Ugrás a kommentre

Kylo Ren


Dzséjt

Ajánlott hozzászólás

A film az első párbeszédben tisztázta, hogy nem ignorálja, nem kerüli az ep1-2-3-at. Az Erő egyensúlya ugyanis keményen annak a hármasnak a témája, ilyesmiről az ep4-5-6-ban szó sincs még elméleti szinten sem. Szerintem innentől kezdve kár azzal dobálózni, hogy valami azért nincs benne, mert "PT cucc." ;)

 

Nagyon tisztelem és csodálom lelkesedésed és bizalmadat, de én totál máshogy látom. A film szándékosan kerül minden NYÍLT kapcsolatot a PT-vel, ellenben az OT előtt rendesen földre borul - az, hogy rajongók, igazi geekek a világban és itthon milyen kapcsokat találnak és milyen összefüggéseket látnak bele, az nem változtat a dolgon. Én elég furának tartom, hogy egy EP VII-nek burkoltan kell kapcsolatot fenntartania a saga első felével...

 

A Disney és Abrams szerintem egyelőre nem vállalta fel a családi örökséget, mert félt a buktától..

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok mindent nem kell belelátni, Lor San Tekka kimondja az epizódban a lényeget. A Jedik nélkül nem lesz béke a galaxisban. Szerinted ez az OT -re vonatkozott? Abból ilyesmi lejön?

Szerkesztve: - Ody Mandrell
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sok mindent nem kell belelátni, Lor San Tekka kimondja az epizódban a lényeget. A Jedik nélkül nem lesz béke a galaxisban. Szerinted ez az OT -re vonatkozott? Abból ilyesmi lejön?

 

Nem, de szerinted az átlagnézőnek ez jelent bármit is??

 

Igen, rejtett mondatok, elszólások bőven vannak a filmben - de nyílt, közérthető kapocs (mint pl a sakktábla, a vallató droid vagy az edzőgömb nincs). Ezért mondtam, hogy még Coruscant sincs.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nem, de szerinted az átlagnézőnek ez jelent bármit is??

 

Igen, rejtett mondatok, elszólások bőven vannak a filmben - de nyílt, közérthető kapocs (mint pl a sakktábla, a vallató droid vagy az edzőgömb nincs). Ezért mondtam, hogy még Coruscant sincs.

Teljesen mindegy mit jelent az átlagnézőnek. A tényeken ez nem sokat változtat. Az egyértelműbb OT utalások pedig abból fakadnak, hogy ez a film azoknak az egyenesági folytatása.

 

Viszont mintha Kylo mondott volna olyasmit talán Huxnak, hogy klónokat kéne használni rohamosztagosok helyett, mert jobbak :P (ez szerintem PT utalás)

És itt egy direkt PT utalás. Belemondva az arcunkba. ;)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Van egy kérdés ami nagyon is fontos Kylo szempontjából. Miért lett ilyen? Talán egy utalása volt rá (Rey -nek mondja, hogy szerencséd, hogy nem Hans Solo az apád). Mi lehetett az a trauma ami Snoke kezébe terelte? Egyáltalán hogy tudott Luke iskolájából ennyire mélyre jutni? Az nekem nem elég, hogy Vader vére folyik az ereiben. Luke -nak és Leia -nak talán nem? Szóval az nagyon érdekelne miért akarja magából ennyire kiirtani a világosságot?

 

Ettől független zseniális ahogy elfogadja az apja segítségét. Mi nézők úgy hihetjük, hogy visszatér, pedig Kylo csak arra gondolt, hogy a segítségével végleg a sötétség honába juthat. :(

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Vajon Han és/vagy Leia hibáztathatta Luke-ot, amiért a fiuk a sötét oldalra sodródott?

