Ugrás a kommentre

Háttérben lévő érdekességek, történetek


Ajánlott hozzászólás

A nosztalgia-faktor miatt szeretik sokan. Én már a Special Edition-féle szinkronon nőttem fel Stohl Andrással, Kránitz Lajossal stb., úgyhogy ez a változat nem jelent nekem semmit. Vader viszont szerintem nem rossz itt sem.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Igen sok múlik azon, hogy az ember először, hogyan hall megszólalni egy-egy szereplőt és ha azt megszokta akkor már egy másik szinkron furcsán hat én a THX-es verziót favorizálom ezzel a szinkronnal még nem is láttam a filmeket, de úgy is mostanában érik bennem az elhatározás, hogy végignézem mind a 6 filmet újra, lehet az OT-t bepróbálom ezzel a szinkronnal érdekességképp :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Anno a moziban ezzel a szinkronnal ment ezzel is láttam rengetegszer. Én is ezt szoktam meg.

Ahogy én is. :) De mivel aztán jött a Special Edition, ami meg lett VHS-en, és azt is sokszor láttam, no meg az, hogy manapság már főleg angolul nézek SW filmet, elég sokféle módon tudom fogyasztani.

 

Talán tényleg fura ma már, de azért röhejesnek nem nevezném ezt a régi szinkront, talán Yoda egy kicsit túl öreges, de a többi hanggal abszolút nincs bajom. :)

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 2 héttel később...

Hajaj, de vannak ám. Most így kapásból Beba-1 ugrott be. De a régiek, akik ezzel látták először szinte mind oda vannak érte. Apropó Beba. Egyszer asszem csinált is egy interjút az egyik szinkron színésszel, ha jól emlékszem Luke hangjával. Azt érdemes lett volna elolvasnod. :D

Az sw.hu- n anno, ugye? Emlékszem rá. A cikk jó volt. Ez a szinkron meg kuka!!

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 8 hónappal később...

http://screenburn.kotaku.com/the-star-wars-costume-thats-recycled-from-a-doctor-who-1571401648

 

Magyarul röviden: Bossk, A-szárnyú pilóták és BoShek ruhái eredetileg Doctor Who-s kosztümök voltak. :D Amit meg egy valódi 60-as évekbeli Royal Air Force nyomásellenálló ruhából alakítottak át.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Teljesen igaza van. A Birodalom Visszavág csak az akkori kor technikai adottságaihoz képesti látványosságával tudott hülyíteni pár embert, de filmművészetileg egy jelentéktelen darab. Ennek megfelelően hamar el is tűnt a süllyesztőben, ahogy a technológiai fejlődés a múlt jótékony homályába száműzte. Ma már senki nem emlegeti az alkotást, a többség csak ködös tekintettel bámul maga elé, ha meghallja a címét, nem része a popkultúrának. Hozzácsaptak még egy zárórészt, de a franchise is halott, senkit nem érdekel már manapság ez az egész sztárvárszosdi. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Nagyon jók ezek a régi írások. :D Azért elképesztő, mennyire nem volt képben az, aki az első cikket leírta. Tudom, nem volt még internet, hogy rákeressen, hogy is vannak itt a számozások, de azért ha nagyon akart volna, megtudhatta volna, mi a helyzet.

Erre a szám problémára, miszerint mitől lett a Birodalom visszavág Ep5, emlékeim szerint elég hamar fény derült, hogy azért ötödik, mert a Csillagok háborúja a negyedik része a nagy történetnek, aminek egyszer lesz majd eleje is. Persze lehet, hogy ezt a cikk megírása idején még nem tudta mindenki, de azért eléggé valószínűtlen lehetett már akkor is, amit a cikk pedzeget, miszerint készült még három rész közben (3 év alatt...), amiről senki nem tudott semmit nálunk....

 

Az valóban érdekes, miért voltak többségben a felháborodott nők. :) Talán a férfiak olyan leveleket írtak erre, amit nem lehetett betenni az újságba. :D

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 1 hónappal később...
  • 3 héttel később...
  • 5 hónappal később...
  • 2 hónappal később...

118 millió forintért vették meg Luke fénykardját

 

Mark Hamill ezt forgatta a Csillagok háborújában és A Birodalom visszavágban is.

 

450 ezer dollárért, vagyis nagyjából 118 millió forintért vette meg egy Star Wars-rajongó azt a fénykardot, ami Mark Hamill kezében volt a Csillagok háborúja és A Birodalom visszavág forgatásán - írja a Hollywood Reporter.

