudom melyik a jobb: ez, amit Kylo csinál, vagy az, amit Vader, aki hidegen és kimérten gyilkolta az embereit. Mondjuk ha Kylo megölte Mitakát, akkor egyértelműen Kylo a rosszabb. :D 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

6 órával ezelőtt, Darth Cupsy írta:

Annyira tudtam, hogy Anakin gyerek gyilkolásával jössz :P:D, de szerintem idegen embereket akár kölyköket is ölni messze nem olyan durva, mint a saját véred megölni, pláne az édes szülőd. Ha ebből kimosdatják Kylot az az SW mélypontja lesz a számomra az biztos.

Szerintem gyerekek meggyilkolásánál gusztustalanabb, ocsmányabb, embertelenebb dolog nem létezik. Anakin egy állat, egy szörnyeteg, egy olyan teremtmény, akit tárgyalás nélkül kellene kilökni a légzsilipen. (És akkor még csendben megjegyzem, hogy megpróbálta megölni a terhes feleségét, vagyis a saját gyermekeivel is kis híján végzett, szóval Anakin a saját vérét is igyekezett elpusztítani.) Kylo azért tárgyalást érdemelne, legalább egy koncepciósat, hogy aztán lökjék ki egy zsilipen.

  • Nagyon tetszik 1
  • Vicces 1
  • Tetszik 2
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Spoiler

Nekem ez a karakter baromira bejön. Szegényt a 8 során végig csak szívatja mindenki, bohócot csinálnak belőle, végül mégis ő lesz a galaxis legnagyobb haderejének ura. Mondjuk az ER nem jár jól ezzel, mert pár óra alatt sikerül bizonyítania, hogy tökéletesen alkalmatlan vezetőnek.

 

Választ kaptunk arra a kérdésünkre is, hogy vajon az apja megölése segít-e neki végleg elmélyülni a sötétségben. Egyértelműen nem. Továbbra is bizonytalan, az egyik Snoke-jelenet is elmondja, hogy nem lett erősebb a sötétség terén, valamint az anyját sem képes megölni. Ellenben Snoke-ot csak elárulja, ami egyrészt mutatja, hogy bizonyos téren mégis erősebb volt nála, hisz meg tudta vezetni és átverte. Másrészt végtére is pont úgy cselekszik, ahogyan arra Han és Rey is sarkallták.

Ami még érdekesebbé teszi az egészet, hogy Snoke megölése viszont egyértelműen elmélyítette a sötét oldallal való kapcsolatát. Miután kiderül, hogy tényleg elárulta őt és kinyírja a nagy manipulátort, a gonosz mesterét, minden adott lenne ahhoz, hogy Reyjel tartson. Csakhogy esze ágában sincs megtérni, mert uralni akarja a galaxist. Továbbra is a sötétséget kívánja szolgálni és a korábbiaknál sokkal jobban el is kötelezi magát e téren.

 

Nagyon kíváncsi leszek hogyan tér vissza a 9-ben, mert eddig azért igen sok gyengesége van. Mestere úgy tűnik nem lesz, magától meg nem tudom mit fog tudni tanulni. Közben neki kéne vezetni az ER-et, miközben látványosan nincsenek meg a készségei ehhez. Hux tuti meg akarja fúrni és az Ellenállás maradéka is őt fogja vadászni. A nagy Vader, akihez fohászkodik (ha még érdekli egyáltalán), ha meg is jelenik, alighanem csalódást keltő lesz számára, mert megtért jediként vált eggyé az Erővel, nem pedig a megtestesült gonoszként.

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...
4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

Pontosan nem tudni. Vagy ő vagy valaki megszerezte az Endorról, de hogy az maga Kylo volt vagy valaki más, az (még) nem derült ki.

Viszont azt csak Luke tudta hogy hol égette el a fatert. Ami még engem foglalkoztat az az hogy mi lett a máglya sorsa? Luke meggyújtotta, aztán megvárta mig leég a fa és otthagyta Vader maradványait vagy elásta?

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Találtam rá egy érdekes lehetséges magyarázatot. Nem biztos de mindenesetre érdekes.

Volt egy rövid sztorikönyv egy bizonyos Bazine Netal-ról még Az ébredő erő idején jelent meg, The Perfect Weapon címmel. Persze mindez csak spekuláció de nem lehetetlen.

 

"The story centers on Bazine Netal, the First Order agent who sells out Rey, Finn, Han Solo, and Chewbacca at Maz Kanata’s cantina in The Force Awakens. A mysterious client uses, as they say, Mission: Impossible-style tactics (a droid that self destructs) to hire her to retrieve an equally mysterious package from a psychological hospital that used to be the home for burnt out stormtroopers. They’re all dead and gone, but the room where she retrieves the package belonged to a stormtrooper captain that we know was at the Battle of Endor. The theory goes that, he came across the funeral pyre and took home a morbid little memento, and that Kylo Ren is the mysterious client."

 

 

 

 

untitled1.png

untitl2.png

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.