Hát, a háttérinfókból kiindulva Leia inkább magát hibáztathatta, mert úgymond tudta előre az egészet. Viszont Han meg igencsak valószínű, hogy megorrolt Lukera, hiszen a gondviselésére bízta a kölköt.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Szóval akkor egyetértünk, hogy jöhetnek az erő szellemek? ;)

Nem mondom, hogy kellenek, de nem fogok őrjöngve kirohanni a teremből, ha megjelennek. :D

 

Igen, rejtett mondatok, elszólások bőven vannak a filmben - de nyílt, közérthető kapocs (mint pl a sakktábla, a vallató droid vagy az edzőgömb nincs). Ezért mondtam, hogy még Coruscant sincs.

Neked nyíltan kimondva, hogy még nincs egyensúlyban az Erő, rejtett utalás? Épp csak az ep1-2-3 egyik vezérfonala, Anakin/Vader karakterének sarokköve! Ha az átlagnéző erre nem emlékszik - miközben sokan ezen is hisztiztek -, akkor hülyébb, mint gondoltam. Az ep1-ben, az ep2-ben és az ep3-ban is elhangzik a dolog, Anakin karaktere az egész előzményben erre épül fel, itt meg ezt egyből, nyíltan kimondják (megjegyzem, egy olyan filmben, aminek Az ébredő Erő a címe).

Szerintem a klónok emlegetése sem éppen olyan nagyon elrejtett utalás, amit az átlagnéző nem fogna fel és nem gondolna mindjárt az ep2-3-CW-TCW kombóra. Mert esélyes, hogy anno látta A KLÓNOK támadását és valószínűleg legalábbis hallott A KLÓNOK háborúja című sorozatOKról, és szerintem még az ep3-ban is feltűnt neki, hogy vannak benne klónok, és ha esetleg valami miatt a kedves átlagnéző még a Rebelst is nézi, akkor kétlem, hogy a klónok hallatán ugyanúgy vakargatná a pici fejét, mint 1977-ben az ep4 nézése közben. Az már csak külön kedveskedés a rajongóknak, hogy még a klónok és a rohamosztagosok tehetsége közötti számottevő különbségre is utaltak, de ezt már tényleg csak az veszi észre, aki nem csak felületesen nézi a filmeket, esetleg követte a TCW-t vagy követi a Rebelst.

Megjegyzem, az elmúlt évtizedben nem is egyszer hallottam átlagnézőtől azt a kérdést, hogy "akkor a Birodalomban klónok vannak?" Sőt, az ep7-et megelőző hype alatt is nem egy átlagnéző hitte még mindig azt, hogy továbbra is klónok vannak, és Finn is az.

A Sith szó emlegetése is elég nyílt utalás, hiszen az ep4-5-6-ban ez egyáltalán nem hangzik el - bár lehet akár EU-s utalásként is kezelni, de a Sith-eket valószínűleg közismerté az ep1 tette, a képregények és könyvek csak a rajongókkal ismertették meg őket. Mint ahogy a Jedi Templom hallatán sem hiszem, hogy a kedves átlagnézőnek nem az előzmények Temploma ugrott be először.

Tudod mi volt rejtett utalás, amit az átlagnéző már nem valószínű, hogy felismer? A Z6-os tömegoszlató bot, ami egyértelműen a Magna őrség fegyverének a továbbfejlesztése - a fénykardállóságtól a lilás energiaívekig minden rajta van. Meg a kyuzo faj, ami a TCW-ből jött át. Meg a zászlók Maz Kanata kastélyán, amik az ep1-től a TCW-n és a Rebelsen át az ep6-ig utalnak mindenféle szervezetre. Meg a kék lézernyalábok - eleve az, hogy eltérnek a vörös sugárvető nyaláboktól, erőteljesen ep1-2-3 hatás, hiszen az ep4-5-6-ban a kézifegyverek mindegyike vörös nyalábot eregetett. A kék lézernyaláb meg a klónok sajátja volt. De talán még az az egyértelmű párhuzam is rejtett utalásnak vehető, hogy az Első Rend a rohamosztagosait a klónok mintájára képzi és tartja: csak számuk van, nevük nincs, és kiskoruk óta harcra és vak hűségre kondicionálják őket. Meg persze Ewan McGregor hangja is ep1-2-3 utalás, noha ez a rajongóknak sem tűnt fel elsőre.