 

A kultikus kellék eddig az első két Csillagok háborúja-mozifilm producerénél, Gary Kurtznél volt, aki egy amerikai vándorkiállítás részeként turnéztatta az ereklyét (korábban viszont pont amiatt romlott meg a kapcsolata Lucasszal, mert nem értett egyet azzal, hogy a rendező vásári gagyit csinál a Csillagok háborújából, és fontosabb neki a merchandise termékekből befolyó pénz, mint a jó történet). A legdrágábban elárverezett Star Wars-forgatási kellék egyébként nem ez, hanem R2-D2 volt, aki talált 2,76 millió dolláros áron (vagyis nagyjából 710 millió forintért) talált gazdára a Profiles in History aukcióján.

 

1z418.gif

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 4 hónappal később...

Nem találtam Bespin topikot, szóval ide írom.

 

A Battlefron 2 játékbanvan egy bespini küldetés. Érdekes módon vanneki élővilága, méghozzá hatalmas de elég csúnya hólyagszerű léghajónak kinéző lebegő élőlények.

 

Asszem a discovery-n volt egysorozat, ahol tudósok fiktív bolygókrataláltak ki fiktív ökoszisztémákat, és ott azegyikben voltak hasonló repülő izék.

 

Szerkesztve: - Tarzaan
A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

  • 3 hónappal később...

Annak idején a Birodalom visszavágot több országban is egy rövidfilmmel együtt adták le (Magyarország ha jól tudom kimaradt ebből a buliból). Akkoriban szokás volt rövidfilmeket játszani a nagyfilmek előtt. Lucas ezt a folyamatot is felügyelni szerette volna. Neki nem volt mindegy, hogy milyen kisfilm megy le az új Star Wars előtt. Szóval ezt a kis mini produkciót, ami a Black Angel nevet kapta, végül az a Roger Christian rendezte, aki dekoratőrként dolgozott a legelső 1977-es SW-n. Egy bő 20 perces középkori fantasy-t készitett, amiben egy lovag hazatérve a háborúból azt látja, hogy a távollétében lerombolták a faluját. Épp a bűnösök nyomában van amikor kis hiján megfullad egy tóban. A leány aki megmenti a Fekete Angyal foglya. A lovag miután tudomást szerez a dologról, úgy dönt, hogy elmegy levadászni a gonoszt. 

 

Christian elmondása szerint a kisfilmet megmutatta Lucasnak és George ennek hatására döntött úgy hogy az ep.5 barlang-jelenetében Luke és Vader harcát lassitva kell mutatni. Úgyanis a Black Angelben is van egy lassított összecsapás. 

Ők ketten egyébként haverok maradtak: Roger Christian a Jedi visszatérnél és a Baljós Árnyaknál a second unit rendezője volt. A saját lábán viszont nem tudott igazán megállni: nagyfilmjei közül a bődületesen rossz Battlefield Earth (Háború a Földön) lett a legismertebb, de épp azért mert annyira gyenge. 

 

A Black Angel teljes egészében fent van a Youtube-on. Alább Christian bevezetőjével együtt megtekinthető. De aki nem akarja végigülni (elég lassú és vontatott), annak érdemes 20:42-höz tekerni. Itt jön az a bizonyos összecsapás aminek a dagobah-i lassított jelenetet köszönhetjük (spoiler: a Birodalom visszavágé sokkal jobb :D)

 

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

És még az Alienen is dolgozott a csóka! :D Érdekes, köszi.

5 perccel korábban, Bomarr írta:

Akkoriban szokás volt rövidfilmeket játszani a nagyfilmek előtt.

Jól emlékszem, hogy ez a hagyomány, legalábbis nálunk az ep3-nál fel lett elevenítve. Halvány emlékszem valami sz*rra, ami előtte ment, de jellemzően elfelejtem, ami nem hagy bennem mély benyomást, szóval kicsit bizonytalan vagyok.

A hozzászólás linkje
Oszd meg ezeken az oldalakon:

Csatlakozz a beszélgetéshez!

Írj hozzászólást most, és regisztrálj később. Amennyiben már regisztráltál, lépj be a fórumra és szólj hozzá a témához.

Vendég
Új hozzászólás

×   Beillesztett szöveg.   Illessze be egyszerű szövegként

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linked automatikusan beágyazódott.   Linkként jelenjen meg

×   Az előző tartalom visszaállítása.   Korábbi szöveg törlése

×   Nem illeszthetsz be képet közvetlenül. Töltsd fel vagy illeszd be URL-ből.

  • Jelenlévő felhasználók:   0 felhasználó

    • Egy regisztrált felhasználó sincs ebben a topikban.
×
×
  • Új tartalom hozzáadása az alábbi témákban...

Fontos információ
A webhely használatával elfogadod és egyetértesz a fórumszabályzattal.