Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

"A birodalom visszaüt" - nem is tudtam, hogy a Google Fordító már akkor is létezett. :o:D 

"harmadik-negyedik rész" - őőőő... izééé... ez a matek hogyan jött ki úgy, hogy csak két rész volt akkor és csak az egyiken virított (akkor már) a IV-es szám? :hmm: Az világos, hogy a filmet nem látta, csak találkozott olyannal, akinek volt egy ismerőse, aki már hallott róla. De, hogy matekórára sem járt, amikor a számokat tanulták, az cudar.

"Daniel Prause" - oké, még nem volt imdb. De azért vicces, hogy az élő ember nevét nem tudja leírni helyesen, de azt, hogy Chewbacca (akit akkor a könyvben már Csubakkáztak) simán.

"Leia, Solo, Mark, Vader és Chewbacca" - How the fuck is Mark? :shocked:

"C3P0" - mondom én, a számokkal hadilábon áll.

"[...]a nagyfülü, rémisztő Gnom Yoda (ő a nagy sikerű Muppet Show mellékszereplője[...])" - áááááá! Szóvall Yodának már az SW előtt is volt karrierje. Biztos nem volt nagy szerep, mert nem emlékszem rá a Muppet Show-ból. Mondjuk, mivel ő egy robot... :) 

Amúgy van egy olyan érzésem, hogy a csávó vagy tényleg csak olyantól informálódott, aki talán már látta a filmet, vagy - és szerintem ez történt - csak a trailert látta. Mert a Hoth-ra és a tauntaunokra nagyon rákoncentrált, amivel teli volt a trailer, de semmi olyat nem írt, ami azon túl van. Különösen beszédes, hogy Landót gonosznak állítja be, és a trailerben végig így látni (egyszer Han megüti, máskor Chewie folytogatja, és birodalmiak gyűrűjében is látható, de nem mint fogoly), illetve a történetről, ami azért elég jelentős része a filmnek, egy szót sem tesz. Pedig szerintem a fordulatot megemlítette volna minden olyan kritikus, aki látta is a filmet.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

2 minutes ago, Ody Mandrell said:

Azért a 80-as évek elején más világ volt. ;) Főleg itt, a vasfüggöny mögött.

Igen, ezt tudom. De az nem lett volna megoldható, hogy az újságíró megnézi a filmet mielőtt ír róla? Azért szerintem ez egy minimum, ha az ember kritikát ír. 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

4 órával ezelőtt, Dzséjt írta:

"harmadik-negyedik rész" - őőőő... izééé... ez a matek hogyan jött ki úgy, hogy csak két rész volt akkor és csak az egyiken virított (akkor már) a IV-es szám? :hmm: Az világos, hogy a filmet nem látta, csak találkozott olyannal, akinek volt egy ismerőse, aki már hallott róla. De, hogy matekórára sem járt, amikor a számokat tanulták, az cudar.

Erre az egyre van egy kis mentségük. A hosszabb filmeket régen két részletben mutatták be. Így sok helyen '77-es film Star Wars I. és II. részként futott. Így lehetett a Birodalomból III.-IV. rész.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

1 órával korábban, Bomarr írta:

Erre az egyre van egy kis mentségük. A hosszabb filmeket régen két részletben mutatták be. Így sok helyen '77-es film Star Wars I. és II. részként futott. Így lehetett a Birodalomból III.-IV. rész.

 

Pontosan így volt. A mozikban az EP4-et(ami ugye Csillagok Háborúja néven futott) 2 részletben adták le. Volt köztük szünet. Ilyenkor mindig kimentünk a büfébe.

Ami érdekes hogy az EP6-ot amikor premier elött megnéztük a Margitszigeten a kertmoziban akkor úgy emlékszem hogy egyben adták le.

Viszont utána nem sokkal megnéztük az osztállyal egy iskolai mozilátogatás keretében a Corvin moziban és ott két részletben adták le. Erre tisztán emlékszem.

Már azért közel 40 éve volt, de úgy rémlik hogy bizonyos mozik kettészedték, más mozik pedig egyben adták le.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.