Ami meg Hosnian Prime-ot illeti, nagyon sokan - köztük én is - hitték azt, hogy az Coruscant. Nem véletlen hajaz az arra - bár megjegyzem, Coruscant akárhogy kardoskodunk ez ellen, ep6-os bolygó (sőt, valójában EU bolygó), abban jelent meg először, nem az ep1-ben. De a Szenátus (bár először az ep4-ben említették) szó hallatán is tuti, hogy a legtöbb embernek az ep1 ugrik be. Ha másért nem, hát azért, mert roppantul utálja azokat a jeleneteket. Pláne az átlagnéző. :evil:

 

Van egy kérdés ami nagyon is fontos Kylo szempontjából. Miért lett ilyen? Talán egy utalása volt rá (Rey -nek mondja, hogy szerencséd, hogy nem Hans Solo az apád). Mi lehetett az a trauma ami Snoke kezébe terelte? Egyáltalán hogy tudott Luke iskolájából ennyire mélyre jutni? Az nekem nem elég, hogy Vader vére folyik az ereiben. Luke -nak és Leia -nak talán nem? Szóval az nagyon érdekelne miért akarja magából ennyire kiirtani a világosságot?

Erre a kérdésre szerintem csak az ep8-9 fog választ adni, amikor még inkább megismerhetjük a múltját - és közvetve vagy közvetlenül Luke és az új Jedi Rend múltját, végzetét. Biztos neki is volt valami gyenge pontja (talán a legkézenfekvőbb a hataloméhség), de az is lehet, hogy túl fiatalon került Snoke kezébe. Dooku, Barriss és Krell példájából tudjuk, hogy a Sötét Oldalra átcsábulni nem minden esetben telik tíz évbe. Sőt, nagyon úgy tűnik, hogy Anakin a ritka kivétel, mi több, eleddig az egyetlen példa arra, hogy egy hosszú folyamat eredménye az átállás. Amire nyilván azért volt szükség, mert Palpatine csak titokban terelgethette, plusz a Jedik is szokatlan nagy érdeklődéssel figyelték a fiút, így extrán óvatosnak kellett lennie Sidiousnak.

 

Ez már így is durva. Nem tudom innen van e visszaút a számára?

Szerintem nincs. Kylo és Vader között van egy erőteljes különbség: Anakinnak maradt valami a Világos Oldalon. Ő - legalábbis közvetlenül - nem ölte meg egy szerettét sem, pláne nem azért, hogy kiirtsa magából azt a kevés jót, ami még benne maradt. Először Padmé miatt nem tudott teljesen elmerülni, majd húsz évvel később a fia (és a lánya) újra meggyújtotta benne a jóság lángját.

Kylo ezzel szemben szánt szándékosan kiirtotta magából az utolsó csepp jót is. Igaz, van még egy anyja, de nekem az jött le, hogy Leia és Ben között nem lehetett túl szoros a kapcsolat, ellenben Han és Ben között valószínűleg az lehetett - plusz a Star Wars eleddig inkább az apa-fia kapcsolatot boncolgatta.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

 

Neked nyíltan kimondva, hogy még nincs egyensúlyban az Erő, rejtett utalás? Épp csak az ep1-2-3 egyik vezérfonala, Anakin/Vader karakterének sarokköve! Ha az átlagnéző erre nem emlékszik - miközben sokan ezen is hisztiztek -, akkor hülyébb, mint gondoltam.

 

 

Az. Sokkal, de sokkal hülyébb. :angry:

 

Nekem nem kell bizonygatnod semmit, de ha mondjuk végigkérdeznéd a héten a mozi nézőközönségét, meggyőződésem, hogy 90%-uknak halványlila fingja nem lene, miről beszélsz. A klónok, az Erő, a Sithek - ezeket nem kötik a PT-hez, ezek csak úgy vannak, a sw részei.

 

 

De mindegy. "Nem harcolok veled, apám."

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Az, hogy valaki XY dolgot nem köt az ep1-2-3-hoz, az ZV hülyesége, és magasról le van sz*rva, hogy ő mekkora hülye. A tény attól még tény marad. Ez ugyanolyan, mint amikor DK be akarta nekem bizonyítani RB/BB hülyeségére hivatkozva, hogy az Enterprise nem Star Trek sorozat. Ha a f*szságot szajkózod, az attól még f*szság lesz. Ha az "átlagnéző" szerint mindez nem ep1-2-3 utalás, akkor attól még ő téved. Ezek akkor is nyílt ep1-2-3 utalások lesznek. Ja, hogy a csökött agyával ő ezt képtelen felfogni? Isten bocsássa meg, k*rva magasról le van sz*rva a felismerhetetlenségig.

 

Továbbra is tartom, hogy a film értékeit nem tapsban vagy az átlag néző véleménye alapján kell mérni. Ők bekaphatják, őszintén szólva.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo ezzel szemben szánt szándékosan kiirtotta magából az utolsó csepp jót is. Igaz, van még egy anyja, de nekem az jött le, hogy Leia és Ben között nem lehetett túl szoros a kapcsolat, ellenben Han és Ben között valószínűleg az lehetett - plusz a Star Wars eleddig inkább az apa-fia kapcsolatot boncolgatta.

A képes útmutató szerint Kylo Ren az erőhasználók egy új csoportját képviseli, aki se nem Sith, se nem Jedi (volt valaha), és erejét abból a belső konfliktusból meríti, amit a benne rejlő gonosz és jó folyamatos harca képez. (nem szó szerint idéztem, de kb. ez volt a lényeg). Kérdés, hogy ha ez így van, és az apja megölésével kiirtotta magából a jóság utolsó cseppjét is, akkor mi lesz az erejével?
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Snoke mondja a film végén, hogy vigyék el hozzá Kylo -t, hogy befejezhesse a kiképzését. Szerintem a vizsgán átment azzal, hogy megölte az apját. Sajnos a Ren szektáról is keveset tudunk, nem tudni miként működnek, mi határozza meg őket. Ez egy jó kis adalék amit írtál. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Azt hiszem, Ren a leggyűlöltebb Star Wars karakterré vált, és az is marad örökre. Történjen ezután bármi. :angry:

 

Ezt gondolom Han Solo miatt gondolod így :D de igen valószínű.. egyesek szemében.. másokéban pedig nem. de be kell látni hogy valahogy Han-nak megkellett hallni.Én annak tudom be hogy Ford bácsi azért lassan öregszik, már nem a régi lehet nem bírja vagy már nem szeretné.. én ezt látom benne

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Kylo a legjobb, legérdekesebb TFA karakter, és mellesleg talán az egyedüli innovatív újítás amit be mert vállalni az új gárda. Hatalmas potenciál van benne...

Lehet,hogy objektív szemmel érdekesnek mondható, de az én szememben csak egy pszichopata marad, aki kinyírta a kedvenc karakterem, méghozzá hidegvérrel, aki mellesleg a tulajdon apja volt. Sokan mondják, hogy Han-nak egyszer meg kellett halnia, oké, de ne így, halt volna meg korábban öregsége folytán, de ne döfjék át egy fénykarddal és ne zuhanjon dermedten a mélységbe. Ennél a jelenetnél lefagytam, és már nem tudtam úgy élvezni a filmet, mint addig. Persze lehet,hogy második nézésre már kicsit másképp lesz.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Sokan mondják, hogy Han-nak egyszer meg kellett halnia, oké, de ne így, halt volna meg korábban öregsége folytán, de ne döfjék át egy fénykarddal és ne zuhanjon dermedten a mélységbe

Ennél karakteridegenebb megoldást el sem tudtam volna képzelni.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.